TUII SWS met jongeren naar Auschwitz WRÏA Werk aan de weg in Soest Forse uif Ral WOENSDAG 19 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINAj WOENSDAG Meningen van lezers Emancipatie Soestdijk 9 Wini van lloorn PWA-school Snackbar tijdelijk in bedrijfspand Beckeringhstraat Aan één kant rode fietstegels voor Steenhoffstraat PIET VAN HEUGTEN Ter afsluiting van anti-racismeproject ook bezoek aan BerUjn Oranje-Vrijmarkt op De Engh Feest bij Pai WOENSDAG 19 MAART 1997 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST l ;fc (Open brief aan wethouder N. Blom- mers) Zoals u weet werd ruim tien jaar gele den het bestuur van de vrouwenraad, door de Gemeenteraad, benaderd met het verzoek in Soest een Gemeentelijk Emancipatiebeleid te verwezenlijken. Een aantal van de aangeslotenen van deze vrouwenraad vormde de Stuur groep Emancipatie. Met wethouder F. Kingma werd afgesproken dat de Stuur groep: - haar werk af zou maken; - zou evalueren; - zou controleren of de overgenomen aanbevelingen uitgevoerd werden; - de Raad gevraagd en ongevraagd ad vies zou geven. Nadat diverse werkgroepen, onder ver antwoordelijkheid van de Stuurgroep, een tiental deelnotities hadden vervaar digd, veranderde het systeem van sub sidieverstrekking aan de gemeenten. U weet net zo goed als ik, dat in het verleden per inwoner f 0,50 aan subsi diegeld geclaimd kon worden bij het rijk. Voor Soest kwam dit neer op fl. 20.000,-. Het geld dat niet gebruikt werd, moest worden teruggestort. Ook weet u dat de gemeenten, sinds enige jaren, een som geld van het rijk krijgen, welke zij naar eigen inzicht mogen be steden. Eveneens weet u dat vanaf dit moment voor Emancipatie geen geld meer beschikbaar is. Met de deelnotities, waarvan de aanbe velingen stuk voor stuk door de ge meenteraad zijn overgenomen, is nage noeg niets gebeurd. Ruim tien jaar werk van tientallen Soester vrouwen is prak tisch voor niets geweest. De enige, door de Stuurgroep geëvalueerde, deelnotitie is: "Emancipatie en Gemeentelijk Per soneelsbeleid". Bij raadsbesluit is de desbetreffende notitie, op 17-9-1987, in zijn geheel overgenomen, inclusief de aanbevelin gen. Na evaluatie van bovenstaande notitie, in oktober 1992, (5 jaar na dato), was de, niet door de raad weer sproken, conclusie van de stuurgroep: "De doelstelling van de gemeente om de komende 5 jaar de vertegenwoordiging van vrouwen in middelbare en hogere functies te vergroten is niet behaald. Uit de rapportage van de afdeling Poi blijkt dat de aanbevelingen uit de deelnotitie Emancipatie en gemeentelijk perso neelsbeleid voor een groot deel niet of onvoldoende zijn uitgevoerd. De deel notitie is een "papieren stuk" gebleken". Per 1 januari 1995 is de Stuurgroep op geheven door de Soester Raad en heeft de ambtenaar Emancipatie 0 uur en 0 cent ter beschikking gekregen. Onder getekende begrijpt dus niet dat u, wet houder Blommers, zo tevreden bent over het emancipatiebeleid in Soest en meldt dat de la leeg is! (Lees: Vrouwen discussie in Soestand, Soester Courant 12 maart 1997). De la moet barstens vol zijn met alle, niet uitgevoerde aanbeve lingen!!! Er is genoeg geëmancipeerd, denkt u misschien. Niets is minder waar! Nog steeds strandt 1 op de 3 huwelijken. De kinderen worden vooral aan de vrouw toegewezen. Van een geëmanci peerde vrouw wordt verwacht dat zij voor zichzelf en haar eventuele kinde ren kan zorgen. De alimentatie wordt vlug afgebouwd. Na het 5e jaar van het jongste kind wordt van de alleenstaan de vrouw verwacht dat zij in haar eigen onderhoud voorziet. Lukt dit niet dan is zij aangewezen op de bijstand, met alle onvrijheden en consequenties vandien. Om