Procar investeert verder in Soest brilcentrum nota "1B Killer Loop Street Sport bij Brilcentrum Nota tjes maker Veilig gevoel medewerkers Yves Rocher Directiewisseling bij ABN-AMRO HANDEL WANDEL Familie op reis dankzij Van Rouwendaal Assurantiën LauraStar stoom/strijksysteem te zien bij Van Huissteden Dol en/of dwaze Gemar geeft reischeques weg vindt u >n wij u :en. een eding. tkmf Garantiemakelaars in tv-programma WOENSDAG 26 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 9 Grote werkgever neemt nieuw distributiecentrum in gebruik Demonstratie zaterdag 1 maart Tabakorie de Beer wordt Primera (advertentie) PAGINA 8 rs :n lekker! EF00N 6012387 Elf collega's opgeleid tot bedrijfshulpverlener mwtiA"' we regelmatig, groeit automa- ict, een persoon- inu terugUoppe- traject zien onze zaken oppakken, lok ons handels- Dankzij Van Rouwendaal Assurantiën kan de familie Verbeek uit Soest een lang weekeinde in Euro Disney doorbrengen. Ton Verbeek werd namelijk getrokken uit het grote aantal relaties van het assurantiekantoor, die een formulier ingevuld retour neerden. Uit het oogpunt van bestandsverrijking stuurt Van Rouwendaal zijn relaties formu lieren toe, waarop ze gegevens over hun situatie kunnen invullen. Met deze gegevens is niet alleen het systeem van het assurantiekantoor geactualiseerd, maar kan het de relaties nog beter bedienen. In het kantoor aan de Burgemeester Grothestraat zal dit jaar elk kwartaal een verlo ting worden gehouden onder de relaties die hun ingevulde formulier terugsturen. De eerste gelukkige winnaar was Ton Verbeek. Drie dagen lang mag hij met zijn vrouw en twee kinderen het park van Walt Disney nabij de Franse hoofdstad Parijs gaan ontdekken en verkennen. Wegens afwezigheid van de prijswinnaar was het niet mogelijk een foto te maken van de overhandiging van de reischeque. TV-Woonmagazine, het wekelijkse woonprogramma van Veronica, ver strekt de consumenten o.a. voorlichting over de diensten van een makelaar bij de koop of verkoop van een huis. In negen uitzendingen (zaterdagavond 19.20 uur, herhaling op zondagmiddag 16.30 uur) worden diverse aspecten van het makelaarsvak toegelicht. In Soest is makelaardij Schoeman (Middelwijk straat 54) aangesloten bij de Garantie makelaars. (advertentie) Na bijna vijf jaar gaat de heer DJ. Brugma MBA weg bij ABN- AMRO Soest. Hij zal benoemd worden binnen de sector Private Banking van De Bank. Op vrijdag 7 maart is er een afscheidsreceptie voor relaties in De Soester Duinen. De integratie van de kantoren als gevolg van de fusie begin jaren negentig is nu Mevrouw Th. Smink van de Lange Brinkweg en mevrouw H. Smit van de Steenhoffstraat zijn in de afgelo pen twee weken de prijswinnaars ge worden van de strippenkaartactie van de Gemar Gezinsmarkt, Ze kre gen elk een reischeque van 500 gul den en een boeket, aangeboden door assistent-bedrijfsleider Robert Baten burg. Daarmee is deze editie van de populaire Gemar-waardebonnenac- tie, die vier weken heeft geduurd, af gesloten. In de afgelopen weken leverden vele duizenden Gemar-klanten de strip penkaarten in, waarmee ze kans maakten op de reischeque (verzorgd V. l.n.r. mevrouw Smink, Robert Batenburg en mevrouw Smit. door reisbureau Star Travel van de Soesterbergsestraat) of op een van de tien wekelijkse troostprijzen: een welgevuld boodschappenpakket van het Markant-huismerk. "Dol en/of dwaas", zo presenteert de Gemar Gezinsmarkt zich de komen de drie weken met een nieuwe actie, vol inderdaad dolle en/of dwaze, in elk geval ongelooflijk goedkope aan biedingen. Zie daarvoor de adverten ties en de speciale actiefolder, die huis-aan-huis in Soest wordt ver spreid. Van Weedestraat 87 - Soest afgerond. Twee moderne, goed geoutil leerde, kantoren vormen nu het rayon