'Onze school is rustpunt voor kind' Soest plaatst negen textielbakken 0 Wildschut Optiek Eerste ledenvergadering van Vrij Polderland op 18 maart Laatste sirenemasten komen Van Breukelen Vast-goed Eyewear OVERTUIG UZELF BIJ UW VAKOPTICIEN: Prins Willem Alexanderschoolaan vooravond 75-jarig bestaan DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Raad akkoord met nieuwe straatnamen Tandartspraktijk in keuken Engendaal kan door de beugel CDA-vrouwen naar Trema '87 Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers In kader van gescheiden afvalinzameling 3AGINA 4 1EUGTEN WOENSDAG 12 MAART 1997SOESTER COURANT/ACTUEEL I PAGINA 5 Waarschuwingssysteem op negen locaties Service bij jSchóemaker Soester (2 5) moet duizend gulden betalen na ongeluk kwaliteits kleurenfoto's Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën ««SM f 179.000,- k.k. f 169.000,-k.k. pi2. t/m ƒ120.-p.m2. Soest REMBRANDTIAAN vrijstaand woonhuis met schuur en grote tuin op 531 m2 grond hal, toilet, m.k., ruime woonkamer met erker, eenvoudige keuken en doucheruimte: verdieping overloop, 2e toilet en 3 ruime slaapkamers waarvan 2 met wastafel zolder bergzolder algemeen deze woning heeft achterstallig onderhoud Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling INGEN f 879.000,- v.o.n. NGEN vergunning ingevolge de oprichten en in werking voorwerpen op/in het inrichting. Het weigeren rde koolwaterstoffen, den ter bescherming van ebbende stukken liggen ter ïNKINGEN tegen het ont- >0 CA Soest). Deze worden ke gegevens niet bekend ge- ingediend. 'EN inbrengen op een open bij de vergunningaanvrager deen (035-6093593). riseurs, slechts worden inge- ht, tenzij wordt aangetoond jen, dan wel de beschikking ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 I 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING VRIJSTAAND WOONHUIS MET SCHUUR EN GROTE TUIN VERKOCHT (Jpname, genomen tijdens de verbouwing in 1975. Nu staat de P WA aan de voor avond van een grote verbouwing. De school krijgt er twee permanente en twee nood- lokalen bij, alsmede een ruimte voorde leerkrachten. De werkzaamheden beginnen in de zomer en worden begin volgend jaar afgerond. In 1922 was zelfs de moeder van de huidige kroonprins nog niet gebo ren, toch bestond de Prins Willem Alexanderschool (PWA) toen reeds. Door de nieuwbouw in de wijk 't Hart behoorde een openbare lagere school tot de behoeften van de bewoners. En daarom werd op de hoek van de Beetzlaan en de Nach- tegaal weg (toen de Kerkhoflaan) de Beetzlaanschool neergezet. Dat de op 4 april '22 geopende school eind jaren zestig een naamswijziging onderging, had te maken met de Twee de Wereldoorlog. Tijdens de bezetting werd het schoolgebouw gevorderd door de Duitsers. Omdat de lessen moesten doorgaan, kregen de kinderen tot de bevrijding onderwijs in paleis Soestdijk. Als blijk van dank voor deze gastvrij heid kreeg de toenmalige koningin Wil- helmina in 1946 een oorkonde van de school. Maar de gedenkwaardige episo de in de geschiedenis van de school zou later worden vastgelegd voor de toe komst. Na de geboorte van prins Willem Alexander, in 1966, werd de naam ver anderd. Het gebeurde in de tijd van L. Overhoff, na N.M. van Wely en A. van den Broek het derde hoofd van de school. Verbouwing Het was Overhof die zich eind jaren vijf tig met succes inzette voor de renovatie van de toen sterk verouderde school. Zijn opvolger, J.J. Suvaal, krijgt binnen kort te maken met de grootste verbou wing in ruim veertig jaar. Zoals deze krant eerder meldde, worden op de zol der binnenkort twee noodlokalen gerea liseerd. Na de zomervakantie gaat het noodlokaal buiten onder de slopersha mer om plaats te maken voor twee per manente lokalen en een ruimte voor de leerkrachten. Volgens directeur Suvaal is de uitbrei ding noodzakelijk om de 209 leerlingen passend onderdak te bieden. Op dit mo ment moet, bij gebrek aan voldoende