Beslissingswedstrijd dichterbij ËÏSPf ISIi Kampioenen BDC sluiten in stijl af Zevenklapper compleet Firtina'93 Tordoir put moed uit spel MHC Soest Gemengde gevoelens bij WZ'49 SPORTt Eemvogels doet stapje terug Olympia breekt alle records Winst SEC in slecht duel PAGINA 14 WOENSDAG 12 MAART 1997 SOESTER COURANT ieuws Smeeing/BDC en Animo winnen beide met ruim verschil PAGINA 15 HANDBAL Handbalsters promoveren naar eerste klasse Belangrijke zege DVS; Topduel SEC uitgesteld ZAALVOETBAL TAFELTENNIS Shot volledig van slag in Rotterdam tegen FVT: 9-1 WATERPOLO Strijdlust levert Duinkikkers twee wedstrijdpunten op Wegseizoen voor atleten begonnen Auto gestolen degradatie in zaalcompetitie een feit KORFBAL VISSEN Eindzege kan John Kasius bijna niet meer ontgaan Ruim achthonderd deelnemers bij wandeling WANDELSPORT Carrouselgroep van De Boshoeve boekt succes met 'zilver' Hockeycoach goed geluimd ondanks onterecht verlies HOCKEY Goed spel van Soesters in tweede helft VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Invaller Lergner helpt ploeg aan 1-2 arg van AV Pijnenburg de- je nationale kampioen- or in de Houtrusthal te in deze kampioenschap- otaal 410 atleten van 100 eel. Bij de jongens kwa- irt: Pieter Hoebe, Bas de n Kok, Coos van Buuren le Vegt. Hun prestaties d gehalte, ook al bleven, ies steken. Pieter Hoebe i de 1000 meter (3.29.4) ïeter horden (12.57) een lijk record neer. Maarten eneens met twee pr's te- aag. Op de 60 meter hor- j 9.41 seconden en bij het haalde hij 1,40 meter, egt boekte ook twee pr's: 1.21.10) en 60 meter hor- De meisjes zetten er ook 5 neer. Zij scoorden daar- ansprekende resultaten, anus wierp de kogel naar wat een pr betekende. ;bergen sprong met 4.30 bij het verspringen, wat Ifde plaats opleverde. Bij presteerde Marlies Zwart n een pr-tijd van 9.18 se- e 60 meter de halve finale *els :n zware kluif aan Unitas. uststand verloor de jeugd r club met 4-2. Beter ver- )1 die in een leuke wed- ide met Animo (7-1). In keek de F1 halverwege -achterstand aan. Het eni- ia rust werd gescoord door n speelden een leuke wed- :el supporters en de twee Donny en Vincent. De E- n boekten beide wederom laien volop mee voor het hap. Ook de B-junioren winst. De A-junioren leden Amsvorde. in spannende wedstrijden irdag bij de SEC-jeugd. Bij kon de Al het winstritme ien. Daarentegen wonnen ren van JSV B2. Een wed- zee helften: Voor rust 4-0; i-3. Het Cl team won met irs, uit bij de Glind Cl. De hielden weer de nul. De El in zich niet meer verrassen, )ggeplaatste KWA El met erlaag naar Amersfoort te .2 speelde met 0-0 gelijk en i Hoogland met 0-5. De F1 n spannende wedstrijd de aploper TOV F1 laten. F2 :en doelpuntenfestijn van de F2, het werd 8-5. in Soest behaalde zaterdag winningen, drie gelijkspelen lederlagen. De eerste teams liet zo goed: Al, BI en Dl hun uitwedstrijden met 2- n Meisjes 1 speelden gelijk >n met 4-0. De meisjes kwa- bet sterke De Glind met 1- lar door goede combinaties t werd in de tweede helft de gelijkmaker gescoord. De erwinning behaalde de E9 3 Quick E8. ïn-afdeling van WZ'49 week niet tot winst. Bij de s dit anders. Van de tien ge- istrijden werden er acht ge- e Dl blijft punten pakken, ren ze te sterk voor Amsvor- D2 speelde een wedstrijd om i tweede plaats uit tegen IJs- els D5. Een 'vergissing' van echter beïnvloedde de uit- nipte nederlaag voor de 2-1). De El speelde een pot uit tegen Achterveld El. en overwinning, die er mag kikkers wommen elf Duinkikkers in - zesde Speedo jaargangwed- lanks de in de ochtend ge- schoolwedstrijd, waar enke- rs aan deel hebben genomen, i nog 8 persoonlijke records, >rds, 1 eerste en 3 tweede :roverd. 