Half dozijn treffers SEC-zaterdag Revanche voor heren van Red Stars 'Historische' zege van hockeysters ISPORTf Bowlstoernooi in Beukendal Fitstart bij AV Pijnenburg Offensief VVZ'49 legt loodje 'Onze woon is een fgf PAGINA 14' WOENSDAG 19 Groenwitten hebben geen kind aan zwak DVSU VOETBAL zaterdag Morgen van 10.00 tot 17.00 uur Sportprogramma Korfbaltoernooi om lokale titel voor basisscholieren Waterpolocoach wijt nederlaag aan leidsman Nog één wedstrijd in wintercompetitie van De Snoekbaars Topscorers Ook veel D-turners van Springbokken in de eindstrijd Jiske de Goede in cross aan de haal met districtstitel Vanaf zaterdag 5 april VOETBAL zaterdag WOENSDAG 19 MAART 1997 SOESTER COURANT HOCKEY l VOETBAL zaterdag j Hees scoort wel, maar verliest ook van Kamerik: 3-1 TAFELTENNIS Shot breidt buit in tweede divisie steeds verder uit Dressuurwedstrijd bij Eldorado Mooiste seizoenzege van damesteam op Niels Stensen BASKETBAL DAMMEN Andre Tjon A Ong van DVSB topscorer met achttien punten WOlMINGtNI I 'Herenteam MHC Soest verliest van scheidsrechters' Buit in uitwedstrijden blijft schaars Het enig minpuntje dat Hendrik- Jan de Boer kon aanhalen, was dat zijn ploeg verzuimde de 'dubbele cijfers' te halen, verder was de trai ner van SEC-zaterdag te spreken over de verrichtingen die leidden tot een 6-0-zege op DVSU. Het bezoek van één van de 'mindere goden' uit de kelder van het zaterdag voetbal vormde voor SEC een aardige gelegenheid het voetbal te herintroduce ren. Want in de afgelopen weken had De Boer te weinig genoten van het spel. "Er heeft zaterdag maar één ploeg ge speeld èn dat waren wij. DVSU heeft twee afstandsschoten gelost, maar is ver der niet in de buurt van Jan Willem Verwoerd geweest." Kortom, SEC had geen kind aan DVSU. Het halve dozijn treffers werd in de 22ste minuut ingeleid. Het afgetreden bestuurslid John Huiden kon zich volle dig op de wedstrijd richten en opende de score na een fraaie actie van Mark Schenderling. Het duurde tot de 38e minuut, alvorens Danny van der Heij den er 2-0 van maakte. De aangever was Remi van der Pol die een minuut later een solo bekroonde met het derde doelpunt van SEC. De tweede helft was nog niet vergevo; derd of de voorsprong was uitgebous; tot 5-0 door doelpunten van opnieu* Danny van der Heijden en Michel Bes- seling. De Boer gunde daarop ooi speeltijd aan Peter van Denderen, Jeroen Verweij en Erwin Lergner. Na' dat SEC een groot aantal kansen hai verspild, maakte Lergner er op aange ven van Verweij 6-0 van. In de resteren de tien minuten lukte het de groenwit- ten niet meer de oncentratie te bewaren Afgetreden als bestuurslid, scorend ah speler. John Huiden maakt 1-0 vooi SEC. WOENSDAG 19 MAART Zaalvoetbal 21.00 uur Lodewijkers-Firtina'93 (Utrecht) DONDERDAG 20 MAART Bowls 10.00 uur Provinciaal bowlstoernooi (Beukendal) ZATERDAG 22 MAART Basketbal 18.45 uur Crackeijacks-Red Stars (D) (Amersfoort) 20.45 uur BOB-Red Stars (H) (Oud- Beijerland) Tafeltennis 15.00 uur Shot-Pecos 2 (Orlando-ge- bouw) Voetbal 14.30 uur Scherpenzeel-WZ'49 (Scherpenzeel) 14.00 uur SEC-Hercules (Bosstraat- West) Volleybal 14.45 uur Stam/SoVoCo (D)-Donitas (De Bunt) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)- Renswouw (De Bunt) ZONDAG 23 MAART Hockey 12.45 uur Rood-Wit-MHC Soest (D) 14.30 uur Roomburg-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur Xanthos-Soest (Amster dam) 14.00 uur