En dit zijn de knallers van deze week: Deur naar integratie nog op kier Rechter buigt zich over supermarkt Politie treedt strenger op tegen vernieling van papierbollen 189 198 595 250 79 Schut kan fluiten naar nieuwe milieu-vergunning Klachten in Overhees over lawaai burgerluchtvaart 6027493 VOORJAARS WEEKEND Ondanks afkeuren voorstel door ledenvergadering SEC 3 Actueel 3 Actueel 11 Soesterberg 13 Sport 4 Varia Jongen(14 jaar) mishandeld en van fiets beroofd Provincie vertrouwt autosloper niet SLECHTZIEND Low Vision Centrum kan helpen. A. van der Lee kwaliteits kleurenfoto's nu 1 Andere vliegroute naar Schiphol KLAREN SB Ook voor service moet u bij ons zijn Vrij Polderland wil bouwvergunning laten terugdraaien HET VLEESCENTRUM Magere varkens- lappen AOP Witte of Bonte Reus Unox rookworst Gebraden achterham Palingfilet Mandarijnen Komkommers VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest K TUIN-ADVIESCENTRUM 't Vaarderhoogt INKOMSTENBELASTING Het voorstel voor een zaterdag- en een zondagclub mag dan door de leden vergadering van SEC met 71 tegen 172 stemmen zijn verworpen, de deur naar de integratie van SEC, Soest en WZ'49 staat nog op een kier. Dit blijkt uit opmerkingen van vertegenwoordigers van de voetbalclubs, het gemeentebestuur en de Vereniging Sportraad Soest (VSS). Iedereen is be reid opnieuw om de tafel te gaan zitten. Zelfs bij SEC, waar een nieuw be stuur moet worden geformeerd, leeft het besef dat de voetbalverenigingen alleen maar inleveren als ze afzonderlijk van elkaar op ingekrompen ac commodaties de toekomst tegemoet treden. Zoals verwacht keurden de ledenverga deringen van Soest (107-15) en WZ'49 (72-0) het in het convenant omschreven integratieplan goed, maar werd de meest opzienbarende ontwikkeling van de laatste decennia op sportgebied ge blokkeerd in de kantine van SEC. Zo als aangekondigd trok het SEC-bestuut hieruit zijn conclusies. Het stapte op, al handelen Bert Krijger, Henk Verheijen en Rob Nieuwaal de lopende zaken af. Onduidelijkheden Wim Welleman van SEC sluit niet uit dat de uitslag van de stemming anders was uitgevallen als een aantal zaken, zoals de namen en de kleuren van de nieuwe clubs, geen vraagtekens en twij fels hadden opgeroepen. "Tijdens de vergadering is gebleken dat veel mensen vinden dat er één zaterdag- en één zon dagclub moet komen. Maar het is alle maal veel te snel gegaan. Je moest nu stemmen over onduidelijkheden. Als ze de integratie rustig hadden voorbereid en pas hadden laten ingaan in 1998 was het in een ander daglicht komen te staan en denk ik persoonlijk dat de kans van slagen veel groter was geweest." Met Jan Veldhuizen, Jan van Veenend- aal en Henk van de Hoef behoort Wel leman tot de commissie van vier die probeert eind deze week een nieuw be stuur op papier te hebben staan, dat in de volgende ledenvergadering van don derdag 3 april moet worden gekozen. Pas dan kan volgens Welleman bekeken worden welke ruimte het nieuwe be stuur krijgt om opnieuw met Soest en WZ'49 over integratie te praten. Maar het initiatief ligt, aldus Welleman, bij de andere partijen. Bij Soest en WZ'49 is met teleurstel ling gereageerd op de overigens weinig verrassende uitslag bij SEC. Soest-pre- ses Paul Smit en zijn collega Henk van der Pol van WZ'49 hopen dat de on derhandelingen kunnen worden hero pend. Ze laten de kwestie nu betijen, totdat het nieuwe bestuur van SEC is aangetreden. Oplossing Mogelijk zal het beoogde bestuur al voor de ledenvergadering van 3 april worden benaderd door de VSS die zich in overleg met de gemeente zal gaan belasten met de voorzetten. VSS-voor- zitter Paul Lemmen: "We willen graag een goede oplossing voor de sport, zo dat de nadelen van de bezuinigingen worden omgezet in voordelen voor de clubs. Nu moeten we even wachten tot de rust is weergekeerd. Als we weten met wie we in contact moeten treden, kunnen we kijken wat er wel mogelijk is." Feit is dat de gemeente aanzienlijk min der geld zal investeren in de clustering van sportaccommodaties als de integra tie van Soest, WZ'49 en SEC defini tief wordt afgeblazen. Beschikbaar is in elk geval ruim vijf miljoen gulden, maar bij integratie is de gemeenteraad bereid Wethouder Ries van Logtenstein: "Blessuretijd. dit bedrag op te schroeven tot 7,6 mil joen gulden. Geen integratie betekent voor zowel WZ'49, SEC als Soest een forse aderlating. 