o i^y| o <j Soest helemaal terug in de race Sportverenigingen dreigen extra financiële injectie mis te lopen Smeeing/BDC en Animo morsen niet Stam/SoVoCo betaalt tol voor piek in openingsfase Koploper SEC werkt achterstand weg Nationale titel Mart van Hal WOENSDAG 19 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 13 Beslissingsduel Smeeing/BDC a.s. zondag al ZAALVOETBAL DVS/De Kuil heeft de weg naar boven toch weer gevonden Soesters verslaan Aalsmeer, Rijswijkers kloppen CSV HANDBAL In wegwedstrijd over 10 kilometer VOLLEYBAL Goede reeks geeft blauw witten uitzicht op prijs j VOETBAL zondag I Van den Berg stelt in laatste minuut punt veilig VOETBAL zondag Algemene teleurstelling bij (voorlopig) afketsen van integratie voetbalclubs Jt Smeeing/BDC speelt komende zon dag al de beslissingswedstrijd tegen Animo. Dit is gisteren, vlak voor het ter perse gaan van deze krant, be kend geworden. Op het spel staan het kampioenschap in de tweede divisie en het recht om eind april promotiewedstrijden te spelen. Het duel met Animo begint zondag 23 maart om 13.15 uur in de Sporthallen Zuid in Amsterdam. Deze hallen liggen op een steenworp afstand van het Olympisch stadion. Naar verluidt zal de handbalvereni ging één of twee bussen inzetten om de supporters naar en van de hoofd stad te vervoeren. Deze bussen ver trekken vanaf sporthal Beukendal. DVS/De Kuil heeft de weg naar bo ven gevonden. Door de tweede op eenvolgende zege, notabene op de nummer twee Adelaars/Van Ber- kel, steeg het team twee plaatsen. Hoewel de verschillen nog klein zijn, is DVS/De Kuil onder de denk beeldige rode streep vandaan. Het duel bood maandagavond vooral spanning in de tweede helft. Voor rust had Maurice d'Aquino de thuisclub op beheerste wijze in het zadel geholpen. Nadat Adelaars een dekkingsfout van dezelfde speler afstrafte, zorgden Michel Vlaswinkel en Marco Martens binnen anderhalve minuut voor 3-1. Na de hervatting werd DVS/De Kuil onder druk gezet. Sporadisch passeerde de bal nog de middenlijn en een tegen doelpunt hing in de lucht. Dankzij Mare Brouwer duurde het lang voordat de verwachte 3-2 viel. De doelman had met Vlaswinkel het grootste aandeel in de zege. Hij voorkwam zeker een tref fer of vier, terwijl Vlaswinkel nog drie maal het net vond bij snelle uitvallen van het teruggedrongen DVS/De Kuil. Ook kreeg de Soester club hulp van de scheidsrechter die op 4-2 een glaszuiver doelpunt van Adelaars over het hoofd zag. Prompt scoorde Vlaswinkel aan de overkant, maar spannend werd het nog: 6-3, 6-4 en 6-5. Smeeing/BDC noch Animo zijn tij dens de laatste competitiewedstrijd in de fout gegaan. Beide koplopers sloten de reguliere competitie af met winst en weten dat ze in een on derling duel met elkaar moeten uit maken wie zich kampioen mag noe men en over ruim een maand mag spelen om twee tickets naar de eer ste divisie. Smeeing/BDC versloeg degradant Aal smeer 4 (25-18) en Animo boekte voor de tweede keer in vier weken een mini male zege, ditmaal met 16-17 op CSV. Het doelsaldo van de Soester ploeg is nu beter dan dat van Animo (plus 90 om plus 86), maar dit werkt alleen in het voordeel van Smeeing/BDC indien de beslissingswedstrijd net als de laatste ontmoeting tussen beide koplopers na zestig minuten onbeslist is. De handballers wisten zondag in de rust al dat Animo met één punt verschil had gewonnen van CSV. "En dat doet