^iiSchoeman Mets haalt uit Chili na Welkooj Kilometerlang eikenlaantje in bos JC 'Opstelwedstrijd bewijst: de jeugd is helemaal niet los van God...' Rensenbrink doet zijn 'Amerikanen' voortaan aan de Zuidergracht Op zoek naar God Lukaspassion uitgevoerd door Ned. Motet- en Madrigaalkoor f WOENSDAG 12 MAAR! Vrijdag en zaterdag WOENSDAG 12 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 8 Gemeente plant 240 Inlandse eiken Reumacollecte: 16 t/m 22 maart Automobilisten onder invloed Op zondag 23 maart in H. Familiekerk DE MOOIS Michael Verbunt wint eerste prijs Een onbezorgde Pasen? De Soester Duinen Matthaus-Passion zondag in Baarn Jeremy Keijlewer legt eerste steen Nieuwe collectie bij kunstuitleen party - specialist Voor de komende paasdagen: Van Weedestras FC. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 035 - 602 46 64 Leusderweg 180 3817 KE Amersfoort Tel.: 033 - 46228 63 Een meer dan voortreffelijk altera tief voor menige dure Franse en It liaanse wijn. Dat zijn volgens Jog Mets van de gelijknamige bekem delicatessen- en wijnkoperij de Cl leense wijnen die deze week voli in de belangstelling staan bij zaak aan de Van Weedestraat. W belangstelling heeft kan vrijdag zaterdag gratis komen proeven. Joost Mets is zelf net terug uit Ch waar hij met een aantal collega's van inkooporganisatie Gastrovino o.a. bezoek bracht aan het wijnhuis Erra riz, een van de meest vooraanstaai wijnexporteurs van Chili. Hij maakte dens de achtdaagse reis de oogst (op zuidelijk halfrond is het nu najaar) er eerste verwerking mee. Chili is een wijnland in opkomst. V( al de streek rondom de hoofdstad S tiago - in het midden van het langgei te land (4000 km lang, 150 km brf - beschikt over perfecte klimatologi: condities. Omdat de Chilenen, am dan de Franse wijnboeren, hun gr wel mogen irrigeren is er altijd spi van een volgroeide druif. Ook het - tussen de Stille Zuidzee en het desgebergte - is bijzonder standva "De bloei is goed, de groei ook, du; levert een perfecte wijn op," aldus J Mets, "met een jaar-in jaar-uit con: te kwaliteit." De Chileense wijnen kunnen zich ook heel goed meten met de Fran: Italiaanse concurrenten, die de la jaren steeds duurder uitvallen. I Mets is dan ook blij dat hij zijn afhe een voortreffelijk alternatief kan bi tegen een aanzienlijk voordeliger die zelfs nog aantrekkelijker is da van de Californische wijnen. Een cuve vol Dat hij persoonlijk aanwezig moei bij de oogst en het wijnmaken - e: een handje meehielp - is volgens Mets uniek. "In Frankrijk kijk< wijnboeren je bij wijze van spreke hun land af." Hij heeft zelf de kni gehanteerd en de druiven die h zijn collega's heeft gepukt - eerst c te, toen de rode - zullen volgen wellicht in Soest of elders met meer vreugde als wijn gesavoi worden. "We hebben met z'n alli cuve (wijnvat) volgeplukt, en die volgend jaar onder een speciaal la de markt." Het Chileens wijnhuis Errazuri een mooie reeks witte en rode zoals de Chardonnay (een beetj sfeer van de Bourgogne) en de non Blanc (Loire- of Sancerre- De rode wijn doet beslist niet voor de betere Bordeauxs. Qua de "Chilenen" echter veel voo: dan de "Fransen": soms meer helft goedkoper. Proeven Wie zich van de voortreffelijk!] een goed glas Chileense wijn v tuigen is komende vrijdag (van 1 20.00 uur) en zaterdag (van 1 17.00 uur) welkom in de zaak, tis te proeven van de Errazuriz Er zijn op