IJUlt ^ii Schoeman Poppenexpositie in Museum Oud Soest lACTUEELP Versterking is zeer welkom bij Amnesty International Soest Soester dreigt rijbewijs te moeten inleveren Pijnenburg treedt op tegen ruiters zonder penning Boekenweek Soest: grote namen WOENSDAG 26 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 Karakter-, kinder- en bosfiguren in wisselzaal Dringende oproep van werkgroep NIEUW BIJ WILLEM VAN OOSTEN Kodak ADVANTIX System: het begin van een nieuw fototijdperk Kodak ^mriLM 'illem Van Oosten fotoservice Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Gasov\d&rkMd Laanstraat 34a - Soest Telefoon 035-601 2472 Auto's opengebroken Kerkgangers door inbreker gedupeerd Rechter wenst geen woorden vuil te maken aan ruzie Hypotheken Strenge controles aangekondigd Oosterhuis, Kuitert, Dekkers, Peper 'Veelzijdige vrouw' op Vrouwendag Soest WimHazeu bij SLEE over Slauerhof Meningen van lezers Behoud beuken Het gevaar van onopgemerkt blijven Geld en papieren uit kleedkamer Kinderparadijs krijgt 5 mille van Julianafonds Service bij .Schoemaker DE TROMSLAGER PARTY-SERYICE De salade- en koud buffet specialist Nieuw voor Soest e.o. Tromslager luxe paaspakketten TEL. 035- 6022871 Daelhoven krijgt twee theehuisjes aan de Graanakker Telefoonterreur Waterschapsnieuws ES er activiteiten van 3 milieucampagne tijdje geleden nog Tiendelijk Soest in actiepunten. Deze d. ledereen wordt teente aan te mei- acties in het kader woners 3 infor- >ed Wonen md maken met gbouw zal dit jaar i jubileumviering in d over milieuvrien- Maar er staat noq van. rs als u ook actief 1 activiteiten, ogelijk. rale Voorlichting Soest kei 83 sub e van de Wet erzoek naar het actuele g van de persoonslijst in ir kenbaar maken bij het ijs; agsrust iting, Vrouwen ?ers in Ier. n om 19.30 uur. sprekers uit het publiek zich van een toelichting bij een iek de gelegenheid hun op- :r dan 30 minuten, emde commissies zal ziecentrum te bellen ing aan Barnies 1. ing aan Natuurlijk testraat la voor bruari en 1 maart en (96641 en Jgens het niet ïlijke eisen d verklaren, bouwen in bouwvergunning Tante Jen is, althans voor Soestere, meteen herkenbaar in de wisselzaal van Museum Oud Soest. Met de hoofddoek over haar hoedje en de lange jas en met haar weersbesten- dige knuisten op de stang van de kar, waarin ze decennia lang afge dankte spullen verzamelde. Tante Jen is gekneed en op schaal 'be waard' door Graddy Jansen uit Soest. Met haar Baarnse vriendin Bertha van Wijngaarden exposeert ze tot en met zondag 23 maart in de wisselzaal van het museum aan de Steenhoffstraat. Te zien zijn tientallen karakter- en kinder poppen en bosfiguren. Ome Jan, met wie tante Jen jarenlang samenwerkte en optrok, ontbreekt in de collectie. Eenvoudigweg omdat Graddy Jansen nog geen foto van hem in haar bezit heeft. De twee poppenmaaksters beoefenen hun hobby al een kwart eeuw. Jansen geeft ook cursussen. Een jaar of drie geleden richtte Bertha van Wijngaarden een tentoonstelling in Museum Oud Soest in. De reacties waren zo positief, dat ze werd benaderd voor een herha ling. Ditmaal nam ze Graddy Jansen mee, met wie ze vaak ideeën uitwisselt. Beiden zijn bedreven in het maken van karakterpoppen. Jansen vervaardigt te vens kinderpoppen en Van Wijngaarden heeft zich toegelegd op bosfiguren. Hierbij gebruikt ze natuurlijke materia len als paddestoelen, boomstammetjes en mos om het geheel te verlevendigen. Voor de poppen laat het tweetal zijn keuze meestal vallen op zelfhardende klei en papier-maché. Bij wijze van de coratie van de tentoonstelling heeft Van Wijngaarden een aantal zelfgemaakte Graddy Jansen (links) met Tante Jen op schoot