LI Neks Blommers: 'Gezelligheid is een handicap in het vrouwenleven' Soest veegt 'golfpark' Zonnegloren zonder boe of bah van tafel 1 ACTUEEL Inbreker na klopjacht al 'bekend' bij politie 6027493 'Commercialisering haalt leven uit Vredehofstraat' .f m Opening Centrum voor Werk en Inkomen in gemeentehuis Donderpreek op Internationale Vrouwendag Het blijft genieten.' Velgen gestolen Hoorzitting over bezwaren Commissaris van de Koningin op bezoek bij gemeentebestuur Hooijer verbijsterd over afwijzing plan Grote toeloop van chauffeurs warme maaltijd OPVELER VERZOEK NU OOK IN SOEST De Hypotheker ÉL Soest krijgt primeur Midden-Nederland kwaliteits kleurenfoto's WOENSDAG 12 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 3 Zo'n zestig vrouwen - de meesten van middelbare leeftijd of ouder - vierden afgelopen zaterdag de In ternationale Vrouwendag in de Schoof. Voor de verpozing zorgden twee volksdansgroepen, een Turkse en een Nederlandse. Daar tussen door hield WD-wethouder Neks Blommers (ook van emancipatieza ken) een opvallende toespraak over de "veelzijdigheid" van de vrouw. Dat was dan ook vrijwel het enige in houdelijke onderdeel van het evene ment onder auspiciën van de Vrouwen raad, dat verder gestalte kreeg in het gebruikelijke hapje en een drankje on der het motto "gezellig samenzijn". Ter wijl Blommers daar in haar speech - die hier en daar duidelijk het karakter had van een donderpreek - juist voor ge waarschuwd had. Ze gaf de verzamelde vrouwen in elk geval stof tot nadenken mee. "Gezelligheid is een van de handicaps in het vrouwenleven," stelde de wethouder om te beginnen ietwat provocerend vast. "Want als we het gezellig hebben hou den we op met dóen, en er is nog zo veel te doen." De veelzijdigheid van het vrouwenbestaan is geen excuus om din gen te laten liggen, meende ze. Vrouwen zijn tegenwoordig inderdaad veelzijdiger dan vroeger, "en anders vraagt de maat schappij dat wel", aldus Blommers, "want afgezien van het ouderschap zijn zo'n beetje alle rollen die een vrouw in haar leven speelt redelijk eindig: als dochter, zusje, buurvrouw, collega, werknemer of verzorgster houdt die rol wel een keer op..." Zelfontplooiing is voor vrouwen ook heel goed, vond ze, maar mooier is het natuurlijk om ook een ander zich te la ten ontplooien. "Vrouwen leggen vaak ook zo'n overmatig verantwoordelijk heidsgevoel aan de dag, zo van: als wij 't niet doen loopt het allemaal in de soep... Welnu, laat 't maar eens in de soep lopen! Dat maakt een mens meer verantwoordelijk. Geef anderen de ruimte om van hun fouten te leren." Niet krengerig Vrouwen zijn volgens Blommers ook dikwijls te tactvol en te weinig direct in hun kritiek. Dat zou beter kunnen, "niet om krengerig te zijn, maar omdat de samenleving daar beter van wordt." Ze constateerde ook dat de bezoeksters van de Vrouwendag nog te veel in "gezelli ge eilandjes", al naar gelang de groep die ze vertegenwoordigden, bij elkaar bleven zitten, en ze keerde zich tegen de neiging van veel vrouwen om allerlei problemen met elkaar te bespreken. "Maar ze kijken daarbij meestal heus wel goed uit bij wie ze hun zorgen neer leggen, want geen enkele vrouw laat zichzelf zomaar afkraken en dus praat ze over haar kinderen met vriendin A en over haar man met vriendin B, omdat ze precies weet hoe die zullen reageren. Zo draaien veel vrouwen voortdurend rond in hetzelfde kringetje. Maar het is leu ker en moediger om met mensen de praten die niet bij voorbaat begrip heb ben..." Toch vond Blommers het met-elkaar- praten de belangrijkste boodschap van de Vrouwendag. "Uitwisseling van idee ën is belangrijk, anders komen we nooit een stap verder dan de wijsheid van gis teren en de samenleving verandert snel." In de media hebben volgens Blommers nog steeds de mannen het voor het zeg gen. "Onze vragen worden daar gefil terd, dus moeten we kritisch lezen en onze meningen ventileren." Zonnebloem Over de veelzijdigheid