iêftiöl flllf «JITIII Jubileumweek Jeugdwerk groot succes DK Mode wordt Wedo Mode De Hoeksteen wordt verkocht V. GRONINGEN Rob Brouwer Bezwaar tegen geluidszone vliegbasis ongegrond Burgstede bruisend ingewijd Zaak Rademakerstraat vernieuwd Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke Stand ^Hulpverlenin^Jj Autokraakje Schutting beklad De beste chauffeur van Nederland Bezwaarschrift ongegrond verklaard 'De Drie Eiken' Lente-creatiefmarkt Agenda |v: ft t t. Automobielbedrijf F.A. TAMMER PAGINA 10 in Utrecht Veel kinderen komen op activiteiten af 'Jezus Christ Superstar' in Soesterberg Soesterberg^BelangJ Raad van State doet uitspraak 6 halen - 5 betalen Voorjaarsvlooienmarkt groot succes i CWr%> tuk DK Mode aan de Rademakerstraat in Soesterberg heeft een metamor fose ondergaan en gaat verder on der de naam Wedo Mode. Op woensdag 12 maart om 9.00 uur opent de vernieuwde winkel haar deuren voor het publiek. Angelique de Korte wordt namens Wedo Mode de filiaalleidster. Naast een totaal nieuwe collectie mode voor da mes en heren, heeft de nieuwe zaak ook een uitgebreid assortiment kinderkle ding. Tijdens de openingsweken ligt er voor iedere bezoeker een feestelijke at tentie klaar. De nieuwe collectie van Wedo Mode is op en top modisch. Voor dames biedt de modezaak onder meer de merken Street One, Cecil en Setterlady. Deze collecties worden iedere maand ver nieuwd en aangevuld. Hierdoor is er al tijd wel iets nieuws bij Wedo. De actu ele kleuren, stoffen en motieven uit de collectie zijn coördinated, wat betekent dat deze mode zich uitstekend leent voor combineren. Dat geldt ook voor de ruime afdeling met mannenmode. Daar treft men een breed assortiment kos tuums, combinatiemode en casual wear. In de vernieuwde zaak is ook een ruime hoek met kinderkleding. Daarbij domi neren de bekende merken Locker en Spetter, maar ook andere modenamen zijn aanwezig. De kleurstelling is deze zomer uitgesproken vrolijk. Gele en oranje tinten wisselen hardblauwe en zonnerode kleuren af. De motieven en prints zijn stoer en opvallend. Wie dit vooijaar kinderkleding koopt bij Wedo, krijgt een fleurige rugzak cadeau. Persoonlijk Voor Wedo Mode is "Soesterberg" het zevende filiaal. De andere zijn gevestigd in diverse plaatsen op de Veluwe. Daar bij is de modeketen vooral te vinden in kleinere dorpen en steden als Spaken burg, Harderwijk en Elburg. Dé keuze voor deze locaties is bewust gemaakt: Wedo Mode wil haar klanten persoon lijk van dienst zijn in een sfeervolle am biance. En dat lukt beter in plaatsen waar de winkelstraten niet overbevolkt zijn. Dat men bij de meeste vestigingen van Wedo Mode gratis kan parkeren is mooi meegenomen. Meer berichten over Soesterberg op pagina I o Zondag 9 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. Marie Anne v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor (Vrijdag 7 maart, 14.30: pastor Huiskamp, de Heybergh) Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 26 februari: Berendina Johanna Schou ten-van Rij (84), Dorpsplein 68. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1-1-2. Grofvuil Tel. 035-6093666. LJ LIautobedrijf vS-V de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 49,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 351 530 Aan de Simon Stevinlaan is vorige week een auto opengebroken. De eigenaar, een 26-jarige Soesterberger, ontdekte een gat boven het portierslot en deed aangifte bij de politie. Hij miste zijn ra diocassetterecorder. Een bewoner van Apollo meldde de politie vorige week dat hij op zijn schut ting hakenkruizen had ontdekt, die daar door onbekenden waren opgekalkt. De politie stelt een onderzoek in. Elk jaar was het gebruikelijk dat in het Kamp van Zeist een zogenaamde 'truc- kersdag' werd gehouden. Aangezien het MTGKLu (transporteenheid) niet