welzijn! In open water doorzwemmen gedurende de gehele winter Reacties van Lezers Betaal niet te veel voor uw zorg! Problemen met het horen van de deurbel /Thcn Tel. 033-463 Hulpverle WOENSDAG 5 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 26 8e JAARGANG NR.2 Secretariaten Ouderenbonden Belangrijke telefoonnummers 6019004 06-8344* 6027997 6023681 6031119 WOENSDAG 5 MA> Het is nog niet eens zo lang geleden. Activiteiten KBO Soest/S'berg 'BBRLUK16 ZOO£N£Nfte!6 CHBNPMKfpCH? WINpf&U OOKNl&CfJA-J-JA.M"- iU/J ZOON,,?/VA>» 6 -O-60 Z ni7L"Z£&THf' MJKf/P ^AARHBN- ,h l&UNIBflNPBN VJAVAINP£H\ \6CHOOl~0PAf OOSfLÈrT.T,///? V o° Praktische gids voor ouderen j I Activiteiten 1 PCOB-Soest I 'Ik ben toch veel te oud om een donor-codicil in te vullen? Als het horen minder wordt I Volop kunnen blijven meedoen Vergeten pensioenen Bowls Club Soest - ook voor ouderen!!! Kijk- en luistergeld Internetten 24>50-* Catharina, keizerin en kunsten Brievenbussticker Thuishulpcentr Eenilt THC zoekt in Soi vaste vrijwilligers Blijf niet aan de kant zitten, maar maak uw eigen pagina nog interes santer. Uw bijdrage kunt u richten tot de Werkgroep Seniorenpagina, p.a. Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 6023681. U kunt u ook wenden tot de werkgroepsleden: T. Duhen, tel. 6017193, H.J. Koster, tel. 0346-352689, H.C.M. Henken, tel. 6017938, A.F.J. Nachbahr, tel. 6025021, T. Beek, illustrator, tel. 6019434 of bij M. van Weelden, coördina tor SWOS, tel. 6023681. De volgende Seniorenpagina ver schijnt in de Soester Courant van woensdag 9 april. Kopij graag vóór 24 maart inleve ren bij de werkgroep of één van de werkgroepsleden. Uw bijdrage graag voorzien van naam en adres. SENIOREN PAOINAl •ANBO-Soest: mevr. R. Mulder, Talmalaan 28,tel. 6016795. KBO-Soest(erberg): H. Henken Valeriaanstraat 75, tel. 6017938. PCOB-Soest: mevr. J. van der Bijl-de Jong Buntweg 13, tel. 6010845. ANBO-Soesterberg: G. Dus- schooten Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 0346-353338. PCOB-Soesterberg: mevr. Meyerink- Chr. Huygenslaan 108, tel. 0346- 352041. Seniorenbus Maaitijdvoorziening 601M44 Personenalarmering 6014114 S.W.O.S. 6023681 C.M.D. Kruisvereniging Seniorenvoorlichting Klusjesdienst Centraalmeldpunt vrijwilligershulp o O, O O oO O Kj: o o \//so o O O O Het is bijna zestig jaren geleden (in mijn jeugd dus) dat zich een avontuur afspeelde dat ik niet meer ben verge ten en dat nog wel eens stof voor een verhaal leverde. In die tijd kenden we geen subtropische, overdekte zwemba den. Bubbelbaden en jetstreams wa ren ons vreemd. Er was wel in onze omgeving een natuurbad, maar daar ging je naar toe alsof het een uitje was. Wij zwommen in open water. De Krommerijn was een kronkelig riviertje in de provincie Utrecht. Er werd alleen op gevaren met een roei boot of kano. Het water stroomde vrij snel en was glashelder. Je keek zo naar de bodem en je zag hoe het wier wuifde in de stroming. Het gebeurde wel een doodenkele keer dat het ka daver van een verdronken kip voor bij dreef. Maar dat was een uitzonde- ring. De rivier was visrijk en je mocht er in zwemmen. Welnu dat was een stuk goedkoper dan een bezoek aan een natuurbad- Niet diep Met schoolvrienden gingen we 's zo mers naar Odijk om daar een eind het jaagpad langs de rivier op te gaan om een plek op te zoeken waar niet te veel waterplanten in de rivier ston den en waar het dus lekker zwem men was. Diep was de Krommerijn niet. Zelfs in het midden kon je nog wel staan. Het gebeurde ook we dat ik 's mor gens heel vroeg met mijn vader ging, voordat ik naar school moest. Dat was altijd een zwempartijtje van kor te duur. We zwommen een keer naar de overkant en dan tegen de stroom in weer terug naar de plek waar we erin waren gegaan. Dan