flllf ^ITIII I EHBO-diploma voor cursisten afwezig V. GRONINGEN Gratis advies Nederlandse Dartkampioenschappen 1997 Radio M-uitzending matig Activiteiten vai PCOB Feestelijke heropening bloemisterij H. van Oest bv 'Jesus Christ Superstar' AGINA 10 Giro 860 WOENSDAG 12 MAART 1997 Speciale aanbieding SANITAIR Kerkdiensten Thema-ochtend ANBO Ledenvergadering KBO in Vijverhof Agenda Wéér een krant in Soesterberg? Basisopleiding en reanimatiecursus Medische dienst Diefstal uit zes Met de Kunstbus naar theater toe Teveel politiek gepraat TNO herbouwt hal Brandweer rukt uit naar snelweg A-28 sta-caravans 'De Drie Eiken' Informatie van de Luchtmacht INKOMSTENBELASTING Creutzberg HUISARTS Hulpverlening Vrijdagavond in kerkelijk centrum zaterdag 'full I Vereniging van f Nederlandse I Installatiebedrijven L.035-6019954 SOESTERBERGSE OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 AUTORIJSCHOOL Theoriecursus start op 12 maart om 19.00 uur. Voor auto, motor en bromfiets. Theoriecursus f 155,- theorie-examenkaart. De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg Tel. 0346-35 23 15/35 22 72 b.g.g. 35 20 88 Autotelefoon 06 - 52 87 88 59 Electrot&fmisch installatieburo Lkhtstudio i Gas, water en c v. installaties Inbouw reservoir compleet met V&B toilet en montage. Een compleet gemonteerd systeem voor slechts 1500,- (incl. BTW) exd. tegels en tegelwerk. Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346 - 351502 De Buijs Ballotlaan kent tegenover de Hoeksteen een rij dynamische winkels. Met veel succes concurre ren zij met die van de Rademaker- straat. Soms lijkt het of ze met een dip te kampen hebben, om er kort daarop stralend weer uit te komen. Geruime tijd geleden vestigde bloemis terij H. van Oest bv uit Soest zich in deze winkelgalerij. Toen zijn buurman bakker Tammer vertrok leek het of de lege ruimte de passerende mensen bleef aanstaren. Maar opeens was er weer le ven in de lege zaak en zag men dat er heel wat werd gewijzigd. Het bleek dat Van Oest de zaak erbij getrokken had en afgelopen zaterdag 1 maart was het een feestelijke opening. Ter gelegenheid daarvan stond voor de bloemenzaak een Donderdag 13 maart houdt de ANBO de maandelijkse thema-ochtend in de grote zaal van De Drie Eiken, aanvang 10.00 uur. Op verzoek van diverse leden wordt een dia-voorstelling verzorgd door het Utrechts Landschap over be dreigd en beschermd Utrechts land schap. Alle 55 plussers, met buur of vriend(in) zijn hierbij van harte welkom. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. poffertjeskraam, waar alle klanten gra tis deze delicatesse konden krijgen. Jong en oud maakten hiervan dankbaar ge bruik. Het winkeloppervlak van de bloemen winkel annex dierenspeciaalzaak is ver dubbeld. De nieuwe ruimte is speciaal ingericht voor dierenartikelen, maar ook planten en potten hebben er een plaats gekregen. Het was al bekend dat er boe ketten, bloemstukken, bruids- en rouw- arrangementen besteld konden worden. Nu heeft Soesterberg ook een goed adres voor een optimaal advies op ge bied van huisdieren. Wil men meer weten over bloemen of dieren, dan is men in de nieuwe winkel van harte welkom of een telefoontje naar 354892. Op 21 maart houdt de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) haar algemene ledenvergadering. Deze vindt plaats in de Vijverhof aan de Klarinet in Soest. Soesterbergse ouderen zijn hier van har te welkom en voor vervoer is gezorgd. Om 13.15 uur staat de Seniorenbus voor De Drie Eiken om hen te vervoeren. De terugreis is om 16.30 uur. Tevenfc wordt een bingo gehouden. Woensdag 12 maart 13.00 rondleiding vliegbasis Donderdag 13 maart 10.00 thema-ochtend ANBO, Drie Ei ken Vrijdag 14 maart 20.00 Jesus Crist Superstar, kerk. cen trum Winkelmanstraat Zaterdag 15 maart 15.45 AGAVS 1-Alstavo 81 Banninghal Zondag 16 maart 14.00 Ned Skikampioenschappen, ski baan 15.00 concert, de Wijndoos Opgaven: tel. 