«o 1 V5 I 'Burgstedens' bezochten Burgstede Burgstede m f m de Bedstee Geluidzone vliegbasis nog niet aangepast Vliegbasis wordt natuurbuffer Zweefvliegclub moet meer 'lieren' Skiteam Soesterberg 'thuis' goed voor de dag C. J. Angerman onderscheiden WOENSDAG 19 MAART 1997 Paashazenspeurtocht bij St. Jeugdwerk Auto gestolen Tweedehands kleding en speelgoedbeurs Wachten is op nieuwe metingen VOVS blijft verontrust Rondje Soesterberg op Radio Soest f "MUM'} Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke Stand Hulpverlening^j Kerken-informatie INKOMSTENBELASTING Caroluskoor zoekt versterking Uitslagen Figuranten gezocht Haarknipcursus in Burgstede Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Op zaterdag 29 maart houdt de Stich ting Jeugdwerk Soesterberg in de 'Dub beldekker' haar jaarlijkse Paasakctivitei- ten. Het wordt een middag vol van ver rassingen. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot onge veer 15.30 uur. Wel zelf een mandje of zakje meenemen. Ter bestrijding van de kosten wordt een kleine bijdrage ge vraagd van 1,50. De St. Jeugdwerk heeft een eigen ingang, rechts van de ingang van het dorpshuis. Informatie bij Nel Ruis, tel: 353129. Onze voorjaarscollectie '97 heeft verrassende sportieve en elegante combinaties. Maat 36 t/m 46. Lirwirk m damesnwde Rademakerstraat 11-13 Soesterberg iTelefoon: 0346 - 3518 45 Gratis parkeren voor de deur! In de nacht van 12 op 13 maart is op de Veld. Montgomeryweg een Ford PickUp gestolen. Een 73-jarige inwoner van Zeist had hem daar geparkeerd en zag donderdagmorgen dat hij er niet meer stond, waarop hij aangifte deed bij de politie. Zaterdag 5 april a.s. wordt van 10.00 tot 12.00 uur in het dorpshuis Burgstede de jaarlijkse kinderkleding- en speelgoed beurs gehouden. Inbreng van kleding en speelgoed op vrijdag 4 april van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in Burgstede. De ingebrachte artikelen dienen schoon te zijn en in een goede staat te verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding van af maat 86 t/m 176. De ervaring heeft geleerd dat eigentijdse kleding en vrien delijk geprijsd, uitstekend in de markt liggen. Bij tweedehands speelgoed gaat de voorkeur uit naar het betere speel goed. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15 procent onkostenvergoeding gevraagd. Ophalen van niet verkochte artikelen en afreke nen met de verkopers vindt zaterdag middag plaats van 14.00 tot 15.00 uur. Niet opgehaalde artikelen worden ge schonken aan daarvoor in aanmerking komende projecten. Voor inlichtingen en/of informatie kan men contact op nemen met de navolgende telefoon nummers: 352295, 351269, 352961 of 030-6924552. De geluidzone volgens de lucht vaartwet zal rond de vliegbasis Soesterberg niet worden gewij zigd. Dit betekent onder meer dat nieuwbouw in Soesterberg nog steeds niet tot de mogelijk heden behoort. Pas als er nieuwe gegevens beschik baar zijn, kan eventueel gedacht wor den aan aanpassing van de geluidzo ne. Dit stelt de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, waar de gemeenten Soest en Zeist, het Kontakt der Kontinenten en de Vereniging Overlast Vliegbasis Soesterberg beroep hadden aangete kend. Nieuwe gegevens komen alleen bo ven tafel, zodra er nieuwe geluidme tingen worden verricht. Niet bekend is of dit gebeurt en, zo ja, wanneer. Als het aan het gemeentebestuur van Soest ligt, worden spoedig metingen verricht. Het college sluit niet uit dat de geluidzone dan verkleind wordt, zodat buiten de grenzen van deze zone eventueel de mogelijkheid ont staat voor de bouw van huizen. De huidige geluidzone is gebaseerd op metingen van 1985. Toen waren een squadron F-15 gevechtsvliegtui gen, een squadron transportvliegtui gen en een deel van de groep Lichte Vliegtuigen, waaronder