Strater EDlSTO/MP ed Stars Een publikatie van de Soester NVM-makelaars. Woningen, bedrijfspanden, taxaties, hypotheken, verzekeringen. NIEUW IN VERKOOP VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ: UW MAKELAAR IN DE REGIO! Schoeman Makelaardij o.g ïgt loodje Soesterbergsestraat 79, Soest. 035 - 6016151 'Onze nieuwe woonkeuken is een paleisje/ 3 SOESTERBERG f Jesus Christ Superstar: goede opmaat naar Pasen DETEC DE LANDELIJKE BEVEILIGER IN UW REGIO Soester Courant/Reclamekrant Een hoofd vol herinneringen SOESTER COURANT OENSDAG 19 MAART 1997 PAGINA 14 REELE PRIJS VAN UW HUIS WETEN? öii»w aars nsen SOESTERBERG - WOSTOK 'Dankzij de gunstige verbouwingshypotheek kunnen we ook regelmatig een andere keuken proberen.' 349,- dressoir 695,- W0NING1NRICHTING Bang veer inbraak? Laetitia blijft goed presteren VOLLEYBAL Stratenvolleybal voor twaalfde maal Presentatie van een bijzonder boek Een hoof herinnen Auto in brand Reuma raakt je SOEST LAANSTRAAT 29 PAGINA 15 an SEC. helft was nog niet vergevor- voorsprong was uitgebouwd or doelpunten van opnieuw der Heijden en Michel Bes- Boer gunde daarop ook aan Peter van Denderen weij en Erwin Lergner. Na- en groot aantal kansen had taakte Lergner er op aange- rweij 6-0 van. In de resteren- ïuten lukte het de groenwit- er de oncentratie te bewaren. en als bestuurslid, scorend als in Huiden maakt 1-0 voor SOEST EIGENDOMWEG 33 i geen mogelijkheid vonden lijke aanval op te bouwen. ;n kreeg VVZ'49 kans op het schortte aan de afwer- a half um; was het toch raak. n bediende met een steek- I van Essen die moeiteloos nde competitiedoelpunt van iet opschrijven, and was voor Eemdijk het schepje bovenop te doen en ist kregen de 'Diekers' loon De Groot beging een over- et strafschopgebied en de ïutte de penalty: 1-1. i van de tweede helft ging teen de fout in. Een ver- jen breedtepass van Wolf- nderschept, waarna een vrije doorgang had naar ver en de doelman van r de tweede maal werd ge- •ewel de Soesters de reste- ïinuten domineerden en tval zochten, werd het doel n. Het bleef 2-1. werden er slechts twee be- 'ebied deed Red Stars het, an Eeten in het bijzonder, •vendien waren de Soesters oppermachtig in de verde- nd en kreeg Leontine van et op haar heupen. Ze wis- stand uit (50-50) en Van Red Stars anderhalve mi- d voor het eerst op voor-1 iatste was vijftien seconden de ook verantwoordelijk ssende score: 55-53. Aan autoluw plein gelegen COMFORTABELE TUINKAMERWONING met uitgebouwde entree en zonnige achtertuin (zuidoost). Bouwjaar 1986. Indeling: royale entree met schuifkasten, gezellige tuingerichte woonkamer met houten vloer, half open keuken, trapkast; verdieping: 3 slaapkamers, waarvan 1 met dakkapel, badkamer met ligbad en 2e toilet, vaste trap naar flinke zolderslaapkamer en voorzolder. Uiteraard is het pand geheel geïso leerd en voorzien van gas c.v. met combiketel. Aanvaarding in overleg, kan eventueel snel! VRAAGPRIJS: f 295.000,- k.k. De verbouwing van een eigen huis is een hele onderneming - ook financieel. Schoeman Hypothe ken heeft er kijk op. Samen met u zoeken wij de financiering die het beste past bij u en bij uw verbouwingsplannen. We kennen de onroerend goedmarkt (binnen de Schoeman Groep werken tenslotte ook makelaars). Wij weten alles over bijvoorbeeld de waardevermeerdering door ver bouwing. Dat kan de financiering gemakkelijker maken. Met een verbouwingshypotheek van Schoeman krijgt u ook financieel meer ruimte. Maatwerk van de Schoeman Hypotheekadviseur Hypotheken Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 0S5 - 60 1 3 539 LADBNKAST SALO ntafel 499,- Rademakerstraat 26 3769 BD Soesterberg Telefoon: 0346-352 478 Telefax: 0346-354 831 Vraagprijs 398.000,- k.k. Aan een van de doorgaande stralen een uitstekend onderhouden vooroorlogs vrijstaand woonhuis met vrijstaande stenen garage en ruime zonnige tuin. Bouwjaar ca. 1920. Kavelopp. 