de ploeg ook niet goed. Het was alleen nog zaak om het doelsaldo gunstig te hou den," aldus coach Gerard Hikker. In de eerste helft had Smeeing/BDC al een marge van vijf doelpunten opge bouwd. Het was toen 14-9, het werd dus 25-18 in een wedstrijd die niet als de beste van Smeeing/BDC in de boeken werd bijgeschreven. Het was hollen en stilstaan in het verplichte nummer. Hol len, omdat Smeeing/BDC graag tempo speelt. Stilstaan, omdat de Aalsmeerder kozen voor een extreem traag spelletje. Met onder anderen oud-international Kees Boomhouwer beschikt Aalsmeer 4 Boven alles en iedereen uit legt Ri- chard van Hofslot aan voor één van zijn vier treffers. Foto: Herman van Dam over een schat aan ervaring, maar de prestatiedrang bij de Noordhollanders houdt al lang geen gelijke tred meer. Bij Smeeing/BDC werd de herstelde Dennis de Rijk weer ingezet. Daarente gen bleef Guus Tourné met een knie blessure aan de kant. De doelpunten kwamen op naam van Arjan Roest (vijf), Richard van Hofslot, Charles van Kordelaar, Richard van den Hoef (allen vier), Michel Roest, Charles van Zetten (beiden drie) en Michael Ringeline (twee). Mart van Hal heeft er weer een nationale titel bij. De Soester at lete, uitkomend voor AV Pijnen burg, was zondag in een wegwed strijd over 10 kilometer de snel ste dame bij de veteranen Op het Amsterdamse parkoers ging Van Hal zo flitsend van start, dat ze halverwege al een voorsprong van een minuut had opgebouwd. In het tweede deel van de race consolideer de ze dit op bekwame wijze en fi nishte ze onbedreigd na 41 minuten en twee seconden, goed om het Ne derlands kampioenschap in de wacht te slepen. Bij de heren moesten de deelnemers 15 kilometer afleggen. Namens Pij nenburg startte Berend Drenth die in 56.29 in de middenmoot eindigde. Op hetzelfde parkoers werd een weg wedstrijd over 10 kilometer voor se- nipren gehouden. Peter Maier (39.29), Gerard Klifman (39.55) en Ben Kersbergen (42.59) namen van de gelegenheid gebruik hun persoon lijke record scherper te stellen. Erik Tolboom was met een tijd van 34.25 de snelste Pijnenburger, Marcel de Boer volgde in 36.52 en Kees van de Bilt was precies 41 minuten onder weg. In Zeist mocht Jan van de Lee op het podium plaatsnemen bij de veertig- plussers. De Soester volbracht de 15 mijl in 1.31.44 en werd hiermee der de. Boven verwachting presteerde Louis den Exter (1.44.12) en op de 8 mijl realiseerde Gert Lamers een tijd van 58.39. Hiermee bevestigde de Pijnenburger zijn goede vorm. Een week eerder had hij de halve marathon van Harderwijk voltooid in 1.35.43. Agnes Brunninkhuis had het da mesteam van Stam/SoVoCo niet eerder zo goed zien spelen als zater dag in de eerste drie sets van het duel tegen Kuipers Zwolle. De vol- leybalsters bereikten een hoog ni veau, maar betaalden de tol nadat ze een 1-2-voorsprong hadden ge nomen: 3-2. Er werd keihard gewerkt, de concentra tie was perfect, de mentaliteit buitenge woon goed. Maar na drie inspannende sets was de pijp leeg. Het team zakte helemaal in elkaar, kwetsbaar als het is na alle extertie factoren die hen het af gelopen jaar parten speelden. Factoren, waaraan de speelsters volgens Brun ninkhuis zelf niet schuldig zijn. Het ge volg was dat Stam/SoVoCo het duel alsnog verloor, maar er wel een punt aan overhield, het tweede punt in negen uitwedstrijden. Brunninkhuis is de drijfveer om, on danks haar gebrek