op de fiets weer naar huis. De Consumentenbond is ongetwijfeld een nuttige instelling. Op allerlei ge bieden geven zij goede adviezen, tes ten zij vele huishoudelijke en elektro nische apparaten, zodat u in ieder geval kunt weten wat u koopt, voor dat u er de winkel mee uitloopt! Natuurlijk heeft de Consumenten bond ook in de gaten, dat de samen leving langzaam maar zeker "verzil vert". En het valt in hen te prijzen dat zij zich hebben afgevraagd op welke wijze zij de toenemende groep oude ren van dienst konden zijn. De "Praktische gids voor ouderen", die nu is verschenen, oogt weliswaar een beetje saai, maar bevat een schat aan informatie. Niet direct een boek om eens gezellig te gaan lezen, daar toe nodigt het ook niet bepaald uit. Geen enkele illustratie, foto of car toon is in het boekwerk van 280 pa- gina's te vinden. Maar het is beslist wel de moeite waard om het te bezit ten en als naslagwerk te gebruiken wanneer u zich voorbereid op de pe riode na het actieve werken. Het boek is verdeeld in vijf hoofdstuk ken die alle belangrijke terreinen van het ouder worden uitgebreid behan delen: Financiën, Wonen, Gezond heid, Vrije tijd en Zorgen voor laten. Natuurlijk kunnen niet alle zaken even uitvoerig aan de orde komen, maar u wordt in ieder geval aan het denken gezet en er wordt een weg gewezen om een antwoord op uw vragen te krijgen. Vanzelfsprekend zijn bedragen en feiten die worden genoemd aan verandering onderwor pen Het is dus altijd verstandig deze op het moment dat u ze nodig heeft even te checken. Jammer dat de paragraaf over eutha nasie, in elk geval voor sommige mensen, wat eenzijdig en al te be knopt overkomt. Zo wordt er ook geen aandacht geschonken aan de belangrijke zorg voor pijnbestnjding in de laatste fase van het leven. Toch kan het eindoordeel over deze gids positief zijn. Ook en misschien juist voor de jongere ouderen van harte aanbevolen. Consumentenbond - Kosmos Z&K Uitgevers. Prijs f 27,50 voor leden f 32,50 niet-leden. Bestelservice tel. 070-4454900. Bron: PCOB-Echoklanken Avontuur Het avontuur waarover ik sprak, was een kwestie van doorzettingsvermo gen en een beetje moed. In dat jaar was september nog een zachte maand en mijn vader verleidde me meerma len om 's morgens vroeg mee te gaan naar de Krommerijn. "Wat zou je er van zeggen als we van de winter eens doorgingen met zwemmen, jongen?", vroeg hij. Ik stemde grif er mee in. En hij vertelde, dat het alleen kon als we iedere dag zouden gaan. Niet één keer overslaan. En zo deden we het. Elke dag op het fietsje naar Ojik, Odijk zeiden ze daar. Mijntje Ettikhoven een klein, krom oud vrouwtje had daar een soort café aan de boorden van de rivier. In haar schuur mochten we ons omkleden. Dat deden we met de rug naar elkaar toe. Ik had mijn vader mocht nooit naakt gezien en keek nu ook niet. Zo was dat in mijn kindertijd. En zo bleef het die gehele winter. Het viel niet mee. Soms vroren onze handen bijkans aan het stuur vast. Maar kloek de rivier die niet gemak kelijk zou dichtvriezen ingedoken. Snel naar de overkant en zo mogelijk nog sneller terug. Flink afdrogen, aan kleden en het tochtje terug. Het luk te, dag in dag uit. En het wonderlij ke was, dat noch mijn vader noch ik die winter verkouden zijn geweest... Henk Koster 12 maart -13.30 uur in De Vijverhof; Soosmiddag, kaarten, bridgen etc. 14 maart - Dagtocht "Vier Ambach ten" in Brabant. 19 maart -13.30 uur in de Vijverhof; Soosmiddag, kaarten, bridgen etc. 21 maart -14.00 uur in de Vijverhof; Jaarvergadering KBO alleen voor le den; daarna grote bingomiddag. 25 maart - Paasvoorbereiding in de Mariakerk, aanvang 9.30 uur alle 55+ van harte welkom. 