20: Soester Courant 75 jaar! unt £32 rx Verhalenwedstrijd: 'Soest in 2022' TBS mag 82 zieke bomen verwijderen ju 10 dagen, o„. i ACTUEEL r J.50 00 (eulen Reserveer tijdig. 6* d AVANT-GARDE 60311 19 -ft HOYALUX, DE ABSOLUTE TOP IN MULTIFOKAAL BRILLENGLAZEN Wildschut Optiek -^GINA2 WOENSDAG 19 MAART 1997 SOESTER COURANT 601 24 77 PAGINA 3 1 van: t nderhoud pecialist merken ir!^ hof! 5, Soest 2 97 83 Jubileumprijsvraag Soester Courant Inbreker had meer op kerfstok Verkeerscontroles Wij zijn beide Paasdagen a ia carte geopend Politie redt valkparkietje Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Demonstratie PERMANENT MAKE-UP Voor informatie bellen: 035-602 69 14 'Inbreker' in eigen huis... VRIJWILLIGERSHULP NODIG? COCOON dan gaan zvij o-pen! Aanpassing van treindiensten op vrijdag 21 maart Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Kaasboerderij 'De Staelenhoef' Op de hoek van Koningsweg en Beckeringhstraat kuraliteits kleurenfoto's nu Inbrekers Remu nog spoorloos 1 SPULLENHULP Textielinzameling en Spullenhulp Eigenwijs eigentijds Mountainbiker valt Automobilisten onder invloed Teletekstpagina's gemeente Soest Computers weg bij inbraak IYC OVERTUIG UZELF BIJ UW VAKOPTICIEN: 0-17.00 uur uur •s, lo 64-bit spellen en r bedrijven e.d.) >nze speciale leuke cd-roms vanaf .00 uur .00 uur .00 uur voor 1 week seldig t/m 29/3^ iaast Randstad) 335 - 601 29 98 r ■Hee'P-r D>of\vjGr ;enoeg is, krijgt u ook itis een onderhouds- subsidie n zuinige IHARTVERWARMENC VANBETER 135 - 6020644 Dit jaar viert de Soester Courant een bijzonder jubileum. In augustus - om nauwkeurig te zijn: op de 24e - is het precies vijfenzeventig jaar geleden dat bij drukkerij Smit aan de Van Weedestraat, die toen zelf nog geen driejaar bestond, het allereerste nummer verscheen. Vanaf die gedenkwaardige datum is de krant door de jaren heen uitgegroeid tot wat zij nu is: de be langrijkste nieuws- en informatiebron voor de inmiddels meer dan 40.000 inwoners van Soest en Soesterberg. in Buuren Met een onderbreking tijdens de oor logsjaren - de krant kreeg op last van de bezetters van 1941 tot 1945 een ver schijningsverbod opgelegd wegens haar onvervalste anti-Duitse houding - ver scheen de Soester Courant al die jaren met de regelmaat van de klok om de Soester bevolking wekelijks - jarenlang zelfs tweemaal per week - op de hoog te te houden van het grote en het klei ne plaatselijke nieuws. De Soester Courant begon als een be scheiden, zelfs wat onooglijk blaadje met een omvang van hooguit vier pagi na's op het formaat van een groot blok noot, vooral gevuld met advertenties, mededelingen en kleine berichten ten gerieve van de lezers en de adverteer ders. In driekwart eeuw heeft ze zich echter voorspoedig ontwikkeld tot een volwassen, zeer leesbaar en uiterst geva rieerd plaatselijk nieuwsblad, dat de ver gelijking met tal van andere lokale en regionale bladen met glans kan door staan. In verreweg het merendeel van de Soes ter en Soesterbergse gezinnen wordt elke woensdagmiddag letterlijk met "nieuws-gierigheid" uitgekeken naar de bezorger van de Soester Courant. Dat bewijst dat de lezers hun krant waarde ren en hem - zoals ons vaak verzekerd wordt - voor geen goud zouden willen missen. En inderdaad: al 75 jaar staat de Soester Courant midden in de Soes ter samenleving en iedere Soester - jong of oud, man of vrouw, rijk of arm - vindt er elke week wel iets van zijn interesse Ook de plaatselijke middenstand en het bedrijfsleven - die vanzelfsprekend en per definitie een uiterst