Soest van ABN-AMRO Bank. De opvolger van de heer Brugma is de heer C.F. de Ruiter die van het kantoor Nieuwegein komt waar hij directeur par ticulieren was. In Soest zal de heer De Ruiter als rayondirecteur verantwoorde lijk zijn voor zowel het zakelijke- als het particuliere bedrijf van De Bank. Tabakorie de Beer (annex postagent schap Tamboerijn) houdt op dinsdag 4 en woensdag 5 maart de deuren geslo ten. De winkel wordt die dagen ver bouwd naar de nieuwe Primera-formu- le ("gemakswinkel"). De firma De Beer speelt daarmee in op de behoeften van de klanten in de wijken Overhees, Klaarwater en Boerenstreek. Primera de Beer opent zijn deuren op donderdag 6 maart om 13.30 uur. vrije, zonnige aat bovendien op een raai en met fraaie bos- k. keuken met inbouw- r, toilet en hal met gar- luxe stoffering. CéTmj villa's met isieke architektuur. Im- a 600 m3 heerlijke mo- ig. Parterre: L-vormige ieping: 3 slaapkamers, 'p. 2e verdieping: vaste eid voor kamer. Grond- omstreeks oktober/no- 1 circa 600 m3) - limte van circa 50 m2 en 'ieur wordt gekenmerkt ig- m2) met open haard en ner, luxe halfopen keu- lapkamers, badkamer, 2 2e verdieping: open zol- >taat van onderhoud. Op zaterdag 1 maart worden bij Van Huissteden, de bekende naaimachi nezaak aan de Van Weedestraat, spectaculaire demonstraties gege ven met het nieuwe LauraStar- stoom/strijksysteem. Belangstel lenden kunnen er tussen 10.00 en 17.0 uur terecht. De LauraStar heeft alles wat men van een stoom/strijksysteem mag eisen: snel, licht en effectief doet het zijn werk, met een tijdwinst van ca. 50 procent. Zelfs het zwaarste strijkkarwei is een fluitje van een cent. Bovendien hoeft men minder vaak heen en weer naar de stomerij, zodat de LauraStar ook nog geld bespaart. De LauraStar is een duurzaam, zeer krachtig stoom/strijksysteem van Zwit serse topkwaliteit. Het waterreservoir met stoomgenerator zit niet in de bout, maar onder de tafel. Dat maakt het strij ken licht. De LauraStar gebruikt ge woon leidingwater en eenmaal per maand even doorspoelen met warm water is voldoende. De strijktafel is volledig geperforeerd, zodat de stoom door de gaatjes makke lijk weg kan. Zo doet de bout snel en effectief zijn drogende en perfect gladst rijkende werk. De LauraStar verzet ber gen in een handomdraai: kreukvrij in seconden, bevochtigen en stijven zijn verleden tijd, tere weefsels zijn evenmin een probleem en wol wordt weer als nieuw. De LauraStar wordt komende zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur uitgebreid ge demonstreerd bij de fa. Van Huissteden b.v., Van Weedestraat 221, tel. 6013480. "Killer Loop Kicks Ass..." Het is meer dan een bewering, het karak- tiseert de Killer Loop zonnebrillen- lijn en degenen die ze dragen. Killer Loop is niet zomaar een sportieve zonnebril, maar een levensstijl met een actieve instelling. Killer Loop is voor mensen die gek, geestig, cool zijn en genoeg zelfvertrou wen hebben om zichzelf niet al te se rieus te nemen. Twaalf uitvoeringen van de Killer Loop Street Sport zonnebril len met state-of-the-art vakmanschap en design worden op de markt gebracht. Ze zijn verkrijgbaar bij Brilcentrum Nota aan de Van Weedestraat. Volatile, Vicious en Richter: Deze drie aluminium, ovale en rechthoekige modellen sluiten om het gezicht aan, zogenaamde "wraps". Ze dragen flitsen de namen: Volatile, Vicious en Richter en brengen de zonnebril monturen op een nieuwe, onnavolgbare hoogte. Alu minium is werkelijk het nieuwste van het nieuwste en verkrijgbaar in zowel goud- als zilvermt. De gouden of zilve ren glazen zorgen beslist voor een op vallend uiterlijk. Reckless, Pandemonium, Revolt en Defiant: Deze opvallende benaming geeft het sluwe en sportieve aanzien weer van deze modellen. Ol je nu