lokalen, één groep elke dag naar de ver derop gelegen Daltonschool De Drie sprong. Maar er is nog een reden, zegt Suvaal met nadruk. Orde Orde en regelmatigheid, stabiliteit in het schoolteam, het zijn volgens Suvaal speerpunten, waarin de Prins Willem Alexanderschool zich onderscheid van andere scholen. Kinderen die uitvallen, krijgen een behandelingsplan, waarbij ze worden begeleid door een zogenoemde 'remedial teacher' (RT). Eén leerkracht is drie dagen per week uitgeroosterd om deze kinderen te begeleiden. Op ande re scholen gebeurt dit ook, maar Suvaal zegt dat zijn school veel verder gaat in de zorgverbreding. En deze individuele begeleiding vraagt om fysieke ruimte. "Wij zeggen het niet alleen, maar doen het ook," aldus de schooldirecteur. Als onderwijzer stapte hij in januari 1966 voor de eerste maal het schoolge bouw binnen. Ruim twee jaar later ging hij in Baarn werken, omdat de gemeen te destijds eiste dat de leerkrachten in de plaats van hun school woonden. Het toenmalige hoofd Overhof haalde hem in 1974 terug en liet zich eind '77 door Suvaal opvolgen. In zijn 34-jarige carrière maakte Suvaal alle stormachtige en minder ingrijpende ontwikkelingen in net (basis-)onderwijs mee. De inkt en de lapjes, aap-noot- mies en andere leermethodes zijn ver dwenen of gemoderniseerd. Projecten, talloze excursies, kringgesprekken, (mede-)zeggenschapsraden en compu ters (zelfs in groep 1) waren in 1922 nog onbekend. Jachtig Prachtig, zo lang de computerprogram ma's functioneel zijn en een ondersteu nende rol spelen in het onderwijs. "Spel letjes doen ze maar thuis," zegt Suvaal. "Het is een jachtige tijd. Ik geef je te doen hoeveel kinderen 's morgens al om zeven uur tv kijken en zoveel indrukken opdoen, voordat ze hier komen. Hoe veel cellen zijn er dan al bezet als ze moeten leren rekenen en schrijven. Vind je niet dat we jachtig leven? Daarom is deze school een rustpunt voor het kind." "De belangrijkste voorwaarde voor de ontwikkeling van een kind is rust. Waar vind je tegenwoordig nog een gebouw met rust? Bij ons. Ouders die hier voor het eerst komen, zeggen: wat is het hier rustig. Dat moet ook, want een kind kan zich alleen uiten in een rustige omge ving. Men denkt dat de ontwikkeling tot zijn recht komt met het ongebreidelde, maar dat leidt juist tot chaotische situa ties, En een kind kan zich alleen uiten in een rustige omgeving." Thema Vanaf deze week wordt in groepsver band aandacht besteed aan het thema 'Kinderen door de jaren heen'. De leer- De oorkonde die de PWA in 1946 aan koningin Wilhelmina schonk als dank voor de gastvrijheid in paleis Soestdijk tijdens de Tweede Wereldoorlog. lingen gaan daarbij terug in de tijd om zich te verdiepen in de wijze waarop scholieren zich vroeger kleedden, hoe de situaties thuis en op school waren. Kort om: hoe ze in de loop van de afgelopen driekwart eeuw leefden. Op donderdag 3 april komen de kinde ren verkleed naar school. Onder bege leiding van een clown en muziek is er die dag een optocht door de wijk, van af het schoolplein worden ballonnen op gelaten en er wordt een schoolfoto ge maakt. Ook krijgen ze een receptie aan geboden, van half twee tot drie uur. De officiële receptie volgt van vijf uur tot half acht. Ook op 4 april is het feest. De leerlin gen weten inmiddels dat ze 's ochtends in de bus moeten stappen, maar waar die hen naar toe zal brengen, blijft een verassing. Verder wordt op zaterdag 31 mei in en rond de school een familiedag gehouden. Zodra de nieuwe lokalen gereed zijn, houdt de Prins Willem Alexanderschool een reünie. Deze zal vermoedelijk in februari of maart volgend jaar plaatsvin den. voor particulieren en bedrijven Bestel tijdig één van onze overheerlijke PAASHAAS SALADES *»«$v De Bongerd en het Binnenhof worden twee nieuwe straatnamen in Soest, liet terrein aan de Klaarwaterweg, waar voorheen de openbare basisschool De Schakel stond, wordt