50 00 EIDT SHOP Sport krijgt garantie 6,5 miljoen 1 m Voetbal kan geschiedenis schrijven Lelijke misstap dames Stam/SoVoCo Knokkend SoVoCo beloond met punt ■W wmKËËÈÉSSÈBSÊSÊBm Geen doelpunten op Bosstraat-Oost Geen gevolgen tweede nederlaag SEC te Deper 5 ÜAART Hees al 723 minuten droog PAGINA 12 WOENSDAG 12 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 13 Jrijf RODI >HOP r? leven Meningen ^^^vaiUezere Valse hoop Alleen nog discussie over resterend gat van 450.000 gulden Live-uitzending over integratie op Radio M Vanavond (20.00 uur) ledenvergaderingen over integratie Duur puntverlies tegen degradatieploeg MLS/Flash VOLLEYBAL VOETBAL zaterdag Roodwitten kunnen net maar niet vinden 'Succesje' voor volleyballers tegen 'sub-topper' VOLLEYBAL MÊÊÊÊÊÊÊÊt'f'fii Sennef Huizenga en Van der Grift krijgen schorsing VOETBAL zondag Sanitair Ook concurrentie verspeelt weer punten VOETBAL zondag jtz in alle kleuren rk, scheidingswanden, vende offerte >541 ontwikkeld die bij e visie wordt een een persoonlijk teresseerd in een lijk advies? Loop maart. Ook op de verigens van harte iur van de NVM Itijd voor u open! atie of een 1 EEMLANDEN I Amersfoort 1618 188 Het SEC-bestuur heeft besloten mee te werken aan de integratie van de Soes- ter voetbalverenigingen. We maken van drie clubs twee clubs. Via een intentie verklaring wordt gewerkt aan de FC Zaterdag en FC Zondag. De reden is een ieder bekend, althans, kan bekend zijn. Door verplaatsing van de sportvelden op het industrieterrein moeten de voetbalverenigingen de vijf velden inleveren die de verenigingen volgens de gemeente al in 1990 te veel hadden. Clustering van drie verenigingen op twee accommodaties kost veel te veel, ook omdat er nog meer lasten op de verenigingen afkomen. Daarom besloten de besturen van WZ'49, Soest en SEC dat er wat anders moest gebeuren. De leden van SEC hebben al vaker te ma ken gehad met discussies over samen gaan. Via een SEC-"hearing" op 2 de cember gaven de toen 92 aanwezige le den het SEC-bestuur het groene licht om verder op basis van de inten tieverklaring te onderhandelen, als dat maar zou gebeuren op basis van gelijk waardigheid! E.e.a. heeft geresulteerd in. het feit dat op woensdag 12 maart de drie voetbalverenigingen hun leden bij een hebben om te stemmen vóór de in tegratie. Als vóór gestemd wordt, betekent dit dat de nieuwe clubs FC Zaterdag en FC Zondag nieuwe of op niveau aangepaste accommodaties krijgen, waarmee de voetballers jaren vooruit kunnen. De politiek ondersteunt dit financieel roy aal, omdat de kosten van onderhoud etc. lager uitvallen voor twee verenigin gen dan bij drie verenigingen. Als men van drie verenigingen er twee maakt, moeten er drie verdwijnen en komen er twee terug. De naam van SEC ver dwijnt, maar ook van WZ'49 en Soest. Vergeet dat niet! Heel vervelend voor de hardwerkende en goedwillende Sec- cers. Maar doordat de overige leden het hebben laten afweten, is het SEC ge worden (Eigen schuld dikke bult). Zoals zo vaak te verwachten is in der gelijke situaties komt er verzet vanuit de leden. Ondanks dat het bestuur van SEC jarenlang dag-in-dag-uit pogingen doet meer werkende leden te krijgen, lukte dit nauwelijks. Teleurstellende: Gevolgen: overbelaste mensen etc. Dit is o.a. de reden dat het bestuur nu stelt dat het opstapt en niet terugkeert in een eventueel nieuw te vormen be stuur. Dit geldt voor alle bestuursleden ondanks, andere verhalen! Ja, jullie lezen het goed. Nu het één minuut voor twaalf is, blijken er opeens mensen op te staan. SEC moet blijven. Ineens zouden er nu wel mensen te vin den zijn. Capabel of niet, doet er niet toe als je maar tegen stemt "Een nieuw bestuur komt er heus wel". Voor het huidige bestuur is geen respect meer! Waarom verzetten zich nü een aantal mensen? Hebben ze altijd zitten slapen of gedacht het loopt wel los, het is al tijd goed gegaan. Neen, SEC heft zich op? De wildste verhalen. Daarom