SEC-Hooglanderveen (Bos straat-West) Waterpolo 18.30 uur De Duinkikkers (H)-Alba- tros (Aqua Indoor) MAANDAG 24 MAART Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Dynamo-Firtina'93 (Lely stad) In Aqua Indoor wordt op zaterdag 22 maart een korfbaltoernooi voor scholieren gehouden. De organisa tie is in handen van De Eemvogels. Aan de wedstrijdenreeks wordt meege daan door leerlingen uit de groepen 5, 6, 7 en 8. De winnaar van de twee oudste groepen mag de gemeente Soest vertegenwoordigen op het provinciaal kampioenschap dat in juni zal plaatsvin den. De strijd om de lokale titel is za terdag tussen 13.00 en 16.30 uur. v De analyse van waterpolocoach Roel Timmer liet niets aan duide lijkheid te wensen over. De scheids rechter was in zijn ogen de boosdoe ner tijdens de uitwedstrijd tegen De Snippen. "Het verlies is voor een belangrijk per centage te wijten aan het optreden van de scheidsrechter. Ik zeg dit niet zo gauw, maar dit was wel zo'n verschrik kelijke vent," aldus Timmer over de 9- 7-nederlaag van De Duinkikkers. Om niks werden zijn spelers uit het wa ter gestuurd. Zelfs een waterpoloër die een mede-speler een aanwijzing gaf, moest vertrekken en de tegenstanders profiteerden vrijwel telkens van de on terechte overtal-situaties. En bij een si tuatie, waarin de bal niet in het doel was geweest, kende de leidsman De Snippen toch een treffer toe. In de verdediging mocht De Duinkikkers bijna niets. Timmer was zo eerlijk toe te geven dat de afwerking van zijn ploeg nauwkeuri ger had gekund, dat het via de periodes tanden 2-1,4-3 en 6-6 uiteindelijk 9-7 werd, was voornamelijk 'te danken' aan de arbiter, vond de coach. Alle dertien deelnemers aan de voorlaatste wedstrijd van de winter competitie sloegen zaterdag een visje aan dé haak. Dit gebeurde aan de Melm, waar Theo Bosman met 3.63 meter winnaar werd. Tweede en derde werden Gerrit Kasius, respectievelijk Rinus Brons. Maar de man die als vierde eindigde, heeft de beste papieren in handen. John Kasius leidt het klassement met 22 punten, zes minder dan Henk van Riet die zaterdag beslag legde op de vijfde plaats. Deze kan in principe John Kasius nog van de eerste plaats verdringen, maar dan moet Van Riet uitstekend voor de dag komen en Kasius een slechte dag hebben. De tiende en laatste wedstrijd wordt zater dag gevist aan de Vecht. VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen(WZ'49)17 2. Peter van den Berg (SEC zo)16 3. Mohammed Touhami(SEC-za)14 4. Michel Besseling (SEC-za)14 5. Gijsbert-Jan Schaap (WZ'49)...,7 Cees-Jan de Vries (VVZ'49)7 7. Jeroen van Veenendaal (Soest)6 Cees Dorresteijn (SEC-zo).....6 9. Maurice d"aquino (Soest)5 Jeffrey Dorrestein (Hees)5 Peter Wolfsen (Soest)5 In sporthal Beukendal wordt mor gen een provinciaal bowlstoernooi- gehouden. Vanaf 10.00 uur komen de teams in actie, de prijsuitreiking is om 17.00 uur. Bowls is komen 'overwaaien' uit Enge land, waar de populariteit ervan groot is en zelfs de televisie veel aandacht be steedt aan deze sport die op het eerste gezicht iets weg heeft van jeu de boules. Het is onwaarschijnlijk dat beelden van het toernooi in Soest via de buis in de huiskamers worden geprojecteerd, maar in elk geval komen er diverse teams uit de provincie naar Beukendal. In deze sporthal is de Bowls Club Soest enige jaren geleden opgericht, nadat de In de D-categorie heeft de jongens- ploeg van De Springbokken zich geplaatst