'Gemiste kans' Vandaar ook dat in brede kring wordt gesproken van een 'gemiste kans'. Sportwethouder Ries van Logtenstein vol de voetbalclubs nog een kans geven, maar de tijd dringt omdat de gemeente vóór de zomervakantie een besluit moet nemen over de clustering die nodig is om de/ opgelegde bezuiniging van 200.000 gulden (vanaf 1999) te realise ren. Tegen die tijd moet worden begon nen met de uitvoerende werkzaamhe den. "We zijn in de blessuretijd aanbe land, maar daarin kunnen nog verras sende dingen gebeuren," aldus Van Log- tejnstein. ten (L ,ees ook de sportpagina Soester Courant: 75 jaar. Verhalenwedstrijd: 'Soest in 2022'. Geluidzone vliegbasis nog niet aangepast. Skiteam Soesterberg goed voor de dag. 'Burgstedens' bezochten Burgstede. Beslissingsduel BDC a.s. zondag al. Soest helemaal terug in de race. Stam/SoVoCo betaalt tol. Sportverenigingen dreigen extra financiële injectie mis te lopen. TBS mag 82 zieke bomen kappen. SWS met jongeren naar Auschwitz. Zweefvliegciub moet meer 'lieren'. De politie is op zoek naar getuigen van een incident, dat zich afgelopen zaterdagmiddag (15 maart) om streeks half vijf afspeelde op het fietspad langs de Dalweg, ter hoog te van de Haverweerd. Een 14-jari- ge jongen uit Soest werd door een onbekend gebleven knaap tot stop pen gedwongen. Hij kreeg het bevel zijn fiets af te staan. Omdat de jon gen dat weigerde kreeg hij een stomp in zijn maag. Toen hij desondanks zijn fiets bleef vasthouden vielen er meer klappen, ook in zijn gezicht, zodat hij de fiets uiteindelijk toch maar losliet. De onbekende ging er vervolgens met de fiets vandoor. Volgens het signalement is de dader een jongeman van ca. 15 a 17 jaar, ongeveer 1,75 meter lang, met blond haar en gekleed in een opvallend fel le oranje jas, Nike-gymschoenen en een blauwe spijkerbroek. De politie houdt zich aanbevolen voor alle in formatie die haar bij het onderzoek kan helpen en verzoekt eventuele ge tuigen contact met haar op te nemen. Autosloopbedrijf Schut aan de Industrieweg krijgt geen nieuwe milieuvergunning van de provin cie. Volgens Gedeputeerde Sta ten (GS) kan de ondernemer op het gebied van milieu onvoldoen de garanties geven voor een ver antwoorde voortzetting van zijn bedrijf. Het vertrouwen van GS in Schut is gedaald tot het nulpunt. Dit naar aanleiding van de geschiedenis, waar in de gemeente en provincie voort durend met hem in de clinch lagen en Schut herhaaldelijk de regels aan zijn laars lapte. De huidige handel wijze en de voorgenomen bedrijfs voering zijn, aldus GS, een reden te meer de aangevraagde vergunning te weigeren. "Het belang van de bescherming van het milieu is niet gediend met een vergunning voor dit bedrijf. De aan vraag biedt geen zicht op verbetering in de naleving van milieuregels. Een doelmatige verwijdering van afval kan niet worden gegarandeerd. En gezien de grote kans op stillegging of sluiting hebben we geen vertrouwen in de continuïteit van het bedrijf," aldus het dagelijks bestuur van de provincie. De vergunningsvoorschriften zijn door Schut veelvuldig overtreden en de autosloper heeft volgens de pro vincie onvoldoende geïnvesteerd in milieubeschermende maatregelen. GS stellen dat het bedrijf nog steeds in overtreding is, omdat het aantal autowrakken op het terrein het toe gestane aantal van vijf overschrijdt. Om een einde te maken aan een si tuatie die milieuhygiënisch ontoelaat baar was, trok de provincie eind 1994 de milieuvergunning van Schut in. In de vijf voorafgaande jaren had den schriftelijke waarschuwingen, dwangsommen en tijdelijke stilleg gingen onvoldoende effect gesor teerd. Ook na het intrekken van de vergunning ging Schut op de oude voet verder. Daarom liet de provin cie