een helicop- tersquadron, operationeel op de vliegbasis. Na het vertrek van de Amerikanen is er volgens het colle ge alle aanleiding voor nieuwe metin gen, omdat de situatie aanzienlijk is gewijzigd. "Het enige wat we kunnen doen, is bij elke bijstelling van het rijk erop te wijzen dat er nieuwe mogelijkheden zijn, bijvoorbeeld voor wat betreft woningbouw," aldus wethouder Neks Blommers. Als het aan D66 ligt is de vliegbasis Soesterberg binnenkort 'de groene long' in het midden van de stedelij ke agglopieratie. Dit was althans de duidelijke uitspraak van het Twee de Kamerlid van D66, mw. Nicky van 't Riet, tijdens de jaarvergade ring op 11 maart van de VOVS in het Kontakt der Kontinenten. Zowel ecologisch als vanwege het dicht bevolkte gebied was dit volgens haar een must. De directe omgeving staat volgens van 't Riet onder een toene mende druk van lawaaioverlast en dan kan het verplaatsen van de vliegbasis als een lastenverlichting worden gezien. Ze hief daarbij de waarschuwende vinger op naar de gemeenten grenzende aan de vliegbasis, om dit te eerbiedigen. Met andere woorden is woningbouw of het gebruiken ten behoeve van industriële doeleinden geheel uitgesloten, een uit spraak die met applaus werd bekroond. Soortgelijke bewoordingen werden eer der gehoord van CDA, PvdA en WD parlementariërs, waardoor een kamer brede meerderheid nu kennelijk voor uitplaatsing is. Onlangs liet de staatsse cretaris van Defensie Gmelich Meijling zich al uit op de gehouden studie over een eventuele uitplaatsing naar het noorden van het land. De uitslag hier van wordt binnenkort openbaar ge maakt en stelt dat het Groningse land mogelijkheden biedt. Een bezwaar kunnen de verplaatsings kosten zijn die op 250 miljoen tot 1 mil jard gulden worden geschat. Daartegen over staat dat daarmee ongeveer 1800 arbeidsplaatsen worden gecreëerd in een omgeving waar de werkeloosheid hoog is. Een domper op alle positieve gelui den is dat het, indien tot uitplaatsing wordt besloten, altijd nog tien jaar duurt voordat dit is gerealiseerd. De VOVS heeft vorige week haar jaarvergadering weer gehouden waarin men breed kon ageren tegen de lawaai makende vliegbasis Soesterberg. Voorzitter S. Benard kon dat met cijfers staven: het aan tal klachten was met 77 procent toe genomen en het aantal klagers met 56 procent. In 1996 werd 679 keer geklaagd tegen -366 keer in 1995 en dat is volgens de VOVS behoorlijk verontrustend. De meeste klachten, een 60 procent, komen uit Den Dolder en Bilthoven. Soest steeg van 10 naar 18 procent en De Bilt daalde van 15 naar 10 procent, de rest kwam uit Leusden en omgeving. Van het totaal aantal klachten werd vrij veel toegeschreven aan de zweefvlieg club die meestal in de weekends vanaf de vliegbasis opereert. Het optrekken van deze toestellen met een gemotori seerd vliegtuig was vooral in de zomer voor de tuinzitters een verschrikking. Om die reden zal het ministerie van Fi nanciën worden verzocht de vergunning van de vliegbasis Soesterberg gebruik te maken in te trekken of de club te ver plichten alleen gebruik te maken van de lier. Het opvallende lawaai van enkele Cou- gars en Chinooks op een avond in ja nuari van dit jaar werd breed uitgeme ten. Alleen al op die avond werden 202 klachten geregistreerd en dat is een der de van het totaal in 1996. Verder blijft het doorstarten van straaljagers een pro bleem en gebeurt dat kennelijk steeds in westelijke richting. Elke maandagmorgen kan men van 11 tot 12 uur het programma 'Rondje Soesterberg' op Radio Soest beluisteren. Voor de eerstvolgende uitzendingen staan de volgende onderwerpen geno teerd. Maandag 24 maart: Spullenhulp. Ma rieke Ramselaar, bedrijfsleider, vertelt over Spullenhulp in Soest en Soester berg. Maandag 31 maart: Toen en Nu, door Cees Verheus. Hij vertelt over zijn erva ringen in de gemeenteraad van Soest, zijn betrokkenheid bij de Samen op Weg-kerk van Soesterberg en het voor zitterschap van de Werkgroep De Drie Eiken. Maandag 7 april komt Harry ten Beste zijn functie van maatschappelijk werker in Soesterberg toelichten. Het werk van de stichting en de maatschappelijke dienstverlening in Soesterberg worden uitgebreid besproken. 