26 maart -13.30 uur in de Vijverhof; Soosmiddag, kaarten, bridgen etc. 1 april - 9.30-10.30 uur in de Vijver hof; Info uurtje van de reiscommissie en bestuur KBO. Alles wat u wilt we ten, maar u kunt ook vragen stellen over alles waarvan u denkt dat de KBO u kan helpen. Info: reizen - mevr. R. Korte, tel. 6013960; soos - mevr. R. Groen, tel. 6017580; evenementen - mevr. Jacobs, tel. 6015350. 12 maart - Soosmiddag in "De Deel" achter de Oude Kerk van 14.30- 16.30 uur; 18 maart - Bowlen in C-drie van 14.00-16.00 uur; 1 april - Bowlen in C-drie van 14.00- 16.00 uur; 9 april - Soosmiddag in "De Deel achter de Oude Kerk van 14.30- 16.30 uur. Info bijeenkomsten: mevr. G. Sche pen, tel. 6014513. Bowlen: dhr. C. de Haan, tel. 6012162. Per 1 januari 1997 zijn een aantal nieuwe regelingen ingegaan, die direct gevolgen kunnen hebben voor het be drag dat u dient te betalen voor de te ontvangen zorg. Ziekenfonds U kunt verzekerd zijn bij een zieken fonds of bij een particuliere ziekte kostenverzekeraar. Dit is onder an dere afhankelijk van uw inkomen. Is uw inkomen lager dan de zogenoem de inkomensgrens, dan bent u zie kenfondsverzekerd. U kunt zich dan aanmelden bij het ziekenfonds van uw keuze. Zit uw inkomen boven de inkomensgrens, dan moet u zelf voor een ziektekostenverzekering blijven zorgen. Per 1 januari 1997 wordt de inko mensgrens verhoogd tot f 35.300,- en op 1 juli a.s. nogmaals tot f 38.300,-. Door deze verhoging ko men er meer AOW'ers in het zieken fonds. Het kan dus zijn dat u nu par ticulier verzekerd bent en vanaf 1 ja nuari 1997 via het ziekenfonds. Eigen bijdrage In 1997 gaat u in veel gevallen een eigen bijdrage betalen als u gebruik maakt van de gezondheidszorg. U I betaalt die bijdrage niet meteen aan de hulpverlener, maar achteraf aan uw ziekenfonds of ziektekostenver zekeraar. Voor de eigen bijdragen geldt voor ouderen een maximum perjaar vanf 100,-. U bent nooit te oud voor een donor- codiril! Van 16 februari tot en met 22 fe bruari 1997 is het de Nationale Do- norweek. Donor worden dat doe je voor elkaar. Maar als u donor wilt zijn, dan moet u het wel vertellen aan familie en vrienden. Dan redt u straks niet alleen levens, maar dan maakt u het uw nabestaanden ook een stuk makkelijker. Dus houd het niet voor uzelf. Laat het anderen we ten. Dan valt er meer te redden. Wilt u meer informatie? Bel 0900- 8212166. ^'Ö.'YDONO^0 Donor worden, dat doe je voor elkaar. Komt u een kennis tegen en u krijgt te horen: "Ik dacht dat je niet thuis was, ik heb wel drie keer gebeld, maar je deed niet open...". Veel mensen die wat minder goed gaan horen kennen deze ervaring. Het geluid van de deur bel is te zacht voor hen, of ze hebben een zgn. ding-dong bel en missen de hogere tonen. Een ander probleem, waar een groot aantal mensen in onze samenleving last van heeft, is dat ze soms of voort durend geluid horen, ook al is er geen geluid. Tinnitus of oorsuizen heet deze kwaal. Ze weten dan soms niet of er gebeld wordt of dat het tinnitus is, of kunnen het geluid van de bel niet onderscheiden van de tinnitus- rinkel. Door hun twijfel gaan ze met kijken of er iemand aan de deur staat. Gelukkig bestaan er voor mensen, die de huisbel en/of telefoonbel min der goed horen verschillende hulp middelen. Deze kunnen zijn: - een luidere bel of één met een be tere hoorklank te (laten) monteren; - meerdere bellen verspreid over het huis aan te brengen (in dit geval wel eerst kijken of de beltransformator dit kan hebben); - de huisbel en/ of telefoonbel aan te sluiten op een relais voor een knipperlichtinstallatie of flitslampen, zodat u door lichtsignalen gewaar schuwd wordt dat er iemand aan de deur staat of dat u wordt opgebeld. De signalen zijn goed van elkaar te onderscheiden. De audicien kan u over de signa leringsmogelijkheden nader inlichten. Voor het monteren