meer bestaat wórden deze chauffeursdagen elders gehouden. Deze keer meten bur ger- en militaire chauffeurs uit binnen- en buitenland zich op zaterdag 19 april op het industrieterrein in Veenendaal. Uit de vele voorselecties zijn ongeveer 90 Nederlandse beroepschauffeurs voor dit Nationaal Kampioenschap geselec teerd. Het parcours telt vijftien proeven, die zijn verdeeld in het juist inschatten van de voertuigdimensies, achteruitrij den en voertuigbeheersing. Ze rijden in vier categorieën n.1. bakwagen, bus, trekker/oplegger en bakwagen/aanhan- ger. Buiten de wedstrijden zijn er vele evenementen gepland en zal een static show van vele soorten voertuigen weer veel bezoekers trekken. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035)602 18 41 'Op 24 februari 1997 heeff de Com missie voor de Behandeling van be zwaren en geschillen van de Neder landse Hervormde Kerk in de kerk provincie Utrecht het bezwaar schrift van de heer P. van Gronin gen, tegen het besluit van de ker kenraad van de Hervormde ge meente Soesterberg inzake de ver koop van het kerkelijk centrum 'de Hoeksteen', ongegrond verklaard'. Aldus de verkorte inhoud van de brief die de kerkenraad van de hervormde gemeente te Soesterberg vorige week ontving. Daarmee is aan een langduri ge kwestie een einde gekomen. Op ba sis van het Samen op Weg gaan tussen de plaatselijke gereformeerde kerk en de hervormde gemeente, werd één van bei de kerken overbodig. Beide kerkge meenschappen lieten een onpartijdig onderzoek instellen, welke kerk afgesto ten moest worden. De Hoeksteen werd als zodanig aangewezen, zeer tegen de zin van een aantal leden van de her vormde gemeente. Onder leiding van P. van Groningen werd hiertegen bezwaar gemaakt en in gediend bij eerdergenoemde commissie, die nu uitspraak heeft gedaan. J.G. Jan sen, voorzitter van de kerkenraad van de hervormde gemeente: "Door deze verklaring kan het kerkelijk centrum 'de Hoeksteen' op korte termijn verkocht worden. Inmiddels is overleg gaande met een makelaar. Na de verkoop zal het gebouw gesloopt worden om vervol gens plaats te maken voor een bouw plan, waarin ook aandacht besteed zal worden aan woonruimte. Momenteel vindt met de gemeente Soest overleg plaats inzake de vorm van de bebou wing. In de komende maanden zal het gereformeerde kerkcentrum aan de Ge neraal Winkelmanstraat uitgebreid en opnieuw ingericht worden tot een nieuw gezamenlijk kerkcentrum. Invulling is hier reeds aan gegeven door de werk groep 'realisering gezamenlijk kerkelijk centrum', waarin gemeenteleden zitting hebben van zowel de hervormde ge meente als de gereformeerde kerk van Soesterberg. Na de verbouwing zal het nieuwe kerkelijk centrum aan de Gene raal Winkelmanstraat fungeren als geza menlijk kerkcentrum voor de eredien sten van zowel de hervormde gemeen te als de gereformeerde kerk. Voor de nabije toekomst wordt gewerkt aan de plaatselijke regeling voor (intensieve) samenwerking tussen de hervormde ge meente en gereformeerde kerk te Soesterberg. Deze samenwerking wordt federatie genoemd en dient om beide kerkelijke gemeenten zoveel mogelijk te integreren", aldus Jansen. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Zaterdag 8 maart wordt van 10.00 tot 14.00 uur de Lente-creatiefmarkt in het dienstencentrum De Drie Eiken gehou den. Hobbyisten tonen er hun creatief kunnen. De toegang is gratis. AUTORIJSCHOOL Theoriecursus start op 12 maart om 19.00 uur. Voor auto, motor en bromfiets. Theoriecursus f 155,- theorie-examenkaart. De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg Tel. 0346-35 23 15/35 22 72 b.g.g. 35 20 88 Autotelefoon 06-52 87 88 59 Woensdag 5 maart 19.00 portcursus, Wijndoos Donderdag 6 maart 20.30 spelersvergadering LTV Vrijdag 7 maart 18.00-21.00 Chemokar, Buijs Ballotlaan 20.00 Vios, de Hoeksteen Zaterdag 8 maart 09.30 kinderkledingbeurs Kosmos, Ster- renberg 10.00 Lente-creativiteitsmarkt, 3 Eiken 11.00 Ned. Dartskampioenschappen, Burgstede 15.50 KVO 2-Hebbes 2, Banninghal Zondag 9 maart 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 10 maart 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Woensdag 12 maart 13.00 rondleiding vliegbasis, Casino Opgaven: tel. 351252. Perfecte service! Postweg 58 (ind.