rx Nieuw Soester 'overdagkoor' zoekt zangers (m/v) met tijd en kwaliteit Grote black gospel-happening in sporthal Beukendal aruóhocK i CULTUUR WEiZIJNI Vö Nieuws van de bibliotheek Spaanse avond in 'Bos en Duin' Kunstenaar en maatschappij, een boeiende relatie WOENSDAG 12 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 20 WOENSDA Bert Klunder met 'Vette jus' Kinderopera 'Maan, maan, krinkelbaan' GROEI &BLÖËf| SOEST I is ook plezier Opmerkelijk initiatief van Norien Siemons ANBO-bustocht naar de Veluwe Graffitispuiter op heterdaad betrapt Heuptas gestolen Textielinzameling en Spullenhulp q a stichting openbare bibliotheek Het oude Egypte Muziek- en dansproject RMA Publieksavond over 'Tasso' van Goethe in C-drie Pasolini, un delitto Italiano Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant e Rondje HET UUR VAN DE WAARHE DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Donderdag 13 maart De teksten van Klunder zijn ongemeen grappig. Op een oergeestige manier ver telt hij in "Vette jus" het verhaal van een man die op het punt staat in de steek gelaten te worden door zijn vrouw. De man zoekt de oorzaak van het misluk ken van zijn huwelijk in alles, behalve zichzelf. Totdat ie opeens gaat naden ken. Bert Klunder mag beschouwd worden als één van de grootste talenten van het hedendaagse cabaret. Hij is niet alleen cabaretier, maar ook vaste regisseur van o.a. Brigitte Kaandorp en Jeroen van Merwijk. Aanvang: 20.15 uur. De toegang is: f 20,-/f 17,50 (CJP/Pas65/VW-le- den). Woensdag 19 maart Stichting Xynix maakt prachtige opera's voor kinderen. Met hun eerste opera 'Prinses Pom" hebben ze het theater van C-drie al eerder bezocht. De voorstel ling is humorvol en meeslepend. Kinde ren komen op speelse wijze in aanraking met "echte" opera. Door de goede ver staanbaarheid van de gezongen tekst, kan jong en oud het verhaal volgen. Er wordt gespeeld met "live" muziek. 'Maan, maan, krinkelbaan' gaat over het meisje Dorie. Zij leeft alleen met haar vader. Haar moeder is een halfjaar ge leden met de Noorderzon vertrokken naar het Zuiden. Dorien is het zieligste meisje van de hele wereld, niemand be grijpt haar, niemand houdt van haar en iedereen bemoeit zich met haar, zelfs de buren. Er wordt gezongen door drie zangers en de instrumentalisten bestaan uit te cellisten en een (bas)klarinettist. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 7,50/ f 10,- (volwassenen). DeSoester Kring Secretariaat: CL Albert Cuyplaan 136 *Sa& Tel. 035-6017001 Paasversieringen Op woensdag 19 maart, om 10.00 uur, zal Tiny Hagen uit Soest met de bezoe kers van de Soester Kring een paasver- siering maken uit louter natuurlijke ma terialen. Ieder jaar weet zij weer een verrassend idee te brengen, dat leidt tot een origi nele versiering die door iedereen ge maakt kan worden. De deelnemers hoe ven zelf niets mee te nemen. De mate riaalkosten bedragen 6,50 gulden. Het aantal deelnemers is beperkt tot 25 per sonen. Zij die graag meedoen, kunnen zich telefonisch melden: 6017001. Er is deze morgen volop gelegenheid voor persoonlijk contact. Per keer wordt een bijdrage in de kosten van 4 gulden gevraagd. Zoals gewoonlijk wordt de bijeenkomst gehouden in De Schoof aan de Molenstraat; zaal open 9.30 uur, sluiting 11.30 uur. Mensen die geen vervoer hebben of slecht ter been zijn, kunnen voor ver voer bellen naar 6017001. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Gouden Vlinderfestival In de voorronde van het Gouden Vlin derfestival is het op woensdag 19 maart de beurt aan kindertheater Klep. De voorstelling heet 'De doorgedraaide ge haktballen-oma'. Hierin gaat Josje voor de eerste keer (alleen) op bezoek bij de gehaktballen-oma die ze eigenlijk hele maal niet aardig vindt. Maar oma is ge duldig, beschikt over een wondeijas en heeft zelfs een levende pop. Klep bestaat tien jaar en treedt voorna melijk op voor kinderen van vier tot en met negen jaar in scholen, bedrijven en buurtcentra. De voorstelling in De Vrije Teugel is be stemd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar en begint om 14.00 uur. De toegang kost drie gulden. Na afloop worden tot vier uur activiteiten gedaan met de kinderen. Doe-het-zelf avond Na het succes van vorig jaar houdt Groei en Bloei wederom een doe-het- zelf avond. Deze vindt plaats op don derdag 20 maart in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. Vanaf 20.00 uur kunnen de bezoekers hun eigen paasstukje in elkaar zetten. Belangstellenden wordt verzocht mini maal een kwartier voor aanvang aanwe zig te zijn. Om teleurstellingen te voor komen, raadt Groei en Bloei hen aan zich van te voren aan te melden bij Cor- rie Kuiper, tel. 6014206. De kosten be dragen 15 gulden voor leden en 25 gul den voor andere bezoekers. Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam Binnenkort hoopt Norien Siemons uit Soest te beginnen met een bij zonder koor: het "overdagkoor", dat - zoals de naam al aangeeft - de deelnemende zangers en zangeres sen niet in de avonduren maar op klaarlichte dag hun stem laat ver- heffen. Als het aan Norien ligt staat de startdatum al vast: donderdag 17 april. Norien woont sinds enkele jaren in Soest. Ze is "van huis uit" violiste - ze studeerde aan het Alkmaars conserva torium en had o.a. les van Emmy Ver- hey en Maarten Vreeze - maar heeft in middels ook het dirigentendiploma in haar zak. De meeste dagen is ze druk met lessen aan de muziekscholen van Diemen en Leusden en het Utrechtse conservatorium. Daarnaast hééft ze al een koor en een strijkorkest onder haar hoede. Het zingen heeft haar - ook in koor-ver band - "gegrepen", zo heeft ze inmiddels ontdekt. "De combinatie van muziek en taal, zo met elkaar verweven, is toch het mooiste dat er is. Taal krijgt meer uit drukking door muziek, en andersom geldt hetzelfde..." Volgens haar zijn er voor een overdag koor in Soest best mogelijkheden. "Er zijn heel wat mensen die overdag best tijd hebben, maar 's avonds al heel druk zijn." Ze omschrijft haar initiatief als "een beetje een sprong in het diepe", omdat ze nog geen idee heeft hoeveel mensen eventueel belangstelling hebben om op donderdagochtend van 9.30 tot 11.00 uur te komen zingen. Lessen Vandaar ook dat ze nog niet kan zeggen waar de lessen - want dat zijn de repe tities in haar optiek - zullen gaan plaats vinden. "Zijn het er minder dan tien, dan doe ik het bij mij thuis aan de Birk- straat; zijn het er meer, dan ga ik op zoek naar een zaal." Dat het wellicht merendeels oudere zangers en zongeres- sen zullen zijn die op het nieuwe koor afkomen (omdat ze hun bezigheden doorgaans niet meer zo buitenshuis heb ben), vindt ze geen enkel bezwaar. "Je kunt zingen tot je tachtigste..." Norien mikt voor het overdagkoor op een gevarieerd repertoire: "échte mu ziek, die een beetje tijdloos is", zoals ze het omschrijft. "Muziek van Thomas Morley, liederen van Schubert, Mozart, Poulenc, maar ook songs uit de grote musicals, zoals Cats, Jesus Christ Super star, the Sound of Music en Les Miséra- bles," zegt ze. "Maar geen popmuziek. Daar ben ik niet goed in en het heeft m'n belangstelling ook niet." Soest is behoorlijk koor-minded, heeft ze intussen gemerkt. "Maar de meeste koren zijn meestal religieus getint en tre den op in kerken. Dat is m'n bedoeling niet. Sommige mensen voelen zich daar nu eenmaal minder toe aangetrokken en ik zou er ook niet aan gebonden willen zijn. Dat wil niet zeggen dat we nóóit religieuze