van een andere bel of meerdere bellen kunt u terecht bij een installatiebedrijf. Voor meer informatie: Nederlandse Vereniging voor Slecht horenden Utrecht, tel. 030 - 261 76 16. Het bestuur van het gewest Friesland van de PCOB heeft besloten een dringend beroep te doen op alle po litieke partijen, om bij het vaststellen van de kandidatenlijsten voor de Tweede Kamer verkiezingen, reke ning te houden met de ouderen. Op verkiesbare plaatsen zullen zeker één of meer senioren dienen te staan. Tevens dringt het gewestbestuur er op aan dat er tenminste één Frieze afgevaardigde op de kandidatenlijst geplaktst wordt. Deze klemmende oproep is in briefvorm aan alle poli tieke partijen verzonden. Een goed idee, dat navolging verdient. Uit het Friesch Dagblad. Bron: Echoklanken-PCOB Veel mensen weten niet precies waar zij in het begin van hun werkzaam leven een pensioen hebben opge bouwd. Vooral gehuwde vrouwen realiseren zich niet altijd dat zij in vroegere jaren pensioenrechten heb ben opgebouwd. Zij zijn van werkge ver veranderd, de werkgever is failliet gegaan of het pensioenfonds is over genomen. Door verhuizingen of naamswijzigingen kan het adres niet meer worden gevonden. WeduWen worden geconfronteerd met het feit dat zij zelf initiatief moeten nemen om pensioen aan te vragen. Als zij niet weten bij welk fonds pensioen is opgebouwd, zullen zij pensioen mis lopen. Alleen de grote pensioenfond sen nemen zelf contact op met de pensioengerechtigden. In 1995 is er een databank opgezet onder de naam "meldpunt van het Project Niet Opgevraagde Pensioe nen" (PNOP). Het PNOP is opgezet door de koepelorganisaties van pen sioenfondsen en levensverzekeraars. Van deze databank is nog onvoldoen de gebruik gemaakt. Omdat er nog cira 40.000 "vergeten" pensioenen zijn bij fondsen en verzekeraars - en dat gaat maar liefst om een bedrag van f 400 miljoen - is het project PNOP verlengd tot eind 1997 In de databank van het PNOP zijn alle niet-opgevraagde ouderdomspen sioenen verzameld van personen die na 1 januari 1994 de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt hebben. Het heeft geen zin om via het PNOP pensioenen aan te vragen van voor die datum. U kunt telefonisch informatie opvra gen bij het meldpunt PNOP, tel. 020-6074777. Bron: Soester Venster Thuiszorg Thuiszorg is voor ouderen, zieken en gehandicapten die thuis op zorg zijn aangewezen een belangrijke vorm van hulpverlening. Om thuiszorg te kun nen ontvangen, moet u jaarlijks een toegangsbijdrage betalen. U betaalt deze bijdrage aan de thuiszorgorgani satie waarbij u bent aangesloten. De toegangsbijdrage is in 1997 minimaal f 55,- per jaar. Indien u niet bent aangesloten bij een thuiszorgorganisatie en u heeft thuis zorg nodig, dan is de toegangsbijdra ge voor het eerste jaar f 137,50. Het lidmaatschap op zich biedt geen extra voordelen meer: indien u verwacht Gezondheidstelefoon Vanaf 1 januari nieuw telefoon- nummer de komende jaren geen thuiszorg no dig te hebben, is het raadzaam uw lid maatschap op te zeggen en de een malige hogere bijdage te betalen als de nood toch aan de man/vrouw komt. Voor algemene thuiszorg - verpleging en verzorging - betaalt u een eigen bijdrage. U betaalt f 10,- per uur tot een maximumbedrag van f 250,- per week, afhankelijk van uw inkomen. Kortdurende thuiszorg is zorg in ver band met een aandoening waarvoor u in het ziekenhuis bent verpleegd en die ten hoogste drie maanden duurt. Kortdurende thuiszorg wordt ver goed voor een ziekenfondsverzeker de. Indien u verzekerd bent via een standaardpakketpolis, een particuliere ziektekostenverzekering of een ziek tekostenregeling voor ambtenaren, dan is de dekking afhankelijk van de polisvoorwaarden. Verzorgingshuis Als u in een verzorgingshuis