-terrein) - Soesterberg Telefoon 0346 - 35 33 81 Open: 8.00-18.00 u. Vrijdag koopavond Zaterdag open van 9.00-16.00 u. SOESTERBERGSE OURANT WOENSDAG 5 MAART 1997 Mercedes 190D, automaat, diverse extra's '85 9.750,- Ford Siërra 2.0i CLX DHOC, cenlr. vergr., zilv. met. '90 6.950,- VW Passat 1.8 station, 5-drs'89 9.750,- Opel Astra 1.6i LPG, getint glas, met'91 11.950,- Chevrolet Corsica LPG, blauw met., mooie auto '9418.750,- Mercedes 200D autom. met veel extra's Ie eig., d.blauw, als nieuw '88 n.o.t.k. OpelAscona 1.8 4-drs. in prima staat inclusief APK '87 3.950,- Mazda 626 coupé inclusief APK '84 1.950,- Pontiac grand-prix L.E. autom. vele extra's'94 22.950,- Alfa 164TS LPG, vele extra's'94 18.750,- Mazda 323 1.3 GLX 3-drs. '88 4.950,- BMW316 '85 2.950,- Honda Civic CRX '84 3.950,- UW VOORDEEL! APK-Keuringsstation 'Gratis herkeuring Schade-reparatie 'Las- en spuitwerk Klaar terwijl u wacht Roetmeting diesels verplicht vanaf 2 februari. Ook bij ons bedrijf de geschiedenis van de ol bekijkt, dan is het ide- beginperiode nog steeds irom kan de St. Carolus- :n op die 75 jaren terug- /iteiten rondom het jubi- in de week van 22 tot en in dit jaar gehouden. Op li worden de festiviteiten u Eucharistieviering in de De daaropvolgende week het teken van allerlei lu- ten. Op zaterdag 28 juni oten met een reünie voor ngen en docenten. Opga- ■eünie, onder vermelding :s en schooljaar kan bij de issie, Generaal Winkel- 3769 EB Soesterberg, tel. )5. Zoals elk feest geld k bij dit jubileum. Finan- erhalve welkom op bank- 62149689 van de Rabo- ïrg, onder vermelding van :hool 75 jaar jubileum'. klassenfoto's, lesmateri- :rdergenoemd adres wei- oorlog helemaal werd uit- r de Duitsers. Na de oor- e brandweer daar en het afgebroken. in van het landhuis ston- essenstruiken en van die d jam gemaakt. Maar als wilde plukken, moest je ie bij agent Nijboer halen, ngens deed je dat niet en 2 dan zag. De heren voe- nog over hun rug lopen, dat briefje? Mw. Steen- het landhuis woonde, wil- /eel mensen in haar tuin aer was de centrale figuur berg van toen. Hij regel- t alle zaken. Een uiterma- agsdrager maar ook een persoon. lering vertrok Nijboer en Bels er wonen. Piet was vluchteling, vandaar de hij werkelijk heette? Na loet het Varenberg zijn, ijk bij de waterleiding in erkte. Toen de Bels over- huis lange tijd leeg ge- na de oorlog, woonde er Kaldenberg, i huis een grote houten en daar een naai-atelier werkten zeker veertig ral op de winteravonden, oeg donker werd, werden ït een omweg naar huis ook het atelier hield het i Kaldenberg werd opge- i Zanten die er een cara- m. Vervolgens heeft Ro- voond en tenslotte werd igenaar. Nu staat er een maart, Domkerk: motet reude" van Johann Sebas- ir de Domcantorij o.l.v. ias. Aanvang 15.30 uur. aart, Ste. Gertrudiskerk: on van Johann Sebastian >r, solisten en barokorkest rlandse Cantorij o.l.v. mmv Yumiko Kurisu, anne Ketel, alt; lbo van os v.d. Velde, evangelist; de, Christus. Aanvang gang: collecte. #f De Stichting Jeugdwerk Soester berg (SJS) bestond op 20 januari 25 jaar. De festiviteiten werden, in ver band met de opknapbeurt van 'De Dubbeldekker', gehouden op 19, 21 en 22 februari. Het was onder andere in de uitgave van een eigen krant groots aangekondigd. Evaluerend keek men met plezier terug op het afgelopen feest. Het begon op woensdag 19 februari toen ongeveer honderd