351252. K In maart 1992 verscheen het laatste nummer van het Soesterbergs Nieuws- en Advertentieblad, veelal "het Sufferdje" genoemd. Hoe men er ook over dacht, de meeste Soes- terbergsers plozen het uit. Toen de uitgave om financiële redenen werd gestaakt, bleef Soesterberg plotseling verstoken van het directe nieuws - ook het kleine - uit het vliegdorp. "Ze gaan dood zonder dat iemand 't weet..." hoorde men in die tijd. In september 1993 besloot de Soes- ter Courant een poging te wagen om de leemte op te vullen. Soesterberg maakte toen voor het eerst kennis met de Soesterbergse Courant: een eigen pagina - vaak meer - in de Soester Courant, die vanaf het begin dreef op de toegewijde inzet van haar eigen correspondent. De Soester bergse Courant werd met geestdrift ontvangen; binnen een jaar steeg het aantal abonnementen tot ver boven de duizend. De Soesterbergse adverteerders stel den zich (op enkelen na) echter nog al terughoudend op. Helaas, want middenstand en bedrijfsleven vor men - naast de abonnees - de pijlers voor een verantwoorde exploitatie van de krant. Mede daardoor bleef de Soesterbergse Courant beperkt in haar omvang en mogelijkheden. De laatste weken is er, na twee ver geefse pogingen, opnieuw sprake van een initiatief voor een "eigen" Soes terbergs weekblad, dat volgens de berichten vanaf september moet gaan verschijnen. Het plan is kennelijk mede op aandringen van een aantal Soesterbergse ondernemers tot stand gekomen. De Soester(bergse) Courant volgt de ontwikkelingen uiteraard met be langstelling, in het besef dat veel Soesterbergers inmiddels een band met de krant hebben gekregen en haar niet zomaar zouden willen mis sen. De toekomst zal moeten uitwij zen wat het resultaat van al deze ont wikkelingen is. Vooralsnog wil de Soester(bergse) Courant voortgaan op de weg die drieëneenhalf jaar geleden werd ingeslagen. Zondag 16 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. F. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion; bidstond STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Grof vuil Tei. 035-6093666. Een cultureel uitstapje in de provincie Utrecht kan nu met de Kunstbus voor Senioren. Deze regelt het vervoer naar en van culturele accommodaties in de regio. Deelnemers worden dicht bij huis opgehaald en na afloop teruggebracht. Deelname vanaf 55 jaar. De twee laatste programma's van het seizoen 96/97 zijn: Op 26 april 'Een sneeuw-toneel' met Petra Laseur, Annet Nieuwenhuyzen e.a. in de Lampegiet te Veenendaal. Toegang 29,95 plus 5 gulden buskosten. Op 1 mei 'Fröken Julie', een moderne klassieker van A. Strindberg door de Paardenkathedraal, Stadsschouwburg Utrecht. Toegang 27 gulden met 5 gulden buskosten. Men kan zich voor 22 maart a.s. opgeven bij: mw. G. Meijerink, Chr. Huijgenslaan 108, tel. 352041, mw. I.M. Lensink, Chr. Huijgenslaan 129, tel. 352205 of mw. M. Dusschooten, Gen. Winkel manstraat 41, tel. 353338. Ongeveer zestig belangstellenden stonden dinsdagavond 4 maart iet wat opgepropt in de voyer van het dorpshuis Burgstede. Met veel tam tam was de live-uitzending van Ra dio M aangekondigd, omdat actue le zaken zouden worden besproken. De dorpskappef Ben Langkamp, al thans zo werd hij aangekondigd, was de enige die op de band relevante onder werpen naar voren bracht, zoals het on juist gegeven dat Soesterberg een onder geschoven kind van Soest is, de infra structuur wel iets beter kon, De Hoek steen plaats moet maken voor een su permarkt met daarboven woningen en meer mogelijkheden voor jongeren. Een forum bestaande uit Marloe Hijme- ring, Wil Stekelenburg, Piet Pieren en Wim Putman moesten de zin: 'Soester berg is geen ondergeschoven kind van Soest wantbeantwoorden. Jammer dat de Soester interviewer An- ton van der Neut te lang hierop door ging, terwijl de sprekers duidelijk waren dat er géén sprake was van achterstel ling. Via de voor- en nadelen over het vertrek van