1 meter vlinderslag won Paul t een persoonlijk record, een l in 1.25.8. Deze afstand istiaan Schuurman in een tijd en Leonie Oosthof in 1.45.9. meter schoolslag werd Paul ;en tijd van 1.32.6, Sebatiaan tijd van 1.36.6. Kim Witte x afstand in een tijd van "licole Bruijnesteijn in 1.39.7. ïalkx en Emily Janssen had- 400 meter vrije slag lood in :n waren blij dat zij maar één shoefden te zwemmen. Zij een tijd van 6.36.4 voor sen tijd van 7.40.4 voor Emi- van Rouwendaal behaalde 2 s, één op de 100 meter vrije en tijd van 1.20.9 en één op eter rugslag in een tijd van i deze afstand verbeterde Sa- :nder haar persoonlijk record van 1.50.1. Zonder problemen is Smeeing/ BDC in de race om het kampioen- schap gebleven. In Apeldoorn werd met 16-26 van Achilles gewonnen. 1 Met nog een thuiswedstrijd tegen het gedegradeerde Aalsmeer 4 voor de boeg kunnen de handballers zich gaan opmaken voor de beslissende slag met Animo. i Tenminste, als Animo niet morst in zijn laatste competitie-verplichting bij CSV, de nummer drie van de tweede divisie. I Een datum voor de beslissende slag is overigens nog niet bekend. Beide clubs moeten eerst zondag nog winnen. Tegen Achilles vierde Charles van Zet ten zijn rentree na een schorsing van drie wedstrijden. Zijn vorm had ogen schijnlijk niet geleden onder de gedwon gen pauze, hetgeen hij etaleerde met onder meer vier doelpunten, waarvan één uit een strafworp. Ook Richard van Hofslot en Guus Tourné maakten er vier, Arjan Roest scoorde vijfmaal. In de beginfase speelde Smeeing/BDC niet op zijn sterkst. De ploeg miste voor al een groot aantal kansen, maar bleef in elk geval wel mogelijkheden creëren. Vanaf 7-8 liep Smeeing/BDC vrij vlot weg bij Achilles. Het werd 7-10 en 8-12 in de rust, 12-20 halverwege de tweede helft en uiteindelijk 16-26. Omdat Dennis de Rijk nog herstellen de was van een blessure had trainer/ coach Gerard Thkker opnieuw Edwin Zoetelief opgeroepen. De voormalige doelman van het eerste had de week ervoor al even tussen de palen gestaan toen Animo een strafworp mocht ne men en was nu speciaal eerder uit Bel gië teruggekomen. En niet voor niets, want omdat Berton Kemp last kreeg van een onwillige spier, verdedigde Zoetelief in de tweede helft het doel van Smeeing/BDC. "Hij deed het goed," vond Tukker. Animo, dat Attila met 27-14 opzij zet te, heeft nu een iets beter doelsaldo (plus 85 om plus 82) dan Smeeing/ BDC. Het doelsaldo is doorslaggevend, indien de beslissingswedstrijd gelijk ein digt. Tukker hoopt evenwel dat zijn team Animo komende week kan voor bijstreven voor wat betreft het doelsal- «do. Dit betekent dat de Soesters tot het einde van de wedstrijd geconcentreerd zullen moeten spelen en het zich bij een ruime voorsprong niet kunnen permit teren gas terug te nemen. Kampioen waren ze al, de dames van Smeeing/BDC. Reeds twee weken gele den gaven ze het goede voorbeeld aan de' heren die nog steeds in een spannende strijd om de titel zijn verwikkeld. De handbalsters sloten het seizoen in de zaal in stijl af. In 'eigen' hal drukten ze zondagmiddag het kwaliteitsverschil met LHV op ondubbelzinnige