kinderen, in de leeftijd van 4 tot 14 jaar, in De Dubbel dekker werden opgevangen. Op het programma stond een bingo met leuke prijzen. Door de grootte van de groep en het aantal 'valse' bingo's, was er, tijd voor drie rondes. Ondertussen wist een goochelaar de kinderen in de pauze zo te boeien, dat de trucs vast thuis zijn gedemonstreerd. Na afloop ging ieder een die middag tevreden naar huis. Op vrijdag 14 maart, om 20.30 uur, zal het "Jongerenkoor" uit Vleuten in het 'Kerkelijk Centrum aan de Generaal Winkelmanstraat de rockopera "Jezus Christ Superstar" uitvoeren. Het Jongerenkoor bestaat uit ongeveer veertig personen en wordt voor deze uitvoering bijgestaan door tien musici. Sinds 1979 treden zij ieder jaar voor Pasen met veel succes op in het hele land. In 1990 is het koor op tournee geweest in Polen. De rockopera beschrijft de laatste weken van Jezus' leven op aarde. Men ziet en hoort onder andere de intocht in Jeru zalem, de tempelreiniging, het laatste avondmaal, het verraad van Judas, de berechting door Pilatus en de kruisiging. Leiding van Peter-Jan Kleevens (zang), Piet Schouwerwou (muziek) en Marie- Louise van Doorn (regie). Het optreden duurt een kleine twee uur en belooft een indrukwekkende voorstelling te worden. De toegang is gratis. Achter de kerk is parkeerruimte aanwezig. Bij de uitgang wordt een inzameling gehouden om de onkosten te dekken. Voor informatie: Bas Nawijn, tel. 033 - 4803135. Vrijdag 21 februari stond een receptie op het programma. Het werd een gezel lige, sfeervolle bijeenkomst van mede werkers, oud-medewerkers, mensen van de gemeente en andere belangstellen den. Veel herinneringen werden aange haald en met name werden de vele al bums met oude foto's vol interesse be keken. De catering van het dorpshuis 'De Burgstede' zorgde voor de daarbij behorende hapjes en drankjes. Dan zaterdag 22 februari, de laatste dag met kinderkennis. De drommen kinde ren voor de deur konden niet zo lang wachten en een kwartier voor tijd stormden ze de sportzaal binnen. Alle kinderen kregen een kaart opgespeld waarop vermeld stond wat waar te doen was en waarop de activiteiten afgekruisd en de behaalde punten vermeld konden worden. En daar gingen ze op de hel- lingbaan, wervelwind, buttons maken, schminken, luchtkussens en nog veel meer. Aan het eind van de dag kon een vermoeid maar zeer tevreden bestuur en leiding de balans opmaken. Van de 175 kinderen die het grote slotfestijn hadden meegemaakt, moesten de punten wor den geteld waaruit de 15 winnaars wer den geselecteerd. Voor de kleurwedstrijd die op de drie plaatselijke basisscholen werden gehou den met als thema 'De Dubbeldekker in de toekomst', zijn de volgende kinderen prijswinnaars geworden: 1. Marielle van Dillen, 2. Mario Gerrits, 3. Nathalie v.d. Broek, 4. Simone Haenen, 5. Bart Brouwer, 6. Wendy Oosterbaan en 7. Lafleur Kools. Zij kunnen de door hen gewonnen prijzen 's woensdags tussen 14.00 en 15.00 uur in De Dubbeldekker ophalen. WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 De Raad van State heeft onlangs het bezwaar tegen de handhaving van de geluidszone van de vliegbasis Soesterberg ongegrond verklaard. Voor velen is dat een gevoelige streep door de rekening. Elke vliegbasis maakt het nodige lawaai, afkomstig van vooral startende vliegtui gen, dat men wettelijk heeft vastgelegd in geluidszones. Binnen een bepaald ge bied moet men ernstig rekening houden met geluidsoverlast en is bijvoorbeeld woningbouw verboden. Om die reden werden diverse woningen in Soesterberg en omgeving die binnen de geluidszone lagen op kosten van defensie geïsoleerd. De huidige geluidszone werd in 1978 vastgesteld, toen het Amerikaanse 32nd Tactical Fighter Squadron vrij intensief met hun straalvliegtuigen vloog, en is daarna niet meer bijgesteld. Sinds 1978 