nan Mets haalt voortreffelijke wijnen uit Chili naar Soest 'Goed schilderen is meer dan zomaar ergens een kwast overheen halen' Certificaat mijlpaal voor De Ruijter Welkoop-winkel bestaat tien jaar Jubiletim-maandprijs bij Reisbureau Gerth (25) iHANDEL 8 WANDEL f >erd door tgaalkoor JOH. METS Open Lentehuis bij 'Dijn' Soester Arthur Heijnen opent eigen NVM-Hypotheekshop (advertentie) \GINA 8 WOENSDAG 12 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 9 Vrijdag en zaterdag gratis proeven liekerk Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. DE MOOISTE WIJNEN UIT CHILI Kieskeurige dief zoekt autoruit Vandaal aangehouden Zaterdag vanaf 09.30 uur Zelfstandig schilder John Westhof: Inbraak Varenstraat Vanaf zaterdag in Amersfoort Verlichtingscontrole OE RUIJTEB B.V, ZATERDAG 15 MAART van 9.30-17.00 uur ;k jetu ««u» De heer en mevrouw Zoetelief uit Baarn zijn de winnaars geworden van de februari-prijsvraag van het jubi lerende Reisbureau Gerth. Zij won nen een 9-daagse vliegreis van OAD naar Puerto Vallarte (Mexico). Iedereen die een reis boekt bij Reis bureau Gerth maakt het hele jaar door kans op een van de prachtige reizen die elke maand worden toege- V.ln.r. Linda Toonen van Reisbu reau Gerth-Baarn, de heer en me vrouw Zoetelief en mevrouw Barba- ra Gerth. kend. Wie vóór 31 maart boekt dingt zelfs het hele jaar door mee naar deze bijzondere prijzen. De maart-prijs is een 8-daagse vlieg reis naar Tenerife, van Evenements Reizen. Arthur Heijnen ij boekhandel Van an hoofdprijswin- religie, ongelijk ie opstellen logen de gedachte dat de 1 God" zou zijn. :n kwamen vragen ontmoet je Hem, lar de kerk? Waar np gebeurt? op de r aan de orde. Vol- formden de opstel- jonte verzameling ,e de jury met veel ;n. lael Verbunt, waar- i's in de wacht sleep- bij dit artikel afge- Ik hoop het. Ik ad is die op m'n Waar Michel vei- j rust heeft, oeken in een be- ïn persoon die me >tert, op me past. persoon in elke even wisselt, om- ijk andere gebeur- situaties plaatsvin- misschien niet een leeft dan voor mij ïtekenis. of ik God in een i. Het geeft je wel het toch een beetje snde plaats, iod over het alge- erk. Ze zijn gezel- gen liederen en er Maar ik denk dat andere betekenis iemand zijn die je ijke en in goede tij- d kunnen luisteren, zijn waar je je vei- persoon heb ik nog l even doorzoeken 3d gevonden heb. i raadsel. Waarom n ik zal doorzoeken leb wat ik wil, ik zal den. Is het niet de dan wel misschien mijn (toekomstige) Michael Verbunt o th eken at 54, Soest - 60 1 3 539 •eken. Deze vinden elke van acht tot tien uur ijkgebouw van de Emma- egentesselaan. Courant van vorige week chte gesteld dat het Ne- ït- en Madrigaalkoor op oncert zou geven ter ge- het vijftig-jarig bestaan, lat pas volgend jaar op 26 e eeuw. mmissie is al bezig met de ;en voor activiteiten. Om ;t koor te spekken, wordt dit jaar een fancy-fair ge- sen die bruikbare spullen i voor deze verkoop, kun- pnemen met de organisa- 321256 of 6029040. De ;n desgewenst thuis opge- m zijn vooral boeken, cd's, ieraden, tassen, kleding en Een meer dan voortreffelijk alterna tief voor menige dure Franse en Ita liaanse wijn. Dat zijn volgens Joost Mets van de gelijknamige bekende delicatessen- en wijnkoperij de Chi leense wijnen die deze week volop in de belangstelling staan bij de zaak aan de Van Weedestraat. Wie belangstelling heeft kan vrijdag en zaterdag gratis komen proeven. Joost Mets is zelf net terug uit Chili, waar hij met een aantal collega's van de inkooporganisatie Gastrovino o.a. een bezoek bracht aan het wijnhuis Errazu- riz, een van de meest vooraanstaande wijnexporteurs van Chili. Hij maakte tij dens de achtdaagse reis de oogst (op het zuidelijk halfrond is het nu najaar) en de eerste verwerking mee. Chili is een wijnland in opkomst. Voor al de streek rondom de hoofdstad San tiago - in het midden van het langgerek te land (4000 km lang, 150 km breed) - beschikt over perfecte klimatologische condities. Omdat de Chilenen, anders dan de Franse wijnboeren, hun grond wel mogen irrigeren is er altijd sprake van een volgroeide druif. Ook het weer - tussen de Stille Zuidzee en het An- desgebergte - is bijzonder standvastig. "De bloei is goed, de groei ook, dus dat levert een perfecte wijn op," aldus Joost Mets, "met een jaar-in jaar-uit constan te kwaliteit." De Chileense wijnen kunnen zich dan ook heel goed meten met de Franse en Italiaanse concurrenten, die de laatste jaren steeds duurder uitvallen. Joost Mets is dan ook blij dat hij zijn afnemers een voortreffelijk alternatief kan bieden tegen een aanzienlijk voordeliger prijs, die zelfs nog aantrekkelijker is dan die van de Californische wijnen. Een cuve vol Dat hij persoonlijk aanwezig mocht zijn bij de oogst en het wijnmaken - en ook een handje meehielp - is volgens Joost Mets uniek. "In Frankrijk kijken de wijnboeren je bij wijze van spreken van hun land af." Hij heeft zelf de kniptang gehanteerd en de druiven die hij met zijn collega's heeft gepukt - eerst de wit te, toen de rode - zullen volgend jaar wellicht ia Soest of elders met des te meer vreugde als wijn gesavoureerd worden. "We hebben met z'n allen een cuve (wijnvat) volgeplukt, en die komt volgend jaar onder een speciaal label op de markt." Het Chileens wijnhuis Errazuriz heeft een mooie reeks witte en rode wijnen, zoals de Chardonnay (een beetje in de sfeer van de Bourgogne) en de Sauvig- non Blanc (Loire- of Sancerre-achtig). De rode wijn doet beslist niet onder voor de betere Bordeauxs. Qua prijs zijn de "Chilenen" echter veel voordeliger dan de "Fransen": soms meer dan de helft goedkoper. Proeven Wie zich van de voortreffelijkheid van een goed glas Chileense wijn wil over tuigen is komende vrijdag (van 10.00 tot 20.00 uur) en zaterdag (van 10.00 tot 17.00 uur) welkom in de zaak, om gra tis te proeven van de Errazuriz-wijnen. Er zijn op dit moment ca. 10 soorten leverbaar. De koffie- en theesalon die vorig jaar in de "serre" van de zaak van start ging blijkt goed aan te slaan bij het Soester publiek. Vooral naar de lunches is veel vraag en er komt ook steeds meer be langstelling voor de specialiteiten van de maand, buiten de gewone lunchkaart om. Voor maart zijn het bijvoorbeeld Asiasoep met exotische groenten, broodjes met Indiase kipsalade en war me Italiaanse broodjes (in drie smaken tegelijk) met mortadella. Het warme ge recht is een rundergoulash met rode wijnsaus. Ook steeds meer Soester be drijven laten de lunch graag door Mets verzorgen. Binnenkort - als het iets war mer is - begint ook de verkoop van het befaamde Mövenpick-ijs weer. Het as sortiment is uitgebreid met een aantal exclusieve nieuwe smaken. High Tea Daarnaast komen er in de tearoom - waarschijnlijk al na de paasdagen - ook mogelijkheden voor een echte High Tea-party, zoals de Engelsen gewend zijn, echter alleen voor gezelschappen en op afspraak. Dat Pasen in aantocht is, is in de winkel aan de Van Weede straat al goed te merken. In de nieuwe folder is veel aandacht ingeruimd voor een aantal Paas-items, die zich goed le nen als familie- of relatiegeschenk. Bij voorbeeld paaschocolade in luxe ver pakking, exclusieve paasmandjes mnet diverse lekkernijen en opgemaakte paashuisjes en paaspaddestoelen, als variant op het geijkte paasei (dat overi gens ook in allerlei gedaanten verkrijg baar is). 1996 Errazuriz Estate Sauvignon Blanc (wit) p.fl. 9,75* Geoogst en gebotteld in Curio (Chili) door Viho Errazuriz Fonkelend heldere wijn met een buitengemeen rijk bouquet. 