maar niet te spreken van kinderop vang, die veel te duur en onvoldoende aanwezig is. Er is hier juist nog veel werk te doen voor de Soester Raad, met u, mevrouw Blommers, als wethouder Emancipatie in de voorhoede! Margreet van der Klink-Ellens, ex-voorzitter stuurgroep Emancipatie Gemeente Soest Toen ik in de Soester Courant uw voor stel las tot afsluiting van de Koningin- nelaan, de Mariastraat en de Hel- lingweg, vroeg ik mij af hoe hoog het promillage alcohol was tijdens de twee sessies waarop het voorstel gestalte kreeg. Dergelijke flauwekul kon niet door nuchtere en weldenkende mensen bedacht zijn. Iets verder lezend, las ik tot mijn gerust stelling dat de leden van het klankbord gelukkig ook de nadelen van hun plan inzien. Zelfs voorbeelden geven hoe ver men moet omrijden om van a. naar b. te kunnen komen. Dat bovendien de bewoners van de wijk Soestdijk het meest door deze maatregelen zouden worden getroffen. Men noemt ook de straten waar het verkeer dan zal toene men. Het gevolg zal ongetwijfeld zijn dat de bewoners van de Albert Cuy- plaan, de Prins Hendrik- en de Julia- nal aan dan ook een klankbordgroep zul len vormen om tegen de voorgestelde maatregelen te protesteren. Het hemd is immers nader dan de rok! De overlast op de Koninginnelaan, de Beetzlaan en de Nieuwstraat is het ge volg van het onnozele besluit de Wald eck Pyrmontlaan en de Verlengde Tal- malaan af te sluiten voor het doorgaan de verkeer. Ik meen dat de toenmalige wethouder mevrouw Swinkels van D66 (bestaat zij nog wel?) degene is geweest die zich voor de afsluiting van deze la nen extra heeft ingespannen. Kortgeleden ben ik nog eens door de Waldeck Pyrmontlaan en de Verlengde Talmalaan gewandeld. Wanneer ik dan zie wat voor huizen daar staan en die vergelijk met het gros van de huizen in de drie voorgestelde af te sluiten straten, dan kan ik mij niet aan de indruk ont trekken dat hier sprake is geweest van klassejustitie. Begrijpt u mij goed, ik heb het uitdrukkelijk niet over personen, de bewoners, maar over de waarde van de huizen. Blijkbaar vond men het aanzien van de Waldeck Pyrmontlaan en de Ver lengde Talmalaan zo hoog, dat speciaal de bewoners van de Nieuwstraat en de Beetzlaan maar de dupe moesten wor den van het daar toe te nemen verkeer. Politiek gezien schijnt het niet mogelijk te zijn de Waldeck Pyrmontlaan en de Verlengde Talmalaan weer voor het ver keer open te stellen. Wie kan mij dit uit leggen? Kan "de politiek": niet meer op eerder genomen besluiten terugkomen? Heeft "de politiek" destijds rekening gehouden met de bewoners van de Beetzlaan en de Nieuwstraat? Zich ge realiseerd dat het verkeer daar drastisch BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD zou toenemen? Ik meen te weten dat de strijders voor een open Waldeck Pyr montlaan en Verlengde Talmalaan de handdoek in de ring hebben gegooid. Blijkbaar was men het vechten tegen de bierkaai, moe, maar jammer is het wel! Niemand, ook het gemeentebestuur niet, zal kunnen ontkennen dat het aan tal verkeersdeelnemers blijft toenemen, zelfs in Soest. Het is dan ook de taak van het gemeentebestuur om dit verkeer in goede banen te leiden, de verkeers deelnemers de mogelijkheid te bieden zich zo verspreid en efficiënt mogelijk door de gemeente te bewegen. Door zoveel mogelijk straten en wegen open te stellen, eventueel waar nodig met éénrichtingsverkeer, zal het verkeer sneller doorstromen. Door het afsluiten van straten worden de bewoners daarvan in hoge mate be voordeeld terwijl andere bewoners de dupe worden, c.q. zijn geworden. Om nog maar niet te spreken van de irrita tie die dit bij de verkeersdeelnemers te weeg