zijn de vliegomstandigheden van de vliegbasis nogal gewijzigd, als mede de mogelijkheden in de directe omgeving van de basis. Voor de straal jagers kwamen de helikopters en veel braakliggend terrein van 1978 zou nu dringend bebouwd moeten worden. Voor de gemeenten Soest en Zeist, het Kontakt der Kontinenten en de Vereni ging Overlast Vliegbasis Soesterberg (VOVS) redenen voldoende om de oude geluidszone zodanig in te krimpen dat meer ruimte voor bebouwing wordt verkregen, waardoor minder geluids overlast. Zij hebben dat gezamenlijk aangespannen en de Raad van State gevraagd de tot op heden gebruikte ge luidszone nietig te verklaren. Onlangs heeft de raad uitspraak gedaan en de argumentatie als onvoldoende verklaard. In feite komt het erop neer dat men het huiswerk niet goed heeft verricht. De raad erkent dat aanpassing van de geluidszone zeer wel mogelijk is, maar verwijst subtiel naar een uitspraak van de Minister van Defensie. Deze heeft aangekondigd een onderzoek in te stellen naar de verkleining van de ge luidszone, nadat alle dertig transporthe likopters in gebruik zijn genomen. En dat zal medio 1998 zijn, met andere woorden: het bezwaar werd volgens de raad te vroeg gemaakt. Het is nu wach ten op de komst van alle geplande he likopters en dan de Minister van Defen sie uitdagen het beloofde onderzoek te laten houden. Gevolg Het gevolg is dat diverse plannen min stens een jaar lang nog in de kast moe ten blijven liggen. Een voorbeeld voor Soesterberg is onder andere dat elke woninguitbreiding onmogelijk is, terwijl er wel terrein voor is. In dit geval kan men denken aan het terrein aan de Kampweg en ten noorden van de Ban- ningstraat. Het Kontakt der Kontinen ten wordt, ondanks vrij veel geluiddich- tend materiaal, regelmatig letterlijk en figuurlijk gestoord. Voor een conferen tiecentrum waarin dagelijks lezingen en studieseminaries worden gehouden is elk lawaai per definitie storend. Om die reden zal het KdK alles in het werk stel len om dat zoveel mogelijk te voorko men. De VOVS is ook niet tevreden over het gebruikte controlesysteem, dat in han den is van de luchtmacht. Het zou be ter zijn als de aan de Kampweg geves tigde bureaus van het Nationaal Lucht en Ruimtevaartlaboratorium en TNO Technische Menskunde met de geluids controles zouden worden belast. Mis schien dat het jaar 2000 ook hierin meer duidelijkheid zal brengen. Nieuw assortiment Zuid-Afrikaanse wijn Nu ter introduktie alle Zuid-Afrikaanse wijnen Goblet Jonge graanjenever van 23,50 nu20,95 Parade Vieux van 22,50 nu20,95 Old Smuggler Schotse whisky van 22,95 nu'...!..'.19,95 Het warep twee vliegen in één klap afgelopen zaterdag. Het dorpshuis introduceerde officieel haar nieuwe naam 'Burgstede' en tevens werd een grote voorjaarsvlooienmarkt gehouden. Om tien uur kon je al over de koppen lopen van de drukte. Kennelijk heeft zo'n markt een bijzondere aantrekkings kracht en, zoals een bezoeker het ver woordde, "er zit een stuk spanning in van wat is er te koop en is dat nu net dat ding dat jij graag wilt hebben. Ik zal je vertellen, ik heb meer dan tien jaar ge zocht naar een heel apart klein klokje en laat ik dat hier nu vinden". Een breed glimlachende beheerder Henk Appeldoorn was het levend teken dat alles liep zoals ze dat hadden ge hoopt. "Het is de eerste keer dat we zo'n vooijaarsvlooienmarkt hebben georga niseerd en dan is het een gok, slaat het aan of wordt het niets. Wel, deze markt is boven alle verwachtingen geslaagd. Alle ruimtes die we in het hele dorps huis konden vinden werden vol gezet met kramen, in totaal 45. En dan ko men de particuliere handelaren, want dat is onze opzet, alleen particulieren die hun eigen spulletjes verkopen waren welkom. Zowel de handelaren als het publiek waren enthousiast en vroegen direct wanneer de volgende