aan tijd, toch mee te gaan naar Zwolle. "Ik wil toch wel erg graag dat ze erin blijven. Dat verdienen ze ook," aldus Brunninkhuis die per week zal bekijken wat ze kan betekenen voor de club. Stam/SoVoCo moet nog naar hekkensluiter EMS/Olhaco in Hoogeveen en naar Zaanstad. In De Bunt staan achtereenvolgens Donitas, Martinus 2 en Gala/OS 2 op het pro gramma. Donitas, dat al het hele seizoen in de kopgroep bivakkeert, moet echter ko mende zaterdag oppassen, is de stellige gedachte van Brunninkhuis. "Zeker als wij het niveau van zaterdag halen. We gaan proberen om zeker een punt te ha len. De speelsters proeven zelf ook dat dit mogelijk is als ze het hetzelfde ni veau kunnen halen." Heren Zo ver weg ligt Barneveld niet, maar de tijd die de heren volleyballers kwijt wa ren aan reizen, overtrof de speelduur van de wedstrijd. Tegen SSS 4, de lijst aanvoerder in de promotieklassse, had Stam/SoVoCo niets in te brengen. Een pak slaag konden de Soesters krijgen in de Veluwehal. In de twee eerste sets slaagde Stam/SoVoCo er niet eens in een punt te scoren tegen de ploeg met geroutineerde ex eredivisiespelers. In de laatste set werd het 15-8. fllPm Een goede reeks na de winterstop heeft ervoor gezorgd dat Soest weer helemaal in de race is. Voor het kampioenschap en voor de derde periode. "Maar wie de laatste perio de wint, is meteen kampioen," zei Peter Visee. Om aan te geven hoe weinig de clubs in de tweede klasse elkaar toegeven. Soest deelt nu de derde plaats met Nijenrodes, dat één duel minder speel de en nog naar de Bosstraat-Oost komt. Veenendaal heeft één punt meer dan Soest en Vriendenschaar heeft na de 0- 1-zege op Veenendaal de leiding met een voorsprong van drie punten en een wedstrijd extra te goed. In de winters top was er nog de dreiging van degra datie, maar de elf punten die in de vijf duels daarna werden behaald, gaven de ploeg weer kleur. Trainer Visee maakte in de bestuurska mer van Soest een tevreden indruk. Lo gisch, want zijn club had met 2-1 ge wonnen van Neerlandia/SLTO (een in- haalduel uit de tweede periode), maar had bovenal een uitstekende eerste helft afgedraaid. Notabene zonder de ge schorste Martijn Stalenhoef (nog twee duels) en de geblesseerde Jeroen van Veenendaal (trainde gisteravond weer mee) hielden de blauwwitten de ogen van de toeschouwers op het veld gericht. Met goede combinaties werd het spel breed en diep gehouden. d'Aquino In de opbouw was een belangrijke rol weggelegd voor Peter Wolfsen die voortdurend Martijn de Jonge en Mi chel Everts aan het lopen zette, maar opvallend was zeker de bijdrage die Maurice d'Aquino achter de diepste spits Michel Vlaswinkel leverde. Deze positie was al toegezegd aan Arjan van den Breemer, die tegen DWS een goe de invalbeurt maakte, maar tijdens de vrijdagtraining geblesseerd afhaakte. d'Aquino was veelvuldig betrokken bij de omschakeling van verdediging naar aanval en bleek ook een stoorzender voor de Amsterdammers. En: d'Aquino scoorde. Na een kwartiertje stond hij op de juiste plek toen Martijn de Jonge in kansrijke situatie de bal had verspeeld (1-0). Hoewel Neerlandia/SLTO met een af standschot de lat raakte en ook nog een kans kreeg, was Soest aanzienlijk beter. Het had wel 2-0, zelfs 3-0 kunnen wor den, maar De Jonge, Vlaswinkel en d'Aquino zaten er centimeters naast. Bovendien werd Soest een strafschop onthouden na een duidelijke 