1995 Errazuriz Estate Cabernet Sauvignon p.fl. 9,75* (rood) Geoogst en gebotteld in Curio (Chili) door Viho Errazuriz Donker purperrood in het glas. Een rijke geur van cassis en een spoortje eikenhout. Bij afname van 12 flessen Bij afname van 24 flessen f9,45 per fles f8,95 per fles DELICATESSEN- WIJNKOPERIJ Van Weedestraat 90 - Soest - Telefoon 035 - 601 24 Joost Mets in Chili, persoonlijk in de weer met het binnenhalen van de drui venoogst van het wijnhuis Errazuriz. Een bewoner van de Varenstraat ont dekte vorige week dat een onbeken de dader de complete achterruit van zijn Mitsubishi-bestelbusje had los gesneden en ermee vandoor was ge gaan. Hij waarschuwde de politie, die vaststelde dat er in de wagen nog waardevol gereedschap lag. Het was de dief dus kennelijk om het raam begonnen geweest. Die indruk werd versterkt door het volgende incident. Toen de man de wagen - eigendom van een bouwbedrijf in Soest - voor reparatie naar de garage bracht ont dekte hij daar de collega's van een ander Soester bouwbedrijf, die met hetzelfde probleem waren geconfron teerd. Ook van hun bus was de ach terruit losgesneden, maar in dit geval was het raam zelf in de auto gelegd. Kennelijk was het bij nader inzien toch niet de goeie ruit geweest. De dader is nog niet bekend, maar de politie heeft wel enig idee in wat voor auto hij rondrijdt... De politie heeft zondagmorgen vroeg een 18-jarige Soester aangehouden, die vanuit Baarn een spoor van vernielingen had achtergelaten. Hij maakte deel uit van een groepje dat in de Baarnse Pe- kingtuin een volière vernielde - waarbij kippen en andere vogels werden "vrijge laten" - en onderweg naar Soest o.a. PTT-brievenbussen kapotmaakte en weggooide en bushokjes beschadigde, o.a. op de Vrijheidsweg. De knaap werd op de Draailier aange houden. Hij bekende gedeeltelijk, maar de politie zoekt ook nog naar de ande re daders. Bloemdecoraties Onze winkel is geheel in voorjaarssfeer en hiervan willen wij u laten meegenieten. Tevens kunt u ideeën opdoen en zich opgeven voor één van onze cursussen. Uiteraard met zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Kerkstraat 13a - Soest - Telefoon; 035 - 602 97 98 Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag en op afspraak. Dijn Bloemdecoraties, de "aparte" bloemenwinkel in de Kerkebuurt, viert komende zaterdag (15 maart) het voorjaar met een Open lente buis. Vanaf 09.30 uur zijn belang stellenden welkom aan de Kerk straat 13A (achter de Oude Kerk, waar de Peter van den Breemerweg begint). Isabelle Mouwen en Lenie v.d. Struis van Dijn hebben de winkel voor deze gelegenheid extra sfeervol aangekleed, waarbij het accent valt op het vooijaar en Pasen. De bezoekers worden op die manier op nieuwe ideeën gebracht en krijgen ook allerlei informatie over de komende activiteiten. Men kan zich ter plaatse inschrijven voor de cursussen en workshops. Maar er is zaterdag nog meer te zien en te beleven bij Dijn. Zo kan men zich la ten verrassen door de expositie van de talentvolle kunstenares Inge Schoonder- beek, met een deel van haar boetseer- en beeldhouwwerk voor de tuin en het interieur. Verder verkoopt Dijn de hele zaterdag alle boeketten voor maar 15 gulden. En wie een glazen vaas koopt (vanaf 25 gulden) kan gratis initialen laten grave ren door Annelies Ekeler. Isabelle Mouwen en Lenie v.d. Struis hopen hun groeiende klantenkring ook ditmaal weer voldoende inspiratie te bieden om met decoraties aan de slag te gaan. Uiteraard staat er voor de bezoe kers zaterdag een kopje koffie of thee met-iets-erbij klaar. Dijn Bloemdecoraties, Kerkstraat 13A, tel. 6029798, is geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur. Sinds vorig jaar heeft hij zijn eigen bedrijf. Schilder John Westhof van de Nieuwstraat 73 hield het na twintig jaar in (Hilversumse) loon dienst voor gezien en begon voor zichzelf. Nu runt hij in Soest een zelfstandige eenmans-onderne ming met een groeiende klanten kring. Westhof beschikt over alle vakdiploma's en is niet alleen gespecialiseerd in bin nen- en buitenschilderwerk, maar ook in wandafwerking (sauswerk bijvoor beeld), glasreparatie en