'Hier heb je het gevoel ondanks sneeuw, ergens in Oostenrijk te zijn. De sfeer en de bekende muziek- klanken uit de sneeuwgebieden ma ken er een gezellige boel van. Ik moet zeggen dat ze boven de grote rivieren best iets moois kunnen or ganiseren'. Aldus de complimenterende woorden van een deelnemer van de Udense Ski- Club 'De Schans' afgelopen zondagmid dag op de ski-baan aan de Kerklaan. Ruim 140 Nederlandse skiërs hadden zich ingeschreven voor de Runnersup Cup die op 16 maart werd gehouden. In negentien verschillende categorieën had men voor deze sport ingeschreven en dat werd van 11.00 tot ongeveer 15.30 uur in een vlot tempo afgewikkeld. Be geleiders, ouders, vrienden en zomaar bezoekers omzoomden de piste, van wie vooral de beginnelingen soms halsbre kende toeren maakten en meestal onge schonden de finish passeerden. Ze wa ren nog niet aangekomen of een luide stem van een dame maakte hun presta tie bekend. Was het cijfer hoog, dan za ten ze niet zo goed, maar als een acht punt en nog wat schalde, dan gingen de handen juichend omhoog. De uitslagen: Asp. 1D: 3 Joyce Botot. Asp. 1H: 4 Michiel Gomes. Asp. 2H: 1 Remij Dirkzwager; 4 Guus Smorenburg; 16 Russel Slootstra. Schol. 1D: 1 Vera de Reus. Schol. 1H: 5 Jeroen Jensma. Schol. 2D: 5 Nina Smorenburg; 7 Maaike Smorenburg. Schol. 2H: 1 Michiel Witjens. Vet. D: 1 Rina Wie- neke. Jun. H: 9 Toon van Loock; 18 Stephan Verheij. Sen. H: 3 Hugo van Ardenne. 4 V Zondag 23 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt en zr. Marie-Anne v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 koor Woudenberg Woensdag 19.00 boeteviering; gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ós. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 11 maart: Adriaantje Aartje Doorne- kamp-Zeijpveld (80), de Heybergh. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Rejoice-koor Zondag 23 maart komt in de Carolus- kerk-viering van half elf het interkerke lijk regionaal koor 'Rejoice' uit Wouden berg de Palmzondag begeleiden. Het koor telt 40 leden en staat onder leiding van Ben van de Mark. De keuze van de muziek wijkt sterk af van wat doorgaans in de kerkdiensten wordt gezongen. Zo zal men de klassieke bewerking van Tom Parker en de muziek van The Con tinental Singers herkennen. Het koor maakt ook veelvuldig gebruik van solis ten. Om de kerkgangers van hun mooie muziek te laten genieten zingen ze vóór de dienst enkele liederen van Tom Par ker met volle orkestbegeleiding. Kruisweg Dit jaar zal de kruisweg op Goede Vrij dag in de Caroluskerk een oecumenisch tintje hebben. Voorgangers zijn de pre dikanten Jacqueline van Marion en Bas Nawijn, met zuster Marie-Anne van Erven. Iedereen die op Goede Vrijdag 28 maart, het lijden en sterven van Christus wil gedenken is om 15.00 uur in de Caroluskerk welkom. Boeteviering Woensdag 26 maart is er om 19.00 uur boeteviering in de Caroluskerk. Het ge mengd koor verleent medewerking. Vertrek ds. Van Marion De plaatselijke hervormde predikant, ds. Jacqueline van Marion, heeft het beroep van de kerkenraad van Rotter- dam-Overschie aangenomen. Na ruim vijf jaar in Soesterberg te hebben ge werkt zal zij in een bijzondere kerk dienst op 6 april afscheid nemen. Zoals ze het stelde is dat een nieuwe uitdaging en wilde ze - als stadsmens - graag naar een stad. Koffie-inloopochtenden Dhr. en mw. Wels zijn weer van start gegaan met hun 'koffie-inloopochten