nog eens een poging tot wat meer duidelijk heid. De nieuwe FC Zaterdag en Zondag moeten heel wat inleveren zoals: a. Aanpassing clubnaam; b. Andere sport- kleding; c. Ander clubblad etc. (Zie convenant). De reacties hierop zijn negatief. Men gelooft niet dat de naam verandert, dat de kleding verandert etc. Beste mensen, neem van mij aan dat dit wel gebeurt anders gaat de integratie niet door! SEC blijft bestaan tot alle afspraken zijn na- gekomen! Ik heb meer dan één jaar k SEC vertegenwoordigd namens het be- stuur en onderhandeld en vind dat er r",veel bereikt is. Meer dan wij ooit had- den verwacht, want de anderen hoefden f,; niet zo, dachten zij heel lang. "Maar het kan natuurlijk niet zo zijn dat SEC alleen de naam en de kleuren be- paalt van de nieuwe verenigingen en Seccers helemaal niet deel willen uitma ken van die vernieuwde clubs. De Sec- 1 cers die meedoen, bepalen dus wèl de nieuwe namen en kleuren. j Voorbeeld: Stel dat 1/3 van de SEC-le- den naar de FC Zondag gaat, 1/3 naar de FC Zaterdag en 1/3 stopt of ergens anders heengaat. Dan bepalen de leden inclusief de oud SEC-leden hoe de kleuren en naam worden. Dit geldt voor iowel zaterdag als zondag. $EC is altijd een club geweest die so ciaal veel heeft betekend voor Soest. Kooit heb ik die 40 jaar slaande ruzies meegemaakt. Altijd zijn we onze ver plichtingen nagekomen. Daar ben ik best trots op, ook vandaag nog. Laten we het zo houden en meewerken aan de integratie van het Soester voetbal, dat zoveel positiefs teweeg kan brengen voor de toekomst. Maar laten wij elkaar I geen sprookjes vertellen. Laten wij el- kaar recht in de ogen blijven kijken en al denk je anders dan de ander, je kunt j er stevig over praten, wij strijden voor goede voetbalmogelijkheden. Tot slot: bedenk wel dat als SEC niet vóór is dat het volgende gaat gebeuren. Ba) SEC verdwijnt sowieso van zijn hui dige plek naar de Wieksloot en krijgt nu nog 2 velden plus een trainingsveld. We moeten dus weg (politiek), j b) SEC kan niet leven met 2 velden en I een kleine kantine. Dit wordt wei be- weerd door sommigen, maar ik verzeker 1 jullie dat het ons zo vertrouwde SEC binnen drie jaar niet meer bestaat. Re- I gel dus beter nu het nog kan. c) Er opnieuw mensen, o.a. het bestuur, opstappen. d) De tegenstemmers een hele grote verantwoordelijkheid dragen voor het mislukken van de prachtige accommo daties die er dan niet komen. e) "Ik, mij persoonlijk misbruikt voel en SEC vaarwel zeg!" Laat het gezonde verstand zegevieren en lig niet dwars. Bert Dekker erelid SEC Het geld (6,5 miljoen gulden) komt er als de integratie doorgaat. Hier voor hebben zes van de acht frac ties, die in de gemeenteraad een grote meerderheid vormen, zich vo rige week woensdag garant gesteld. De enige politieke discussie op dit punt behelst nog het resterende gat op de begroting van 450.000 gul den. Volgens de PvdA en het CDA, samen goed voor negen van de 27 zetels, kan er nog wel wat worden bespaard op de Bosstraat-West, waar MHC Soest en De Knickerbockers moeten worden onder gebracht. De WD neigt de opvatting van haar twee coalitie-partners te delen, enkele kleinere fracties zoals Groen- Links/Progressief Soest ook. Het gezamenlijke clubhuis van MHC Soest en De Knickerbockers zou best wat kleiner kunnen in de ogen van PvdA-er Kees Boerkoel. En CDA-er Bart Krol vindt het in dit stadium over dreven dat De Knickerbockers een apart honk- en softbal veld krijgen. De voet balclubs leveren volgens hem toch al meer in dan MHC Soest en De Knicker bockers. Hockey-voorzitter Cees Dorrestein is het hiermee niet eens: "Niemand heeft het erover dat wij er op achteruit gaan en een kleiner clubhuis krijgen dan aan de Koningsweg". Martin Huizenga van De Knicker bockers heeft een, naar zijn mening, beter voorstel om de investeringskosten omlaag te brengen. "Voor elke vierkante meter clubaccommodatie wordt nu tweeduizend gulden begroot, terwijl