en Bertha van Wijngaarden. Foto: Goos van der Wilt wandkleden aan de muren gehangen. Als dochter van een molenaar kwam ze in haar jeugd vaak bij boeren op de dam. De karakteristieke houdingen van de landbouwers en hun vrouwen heeft ze vastgelegd in haar creaties die gesto ken zijn in kleren, waarvoor ze oude stoffen op maat heeft gemaakt. De pop pen zijn overigens, vanaf 50 gulden, te koop. De wisseltentoonstelling van Museum Oud Soest is tot en met 23 maart elke zaterdag en zondag te bezichtigen van 13.30 tot 17,00 uur. De toegang kost 2,50 gulden, waarvoor de bezoeker ook een kijkje kan nemen bij de overige ten toonstellingen. Amnesty International doet zijn best om schending van mensenrech ten, waar ook ter wereld, op een neutrale, correcte en slagvaardige manier te bestrijden. De Amnesty- werkgroep Soest realiseert zich dat zij als kleine groep nog zozeer haar best kan doen, maar dat aller hulp het werk pas echt een stuk verder helpt. Versterking is extra geboden nu een aantal van de trouwe werkgroepleden hun vertrek hebben aangekondigd. Daarom deze beleefde maar dringende oproep: Uw hulp kan de werkgroep zeer goed gebruiken! Het mondiale hoofdkwartier van A.I. staat in Londen, het Nederlandse in Amsterdam. A.I. telt in Nederland on geveer 180.000 leden, waarvan 350 in Soest. Een aantal van hen is ook actief in werkgroepverband. Er bestaan op dit moment ongeveer 430 plaatselijke werkgroepen in Nederland, waaronder één in Soest. Zo'n kleine 15 actieve le den houden zich in Soest in directe zin bezig met alle onderdelen van het werk terrein van A.I. Eenmaal per maand komt men samen om lopende activitei ten door te nemen en plannen te maken voor komende acties. De leden van de werkgroep Soest heb ben zich verdeeld in een aantal sub groepjes die zich richten op een bepaald thema of doelgroep. Een van de subgroepjes is de "adoptie- groep": Amnesty adopteert een bepaal de gewetensgevangene van wie bekend is dat hem of haar op een of andere manier groot onrecht wordt aangedaan. Via bijvoorbeeld plaatselijke juridische hulpverleners wordt geprobeerd te hel pen. Regelmatig met succes. Dit geldt ook voor het Regionale Actie Netwerk, gericht op schending van mensenrechten in een bepaalde regio, bijvoorbeeld Zuid-Oost Azië. De subgroep "anti-doodstraf' zet zich in voor de afschaffing van de doodstraf. De groep werkt nu al geruime tijd aan een dossier gericht op de Verenigde Sta ten. Ook wordt soms ingespeeld op de actualiteit met "bliksemacties", gericht op voorkoming van dreigende executies. Daarnaast werkt men aan algemene publiciteit, promotie van het werk van A.I. en fonds- en ledenwerving. Er be staat een "kerkengroep", gericht op kerkbezoekers, en een "scholen-sub- groep". Deze subgroep tracht via leer krachten kinderen in basisscholen en het voortgezet onderwijs bewust te maken van mensenrechten en de schendingen ervan. Tot slot is er de "schrijfgroep", die maandelijks vele protestbrieven schrijft. Is lid worden van de werkgroep wellicht ook iets voor u? Nadere en geheel vrij blijvende informatie: bel met Tina Ne lemans, tel. 6020697 (na 19.00 uur). Keuze uit 3 verschillende fotoformaten bij elke opname 4 Kodak ADVANTIX W camera's met vereenvoudigde filminleg Uw foto's afgeleverd samen met een index print voor gemakkelijk nabestellen en veilig opbergen A2^êD. Nieuwe Kodak ADVANTIX gSBgfc films in 3 gevoeligheden Foto's van betere kwaliteit met pjj bovendien informatie op de rugzijde Nu óók in 1 UUR FOTOSERVICE Winkelcentrum Soest-Zuid 035 - 6013109 Van Weedeslraat 147 (naast A&P) Soestdijk 035-6025942 Terwijl ze aan het werk was bij haar werkgever aan de