'handsbal' van een verdediger. Het bleef dus 1-0, waardoor de bezoe kers nog steeds illusies koesterden toen ze tijdens de onderbreking de kleedka mer opzochten. In de andere kleedka mer bleef Jelle Huizenga achter met een blessure aan zijn hamstring én de weten schap dat hij na zijn vierde gele kaart een schorsing van één wedstrijd kan ver wachten. Ferenc Kleinegris verving de jonge speler, waardoor Visee op het middenveld en achterin wat omzettin gen moest plegen. Aan doordacht aanvallen kwam Soest niet meer toe. Neerlandia/SLTO oefen de druk uit en stond de combinaties van Soest vroegtijdig in de weg. Het werd daarom drukker op de speelhelft van Soest, maar ondanks dat de organisatie aan de rechter zijde soms wegviel, kon den de Amsterdammers geen potten breken. Van der Grift Hetgeen volgens Visee voor een belang rijk deel te danken was aan Paul van der Grift. "Hij is bezig aan een topseizoen. Sommige voorstoppers staan liever te gen een lange spits of een kleine spits. Maar het maakt hem allemaal net uit. Hij pakt alles en blijft rustig." Een echte uitval van de thuisclub was, zo bleek later, voldoende om de wed strijd te beslissen. In de 72e minuut werd de bal vanaf links voorgegeven en ineens stond Kleinegris vrij voor de keeper. Via de handen van de doelman ketste de bal via paal terug. En daar stond de dekselse d'Aquino, die dikwijls scoort via intikkertjes, alweer klaar: 2- 0. Niet veel later had Vlaswinkel nog 3- 0 op zijn schoen, maar hij kwam niet wat ruimte tekort. Dat de Amsterdamse aanval Barry We- hman vier minuten voor tijd nog voor 2- 1 zorgde, betekende slechts dat er een extra aantekening op het wedstrijdfor mulier nodig was en dit wedstrijdverslag iets langer werd. De blessuretijd was al ingegaan toen Peter van den Berg het verlos sende doelpunt maakte. Uit de voorzet van Ramon Heijnen zorgde de allesbehalve fitte spits voor 2-2 tegen SCH'44, een van de achter volgens die nog een theoretische kans heeft, of had, om de groenwit- ten van de titel te houden. Van den Berg was in de voorgaande week regelmatig behandeld aan zijn rug, begon ook op de bank, maar viel na de rust in omdat Dennis Brons de strijd noodgedwongen moest staken vanwege een blessure. Van den Berg stond nog geen twee minuten in het veld of SCH'44 scoorde via Robbert Bouhuizen 2-0. Het was in de 35e minuut 1-0 ge worden door Rogier Baars. Deze mid denvelder kon toen inkoppen, omdat hij helemaal vrij was gelaten. Het was eigenlijk tegen de verhouding in dat SEC op achterstand stond. In het eerste half uur had het kleine kansen gehad via Cees Dorrestein en Heijnen en een betere mogelijkheid van Marco Martens (de keeper redde met de voet) en in de tien laatste minuten van de eer ste helft mocht Kemal Gürbüz zelfs tot driemaal toe de hoek uitkiezen zonder succesvol te zijn. De tweede tegentreffer verlamde SEC evenwel niet. Heijnen loste meteen al een waarschuwingsschot en in de 55ste minuut had Saban Aksit succes na een slim genomen vrije trap van Luits Hou- kes: 2-1. In de fase die volgde bleef SEC (dat Gürbüz verving voor Remco van Veenendaal) de aanval zoeken Op zijn beurt beperkte SCH'44 zich tot ver dedigen, al zocht het met lange trappen de spits Peter Baars. Maar de man die in het verleden SEC al vaker de das omdeed, werd aan banden gelegd door Ron Daselaar. In de 93ste minuut kreeg SEC de beloning voor de hardnekkig heid