dit bedrag nergens boven de 1.750 gulden uitkomt. Als je dit bijstelt, bespaar je zo al vier ton en ben je van het probleem af." Herinrichting De voetbalclubs vinden dat Huizenga te kort door de bocht gaat. Paul Smit, pre ses van S.O. Soest, ziet een andere mo gelijkheid: Voor zeven bestaande velden van Soest en VVZ'49 is tienduizend gulden begroot voor de herinrichting. "Maar," zegt Smit, "die velden liggen er al en hoeven dus niet te worden opge knapt. Tenzij ze het gras de andere kant op willen kammen, kun je hierop al ze ventigduizend gulden besparen." Wethouder Ries van Logtenstein wil zich inspannen om het gat te dichten, maar hij kon woensdag de raadsfracties niet overtuigen met zijn 'creatieve boek houding'. De wethouder denkt 235.000 gulden aan onvoorziene kosten te kun nen besparen, omdat de verantwoorde lijkheid van de bouw van de accommo daties bij de clubs komt te liggen. Boer koel is hierop tegen, omdat hij de clubs niet met het risico wil opzadelen dat ze straks voor extra kosten komen te staan. Verder rekent Van Logtenstein erop geld te besparen door een effectieve uit werking van de plannen (125.000 gul den) en het gelijktijdig aanleggen van twee kunstgrasvelden (50.000). "Anders Vanuit bar/eetcafé De Kuil wijdt Ra dio M vanavond tussen zes en zeven uur een rechtstreekse uitzending aan de integratie-plannen van SEC, Soest en WZ'49. Een uur later beginnen de ledenvergaderingen van de voet balclubs, waarin wordt gestemd over de integratie. Radio M heeft vooraf interviews ge maakt met onder anderen Piet Schrijvers, Frank Masmeijer, Jan Rab en Robert Roest. Mogelijk worden ook Hans Ooft, Jan Zwartkruis en Nico van Zoghei aan het woord ge laten. Zij hebben in het verleden al lemaal iets te maken gehad met één van de verenigingen. In De Kuil be horen huidige leden van SEC, Soest en WZ'49 tot de gasten. Belangstellenden zijn welkom in het bar/eetcafé aan het Kerkplein om.de uitzending bij te wonen. zie ik geen oplossing. Als u dit niet wilt doen, zult u het geld bij de clubs moe ten halen," aldus Van Logtenstein tegen de raadscommissieleden. Bijgeschaafd Indien de drie voetbalclubs vanavond instemmen met de integratie, zal de ge meenteraad volgende week donderdag definitief de 6,5 miljoen gulden beschik baar stellen. Gezien de politieke ver houdingen lijkt hèt erop dat er dan toch wat wordt bijgeschaafd aan de begroting voor Bosstraat-West (hockey, honkbal, softbal). Boerkoel vindt overigens dat er ook wat geld moet worden vrijgemaakt voor Hees. Deze club kan immers een toe loop verwachten van Seccers die aan de Eemweg noch op de Bosstraat-Oost willen gaan voetballen. Krol meent dat Hees pas geld moet krijgen als de club inderdaad een groot aantal voetballers over de vloer krijgt. Maar of Hees veel nieuwe l^den toelaat, is de vraag. Voor zitter Daan Lazonder zei vorig jaar al dat zijn club er hooguit één senioren- en één jeugdelftal kan bijhebben, omdat de accommodatie te klein is voor meer aanwas. Bij een grote toeloop is een le denstop bij Hees daarom niet uitgeslo ten. Bij de lokale politici heerst overigens grote waardering over het werk dat de besturen van de clubs en de Vereniging Sportraad Soest in de afgelopen maan den hebben verricht. Anders hadden ze ook niet ingestemd met een extra mil joen voor de investeringen. De enige die er geen snars van snapte, is Mieke Swin- kels (D66). Zij deed het voorkomen als of het gemeentebestuur de drie voetbal clubs heeft opgelegd samen te gaan. In werkelijkheid hebben de besturen van SEC, Soest en WZ'49 gezamenlijk de weg naar de integratie ingeslagen. Swinkels vindt het trouwens een beter idee als de gemeente het beheer van de accommodaties overdraagt aan de ver enigingen. "Dit scheelt de gemeente een zorg en de clubs kunnen er financieel voordeel uithalen." Op de Bosstraat en de Eemweg kan vanavond geschiedenis worden ge schreven als de ledenvergaderingen van SEC, Soest