fijne neus heb ben voor het optimale kanaal om met de bevolking te communiceren - hebben de jaren door hun waardering voor de Soester Courant laten blijken. Dat geldt niet minder voor het rijke verenigings leven van Soest(erberg) en al die instel lingen en organisaties, op allerlei gebied, die in de kolommen van de krant altijd royaal de ruimte kregen om hun activi teiten aan het publiek door te geven. Kortom: de Soester Courant - door sommigen wel eens omschreven als "de papieren ketting die deze onsamenhan gende gemeente bij elkaar houdt" - is niet meer weg te denken uit Soest en Soesterberg. Het 75-jarig jubileum wordt dan ook gevierd met een specia le jubileumuitgave van de Soester Cou rant, die eind augustus zal verschijnen, en een aantal feestelijke activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken. Met ingang van deze week zal daarvoor in de krant op gepaste wij ze aandacht worden gevraagd. Wolkenkrabbers aan de Wieksloot...? Fly-overs in de Eempolder...? Ruim teschepen op de vliegbasis Soesterberg...? Hoe zal Soest er over pakweg 25 jaar uitzien? En wat is er geworden van al die Soesters en Soesterbergers die nu het hoogste woord hebben? Is Soest dan inmiddels uitgegroeid tot de moderne middelgrote stad die veel inwoners nu al als een futuristische nachtmerrie door het hoofd spookt, compleet met nieuwe stadswijken en bijbehorende rond- of randwegen? Of blijft het tot ver in de 21e eeuw on danks alles het gemoedelijke groene dorp, waarvoor zoveel mensen zich aan het eind van déze eeuw zo druk maken? Haalt Soest het jaar 2022 ei genlijk wel, of is het dan al opgegaan in Groot Eemland of zoiets...? Wie het weet (of denkt te weten) mag het zeggen, of liever: schrijven, in een verhaal van 500 a 1000 woorden over "Soest in het jaar 2022". Want dat is het thema voor een verhalenwedstrijd voor jong en oud, die de Soester Courant dit voorjaar organiseert ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. In augustus 1922 verscheen het eerste nummer van de krant, die sinds die tijd niet meer uit Soest is weg te denken en midden in de Soester samenleving staat. Dat wordt gevierd met een speciale jubileum-uitga ve, die kort na de zomervakantie zal verschijnen, en met een aantal feestelij ke activiteiten voor de hele bevolking van Soest en Soesterberg. 2022 De verhalenwedstrijd "Soest in het jaar 2022" is het eerste evenement in die reeks. Het jaartal 2022 is gekozen om dat de Soester Courant dan 100 jaar zal bestaan, en omdat dat jaartal enerzijds net ver genoeg in de volgende eeuw ligt om de fantasie van de deelnemers te prikkelen, terwijl het anderzijds dichtbij genoeg is om misschien nog een béétje voorstelbaar en herkenbaar te zijn. In de uitwerking van het thema is iede re deelnemer uiteraard helemaal vrij. Het kan natuurlijk gaan over het "uiter lijk" van Soest, maar óok over ontwik kelingen in de Soester(bergse) samenle ving, over de sport, over de verkeerspro blemen, over cultuur en godsdienst, over het milieu en de natuur, over de jeugd van "dan", over bekende en onbe kende Soesters en over alles wat er in Soest nu en/of straks - in de 21e eeuw - te doen en te beleven is (of juist niet). Zet uw verbeeldingskracht - romantisch, De 18-jarige inbreker die vorige week, na een inbraak aan de Eikenlaan, per trein op de vlucht ging maar uiteindelijk werd aangehouden op de Albert Cuy- plaan, blijkt het nodige op zijn kerfstok te hebben. Hij bekende nog een aantal diefstallen o.a. aan de Emmalaan, de Eikenlaan en in Baarn en Hilversum. Meestal