Zuidergracht, werd buiten haar auto opengebroken. De vrouw mist nu haar radiocassetterecor der. De inbraak werd vrijdag gepleegd. Op een parkeerplaats aan de Kamper foeliestraat werden zondagavond ge luidsapparatuur, kleding en persoonlij ke bescheiden gestolen uit de auto van een Soester. Tijdens de zondagmorgendienst van het Apostolisch Genootschap is ingebroken in de auto's van twee kerkgangers van 46 en 60 jaar. Dit gebeurde op de par keerplaats bij het kerkgebouw aan de Talmalaan. In beide gevallen verdween een radiocassetterecorder. Een veertigjarige Soester had vorige week dinsdag zes getuigen meege nomen naar de Utrechtse rechtbank om zijn gelijk te bewijzen in een conflict met een andere automobi list uit Amersfoort. Maar de politierechter mr. R. Meertens wilde ze niet eens horen. "Het sop is de kool niet waard," aldus de rechter die beide mannen schuldig verklaarde, maar afzag van straffen. De verdachten kregen het in september 1995 met elkaar aan de stok, toen de Amersfoorter (50) bijna de vriendin van de Soester aanreed. Die zou daarop dreigend met zijn auto op de ander zijn afgereden. De Amersfoorter reageerde door met zijn vuist op de voorruit van de Soester te slaan, waarbij een ster in het glas zou zijn ontstaan. Officier van justitie mr. H. Hoogendijk vond het jammer dat de zaak voor de rechter moest komen. De politie had nog geprobeerd te bemiddelen, maar zonder succes. Zij vond de verdachten 'allebei een beetje fout' en eiste 250 gul den boete. Rechter Meertens wenste er verder geen woorden aan vuil te maken. Wel hield zij het erop dat de Amersfoor ter de ruit alleen had beschadigd en niet vernield. Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 035 - 60 1 3 539 Omdat hij een botsing had veroor zaakt waarbij iemand gewond was geraakt, hoorde een 25-jarige Soes ter gisteren bij de Utrechtse recht bank tien maanden rijontzegging, duizend gulden boete en twee we ken voorwaardelijke celstraf tegen zich eisen. Op 9 december 1995 reed de man na een bezoek aan een collega in Leersum 's nachts naar huis. Op de Woudenberg- seweg in Maarn kwam hij in een bocht op de verkeerde weghelft terecht. Hij knalde hij op een tegenligger, die de man met meer kon ontwijken. Een van de inzittenden van die wagen brak haar enkel en haar schaambeen. Het motor blok van één van de wagens werd uit de auto geslingerd en kwam meters verder op terecht. De verdachte was er vanaf gekomen met blauwe plekken. De in totaal 150.000 gulden schade die was ontstaan werd volledig vergoed door de verzekering van de verdachte. Volgens de Soester belandde hij op de linkerweghelft, omdat hij tegenstuurde toen zijn auto in de bocht was wegge- slipt. Hij vertelde dat hij op de weg voor de bocht te hard had gereden, zo'n ne gentig tot honderd kilometer per uur. Hij ontkende dat hij op de verkeerde weghelft reed, omdat hij de bocht naar links had afgesneden. Uit het verhoor van de getuigen en het onderzoek van de politie kon dat niet met zekerheid worden vastgesteld. Maar, stelde officier van justitie mr. O. Brouwer, hoe dan ook had de verdach te onvoorzichtig gereden. Hoewel hij vond dat de Soester geen wegpiraterij kon worden verweten, stelt hij ook dat de man nooit zo hard had mogen rijden, omdat het donker en glas was. Wel stel de hij het op prijs dat de verdachte het slachtoffer op was gaan zoeken in het ziekenhuis. De Soester leek dinsdag nogal overdon derd door de hele zaak. Hij vertelde geen advocaat te hebben ingeschakeld, omdat hij dacht dat hij moest voorko men voor een snelheidsovertreding. De éis van de officier verraste hem dan ook zeer. Hij vertelde zijn rijbewijs nodig te