en WZ'49 instem men met de integratie. In brede kring wordt evenwel getwijfeld aan de haalbaarheid, omdat de ver wachting is dat een meerderheid van de SEC-leden het voorstel zal verwerpen. Wethouder Ries van Logtenstein van sportzaken sprak vorige week al van een 'kaarten huis'. Zonder dat de bewindsman zijn opmer king uitlegde, doelde hij op de stroming binnen SEC die zich fel verzet tegen de integratie, die zij opvat als de opheffing van de oudste voetbalclub van Soest. Voor SEC heeft de vorming van een zaterdagclub aan de Eemweg en een zondagvereniging op de Bosstraat-Oost immers de meeste gevolgen. De leden moeten de Bosstraat-West verlaten en kunnen kiezen of ze op zaterdag of zon dag (of bij een andere club) gaan spe len of misschien wel hun voetbalschoe nen aan de wilgen hangen. Dat WZ'49 en Soest bereid zijn de namen en de clubkleuren (waarover pas in september, als de competitie al is be gonnen, wordt gestemd) te wijzigen, weegt niet op tegen de emotionele be zwaren. Dat er zowel aan de Eemweg als op Bosstraat-Oost hoogwaardige accommodaties worden gerealiseerd, waarmee de clubs tenminste dertig jaar verder kunnen, kan een onbekend aan tal 'Seccers' klaarblijkelijk evenmin over de streep trekken. Achter de schermen staat al een nieuw bestuur klaar om het roer van Bert Krijger en co. over te ne men. Het huidige bestuur heeft inmid dels aangekondigd te zullen opstappen als de leden de integratie afkeuren. Spannender Bij SEC zal de ledenvergadering van avond daarom spannender zijn dan bij Soest en WZ'49, waar naar verwach ting overeenstemming wordt bereikt. Zonder het 'ja-woord' van SEC is het hele integratie-plan en de clustering van sportaccommodaties een wassen neus. Zegt SEC 'nee', dan zal de gemeente in overleg met de Vereniging Sportraad Soest (VSS) een nieuw clusteringplan moeten opstellen om toch de opgeleg de structurele bezuiniging te kunnen realiseren. Een nieuw clusteringplan zal vermoedelijk een nog hogere investering vergen. Aanvankelijk wilde het gemeentebe stuur 5,5 miljoen gulden investeren in de sportclustering. Om de integratie niet vooraf te dwarsbomen, is dit bedrag in middels opgeschroefd naar 6,5 miljoen gulden. Maar het is nauwelijks denkbaar dat de gemeente ook zoveel geld be schikbaar stelt, als de integratie van de voetbalclubs wordt afgeblazen. In elk geval wordt de kans groter dat de ge meente dan, mede door de optredende tijddruk, op eigen houtje en waarschijn lijk ook rigoreuzer beslissingen gaat ne men en de clubs minder medezeggen schap geeft. In dit geval gaan SEC, Soest en WZ'49 er, wat voorzieningen betreft, alle op achteruit. SEC en Soest zijn, na fusies in het grij ze verleden, de zeventig gepasseerd; VVZ'49 nadert het halve eeuwfeest. Vanavond zal duidelijk worden of de drie voetbalclubs geschiedenis schrijven en in de toekomst verder gaan als twee verenigingen. Vier punten slechts had MLS/Flash in vijftien wedstrijden bij elkaar ge slagen. In Soest maakten de Veen- dammers nog de povere indruk van ploeg die gedoemd is te degraderen. Dit zal ook gebeuren, maar bij wij ze van afscheidscadeau gaf Stam/ SoVoCo in de 'return' zomaar drie punten weg. En dat kan nooit de bedoeling zijn ge weest van de volleybalsters die zelf nog niet eens in veilige haven zijn geloosd. Het geeft maar weer aan hoe kwetsbaar Stam/SoVoCo op vreemd grondgebied is. De passing was zaterdag hét zwakke punt van Stam/SoVoCo. Manager Ruud Wijn, die weer als gelegenheids- coach op de bank zat, weet het verlies in de eerste set (15-8) aan de gebrekki ge wijze waarop dit onderdeel wefd uit gevoerd. Omdat Stam/SoVoCo daarna meer ser vice-druk uitvoerde, kwam Flash niet meer aan echt aanvallen toe. Bovendien was de passing wat beter verzorgd, zo dat de Soester ploeg wat beter uit de voeten kon in de combinaties: 11-15. Hierop voortbordurend kwam Stam/ SoVoCo met 2-7 voor en leek het als nog de wedstrijd naar zijn