van de vrouw ("veelHIJdigheid bestaat helaas niet") merkte Blommers verder nog op dat de vrouwen daarbij maar moesten denken aan het beeld van de zonnebloem, die zich altijd naar de zon keert en op die manier al haar kanten tot ontplooiing brengt. "En bedenk: 't hoeft allemaal niet op één dag te veranderen, maar wel in ons leven. Als we maar kleine, in-, vloedrijke stapjes durven zetten en kri tische vragen durven stellen bij alles wat ons als zekerheid wordt aangeboden." Opmerkelijk was dat Blommers zich als geharnaste WD-ster nog bediende van het onvervalste CDA-adagium "samen verantwoordelijk" om de betrokkenheid aan te geven die de vrouwen in Soest dienen te voelen voor elkaar, hun doch ters of kleindochters en de vrouwen in de rest van de wereld. "De kreet dat 't toch nooit wat wordt met de emancipa tie is de mooiste smoes die we kunnen bedenken om er niks aan te hoeven doen." Ten slotte riep ze alle vrouwen op om elk minstens twee mannen zo ver te krijgen dat die het woord emancipa tie voortaan zonder aarzeling zouden uitspreken en zich er óók nog lekker bij zouden voelen. Zit-programma Blommers' boetepredikatie lokte enke le spaarzame reacties uit. Zoals die van een vrouw die vond dat de zon zich langzamerhand ook wel eens naar de zonnebloem mocht richten ("Aha, u wilt de natuurwetten omdraaien," aldus Blommers snedig). Of die van de "recal citrante" vrouw die vond dat de Vrouwen(mid)dag te veel een zit-pro gramma was (maar toen moest er nog gevolksdanst gaan worden) en dat de Soester Courant tevoren veel te weinig aandacht aan de Vrouwendag had ge schonken, waarvoor de verslaggever - niet toevallig de enige man in het gezel schap - zich op verzoek van Blommers ter plaatse moest verantwoorden. Hij Neks Blommers aan het woord op de geïmproviseerde kansel in De Schoof. BAR, GRILL RESTAURANT Onze beroemde vlees- en visspecialisten? onze fondue- en gourmetmogelijkheden? (Wist u dat al onze gerechten ook afgehaald kunnen worden?) De politie heeft vorige week woens dagmorgen heel wat te stellen gehad met een 19-jarige inbreker, die na een complete achtervolging en een uitgebreide zoekactie werd gearres teerd. Hij was op het station Soest- zuid gesignaleerd door een attente burger, die hem een fototas zag weg gooien. Later vroeg de jongeman hem of hij buitenlands geld kon wis selen. De oplettende Soester ver trouwde het zaakje niet en waar schuwde de politie. De jongeman was inmiddels op de trein naar Baarn gestapt en de poli tie, die in de tussentijd had verno men dat er bij een inbraak op de Ei kenlaan een fototas was buitgemaakt, wachtte hem op station Soestdijk op. De machinist hield de deuren dicht, maar een en ander ontging de dader niet, die bij het stoppen van de trein via het raam (niet aan de perron- kant) dan ook de benen nam. De politie zette onmiddellijk de achter volging in. De jongeman - zonder vaste woon- of verblijfplaats - vluchte via de Van Goyenlaan, de Frans Halslaan, de Jan Steenlaan en de Paulus Potterlaan naar de Albert Cuyplaan, waarbij hij zich voortdu rend in het struikgewas en tuinen trachtte te verstoppen. Hij werd ten slotte toch in de kraag gegrepen en vastgezet. Merkwaardig was ook het vervolg. Hij bleek niet alleen nog een kraak- je aan de Eikenlaan te hebben gezet, maar bleek ook betrokken te zijn ge weest bij een fietsendiefstal aan de Emmalaan, in oktober 1996. Daar was hij gezien als de helft van een duo, maar alleen zijn makker was toen aangehouden. Van hemzelf was echter wel een signalement doorge geven aan de politie en toen hij op het bureau arriveerde passeerde hij met de agenten een compositieteke ning van de (toen voortvluchtige) dader, van wie de ander zijn identi teit nooit had onthuld. De politie constateerde dat de aangehoudene wel een zeer treffende gelijkenis ver toonde met de man op te tekening. De jongeman gaf daarop toe dat hij het was. Hij heeft dus het nodige te verantwoorden. wees