hebben voor zijn werk. Met justitie was hij nog niet eerder in aanraking geweest. Wel was hij na het ongeluk nog een keer beboet voor een snelheidsovertreding. De rechtbank doet uitspraak op 4 maart. Ruiters die door de bossen van het landgoed Pijnenburg rijden kunnen de komende tijd strengere controles verwachten. Zonder de vereiste penning mogen zij de ruiterpaden op het landgoed niet betreden. De ruiters kunnen uiteraard gebruik maken van de ruiterpaden, die op het landgoed voor dit doel zijn aangelegd. Steeds vaker blijkt echter dat er ruiters zijn die dat zonder vergunning of ruiter- penning doen. Volgens administrateur S.B. de Boer van Pijnenburg zijn de overtreders kennelijk van mening dat ze aan een vergunning van de gemeente Soest genoeg hebben. De gemeentelijke vergunning is echter alleen geldig voor de gemeentebossen en voor de bossen langs de Wieksloter- weg, die het eigendom zijn van de AMEV en Natuurmonumenten. Voor de routes naar Lage Vuursche aan de Baarnse kant van de Biltseweg (de weg van Baarn naar Bilthoven) is deze ver gunning echter niet van toepassing. Voor de bossen van het landgoed Pij nenburg is dan ook een speciale pen ning nodig, die voor f 45,- per jaar ver krijgbaar is bij het kantoor van het land goed aan de Biltseweg 35 (vlak bij het Esso-benzinestation). De maneges in Soest en omgeving zijn inmiddels op de hoogte gesteld van de strengere controle op de aanwezigheid van de juiste vergunning. Uiteraard geldt een en ander ook voor individue le ruiters. Tegen eventuele overtreders zal het landgoed de wettelijk toegesta ne maatregelen nemen. De boekenweek 1997, die plaats vindt in de periode 12-22 maart, krijgt ook in Soest dit jaar weer op een bijzondere manier gestalte. De SLAS (Samenwerking Literaire Ac tiviteiten Soest), die de verschillen de activiteiten coördineert, en de aangesloten instellingen zijn erin geslaagd een aantal "grote namen" naar Soest te halen. Met het oog op het boekenweekthema van dit jaar - "Mijn God" - is daarbij sprake van een belangrijke inbreng van de theologie. Het spits wordt afgebeten door de bekende dichter-theoloog-es- sayist Huub Oosterhuis, die o.m. een zeer omvangrijk oeuvre van moderne kerkliederen op zijn naam heeft staan. Oosterhuis is op vrijdag 14 maart te gast bij de SLAS in de sfeervolle entourage van de Oude Kerk aan de Torenstraat (20.00 uur), waar hij wordt geïnter viewd door Jan Visser. De koorgroep Oecumenische Vieringen Soest - die veel liederen van Oosterhuis op het re pertoire heeft - verleent muzikale mede werking. Nauwelijks een week later, op woensdag 19 maart (20.00 uur), wordt in dezelf de Oude Kerk prof. dr. Harry Kuitert verwacht, de bekende gereformeerde theoloog die met zijn boeken ("Het Al gemeen Betwijfeld Christelijk Geloof" e.a.) een groot publiek heeft bereikt. De avond wordt georganiseerd door de Raad van Kerken Soest. Kuitert schreef voor de boekenweek het essay "Aan God doen" en wordt geïnterviewd door uitgever Ton van der Worp. Minder theologisch georiënteerd, maar wel zeer bekend (o.a. van radio en te levisie) is de bioloog-schrijver Midas Dekkers, die op donderdag 20 maart (20.00 uur) een ongetwijfeld boeiende lezing over mensen, dieren en andere onderwerpen houdt in cultureel centrum C-drie aan de Willaertstraat. Ten slotte komt op vrijdagochtend 21 maart (09.30 uur) de bekende schrijfster Rascha Peper in de leeszaal van de bi- blotheek aan de Albert Cuyplaan voor lezen uit eigen werk. Rascha Peper wordt beschouwd als een van de meest talentvolle schrijfsters van dit moment. Haar thema's zijn nostalgie, erotiek en aanverwante zaken. In de Soester Courant van 5 