vlooien markt wordt gehouden'. Inderdaad was de stemming en sfeer bijzonder goed en als ook nog een har monicaspeler zijn warme klanken over de menigte strooit, kan het niet meer stuk. Overal stralende gezichten en waar zie je dat vandaag nog van kopers en verkopers. De kramen waren vol gestald met allerhande voorwerpen, waaronder soms bijzonder mooi antiek en curiosi teit. In markttermen zou men zeggen: een levendige handel in een goede stem ming. Hier en daar werd er bijzonder gehandeld en op één plaats was het zelfs handje-klap om een schilderij van 15 of 20 gulden; voor 17 en een half werd het verkocht met de allerbeste wensen van de verkoper. Deze voorjaarsvlooien- markt zal zeker een najaarsvlooien markt hebben, wie weet zelfs ook nog met een zomerse vlooienmarkt als inter mezzo. Jeugd Achter de schermen wordt getracht meer mogelijkheden te bieden aan de Soesterbergse jeugd. Binnenkort zullen gesprekken met de gemeente Soest plaatsvinden waaruit een zekere basis wordt verwacht. Gesprek met B&W Het gesprek tussen Soesterberg en het College van B&W wordt als zeer posi tief ervaren. Alle gestelde vragen kregen over het algemeen een goed antwoord. iln het bijzonder was men tevreden over de goede leiding van de avond, verricht door de loco-burgemeester Neks Blom- mers. De Hoeksteen h Over de toekomstige bestemming van C de Hoeksteen zal nader met onder an- K dere de Bewonerscommissie Plesaman- I straat worden gesproken. Beiden heb- ben ongeveer hetzelfde standpunt dat uitgewerkt aan het College van B&W B kan worden aangeboden. VSB en VOS Er is een goed overleg geweest met Wim Putman, voorzitter van de Vere nigde Ondernemers Soesterberg. Een voortgaand contact met de VOS is zin vol. Rotondes Er zijn plannen om in de provinciale- weg, de Amersfoortsestraat in Soester berg, rotondes aan te leggen. Een stu die zal gemaakt worden met betrekking tot de locatie van de rotondes. Mogelijk dat een rotonde nabij de Caroluskerk meer mogelijkheden biedt voor onder andere het verkeer van het industrieter rein en de ontsluiting van het dorp Soesterberg niet tegen gaat. De gehouden inleiding van Henk Gerth I over oorsprong en begin van het dorp I Soesterberg, had een goede pers. Er K zullen voortgaande gesprekken hierover L door Gerth plaatsvinden. De rondlei- 1 dingen op de vliegbasis zijn steeds vol- r geboekt. De eerstvolgende wordt op 12 E maart gehouden en in overleg met de fi basisleiding zal worden voorgesteld op 14 mei de daaropvolgende rondleiding I te doen plaatsvinden. Aanmelding voor de rondleidingen kan schriftelijk aan de I VSB, Postbus 126, 3769 ZJ Soesterberg I of telefonisch via 352705, 352969, I 352975 of 353380. De fietstocht naar de schaapskooi te Zeist staat nu gepland I op 1 juni. Ook hiervoor kan men zich via bovengenoemde wijze opgeven. Ook geologie staat op de agenda evenals een rondleiding met de vogelman van de vliegbasis. REMU-tarief Onderzocht zal worden of de afschaffing van het goedkope nachtstroomtarief door REMU, legaal is. In december werd dit door REMU bekend gemaakt en in januari was het al ingevoerd. De REMU zal hierover worden geïnfor meerd en afhankelijk daarvan zal de gemeente Soest worden geïnterpelleerd. Gemiddeld is een gezin nu honderd gul den per jaar duurder uit. Ledenvergadering Op 17 april wordt de jaarlijkse ledenver gadering van de VSB in de Burgstede gehouden. Daarin zal worden aange kondigd dat Gerrit Stekelenburg en Gert Lamers aftredend zijn en zich niet herkiesbaar zullen stellen. De VSB zal nieuwe kandidaten benaderen. Taakverdeling De VSB wordt in toenemende mate be naderd haar visie over bepaalde onder werpen te geven. Om daarop goed te kunnen reageren zullen de bestuursle den zich gaan specialiseren in bepaalde onderwerpen. Activiteiten

Soester Courant | 1997 | | pagina 11