straks De Bongerd genoemd. Deze naam moet de herinne ring oproepen met de vruchtbomen die vroeger in het veen stonden en nog wel eens voorkomen. De Bongerd sluit bo vendien aan op de namen van nabijge legen straten als de Haverweerd en De Akkeren. De woningen die nu tussen de Nieuw- straat en de Beckeringhstraat worden genoemd, komen straks in het Binnen hof te staan. Hiermee wordt, evenals in de omliggende straten zoals de Thor- beckestraat en de Troelstrastraat, een relatie gelegd met het thema staatslie den. De nieuwbouw op de noordelijke Eng wordt te zijner tijd aangeduid als Cha- lonhof. Gekozen is voor dezelfde naam als de straat met woningen die al eerder op dit terrein werd gerealiseerd. De spelling van bestaande straatnamen zal niet worden aangepast aan de nieu we spelling. Voorbeelden van straatna men die zouden moeten worden aange past, zijn: Vosse(n)veldlaan, en Den nenweg. Het college kiest ervoor het oorspronkelijke taalgevoel te respecte ren. In de commissie milieu werd vorige week donderdag duidelijk dat de ge meenteraad op donderdag 20 maart zal instemmen met het voorstel. In de voormalige keuken van Groot Engendaal mag een tandarts- of huisartspraktijk worden gevestigd. Het college is bereid hiervoor het bestemmingsplan te wijzigen. De keuken van het bejaardencentrum aan de Albert Cuyplaan wordt niet meer gebruikt. Daarom heeft de Stichting Zorgcentra Soest het gemeentebestuur gevraagd of het de leeggekomen ruim te mag verhuren aan een tandarts, een huisarts of een opticien. Een opticien ziet het college niet zitten, omdat detailhandel niet kan worden toegestaan. Anders ligt het met een tand- of huisarts. De onderhandelingen tussen de Stichting en een tandarts zou den reeds in een vergevorderd stadium verkeren. Met betrekking tot parkeerruimte ziet het college geen problemen. Daarom zal het college de gemeenteraad voorstellen een artikel 19-procedure te starten. Zo dra de Stichting Zorgcentra Soest over eenstemming bereikt met de tandarts, moet deze een bouwvergunning aanvra gen en krijgen, voordat hij zich in de voormalige keuken mag vestigen. De eerstvolgende bijeenkomst van het CDA-Vrouwenberaad Soest is op woensdagmorgen 19 maart. Dan staat een bezoek aan het gemeentelijk cen trum voor basiseducatie, Trema '87/ R.O.C. de Amerlanden, op het pro gramma. De deelneemsters vertrekken om 09.30 uur bij de Open Hof aan de Veenbesstraat naar het Orlando-ge- bouw aan de Di Lassostraat 65, waar ze informatie en een rondleiding krijgen van mevr. Nelleke Streefkerk, adjunct directeur van Trema '87. Voor vervoer wordt gezorgd. trisch onderzoek terbeschikking- ;d. "Dus hij zou mee te werken, is mij geheel toe Schoute is echter ningsvatbaarheid zoek, maar ook aling. Mocht de rd gaan met zijn een gevangenis den, waarvan vijf ïaast vond hij dat aanden moet uit- 5 eerdere gelegen- werden opgelegd, g is de Soester tot het zo niet verder aan zijn drankge- loen. Inmiddels is ïgbehandeling kan Leon stelde voor i deze behandeling ns een straf op te op 21 maart uit- RVAN miTEGElTAPtJT. Ook toogpolig iver theewol i tegeltapijt s van fabriek sestraat 22, fRBERG -351838 folder en/of bezoek e Voorlichting VERZENDDATUM ebouw en het 24-2-97 26-2-97 24-2-97 25-2-97 28-2-97 28-2-97 28-2-97 24-2-97 26-2-97 28-2-97 28-2-97 emotiveerd bezwaarschrift richt aan Burgemeester en :t BINNEN 6 WEKEN na >logie en Bouwen (balie m een rage-berging -rging is (wijziging zijgevel iw De textielcontainer bij winkelcentrum Over5hees aan de Tamboerijn. Huis-aan-huis Burgemeester en wethouder hebben eind vorig jaar besloten - naast de plaat sing van textielbakken - ook nog twee maal per jaar een huis-aan-huis inzame lingsronde van textiel te houden. Deze inzameling zal worden verzorgd door de afdeling reiniging en vervoer in de pe riodes mei/juni en oktober/november. De exacte data zullen tijdig bekend ge maakt worden. Vooraf zullen