op het strand, in de lucht of op straat bent, met deze lichtgewichtbrillen val je zeker op. De monturen zijn verkrijgbaar in goud, zilver, gunmetal en matzwart. De zon werende glazen zijn verkrijgbaar in tin ten als goud, donkergrijs en zilver. Venom en Vengeance: Twee nieuwe trendy stijlen van dit jaar, die werkelijk een "attitude" uitschreeuwen. Venom en Vengeance zijn agressieve "wrap" mon turen met een aparte uitstraling. Deze zullen zeker aanslaan. De monturen zijn in matzwart, zilver en glanzend goud. De glazen zijn in donkergrijs, goud of zilver. Recess en Riddien Lichtgewicht plas tic "wraps" met aparte glaszetting zijn het handelsmerk van deze totaal nieu we monturen. Recess en Riddler zullen zeker om aandacht vragen. De montu ren zijn verkrijgbaar in kleuren van klas siek zwart tot meer opvallende kleuren als "stone" en "tortoise". De kleuren van de glazen zijn donkergrijs, zilver en goud. Rapture: Het toppunt van uitzinnig heid is de Rapture. Een unieke zonne bril die de wereld beslist vertelt dat je een "attitude" hebt. De zwarte en zilve ren monturen worden geaccentueerd door gele, blauwe of zilveren glazen. i t parketvloer, licht uit- iparatuur, toilet en en- idkamer met 2e toilet. met dakkapel, inge- jerhouden en groten- 3ls, N.S.-station iegonnen met de bouw t souterrain en garage, g (zuid/west), onder een hobbyruimte, toilet en hal. 1e verdie- imers, separaat toilet en naar zolder met kamer n3. Grondoppervlak circa nogelijk! Gisteren bestond Procar op de kop af 45 jaar en overmorgen opent het Soester bedrijf in eigen kring het nieuwe distributiecentrum dat ach ter het kantoor en de productiehal aan de Industrieweg is verrezen. Een nieuwe mijlpaal in de geschie denis van de snelgroeiende onder neming is bereikt. De forse investeringen die Procar heeft gepleegd, vloeien voor een deel voort uit de strenge milieu-wetgeving, maar vooral uit het feit dat de producent van industriële reinigingsmiddelen uit zijn jasje was gegroeid. En zo klein was dit jasje toch niet. In de oude situatie had het bedrijf de beschikking over een magazijn van 2.700 vierkante meter, dat plaats bood aan 1.500 pallets. In het nieuwe distri butiecentrum van 4.500 vierkante me ter kunnen niet minder dan 2.400 volle pallets worden opgeslagen. Door de ver plaatsing van het magazijn, kan de pro ductieruimte met ongeveer vijftig pro cent worden vergroot tot 7.600 vierkan te meter. En dit is allemaal geen over bodige luxe, verzekert André van den Dijssel die met zijn broer Theo en Gijs Kok de directie voert van Procar dat onlosmakelijk is verbonden met Soest. Werkverschaffing Ongeveer honderd, voornamelijk Soes ter gezinnen kopen hun dagelijkse brood dankzij de werkverschaffing aan de Industrieweg. Procar behoort daar mee tot de tien grootste werkgevers van Soest. En gezien de expansie is het na genoeg zeker dat het bedrijf de arbeids markt dit jaar positief zal beïnvloeden. Hoeveel vacatures er ontstaan, is op dit moment niet exact aan te geven, omdat de interne reorganisatie en de opzet van nieuwe activiteiten nog in volle gang is. Procar fabriceert en verkoopt (indus triële) reinigingsmiddelen aan voorna melijk grootwinkelbedrijven, oliemaat schappijen en auto-importeurs. Mede bepalend voor de groei van de laatste jaren is de anti-vries die Procar is gaan maken voor ruitensproeiwater en koel vloeistof. Het behoeft geen betoog dat de medewerkers veel overuren maakten tijdens de afgelopen vorstperiode. Daar naast maakt Procar producten voor han delsondernemingen die vervolgens zelf voor de afeet zorgdragen. Ook leveren bedrijven kant-en-klare producten en emballages aan, die door Procar vanuit ondergrondse tanks worden afgevuld en klaargemaakt voor transport. Rooskleurig "Je moet wel