vorig jaar veertienhonderd wrak ken van het terrein aan de Industrie weg verwijderen. In de tussentijd vroeg Schut een nieuwe milieu-vergunning aan bij de provinciebestuur, maar dat heeft alle vertrouwen in de autosloperij opge zegd. Medisch Centrum Molendael Voor afspraken: 0800 - 0229200 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS START DIRECT! Telefoon 033 - 4729097 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 6 COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO Zuidpromenade 1S. Soest .Tel.: 601 28 74 Niet alleen de vluchten op en rond om de vliegbasis Soesterberg zijn voor nogal wat Soesters een bron van lawaai, ook de burgerluchtvaart zorgt voor hinder. Dat blijkt uit de klacht van een inwoonster van Overhees, die de gemeente onlangs verzocht zich wat meer in te zetten tegen de overlast. Het gemeentebestuur kan er echter niet veel tegen doen, zo blijkt uit de reactie van het College van B. en W. aan de PvdA-fractie, die de brief van de dame uit Overhees had doorgestuurd. Geluid hinder is inherent aan de aanwezigheid van een vliegbasis, aldus B. en W., dus het hoort er gewoon bij. Om de ergste overlast te voorkomen zijn - afhankelijk van de afstand tot de basis - geluid we rende voorzieningen aangebracht of gel den er stringente normen voor de be bouwing. Maar ook buiten de geluidzo ne zal het vliegverkeer wel eens voor overlast zorgen, en dat is niet helemaal weg te nemen. Soest oefent via de artikel 280-commis- sie (Voorlichting en Overleg Vliegbasis Soesterberg) enige invloed uit op de beperking van de overlast, stelt het Col lege vast. Maar er komen ook klachten binnen over het vliegtuiglawaai van de burgerluchtvaart: vliegtuigen die elkaar met korte tussenpozen opvolgen en op grote hoogte vliegen (tussen de 4 en 10 kilometer). Dat heeft vermoedelijk te maken met de wijziging van de vliegroutes van en naar Schiphol, die sinds 10 november vorig jaar zijn veranderd. De vliegtuigen vol gen normaliter een route noordelijk van Hilversum, Baarn en Amersfoort. Als de wind uit het zuidwesten komt, heeft de klaagster in Overhees vastgesteld, wijken de vliegtuigen echter enigszins van de route af en komen meer over Soest. Het College laat weten dat de lucht vaartinspectie toezicht houdt op de na leving van de voorschriften. Bij overtre ding volgt er een proces-verbaal. Boven Soest zijn de vliegtuigen echter zo hoog dat de gestelde normen niet overschre den worden. "Iri de veranderende sa menleving waarbij mobiliteit hoog staat aangeschreven is het zuur om te moeten constateren dat het vliegtuiggeluid aan het achtergrondgeluid is toegevoegd," wordt in het ambtelijke advies fijntjes opgemerkt. "Wij realiseren ons dat op sommige 'bui tenzitdagen' het vliegtuiggeluid een we zenlijk onderdeel uitmaakt van het ach tergrondgeluid," maken B. en W. daar van. "Omdat geen wettelijke normen overschreden worden moeten we vol staan met te vertrouwen op het toezicht en de handhaving door de luchtvaartin spectie en de sturende werking van de opgemaakte verbalen," aldus het Colle- onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Eigen technische dienst met 24- uwr service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035-602 93 60 Op donderdag 27 maart wordt be kend of de bouw van een nieuwe Albert Heijn-vestiging aan de Bur gemeester Grothestraat kan door gaan. Dan doet de Utrechtse be stuursrechter uitspraak in de rechts zaak die vorige week diende. Vrij Polderland diende een schorsings- verzoek in om de bouw, die in april moet beginnen, tegen te gaan. De ver eniging vreest dat de supermarkt het begin is van de aantasting van de pol der. Behalve de nieuwe AH-winkel zijn drie appartementen, 130 parkeerplaat sen en een ontsluitingsweg gepland. Het is de bedoeling dat de ontsluitingsweg gedeeltelijk wordt aangelegd. Hiervoor heeft de gemeenteraad pasgeleden een artikel 19-procedure gestart. Over het tweede deel wordt besloten, zodra het bestemmingsplan Soestdijk is afgerond. De ontsluitingsweg baart Vrij Polder land de meeste