de Amerikanen en eventue le geluidsoverlast, werd andermaal te lang aandacht geschonken aan het be grip 'waarom er maar één Soesterberger in de gemeenteraad zitting heeft'. Meer dan één spreker gaf duidelijk te kennen dat dit in eerste instantie een zaak van de politieke partijen is. Zij dienen hun leden daarvoor te benaderen en dus in- derdaad*feven over 'de bult' te komen of de telefoön te pakken met de bekende uitnodiging. Gelukkig kreeg de jeugd de nodige aandacht en werd van hen dui delijk gehoord dat zij graag hun stand punt wilden vertellen. Maar als niemand hen hierom vraagt of naar hen wil luis teren, moeten zij zelf zoeken naar oplos singen die men over het algemeen niet op prijs stelt. Jammer dat deze schreeuw om aandacht alleen maar schouderop halend werd aangehoord. De Hoeksteen werd in een sneltreinvaart nog even ge nomen, waarna het uur uiteraard veel te snel om was. Uit reacties bleek dat men Anton van der Neut verweet niet goed op de hoog te te zijn van de Soesterbergse zaken. Ook vond men het forum te zwaar po litiek geladen en had men daar liever dorpelingen gezien die 'zonder een pet' commentaar hadden kunnen leveren. Het was voor Soesterberg de eerste ken nismaking met Radio M. Wie weet dat bij de letter S van het alfabet Soester berg nog eens, maar dan beter kan rea geren. Matenbull-Pointers (Haarlem) 2-3, Drea- mers-RedBull2 (Apeldoorn) 1-4. Ronde 3: Gabbers-AllStars 0-5, Matenbull3-Pointers 0-5, Thunders-RedBull2 2-3. Halve Finale: AllStars-Pointers 3-2 en RedBull2-Maten- bul!2 3-0. Finale: AllStars-RedBull2 4-1. De 'simulatiehal' van TNO Technische Menskunde aan de Kampweg stortte op 20 november van het vorig jaar in van wege het grote gewicht aan water op het dak, geholpen door de nodige storm. Het karkas van het grote gebouw, van 25 bij 45 meter en een hoogte van 8 meter, staat er nog. Het instituut heeft bij de gemeente Soest een aanvraag in gediend voor het bouwen van een klei ne hal als tijdelijke behuizing voor een bolsimulator en voor gebruik van expe rimenten. Het perceel ligt binnen de rrenzen van het bestemmingsplan Egg- ïermonde I en heeft daarin de bestem ming 'bijzondere doeleinden'. De maxi male toegestane bouwhoogte is 7 meter; het bouwplan heeft een hoogte van 7.20 meter. De gemeente Soest heeft TNO toestemming gegeven tot de bouw van de nieuwe hal met een hoogte tot 7,20 meter en voor een periode van twee jaar. Dinsdagavond rukte de brandweer Soesterberg uit voor een autobrand op de snelweg A-28 richting Amersfoort. Doorgebrande luchtkabels van een vrachtauto zorgden voor vuur en rook. De brandweer kon erger voorkomen en was het vuur snel meester. Een triest kijkende maar ongedeerde chauffeur zag dat zijn auto met behulp van een kraan- auto moest worden weggesleept. Soesterberg. Jonge heldere gezichten luisterden naar de arts, Lidy van Oort uit Amsterdam, die hen de juiste wijze van reanimeren bijbracht. De cursisten, van wie de helft namens hun bedrijf of instelling deelnamen, kwamen uit Amersfoort, Soest, Zeist en Soesterberg om deze belangrijke vervolgcursus mee te maken. Op 16 en 17 april a.s. hopen ze ook hiervoor te slagen en kunnen weer een aantal gelukkig jonge mensen in geval van nood de 'eerste hulp bij ongelukken' verlenen. Medio april start dan weer de volgende cursus die nu reeds is volge boekt. In september begint men met de najaarsopleidingen, waarvoor nog plaats is. Opgave voor 'alleen' de cursus kan In de februari-bijeenkomst van PCOB afd. Soesterberg, gaf senio- renvoorlichter Piet Pieren een dui delijke voorlichting over bepaalde wijzigingen in de sociale wetgeving voor de ouderen. In dit verband werd de Ziekenfondswet genoemd die per 1 juli een inkomensgrens heeft van 38.300 gulden. Zit men onder deze grens dan kan het zijn dat men per maand meer dan hon derd gulden teveel aan premie particu liere ziektekostenverzekering betaald. Bepaalde kunst en hulpmiddelen