wijze uit. Het werd 15-4 voor de ploeg die dit seizoen Foto: Goos van der Wilt. wordt begeleid door Ien van Loon. Met de Hilversumse mag het damesteam van Smeeing/BDC het volgend jaar in de eerste klasse van het district proberen. Op vijf punten van koploper Lode- wijkers en twee van Springboks is Firtina'93 er vrijwel zeker van dat het dit jaar op het 'podium' komt te staan. Of de balvirtuosen met de derde plaats genoegen willen ne men, valt te betwijfelen. Over een week moet Firtina'93 op au- diëntie bij de koploper, waarvan in Beu- li kendal nog werd gewonnen. Als de R ploeg op volle oorlogssterkte kan afrei- zen, heeft ze een kans. Want met Zeki [Kurt, de broertjes Saban en Mustafa ksit en de verdedigers René de Bree en Kemal Gürbüz heeft Peter van Zoe tten èen uitstekend team op de been [staan. Firtina'93 zorgde maandagavond in Beukendal nog voor een zevenklapper tegen Speedo dat zelf niet tot scoren n. In de rust was het 2-0 door doel punten van Kurt en Mustafa Aksit die sinds lange tijd weer eens meedeed. Toen het eenmaal 3-0 was geworden (Kurt) was er geen houden meer aan voor de gasten. Kurt en Mustafa Askit scoorden ieder nog tweemaal. De mooi ste treffer was van Kurt. Hij jongleerde zich met zijn voet, bovenbeen, borst en bovenbeen tussen twee verdedigers door en schoot 6-0 binnen. Vijf seconden la ter knalde Aksit raak, waarna de doel man van Speedo het voor gezien hield en de douche opzocht. DVS/DeKuil Tegen Inter Hesp liet DVS/De Kuil ein delijk weer de tanden zien, althans in de tweede helft. En dat was hard nodig na de reeks nederlagen en de dreigende de gradatie. Veilig is de ploeg nog niet, maar er werd wel van Inter Hesp ge wonnen: 3-4. "Ze hadden weer lef en lieten zien dat ze het best kunnen," vond Gert Aalde- rink. De coach had zijn mannen in de rust stevig toegesproken, nadat ze een stand van 1-1 uit handen hadden gege ven (3-1). "Als we deze wedstrijd had den verloren, was het gebeurd geweest. We moesten vechten voor onze laatste kans." Door Michel Vlaswinkel en Gerard van Soeren werd het zowaar 3-3, voordat Marco Martens in de slotfase twee straf- minuten kreeg, omdat hij zijn menings verschil met de scheidsrechter op verba le wijze uitte. De tegenstanders buitten de numerieke meerderheid niet uit. Maar toen DVS/ De Kuil weer compleet in het veld was, bleef Inter Hesp aandringen om de zege te realiseren. Het was echter DVS/De Kuil dat vlak voor tijd toesloeg. Via een een-tweetje maakte Vlaswinkel een prachtig doelpunt. SEC De topper tussen lijstaanvoerder SEC en de nummer 2 OSO, die morgena vond zou worden gespeeld in Beuken dal, is uitgesteld tot dinsdag 18 maart (22.00 uur). OSO kan morgen geen team op de been brengen. Het duel was aanvankelijk voor vanavond vastgesteld, maar dan heeft SEC de belangrijke le denvergadering over de integratie. Bo vendien zou SEC de thuiswedstrijd dan bij OSO moeten hebben spelen. En daarmee ginden de Soesters, gezien de belangen die op het spel staan, niet ak koord. Zelfs Arjan Hoogeveen kon niet voor een omwenteling zorgen. De beste speler van Shot, die dit sei zoen slechts twee partijen inleverde, bleef verstoken van winst. Shot was van slag in Rotterdam, waar FVT een leuke middag beleefde: 9-1. Het was allemaal zo aardig begonnen met een overwinning van Berend Jon ker. Aksel van Elteren was in overleg buiten de ploeg gelaten, omdat hij de