muziek zullen zingen met het overdagkoor, want er is ook heel veel moois op dat gebied. Tijd en kwaliteit Wel is ze op zoek naar zangers en zan geressen met - naast tijd overdag - ook kwaliteit, dat wil zeggen: de koorleden moeten als het even kan wel noten kun nen lezen, zodat er vlot een programma kan worden ingestudeerd. "En het is ook de bedoeling dat mensen enig huis werk verrichten." Op de repetities wordt in elk geval aandacht gegeven aan de ontwikkeling van de stem, ademtech- Norien Siemons wil op 17 april starten met het "overdagkoor". niek etc. Enige kennis van de muziek notatie is gewenst, laat ze weten. Van daar ook dat ze voor tien lessen een bedrag van f 75,- vraagt. "Ik zie de re petities echt als lessen, en het moet góed worden," vat ze samen, "zodat we bij voorbeeld een paar verschillende pro gramma's kunnen aanbieden." Het is dus ook de bedoeling dat het overdagkoor na verloop van tijd publie ke optredens gaat verzorgen. Norien denkt in dat verband aan koffieconcert ten, de muzikale verzorging van be drijfsevenementen en eventuele optre dens samen met de orkesten die Soest rijk is. Wie belangstelling heeft voor het Soes ter overdagkoor kan (liefst in de och tenduren) telefonisch contact opnemen met Norien Siemons, tel. 6031358 in Soest. Na een zeer succesvol "verjaardags concert11 in een overvolle Zuider- kerk in Hilversum in 1996 viert het Soester Friendship Gospel Choir zijn eerste lustrum dit jaar weer op Soester bodem en wel in sporthal Beukendal, Beukenlaan 47. Dat ge beurt op zaterdag 22 maart, aan vang 20.00 uur. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan zijn de twee zusterkoren van het Friendship Gospel Choir, te weten het Inspirational Community Gospel Choir uit Tilburg en het Rainbow Gospel Choir uit Rotterdam, uitgenodigd. Hierdoor zal een koor van circa vier honderd zanger en zangeressen onder leiding van gemeenschappelijk dirigente Edith Kastelijn ontstaan; een koor dat de feestelijk versierde sporthal op zijn grondvesten zal doen schudden. De grotendeels uit Nederlanders be staande koren presteren het hun muziek "zwart" te laten klinken en de toehoor ders ook de "spirit" van deze muziek te laten ervaren. Om dat nog te versterken zijn ook enige buitenlandse gasten uit genodigd, waaronder dominee Walter Jackson, voormalig predikant van de Soesterberg Airforce kapel. De Black Gospel is ontstaan onder de zwarte slaven op de katoenvelden in het zuiden van de Verenigde Staten. Deze slaven mochten vaak niet met elkaar spreken en zang was hun enige vorm van communicatie. Begrijpelijk is dat deze uit ellende, geloof en hoop ontsta ne muziek enorme indruk maakt op de toehoorder! Er gaat een enorme kracht van geloof en vertrouwen op betere tij den van uit. Een bezoek aan een concert van deze koren laadt de toehoorders op met po- sitiviteit. Er worden zowel traditionele als hedendaagse gospelsongs ten geho re gebracht. Prachtige a capella songs, songs met solisten, ballads en vooral veel swingende en met handgeklap on dersteunde muziek. Ook al zingen de koorleden niet voor de show, maar voor de intentie, ze zijn prachtig om naar te kijken in hun originele "robes". De Amerikaanse basis in Soesterberg is de plek waar het min of meer begonnen is. Edith Kastelijn werkte daar al jaren samen met het Soesterberg Gospel Choir. Op een dag werd het idee gebo ren om een workshop voor Nederlan ders te organiseren. Uit de driedaagse mini-cursus Black Gospel met aanslui tend een druk bezocht concert is vijfjaar geleden het Friendship Gospel Choir ontstaan. Een jaar later ontstond uit workshops in Oosterhout en Eindhoven het Tilburgse koor en in 1996 is het der de koor onder leiding van Edith Kaste lijn opgericht