dit moment ca. 10 leverbaar. Deze maand bestaan de winkels in Soest en Eei jaar. In 1987 nam Theo F twee winkels als particulii ser over van de Weikoop tie. Deze organisatie bee dan 100 franchise-wink derland. De van oorsprong agraris« zijn in de loop van de tijd si rakter veranderd. Naast d< artikelen werd het assorti; breid met tuinartikelen, die dierbenodigdheden, D-H schappen, ijzerwaren, kledir sel. De combinatie van dez< nu ook voor de particulie reden om bij de Welkooj kopen. Om het 10-jarige bestaa wordt een aantal activiteit men o.a.: bij aankoop van in de Welkoop-winkels Soest ontvangt de klant ee de stempelkaart vol, dai recht op een gratis toegani Dierenpark Amersfoort wordt voor de kinderen ee wedstrijd gehouden met e ke prijzen. Foto: Goos De 'bemanning' van dt ging van de tienjarige We, Michael Verbunt uit Baarn, leerling 4 VWO aan het Griftland College, is de hoofdprijswinnaar geworden van de opstelwedstrijd die de Raad van Kerken, samen met boekhandel Van de Ven, met het oog op de Boe kenweek heeft georganiseerd. Hij kreeg maandagmiddag een pakke tje met een boekenbon van 75 gul den en een aantal geschenkboeken. Met zijn opstel "Op zoek naar God", waarin hij o.m. zijn gevoelens beschrijft na het verlies van zijn tweelingbroer, gaf Michael een heel persoonlijke kleur aan de opdracht, was het oordeel van de jury. Er kwamen trouwens heel wat op stellen binnen met een tamelijk per soonlijk karakter. Andere waren meer beschouwend van aard en dikwijls heel kritisch ten opzichte van het functione ren van de (christelijke) godsdienst in het algemeen en de kerk in het bijzon der. De opstelwedstrijd die de Raad van Kerken een paar weken geleden uit schreef voor jongeren in Soest is al met al een aardig succes geworden. Zoals verwacht kwamen de meeste opstellen van het Griftland College, maar ook daarbuiten bleken jongeren zich door het thema aangesproken te voelen. Na een eerst schifting boog de jury (oud- uitgever Ton van der Worp, docente Nederlands Wilma Feringa, godsdienst leraar Herman Stroes en journalist Aad Post) zich over 22 opstellen, die ze van uit hun eigen discipline beoordeelden. Aanvankelijk maakte ook oud-journalist Ad Langebent deel uit van de jury, maar hij overleed enkele weken geleden on verwacht. In zijn plaats kweet Ton van der Worp, oud-uitgever van de bekende "theologi sche" Baarnse uitgeverij Ten Have, zich van de prijsuitreilang, die maandagmid dag bij Van de Ven aan de Zuidprome nade plaatsvond. Naast Michael Ver bunt vielen nog vijf jonge schrijvers in de prijzen: Karin Schouten (2), Marie ke van Slooten (3), Timo Septer (4), Erik Vos (5) en Erica de Waard (6). Zij kregen ook een boekenbon - van iets kleinere waarde - en een boekenpakket. Van de Ven had gezorgd voor koffie, gebak en een drankje. Reuma is volksziekte nr. 1. Tijdens de jaarlijkse landelijke reumaweek, 16 t/m 22 maart vraagt het Nationaal Reuma fonds speciaal aandacht voor het groeiend aantal kinderen met reuma. Eén op de duizend kinderen lijdt aan deze ziekte. Per week worden vier kin deren met reuma geboren. Kinderen mogen niet de dupe worden van bezuinigingen in de gezondheids zorg. Steun de meer dan 400.000 reu mapatiënten in hun strijd tegen reuma! Geef een bijdrage bij de komende col lecte aan de collectanten aan de deur of stort een gift op giro 324 t.n.v. Nationaal Reumafonds Den Haag. Reuma raakt