586 m2. De plezierige indeling is als volgt: begane grond: entree, hal, meter kast, grote kelder op stahoogte. Toilet. Gesloten moderne eetkeu- ken aan achterzijde. Douchegelegenheid. 1 e verdieping: over loop, 3 slaapkamers en c.v.-ruimte. De woning is goed onderhou den, geheel nageïsoleerd, voorzien van c.v. (1993) en recentelijk geheel geschilderd. Een perfecte woning indien u kleiner wilt wo nen maar toch wilt genieten van de enorme leefruimte om het huis. Aanvaarding in overleg. Bel dari 035 - 603 27 37 etvVan Rouwendaal makelaardij komt langs voor een 100% betrouwbare taxatie! VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ ASSURANTIËN BURG. GROTHESTRAAT 1 IA - 13 3761 CJ SOEST TELEFOON 035 - 603 27 37 FAX 035 - 603 27 38 Vraagprijs 625.000,- k.k. Op uitstekende en rustige lokatie gelegen geschakelde semibun- galow met dubbele garage en fraai aangelegde zonnige tuin op het zuid-oosten. Perceelsoppervlakte 493 m2. Bouwjaar 1991. In deling begane grond: entree, tochtportaal, hal, meterkast, toilet ruimte. Doorgang naar verwarmde garage met wasmachine en c.v. opstelling. Ruime L-vormige living met open haard en laminaatvloer. Schuifpui naar de royale tuin. Halfopen luxe keuken voorzien van inbouwapparatuur. Zeer grote ouderlijke slaapkamer (vh 2) met schuifpui naar de tuin en eigen complete luxe badkamer. 2e vrij staande stenen garage in de tuin met verwarming en dubbele sec- tionaldeur. 1 e verd.: overloop, 2 slaapkamers waarvan 1 met bal kon, 2e badkamer met douche en vaste wastafel. Grote bergkast op overloop. Diverse extra's waaronder geheel spachtelputz/spuit- wanden. Volledig geïsoleerd. De woning biedt meer ruimte dan de buitenzijde doet vermoeden. Tekening beschikbaar. Aanvaarding in overleg. U koopt al een perfecte alarminstallatie voor 1.450,- excl. BTW. U bent dan zeker van een effectieve bewaking 24 uur per dag. Naast koop kunt u ook huren. Meer welen over de voerdelen van deze unieke mogelijkheid? Maak een afspraak en bel! Dan kan uw waakhond ook eens een oogje dicht doen. BEVEILIGINGSTECHNIEK ATI-Beveiligingen b.v. Korte Brinkweg 26b, 3761 EE Soest Tel. 035 - 6011977 Erkend Beveiliging: 'Ik ben met nogal wat reserves naar deze uitvoering gegaan. Vooral het begrip 'rockopera' sprak mij in de combinatie Jesus Christ Superstar niet zo aan. Maar dit jongerenkoor uit Vleuten was subliem, zij vertolk ten het op een geweldige manier. Vooral de combinatie muziek en zang met daarin het zo bekende ver haal, was voor mij soms bijzonder emotioneel. Ik heb ruim twee uur op een harde kerkbank gezeten, maar het leek wel een kwartier'. Dit was één van de vele reacties na de opvoering van Jesus Christ Superstar, vrijdagavond in het kerkelijk centrum aan de Generaal Winkelmanstraat. Ben Beumkes, trompettist van de JCS-band die voor de muzikale begeleiding zorg de, trok met volle teugen aan zijn siga ret. 'Even in de buitenlucht bijkomen van deze première. Ja, ook wij zijn zeer te vreden. We hebben nogal wat geoefend en vergeet niet dat er diverse nieuwe stemmen bij zijn gekomen. We waren vol verwachting hoe Marcel Kooijman het in de rol van Jesus Christ zou doen. Hij was wel veel zachter als zijn voor ganger, maar wel goed. Als we het over al spelen, zoals we vanavond hier in Soesterberg hebben gedaan, ben ik best tevreden'. Gaaf Een jeugdige bezoekster was nog onder indruk van alles wat ze had gezien. 