met als basis Rotterdam. Momenteel bestaan de koren tezamen uit ca. 400 leden, waarvan het grootste deel aan dit concert zal deelnemen. Het belooft een groot feest te worden, waar aan ook het publiek kan meedoen. De entreeprijzen bedragen f 10,- (jon geren t/m 16 jaar) f 12,50 (vooraf ge- Het Friendship Gospel Choir is één van de drie koren die in Beukendal aan treden. reserveerd) en f 15,- (aan de zaal). Te lefonisch reserveren kan bij: Thérèse van den Berkmortel, tel. 033-4950922 (na 17.00 uur), Carolien van Dalen, tel. 035-5421148 of Cokkie Spelt, tel. 035- 6011775. Het concert begint om 20.00 uur, zaal open om 18.30 uur. Achtergrondinformatie en reserveringen via Internet: www.pi.net/~kjkrop/ gospel.html. E-mail: kjkrop@pi.net. De ANBO-Soest organiseert op woens dag 19 maart een "seizoenswisselings- tocht" over de Veluwe. Op de eerste stopplaats krijgen de deelnemers koffie met gebak en na het genieten van de na tuur wordt er afscheid genomen van de winter met een heerlijke stamppot: boe renkool met worst. In de loop van de dag wordt een bezoek gebracht aan het Kijk- en Luistermuseum. Ook niet-le- den zijn welkom. Opstapplaatsen: Ma- riënburg 08.15 uur; de Vijverhof 08.25 uur; Honsbergen 08.35 uur, Dalplein 08.45 uur, Vondellaan 08.55 uur. Opgave z.s.m. bij dhr. M. Diteweg, Kamperfoeliestraat 141, 3765 AR Soest, tel. 6016953, en deelname (f 50,- - p.p.) overmaken op giro 4054684 t.n.v. ANBO-Soest afd. Reizen. Gaarne dieet vermelden. De politie heeft vorige week op de Laanstraat een 23-jarige Soester aange houden, die daar bij een bedrijf de ra men met graffiti bekladde. Bij onder zoek kwam aan het licht dat de man ook nog een fles ammoniak bij zich had, ver moedelijk voor de "correctie" van zijn spuitwerk. Hij kreeg van de politie een. proces-verbaal én de opdracht om de hele zaak weer schoon te boenen. Met ammoniak Door een raam te vernielen, is een in breker erin geslaagd een bedrijfspand aan de Schoolstraat te betreden. Binnen ontfermde hij zich over een heuptas, waarna hij er met deze buit vandoor ging. De inbraak werd vorige week dins dag gepleegd. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum SPULLENHULP Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 6018730. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Heb je misschien een heleboel vra gen over het oude Egypte? Wil je bijvoorbeeld weten hoe piramides gebouwd werden, wat mummies zijn of hoe de mensen toen leefden? Op al deze vragen en nog veel meer kun je een antwoord krijgen, door één van de volgende boeken te le nen: Hoe zou je overleven in het oude Egypte?; Jaqueline Morley. Kleurrijk getekend boek over het' dagelijks leven in het oude Egypte. Verteld wordt over de familie, eten en drinken, kleding, ziekten, de go den etc. Vanaf ca. 10 jaar. Het verhaal van een Egyptische pi ramide; Jaqueline Morley. Bezoek een Egyptische piramide en zie met eigen ogen hoe zo'n reus achtig ding werd gebouwd en waar een piramide toe dient. Prachtige tekeningen en doorsnede geven een levendig beeld van het leven in het oude Egypte. Het dagelijkse leven in het oude Egypte; Nathamiel Harris. Ontdek hoe de Egyptenaren woon den, speelden, werkten en vochten. Kortom alles over het dagelijks le ven in het oude Egypte, waarbij fo to's van bestaande voorwerpen worden gecombineerd met tekenin gen en boeiende teksten. Vanaf ca. 10 jaar. Het oude Egypte; Judith Grosher. Ontdek hoe mensen leefden in het oude Egypte en sla vier doorkijkpla ten om voor een blik in: Een huis in de stad; Het paleis van Achnaton; Het graf van Sennedjem en de tem pel van Khons. Egypte in de oudheid; Geraldine Harris. Deze historische atlas neemt je mee op een reis langs de Nijl. Er is een kaart van elk gebied. Ook komt de geschiedenis van de farao's aan bod. Piramiden; Anne Millard. De Grote Piramide van Gizeh to rent hoog boven de Egyptische woestijn uit. Hij is nog net zo in drukwekkend als 4500 jaar gele den!!!! Kleurrijk boek met tekenin gen en foto's over de verschillende piramidevormige gebouwen die op diverse plaatsen in de wereld ge bouwd zijn. Egypte: Land van de Farao's. Prachtig boek uit de Time-Life-boe- kenserie. Door middel van foto's en tekeningen wordt een beeld ge geven over de verschillende aspec ten van de farao's. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil-lae- rtstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De RMA muziek- en dansschool bruist van activiteiten. Wie de laat ste weken langs de muziekschool liep kon horen dat de muziek die gespeeld werd afkomstig was uit Zuidelijker streken. De hele school doet mee aan een "Spaanstalig" muziek- en dansproject. In en bui ten de lessen worden er activiteiten georganiseerd die met dit thema te maken hebben. Het programma voor de maand maart omvat o.a,: - Koorproject Spaanse muziek op 13- 20-27 maart in de muziekschool Amersfoort; - Fiësta de Guitarras op 7 maart in de muziekschool Amersfoort; - De Spaanse "Pavana" een dansdemon- stratie op 15 maart in de muziekschool Amersfoort; - Spaanse Volksmuziekavond op 18 maart in de muziekschool Amersfoort; - Santiago de Compostella. Lezing over de muziek van de pelgrims op 21 maart in de muziekschool Amersfoort; - Scarlatti-project op 17 maart in de muziekschool Amersfoort en in april in de muziekschool Soest; - Kamermuziekuitvoering van Spaanse componisten op 24 maart in de muziek school Amersfoort; - Volksmuziek uit Peru en Bolivia op 27 maart in de muziekschool Amersfoort; - Latijns-Amerikaanse Percussie op 25 maart in de muziekschool Amersfoort; - Pop Jazz met Spaanse muziek en Latijns-Amerikaanse percussie op 25 maart in "De Kelder"; - Zuid-Amerikaanse muziek voor blaas instrumenten op 25 maart in de muziek school Amersfoort; - Workshop Djembe op 27 maart in de muziekschool Amersfoort; - Castagnettenorkest voor kinderen van 7 tot 12 jaar op 25 maart in 't Driespan Hoogland, 26 maart in de muziekschool Amersfoort en 27 maart in de muziek school Soest. Spaanse avond Om iedereen uit Soest de gelegenheid te geven om van deze Spaanstalige muziek te genieten wordt er op vrijdag 14 maart in Partycentrum "Bos en Duin", Bos straat 80 te Soest een Spaanse avond georganiseerd. Op deze avond zullen 120 leerlingen van de RMA in diverse ensembles en orkesten muziek uit Span je en Zuid-Amerika ten gehore bren gen. Speciaal te vermelden is dat een dans paar van Danscentrum Slingerland de tango zal dansen begeleid door tango- orkest "Orquestra Tipica". Wie na al deze muziek zelf zin heeft om te dansen kan dat in de finale op de klanken van het saxofoon-orkest o.l.v. Henk van Twillert. Iedereen is welkom op vrijdag 14 maart a.s. in Partycentrum "Bos en Duin". Aanvang 19.30. De toegang is gratis. Op maandag 24 maart organiseert cultureel centrum C-drie in Soest, in samenwerking met theater Kik ker in Utrecht, voor de eerste keer een publieksavond rondom de voorstelling "Torquato Tasso" van de Duitse toneelschrijver Johan Goethe. "Tasso" is het stuk dat dit jaar centraal staat in de jaarlijks door theater Kikker georganiseerde regieweek. In de regieweek staat elk jaar één to neelschrijver centraal en krijgen drie theatermakers of -groepen de mogelijk heid een eigen invulling aan een toneel tekst van de schrijver te geven. Het is voor het publiek een indrukwekkende ervaring om te zien wat voor diverse voorstellingen er ontstaan wanneer ver schillende kunstenaars met hetzelfde onderwerp aan de slag gaan. Om het