huis-aan- huis kunststof zakken worden bezorgd, vergezeld van een brief met duidelijke instructies. Al het ingezamelde textiel, zowel uit textielbakken als uit de huis-aan-huis inzameling wordt door de gemeente aangeleverd bij kringloopcentrum Spul lenhulp. Dit sorteert hieruit een deel voor verkoop van de winkel (15 een B-categorie voor hergebruik in het bui tenland (25 Het restant wordt ver handeld als vodden/lompen. Het proef- contract tussen de gemeente en Spullen- hulp geldt voor een halfjaar. Na afloop zal het samenwerkingsexperiment voor verwerking van textiel met Spullenhulp geëvalueerd worden. Alternatieve plannen voor een rondweg door de polder, juridische aspecten van bezwaar- en beroeps procedures en planschades. Deze onderwerpen komen op dinsdag 18 maart ter sprake in de eerste leden vergadering van Vrij Polderland. De vereniging zet zich in voor het be houd van de Eempolder en verzet zich tegen de aanleg van een rondweg en andere bebouwing in de polder. Volgens Vrij Polderland zijn er wel degelijk goe de alternatieven voor de ontsluitings- weg, de rotondes en de rondweg, die het gemeentebestuur wil laten aanleggen. In de plannen van Vrij Polderland wordt het landschap niet aangetast. Tijdens de ledenvergadering zal hierover worden gesproken. In januari vorig jaar kwamen ruim hon derd bewoners van de oostelijke dorps- rand van Soest bijeen voor een informa tiebijeenkomst in het Griftland College. Toen bleek dat veel Soesters willen dat de polder ongerept blijft. Op 23 okto ber 1996 leidde dit tot de oprichting van de vereniging die aanstaande dinsdag de eerste ledenvergadering houdt. Dit gebeurt in het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat. De aanvang van de vergadering is 20.00 uur. Sympathi santen die nog geen lid zijn, kunnen zich alsnog laten inschrijven tegen betaling van 35 gulden. Mensen die belangstel ling hebben voor een bestuursfunctie of op een andere manier actief willen zijn, kunnen dit vóór de vergadering kenbaar maken bij de voorzitter, tel. 6021259. Volgende week worden de laatste sirenemasten geplaatst. Op vrijdag zal hoofdaannemer Siemens de masten neerzetten bij sportzaal De Bunt aan de Oude Utrechtseweg en in Soesterberg op de Laan van Blus- sé van Oud Alblas. In de gemeente Soest staan dan negen sirenemasten. De meest besproken loca tie is die op de Inspecteur Menkolaan. Daar wordt de mast volgende week donderdag geplaatst. Het is de bedoeling van het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het waar schuwingsstelsel in de provincie Utrecht per 4 juni gereed is. Hieraan vooraf gaand zal nog een uitgebreide voorlich- tingscampagne worden gehouden. Met het nieuwe systeem kan de bevol king sneller en gerichter gewaarschuwd worden in geval van nood. Dit is volgens het ministerie belangrijk, omdat rampen of ongevallen over het algemeen een relatief klein gebied rechtstreeks zullen bedreigen. Mensen die niet in een be dreigd gebied wonen, hoeven daarom niet onnodig opgeschrikt of verontrust te worden. Met de sirenes is het moge lijk wijkgericht te werk te gaan, terwijl met het oude systeem altijd grote gebie den gealarmeerd werden. Zodra het nieuwe waarschuwingssys teem in werking is getreden, verdwijnt het huidige proefalarm op de eerste maandag van de maand. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eKRfiEi Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Op negen locaties zijn vrijdag spe ciale textiel-containers geplaatst. Dit is een rechtstreeks gevolg van de nieuwe voorschriften voor afval scheiding, die per 1 januari van kracht zijn geworden. Sinds ge noemde datum is het verboden tex tiel (en glas en oud papier/karton) in de (groene) minicontainers te de poneren. Op de textielcontainers staat met grote letters het woord "kleding" vermeld, dit dient echter wat ruimer te worden op gevat. Onder textiel wordt verstaan kle ding, schoeisel, lakens, dekens, lappen