voor de regionale finale. De turners rekenden in een recht streeks duel af met de concurrenten Mijdrecht en Houten. Het team bestaat uit Thiemo Timmers, Frank en Peter Taris. Ook de jeugd- ploeg kwalificeerde zich, ondanks de absentie van Bart Sanders, voor de eindstrijd. Met een tweede plaats in de voorrondes heeft ze een reële uitzicht op een podiumplaats. De Soester turnvereniging is sowieso goed vertegenwoordigd, want Willem Strijbosch en Mark Haringsma mogen in de finale bij de junioren uitkomen. In de tweede en beslissende voorronde voor D-meisjes dwong Sabine Kors zo goed als zeker een finaleplaats af. Zeker hiervan is Maaike Eichholtz bij de jeugdturnsters. gemeente Soest een demonstratie had georganiseerd. Inmiddels is de club tweemaal per week in de sporthal te vin den om op de mat van dertig bij vier meter te spelen. Ons land telt zestig bowlsverenigingen. Volgens de vereniging is de sport mak kelijk aan te leren, spannend en ont spannend tegelijk en niet duur om te beoefenen. Wie informatie wil hebben over de Bowls Club Soest kan contact opnemen met de secretaris van de club, tel. 0346-351266. Het toernooi is geor ganiseerd door de Bowls Club Soest en de Stichting Promotie Bowls en Kersbal. Belangstellenden kunnen gratis een kijkje komen nemen. De jeugdatlete Jiske de Goede van AV Pijnenburg is in Oudekerk aan de Amstel aan de haal gegaan met de crosstitel van het district. Als enige kon ze een meisje uit Texel volgen, dat meteen na de finish ervan door ging. Op een kilometer van de fi nish versnelde De Goede, waarna de Soesterse met een voorsprong van 100 meter als eerste de finish bereikte. In de C-klasse werd de Pijnenburgploeg kam pioen van West-Nederland: De ploeg bestond verder uit Aimee Menning (ze vende), Paulien Hanse (vijftiende), Na- dine de Goede (twintigste) en Chantal van de Laan (25e). In de D-klasse had Pijnenburg nog eens vier troeven in handen. Kim Roest liep lang voorin en eindigde als vijftiende. Amanda Kersbergen werd 21e, terwijl Jeanne Menning en Elise Verwijs daar vlak achter finishten. Atletiekvereniging Pijnenburg start op zaterdag 5 april opnieuw met een Fitstart-programma voor men sen die iets aan hun conditie willen doen. Het programma is bedoeld voor mensen die nooit of sinds lange tijd weinig tot nagenoeg niets aan sport hebben ge daan. Oolc zij die de laatste tijd niets meer aan actieve sport hebben gedaan, behoren tot de doelgroep. Het streven is om binnen drie maanden iedere deelne mer een redelijke conditie te bezorgen. In het verleden heeft dit beproefde en goed uitgebalanceerde Fitstart-program ma al meerdere keren bewezen daarvoor geschikt te zijn. De trainingstijden van deze Fitstart zijn zaterdagmorgen van negen tot tien uur en maandagavond van zeven tot acht uur. De trainingen worden zoveel mo gelijk in het bos in de nabijheid van de atletiekbaan van Pijnenburg gehouden. Ook zal gebruik gemaakt worden van de verlichte kunststof atletiekbaan die aan het eind van de Bosstraat/hoek Wieksloterweg ligt. Er wordt in ieder geval altijd vanaf deze accommodatie gestart. Naast de looptraining en het recreatie ve lopen omvat het conditieprogramma, dat door recreatietrainer en spelleider Co Limburg wordt gegeven, ook oefe ningen voor versterking van alle soorten spieren en verbetering van de houding. De kosten voor het hele programma, dat circa drie maanden duurt, bedragen zonder verdere