brengt en het aantal te rijden ki lometers verhoogd. Heeft de milieube wuste mevrouw Swinkels hier niet aan gedacht? Maar ja, bij het gemeentebe stuur denkt men wellicht "waarom zul len we het gemakkelijk doen als het ook moeilijk kan!" U zult, hoop ik begrepen hebben dat ik tegen afsluiting van wel ke straat dan ook ben. A.B. Ekeler Als oud-leerling van de school aan de Beetslaan in de jaren veertig wil onder getekende u wijzen op een tweetal on juistheden betreffende uw artikel over de PWA-school. Niet de heer A. van de Broek maar de heer De Boer was hoofd van de school voordat de heer L. Overhoff het direc teurschap overnam. Wat de school in oorlogstijd betreft, waren het de Duitsers, die in de jaren '42-'43 de school bezet hielden. Nadat de bezetters verdwenen waren, werden de lokalen beschikbaar gesteld voor vluchtelingen uit Arnhem (slag om Arn hem). Al die tijd waren de leerlingen verspreid over twee scholen t.w. de Ma- riaschool en de school met de Bijbel. Na de bevrijding werden er Canadezen in de school gelegerd. In september 1945 werden alle leerlingen in de Soester vleugel van Paleis Soestdijk onderge bracht. Ook mocht er gebruik worden gemaakt van de turnzaal op de kop van de Baarnse vleugel. Onder leiding van onderwijzer Van de Schoor werden er wandelingen in het parkbos van Paleis Soestdijk gemaakt. Hopende u enigszins van dienst te zijn geweest teken ik, J. Noorlander Gedurende de herstelwerkzaamheden van de snackbar aan de Laanstraat mag eigenaar Van Dijk zijn bedrijvigheid voortzetten aan de Beckeringhstraat. Daar heeft hij onder de naam Foodmas- ter Catering een ander bedrijf gevestigd. De snackbar van Van Dijk werd ruim twee weken geleden getroffen door brand, waardoor Van Dijk daar zijn ac tiviteiten niet meer kan uitoefenen. Het college van Soest heeft zijn verzoek ge honoreerd om zijn snackbar tijdelijk vanuit het pand aan de Beckeringhstraat 53 te exploiteren. De verwachting is dat hij over een week of twee de zaak aan de Laanstraat heropent. Na de verbetering van de Van Weede- straat, inclusief de fietspaden, krijgt ook de Steenhoffstraat nog een kleine face lift. Het fietspad aan de westzijde (bij het oude gemeentehuis) wordt voorzien van rode tegels. De gemeente maakt daarmee een eind aan de "ongewenste situatie" dat dit relatief korte stuk fiets pad langs de Van Weedestraat-route verstoken bleef van rode tegels. Langs de noordkant van de weg blijft het grijze fietspad nog gedeeltelijk be staan, omdat daar op dit moment geen geld voor beschikbaar is én omdat het de gemeente verstandig lijkt eerst maar eens af te wachten welke ontwikkelin gen zich nog voordoen rondom het VW-gebouwtje daar. In het programma voor het rationeel wegonderhoud 1997 is ruimte vrijgeko men voor de verbetering van de Steen hoffstraat omdat de herbestrating van de Esdoornlaan (in Soest-zuid) is ver vallen. Het deel met gebakken klinkers was aan vervanging toe, maar de oude klinkers zijn bij nader inzien niet meer herbruikbaar. Daardoor is het gevaar groot dat ze binnen korte tijd opnieuw uit elkaar gereden zullen worden. Voor de herbestrating zal de gemeente nu nieuw materiaal moeten gebruiken. De oude klinkers had men ook willen gebruiken voor woonerf-achtige straat jes, maar dat kan nu ook niet. Over de herbestrating van de Esdoornlaan wordt later dit jaar nog een besluit genomen. DE Z00NVAN DE UITVINDER VAN HU TKELTAPIJT, Ook hoogpolig zuiver leerwol Itapijt iös'teïëggen tegeitapljt rechtstreeks van fabriek Amersfoortsestraat 22, SOESTERBERG Bel GRATIS 0800-02 33 200 voor folder en/of bezoek Bezoek onze stand op de HUISHOUDBEURS RAI A'dam van 2 t/m 13 april, standnr.R 