spuitpleister- werk. Ook voor vakkundig behangen kan men bij hem terecht. Zijn opdrach ten haalt hij voornamelijk bij particulie ren, maar ook bedrijven doen regelma tig een beroep op zijn vakmanschap. "Schilderwerk is haast seizoenswerk ge worden. Het gebeurt tegenwoordig vooral in de zomer," aldus Westhof, die met zijn goedgevulde orderportefeuille overigens zelden thuis is. Zijn vrouw neemt overdag de honneurs waar bij de telefoon. De geboren Hilversummmer - sinds elf jaar in Soest - is zelf altijd wel ergens "op karwei". Westhofs handelsmerk is kort en kern achtig samen te vatten in het woordje "kwaliteit". "Goed schilderwerk is meer dan zomaar ergens een kwast overheen halen," zegt hij. "Waar het om gaat is aandacht voor de details en een goede voorbereiding, inclusief goed schuren en schoonmaken met ammonia, en plamu ren, eventueel voorlakken en dan af schilderen." Op televisie Westhof is een van de weinigen die zijn werk bijna dagelijks terugziet, namelijk op de televisie. In zijn Hilversumse ja ren heeft hij de omroep zo'n beety'e van binnen en van buiten leren kennen. Hij schilderde o.a. de redactieruimte van het NOS-journaal, van het Jeugdjournaal en Studio Sport en ging ook het "sierwerk" Schilder John Westhof. daarbij niet uit de weg. Hij kan dus - met alle andere tv-kijkers - regelmatig vaststellen dat hij goed werk heeft afge leverd. John Westhof Schildersbedrijf is geves tigd aan de Nieuwstraat 73. Hij is daar telefonisch te bereiken onder nummer 6015976. afgelopen week een feestelijke stemming: SÏoop- en grondwerken Gebr. De Ruijter B.V. en Asbestver wijdering De Ruijter B.V. behaal den het belangrijke certificaat Vei ligheids Checklijst Aannemers, kortweg "V.C.A.*". Een 29-jarige bewoner van de Varen straat ontdekte vorige week dat er in zijn kelderbox was ingebroken. De da der had zich ontfermd over een fiets, een stofzuiger en een videorecorder. Bij een andere inbraak aan dezelfde straat werden sieraden buitgemaakt, zoals een 30-jarige bewoner meldde. Deze maand bestaan de Welkoop- winkels in Soest en Eemnes tien jaar. In 1987 nam Theo Rigter deze twee winkels als particulier franchi- ser over van de Welkoop-organisa- tie. Deze organisatie heeft nu meer dan 100 franchise-winkels in Ne derland. De van oorsprong agrarische winkels zijn in de loop van de tijd sterk van ka rakter veranderd. Naast de agrarische artikelen werd het assortiment uitge breid met tuinartikelen, diervoeders en dierbenodigdheden, D-H-Z-gereed- schappen, ijzerwaren, kleding en schoei sel. De combinatie van deze artikelen is nu ook voor de particuliere klant een reden om bij de Welkoop-winkels te kopen. Om het 10-jarige bestaan te vieren, wordt een aantal activiteiten onderno men o.a.: bij aankoop van iedere f 40,- in de Welkoop-winkels Eemnes en Soest ontvangt de klant een stempel. Is de stempelkaart vol, dan geeft deze recht op een gratis toegangsbewijs voor Dierenpark Amersfoort. Daarnaast wordt voor de kinderen een gratis kleur- wedstrijd gehouden met een aantal leu ke prijzen. Foto: Goos van der Wilt De 'bemanning' van de Soester vesti ging van de tienjarige Welkoop-winkel. De behoefte aan objectief en des kundig financieel advies in Amers foort is groot. Daarom opent de NVM Hypotheekshop op zaterdag 15 maart een zelfstandige vestiging aan de Bergstraat 43 te Amersfoort onder denaam "NVM Hypotheek shop Eemlanden". Tussen 10.00 en 16,00 uur is er open huis voor belangstellenden. De NVM Hypotheekshop organisatie is met ruim 230 vestigingen de grootste keten van onafhankelijke hypotheekadviseurs in Nederland. "De NVM Hypotheekshop is uniek door de grote deskundigheid van de adviseurs en de onafhankelijkheid ten opzichte van makelaars en financiers én door de vernieuwde methode van advi sering", aldus Arthur Heijnen, erkend NVM hypotheekadviseur en manager van de Amersfoortse vestiging. "Bij de NVM Hypotheekshop