ons allemaal. Voor de collecte wordt dit jaar voor het eerst gebruik gemaakt van een nieuw type collectebus. In verband daarmee zullen dit keer niet van te voren zakjes worden verspreid, maar komt men di rect met de collectebus. Omdat bedrijven er blijk van hebben gegeven dat ze een schriftelijke benade ring prefereerden boven een collecte worden zij dit jaar voor het eerst schrif telijk door het plaatselijke comité bena derd en kunnen zij hun gift per giro overmaken. In het weekeinde heeft de politie maar liefst vier Soesters aangehouden, die bij controle met te veel drank op achter het stuur waren gaan zitten. Zowel op de Soesterbergsestraat en de Vredehof straat als de Birkstraat vielen de be stuurders na de blaasproef door de mand. Nog bonter maakte het een be stuurder die op de Veldmaarschalk Montgomeryweg in Soesterberg tot stoppen werd gemaand. Hij negeerde de politie en ging er vandoor. De politie trof de wagen later aan achter een wo ning aan de Rademakerstraat, maar van de chauffeur kon ook de speurhond geen spoor vinden. De wagen werd in beslag genomen en naar het bureau af gevoerd. Het onderzoek gaat verder. 'Het ritselt van God' Van der Worp maakte in een korte speech duidelijk dat het Boekenweek thema, evenals het onderwerp van de opstelwedstrijd, zo'n dertig jaar geleden volstrekt ondenkbaar zou zijn geweest. "In die tijd was God dood en de kerk werd beschouwd als het graf van God. Wie over God sprak werd meestal mee warig aangekeken en in de boekwinkels maakten de schappen met theologische lectuur gaandeweg plaats voor boeken over yoga of recepten voor de roerbak. Maar nu ritselt het overal van God..." Hij wees op de enorme vloed van boe ken over God en godsdienst (op dit moment zeker 300 leverbare titels) en stelde vast dat degenen die eerder voor speld hadden dat de kerken leeg zouden lopen, omdat er een generatie opgroei- De prijswinnaars bij boekhandel Van de Ven; rechts vooraan hoofdprijswin naar Michael Verbunt. de zonder besef van religie, ongelijk hadden gehad. Ook de opstellen logen straften volgens hem de gedachte dat de jeugd van nu "los van God" zou zijn. In de meeste verhalen kwamen vragen als: Bestaat God? Hoe ontmoet je Hem, en waar? Moet je naar de kerk? Waar is God als er een ramp gebeurt? op de een of andere manier aan de orde. Vol gens Van der Worp vormden de opstel len bij elkaar een bonte verzameling boeiende lectuur, die de jury met veel genoegen had gelezen. Het opstel van Michael Verbunt, waar mee hij de eerste prijs in de wacht sleep te, staat in het kader bij dit artikel afge drukt. Waarom zoeken mensen God? Dat is een goede vraag. Misschien om een stuk warmte te krijgen. Warmte die men thuis niet krijgt. Andere moge lijkheid: om iemand te hebben die naar je luistert zonder je te interrum peren. Ik heb mezelf heel vaak afgevraagd waar ik God moet zoeken. Neem nou vorig jaar augustus. In die maand, op de 9e om precies te zijn, verloor ik mijn tweelingbroer aan een ongeluk. Deze gebeurtenis heeft mij en m'n leventje behoorlijk onderste boven gehaald. Ik heb mezelf vaak kwalijk genomen dat ik er niet bij was toen hij viel. Door zo'n gebeurtenis begin je na te denken over hoe het verder moet. Met mij. Met school. Met alles. Je vraagt je af waar Michel m'n tweelingbroer) heen is. Of hij veilig is. Of hij rust heeft. Je begint je dan ook weer af te vragen of er misschien