voorafgaande weken uit vorm was. Maar zonder Van Elteren hadden Hoogeveen, Jonker en Daselaar hun dag niet. Gezien de stand had Shot gerekend op tenminste vijf punten. Maar toen de ta feltennissers na het eerste rondje enkel spelen en het dubbel de balans opmaak ten, moest de prognose worden bijge steld. Sterker nog, Shot won in de laat ste zes partijen geen game meer. Om aansluiting te houden met de middenmoot moest De Duinkik kers zondagavond winnen van Or- kano. De boodschap was helder en de waterpoloërs deden wat coach Roel Timmer van hen verwachtte. Door de 9-8-zege kwamen de Soesters op gelijke hoogte met Orkano. "We moeten nog steeds oppassen, maar we krijgen nog wat ploegen, waarvan we kunnen winnen," zei Timmer die voor het eerst sinds lange tijd positieve me dedelingen over het spel van zijn ploeg had. De Duinkikkers streed voor de punten, liet leuke combinaties zien en speelde bij vlagen gewoon goed. Gedurende de hele wedstrijd in Aqua Indoor was de thuisclub beter. Maar omdat ze de gas ten soms te gemakkelijk liet scoren, wer den de drie eerste perioden afgesloten met een minimale achterstand. In de vierde fase van vijf minuten wiste De Duinkikkers de 5-6-achterstand uit. De 9-8-zege was er één van het collectief. fïpf pijlfpü" i£%t l|rliïil X Voor de echte wedstrijdatleten be gon zaterdag het wegseizoen met de 20 kilometer van Alphen aan den Rijn. Daar streden de dames en he ren in twee klassen, senioren en ve teranen, op respectievelijk de 15 ki lometer en de 20 kilometer om de prijzen. Wederom slaagde Mart van Hal erin de derde prijs weg te slepen bij de totale veteranenklasse (35+). Haar tijd was 1.03.19. De heren wegwedstrijd over 20 kilome ter leverde voor Jan van der Lee (cate gorie 45+) direct al een nieuw pr op. Met zijn tijd van 1.15.25 verbeterde hij het oude met liefst 2 minuten en 4 se conden. Ook goed kwamen Marcel de Boer met 1.18.25, Rob Jansen (40+) met 1.22.47, Peter Maier met 1.25.03 en Bert Staal (40+) met 1.28.37 voor de dag. Als dame deed, buiten mededin ging en als training voor de marathon van Parijs, Ingrid Sükel mee. Zij finish te in 1.35.40. Een 60-jarige bewoner van de Speen kruidstraat ontdekte zondag dat zijn auto gestolen was. Hij stelde de politie op de hoogte. Het gaat om een grijze Nissan Sunny met het kenteken HJ-TX- 78. Het was onafwendbaar. Al enige [tijd werd er rekening mee gehouden dat De Eemvogels zou degraderen en zaterdag nam de ploeg in Har- nelen afscheid van de derde klasse, aar ze vorig seizoen naar was ge promoveerd. (et een 14-10-nederlaag tegen THOR rerd een punt gezet achter de zaalcom- letitie. Eemvogels kwam met 4-0 en 5- achter, alvorens Marco Kuil met twee ifstandsschoten zijn team een impuls ;af. Pech in de afwerking voorkwam dat lemvogels dichterbij sloop. Ook waren sommige spelers geïntimideerd door lun tegenstanders en daarom kon HOR uitlopen naar 10-3 en 13-5. In de tweede helft was Eemvogels beter >estand tegen de psychologische oor logsvoering van de tegenstanders en met vier doelpunten op rij zag de stand er iets beter uit: 13-9. Het werd 14-10. 