den'. Op de maandagen 24 maart, 14 en 28 april is men van 10 tot 12 uur in de Hoeksteen welkom. Onder het genot van een kopje koffie kan men onderling nader kennis maken. Meer berichten over Soesterberg op pagina 15 Sinds 1 maart draagt het dorpshuis aan het Dorpsplein de trotse naam 'Burgstede'. Zij heeft die ontleend aan de laatste eigenaar van de mo numentale boerderij 'Klein Moer- bessenberg', die eens vele jaren lang op het Dorpsplein heeft gestaan. Het werd eerst bewoond door Piet van Maaren en daarna door Manus Burgste den. Vanwege de bouw van winkels moest de boerderij verdwijnen. Het dorpshuis heeft iets van die oude ro mantiek in ere gehouden. Om dit eens goed te benadrukken no digde het bestuur van Burgstede de di recte nabestaanden van Manus Burgste den uit voor een feestelijke ontmoeting. En daar zaten dan de ene zoon pater Herman Burgsteden en de beide doch ters waarvan één nog in Soesterberg woont, namelijk mw. Marie v.d. Bosch met de verdere familie. Het dagelijks bestuur van het dorpshuis Burgstede, onder leiding van de voorzitter mw. Jean-Marie van Staveren, heette deze bijzondere gasten een hartelijk welkom en noemde in het kort de reden dat het dorpshuis de naam Burgstede had aan genomen. In een kleine ruimte waar een tafel feestelijk was gedekt, werd geno ten van koffie en daarbij behorende za ken. Vroeger Natuurlijk nam de ene broer en pastor Herman Burgsteden het woord, aange vuld met opmerkingen van zijn beide zusters. Ook zij waren bijzonder ingeno men met het voortdragen van de naam Burgstede als een stille herinnering aan de tijd van toen. Uiteraard werd met hen terug gekeken op de tijd dat de boerderij daar nog stond, een tijd dat Soesterberg zich begon te ontplooien als een gemeenschap. Burgsteden: "We hebben de tijd meegemaakt dat de mi litairen hier kwamen vanwege het vlieg veld. Dat was een heel aparte groep waar we tegenop keken, dat waren im mers de mensen van 'buiten' het dorp. Voor hen werden aparte woningen ge bouwd zoals de Van Maarenstraat en Ons Belang. In die tijd begon de mid denstand te bloeien met de naam Tam mer die veel werd genoemd. De boerde rij 'Klein Moerbessenberg', gebouwd begin 1800, was een gemengd bedrijf met varkens, koeien en kippen. Marie ging eenmaal per week met een mand vol eieren naar het Cenakel en ontving daar een rijksdaalder, een formidabel bedrag in die tijd. Ook werden eieren op de markt in Amersfoort verkocht waar ze met de trein naar toe gingen. Om de eieren goed te bewaren, werden ze in een soort kalkachtige gelei bewaard. Je kon ze daarna alleen bakken. Toen was er ook al die bult tussen Soest en Soesterberg, maar vanwege die gevaar lijke Soesterbergers. Dat waren immers de messentrekkers, het ruige volk dat hun kost moest verdienen met het ma ken van heideborstels en bezems. Nee, daar hadden de Soesters niets mee op. Het was een arm volk dat met stropen en illegaal jagen er wat bij verdiende. Het was ook de tijd van pastoor Rade maker, de man die heel veel voor dat arme volk heeft gedaan. Ook de pastoor die een kamer in de boerderij Klein Moerbessenberg had, omdat er nog geen pastorie was. Men kerkte het meest in Soest en dat was een knappe wandeling elke keer. Soms kon je met een boerenwagen meerijden, maar meestal was het lopen. Zeist was toen nog niet zo in trek, het was immers een dorp waar alleen hele dure mensen woonden. En dan de militairen die een paar keer per jaar naar de boerderij van Burgsteden kwamen om hun strozak met nieuw stro te vullen. Mens, wat za ten die strozakken soms vol met vlooien, ,..k ::kV;d:lklk ik zat soms onder die krengen". Boerderij "Ja, we vonden het erg dat die mooie boerderij met zijn prachtige grote eiken boom moest verdwijnen voor nieuw bouw. Maar ja, de boerderij was eigen dom van de kerk