verplichtingen 45 gulden per persoon. Aanmelden vooraf kan, maar is niet noodzakelijk. Men kan zich ook gewoon op zaterdag 5 of maandag 7 april in het clubgebouw van Pijnen burg (aan)melden. Voor meer informa tie: Co Limburg, tel. 6021271 (17.00- 18.00 uur). Aan autoluw p metuitgebouw Indeling: royale met houten vli waarvan 1 metl flinke zoldersl; leerd en voorzi eventueel snel In de bijna vijftigjarige geschiedenis van VVZ'49 was Eemdijk nooit eerder de tegenstander in een com petitiewedstrijd. De eerste ontmoe ting was er één om snel te vergeten. Althans, voor de Soesters die met de mentale gevolgen van een 2-1- nederlaag van het veld stapten. In negen uitwedstrijden lukte het de for matie van Henk van Asch dit seizoen nog maar één keer te winnen. De trai ner moest de basis op twee plaatsen wij zigen, omdat Bas van Doorn en de geb lesseerde Cees-Jan de Vries niet be schikbaar waren. Xander de Groot en Hidde Reitsma werden aangewezen als de vervangers. Op het hobbelige veld op sportpark De Vinken werd vroeg gescoord, waardoor de gastheren geen mogelijkheid vonden een fatsoenlijke aanval op te bouwen. Daarentegen kreeg VVZ'49 kans op kans, maar het schortte aan de afwer king. Na een half uuj was het toch raak. Ton Wolfsen bediende met een steek- pass Marcel van Essen die moeiteloos zijn zeventiende competitiedoelpunt van dit seizoen liet opschrijven. De achterstand was voor Eemdijk het sein er een schepje bovenop te doen en vlak voor rust kregen de 'Diekers' loon naar werken. De Groot beging een over treding in het strafschopgebied en de Eemdijk benutte de penalty: 1-1. In het begin van de tweede helft ging WZ'49 meteen de fout in. Een ver keerd begrepen breedtepass van Wolf sen werd onderschept, waarna een Eemdijker vrije doorgang had naar Mare Brouwer en de doelman van WZ'49 voor de tweede maal werd ge passeerd. Hoewel de Soesters de reste rende 43 minuten domineerden en steeds de aanval zochten, weid het doel niet gevonden. Het bleef 2-1. Eindelijk, na bijna achthonderd mi nuten viel er weer een doelpunt te bejubelen bij Hees. Het was Jeffrey Dorresteijn die de ban brak, maar een nederlaag voorkwam hij er niet mee. Hees verloor het ingelaste duel met Ka merik met 3-1 en blijft na zestien wed strijden op het magere aantal van elf punten staan. Hees heeft er nog zes meer dan Allen Weerbaar dat twee keer minder in actie kwam, maar waarschijn lijk de enige degradant in deze poule van de zesde klasse wordt. Hees stond overigens al met 2-0 achter, toen Dorresteijn scoorde. De doelpun ten vielen voor en na rust. Het laatste woord was ook weer aan Kamerik dat met een uitval de aandringende Soesters het nakijken gaf. Shot heeft alweer zeven punten aan zijn totaal gevoegd en kan er ge voeglijk van uitgaan dat het verblijf in de tweede divisie wordt verlengd. Daarmee heeft het team, dat nog vier duels moet spelen, voldaan aan de ver wachtingen die het zichzelf aan het be gin van het seizoen oplegde: promotie naar de tweede divisie en vervolgens handhaving. In de eerste 'return' klopten de Soesters Perfection 2 voor de tweede maal. Het werd 3-7, nadat in Soest al met 8-2 was gewonnen. De drie Tilburgse punten werden verdiend door Van Kuik. De twee overige tegenstanders, die nog geen partij wonnen, werden door Arjan Hoogeveen, Rene Daselaar en Aksel van Elteren opzij gezet. Ook het dubbel eindigde in een zege voor de Soester club. In de klassen B, L, M en Z komen zon dag 23 maart ruiters en amazones in actie tijdens de dressuurproef van de landelijke rijvereniging en ponyclub El dorado. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur in de manege aan de Bos straat. De basketballers van Red Stars mochten zich na afloop ,van de thuiswedstrijd tegen Team Drea- mers nog eens even achter de oren krabben en afvragen hoe ze destijds in Den Haag van deze tegenstander hadden kunnen verliezen. Red Stars, nog volop verwikkeld in de strijd om het kampioenschap en indirec te promotie morste dit seizoen tweemaal tegen zwakke teams, waaronder Team Dreamers. Met een 105-73-overwinning kregen de Soesters revanche, maar het puntenverlies in Den Haag kunnen ze niet meer terugdraaien. De achterstand op de koplopers Alphia en Binnenland bedraagt twee punten. Red Stars speelt de laatste competitiewedstrijd bij Alp hia en Binnenland moet ook nog een keer spelen tegen de ploeg uit Alphen a/d Rijn. Tegen Team Dreamers kon Red Stars zich naar hartelust uitleven. De gasten imponeerden geen moment. In hun spel was geen enkele structuur te herkennen en halverwege had Red Stars ze reeds 'gedubbeld': 56-28. De marge werd in het tweede deel slechts een beetje uitge bouwd. Topscorer werd Bob Kooter, de speler die zich begin dit jaar hardop afvroeg of het nog wel zin had om door te gaan, gezien het aantal minuten dat hij kreeg toebedeeld. Kooter gaf het antwoord zelf me;t 22 punten. Frans van den Berg, die met dezelfde vraag had geworsteld, maakte 12 punten, evenals junior Gui- do LaRose. Manfred Dikkers (21) en de jarige Harrold Veen (16) wisten kenne lijk ook waar de basket stond. Dames Voor een spectaculaire ontknoping zorgden de dames zondagmiddag in sporthal Beukendal. Al ruim 38 minu ten boksten ze tegen een achterstand aan, hingen ze aan een touwtje bij Niels Stensen dat een tot nu toe succesvolle poging onderneemt om kampioen te worden. Foto: Herman van Dam Drie spelers van Team Dreamers staan te slapen. Manfred Dikkers profiteert. Met een 7-13-nederlaag heeft DVSB de competitie afgesloten. Het Amsterdamse VAD was een maatje te groot voor de damcombi- natie uit Soest en Baarn. J.J. den Os verloor als eerste door een blunder in het eindspel. Ook Weistra, Van de Ploeg, Van Niel en Van de Laan verloren enigszins onnodig. Winst was er voor G. de Bruyn, in wiens partij de vijftig zetten niet binnen twee uur waren gedaan. De scheidsrechter oordeelde dat de DVSB-er er beter voor stond. De jeugdige Robert Jan Sall en Van Wijk behaalden remise. Andre Tjon A Ong had ruim zes uur nodig om in een moeilijk eindspel van Van Waal te winnen. Met achttien punten uit tien partijen is Tjon A Ong topscorer in de competitie geworden. vrije worpen werden er slechts twee be nut. Op dit gebied deed Red Stars het, Antoinette van Eeten in het bijzonder, iets beter. Bovendien waren de Soesters aan het eind oppermachtig in de verde digingsrebound en kreeg Leontine van den Dijssel het op haar heupen. Ze wis te de achterstand uit (50-50) en Van Eeten hielp Red Stars anderhalve mi nuut voor tijd voor het eerst op voor-1 sprong. De laatste was vijftien seconden voor het einde ook verantwoordelijk voor de beslissende score: 55-53. Maaike Dorresteijn, zodat het niet zo veel uitmaakte dat MHC Soest tussen door kansen om zeep hielp. Heren Het herenteam verloor niet met 0-3 van koploper HIC, maar van de scheidsrech