'orige week dinsdag moest Eemvogels 'een wedstrijd inhalen tegen MIA. Deze 1 dub had eerder een speler opgesteld die liet speelgerechtigd was. De vastgestel de datum kwam Eemvogels niet van [pas, omdat de vier heren verstek moes ten laten gaan. Onder d vier invallers bevond zich onder anderen Reijk Mul ler die na vijf jaar zijn rentree maakte. •Hij speelde goed, maar Eemvogels ver loor niettemin met 13-7. Op zaterdag 29 maart hervatten de Soesters de veldcompetitie. Hierin gaat het beduidend beter en nemen ze de derde plaats in. Eemvogels begint aan de Staringlaan met een thuiswedstrijd tegen Midlandia 3 (15.30 uur). John Kasius is hard op weg de win tercompetitie van De Snoekbaars te winnen. Er zal heel wat moeten ge beuren, willen zijn clubgenoten hem nog van de eerste plaats stoten. Kasius eindigde zaterdag als derde in de achtste wedstrijd en verstevigde daar mee zijn leidende positie. Dit had hij te danken aan de tien vissen die hij ving en die een totale lengte hadden van 2.60 meter. Het was niet genoeg om Henk van Riet van de zege te houden. Hij had elf keer beet, haalde daarbij negen mooie brasems naar boven en kwam uit op 4.18 meter. Zijn voorsprong op Ri- nus Brons bedroeg ruim een meter. Brons (2.99 meter) werd derde. De vissers gooiden zaterdag hun hengel uit aan de Muidervaart, waar nagenoeg geen stroming stond en waarin voorna melijk de brasems toehapten. De organisatoren van Olympia moesten zaterdag alle zeilen bijzet ten om de grote stroom deelnemers in goede banen te leiden. Voor de laatste van drie winterwandelingen kwamen 812 mensen naar het start punt aan de Koningsweg. Nooit eerder deden zoveel wandelaars mee, ook niet aan een van de andere wandeltochten die in de regio worden gehouden. Negen tochten stonden er dit winterseizoen bij de Sticht Gooise Wan delsport Bond op het programma. Het totaalaantal deelnemers (bijna vierdui zend) werd zaterdag ook als nieuw re cord genoteerd. De opkomst van zaterdag overtrof de stoutste verwachtingen, maar door de toevloed van wandelaars dreigde een tekort te ontstaan aan routebeschrijvin gen, consumpties, herinneringen en wandelboekplaatjes. Automobilisten en buschauffeurs moesten hun voertuig ver van het gebouw De Zwaluw achterlaten, omdat alle parkeerplaatsen bezet waren. Maar door de improvisatie van de orga nisatoren werd alles goed afgehandeld en waren de 812 deelnemers vóór de uiterste vertrektijd van 13.00 uur op pad. De meeste belangstelling ging uit naar de 20 kilometer, waarvoor 304 lopers (een record) zich inschreven. Ruim tweehonderd mensen kozen voor de 10 kilometer, 195 voor de 15 kilometer en 108 voor de 5 kilometer. Er waren in dividuele deelnemers uit onder meer Hoofddorp, Arnhem, Enschede en Prinsenbeek en groepen uit Enkhuizen, Gorinchem, Heemskerk en Noord- wijkerhout. Onderweg kwamen zij vrij willigers van de EHBO Soesterberg te gen. In enkele gevallen bleek hun aan wezigheid niet overbodig. Op zaterdag 24 mei houdt Olympia de veertigste natuurwandeltocht met de gebruikelijke afstanden van 30 en 40 kilometer. In Heerhugowaard heeft een car rouselgroep van manege De Bos hoeve de tweede plaats opgeëist tij dens een dressuurproef. Ze hield acht andere groepen achter zich. Een carrouselgroep bestaat uit zestien ruiters en amazones. Bij manege De Boshoeve zijn twee groepen actief, één op maandag, de ander op vrijdag. De vrijdag-carrouselgroep, bestaande uit twee mannen en veertien vrouwen, reed zondag mee in de dressuurproef. De zestien paardrijders moesten op klassieke muziek tegelijkertijd de proef aflegeen. Teleurgesteld over de 1-2-neder- laag, maar toch goed geluimd ver liet Frans Tordoir zondagmiddag het hoofdveld