niet iemand is die dit allemaal kan beoordelen en beïnvloeden en mij een beetje kan helpen om orde op zaken te stellen. Ik ben sinds de basisschool niet echt godsdienstig meer, maar ik moet zeg gen dat ik de laatste tijd regelmatig God vraag om even naar me te luis teren. Dat lucht dan echt op. Je kan alles zeggen wat je dwars zit, zonder dat iemand je in de rede valt. Heer lijk. Echt waar! Maar waar moet ik God dan zoe ken? Zou er echt zo'n hemel zijn die de Bijbel beschrijft? Ik weet het niet. Ik denk het alleen. Ik hoop het. Ik hoop dat er iemand is die op m'n tweelingbroer past. Waar Michel vei lig bij is en waar hij rust heeft. Of moet ik God zoeken in een be paalde persoon? Een persoon die me helpt, naar me luistert, op me past. Misschien dat die persoon in elke periode van mijn leven wisselt, om dat er dan natuurlijk andere gebeur tenissen en andere situaties plaatsvin den. Hij/zij is dan misschien niet een echte God, maar heeft dan voor mij een bijna zelfde betekenis. Ook weet ik niet of ik God in een kerk moet zoeken. Het geeft je wel rust, maar ik vind het toch een beetje een koud aanvoelende plaats. Mensen zoeken God over het alge meen wel in de kerk. Ze zijn gezel lig bij elkaar, zingen liederen en er wordt gepreekt. Maar ik denk dat voor mij God een andere betekenis heeft. God moet iemand zijn die je vriend is, in moeilijke en in goede tij den. Hij moet goed kunnen luisteren. Hij moet iemand zijn waar je je vei lig bij voelt. Zo'n persoon heb ik nog niet gevonden... Ik moet toch nog even doorzoeken voor ik mijn God gevonden heb. Waar, is me een raadsel. Waarom weet ik nu wel. En ik zal doorzoeken tot ik gevonden heb wat ik wil, ik zal die persoon vinden. Is het niet de God in de hemel, dan wel misschien die persoon uit mijn (toekomstige) omgeving... Michael Verbunt Hjy pot heken Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 035 60 I 3 539 repetities bezoeken. Deze vinden elke dinsdagavond van acht tot tien uur plaats in het wijkgebouw van de Emma- kerk aan de Regentesselaan. Halve eeuw In de Soester Courant van vorige week werd ten onrechte gesteld dat het Ne derlands Motet- en Madrigaalkoor op 26 april een concert zou geven ter ge legenheid van het vijftig-jarig bestaan. Het koor bestaat pas volgend jaar op 26 april een halve eeuw. De lustrumcommissie is al bezig met de voorbereidingen voor activiteiten. Om de kas van het koor te spekken, wordt op 7 juni van dit jaar een fancy-fair ge houden. Mensen die bruikbare spullen willen afstaan voor deze verkoop, kun nen contact opnemen met de organisa toren, tel. 6021256 of 6029040. De spullen worden desgewenst thuis opge haald. Welkom zijn vooral boeken, cd's, bladmuziek, sieraden, tassen, kleding en schoeisel. Op zondag 23 maart voert het Ne derlands Motet- en Madrigaalkoor de Lukaspassion uit in de H. Fami liekerk aan de St. Willibrordus- straat. Het koor, dat onder leiding staat van dirigent'Gerard van Amstel, wordt mu zikaal begeleid door het Baarns Bege- leidings Ensemble en krijgt medewer king van de sopraan Machteld van Woerden, de tenor Harry van Berne, de bas Rob van Surksum en de organist Gerrie Meijers. De passion wordt voorafgegaan door het Ave Verum van Hendrik Andriessen en het Ave Verum van Gabriël Fauré voor vrouwenkoor en orgel. Het passieconcert op 23 maart begint om 15.00 uur. De toegang kost 17,50 gulden (cjp/seniorenpas 