901 Bezoek onze afd. spec. partijen, Alti|d 50.000 tapijttegels in voorraad Ter afsluiting van het anti-racisme- project maakt de Stichting Welzijns werk Soest (SWS) van 5 tot en met 9 mei een reis naar Auschwitz en Ber lijn. De vijfdaagse reis is bestemd voor tieners en jongeren van 13 tot en met 18 jaar. Het vertrek is op maandag 5 mei om 14.15 uur bij De Schoof aan de Molen straat. Onderweg worden bij dorpshuis Burgstede de Soesterbergse deelnemers opgehaald. De heenreis per luxe tou ringcar eindigt de volgende morgen bij het voormalig concentratiekamp Ausch witz dat de rest van de dag zal worden bezocht. Na een Pools ontbijt rijdt de bus op woensdag 7 mei terug en wordt in de omgeving van Berlijn in een jeugd herberg overnacht. Deze stad is de volgende bestemming. In een museum kunnen de jongeren in woord en beeld de geschiedenis van het Derde Rijk zien. Vanuit dit museum kan een blik worden geworpen op restanten van de muur, terwijl het slechts enkele minuten lopen is naar 'Checkpoint Charly'. Na de lunch maakt de bus een rondrit door de stad, waarbij gestopt zal worden bij het Olympisch stadion, dat in 1936 als het pronkstuk van Adolf Van Weedestraat Er wordt nu gewerkt aan de tweede fase van de herinrichting. Deze fase start vanaf de overweg bij station Soestdijk richting het Nassauplantsoen. Op het gereconstrueerde gedeelte is de gele be lijning van de laad- en loshavens op nieuw aangebracht. Tot de volledige voltooiing van de herinrichting zal de bestaande regeling voor het laden en lossen blijven gelden. Als de belijning is aangebracht, zal de politie controleren op een juist gebruik. Het laden en los sen op de rijbaan is verboden en moet in de laad- en loshavens plaatsvinden. In de laad- en loshavens mag niet gepar keerd worden. Fietspaden Op kruisingen worden de aansluitingen nog afgewerkt. Ook worden de bermen nog aangevuld. De meeste fietspaden zijn wel te gebruiken. Tussen 20 en 26 maart is het aanbren gen van het rode asfalt gepland. Ook hier wordt eerst een zwarte onderbaan aangebracht. Dit vindt plaats op de aan sluitingen van de Koningsweg met de Vrijheidsweg, met de Dalweg, met de Varenstraat en met de Obrechtstraat. Bij de Vrijheidsweg en met de Dalweg wor den ook opnieuw de signaleringslussen voor de verkeerslichten aangebracht. Afhankelijk van de weersomstandighe den zal de fietsstrook op de rotonde in de Dalweg van rood asfalt worden voor zien. Dit vindt 's avonds of in de nach telijke uren plaats. Overige werkzaamheden: Afhankelijk van het weer, vinden de volgende werkzaamheden plaats: In Klein Engendaal wordt gewerkt aan de definitieve bestrating op de Wiele waal en een gedeelte van de Koperwiek. Het autoverkeer van en naar de Wiele waal kan niet meer via de Eigendomweg rijden, maar zal de route via de Klein Engendaalweg moeten gebruiken. In het plan Boerenstreek wordt op de Hofstedering de definitieve bestrating aangebracht en op het Gareel het trot toir, de parkeerplaatsen en de definitie ve bestrating van de rijbaan. Op de Graanakker in plan Dalweg-zuid is de definitieve bestrating aangebracht. De tijdelijke verbinding voor auto's tus sen de Graanakker en de Sint Jo- sephstraat is vervallen. Op de Larixlaan wordt het gedeelte, dat aansluit op de Foekenlaan opnieuw be straat. Tijdens de werkzaamheden is geen doorgaand verkeer op de La rixlaan mogelijk. Het bouwrijpmaken van de uitbreiding van de Chalonhof veroorzaakt extra ver keer op de Chalonhof en de Waldeck Pyrmontlaan. Hitier gold. De overnachting is weer in de jeugdherberg en op vrijdagmorgen wordt de terugreis naar Soest aanvaard. Per deelnemer zijn de kosten vastgesteld op 125 