maart volgt uitgebreider informatie over de diverse evenementen in de Boekenweek. In de SLAS werken o.a. samen de Openbare Bibliotheek, Cultureel Centrum C-drie, Soester Courant, Radio Soest, Stichting Literaire Evenementen Eemland en boekhandel Van de Ven. De Vrouwenraad Soest - waarbij tal van plaatselijke vrouwenorganisaties zijn aangesloten - viert op zaterdag 8 maart de Internationale Vrouwendag. Dat ge beurt met een middagbijeenkomst in De Schoof, Molenstraat 142. Vanaf 13.00 uur worden belangstellen den ontvangen met koffie en thee. Om 13.30 uur wordt de bijeenkomst geo pend door mevr. R. Hilhorst-Van Doorn, voorzitter van de werkgroep die de dag heeft voorbereid. Daarna ver zorgt de Turkse dansgroep "Harman" een optreden en om 14.15 uur houdt wethouder Neks Blommers-Biezeno een voordracht over het thema "De veelzijdige vrouw". Na de pauze is er nog een optreden van de Hollandse dansgroep "Radost", ge volgd door een ongedwongen samenzijn onder het genot van een hapje en een drankje. Om 17.00 uur wordt het pro gramma afgesloten. De toegang is gra tis. Kinderopvang (eveneens gratis) is aanwezig. De Baarnse uitgever/auteur Wim Ha- zeu (1940) is op zondagmiddag 2 maart om 13.00 uur te gast in theater "De Lie ve Vrouw" in Amersfoort bij de Stich ting Literaire Evenementen Eemland (SLEE). Hij houdt dan een lezing over het boek waaraan hij vier jaar werkte; "Slauerhoff - een biografie", in 1995 verschenen bij de Arbeidspers. De fascinerende dichter, medicus, zee man Jan Jacob Slauerhoff (1898 - 1936) wordt wel het enfant terrible van de Nederlandse letterkunde genoemd. Hij schreef vele gedichten, enkel tientallen verhalen en drie romans. Slauerhoff, scheepsarts om den brode en dichter uit roeping, rebelleerde tegen de orde, ken de de zwakte van zijn lichaam (astma/ tbc), was ongedurig en reisde naar Chi na, Japan, Zuid-Amerika, Tanger en Zuid-Afrika. Hazeu las al het werk van Slauerhoff, speurde documenten op en sprak met getuigen. Het leidde tot een magistraal boek, vanaf Slauerhoffs geboorte in Harlingen tot aan zijn dood in Hilver sum. Het boek van 865 bladzijden be vat een ongelooflijke hoeveelheid feiten en details en 130 foto's van de roman tische rebel en zoeker, over wiens opiumgebruik, vetes, anti-semitisme, slordigheid en liefde voor eilanden Ha zeu de discussie niet uit de weg gaat. Het boek telt twaalf hoofdstukken, waarvan het meest onthutsende is ge wijd aan Darja Collin, de knappe dan seres die hem betoverde. Hazeu schreef al eerder in 1988 een bio grafie over Achterberg en is nu bezig met een biografie over Vestdijk. Reserveren is gewenst: tel. 033- 4618865. Toegang: f 10,- CJP/Pas 65+ f 7,50, donateurs gratis. Diep geroerd was ik door het artikel over het verzet van Jan Visser tegen de beukenkap op het landgoed Hees. Mijn ontroering gaat echter snel over in ver bijstering, als ik denk aan mijn eigen strijd voor het behoud van zes grote ei ken, evenals de beuken, ook zo'n 100 jaar, die onder het bewind van de toen malige wethouder Jan Visser gesneuveld zijn. Dat was in 1991. Ik vraag mij af of inmiddels het ecolo gisch bewustzijn van Jan drastisch ver anderd is of dat zijn politieke en per soonlijke belangen nu anders liggen? "Wat hebben jullie eigenlijk met bomen" is ons (Tromp en consorten) in 1991 gevraagd, op smalende toon door Jan. Ik vraag me af wat Jan met deze beu ken heeft. Waarschijnlijk wil Jan ing. Bor dwarsbomen in zijn houtproductie. In 1991 is Jan familie De Bruin van dienst geweest bij de bouw van vier wo ningen. Bestemmingsplannen werden toen door Jan afgedaan als zijnde "schetsjes". De "ecologische kwaliteit" van het ge bied achter