en er waren geen op volgers, dus was het snel beslist. Twee keer per jaar, in mei en november moest de huur aan de rentmeester van de kerk worden betaald. Vader ging dan met 230 gulden naar de pastorie en dan ke ken wij hem wel eens na, daar gaat de rijke man. Vergeet niet dat wij in die tijd een briefje van honderd gulden nooit zagen. Moeder bewaarde al het geld in haar knip en die zat weer in dat aparte laatje van het kabinet. Alle handel werd met moeder besproken en zij besliste of het wel of niet betaald kon worden. In die tijd kwamen ook de eerste fietsen, maar vader wilde voor geen geld op zo'n ding. Daar schaamde hij zich voor, wat zouden de dorpelingen wel niet zeggen als hij op zo'n raar geval zat? Soms reed hij wel eens op een motor en dat ging dan ook met een enorme snelheid. Ik zie hem ook nog met paard en eg naar het vliegveld gaan. Daar moest hij de brandgangen regelmatig openhouden. En dan elke avond de spoeling van het vliegveld ophalen waar vooral onze var kens mee werden gevoerd. Met wat meel erdoor was het best spul voor de beesten. Als kinderen zaten we vaak op de achterste wagen van het treintje dat regelmatig via de Korndorfferlaan naar Huis ter Heide reed. Wie was de machi nist ook nog maar? Nee, ik weet het niet meer. Wel moesten we uitkijken voor agent Kooiman, want als die ons op het achterste wagentje zag, dan zwaaide er wat. Bij onze boerderij stond een vrij diepe put. Ik kan mij niet herinneren dat die wel eens droog heeft gestaan. Ons moeder was altijd bang dat wij als kin deren erin zouden vallen. Ik kan mij nog best herinneren dat ik als peuter aan het touw werd gelegd, zodat ik niet bij de put kon komen. Moeder was nogal zwaar op de hand, in tegenstelling met vader. Daarom lijk ik ook veel op hem. Ja, de Burgsteden zijn humorvolle men sen en we hebben thuis veel plezier ge had. Het was ook de tijd van elke dag wit geschuurde klompen dragen. Onge- schuurde klompen waren een teken van slordigheid, dus dat kon niet. Het woon huis van onze boerderij had ook een voordeur, maar die werd alleen bij rou wen en trouwen gebruikt. Via de achter deur kwam je direct in de keuken. La ter heeft vader daar een soort afdakje boven gemaakt, waardoor de wind niet direct naar binnensloeg. Vergeet niet dat we alleen in de keuken een kachel had den, dus in de winter kon het soms knap koud in huis zijn. In die tijd hadden we ook nog geen leidingwater en elecktri- citeit. We leefden met alles wat de na tuur ons bood. Als de storm in het stro dak een gat had gemaakt dan werd dat met roggestro gestopt. Na mijn werk ging ik 's avonds op de fiets naar de landbouwschool in Soest. In de herfst was het aardedonker, maar dan floot of zong ik heel hard om mijn angst te ver drijven. Op een gegeven moment zag ik het niet meer zo zitten in het boeren werk en ging daarop naar het seminarie van Sint Jan, de plaats waar nu het Kontakt der Kontinenten staat. Daarop volgden een paar uitzendingen naar het buitenland en mijn priesterwijding in 1950. Ik heb 20 jaar in India gewoond en daarna 5 jaar in Nieuw Guinea. Nu mag ik het was rustiger aandoen. Toch blijft Soesterberg in mijn gedachten. Ik kan mij nog goed herinneren hoe in be gin 1970 het hele dorp voor mij heeft gelopen voor een Jeep. In een heel korte tijd werd het geld bijeengebracht onder het motto: de Jeep voor Pater Burgste den'. Dat die naam nu op de voorgevel van het dorpshuis staat is voor mij en mijn zusters een hele eer, waarvoor wij dankbaar zijn", aldus pater Herman Burgsteden. VERZORGING AANGIFTE-BILJET Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST, te lef./fax 035 - 601 26 71 Tijdens een informele bijeenkomst van het R.K. Gemengd Koor St. Ca- rolus werd mevrouw C.J. Anger- mans onderscheiden met de bron zen medaille van de Nederlandse