gulden. Hierbij inbegrepen is het vervoer per bus, drie overnachtingen, de maaltijden, entreegelden en een reisver zekering. Niet inbegrepen zijn de eerste maaltijd op de heenreis in de bus (zelf meenemen dus), zakgeld en consump ties. Belangstellenden kunnen bellen met de SWS (tel. 6017615) of langsgaan om een inschrijfformulier aan te vragen. De in schrijving is pas geldig als het formulier ingevuld is ingeleverd en 25 gulden is aanbetaald. Informatie is verkrijgbaar bij Carla Koenders van de welzijnsin- stelling. De jaarlijkse Oranje-Vrijmarkt op Ko ninginnedag is in Soest niet meer weg te denken. Zeer veel mensen uit Soest en omgeving blijken jaarlijks enthousiast deel te nemen aan deze activiteit. Dit jaar zorgt Scouting H.M.G. Soest er voor dat men kan deelnemen aan deze grootse Vrijmarkt. Net als voorgaande jaren moet elke deelnemer er zelf voor zorgen dat de onverkochte spullen weer worden mee genomen. Om die reden zal er een borg gevraagd worden voor zowel de grond- plaatsen als de kramen. Deze borgsom krijgt men weer terug na het schoon opleveren van de plek. Ook dit jaar zal er geen vuilniswagen zijn om de niet- verkochte handel af te voeren. Om voor een van de (genummerde) grondplaatsen of kramen in aanmerking te komen dient men naar een van de inschrijvingavonden te gaan. Daar krijgt men tevens alle informatie die u nodig heeft. Reserveren Reserveren kan alleen tegen contante betaling van huur borg op dinsdag 8 en woensdag 9 april, van 19.00 tot 21.00 uur, in buurthuis De Praatpaal, Smitsweg 311. Een grondplaats (ong. 2x3 m) kost: f 7,50 f 10,00 borg. Een marktkraam (4 m. lang) kost: f 45,00 f25,00 borg. Een grondplaats voor handelaren kost: f 50,00 f 25,00 borg. Een marktkraam voor handelaren kost: f 100,00 f 50,00 borg. Afhankelijk van het resultaat van de eerste twee inschrijfavonden wordt er mogelijk nog een derde inschrijfmid- dag/avond vastgesteld. Informatie hier over verschijnt in de krant en op de ka belkrant. Ook kan men bellen met de speciale Oranje-Vrijmarkt-lijn, tel. (035) 6026387. Op de vrijmarkt mogen geen alcoholi sche dranken worden verkocht en ook mogen er geen activiteiten plaatsvinden die in strijd zijn met de wet op de kans spelen. De Scouting H.M.G. organisa tie hoopt op een gezellige Oranje-Vrij markt met goed weer en goede handel. 40 ve Kw 6 da De Soester zeeverl Eemgeuzen" had< te vieren. Niet allei nieuwe leden insta den zij hun vloot u twee houten boter stallatie werd de g de zes nieter lang no" met een tradil kom geheten. De zes meter lange z van oud-leider Grej stond zijn bezit vooi waarde af aan de j bijna vijftien jaar v heb veel lol gehad bi veel vrienden gema geleerd, vandaar da iets terug wilde doei verkenner die deze trainer van zeilinstri lijke Commissie W; gen hoopt af te ron< Later op de middag penleiders met een Uitgave: Gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 -60 93 455 BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een hooischuur/tractorberging, Bosstraat 37; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. bouwen van een woonhuis met garage/berging, Houtsnip 1; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 3. bouwen van een woonhuis met garage/bijkeuken, Houtsnip 3; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. bouwen van een woonhuis met garage, Houtsnip 18. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 20 maart 1997 eventuele bedenkingen schrif telijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 -12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwza ken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Ant. van Leeuwenhoeklaan 59 (97098) Bosstraat 59 1 (96667) Steenhoffstraat 8 (97094) Van Weedestraat 4-6 (95303) ONDERWERP Verzoek tot plaatsen driehoeks reclameborden Komische Circus Paradox Definitieve vaststelling subsidie 1996 WAO Ombudsteam Baarn - Soest BESLISSING Verzoek afwijzen en circus Paradox B.V. door middel van antwoordbrief op de hoogte stellen. Subsidie 1996 voor het WAO Ombudsteam Baarn - Soest definitief vaststellen op f 1.000,--. -*r- ÏK «S EBn mms HKSi a n i* BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BETREFT HET VERZENDDATUM uitbreiden van een woonhuis 3-3-97 uitbreiden van een woonhuis 4-3-97 plaatsen van een tuinhuisje 3-3-97 bouwen van een winkelpand met bovenwoning (wijz. verl. verg.) 3-3-97 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESLUITEN B. W. d.d. 11 MAART 1997 MELDINGEN (ART. 8.40) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit Scholen en opleidingsinstituten milieubeheer - Steenhoffstraat 26 (Montessorischool Soest) Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend, genoemde instelling zal aan de alge mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de periode van 19 maart 1997 tot 16 april 1997 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2,29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035 - 6093593 AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 5 maart tot 13 maart 1997 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Molenstraat 40 De Genestetlaan 1 Nieuweweg 1 Valeriaanstraat 68 Hommel 50 Speenkruidstraat 19 Prunuslaan 14 Choristenpad 68 Nassaulaan 27 Klaarwaterweg 68 Prins Hendriklaan 44 Gemeente Soest vraagt aan: t.o. Esdoornlaan tussen perceel 4-6 Betreft: 1 boom 3 dennen 2 berken Bomen 5 coniferen 1 boom 1 berk 1 pruimenboom, 6 coniferen, en 1 dodo boom 1 boom 1 boom 1 ceder 2 Amerikaanse eiken, 2 esdoorns, 1 berk en 2 grove dennen BOUWPLAATS BETREFT HET INGEDIEND Amersfoortsestraat 65a (97102) verbouwen en vergroten van een woonhuis 3-3-97 Braamweg 47 (97097) uitbreiden van een woonhuis 4-3-97 Felix Orttlaantje 6 (97008) bouwen van een woonhuis (kavel 3) 5-3-97 Houtsnip 1 (96434) bouwen van een woonhuis met garage/berging 4-3-97 Houtsnip 3 (97006) bouwen van een woonhuis met garage/bijkeuken 5-3-97 Jachthuislaan 19 (96651) vervangen van een berging 3-3-97 Koninginnelaan 29 (97112) bouwen van een pergola (luifel) 5-3-97 Koperwiek 41 (97114) bouwen van een tuinhuisje 7-3-97 Lange Brinkweg 97 (97082) uitbreiden van een woonhuis 5-3-97 Nieuwstraat 64 (97111) bouwen van een garage 5-3-97 Noorderweg 83 (96577) verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 5-3-97 Oude Utrechtseweg 24 (97051) verbouwen en uitbreiden van een basisschool 5-3-97 Soesterbergsestraat 74b (97108) plaatsen van een blokhut 3-3-97 Spinet 50 (97107) uitbreiden van een woonhuis 3-3-97 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Période: 5 maart tot 13 maart 1997 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Soesterbergsestraat 114 Soesterbergsestraat 111 Omgeving Kruisgebouw Nieuweweg Hartmanlaan 46 Ereprijsstraat 64 Klaarwaterweg 25 Schrikslaan 45 verleend aan gemeente Soest: Achter Roggeveld 41 t/m 57 Soesterengweg t.o. nr 20 Betreft: 2 coniferen en Corsicaanse den 1 conifeer 12 bomen 1 perenboom 1 hazelaar en 1 wilg 3 berken 1 hulst en 1 conifeer 4 lijsl 1 populier Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze be kendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk bthnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093709. J L'li h Voo Als o bezit bent v; Infodag Won met de mees eigen woning Vragen theek kunt ki van een huis de ovenvaar de studie vai

Soester Courant | 1997 | | pagina 4