de Eigendomweg is van on dergeschikt belang geweest. Ik kan mij momenteel alleen maar ontzettend kwaad maken over zoveel politieke hy pocrisie! Ik ben benieuwd hoe het ver zet van Jan Visser zou zijn wanneer hij nu de positie van wethouder zou inne men. Zou er dan ook zoveel "morele steun", bezorgdheid en verzet zijn ge weest!? Jan Visser is voor mij een schoolvoorbeeld dat "macht corrum peert". Annelies van de Molen, medestrijdster van Tromp en consorten. We weten allemaal dat de hedendaagse mens individueler denkt en handelt dan voorheen. Sociale contacten zijn opper vlakkiger geworden en daarmee ook de sociale controle. Verscheidene keren bereiken ons berich ten dat een alleenwonende na een on geval in huis of bij plotseling overlijden dagen, zelfs weken onopgemerkt en hulpeloos in zijn/haar woning achter blijft. U verzekert zich tegen alle mogelijke onheil, tegen brand, inbraak, diefstal enz. maar u verzekert zich niet tegen onopgemerkt blijven. Die mogelijkheid bestaat en kost u zelfs niets. Sedert enige tijd is er in Soest een zgn. Telefooncirkel. Het initiatief hiertoe is genomen door een aantal vrijwilligsters. Het komt erop neer dat iedere (gratis) deelnemer elke morgen tussen 9.30 en 10.00 uur een kort telefoontje ontvangt. Wordt daar onverhoopt niet op gerea geerd dan wordt er onmiddellijk actie ondernomen. Een geruststellende ge dachte. Kortgeleden vond er een kennisma kingsbijeenkomst plaats, georganiseerd door bovengenoemde vrijwilligsters. Zij ontpopten zich als voortreffelijke gast vrouwen die een gezellige en onge dwongen sfeer wisten te scheppen. Tijdens die bijeenkomst werd het duide lijk dat het aantal van aan de Telefoon cirkel deelnemende dames het aantal heren ver overtreft. Merkwaardig, want een ongeval maakt geen onderscheid tussen mannen en vrouwen. Bent u het hiermee eens, mannen, dan meldt u zich toch even aan bij het Cen traal Meldpunt Vrijwilligershulp, tel. 035-6031119. (Vrouwen blijven ook welkom). Rien van Basten. Een bedrag van honderd gulden en per soonlijke bescheiden zijn zaterdag ont vreemd van een 24-jarige vrouw uit Nij- kerk. De dief sloeg zijn slag in een van de kleedkamers van Aqua Indoor. Het Juliana Welzijnfonds heeft Kinder paradijs "De Vrije Teugel" in Soest een bedrag van f 5.000 toegekend. Het is een bijdrage in de kosten van de ver bouwing en de inrichting van een ont moetingsruimte voor jongeren, die be hulpzaam zijn bij het Kinderparadijs. Het fonds steunt project die mensen betrekken bij hun eigen omgeving, zo als buurtverenigingen, sociëteiten van ouderen, dorpshuizen, buurt- en wijk centra en projecten met en voor buiten landers. Jaarlijks worden ca. 1200 bij dragen verstrekt voor in totaal ruim 20 miljoen gulden. Het fonds is onafhanke lijk en ontvangt zijn geld o.a. uit de bankgiroloterij en de lotto. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMRsri Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 voor particulieren l>lkl V en bedrijven MM Steenhoffstraat 58 - Soest In de tuin van verpleeghuis Daelhoven aan de Graanakker mogen twee thee huisjes worden gebouwd. Het college dat hiervoor een vergunning wil afge ven, zal het bouwplan publiceren en twee weken ter inzage leggen. Eigenlijk zijn de theehuisjes in strijd met het bestemmingsplan en bestrijken ze meer dan dertig procent van het zoge noemde open grondoppervlakte. Omdat de huisjes in de tuin worden neergezet, kleven er geen stedebouwkundige be zwaren aan het plan. Vandaar dat het college toch instemt. Het knijpt daarnaast een oogje dicht voor wat betreft het groene, gazen hek werk dat als erfafscheiding moet dienen en dat de toegestane