met de gelijkmaker van Van den Berg. Aan Soester zijde werden de honneurs van de geschorste Mark Boetekees waargenomen door voorstopper Marcel van Dorresteijn. Binnenkort zal SEC Martens moeten missen, want de rech ter vleugel verdediger kreeg voor de vier de maal geel. Nog vijf wedstrijden moet vierdeklasser SEC afwerken. Na Hooglanderveen en PVCV wachten twee ontmoetingen met WOG, thuis op 6 april en uit op 13 april). Daarna komt SCH'44 nog naar de Bosstraat-West. (Vervolg van voorpagina) Bij SEC voetballen momenteel Peter van den Berg, René van den Deijssel en Luits Houkes die in 1994 met Soest naar de tweede klasse promoveer den. Saban Aksit speelt bij SEC en traint de jeugd bij Soest. Bij Soest lo pen kinderen van 'SEC-ouders'. Henk van Asch was trainer van Soest 2, SEC 1 en nu van WZ'49. Ook kaderleden, zoals Gerrit van de Laan en Bert Holwarda, wisselden van club. En zo zijn er de afgelopen jaren, en nog steeds, in alle geledingen 'transfers' de revue gepasseerd. Maar tot integratie van de drie clubs is het vooralsnog niet gekomen. Clustering van de sportaccommodaties zonder in tegratie zal voor Soest, WZ'49 en SEC minstens zo ingrijpende gevolgen heb ben als met integratie. Alle drie zullen ze velden moeten inleveren. SEC zal hoogstwaarschijnlijk, ongeacht het clus- teringsmodel dat wordt gekozen, sowie so de Bosstraat-West moeten verlaten I om plaats te maken voor MHC Soest en I De Knickerbockers. Bij gedwongen verplaatsing zal de ge- j meente volgens het convenant met de l Vereniging Sportraad Soest gelijkwaar dige accommodaties moeten realiseren voor de hockeyers, soft- en honkballers en SEC. Ervan uitgaande dat WZ'49 en Soest op hun huidige, maar dan klei- nere accommodaties blijven, heeft de gemeente geen investeringsplicht tegen over deze twee clubs. De sport moet bezuinigen, maar de ge meente wil niet zomaar het mes er in zetten. Ze is bereid tot investeringen om de bezuinigingen voor de lange termijn te waarborgen zonder dat de sporters gehinderd worden in hun bewegingsvrij- Tri)16* ®eva' van integratie van Soest, WZ'49 en SEC zouden de voetbalac commodaties aan de Eemweg en op de Bosstraat-Oost worden voorzien van nieuwe clubgebouwen en kleedkamers. Niet voor niets stelde het gemeentebe stuur meer geld beschikbaar toen de voetbalbesturen een akkoord bereikten over de integratie. Maar deze extra in jectie van ongeveer twee miljoen gul den, volgens Sportraad-voorzitter Paul Lemmen weggesleept voor de poorten van de hel, wordt niet toegediend als de integratie definitief afketst. Er blijft dan 'slechts' 5,5 miljoen over. Tot nu toe zijn alle berekeningen voor de verschillende clusterings-modellen veel duurder uitgevallen. Het is volgens velen een weinig rooskleurig vooruit zicht voor de betrokken sportverenigin gen. Verbaasd Bert Dekker was tientallen jaren ge zichtsbepalend voor SEC, was er sinds zijn VUT zelfs dagelijks te vinden, maar is sinds de ledenvergadering van vorige week niet meer op de Bosstraat-West gesignaleerd. "Ik ben verbaasd. In de cember hebben we het voorstel voorge legd aan de leden en kregen we het groene licht verder te praten. Nu word je plotseling geconfronteerd met een groep mensen, met Veldhuizen voorop, die tegen is. Er is teveel gespeeld op het gemoed van de mensen. Ik geef ze ge lijk dat het convenant voor de integra tie niet goed genoeg was, maar het be stuur