erop dat de Vrouwenraad zelf wel heel bescheiden PR had bedreven en kennelijk weinig te melden had gehad. Dat leidde na afloop tot protest: er was hem toch zeker nog een foto van een volksdansgroep ter publicatie aangebo den...! De Vrouwendag-deelneemsters slaag den overigens allemaal met glans voor de niet-opzettelijk uitgevoerde emanci patorische morsproeftoen de journalist zijn koffie omgooide staken ze geen van allen een hand uit, zodat hijzelf met een doekje in de weer moest. En zo hoort het ook. Het gaat in Soest - ondanks de filippica van Blommers - dus prima met de emancipatie. KLAREN onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties SOEST-ZUID Ossendamweg 12 Aan de rand van bos-/duingebied De Soester Duinen, helft van dub bel woonhuis met flinke besloten zonnige tuin (280 m2). Gunstig gel. t.o.v. openb. verv., winkels, scho len. üitst. onderh. Ind.: hal, toilet, m.k., parketvloer. Woonk. met opensl. deuren naar tuin. Open keuken met app. Verd.: 3 sik. (1 met balkon w.t.), badk. m. ligbad, toilet. Zolderverd.: extra kamer en ruimte voor was-/droog- app. Het pand is v.v. van dubb. glas. Mogelijkh. tot garage. Aan vaarding: i.o. Vraagprijs f 389.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Van een auto die aan de Willaertstraat geparkeerd stond zijn in het weekend de vier siervelgen gestolen. De eigenaar, een 27-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. Tijdens de vorige week gehouden hoorzitting over de bezwaren tegen de bestemmingswijziging van het pand Vredehofstraat 7 (dat groten deels een kantoor moet worden) hebben de omwonenden opnieuw hun protest laten horen. Zij vrezen o.a. een "olievlek-werking". De omwonenden - voor het merendeel bewoners van de Regentesselaan - vin den dat de gemeente te gemakkelijk voorbijgaat aan de bescherming die het bestemmingsplan hun en hun omgeving moet bieden. Vredehofstraat 7 is een prachtig pand, waarvan er toch al niet meer zoveel zijn in Soest, eii het is zon de om het aan het woningbestand te onttrekken, vinden ze. En eigenlijk hoort het optisch tot de Regentesselaan, dus moet de gemeente niet alleen maar verwijzen naar andere kantoorpanden aan de Vredehofstraat. Erger vinden de bezwaarden de sluipen de commercialisering van deze voorna me toevoerweg van Soest. "Door telkens maar weer woonvilla's om te zetten in kantoorpanden wordt het leven uit dit deel van Soest weggehaald, en na kan toortijd staan er straks alleen zielloze panden te wachten op snelkraak en van dalen. Het straalt geen warm welkom uit en creëert geen sociale veiligheid." Ze vragen zich af of de ontwikkeling van oprukkende kantoorpanden ook wel verstandig is, gezien de plannen voor een rondweg. Als die er komt ver valt de Vredehofstraat immers als toe gangsweg en doorgaande weg naar Amersfoort en wordt het vanzelf een minder aantrekkelijke kantoor-locatie, waardoor leegstand dreigt. Ze vrezen verder voor een olievlek-werking die ook de Regentesselaan zelf op den duur zal aantasten. Tenslotte voeren de omwonenden aan dat er nu weliswaar slechts twee of drie mensen in het kantoorpand komen te werken, maar dat dat later gemakkelijk 15 medewerkers kunnen worden, ook al door de ruimere bestemming, met alle gevolgen vandien voor het verkeer en de parkeeroveriast. Het gemeentebestuur is daarom op nieuw opgeroepen om de belangen van de omwonenden opnieuw af te wegen tegen die van de "enkeling" die er een kantoor wil vestigen. "We verwachten van u dat u daarbij verder kijkt dan al leen het moment van de dag en het op geverfde uiterlijk van het pand." Binnen zes weken wordt van het Colle ge van B. en W. een reactie op de be zwaren verwacht. Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht, jonkheer drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland, heeft vrijdag een werkbezoek aan de gemeente Soest Tijdens het bezoek zijn de volgende onderwerpen aan de orde gekomen: de ontsluitingsweg plangebied Braamhage, de procedure bij de beoordeling van de subsidie-aanvragen voor de kunst, het openbaar vervoer in de regio, de toe komstige bedrijventerreinen in de ge meente Soest en de locatie voor een golfterrein,- Dit laatste op verzoek van de gemeenteraad, omdat nog gewacht wordt op een bestuurlijk standpunt van de provincie. Toegezegd is dat met be trekking tot dat laatste punt een schrif telijke reactie van gedeputeerde staten komt. "Vanaf augustus ben ik met wethou der Ten Hove in gesprek geweest over het plan. Maandenlang is er al leen in het College over gesproken, waarin op z'n minst verwachtingen zijn gewekt. Uiteindelijk is het vori ge week ook in de commissie R.O., in een besloten vergadering, aan de orde geweest. Daar is het plan ken nelijk van tafel geveegd zonder dat ik het heb kunnen toelichten of ver dedigen." Evert Hooijer, de Soester ondernemer die het ambitieuze plan heeft opgevat om op het (lege) terein van Zonneglo ren een golfbaan aan te leggen, is ver bijsterd over de onwil en het gebrek aan medewerking van het gemeentebestuur. Hij voelt zich aan het lijntje gehouden door PvdA-wethouder Pieter ten Hove, die het plan volgens hem maandenlang "onder de roos" heeft gehouden omdat hij niet door de golfbaanplannen voor het Monnikenbos (Wolfduin) wilde heenfietsen. Nu het uiteindelijk toch in de raadscommissie besproken is - maar nog steeds achter gesloten deuren - is Hooijer bijzonder onaangenaam getrof fen door het telefoontje dat hij vorige week kreeg, met de mededeling dat het niet doorging. Hooijer zegt dat hij aan de gesprekken met Ten Hove een "verwachtingspa troon" heeft overgehouden. "Dan kan het toch niet zo zijn dat ik verder geen rol speel in het politieke overleg? Als dat bovendien in het geheim plaatsvindt - de gemeenteraad is er niet eens aan te pas gekomen - verkeer ik bij voorbaat in een kansloze situatie." Dat verklaarde golftegenstanders als Visser en Witte hem niet steunen verbaast hem niet, maar met name van de Collegepartijen (WD, CDA en PvdA) in de raad - van oudsher voorstanders van een golfbaan - had hij een totaal andere houding ver wacht. Hij heeft B. en W. daarom alsnog een brief op poten geschreven met een aan tal vragen: Wat is de motivatie om het plan af te wijzen? Kan het College dan misschien een andere locatie aanwijzen waar het plan wel kans van slagen heeft? En heeft Soest überhaupt wel in teresse in een golfbaan binnen de ge meentegrenzen? Hooijer diende in augustus 1996 al een plan-opzet bij het College in, toen de "strijd om het Monnikenbos" al in het nadeel van Wolfduin leek te zijn be slecht. Hij wilde op het leegkomende Zonnegloren-terrein een 18 of 27 holes- baan aanleggen en de. bestaande gebou wen zoveel mogelijk laten staan. Die zouden mooi van pas kunnen komen als verblijfsaccommodatie of kantoor- en De werkgroep warme maaltijd voor ziening heeft tientallen reacties ge kregen, die naar verwachting 35 nieuwe chauffeurs opleveren. Een groot aantal Soester reageerde naar aanleiding van het artikel dat vorige week in de Soester Courant ver scheen over het tekort aan vrijwilli gers voor het bezorgen van de war me maaltijden bij ouderen. De werk groep van de Stichting Welzijnwerk Ouderen Soest (SWOS) had tenmin ste twintig nieuwe vrijwilligers nodig en lijkt nu uit de brand te zijn. "Onze bezorgdheid was oprecht, maar de geweldige respons op onze oproep heeft duidelijk gemaakt dat deze prachtige voorziening door de Soester bevolking wordt gedragen," aldus vooratter Daan Lazonder. Het bestuur hoopt dat de mensen die te lefonisch reageerden, zich ook daad werkelijk beschikbaar stellen om en kele keren per week te rijden. "Ieder een die zich heeft opgegeven, kan ervan verzekerd zijn dat we op kor te termijn contact met ze opnemen. We zijn de mensen zeer dankbaar dat ze ons willen helpen de wanne maal tijden rond te brengen." Het is zover. De Hypotheker heeft zich ook in Soest gevestigd. Dat is plezierig voor u.Want wanneer u op zoek bent naar een hypotheek die volkomen aan sluit op uw persoonlijke situatie, bent u bij De Hypotheker aan het enige juiste adres. De Hypotheker is een objectief adviseur die u kan laten kiezen uit alle mogelijke hypotheekvormen. Én de juiste hypotheek voor u afsluit. Ook kan hij u helpen met alle vragen die op u afkomen.Volledig kosteloos. Dus als u op zoek bent naar de ideale hypotheek, noteert u nu het onderstaande adres. ER IS MAAR ÉÉN HYPOTHEKER. DAT IS ZEKER. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 KERK-ttlU 4BERKENB0S 4 KMG&ZUN 4 TECHN-DIENST KRMMAFDEUNG congresruimte, de oude villa bijvoor beeld als restaurant. Hooijer wist bij voorbeeld ook dat de Nederlandse Golffederatie op zoek is naar een loca tie voor de jeugdopleiding. Geweldige opsteker Hij wilde de ingang aan de Soesterberg- sestraat handhaven, evenals de vrije (fiets)paden door het terrein, en toon de zich ook bereid een MER - Milieu Effect Rapportage - te laten uitvoeren zodra de gemeente en de provincie groen licht zouden geven voor het plan, waarvoor hij al een ervaren golfbaan- architect en een project-ontwikkelaar in de arm had genomen. Wat de financie ring betreft zouden er geen problemen zijn. Voor Soest zou het, aldus Hooijer, een geweldige opsteker zijn om een vol waardige golfbaan te hebben, waarmee in één klap ook de invulling van het Zonnegloren-terrein was opgelost. Geen boe of bah In oktober schreef hij nog een brief aan de gemeenteraad met een korte uiteen zetting over het plan en het aanbod om er met de politici van gedachten over te wisselen. Dat aanbod is niet aanvaard, constateert hij met droefenis, want sindsdien heeft hij officieel geen boe of bah vernomen, tot hem vorige week de uitkomsten van de besloten R.O.-verga- dering ter ore kwamen. Hooijer is verbijsterd. "Wat in diverse grote gemeenten heel normaal is, is in Soest nog steeds een groot taboe. Hier praten ze zelfs over een 'golfoorlog'. Dat is toch te gek voor woorden?" Soest is met 4600 hectare een van de grotere gemeenten, weet hij, dankzij het vlieg veld, de bossen, de polders. En Soest hecht terecht aan z'n historie, vindt hij ook. Dan moet het de gemeente ook wat waard zijn om het unieke Zonne gloren-terrein te houden, met z'n hele entourage en gebouwen. Een golfbaan - Hooijer spreekt zelf liever van een "golfpark" - biedt daarvoor alle moge lijkheden. Zonnegloren verpaupert "Wat zie je nu gebeuren? Zonnegloren wordt bewoond door antikraak-oppas- diensten, die alleen gas, water en licht betalen, met een opzegtermijn van twee weken. Er wonen ook mensen die hun huis verkocht hebben of gescheiden zijn, en buitenlanders die via-via gretig ge bruik maken van deze goedkope woon voorziening. Maar het gevolg is wel dat het terrein volledig verpaupert." De gebouwen zien er volgens hem niet meer uit, de zusterhuisjes (Berkenbos) zijn barakken met abominabele achter tuinen en de bossen rondom liggen er totaal onverzorgd bij. Recreatief gezien is er praktisch niets te beleven: "Ik kom er elke week en steeds zie ik dezelfde man met z'n aktentas van en naar Amersfoort fietsen, of dezelfde mensen die hun hond uitlaten." Voor Hooijer staat het vast dat een golf park niet ten koste gaat van de natuur, maar die juist versterkt. "De eisen zijn niet mis, en terecht. Een golfpark doet veel meer recht aan al die facetten dan Evert Hooijer - in complete golf-uit rusting - op het terrein van Zonnegloren, waar hij zijn "golfpark" wil realiseren. het terrein in de huidige staat. En het kost de gemeente niets; het levert alleen maar wat op!" Het roer moet om Hooijer vraagt zich vertwijfeld af waar om Soest altijd zo afwachtend en afwij zend reageert op plannen als het zijne. "We hebben inmiddels bijna 45.000 in woners, waaronder heel veel mensen die van golf houden en dat sinds jaar en dag buiten de gemeente moeten doen. Ze hebben