hand te zet ten. Totdat het de weg wederom kwijt raakte. De servicedruk werd verlegd naar de andere kant van het veld en de passing van Stam/SoVoCo zakte naar een bedenkelijk niveau. De pass bleef steeds rond de drie meterlijn hangen, waardoor spelverdeelstes Manon Lan- cee zich de benen opder haar lijf van daan liep, geen opties meer had en de aanvallen van Stam/SoVoCo voorspel baar werden. In Veendam, waar dit seizoen bar wei nig te vieren viel, genoten ze ervan. Het werd 15-10 in de derde set en 11-5 in de vierde. Ook al omdat- de speelsters die de Soester club vertegenwoordigden, niet veel voor elkaar over hadden, el- kaars fouten niet compenseerden en dus geen team vormden. Nog even was er een opleving, waardoor de stand van 11-5 naar 11-13 sprong. Maar twee fou tieve passes, een verkeerde service en een onachtzaamheid betekenden het einde van de wedstrijd: 15-13 (3-1). kansen voor waren. Ook tegen Cobu Boys had Hees zater dag de beste mogelijkheden. Zowel voor als na rust was de ploeg twee, drie keer op weg naar een doelpunt. Maar faalangst is volgens interim-trainer At van de Veen de grote boosdoener op dit moment. "We gaan nu maar extra trai nen op de afwerking," gaf Van den Veen aan. Omdat zijn ploeg niet tot scoren kwam, leek ze op weg naar de zevende 0-0 van dit seizoen. Maar een uitval van de laf fe Amersfoorters, die voortdurend ze ven tot acht spelers achter de bal hiel den, in de zeventigste minuut beteken de 1-0. Het ontbreekt er nog maar aan dat er een vette geldprijs wordt uitge loofd aan de eerste 'Heziaan' die een doelpunt maakt voor het eerste elftal. Al sinds 2 november staan de roodwitten droog. Bas van de Broek is de laatste speler die het net vond. Hij scoorde, inmiddels ruim vier maanden geleden, drie minu ten voor tijd als invaller in het duel met NVC. In de 723 minuten competitie voetbal daarna kreeg Hees de bal er niet meer in. Terwijl daar toch voldoende Tegen de (sub-)top van de promo tieklasse hadden de heren van Stam/SoVoCo tot afgelopen week einde nauwelijks iets in te brengen. Punten vielen er tegen deze teams niet te halen, maar zaterdag snoep ten ze ESV (vierde) zomaar een punt af: 2-3. Het 'succesje' hing aanvankelijk niet in de lucht, want in de twee eerste sets had Stam/SoVoCo niets in te brengen. Maar terwijl de gasten uit Elspeet, mogelijk uit gemakzucht, de teugels lieten vieren, stroopten de Soesters nog even de mou wen op. De beloning kwam in de vorm van winst (15-6) in de derde set, die vaak wordt gewonnen door het team dat het duel uiteindelijk met 3-1 verliest. Zo leek het nu ook te eindigen, want het wakker geschudde ESV was snel op weg het maximale aantal punten binnen te slepen. Van opgeven wilde Stam/ SoVoCo, dat het zonder coach Jan Jan sen moest doen, echter niets weten. Er Spelmoment uit de wedstrijd van Stam/So VoCo dat door hard werken een punt overhield aan de ontmoeting met ESV werd zelfs gedoken door de volleyballers die voor elke bal knokten en vanaf 3-10 een indrukwekkende en geslaagde ach tervolging inzetten. Met nipt verschil stelde Stam/SoVoCo één punt veilig en werd het duel verlengd met een vijfde set. Daarin stond de thuisclub tot 6-4 aan de goede kant van de score, waar na ESV langszij kwam en met 11-15 de partij won. lil c l Jeroen van Dorresteijn, één van de spelers van de nieuwe lichting, legt het in deze situatie aftegen twee DWS-ers. Op de Bosstraat-Oost vielen zon dag geen doelpunten tijdens het duel tussen Soest en DWS. Het meest opvallende was dan ook dat de Soesters in oranje shirts speel den. Dit had alles te maken met de clubkleuren van de Amsterdam mers en niets met de eventuele inte gratie die overigens aan een vezel- dun draadje hangt. Het meest opmerkelijke moment was misschien wel de 'handsbal' van Wessel Sennef. De doelman had na zijn vakan tie een wedstrijd op de bank gezeten, maar van Peter Visee nu toch weer de voorkeur gekregen boven Olaf