15,00 gulden). Kaarten zijn in Soest verkrijgbaar bij De Gouden Snaar aan de Steenhoffstraat. Wie belangstelling heeft om lid te wor den van het koor, kan vrijblijvend de ."4 1996 Errazuriz EstaU Geoogst engebotteh Fonkelend heldere wijn n 1995 Errazuriz Estat (rood) Geoogst en gebottel Donker purperrood in hi Bij afname van 12 Bij afname van 24 DELICA RESTAURANTS P A R T r EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 "Opnieuw werd bewezen dat men beslist niet naar Utrecht, Naarden of Amster dam hoeft uit te wijken als men een uit voering "op niveau" van Bachs passie muziek wil meemaken." Zo eindigde een recensie van de uitvoering van de Matthaus-Passion door de Bach Canto- rij Baarn in 1992. Naast zeven cantates brengt dit bedre ven en gedreven amateurgezelschap jaarlijks eens groot werk van Johann Sebastian Bach ten gehore: Hohe Mes- se, Weihnachts-Oratorium, Johannes- Passion of Matthaus-Passion. Voor de Matthaus-Passion met haar dubbele koren en orkesten heeft men ook ditmaal weer ervaren gast-zangers en -musici weten aan te trekken. De solisten mogen er zijn: Harry van Ber ne, tenor/evangelist, Kees Jan de Ko ning, bas/Christus, Anne Grimm, so praan, Wilke te Brummelstroete, alt, John Vredeveldt, tenor, en Hans de Vries, bas. Het geheel staat onder be kwame leiding van Johann Rooze. Zondag 16 maart 14.00 uur in de Nico- laaskerk aan de Kerkstraat te Baarn. Toegangsbewijzen a f 22,50 (65+ en CJP a f 20,-) zijn in Soest verkrijgbaar bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15. Met het hele gezin genieten van een knapperig verse brunch, met daarbij allerlei heerlijkheden waar de Pasen om bekend staat en natuurlijk eieren zoeken voor de jeugd. Beide paasdagen vanaf 12.00 uur voor een vriendelijke prijs van 28,50 p.p. Kinderen 17,50. 's Avonds serveren wij een speciaal 4-gangen keuze-menu vanaf 39,50 p.p. met als voorgerecht een ruime keuze uit een koudbuffet. zie ook onze Bourgondisch-buffet advertentie. Jeremy Keijlewer (1 jaar) heeft af- gelopende donderdag de eerste steen gelegd voor de nieuwbouw van Rensenbrink Techniek b.v. aan de Zuidergracht. De "derde genera tie" bevestigde daarmee symbolisch de groei waarmee de bekende Soes ter firma zich opmaakt voor de 21e eeuw. Want het zal nog wel een poosje duren voordat Jeremy het werk overneemt van zijn grootvader Hans Rensenbrink en zijn vader Dick Keijlewer, die inmiddels samen de directie vormen van Rensen brink Techniek b.v. In het Nederlandse autowereldje is die naam zo langzamer hand een bekend begrip, maar vooral onder de eigenaars van Amerikaanse auto's. Want op dat terrein is Rensen brink een "naam" zonder weerga. Hans Rensenbrink legde in de jaren ze ventig de basis voor het florerende ga ragebedrijf, dat zich gespecialiseerd heeft in de reparatie van bekende Ame rikaanse automerken als Chevrolet, Dodge, Chrysler, Cadillac, Ford, Buick, Pontiac, Plymouth en nog wel een paar gerenommeerde merknamen. Na vijf jaar had hij het bij het Esso-tankstation annex service-werkplaats aan de Beu kenlaan, dat hij in 1966 overnam, wel zo'n beetje gezien. "Want alleen de Esso werd er rijk van," merkt Rensenbrink nuchter op. In 1971 verhuisde hij met zijn autobe drijf naar de Insingerstraat, waar hij met name onder de Soesterbergse Amerika nen een uitstekende reputatie verwierf. Die reden meestal in een auto "van thuis" rond en waren zeer tevreden over de manier waarop Rensenbrink de repa raties verrichtte. Gaandeweg voegden zich ook veel meer Nederlandse "Ame rikanen-rijders" bij de groeiende klan tenkring en vandaag de dag - de Ame rikaanse militairen zijn allang weg - zijn zij het die de families Rensenbrink, Ke ijlewer en hun medewerkers Patricia Pruis (receptioniste en administratrice) en Edwin Schaap (monteur) een goed belegde boterham waarborgen. 