stof, gordijnen, handdoeken, enz. (voor zover schoon en droog). Vloerbedek- Omdat hij een botsing had veroor zaakt, waarbij iemand gewond was geraakt, is een 25-jarige Soester dinsdag,door de Utrechtse recht bank veroordeeld tot duizend gul den boete en een voorwaardelijke rijontzegging van een halfjaar. Op 9 december 1995 belandde de Soes ter op de verkeerde weghelft van de Woudenbergseweg in Maarn. Hij knal de op een tegenligger, die de man niet meer had kunnen ontwijken. Een van de inzittenden van die wagen brak haar enkel en haar schaambeen. De rechtbank achtte niet bewezen dat de man onvoorzichtig of onoplettend had gereden. Wel vond zij dat hij de verkeersveiligheid in gevaar had ge bracht door 's nachts op nat wegdek te hard een bocht te naderen. De man had bekend ruim negentig kilometer per uur te hebben gereden, terwijl tachtig maxi maal was toegestaan. Bij haar vonnis hield de rechtbank rekening met het blanco strafblad van de verdachte. Er was tien maanden rijontzegging, dui zend gulden boete en twee weken voorwaardelijke celstraf tegen de Soes ter geëist. en 13 coniferen /eken na deze bekendmaking van de gemeente Soest, Post- king valt er uitdrukkelijk buiten. Juist bij textiel gaat op, dat het vaak nog te goed is voor de afvalberg en voor hergebruik in aanmerking komt. Kle ding, schoeisel, enz. kunnen vaak nog een tweede leven krijgen. Hier of elders in de wereld. De gemeente doet daarom een beroep op de inwoners om nog bruikbaar textiel, dat men kwijt wil, bij voorkeur af te geven bij kringloopcen trum Spullenhulp. Dit kringloopcen trum is gevestigd aan de aanrijroute naar het afvalstoffenpark "De Schans". Als de hoeveelheid herbruikbare spul len "de moeite waard" is kan men Spul lenhulp ook bellen (tel. 6018730) om die op te halen. De textielcontainers zijn te vinden op de F.C. Kuyperstraat, de Hartweg, de Beetzlaan, de Tamboerijn, de Parallel weg, de Dalweg, He Smitshof, de Veen besstraat, in Hartje Zuid en op het Dorpsplein en in Apollo in Soesterberg. In de textielbakken mag alle textiel wor den gedeponeerd. Uitdrukkelijk wordt verzocht textiel en schoeisel altijd in ste vige kunststof zakken te doen en daar na in de textielbak te gooien. Schoeisel s.v.p. in een aparte zak en per paar aan elkaar gebonden. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Gevraagde koopsom Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling Soest VAN GOVENIAAN luxe 3-kamerappartement (voorheen 4 kamers) op 2e woonlaag met vrij uitzicht over Dalweg en berging op de begane grond woonkamer met houten vloer en granolwanden, hal met marmeren vloer, luxe toilet en douchecel. Moderne keuken met inbouwapp., vloer en aanrechtblad zijn uitgevoerd in marmer. 2 slaapkamers en bijkeuken, algemeen dit appartement is schitterend afgewerkt en verkeert in zeer goede staat van onderhoud. De servicekosten bedragen f 289,- p/m plaats adres woning Soest VAN GOYENIAAN op de eerste woonlaag gelegen, goed onderhouden, ruim 3-kamerappartement (voorheen 4 kamers) met berging op de begane grond hal, toilet, royale woonkamer met plavuizenvloer, 2 slaapkamers, luxe keuken met inb.app., aparte bijkeuken met wasm.aansl., badkamer met douche en wastafel algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is geheel voorzien van dubb. glas. De servicekosten bedrogen ca. f325,- p/m plaats Soest-Zuid adres VOSSEVELDLAAN indeling hal, toilet, moderne keuken met inbouwapparatuur (ca. 22 en7}, riante woonkamer (63 m2) verdieping 4 slaapkamers, ruime badkamer met aparte douche en ligbad, apart toilet zolder met vaste trap en mogelijkheid voor 5e slaapkamer nu Vc COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO NIEUWBOUW 2 exclusieve geschakelde villa's met garage op één van de mooiste lokaties in Soest-Zuid (Vosseveldlaan) op ca. 650 m2 grond. Villa A Koopsom Villa B Koopsom

Soester Courant | 1997 | | pagina 5