van MHC Soest. Want de hockeycoach kon weer eens complimenten uitdelen aan zijn ploeg. Omdat de Soesters inzet toonden en een goede wedstrijd speelden. Dat Alecto toch won, kwam doordat Soest de kansen mis te. "We hebben het spel naar ons toe ge trokken, hadden de 'tools' in handen, maar hebben het in de tweede helft niet afgemaakt. Dat is het enige verwijt dat ik ze kan maken," stelde Tordoir. Het begon al in de vijfde minuut toen Wouter van Rensen een ideale mogelijk heid op 1-0 (strafbal) liet liggen. Edwin Ros (tweemaal) en Peter van Kessel hadden ook kunnen scoren. Het voor beeld werd gegeven door Alecto, dat derde staat en in de achttiende en de 25ste minuut uit een strafcorner scoor de en Soest verrassend op een 0-2-ach- terstand zette. Volgens Tordoir had de tweede strafcorner nooit gegeven mo gen worden, omdat er 'shoot' van een tegenstander aan vooraf was gegaan. Nog voor rust schoot Van Kessel uit de rebound wel raak: 1-2. In de tweede helft bepaalde Soest over heersend. Het leidde tot zeven strafcor- ners, waarbij de bal tweemaal van de lijn werd gehaald en een keer tegen de paal ketste. Kansen van Van Rensen en Her man Stam liepen op niets uit en in de ogen van Tordoir werd Soest twee straf- ballen onthouden. "De scheidsrechters gaven dit na afloop toe en zelfs de coach van Alecto zei dat we ze hadden moe ten krijgen. Hij vond ook dat we had den moeten winnen." Maar voor alle mooie woorden kon MHC Soest niets kopen. Zelfs geen ge luk. Toch putte Tordoir moed uit het duel. Zijn ploeg ontvangt zondag HIC dat in de buurt staat. "Met dezelfde strijdlust moeten we een goede wedstrijd en een goed resultaat kunnen neerzetten." Dames Het damesteam heeft weer de beschik king over de junioren Judith Gerritse, Gonda van Noppen, Jacomijn Hillige- hekken en Maaike Dorrestein. Fleur Schoornagel, die zondag voor de twee de maal meedeed, kan nog twee keer worden opgesteld, voordat ze afreist naar Frankrijk. In de personele bezet ting kende Peter Heemskerk daarom geen problemen voor de wedstrijd tegen Maarssen dat de tweede plaats bezet. Edwin Ros behoorde tot het handjevol spelers dat een kans miste namens MHC Soest dat mede daardoor met 1-2 ver loor. Foto: Goos van der Wilt. Vooraf zou hij akkoord zijn gegaan met de puntendeling, achteraf stelde hij vast dat er meer had ingezeten dan de eind stand van 2-2. De wedstrijd speelde zich in het begin vooral op het middenveld af, waarbij Maarssen in de persoonlijke duels wat sterker was. Na twintig minu ten werd het ook 0-1, maar Gerritse trok de stand in de 29ste minuut gelijk, nadat Soest een strafcorner had gekre gen. Hectisch werd het in de tweede helft, waarin een speelster van Maarssen van het veld werd gestuurd, omdat ze Ingrid Wint had geslagen. In dezelfde fase van de wedstrijd hielp Schoornagel, na een voorzet van Stephanie van der Spoel, haar ploeg aan een voorsprong. En de zelfde speelster en Wint hadden de stand zelfs naar 3-1 kunnen tillen, maar in plaats van dat Soest de marge ver grootte, maakte Maarssen er tien minu ten voor tijd 2-2 van. De gasten benut ten de linker flank toen die niet goed werd afgedekt, vonden tot tweemaal toe Petra Lamberts op hun weg, maar de keepster was kansloos bij de derde po ging- Na afloop van de wedstrijd tegen Vianen heerste er een tweeslachtig gevoel bij WZ'49. Enerzijds te leurstelling over de puntendeling (1-1), anderzijds een goed gevoel over het tweede bedrijf.'In de twee de helft werkte WZ'49 namelijk een achterstand weg en was zelfs dicht bij een overwinning. VVZ'49 begon de wedstrijd zonder de geschorste Wim Turksma voor wie Gert van de Munt zijn opwachting mocht maken. Daarnaast had trainer Henk van Asch Patrick Diks en Ton Wolfsen van positie laten wisselen. In de eerste helft was Vianen de betere van de twee. Het speelde een hoog tem po en gaf met snel circulatiespel WZ'49 de nodige problemen. WZ'49 mocht dan ook niet ongelukkig wezen dat Vianen maar eenmaal tot scoren kwam. Een snel uitgevoerde aanval bracht een Vianen-speler alleen voor keeper Mare Brouwer die op de inzet het antwoord schuldig moest blijven. Maar ook VVZ'49 had kansen. Met name Cees-Jan de Vries, die van eigen helft de buitenspelval omzeilde en alleen op de keeper af mocht gaan met twee verdedigers in de achtervolging. Het uit spelen van de keeper gaf de verdedigers echter de mogelijkheid om terug te ko men, waardoor de kans was verkeken. Na rust zagen de toeschouwers een ge heel andere wedstrijd. WZ'49 was de ploeg met het initiatief en Vianen werd teruggedrongen op eigen helft. Van Asch bracht in de beginperiode van deze helft ook drie verse wissels in: Xander de Groot voor Gerard Beeker, Joop van Kooy voor Marcel van Essen en Hidde Reitsma voor Cees-Jan de Vries. Voor Reitsma (18 jaar en nog A- junior) betekende dit zijn competitiede buut in de hoofdmacht, een niet onver dienstelijk debuut. Met deze verse in- pulsen creërde WZ'49 een aantal goe de kansen. Eén ervan werd op het randje van bui tenspel benut door Gijs Schaap die met een lob de te ver uit zijn doel gelopen Doelpuntenmaker Gijs Schaap laat zijn directe bewaker zijn hielen zien. Foto: Goos van der Wilt. keeper verraste. Bijna was Schaap hele maal de 'man of the match' geworden, toen een inzet, waarbij hij zwaar gehin derd werd, via de buitenkant van de paal in het zijnet belandde. Met deze uitslag schiet WZ'49 eigelijk niet veel op. Kansen op een periodeti- tel zijn er nog steeds, maar om echt mee te gaan doen, zal er zaterdag in de uit wedstrijd tegen Eemdijk de volle buit gepakt moeten worden. Verwoerd eenmaal goed redde en een keer werd geholpen door de lat. Na een discutabele hoekschop kwam Delta Sports tegen de verhouding op voorsprong. SEC had het geluk dat de gelijkmaker niet lang op zich liet wach ten. Danny van der Heijden draaide vier minuten later weg bij zijn tegenstander en schoot fraai in. Voor het winnende doelpunt zorgde Arwin Lergner, die na rust in het veld was gekomen voor Van Dam. Na een een-tweetje met Schenderling draaide ook hij weg van zijn bewaker om de bal vervolgens in de hoek te schieten. In de resterende elf minuten kreeg SEC nog drie kansen, maar het bleef bij 1-2 voor de ploeg die de derde plaats in de zevende klasse inneemt. Een slechte wedstrijd tegen een slechte tegenstander op een slecht, voormalig hockeyveld en toch win nen. Het overkwam SEC tijdens het bezoek dat zaterdag werd afgelegd aan Delta Sports. De doelpunten vielen in de laatste 25 minuten, maar de groenwitten hadden na een kwartier al met 0-3 kunnen lei den als Michel Besseling, Ruud Ebbing en Razzo van Dam niet kwistig met de bal waren omgesprongen. Remi van der Pol en Mark Schenderling kregen ook nog kansen, terwijl doelman Jan Willem

Soester Courant | 1997 | | pagina 15