ging het om film- en video-ap- paratuur, geld, sieraden of fietsen. De jongeman blijkt een bedreven "geveltoe rist", die er een gewoonte van maakte door openstaande ramen binnen te klimmen. De politie hield vrijdagmiddag een ver keerscontrole op de Koningsweg. Acht bestuurders weiden bekeurd wegens het niet-dragen van de gordel. Een brom fietser had geen certificaat en een tweedde moest dat alsnog laten zien, op straffe van een proces-verbaal. Op de Birkstraat waren tijdens de ochtendspits twee bromfietsers zonder helm bekeurd. radicaal, relativerend of realistisch - aan het werk, en leef uw fantasie eens uit! Drie categorieën De Soester Courant looft voor de win nende verhalen - in drie categorieën - een bedrag van 100 gulden uit. Ook de (schooI)jeugd maakt een eerlijke kans op een hoofdprijs, want de wedstrijd staat open voor drie leeftijdsgroepen: categorie I: kinderen tot en met 12 jaar, dat wil zeggen: de leerlingen van de basisscholen; categorie II: scholieren van 13 tot en met 18 jaar, dus de leerlingen van het voortgezet onderwijs; categorie III: volwassenen. In elk van deze categorieën wordt het leukste, origineelste of meest creatieve verhaal bekroond. De drie winnende verhalen worden uiteraard gepubliceerd in de jubileumkrant, die eind augustus verschijnt. De Soester Courant organiseert de ver halenwedstrijd in samenwerking met de S.L. A.S. (Samenwerking Literaire Acti viteiten Soest), die o.a. bekend is van de Boekenweek, de Kinderboekenweek, de Rinke Tolman-poëzieprijsvraag en het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal. De leden van de S.L.A.S. treden op als jury en houden vanzelfsprekend bij de beoordeling rekening met de ca tegorie waartoe de inzenders behoren. Tot eind mei Wie mee wil doen aan de verhalenwed strijd "Soest in het jaar 2022" heeft tot eind mei de tijd. De inzendtermijn sluit op vrijdag 30 mei. Dan moeten de ver halen - liefst getypt, maar duidelijk ge schreven of op diskette (WP5.1) mag ook - worden ingeleverd op het kantoor van de Soester Courant, Van Weede straat 227, 3761 CD Soest. Inzenden per fax kan natuurlijk ook; het faxnum mer van de krant is (035) 6020490. Kort samengevat: schrijf een verhaal (in de vorm van een opstel, krantenartikel of wat dan ook) van 500 a 1000 woor den over het onderwerp "Soest in het jaar 2022". Lever dat voor 31 mei in bij het kantoor van de Soester Courant. Vermeld duidelijk naam, adres, tele foonnummer, man of vrouw en leeftijds(categorie). De drie winnende verhalen worden beloond met 100 gul den en gepubliceerd in de jubileum-edi tie van eind augustus. BAR, GRILL RESTAURANT De politie werd vorige week te hulp ge roepen door een bewoonster van de Van Goyenlaan, die opeens een vreemde vogel in haar huis had aangetroffen. Het bleek te gaan om een ontsnapte valkpar kiet, die spontaan op de schouder van de politieman neerdaalde. Het beestje werd gevangen en ondergebracht bij een opvangadres aan de Lange Brinkweg. S SCHOONHEIDSSALON -w-Jan de Rooystraat 36 SOEST >-/ 035-6026914 n.r, a«on^n donderdag 20 maart vanaf 13.00 uur. De politie werd in de nacht van za terdag op zondag gealarmeerd door een bewoner van de Weegbreestraat, die gestommel had gehoord en ver volgens op het dak van het winkel centrum Smitshof vier mannen in de duisternis had gesignaleerd. Hij ver trouwde de zaak niet. De politie nam een kijkje en trof het viertal aan in de hal van een flatgebouw, voorzien van hamers en schroevendraaiers. Bij navraag bleek het te gaan om een 22-jarige bewoner van de flat, die zijn huissleutel vergeten was en een paar vrienden had ingeschakeld om zijn eigen woning binnen te komen. Ze hadden dat uiteindelijk maar via het balkon geprobeerd. De gereed schappen waren bedoeld om het raam open te krijgen. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg LINNEN EN WOONACCESSOIRES Let voCpende week. op onze advertentie in deze krant. Van Weedestraat 88 - Soestdijk 035 603 26 75 Op vrijdag 21 maart is vanaf 23.00 uur geen treinverkeer mogelijk tussen Amersfoort en de stations Baarn, Den Dolder, Nijkerk, Barneveld-Noord en een nood-station Stroe op de Veluwe. De reizigers in en uit de richtingen Amsterdam en Utrecht worden via sta tion Soest-Zuid NS per bus vervoerd. Van en naar de richtingen Utrecht en Amsterdam zal de stoptrein Utrecht- Baarn ook als stoptrein rijden tussen Baarn en Amsterdam en vervalt de treinbediening op station Soestduinen. Op de stations Soest en Soestdijk blij ven de treinen stoppen. Rond 23.30 uur zal de eerste trein met de extra functie uit Utrecht op Soest- Zuid NS arriveren en de extra reizigers richting Amsterdam gaan vervoeren. Kort daarna arriveert de trein met extra reizigers vanuit de richting Amsterdam en zullen de reizigers richting Utrecht worden vervoerd. Rond 00.00 uur, 00.30 uur, 01.00 uur en 01.30 uur vin den de overstappen plaats. De laatste bussen zullen om 01.40 uur vanaf Soest- Zuid vertrekken. De treinen uit Utrecht CS zullen op de gebruikelijke tijden vertrekken: 22.40, 23.10, 00.10 en 00.40 uur. Met deze treinen is Amsterdam om 23.45, 00.15 (met een overstap in Weesp), 00.52, 01.21 en 01.51 te bereiken. Schiphol is te bereiken om 23.59 uur met een over stap in Weesp en om 00.29 uur recht streeks. Vanaf Amsterdam CS kan men om 22.47, 23.10, 23.47 en 00.47 uur in de treinen stappen, die via Soest rijden. De treinen zullen iets later in Utrecht CS arriveren, namelijk één minuut voor het hele en halve uur. Tussen Soest-Zuid NS en Nijkerk, Stroe en Amersfoort rij den pendelbussen. Reizigers naar Bar- neveld/Ede worden met bussen van en naar Amersfoort vervoerd. Deze bussen vertrekken om 10 minuten over het hele en halve uur vanaf Soest-Zuid NS. De reistijd naar Amersfoort is 10 minuten, naar Nijkerk 30 minuten en naar Stroe 35 minuten. Het busbedrijf Midnet zet voor het ver voer van de treinreizigers 120 bussen in. Via de route Ossendamweg en Eiken laan zullen de bussen bij Soest-Zuid NS arriveren. Via de route Eikenlaan, Soes- terbergsestraatweg en zo nodig via de Vondellaan en Birkstraat zullen de bus sen Soest verlaten. De bussen naar Nij kerk en Stroe zullen via de afslag Soesterberg en de A28 rijden. Zaterdag en zondag zal aan de westzij de van Amersfoort het treinverkeer weer normaal zijn. Tussen Amersfoort en Nijkerk en Amersfoort en Stroe zul len het hele weekend bussen blijven rij den. Actuele informatie staat op de NS-Te- letekst-pagina's 751 en met 754. Deze week: (Geldig t/m .3.1997) Birkstraat 123 Soest Oprijlaan vlak naast bushalte. Op de hoek van de Koningsweg en de Beckeringhstraat mag TBS 82 bomen verwijderen. De kapvergun- ning is door het college verleend, omdat het bosje hiermee gediend is. De kap zal de duurzaamheid van het groen alleen maar bevorderen. Op het terrein is sprake van achterstal lig onderhoud. Om bosbouwkundige redenen is het daarom gewenst de dode en zieke bomen te verwijderen. Ook bomen die geen hoge leeftijd bereiken, zoals de lijsterbes en de vogelkers, wor den geveld. De vogelkers is zelfs zo'n woekerende soort, dat hij een bedreiging