vaak een bedrijf of een hoge functie, ook al buiten Soest. Geef die mensen hun ontspanning, dicht bij huis." Hij vindt het tijd worden dat Soest het roer maar eens radicaal omgooit. "Soest moet, met al z'n mogelijkheden, mee met zijn tijd. Dat geldt voor de sportvoorzieningen - buitenzwembad, volwaardige sporthal, golfbaan - maar ook voor het winkelbeleid. MacDonalds mag niet naar de van Weedestraat, Al- bert Heijn komt veel te Iaat, de parkeer problemen worden niet echt aangepakt. Ondanks Hilversum, Amersfoort en Utrecht op korte afstand is Soest toch te veel groot om genoegen te nemen met minder goede voorzieningen. De men sen schrééuwen erom." Hij wijst ook op het verkeer, de gebrek kige verbinding tussen het Soesterveen en de Van Weedestraat of hoe men te genwoordig van Baarn naar bijvoor beeld de Beukenlaan moet zien te ko men. "Groen Soest is ontstaan uit de Natuurbad-crisis. Toen werd er iets in geleverd. Het ziekenhuis is nu ook weg. We praten hier wel over een herbestem ming: er iets zinvols mee doen, waar Soest ook nog trots op kan zijn..." De Soester ondernemers zijn volgens Hooijer langzamerhand beu van al die actiegroepen "die bang zijn voor hun polder-uitzicht of wat dan ook". "Het gaat om continuïteit; we kunnen niet alleen leven van landschap en cultuur. Gelukkig is er wat het industriebeleid wel wat veranderd; kijk maar naar hel geweldige plan van Henk van Asch aan de Zuidergacht. Daar zag eerst ook nie mand iets in..." Compleet Soest Soest is hard toe aan een omslag in hel denken, vindt Hooijer, die zich laat ken nen als een gedreven man-met-een-mis sie. "De mentaliteit moet radicaal veran deren. Er moet meer gebeuren. We heb ben er het geld voor en de kennis, en er is vraag naar. Dat geldt ook voor de sportclustering, die naar mijn idee veel rigoureuzer moet worden aangepakt. Waarom niet één FC Soest (zaterdag en zondag) in plaats van Soest, SEC en WZ? Maar de gemeente bereidt alles voor en de'clubs moeten straks de eind beslissing nemen. Dat is toch een hache lijke uitgangspositie, zonder zekerheid? Een golfbaan is voor mij niet van le vensbelang, maar gezien de animo on der de golffanaten zou het een prima aanzet kunnen zijn voor een Totaal Soest, of een Compleet Soest. Want Soest is nog lang niet af...!" In Soest wordt op 1 april het eerste Centrum voor Werk en Inkomen in Midden-Nederland geopend. In dit Centrum voor Werk en Inkomen werken het arbeidsbureau, de ge meente Soest en Baarn, uitzendbu reau Start en de uitvoeringsinstan tie Cadans samen. Doel van deze samenwerking is werkzoekenden zo snel mogelijk aan werk en/of in komen te helpen en vacatures in dit gebied zo snel mogelijk te vervul len. Voor werkzoekenden en bedrijven in de gemeente Soest en Baarn leidt dit tot enige tijdelijke veranderingen. De dien sten van het arbeidsbureau in het Ba- nencentrum aan de Steenhoffstraat 18 worden vanaf 17 maart beëindigd. Alle diensten worden tot 1 april overgeno men door het Arbeidsbureau Amers foort, Stadsring 75 te Amersfoort, tel. (033) 464 14 11. Vanaf 17 maart blijft uitzendbureau Start gevestigd op de Steenhoffstraat. Het nieuwe Centrum voor Werk en In komen wordt gevestigd in het gemeen tehuis van Soest aan het Raadhuisplein 1 te Soest. In het gemeentehuis van Baarn, Stationsstraat 18, wordt gelijktij dig een Loket voor Werk en Inkomen geopend. Het Centrum voor Werk en Inkomen is iedere werkdag van 9.00 uur tot 16.30 uur. Gerichte samenwerking zal leiden tot grotere efficiëntie en dui delijkheid naar klanten. Het zal voorko men dat klanten van het kastje naar de muur gestuurd worden door directe en persoonlijke begeleiding. Met al deze veranderingen wordt beoogd om meer mensen sneller uit de uitkering en in een baan te krijgen en vacatures sneller te vervullen. COMBI VAN ESSElf FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO Zuidpromenade 15. Soest .Tol.: 601 28 74

Soester Courant | 1997 | | pagina 3