woont, betaalt u een eigen bijdrage in de kos ten. De hoogte van deze bijdrage is afhankelijk van uw inkomen. Naast AOW en pensioen kunnen dat bij voorbeeld inkomsten uit vermogen zijn, zoals rente of dividend. Uw eventuele vermogen zelf telt niet meer mee. Als u kortdurend in een verzorgings huis wordt opgenomen, varieert de eigen bijdrage van f 210,- tot f 1.085,- per maand. Als u perma nent in een verzorgingshuis woont of gaat wonen, betaalt u aan eigen bij drage 90% van het tarief van uw ver zorgingshuis, met een maximum van f 3.450,- per maand. Echtparen be talen de eigen bijdragen samen. Wilt u meer informatie? Haal dan de brochures "Uw bijdrage aan de ge zondheidszorg" en "Zeker van zorg", verkrijgbaar bij postkantoor en bi bliotheek. Heeft u vragen? Dan kunt u contact opnemen met beleidsmedewerker zorg, J. Duisterwinkel, telefonisch bereikbaar op het bondskantoor van de PCOB te Zwolle (tel: 038- 4225588). Bron: PCOB-Echoklanken Sedert augustus 1993 is er in Soest een bowlsclub. Het is een balsport, waaraan iedereen, onafhankelijk van leeftijd kan deelnemen en zeer zeker de iets ouderen onder ons. Ook voor cara-, hartpatiënten en mindervahden biedt deze sport mogelijkheden. Het is een spel dat gelijkenis vertoont met Jeu de Boules, echter bij Bowls wordt gerold met een asymmetrische bal over een mat van ca. 30 meter lengte. Doordat de bowl asymme trisch is maakt deze bij het rollen een "curve" (ronding), hetgeen dit spel daardoor zo spannend maakt. Wat maakt bowls zo aantrekkelijk? Bowls kan men gemakkelijk leren en het spel vraagt niet om een speci fieke conditie; bowls kent eenvoudige spelregels; bowls kan het hele jaar door ge speeld worden: bowls kent de spanning van een echte sport en de ontspanning van het spelen met anderen: bowls kan men recreatief spelen, maar ook in wedstrijdverband; bowls kan men individueel spelen, maar ook in teamverband; bowls is een betaalbare sport. U speelt met bowls van de vereniging, maar wat u wel nodig heeft zijn een paar gymschoenen. De contributie bedraagt slecht f 15,- per maand en de inschrijvingskosten als lid f 25,-. Ook kunt u een maand adspirantlid worden om deze sport nader te leren kennen, dat kost u niets! De Bowls Club Soest speelt op maan dagmorgen van 9.00 - 12.00 uur en op donderdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur in de sporthal Beukendal, Beukenlaan (hoek Dalweg) te Soest. Informatie is te verkrijgen bij: de heer J.C. Korte, voorzitter, tel: 6013960 en mevrouw P. Hielkema, secretaris, tel: 0346-351266. Wij nodigen u uit om, eens een bowl te komen rollen! Het nieuwe nummer is: 0900-8212183 Theater/Muziekprogramma KunstBus voor Senioren Goed nieuws voor bewoners van ver zorgingshuizen! Vanaf 1 juli 1997 be hoeven zij niet meer zelf het kijk- en luistergeld voor de radio en tv te be talen. Deze betaling wordt dan over genomen door de instellingen, die hiervoor op hun beurt ook weer een compensatie ontvangen. Hiervoor wordt geld gebruikt dat was gereserveerd voor de bestrijding van de armoede. Zo blijven we geld rondpompen, van de ene pot naar de andere, maar dat zal de betrokkenen I waarschijnlijk een zorg zijn! Zo'n meevallertje is natuurlijk mooi mee- genomen, Seniorenbus Telefoon: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur: (035)6019190 Een cultureel uitstapje in de provin cie Utrecht kan nu met de KunstBus voor Senioren. De KunstBus voor Senioren regelt het vervoer naar en van culturele accommodaties. Deel nemers worden dicht bij huis opge haald en na afloop teruggebracht. Deelname is mogelijk vanaf 55 jaar. Voorwaarde is dat per gemeente mi nimaal 15 personen worden inge schreven. 8 april 1997 - Greetje Kauffeld veer tig jaar in het vak met Metropole Orkest; Vredenbrug-Utrecht; 20.15 uur; f 30,-.