vormt voor jonge beuken en eiken. De ontwikkeling van deze beuken en eiken wordt door de kap van andere soorten juist gestimuleerd, aldus het college. Wethouder Neks Blommers heeft ver klaard dat de afdeling groen en milieu de kap van de bomen zal controleren. Bij soortgelijke situaties in het bos ver wijdert de gemeente meestal eenderde van het aantal bomen. In het geval van TBS ligt dit percentage zelfs lager. Dit betekent mogelijk dat het bos in de toe komst nog eens (licht) moet worden uit gedund. Tegen de aangekondigde kapvergunning was door een aantal omwonenden be zwaar gemaakt. Zij stelden dat de kap het terrein zal aantasten. Sommigen van hen waren bang dat de bomen zouden moeten wijken voor de aanleg van par keerplaatsen. Maar burgemeester en wethouders stel len dat uit niets blijkt dat TBS het plan heeft het terrein te verharden. Dit mag niet eens, want het heeft een groenbe- stemming. Een vergunning voor de aan leg van een parkeerterrein zou daarom sowieso niet worden afgegeven. Tegen de kapvergunning kan overigens COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO Zuidpromenade 1S, Soest ,Tel.: 601 28 74 De politie is nog op zoek naar een drie tal inbrekers, die in de nacht van zon dag op maandag werden overlopen bij een inbraak in het Remu-gebouw aan de Lange Brinkweg. Het drietal was gesignaleerd door de beveiligingsdienst, nadat het alarm was afgegaan. Ze ver trokken echter met een auto, maar lie ten de wagen waarmee ze gekomen wa ren staan. Die werd in verzekering ge steld. Een buurtonderzoek bracht verder geen duidelijkheid. Of het trio iets heeft buitgemaakt, en zo ja wat, is niet be kend. Telefoon 6018730 De Schans 20. 3764 AX kringloopcentrum Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 6018730. wel bezwaar worden gemaakt door de tegenstanders. De omwonenden zijn hiervan op de hoogte gebracht door het college. Op dit terrein mag TBS' 82 zieke en hinderlijke bomen laten kappen. FotoGoos van der Wilt Natuurlijk. De betere lingeriezaak voor Baarn en omstreken. laanstraat 67 baarn 035-5415588 Een inwoner van Bussum raakte zon dagmiddag gewond toen hij met zijn mountainbike in het terrein achter 't Hoogt aan de van Weerden Poelman- weg aan het fietsen was. Hij kwam on gelukkig op zijn rug terecht en werd per ambulance overgebracht naar de Lich tenberg in Amersfoort. De politie hield in de nacht van zater dag op zondag op de Vrijheidsweg een 44-jarige Soester staande, die door zijn rijgedrag de aandacht had getrokken. De man had zo veel gedronken dat zijn rijbewijs werd ingenomen. In de nacht van zondag op maandag werd een 43-jarige Soester op de Mid delwijkstraat aangehouden. Hij was al eerder betrapt dus moet nu voorkomen. Hij kreeg in elk geval alvast een rijver bod. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt een overzicht van de indeling van de gemeentelijke teletekstpagina's, dat men gratis kan meenemen. Het overzicht geeft op een overzichtelijke manier inzicht in de verschillende on derwerpen waarover de gemeente via teletekst informatie verschaft. Op ver zoek wordt het overzicht ook toegezon den. Een telefoontje naar het INFOr- matiecentrum is voldoende: tel. (035) 6093728. Bij een inbraak in het Internationaal Vrouwencentrum (IVC) aan de Smits- weg zijn in het weekeinde twee compu ters en een elektrische schrijfmmachine gestolen. Namens het centrum deed een 31-jarige Hilversumse aangifte bij de politie. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 V. I

Soester Courant | 1997 | | pagina 3