'Revival' In de jaren zeventig zag men op de Ne- bezig," aldus J.K. Tupker, de bosbaas van de gemeente Soest. Arme zandgrond De grond tussen de Lange Duinen en het Berkenlaantje (dat de Dolderseweg en de Beaufortlaan verbindt) is arm. Het vormt de laatste uitloper van de Utrechtse Heuvelrug. Mede daarom is gekozen voor de Inlandse eik. Deze boom hoort niet alleen van oorsprong thuis in dit bos, maar kan ook beter uit de voeten in de arme zandgrond dan menig andere boomsoort, zoals de beuk. De eik leent zich daarnaast ook het bes te als laanboom. Een dergelijke laan zorgt volgens Tupker tevens voor stabi liteit, zodat de stormgevoeligheid van het bos afneemt. De net geplante Inlandse eiken zijn tien jaar en moeten nog zo'n honderd jaar kunnen blijven staan. In Pijnenburg, In het bos wordt gewerkt voor de vol gende generaties, zoals hier bij de aan plant van 240jonge Inlandse eiken. waar de grond veel rijker en vruchtbaar der is, zou dezelfde boom zomaar veer tig of vijftig jaar ouder kunnen worden. "De grondsoort en de houtsoort bepa len de levensduur," verklaart Tupker. Het planten van de 240 bomen vergde vijf, zes werkdagen. Om ze netjes en haaks op een rij te zetten, kwam er nog al wat pas- en meetwerk bij kijken. Dankzij de aanleg van de 'eikenlaan' worden de wandelaars en trimmers voortaan gescheiden van de ruiters. Deze drie recreanten liepen elkaar voor heen nog wel eens in de weg. Dit is nu verleden tijd, mits de paardrijders op het ruiterpad blijven en de wandelaars en de trimmers niet van het looppad raken. derlandse wegen nog heel wat "Ameri kanen" rondrijden. Dat nam later duide lijk af, maar de laatste jaren zijn ze weer helemaal terug, en hoe. De Amerikaan se auto is duidelijk bezig aan een "revi val", getuige bijvoorbeeld de talrijke Chrysler-'bussen" die men onderweg aantreft. Maar ook de Amerikaanse li mousine is inmiddels terug-van-wegge weest. Volgens Rensenbrink kunnen ze de concurrentie met de Europese top merken ook makkelijk aan. Met de vérkoop van de "Amerikanen" heeft Hans Rensenbrink zich bewust nooit bezig willen houden. In zijn filo sofie bijten reparatie en verkoop elkaar immers op den duur. "Verstrengelde belangen" noemt hij dat. "Als je ver koopt moetje ook inruilen, en dat geeft alleen maar een hoop extra rompslomp zonder dat het erg lucratief is." Maar nodig had hij het ook niet, omdat hij zijn handen toch al volhad aan de repa raties. Aan de Insingerstraat werd het de laat ste jaren duidelijk te krap voor Rensen brink Techniek b.v., zoals de zaak in middels is gaan heten. Aan de Zuider gracht 19 werd echter een plek gevon den waar de firma opnieuw haar vleu gels kan uitslaan, met zo'n 350 vierkan te meter in plaats van de 125 die hem in het "kippenhok" aan de Insingerstraat - de voormalige bandenhal van Kareisen - ter beschikking stonden. De zaak is dus bijna drie maal zo groot geworden en speelt daarmee in op een nog immer groeiend klantenbestand, dat