ters. Drie discutabele beslissingen leid den na rust evenzoveel doelpunten in. Coach Frans Tordoir sprak van een 'fou tieve beoordeling', een 'scheidsrechter lijke dwaling' en een 'faliekante blun der'. Volgens de hockeytrainer gaf de uitslag een vertekend beeld van de wedstrijd, want MHC Soest had volgens hem in de eerste helft uitstekend gespeeld. Welis waar liet de ploeg het initiatief aan HIC, kansen werden nauwelijks weggegeven. Evenals een week eerder kregen de Soesters na vijf minuten zelfs een straf- bal, maar na Wouter van Rensen was het nu Maarten van de Klink die deze ideale kans liet liggen. Later ging het alsnog bergafwaarts, nadat HIC dankzij de openingstreffer vleugels had gekre gen. "Van HIC mag je verliezen, maar op deze manier is het niet terecht," vond Tordoir. De Amersfoorter heeft volgend seizoen ook de touwtjes in handen bij de heren- formatie van Soest. Of alle spelers van Tot driemaal toe laaide de hoop bij Red Stars op, maar telkens plaatsten de Utrechters een tussensprintje. De Soes ters kwamen terug tot 16-18, verloren het contact (20-31), haalden in tot 33- 35, maar Niels Stensen ging er opnieuw vandoor. Toen de tijd begon te dringen, was het nog 45-50. Vanaf dat moment hield Red Stars de verdediging aardig gesloten en wist Niels Stensen zich geen raad met de vrije wor pen die het kreeg. Van de tien laatste Voordaan werd het slachtoffer van de 'historische' zege van de hockeysters die meteen het gat met de onderste ploegen vergrootten. "We hoeven niet meer naar onderen te kijken," stelde Heemskerk tevreden vast na wat hij een 'regelmati ge' overwinning noemde. Stephanie van der Spoel zette in de tien de minuut de toon bij een strafcomer en tien minuten voor rust volgde Caroline van der Meer haar voorbeeld door na een strafcomer in de rebound te scoren. Het volgende doelpunt werd over de rust getild en viel na 44 minuten spelen. De doelpuntenmaakster was ditmaal Fleur Schoornagel die was aangespeeld door Ingeborg Blaauw. Het werd 4-0 na een solo van Judith Gerritse en 5-0 door Terwijl verschillende speelsters uit bei de kampen nog druk in de weer zijn, is de hockeybal al doorgerold. Foto: Herman van Dam de huidige selectie aanblijven, is de vraag. "Ik principe ga ik door bij MHC Soest, maar de kans bestaat dat een aantal spelers opstapt. Namen wil ik niet noemen, want dan zou ik ze een etiket opplakken, maar er gaan wel geruchten. Het is nog niet met zekerheid te zeggen, maar als je degradeert zal het moeilijk zijn een aantal jongens te behouden." Tordoir liet zondagmiddag aan de Ko ningsweg al drie junioren ruiken aan het seniorenniveau. Mare Goedhart, Rein Jansen en Arjan Wijburg mochten na rust invallen. Maar als MHC Soest zich handhaaft in de eerste klasse, is het vol gend seizoen wellicht nog te vroeg de jonge garde in te passen. Vooral als een te groot aantal bepalende spelers de wijk neemt. Voorlopig eist de uitwedstrijd tegen Roomburg alle aandacht van Tordoir op. De komende tegenstander staat on deraan en dus moet er worden gewon nen. "Het wordt knijpen," aldus Tordoir. In de bijna vier jaar dat de voormalige voetbalkeeper Peter Heemskerk (SEC, Wageningen, Soest) aan het roer staat bij de da mes van MHC Soest werd nooit eer der met zulke grote cijfers gewon nen. De trainer kon zich wel een keertje 4-0 herinneren, maar 5-0, dat had hij niet eerder meegemaakt.

Soester Courant | 1997 | | pagina 14