* 17 april 1997 - Barok jubileumvoor stelling van Introdans; De Flint- Amersfoort; 20.15 uur; f 27,50/ I 26 april 1997 - Een Sneeuw - Toneel Speelt met Petra Laseur, Annet Nieuwenhuyzen e.a.; De Lampegiet - Veenendaal; 20.00 uur; f 29,95.* 1 mei 1997 - Fröken Julie - moder ne klassieker van A. Strindberg door De Paardenkathedraal; Stadsschouw burg - Utrecht; 20.00 uur; f 27,-/ 17,-.* Bovenvermelde prijzen zijn exclusief vervoerskosten. Deze bedragen f 5,- per persoon. Aanmelden uiterlijk 5 weken vóór de datum van uitvoering. Betaling bij aanmelding. Informatie en aanmelding voor Soest: mevr. G. Trippaers-Zon- dag, tel. 6021603. voor Soesterberg; mevr. G. Meye- rink, tel. 0346-352041. of mevr. M. Dusschoten, tel. 0346- 353338. Bron: PCOB-Echoklanken Exposities De kunstverzameling en het sprook jesachtige leven van tsarina Catharina (1729-1796) staan centraal in de Amsterdamse Nieuwe Kerk. Negen tien Oude Meesters, waaronder Ru bens en Rembrandt, zijn hier te be wonderen. Samen met een keur van persoonlijke bezittingen en zelfs haar gouden statiekoets wordt een fascine rend beeld gegeven van deze opmer kelijke vrouw. De Nieuwe Kerk op de Dam. Open: dagelijks van 10.00 -18.00 uur. En tree: f 15,- p.p.; 65+ f 12,50 p.p. Peter de Grote en Holland In het Amsterdams Historisch Mu seum maakt u kennis met tsaar Peter de Grote (1672-1725). In 1697 bracht hij ruim acht maanden in Hol land door, in die tijd het culturele hart van Europa. U kijkt door zijn I nieuwsgierige ogen naar het bruisen de Holland van omstreeks 1700 en ziet o.a. "David en Jonathan" van Rembrandt. Amsterdams Historisch Museum, Sint Luciënssteeg 27. Open: ma. t/m vr. 10.00 - 17.00 uur; za. en zo. 11.00 - 17.00 uur. Entree: f 12,50 I p.p.; 65+ f 6,50 p.p. Beide tentoonstellingen zijn op nog geen 500 meter van elkaar en te be- I zichtigen tot 13 april 1997. Men kan ook gebruik maken van de voordelige Rail-Idee-biljetten van de NS. Bron: PCOB-Echoklanken Graag wil ik reageren op het artikel over Internetten. Het is me uit het hart gegrepen. Ik ben 72 en heb mij op het computergebeuren geworpen vanaf mijn 65ste. En geen dag spijt. Alles zelf geleerd, uit boeken onder andere van PBNA. Verder heb ik een kleinzoon die ik maar hoef te bellen als ik even in de knoop zit. In middels heb ik dankzij Internet con tacten over de hele wereld, zoals een boer van 78 in Canada, een oud-bos wachter, een aankomende journalis te, een huisvrouw van 48. Allen in USA. Ook in Nederland heb ik di verse nieuwe vrienden en vriendin nen. Het is onvoorstelbaar wat een plezier E-mail kan geven. Leeftijd speelt daarbij geen rol. Zou het niet leuk zijn een Echo-klanken-site in el kaar te gaan zetten met eigen "pa ges"? Min E-mail adres is hansahOknowarenL A.H.-H. te Utrecht PCOB-Echoklanken De Thuishulpcentrale Eemlan zoekt vaste vertrouwde vrijwil! enkele uren per week onder willen geven in gezinnen of waarin ouders/verzorgers/ki buren de dagelijkse zorg hebl een gehandicapte, dementei chronisch zieke. De vaste verzorger kan op di even weg, vrij zijn in zijn/ht huis, iets voor zichzelf doen o: de andere kinderen of de partn nemen. Voor de volgende situatie(s) worden deze week vrijwilli vraagd. Voor een vrolijk meisje va met een verstandelijke handit de THC een vrijwilliger als g voor de woensdagavond. lei creatief is, van muziek en diei en zich daarnaast met gevoel mor en verantwoordelijkheids! opstellen wordt zeer gewaarde moeder kan dan de gelegenhe om met een gerust hart wat on voor zichzelf te zoeken. Voor een gezin met een mi gehandicapt meisje van 6 jaar vrijwilligster gevraagd die af ei een aantal uren de moeder ka vangen. De THC zoekt iema varing heeft met meervoudig capte kinderen en ook verant\ handelen bij een epileptische Vrijwilligers ontvangen bege! een onkostenvergoeding van uur. Wie hulp wil geven kan b een vrijblijvend kennismakin bij de THC, Van Asch van V 3-9, postbus 1599, 3800 BI foort, tel. 033-4220599, of b persoon Tineke Brobbel in 6022395. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstver Hulp in dringende moeilijl zaterdag, zondag en algemet tel. 6245555. Misschien behoort u ook tot degenen die een gruwelijke hekel heeft aan al dat ongevraagde reclamedrukwerk, dat bijna dagelijks in uw brievenbus wordt gestopt. Een gemiddeld gezin krijgt per jaar zo'n 24 kilo reclame drukwerk ongevraagd door de brie venbus geschoven. Natuurlijk weet u wel dat u dat tenminste een beetje kunt voorkomen door een zoge naamde JA/NEE-STICKER op de brievenbus te plakken. Uit onderzoek van de Vereniging Milieudefensie is gebleken dat bijna de helft van alle huishoudens het reclamedrukwerk niet zou missen, sterker nog, het eigenlijk niet wil ont vangen. Toch zit slechts op 7% van alle brie venbussen in Nederland de hierbij af gedrukte sticker. Hoe dat komt? Wel, gebleken is, dat veel mensen niet weten waar zij deze sticker kunnen krijgen. Sommige gemeenten hebben de sticker huis-aan-huis verspreid en daar is dan ook ongeveer 25% van de brievenbussen van de klever voor zien. In de meeste gemeenten zijn de stickers echter alleen nog maar te krijgen op het gemeentehuis. Stelt u dus geen prijs op de folders, krantjes en ander reclamemateriaal, dan is een bezoek aan uw gemeente huis de enige oplossing. Bron: Echoklanken PCOB Stichting Hulpdienst Soes Hulp aanvragen dagelijks tus: 10.00 uur, tel. (0346) 352097. Nazorg borstkankerpatiëi Informatie: Borstkanker infc trum Utrecht (BIC), tel. 03( di. t/m. vrij. 10.00-13.00 ui Werkgroep Kind en Ziekenl Behartigt de belangen va ouders vóór, tijdens en na huisopname. Informatie: me ling, tel. 6014470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00- Stadsring 31A (Vrouwenhu foort, tel. (033)4616612. Al; wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjes Maandag 19.00-21.00 uui 16.00-18.00 uur; donder 21.00 uur, tel. (030)23220: Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen he terrein van de bijstand kuni terecht bij de werkgroep Vr Bijstand, telefonisch dag* 13.00 of na 18.00 uur. 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrij maand, 10.00-11.30 uur, ir tionaal Vrouwencentrum, S Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsb brengt mensen bij elkaar d willen doen op het gebied interesse. Postbus 3074,37 tel. 6013941 of 6014650. VTO-samenwerkingsve Vroegtijdige Onderkennir lingsstoornissen bij kindt 240, 3800 AB Ame (033)4637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak fers van misdrijven en ver len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemlai 24 uur per dag telefonis voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 23.00 uur: tussen 23.00 en 7.00 uur kamer van de Amersfooi 033-4666666. Al Anon-groep Soest Steun aan familie van de matig veel drinkt of dron of 5415474 Baarn. Ouders van een overli Landelijke zelfhulp-orga Contactadres: Eveline 1 breestraat 543, 3765 6014310. Thuishulpcentrale Ee De THC biedt partners dementerenden, van chn ouders van verstandelij! gehandicapte kinderen 1 of passief oppassen do Informatie: tel. 033-46. Contactpersoon Soest: tel. 6022395. Thuiszorg/Maatscha Stichting Thuiszorg en Werk N.O. Utrecht. Burg. Grothestraat 74, tel. 6036800, fax 6036 Jongerenspreekuur Voor jongeren van 121< dag 15.30-16.30 uur Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-prof ding op de bevalling. v.d. Poll, Clauslaan 23 tel. 6031396. Wie hulp zoekt, maar ren bij het Centraal T 11.00 uur, tel. 60311

Soester Courant | 1997 | | pagina 26