zich over een groot deel van Nederland uitstrekt. Computers Rensenbrink Techniek b.v. beschikt over de modernste apparatuur, waarmee alle merken gediagnosticeerd kunnen wor den. Dat gaat o.a. met gebruik van ge avanceerde computers, die in de Ame rikaanse auto-industrie immers al veel langer een vertrouwd verschijnsel zijn dan in de Europese. Dat geldt trouwens ook voor de onderdelen-voorraad, die vanuit Amerika wekelijks wordt aange vuld. Rensenbrink Techniek is het eni ge Nederlandse reparatiebedrijf dat werkt met het Amerikaanse voorraad beheersysteem, vastgelegd op een aan- Tussen het Berkenlaantje en de Lange Duinen zijn in de afgelopen week 240 jonge eiken geplant. Over een lengte van één kilometer is hier door een eikenlaantje ontstaan, waar wandelaars, trimmers en rui ters terecht kunnen. Om de acht meter is een Inlandse eik geplant. Het wandelpad is zes meter breed en aan de buitenzijde van één van de bomenrijen is een ruiterpad van drie meter breed aangelegd. Het bos, waar in de eiken nu staan, is nog jong. Oude bossen hebben meer natuurwaarde, omdat de bomen ouder en karakteristie ker zijn en omdat er vaak meer dieren verblijven. "Maar je moet een keer met een jong bos beginnen om zoiets te kun nen bereiken. In het bos ben je nu een maal altijd voor de volgende generaties Jeremy Keijlewer met zijn ouders (l.) en zijn opa en oma Rensenbrink (r.) tal cd-roms en er is een vaste on-Iine verbinding met de Alldata-computer in Amerika. Alle informatie is dus in een oogwenk beschikbaar. Vanuit die posi tie is het Soester bedrijf ook leverancier voor collega-garagebedrijven in het hele land. "We zitten eigenlijk nooit zonder," aldus Hans Rensenbrink. Rensenbrink legt zich overigens niet uit sluitend toe op reparatie; ook voor de APK-keuring (van alle merken) kan men er terecht, evenals voor de revisie van automatische versnellingsbakken (eveneens van alle merken), wat bijzon der specialistisch werk is. Vorige week werd met man en macht de laatste hand gelegd aan de inrichting van de nieuwe bedrijfshal aan de Zui dergracht, waar inmiddels ook de vier nieuwe hefbruggen zijn geïnstalleerd. De zaak is een paar dagen gesloten ge weest, maar gelukkig kunnen de klan ten er deze week weer terecht. Van 14 tot en met 21 maart is er een tentoonstelling te zien met nieuw werk van de Kunstuitleen Soest. De collectie bestaat uit 50 nieuwe werken, en is erg gevarieerd qua techniek en inhoud. Er zijn o.a. olieverven op doek te zien van Cees Egas, Henk van den Bosch, Klaas je Vroon, Jos van der Sommen en Jur- jen de Haan. In de nieuwe collectie zit ten verder een tekening van Paul Kle- mann, een object van Irene Vonck en een kleurets van Laetitia de Haas. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingstijden van de Kunstuitleen, op maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en op woensdag- en vrijdag middag van 14.00 tot 17.00 uur. De Kunstuitleen is gevestigd in de bibli otheek in Overhees, Willaertstraat 49. Iedereen die eens een kijkje wil nemen in de Kunstuitleen is van harte welkom. Er ligt een fotocatalogus ter inzage waarin de totale collectie te zien is. Paasbrunch p.p. 18,50 Paas hors d'oeuvre p.p. 32,50 Paas keuze-menu p.p. 29,75 De folder ligt in de winkel. Bestellingen voor 25 maart opgeven Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten

Soester Courant | 1997 | | pagina 8