staat de cliënt centraal. We geven gratis en on afhankelijk advies op het gebied van hypotheken. Bij de advisering waarvoor we ruim de tijd nemen, gaan we uit van de wensen en situatie van de consu ment. Wat verwacht hij of zij, wat zijn de mogelijkheden, wat is de toekomst verwachting en dergelijke. Vervolgens maken we een Geldplan voor huis en leven. Hierbij kijken we niet alleen naar de directe hypotheekbehoefte, maar ook naar het huishoudelijk budget op korte en langere termijn." Dit resulteert volgens Heijnen in een gedetailleerde financiële analyse, op basis waarvan de klant de keuze van hypotheek maakt. Hij maakt hierbij ge bruik van de beste aanbiedingen van geldverstrekkers. "Alle geldverstrekkers zijn via de NVM Hypotheekshop Eem landen beschikbaar. In combinatie met onze onafhankelijkheid is de drempel van de NVM Hypotheekshop laag. Dit is een totaal nieuwe werkwijze, waarbij de belangen van de klant op de eerste plaats staan. Wij helpen vanaf de aller eerste vraag tot het passeren van de ge kozen hypotheek en leveringsakte bij de notaris. In negen van de tien gevallen verzorgen we ook de directe verminde ring van de loonheffing. Gedurende de looptijd van de hypotheek zijn we altijd beschikbaar voor opkomende vragen", aldus Arthur Heijen. Toegevoegde waarde De NVM Hypotheekshop Eemlanden is een zelfstandige onderneming. Door de link met de makelaarsorganisatie NVM kan zij vrijelijk en kosteloos beschikken over de kennis en ervaring van de NVM Makelaardij op het gebied van de regio nale huizenmarkt. Arthur Heijen: "Ge zien de ontwikkeling op deze markt is dat beslist een voordeel voor de klant. Mede door onze aansluiting op Internet en Koophuisnet kunnen we aspirant huizenkopers goed helpen, waardoor het hypotheekadvies inhoudelijk beter afgestemd kan worden op de individuele wensen van de cliënt. Uit een recent onderzoek van de Nederlandse Vereni ging van Makelaars blijkt dat consument een hypotheekadvies van een makelaar minder waarderen dan van een aparte geldplan-adviseur." NVM Hypotheekshop, Bergstraat 43, 3811 NG Amersfoort, tel. 033 - 461 81 88, fax 033 - 461 45 05, E-mail: hyplande@worldaccess. nl officiële normen om veiligheid voor werknemers zo goed mogelijk vorm te geven. Daardoor zijn de klanten van beide bedrijven verzekerd van verant woord uitgevoerd kwaliteitswerk. Voor al in de sectoren sloop en asbestverwij dering is een dergelijke normering inza ke kwaliteitszorg een veelomvattend werk, waarbij alle geledingen van het bedrijf betrokken zijn. Er wordt veel kennis vereist onder meer op het gebied van schadelijke stoffen die bij sloopwerkzaamheden en asbestver wijdering vrij kunnen komen. Ook moet aan hoge eisen voldaan worden met het oog op het milieuvriendelijk uitvoeren van werkzaamheden, alsmede met de gereedschappen waarmee gewerkt wordt. Met het verwerven van "V.C.A.*" heb ben de betrokken bedrijven weer een fase in het traject van certificering afge rond. Zij zijn direct verdergegaan op weg naar het complete certifice ringspakket. Daarnaast is van belang dat Certification, overhandigt het officiële kwaliteitscertificaat "Veiligheid Check lijst Aannemers" (VCA aan directeur J. de Ruijter. Asbestverwijdering De Ruijter B.V. al vanaf 1 oktober 1995 in het bezit is van het KOMO-procescertificaat voor as bestverwijdering. Het streven van de beide De Ruij ter- bedrijven is om dit najaar hun kwali teitssysteem positief af te sluiten met het certificaat VCA** en ISO-9002, en de Beoordelingsrichtlijn KOMO-procescer tificaat slopen voor Sloop- en grondwer ken Gebr. de Ruijter B.V. Op de Soester Engweg hield de politie vrijdagavond een controle onder fietsers en bromfietsers, waarbij vooral gekeken werd naar de verlichting. Van de 40 "passanten" bleken er 6 geen deugdelij ke lamp te voeren. Ze kregen een pro ces-verbaal.

Soester Courant | 1997 | | pagina 9