zorgen, omdat deze er toe zal leiden dat er straks door de pol der een weg word aangelegd en daar mee de weg is vrijgemaakt voor woning bouw in de groene, oostelijke dorps- rand. Volgens de gemeente is de angst onte recht. J. Verkaik; wees er namens de ge meente op dat de nieuwe winkel niet in de polder, maar aan de rand van de be staande bebouwing wordt neergezet. Volgens de gemeente is er dringend be hoefte aan een nieuwe Albert Heijn bij het winkelcentrum aan de Van Weede- straat en de Burgemeester Grothestraat. Dat voor de supermarkt een versnelde procedure is gestart, heeft volgens Ver kaik te maken met het feit dat het an ders te lang zou duren. Volgens Hans Koenis van Vrij Polder land had de bouw van de supermarkt gewoon via het bestemmingsplan moe- ,ten lopen. Albert Heijn wacht al zeven tien jaar op naar een locatie voor een grotere vestiging in Soest en kan in de ogen van Koenis best nog wat langer wachten. Behoefte Koenis zei verder dat de nieuwe super markt in strijd is met het winkelbeleid van de gemeente Soest, omdat de noor delijke winkelpool van Soest met de grotere AH-vestiging het hoofdwinkel centrum van Soest wordt. En in de ja ren tachtig had de gemeenteraad juist besloten dat er geen hoofdwinkelcen trum zou komen. Dit gebeurt ook niet, stelde Verkaik van de gemeente, want ook de andere win kelcentra in Soest zijn de laatste jaren uitgebreid. Bovendien zei Verkaik dat de huidige AH-vestiging aan de Van Weedestraat te klein is en mensen ertoe drijft in de auto te stappen om bood schappen in omliggende gemeenten te doen. Advocaat mr. D. van Loon, die donder dag namens projectontwikkelaar Heipo het woord voerde, drong er bij de rech ter op aan de bouw in april te laten be ginnen. Het project heeft Heipo al twee miljoen gulden gekost en daar komt elke dag uitstel vijfduizend gulden bij. Daarnaast beweerde hij dat er dringend behoefte is aan de nieuwe voorzienin gen. Direct omwonenden zouden vol gens Van Loon zeer enthousiast zijn over de komst van de supermarkt en de behoefte aan de parkeerplaatsen is groot, zei Van Loon. De ontsluitingsweg komt niet alleen ten goede aan de be zoekers van AH, maar ook aan de toe komstige bewoners van de vijftig nieu we seniorenwoningen bij Braamhage. Heipo hoopt dat de supermarkt van AH in november van dit jaar in gebruik kan worden genomen, als de rechter de bouw laat doorgaan. Deze beslissing valt volgende week donderdag. In de afgelopen week zijn er op verschillende plaatsen in Soest nieuwe papierbollen geplaatst ter vervanging van oude papierbollen die door vandalen vernield waren. Jaarlijks zijn dat er een stuk of zeven. De waarde van een papierbol is f 3.500,-- Bij het winkelcentrum Overhees is in het afgelopen weekeinde weer een papierbol in brand gestoken. Hij stond er slechts anderhalve dag. De politie zal de komende periode extra surveillanten inzetten om verdere vernielingen tegen te gaan. Foto: Gemeente Soest Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Kalkoenfilet iriQR per kilolU?0 Kalkoenrollade a qc per kiloI 1 Runderrollade -insn per kilo19?U Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar kilo V 250 gram 2^9 100 gram 100 gram vol sap, vol smaak net 750 gram Hollandse, per stuk mmm Vrijdag 21 en zaterdag 22 maart bent u van harte welkom op het traditionele voorjaarsfeest van 't Vaarderhoogt. Een weekend boor devol met gezellige tuinfestiviteiten voor het hele gezin. Demonstra ties, veel attractieve stands, paasdecoraties en stukken, warme bak ker, voorjaarsbar etc. etc. Begin uw lente met een bezoek^^_____-_^ aan het leukste tuinfestijn in de wijde omgeving. rVcéCy®®.^en\ Vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur, zaterdag van i aanb',e^IL- <f 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn ruim voldoende extra parkeerplaatsen opengesteld. i DORRESTEINWEG 72B SOEST, TEL. 035 - Wl 2883 VERZORGING AANGIFTE-BILJET Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18. SOEST, telef./fax 035 - 601 26 71 ft I

Soester Courant | 1997 | | pagina 1