zoals bv. een rollator of looprekje moet men via een formulier bij de huisarts aanvra gen. Korting op de AOW bij de leeftijd van 65 jaar als de partner nog een VUT- uitkering heeft. De Algemene Nabe staanden Wet trekt per 1 januari 1998 de uitkering van weduwen met een ANW-uitkering in, indien zij samenwo nen. Een goede zaak dat men op deze wijzigingen werd geattendeerd. Donderdag 20 maart is men vanaf 09.45 uur andermaal in het Dienstencentrum De Drie Eiken welkom, waar de heer Snijders uit, een klankbeeld over de Schepping zal vertonen. Donderdag 3 men doen bij Cor Brandes, Moerbes- senberg 54, 3769 DD Soesterberg, tel. 352942. Voor alle andere zaken, zoals aanvraag EHBO bij activiteiten, moet men schrijven naar de secretaris, me vrouw Koreneef, Mercury 142,3769 KJ Soesterberg. Op de foto de cursisten en hun begeleiders bestaande uit A. Liliën, P. Nijdam, R. Los, R. Versteeg. J.G. de Jong en de dames E. van Tilburg, A. Versteeg-van Hofslot, W.C.A. van Riel, M. van der Beek, A. van Rijnsoever, D. van Rijnsoever, C. Slooff, S. Buchan en L. van Moerkerken. Voor de sport-aan- tekening EHBO werd de cursus gevolgd door mevrouw H.T.C. Boender en Cor Brandes, M. van Beek en J.J. van der Steeg. april te 10.00 uur is er een voorlichtings bijeenkomst over wijzigingen bij Anova. Tot slot biedt de PCOB haar leden een in de maand mei te houden tournee aan, bestaande uit een reis naar Bergen aan Zee met bezichtiging van het Zee Aqua rium óf naar Middelharnis, waar een bezoek wordt gebracht aan het museum van Rien Poortvliet. Donderdag 20 maart kan men de voorkeur tijdens de themamorgen kenbaar maken. Beide reizen kosten circa 60 gulden. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Paasbingo Vrijdag 21 maart om 20.00 uur zal er weer een bingo in het dienstencentrum worden gehouden. Dit keer is het een speciale Paasbingo. De zaal is open van af 19.00 uur en de kaarten kosten zes gulden per stuk incl. een kopje koffie. Er zijn geweldige prijzen te winnen. Van donderdag 6 op vrijdag 7 maart zijn zes stacaravans van een caravanbedrijf aan de Stemerdingweg opengebroken. Onbekenden sloopten hieruit op vrij gewelddadige wijze kookplaten, kachels en koelkasten ter waarde van meer dan 10.000 gulden. Het bleek dat ze een gat in het ijzeren hekwerk hadden geknipt en zich zo toegang tot het terrein had den verschaft. Vliegervijfkamp Dit jaar heeft de Commissie Internatio nale Militaire Sportwedstrijden een 'Mi litaire Vliegervijfkamp' van 10 tot en 15 maart op de vliegbasis Soesterberg ge organiseerd. Nederlandse vliegers van de Koninklijke Marine en Luchtmacht nemen het op tegen hun collega's uit Tsjechië en België. De wedstrijden zijn bedoeld om een selectie voor het Mili tair Wereldkampioenschap in Trond- heim (Noorwegen) in augustus van dit jaar samen te stellen. De vijfkamp be staat niet uit vliegen maar uit pistool schieten, degenschermen, zwemmen met hindernissen, basketbal en escape (hindernisbaan en oriëntering). Het zijn allemaal disciplines waarover een vlie ger moet beschikken ten aanzien van onder andere nauwkeurigheid en oriën tatievermogen. Bezoek Britse vliegtuigen Het 100 Squadron van de Royal Air Force ondersteunt met dertien 'stoor- vliegtuigen' van 11 tot en met 13 maart de NAVO-oefening NATINADS 97-1 vanaf de vliegbasis Soesterberg. Het squadron arriveerde op maandag 10 maart met zeven Hawk en zes DA20 Falcon straalvliegtuigen om op vrijdag 14 maart naar Engeland terug te keren. Van dinsdag 11 maart tot en met don derdag 13 maart starten deze vliegtuigen tweemaal per dag, om ergens boven de Noordzee andere deelnemers aan de oefening met hun apparatuur te storen. De vliegbewegingen vinden alleen over dag plaats tussen 08.00 en 17.00 uur. Het avondvliegen van de transportheli kopters gaat, ondanks deze oefening, op elke maandag-, dinsdag- en donderdag avond gewoon door. Het is mogelijk dat andere Nederlandse straaljagers de vliegbasis gedurende die avonduren als uitwijkhaven zullen gebruiken. VERZORGING AANGIFTE-BILJET Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST, telef./fax 035 - 601 26 71 Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. van 17 t/m 21 maart i.v.m. nascholing. De collega's nemen waar. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Op vrijdag 14 maart, om 20.30 uur, zal het jongerenkoor uit Vleuten in het kerkelijk centrum aan de Gene raal Winkelmanstraat de rockopera 'Jesus Christ Superstar' uitvoeren. Het jongerenkoor bestaat uit onge veer 40 personen en wordt voor deze uitvoering bijgestaan door 10 musici. Sinds 1979 treden zij ieder jaar voor Pasen met veel succes op in het hele land. In 1990 is het koor op tournee in Polen geweest. De rockopera beschrijft de laatste weken van Jezus' leven op aarde. Men ziet en hoort onder andere de intocht in Jeruzalem, de tempelreini ging, het laatste avondmaal, het verraad van Judas, de berechting door Püatus en de kruisiging. De rockopera is in de loop der jaren uit gegroeid tot een volwaardig geheel. Decors en rekwisieten zijn sober gehou den; veel komt tot uiting in kleding, passende muziek en sfeerbepalende be lichting. Een reactie uit het publiek na een voorstelling: 'Aangrijpend, vooral wanneer het verhaal op zijn eind loopt, zoals de geseling van Jezus in opdracht van Pilatus'. Hierbij wordt een minimum aan hulpmiddelen gebruikt: een touw, passende lichteffecten en het slaggeluid van een synthesizer. Dit, in combinatie met het professionele spel van de Jezus- figuur, is voldoende voor een indruk wekkende sfeer. Het geheel staat onder leiding van Peter-Jan Kleevens (zang), Piet Schouwerwou (muziek) en Marie-Loui- se van Doorn (regie). Het qptreden duurt een kleine twee uur en belooft een indrukwekkende voorstelling te worden. De toegang is gratis en achter de kerk is parkeerruimte aanwezig. Bij de uit gang wordt een inzameling gehouden om de onkosten te dekken. Meer berichten over Soesterberg op pagina 14 house' in hel dorpshuis Burgstede. Aspiranten- en juniorenteams van de Nederlandse Dartsport waren naar het vliegdorp gekomen om in de grote zaal van Burgstede eikaars krachten te meten. Het werd een zinderende wedstrijd waar het vooral tegen het eind van de dag, stil werd van de spanning. De strijd naar de grote finale ging via de navolgende uit- Junioren: Ronde 1: Dartsport West Neder land-Red Buil (Apeldoorn) 3-2, Dreamboys (Amsterdam)-Matenbull (Apeldoorn) 5-0, Rijnmond Girls (Rotterdam)-WBDF (Bre- i MA Amersfoort lioscoop x 033-4655177 De EHBO-vereniging Soesterberg S doet het goed met haar basisoplei- ding en reanimatiecursus. Dit is mede te danken aan de ijver van hun cursusleider Cor Brandes. f Waar hij ook komt, maakt hij recla- me voor 'zijn' EHBO en animeert i mensen een cursus te volgen niet al- leen voor henzelf maar ook voor v anderen. jj Op 4 februari werd een basiscursus van 5 achttien lessen door veertien cursisten vmet goed gevolg afgesloten. 'En deze r wordt automatisch afgesloten met een reanimatiecursus', aldus mw. Boender, lid van het dagelijks bestuur van EHBO da) 2-3, DSWN1 (Den Haag)-RDB (Nijme gen) 4-1, DODH (DenHaag)-Rijnmond Boys (Rotterdam) 2-3. Ronde 2: DSWN1- DODH 5-0, Dreamboys-Drearatearo 1-4, WBDF-Never Surrender (Haarlem) 2-3, RDB-DODH1 0-5, DSWN2 (DenHaag)- Rijnmond Boys 3-2. Ronde 3: RedBull2- DOHD2 2-3, Matebull-Dreamteam 0-5, Rijnmond Girls-Never Surrender 0-5, RDB- Rijnmond Boys 4-1, DSWN2-DODH11-4. Halve finale: DSWNl-Dreamteam 2-3 en Never Surrender-DODHl 1-3. Finale: Dreamteam-DODHl 3-1. Aspiranten. Ronde 1: Gabbers (Rotterdam)- WBDF (Breda) 3-2, Matenbull2 (Apel- doom)-Matenbull3 (Apeldoorn) 5-0, Thun- ders (Haarlem)-Dreamers (Amsterdam) 3-2. Ronde 2: WBDF-AllStars (Haarlem) 0-5, ing Nederland 2511 CD 's-Gravenhage OaxmóerfioiMji :n hersenletsel op. lerd is en hun

Soester Courant | 1997 | | pagina 11