'In grote trekken ken je het verhaal, maar zoals dit gespeeld werd met de combi natie van licht, zang en muziek. Dat was in één woord: gaaf! Maar ik wil nu naar huis om even in stilte na te genieten van wat ik heb beleefd. Je mag het rustig weten hoor, ik heb heel wat keren zit ten janken'. Ruim tweehonderd bezoekers waren naar de kerkruimte gekomen om dit spektakel te zien en te horen. Zij heb ben een goede opmaat naar Pasen mo gen beleven. Het jongerenkoor met hun veertig personen en tien musici zetten iets op het toneel dat indrukwekkend was. De muziek en zang getuigden van een vakbekwaamheid. Elke deelnemer was vanaf het begin tot aan het eind geïnspireerd en enthousiast en dat zorg de voor een bijzondere goede uitvoe ring. De groep heeft op gebied van zang heel wat in haar mars. De hoofdrolspe lers Marcel Kooijman als Jesus Christ en Harm Spek als Judas Iscariot waren groots. Vooral het stemvermogen en to neeluitvoering van Harm Spek dwong respect af. Christie Veldhuizen wist de rol van Maria Magdalena goed te vertol ken evenals Frank van de Laarschot in Pontius Pilatus. De choreografie is in uitstekende handen van Helma van Slobbe en Mariëtte Kooijman. De uit voering in eigentijdse kleding was goed. Ook de gevangenneming van Jezus was met eigentijdse zaken omringd, zoals journalisten, camera's en microfoons. Jesus Christ Superstar, gespeeld door het jongerenkoor uit Vleuten, zal onge twijfeld op vele plaatsen vele mensen doen ontroeren. Zaterdag 15 maart presteerde SV Lae titia opnieuw goed in de Gewestelijke Kampioenschappen toestelturnen van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnasiek Verbond (KNCGV) in de sporthal Kerkenlanden te Hilversum. Van de 103 turnsters in de leeftijd van 8 en 9 jaar, waren er slechts drie van SV Laetitia. Maar van die drie behaalde Charlene van Miltenburg met 36.10 punten een tweede plaats. Maar dat was niet alles, want Kasmin van Westrenen eindigde met 34.00 punten op de zeven de plaats en Kimberly Dutscher behaal de met 33.10 punten nog een fantas tische elfde plaats. Ze manifesteerden zich op de balk, de brug, op de mat en in de sprong. Op 1, 8,15 en 19 april wordt in de Ban- ninghal voor de twaalfde maal het stra- tenvolleybaltoernooi gehouden. De avonden beginnen op 19.30 uur tot ui terlijk 23.00 uur. Teams kunnen zich inschrijven voor de prestatie- of recrea tiepoule. Per team moeten minimaal twee dames in het veld staan. In de re creatiepoule mogen maximaal twee competitiespelers meedoen en in de prestatiepoule maximaal drie, onder wie één dame. De inschrijving kost 30 gul den en kan plaatsvinden bij Sporthalbar Time Out of Gineke Kremer, Professor Lorentzlaan 56. Als gevolg van intra-statelijke con flicten, is de afgelopen jaren het in zetten van humanitaire hulpverle ningen aanmerkelijk toegenomen. Samenlevingen werden ontwricht; duizenden slachtoffers vluchtten naar veilige oorden; hulpverlening was daarop de grote vraag. De verwachting is dat de instabiliteit en geweldige uitbarstingen, in de komende periode zullen toenemen, met de vraag naar materiële hulp en personele inzet. Het werken in crisisgebieden en in cri sissituaties, vraagt een specifieke des kundigheid, omdat de plaatselijke situa tie vaak chaotisch, primitief en gevaar lijk kan zijn voor leven en gezondheid van de hulpverlener. De vele organisa ties die zich hiervoor inzetten dienen hun ervaringen en know how op elkaar af te stemmen. Het Kontakt der Kontinenten