groeien om de investerin gen op milieu-technisch gebied te kun nen terugverdienen," zegt André van den Dijssel die verklaart dat de ver wachtingen voor de toekomst rooskleu rig zijn. Het bedrijf werd in 1952 opgericht door wijlen André Willem van den Dijssel. Hij begon aan de Grote Melmweg, waar hij een pand kocht. Uit respect voor en dankbaarheid aan zijn overleden eerste baas Albertus Thomas noemde hij zijn zaak Altho, maar déze naam werd ge weigerd bij het merkenbureau. Daarop bedacht Van den Dijssel voor zijn che mische industrie de naam Procar en die werd op 23 juli 1952 ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Zijn moeder was feitelijk zijn eerste klant, die de boen- en wrijfwas uitpro beerde en die aanbevool bij haar buur vrouwen. Maar Van den Dijssel richtte zich niet op de particuliere markt. Tot 1982 was Procar gevestigd aan de Grote Melmweg, waar eind 1966 het gebouw in vlammen opging. De produc tie-afdeling bleef grotendeels gespaard, evenals het naastgelegen pand dat Pro car inmiddels had gekocht. In 1969, een jaar na de overname van PeBé, werd het nieuwe pand betrokken. In het dertigste jaar zou de verhuizing naar het indus trieterrein plaatsvinden, omdat Procar (dat begin jaren negentig ook werd ge troffen door een brand) nog steeds een stormachtige groei doormaakte. Wat dat betreft zijn de tijden niet veran derd. Runde Van den Dijssel in 1953 zijn eenmanszaak met gebruik van een tweedehands Fiat 500, tegenwoordig heeft Procar Holding vestigingen in Soest, Zaltbommel, Susteren en België. Het totale oppervlakte terrein dat Pro car Holding in zijn bezit heeft, meet 55.000 vierkante meter. In Nederland wordt Procar vertegenwoordigd door 22 mensen. Dagelijks doorkruisen acht vrachtauto's het land om de vierhonderd verschillende producten bij de afnemers af te leveren. Daarnaast exporteert Pro car naar vrijwel elk Europees land, waar de belangen worden behartigd door agenten. De directeuren Theo en André van den Dijssel en Gijs Kok deprodukctieruimte aan de Industrieweg, waarheen Procar in nemen een kijkje in het nieuwe distributiecentrum, waar Pro- 1982 verhuisde en waar inmiddels honderd, voornamelijk car 2.400 pallets kan opslaan. Het ligt achter het kantoor en Soester medewerkers hun brood verdienen. In 1968 werd, twee jaar na de brand, het nieuwe gebouw aan de Grote Melmweg in gebruik genomen. Procar bestond toen zestien jaar. Wijlen André Willem van den Dijssel die in 1952 Procar oprichtte. Volgens de Arbowet is iedere werk gever verplicht om één op de vijftig werknemers op te leiden tot be drijfshulpverlener. Bij Yves Rocher 'lopen' ze één-op-zestien nadat elf enthousiaste medewerkers de cur sus volgden en onlangs met vlag en winpel voor het examen slaagden. Dankzij de elf gediplomeerde mannen voelen de collega's zich veilig bij de üljU oi ae poune in ie scnaiceien, ui dien de situatie daarom vraagt. De elf bedrijfshulpverleners van Yvei Rocher, die te zien zijn op de foto, he ten: Leen Hansma, Mare Willemse Evert Baalje, Ronald Ossendrijver, Har ry van de Vuurst, Ben Over, Richarc Schaatsbergen, Roy Majoor, Ramoi Chin a Kwie, Lars Heinsius en Ton Ey bergen. De laatste twee ontbreken op d« foto. Nederlandse hoofdvestiging van het Franse cosmeticahuis. In geval van brand in het complex aan de Konings weg, als iemand zich bezeert of ver wondt, bij een bommelding en mis schien ook wel als ze een vreemd geur tje ruiken, weten de bedrijfshulpverle ners wat hen te doen staat. Ze kunnen eerste hulp verlenen en voorkomen dat er paniek uitbreekt onder de collega's. Al zullen ze uiteraard niet verzuimen de professionele hulp van de brandweer, de U BENT OOK UM HARTE WELKOM .00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 1997 | | pagina 9