publiek alvast voor te bereiden op de voorstellingen organiseert cultu reel centrum C-drie een publieksavond over "Torquato Tasso". Op de publieks avond wordt het publiek geïntroduceerd in het verhaal en de themathiek van "Torquato Tasso", en vertellen betrok ken kunstenaars waarom hun voorstel ling zo is geworden als hij geworden is; welke keuze's, welke problemen, welke uitdagingen bevatten een toneeltekst. Het publiek krijgt een kijkje in de keu ken van de theatermaker en leert zien wat er in de repetitieruimte's allemaal gebeurt... En een week later kan het publiek zelf een mening vormen over het resultaat, wanneer het de mogelijk heid krijgt één of meerdere "Tasso's" in Utrecht te bezoeken. In "Torquato Tasso" wordt door Goethe de relatie tussen de kunstenaar en de maatschappij onder de loep gelegd. De dichter Tasso onderhoudt aanvankelijk een bevredigende relatie met zijn brood heer, de hertog, die hem hogelijk waar deert om zijn poëzie. Ook de dochter van de hertog en haar vriendin schatten Tasso's zieleroerselen hoog in, en meer dan dat... Maar Tasso is niet in staat om te gaan met zijn succes. Meer en meer vervreemd hij van de mensen om hem heen en duikt hij weg in zijn Kunst. Het succes van zijn gedichten blijkt uiteinde lijk zijn eigen noodlot in te houden... Centraal in de tekst staat het probleem hoe de kunstenaar en maatschappij met elkaar om moeten en kunnen gaan. De kunstenaar is afhankelijk van zijn pu bliek, maar kan datzelfde publiek als een bedreiging voor zijn eigen creativi teit zien; de maatschappij heeft belang bij kunst, is bereidt daar geld voor neer te leggen maar weet zich vaak geen raad met de onafhankelijke, tegendraadse natuur van de kunstenaar. Regisseur Erik-Ward Geerligs, theater groep Würtz en het Utrechtse theater- collectief 't Barre Land zullen tussen 1 en 5 april hun voorstelling van "Tasso" presenteren. Daarnaast zijn er rondom de voorstellingen tal van andere activi teiten georganiseerd. C-drie organiseert voor geïnteresseerden een publieks avond, waar te gast zijn Maarten Ver hoef, artistiek leider van theater Kikker en organisator van de regieweek, Czes- law de Wijs, medewerker van theater collectief 't Barre Land, en Erik-Jan Post, aankomend regisseur en student aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Voor het publiek zal er de mo gelijkheid zijn vragen te stellen en met de kunstenaars te discussiëren over hun werk en opvattingen. De toegang voor de publieksavond kost f 40,-, incl. een toegangskaartje vóór één van de voorstellingen naar keuze. Liefhebbers die graag de verschillende voorstellingen met elkaar willen verge lijken, wat natuurlijk het leukst is, kun nen op de avond voor f 17,50 extra een passepartout kopen, waarmee alle voor stellingen bezocht kunnen worden. De publieksavond op 24 maart begint om 20.00 uur en zal plaatsvinden in cultu reel centrum C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. Voor inlichtingen en reserverin gen kan worden gebeld: 6022188. Steenhoffstraat 46, lel. 60195 77 Donderdag 13 maart De film, met muziek van Ennio Morri- cone, trekt de moord op de beroemde regisseur Pier Paolo Pasolini in 1975, in twijfel. Was hij het slachtoffer van een samenzwering of van een lustmoord? Als dichter, romancier, essayist en filmer groeide Pasolini, geboren in 1922, in het begin van de jaren zeventig uit tot het geweten van Italië, toen dat land werd geterroriseerd door groeiende drugspro blemen en bomaanslagen van politieke extremisten, zowel aan de linker als aan de rechter kant. De regisseur Marco Tullio Giordana was 25 jaar, toen Pasolini werd vermoord. Zijn film is geen Italiaans onderonsje geworden, maar een puzzel waarvan steeds meer