van der Grift. Negen minuten voor tijd sloeg Sennef de bal weg. Omdat hij dit net buiten het strafschopgebied deed, stuur de scheidsrechter E.R. de Vos hem de laan uit. Terecht, al was het niet zeker of de voorste man van DWS de bal had kunnen bereiken als Sennef niet had gezondigd. Sennef kan in elk geval wachten op een strafbriefje van de tuchtcommissie. Het zelfde geldt voor Paul van der Grift die bij de daaropvolgende vrije trap onvol doende afstand nam ('halve' kaart, waardoor hij op drie komt) en Jelle Huizenga (vierde kaart). Beide verdedigers kunnen rekenen op een straf van één duel, terwijl Martijn |Stalenhoef nog drie van de vijf wedstrij den moet zitten en Jeroen van Veenend- aal ook nog een poosje zal toekijken. De linksbenige aanvaller hield anderhalve week geleden een ernstige knieblessure over aan een onvriendelijke actie van Hercules-speler Van Gardingen. Visee moet dus een greep doen uit de nieuwe lichting die dit seizoen meer dan eens mag ruiken aan het 'grote' werk. Huizenga is er het beste voorbeeld van. De linker vleugelverdediger heeft met zijn spel een vaste plaats in de basis af gedwongen en zondag beschaamde hij het vertrouwen van Visee niet. Jeroen Dorrestein moest de honneurs waarne men van Stalenhoef en Aijan van den Breemer, die nog geen vaste keus is, dwong in de tweede helft (toén hij Mau- rice d'Aquino had vervangen) ook res pect af met een aantal goede acties. Als Soest de wedstrijd had willen win nen, had het in het eerste half uur van de tweede helft wat daadkrachtiger moeten optreden in enkele situaties die rijp waren voor de oogst. Toch kreeg DWS bij twee tegen-aanvallen de beste kansen. In het eerste kwart van de wedstrijd was DWS sterker dan Soest geweest. In het daaropvolgende kwart hield Soest de tegenstanders redelijk achter de mid denlijn, kreeg d'Aquino een kans en had de Amsterdamse doelman zijn handen vol aan een inzet van Huizenga. Na rust had DWS het beste van het spel gehad. Zonder dat Soest daarvan profiteerde. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Mocht SEC de komende zes wed strijden verliezen, dan is er waar schijnlijk nog geen man overboord. Als de zondag-formatie verliest, verspeelt prompt ook de concurren tie punten. Maar niemand profi teerde van de tweede nederlaag van de groenwitten, waarvoor APWC verantwoordelijk is. Vijf minuten voor tijd maakte Kareem Ayari het enige doelpunt van de wed strijd. Tien minuten daarvoor had Pier- re Hoogers net aanvaller Cees Dorres tein geofferd voor middenvelder Olaf Hop, kennelijk met de bedoeling de 'nul'te houden. Want SEC stak zondag niet in zijn beste vorm. Het speelde rommelig en leed veel bal verlies. APWC deed het niet veel beter. De Amersfoorters beschikten weliswaar over twee snelle spitsen, maar beperk ten zich in veel opzichten tot fysieke in spanningen. Saban Aksit en Dennis Brons raakten zo geïrriteerd dat ze steeds op de hielen werden getrapt, dat ze reageerden en een gele kaart kregen. Van APWC werden vier mannen op de bon geslingerd. De eerste kans van de wedstrijd ont stond na tien minuten, toen Peter van den Berg een centimeter tekort kwam bij een voorzet van Dorrestein. Een mi nuut voor rust schoot de voorstopper van APWC de bal in het zijnet. Ook de tweede helft werd gekenmerkt door veel balverlies en overtredingen, het laatste voornamelijk veroorzaakt door APWC. Van den Berg vond na een uur spelen de keeper op zijn weg en mikte de bal bij de eerste paal in de slot minuut iets te hoog. Ayari van APWC had toen al succes gehad, waardoor SEC tegen de tweede nederlaag opliep. De Soesters hadden het geluk dat WOG ook verloor. SCH'44 staat nu tweede met zeven pun ten achterstand. Het heeft één duel meer gespeeld. WOG, dat net zo vaak in actie kwam als SEC, volgt op negen punten. Het aardige van het competi- tieslot is dat SEC zowel WOG als SCH'44 nog tweemaal ontmoet. I v

Soester Courant | 1997 | | pagina 13