heeft steeds alles willen uitleggen. We hadden de garantie van Soest en WZ'49 dat ze de namen en de club kleuren zouden veranderen. Het bestuur van Soest heeft ons zelfs nog een brief gestuurd, waarin het dat verklaart. Wat maakt het dan uit of het FC Eemland of wat dan ook wordt. Ze moeten bij SEC niet denken dat zij alleen de naam kun nen bepalen. Er is alleen maar gezegd: we willen ons cluppie niet kwijt. Ze heb ben het er niet over dat ze het op twee velden nooit redden. En wie zijn de dupe? De spelende leden. Ik hoop dat de mensen die hiervoor verantwoorde lijk zijn, beseffen welke miljoeneninves tering voor de sport ze hebben tegenge houden." Ook de inmiddels demissionaire voor zitter Bert Krijger van SEC vindt het jammer dat veel niet-spelende leden de integratie hebben verworpen. In de kan tine van SEC werden 243 schriftelijke stemmen uitgebracht, waarvan ruim tachtig via een volmacht. Achterdocht Een van de tegenstanders was Wim Welleman die nu met Jan Veldhuizen, Jan van Veenendaal en Henk van de Hoef nieuwe bestuursleden aan het zoe ken is. "Het totale voetbal zou beter worden van de integratie. Nu zullen de drie clubs het moeilijker krijgen. Of het emotionele aspect goed is geweest, weet ik niet. Maar teveel zaken waren ondui delijk. En daar krijg je achterdocht van. Als de andere partijen komen en de politiek dwingt ons, zullen we best gaan praten. Maar de ledenvergadering moet op 3 april kenbaar maken hoever we daarin kunnen gaan," aldus Welleman die eind deze week de zoektocht naar nieuwe bestuursleden wil hebben afge rond. Verslagenheid Bij voorzitter Paul Smit van Soest was de verslagenheid groot. Hij hoopt dat de drie clubbesturen weer met elkaar in gesprek raken en zal de deur naar de onderhandejingskamer zeker niet dicht gooien. "Als we toch iets kunnen berei ken in de richting van integratie zullen we er weer net zoveel energie insteken. Dit is de kans voor iedereen om de ko mende tien, vijftien jaar goed uit de voe ten te kunnen met goede trainingsfaci liteiten en moderne clubaccommodaties. Als de integratie niet doorgaat, moeten we niet de ijdele hoop koesteren dat de geplande investeringen voor de komen de jaren zomaar worden uitgevoerd. Als er op een goed moment geen geld is, gaat dat gewoon niet door. Er is de laat ste jaren al genoeg vooruitgeschoven en je weet niet hoe de financiële situatie van de gemeente straks is met alle be zuinigingen die het rijk oplegt. Wagenwijd open Ook Henk van der Pol, voorzitter van WZ'49, is te allen tijde bereid opnieuw te gaan praten. "Er ligt geen wrevel ten opzichte van SEC. Het is een beslissing van de ledenvergadering van SEC en die moet je sowieso respecteren. Onze leden waren unaniem voor, dus als de integratie op een andere manier wel haalbaar is, gaan we praten en kijken wat er mogelijk is. Bij ons staat de deur wagenwijd open," aldus Van der Pol. Paul Smit van Soest: "Als de integra tie niet doorgaat, moeten we niet de ijdele hoop koesteren dat de geplande investe ringen voor de komende jaren zomaar worden uitgevoerd. Henk van der Pol van WZ'49: "Er ligt geen wrevel ten opzichte van SEC. Onze leden waren unaniem voor, dus als de integratie haalbaar is, blijft onze deur wagenwijd open staan. Bert Dekker van SEC: "Ik hoop dat de mensen die hiervoor verantwoordelijk Zijn, zich ervan bewustzijn welke miljoe neninvestering voor de sport ze