hoogte van een meter overschrijdt. Voor de veiligheid van de dementerende bewoners is het van belang dat het hekwerk hoger wordt. Bovendien wordt het hek aan het oog onttrokken, omdat het wordt inge plant met een beukenhaag. Een 52-jarige bewoonster van de Braamweg meldde zich bij de politie met een wel heel merkwaardig staal tje van telefoonterreur. Ze was in de nacht van donderdag op vrijdag om streeks 04.00 uur wakker gebeld door een man, die zich uitgaf voor politieman en beweerde dat hij op dat moment een adres zocht voor een of meer evacués uit Limburg, omdat de provincie (opnieuw) werd geteis terd door overstromingen. De vrouw vond het maar een raar verhaal en verbrak de verbinding, maar direct daarop belde de man opnieuw. Op merkelijk was dat hij haar op dat moment aansprak met een naam die zij niet had genoemd, maar die haar wel bekend was. Het toeval wil dat de Soesterse zelf begin 1995 uit de Betuwe was geëva cueerd, toen daar de rivieren buiten hun oevers dreigden te treden. Het telefoongesprek trof haar dan ook bijzonder onaangenaam. Ze verbrak de verbinding opnieuw en liet de hoorn naast het toestel liggen, zodat ze niet meer teruggebeld kon wor den. Later stelde ze de politie op de hoogte van de vreemde gebeurtenis. De politie tekent bij het voorval aan dat mensen die gebeld worden door de "politie" en de zaak niet vertrou wen, beter eerst even bij het bureau kunnen verifiëren of de beller inder daad van de politie is en zich dan la ten terugbellen. Er is de laatste tijd in Soest vaker sprake van diverse vormen van telefoonterreur. Het dagelijks bestuur van het Water schap Vallei Eem telt zes leden. Het zijn de heren A.G. Berends uit Amers foort, N. Groot uit Renkum, H. Lugt- hart uit Otterloo, R Overvest uit Rens- woude, DJ. Veldhuizen uit Wouden berg en L.M. Verhoeks uit Barnèveld. Het dagelijks bestuur staat onder voor zitterschap van de heer K. van de Lan- gemheen (voormalig watergraaf bij het waterschap Noord-Veluwe en DB-lid bij het zuiveringsschap Veluwe). De neven functies van de dagelijks bestuursleden liggen tot 24 maart ter inzage op het kantoor van het waterschap. Het waterschap heeft een adviescom missie benoemd, die adviseert over de bedenkingen die worden ingediend in het kader van de Algemene Wet Be stuursrecht. De commissie bestaat uit mw. mr. A. Menninga, en mr. J.M. Kruitwagen (juridisch deskundige, voor malig AB-lid van het waterschap Gel derse Vallei en Eem). J.R. van Beijnum (lid van het Algemeen Bestuur van het waterschap) is plaatsvervangend lid. De heer ir. B.A. Herfst (voormalig direc teur van de dienst Water en Milieu van de provincie Utrecht) is benoemd tot onafhankelijk voorzitter. De heren Kruitwagen en Van Beijnum zijn beiden woonachtig in Soest. Persoonsregistratie Het waterschap Vallei en Eem beheert een aantal persoonsbestanden waarin persoonlijke gegevens voorkomen. Die zijn nodig voor het opleggen van aansla gen aan burgers die belang hebben bij het werk van het waterschap, maar ook voor de verkiezingen. Over de wijze waarop het waterschap omgaat met deze bestanden is een reglement opge steld. Dat is verplicht op grond van de Wet Persoonsregistraties. Het waterschap gebruikt de gegevens alleen voor intern gebruik en verstrekt bepaalde gegevens op verzoek aan no tarissen (kadastrale gegevens, water schapsomslag voor een bepaald per ceel), gemeenten (divers), nutsbedrijven (divers). Het reglement ligt op werkda gen tussen 9.00 en 16.00 uur van 21 fe bruari tot 24 maart ter inzage op het kantoor van het waterschap. Het adres van het waterschap is Brouwersstraat 3 in Amersfoort.

Soester Courant | 1997 | | pagina 5