stukjes in elkaar lijken te passen. Met een fictieve verhaallijn als leidraad loodst Giordana de kijker door de brij van insinuaties en mogelijke complotten. De hoofdrollen worden ge speeld door Carlo de Filippi als de moordenaar Pino, Tony Bertorelli als de inspecteur Pigna en Claudio Bigagli als de advocaat Guido Calvi. Pino de Kikker is een straatschoffie met een onderontwikkeld normenstelsel. Althans, dat suggereert de psycholoog die hem onderzoekt. Want Pino's ogen twinkelen vol minachting bij iedere nieuwe versie die hij van de moord geeft. Cruciale vragen beantwoordt hij met een schouderophalend "weet ik niet". Hij is de verpersoonlijking van het soort jongens waar Pasolini op viel en in wie hij een volkse puurheid zei te vin den. Typisch Pasolini om de waarheid onder leugenaars te zoeken... Tijdens een vrijpartij hebben de twee onenigheid gekregen. Pasolini zou Pino hebben bedreigd en daarop heeft Pino hem uit zelfverdediging geslagen. Ver volgens is Pino met de auto van Pasoli ni over hem heen gereden. Gruwelijke politiefoto's wijzen uit dat Pino dit nooit in zijn eentje gedaan zou kunnen heb ben, althans dat is de leidende gedach te in de film. Mede omdat het docu mentaire archiefmateriaal spaarzaam is en op de juiste plekken wordt gebruikt is "Pasolini, un delitto Italiano" een vloeiend geheel geworden. In een mee slepende mengvorm van documentaire en fictie schetst hij de politieke en socia le achtergrond van het drama rond Pa solini. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+ f7,-. Di Lassostraat 65', tel. 6022195 Lezing Op donderdag 20 maart van 20.00- 21.30 uur zal er een lezing zijn die de toepasselijke naam draagt: "Morgen is het lente". De heer Van der Vïnne ver zorgt een avond waarin hij composities laat horen van verschillende componis ten o.a. van Joseph Haydn, Felix Men- delssohn-Bartholdy, Richard Strauss, Carl Orff en Igor Strawinsky. Zovéél componisten: zovéél soorten muziek! Deze lezing gaat in op de verschillende invalshoeken van waaruit een aantal componisten de "lente" benadert. Er zijn veel "ingrediënten" aan muziek toe gevoegd om er een bepaalde sensatie aan te geven, die gevoelens van verlan gen, liefde, licht, natuur, woest ritueel of verwachting kunnen oproepen. Muziek begrijpen is muziek waarderen. Daarom worden alle genoemde muziekvoorbeel den uitvoerig beluisterd en besproken. Voorkennis is niet nodig. Eén avond van 1,5 uur. Kosten: f 10,-. Er is een korting van f 2,50 voor ieder een die op dit moment een cursus volgt aan de volksuniversiteit of een cursist is van Van der Vinne. Adres: Griftland College, Noorderweg 79. Sleutelen Vanaf donderdag 8 mei van 19.30-21.30 uur kan er gesleuteld worden aan de bromfiets o.l.v. R. van Zandwijk. Deze cursus is geschikt voor jongeren die graag lekker mogen "knoeien" aan hun bromfiets. Soms krijgt men de boel zelf wel uit elkaar, maar niet zo gemakkelijk weer in elkaar. In twee lessen wordt een aantal handigheden aangeleerd, zoals het verwisselen van een bougie en het stellen van kabels. De bedoeling is dat de doe-het-zelver z'n eigen mankemen ten aan de bromfiets kan repareren in een echte werkplaats. Aantal lessen: twee van 2 uur. Cursus prijs: f 35,-. Cursusadres: Werkplaats fa. Leertouwer, Zuidergracht 1 (hoek Dorresteinweg). Gespecialiseerd sleutelen Deze cursus wordt gegeven op donder dag 22 mei van 19.30-21.30 uur door R. van Zandwijk voor de doe-het-zelver die de basistechnieken al beheerst. Ook geschikt als vervolg op de cursus: "Een voudig sleutelen aan de bromfiets". Er wordt hier wat meer specialistisch ge werkt. Onder leiding van de docent kan °ok naar eigen voorkeur worden gesleu- Aantal lessen twee van 2 uur. Cursus prijs: f 35,-. Cursusadres: Werkplaats fa. Leertouwer, Zuidergracht 1. Voor informatie en inschrijving: op maandagmiddag van 13.00-16.