hebben tegengehouden. Alleen als WZ'49 het sportpark Eem weg zou moeten verlaten, trekt de club zich onverbiddelijk terug uit de onder handelingen. Vertraging Wethouder Ries van Logtenstein be treurt het dat de integratie in eerste in stantie is afgewezen door de ledenver gadering van SEC, maar ook hij ziet een opening. "Het geeft onnodig vertraging, maar er is een lichtpuntje en dat signaal moeten we opvangen. Als gemeente nemen we contact op met de Sportraad om te kijken welke stappen we kunnen ondernemen. Natuurlijk hopen we op en werken we aan een oplossing. De gemeente en de Sportraad gaan aan het nieuwe SEC-bestuur maximale infor matie verstrekken om aan te geven dat het in ieders belang is." Desgevraagd heeft Van Logtenstein bevestigd dat de gemeente alleen extra geld wil investe ren als de integratie alsnog doorgaat. Verliezers Martin Huizenga, bestuurslid van de soft- en honkbalvereniging De Knicker bockers ("Ja, we hebben dit seizoen ook weer een honkbalteam") gaat ervan uit dat zijn club van de Koningsweg naar de Bosstraat-West verplaatst zal worden, met of zonder integratie. "De positie die we zouden krijgen, is gebaseerd op het beschikbare bedrag. En als het budget omlaag gaat, zal dit ons ook pijn doen. Deze beslissing kent louter verliezers en ik denk dat op de lange duur SEC de grootste verliezer is. SEC is nu voor alle anderen de boosdoener. Als de laatste strohalm niet wordt gepakt en iedereen moet inleveren, komt het nooit meer goed tussen SEC en de rest. Al kan ik me het besluit van SEC wel voorstellen als de leden nu echt met z'n allen de schouders eronder zetten om hun club overeind te houden. Dat recht heeft elke club." Benieuwd Voor voorzitter Cees van Dorresteijn van MHC Soest is het geen kwestie van wel of niet blij zijn met de uitkomst van de stemmingen. "Ik ben benieuwd wat er gaat gebeuren. Voor ons is het meest essentiële dat we een gelijkwaardige ac commodatie krijgen. MHC Soest en De Knickerbockers naar de Bosstraat-West is het model dat ons voor ogen staat, maar de Eemweg is voor ons nooit een afgesloten weg geweest. Het enige mo del dat niet kan, is dat we samen met SEC op de Bosstraat-West komen, om dat er dan geen ruimte is voor een ge lijkwaardige accommodatie. Moeilijk Als de integratie definitief wordt afge blazen, wordt het volgens ambtenaar Sjaak Pot 'heel moeilijk' een plan te rea liseren, waarmee iedereen uit de voeten kan. "Het gevolg zou kunnen zijn dat alle zes betrokken clubs het met minder moeten doen. Want zonder integratie zal de efficiency van de nieuwe minder groot zijn. Met alle begrip voor de emo ties is het model met de integratie ide aal voor alle voetbalclubs," zegt het hoofd van de afdeling sport van de ge meente Soest. Mogelijkheden Zodra bekend is wie het nieuwe bestuur van SEC gaan vormen, moet de Sport raad de kandidaten benaderen. Dit is de mening van PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel. "De PvdA geeft er tijd en ruimte voor om alsnog een poging te wagen. Gaat het niet door, dan is dat een slechte zaak voor alle zes de vere nigingen die erbij betrokken zijn. Maar ik ben ervan overtuigd dat als WZ'49 en Soest na 3 april duidelijk kunnen maken aan SEC dat het hun ernst is, er nog mogelijkheden liggen om met in gang van het seizoen '98-'99 verder te gaan met een zaterdag- en zondagclub."

Soester Courant | 1997 | | pagina 13