St. Gregoriusvereniging. Deze kerkelijke onderscheiding, ver leend vanwege muzikale verdiensten voor de katholieke kerkmuziek in Ne derland, werd haar uitgereikt door aal moezenier Frank Duivenvoorde. In 1983 begon de jubilaresse haar zangers loopbaan bij het Caroluskoor, dat toen onder leiding stond van dhr. Van As. Zij werd tijdens deze bijeenkomst in de bloemetjes gezet en op de voor het koor gebruikelijke wijze toegezongen met een speciaal voor haar geschreven feestlied. Daarna ging men over op klaverjassen, jokeren, scrabble en rummy-cub. Iede re deelnemer ging die avond met een prijs naar huis. Het Caroluskoor, dat in 1837 werd op gericht, heeft als voornaamste doelstel ling het muzikaal verzorgen van de R.K. kerkdiensten. Naast eigentijdse gezan gen worden ook de oude Latijnse mis sen gezongen. Op paasmorgen, zondag 30 maart, zal de Missa Lauda Sion van Cuypers ten gehore worden gebracht, terwijl de paaswake een wat eigentijds karakter zal hebben. Om de kwaliteit van de zang te verhogen, kan het koor heel gaarne nieuwe leden gebruiken. Belangstellenden kunnen komen kijken en luisteren naar de wekelijkse repetitie in de Carolusschool aan de Christiaan Huygenslaan, elke donderdag vanaf 20.00 uur. Men kan zich ook aanmel den bij de secretaris Linda Hoogstra- aten, tel. 350154. VOLLEYBAL AGAVS Uitslagen: dames: AGAVS l-Alstavo'86 1 3- 0, AGAVS 2-Surf 3 1-3; Heren: AGAVS 1- Alstavo'86 1 2-2; AGAVS 3-Wilhelmina 3 0- 3, AGAVS 4-Stam/SoVoCo 6 0-3, AGAVS 5-Surf 5 3-0. Meisjes: AGAVS Bl-DOS BI 0-3, AGAVS Cl-Stam/SoVoCo Cl 1-2, AGAVS C2-Stam/SoVoCo C3 1-2; Jongens: AGAVS Cl -Stam/SoVoCo Cl 1-2. Wijziging: in plaats van op 5 april worden op 24 maart gespeeld: Dames AGAVS 1-Uni- cornus 1 (20.30 uur) en heren AGAVS 1- Unicornus 1 (21.00 uur). Binnenkort viert de Carolusschool haar 75-jarig jubileum. De festiviteiten, die een week zullen duren, worden afgeslo ten met een reünie van oud-leerlingen op zaterdag 28 juni. Momenteel wordt er gerepeteerd voor een revue die op die avond wordt uitgevoerd en speciaal voor deze gelegenheid is geschreven. De re gie is in handen van Frank van den Berg, met muzikale omlijsting van Theo Hes. Voor deze revue worden nog en kele figuranten gezocht, bij voorkeur personen die ook bereid zijn mee te zin gen in een klein koortje. Men kan zich opgeven bij Paula van den Berg, tel. 352035. Op 24 maart organiseert het dorpshuis Burgstede, in samenwerking met het instituut Rejo/Crobylos, een vrijblijven de kennismakingsavond over een cursus haarknippen voor beginners, aanvang 20.00 uur. Onder begeleiding van een docent wordt geoefend in het indraaien van rollers, föhnen en haar opsteken. Tevens wordt een kleine show gegeven waarin kleur en textuur van de huidige •haarmode centraal staan. Men kan zich laten informeren over deze en andere cursussen, zoals grimeren en toneelkap- pen, cursus visage, tienercursus en haar- knipcurus voor gevorderden. De cursus haarknippen voor beginners is geschikt voor een ieder vanaf 16 jaar en bestaat uit 9 praktijklessen en 1 theo rieles onder leiding van een deskundi ge docent(e). De cursus kost 155,50 gulden, exclusief materialen. Na afloop van de cursus is men in staat zelfstan dig een eenvoudig model te knippen. Inschrijving vanaf heden in het dorps huis Burgstede of op de informatie avond van 24 maart. Woensdag 19 maart 14.00 examen LTV, Banninghal Vrijdag 21 maart 20.00 paasbingo, Drie Eiken Zaterdag 22 maart receptie 70-jarig Odeon Zondag 23 maart 11.00 Rellum-Trophy, Casino Maandag 24 maart 10.00 koffieochtend, Hoeksteen 20.00 haarknipcursus, Burgstede 20.30 dames AGAVS 1-Unicormus 1, Banninghal 21.00 heren AGAVS 1-Inicormus 1, Banninghal Woensdag 26 maart 20.00 verg. VSB, Burgstede Opgaven: tel. 351252. I 1

Soester Courant | 1997 | | pagina 11