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00- 13.00 uur. Adres: Volksuniversiteit, ge bouw Orlando, Di Lassostraat 65 tel. 6022195. doo Eind vijftiger jaren van een Haagse voc terend naar de naai de volksmond werd Altijd Voor Alles", het Haagse Zuidei velden met WP, ey vereniging die van was voorzien. Twee voortgekomen uit gemeenschap, ied "geestelijk adviseui lend in de derde en KNVB. Op het eers gezellig onder elkat Vergeet het maar. Zo het ongeluk w teams van beide ve zelfde competitieaft zat er na afloop van geacht de uitslag, bl len van beide burei strijden op leven en gespeeld door club eenstemmigheid de en de voorkeur voo zich er op lieten vooi gen karakter, een ei bezitten, leder net ev beter. Voorzitter Arie van les aan gedaan de na desbetreffende clubs einde er één verenig Het werd hem door kende medebestuurs afgenomen. Ieder v beste zegen voor beid standpunt van de opr Resultaat, nu bijna z Rooms Altijd Voor A van het stempel R.K. renruzies naar elder zich tot een dynamisc 1 tie. De vroegere buu; and WP liet het begi wat het waard was, sc tot een figurant in het "Jammer" hoort Ari- van toen nog wel een; één club, het had zo m RAVA en WP, het w uitzonderingen voor i wijzen van fusie/integ In ons voetbalgekke d ren van SEC, S.O. Soe waar een stapje verder de leiders van deze i staat ook werkelijkhi maar de vraag. Vanavo maart 1997, wordt daa gegeven. Leden van clubs spreken zich, ie< clubgebouw, uit over i beoogt van drie clubs onder te verdelen in: stemd op het zaterdag thuishaven de Eemsti club uitsluitend spelent het sportcomplex Bos hoofdkwartier. Een opt leen voetballende Soes hockeyers, honk- en sol ren na de eventuele eer bijna 7 miljoen kostenc vervolgens in werking ti De mogelijke face-lift Soest kent slechts één o van de drie ledenvergac sie/integratievoorstel a de clustering in het gur de ijskast of, hetgeen h schijnlijk is, wordt de g clustering afgeblazen. H van de situatie is dus da heid van een minderheii Anders gezegd: Eén tej ledenvergadering is vol zaak op te blazen, de rest geven. Of het zover zal komen? Niet iedereen is gerust o mig ja-woord van de grot er op dat er bij WZ "slechts" plooien behoe gladgestreken. Bij SEC d gen de zaken anders. W SEC-voorzitter Bert Krijg blad, uitgave januari 199 van woorden de toekoms nen de nieuwe organisati zon overgoten, de weini spellende wolkenvelden lectieve oppositie binnen oorzaakt, werden daaran veegd. Met name de oude bestaande uit mannen di goede en slechte tijden ovi gehouden, de clubkleuren ren, heeft in integratie c.q minste trek. En verder ziji oud zeer tussen SEC en in de opvatting van somm verjaard zijn. Ook in ander opzicht kan ter Bert Krijger vanavond i wachten. Hij zal duidelijk moeten m hoeverre er, wat zijn op\ treft, sprake is van verstn politieke en of clubbelang* feld zullen er vragen worde betrekking tot zijn suggesti ling van zaken dat de san binnen het amateurvoetba leiden tot het spelen in een se, misschien zelfs wel tej van F.C. Utrecht! Zo ook SEC, naast S.O. So vanavond het ja-woord geel sentimenten van sommige retoriek van hun voorzitter ten maken voor zakelijke i die in relatie moeten staan balmogelijkheden voor jeugd in de toekomst. Arie wenst de verliezers clubs sterkte, de winnaar Misschien is hij daarmee we Worden oogkleppen in rela liefde afgelegd, waardoor avond alleen maar winnaars Schrijven drie clubs histor voetbalminnend Soest eim het zolang naar heeft uitgek Zal er in 2010 of later no* zijn: "Jammer dat we in 19* voor open doel hebben gem zo mooi kunnen zijn!" I

Soester Courant | 1997 | | pagina 20