neemt in dit geheel een belangrijke rol in. Specia listen zoals stafmedewerker Henk de Jong, zijn ervaren in het opleiden, bij scholen, begeleiden en ondersteunen van voor uitzending gereedstaande vrij willigers. Maar even belangrijk is het zogenaamde 'terugkeer programma'; na de thuiskomst volgt de reïntegratie. Uit een gehouden onderzoek blijkt dat men veel waardering heeft voor de wijze van debriefing van het Kontakt der Kontin enten. Herinneringen Donderdag 13 maart stond deze debrie fing centraal in de presentatie van het boek: 'Een hoofd vol herinneringen. Werken in risicogebieden'. In opdracht van het Kontakt der Kontinenten heeft mw. D. Pinedo, auteur/journaliste, tien interviews in dit boek met mensen in dit !h? toüwh frank Verken i iCQ^ébiedexi Een 23-jarige Soesterbergse kreeg vrij dagmorgen de schrik van haar leven toen ze met haar auto op de Sterren bergweg reed. Ze hoorde opeens een vreemd geluid, waarna de motor af sloeg. Vervolgens kwam er rook onder de motorkap uit en enkele ogenblikken later stond haar auto in brand. Ze was er gelukkig op tijd uit. De brandweer van de vliegbasis zorgde voor het blus werk. Reuma is volksziekte nummer 1. Eén op de duizend kinderen lijdt aan deze ziek te. Het heeft voor de persoon én het ge zin grote gevolgen; aanpassingen blijken vaak noodzakelijk te zijn. Om hen hierin een handje te helpen wordt van 16 tot en met 22 maart een collecte gehouden. Namens meer dan 400.000 reumapa tiënten alvast hartelijk dank. O ja, als u de bus misloopt, giro 324 t.n.v. Natio naal Reumafonds Den Haag kan ook. Het Soesterbergs reumacomité, Maijo- lijn Prause en Leida Wels. boek beschreven, die in crisisgebieden en in crisissituaties hebben gewerkt. Uit hun verhalen blijkt hoe moeilijk het is traumatische ervaringen een plaats te geven als het leven na terugkeer schijn baar zijn normale gang heeft ingeno men. In het bijzonder werd dit uit de mond van Klazien van Brandwijk-Wil- tjer (1951) gehoord, die als humanisti sche raadsvrouwe in december 1992 met een groep mariniers naar Cambodja werd uitgezonden. Ogenschijnlijk rustig, maar in wezen sterk geëmotioneerd ver telde zij in het kort haar drama van reïn tegratie. Fysieke en lichamelijke klach ten folterden haar lichaam zonder dat iemand een juiste diagnose kon stellen. Kort geleden werd haar medegedeeld dat de opgedane trauma voor haar on geneeslijk is. Na haar volgden anderen met ook herkenbare tekenen van span ningen die zich een weg moesten vin den. Heel duidelijk werd daarin 'het niet begrepen worden' gevoeld. Laagdun- kende reacties en dooddoeners van 'je moet je maar aanpassen1 werden ge hoord, in plaats van de arm over de schouder en de warme stem met 'en ver tel nu eens jouw verhaal'. In scherp con trast waren daarop de hoogdravende woorden van de vele Togen', de kenners en ogenschijnlijke betweters; de stuurlui aan de wal. Zij hadden het allemaal van een enorme afstand gezien, maar wisten het veel beter dan al die mensen die het hadden beleefd. Daarom alle eer aan bv. drs. F.A.W. Unk, psychiater in het AZU, die daar wél respect voor had en zijn opmerking beëindigde met: 'Ik heb een enorm respect voor allen die naar die landen gaan'. Daarom is het boek: 'Een hoofd vol herinneringen', een ere saluut aan al die dappere vrouwen en mannen die misschien nooit van 'naas tenliefde' hebben gehoord, maar het wel op een ongelofelijke manier in praktijk hebben gebracht. Dan is het fijn dat een Kontakt der Kontinenten deze mensen na hun missie opvangt en weer een 'thuiskomst' geeft.

Soester Courant | 1997 | | pagina 15