Kom naar de Infodag Wonen van de Rabobank: zaterdag 22 maart. TUINHOUT Rode Kruis Soest(erberg) geeft ton voor nieuwe1J. Henri Dunant' schwitz Jaarvergadering UW in Honsbergen Rabobank Soest-Baarn Nederlands Bach Ensemble brengt tiende Johannes Passion i ACTUEEL! Forse uitbreiding Soester zeilvloot ER IS MAAR ÉÉN HYPOTHEKER. DAT IS ZEKER. Autokraken Wim van Doorn Muziek in Utrecht Bijeenkomst voor ouders die kind hebben verloren Service bij .Schoemaker (A.P. van Doorn b.v. Woensdag 26 maart in Amersfoort is ook plezier SOESTER COURANT PAGINA 5 Onderscheidingen voor bloeddonoren De Tromslager brengt u tijdens Pasen nog meer gezelligheid! DE TROMSLAGER 035- 602 28 71 PAGINA 4 aan Berlijn -Vrijmarkt ïngh b WOENSDAG 19 MAART 1997 Nieuwe medewerkers verwelkomd Snor(?)fietser (15) gepakt zonder helm Verkeerscontroles Klachten bezorging SPULLENHULP Textielinzameling en Spullenhulp Feest bij Paltz en Eemgeuzen U bent op zoek naar de hypotheek die volmaakt aansluit bij uw persoonlijke situatie. De Hypotheker helpt u daarbij. Met een onafhankelijk, kosteloos advies. Hij begeleidt u vanaf het moment dat u de vestiging binnenstapt tot en met het moment dat u de hypotheek afsluit. U bent dus verzekerd van de beste hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Voor al uw vragen die met een eigen woning te maken hebben. Als op zoek bent naar een huis, of in het bezit bent van een huis, kom dan langs op de Infodag Wonen. Op die dag kunt u bij ons terecht met de meest uiteenlopende vragen die met een eigen woning en een hypotheek te maken hebben. Vragen over hoeveel u maximaal aan hypo theek kunt krijgen bijvoorbeeld. Of hoe het kopen van een huis precies in z'n werk gaat. Of hoe u de overwaarde van uw huis kunt gebruiken voor de studie van uw kinderen. De adviseurs van de Rabobank staan voor u klaar en vertellen u graag wat er allemaal bij een eigen huis komt kijken. Van verschillende hypotheekvormen en verzeke ringen tot en met fiscaal advies. Dus u bent van harte welkom op 22 maart bij Rabobank Huis Hypotheekadvies. Met of zonder huis. Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. Telefoonnummer: (035) 609 63 19 Op 11 maart hield de Unie van Vrij willigers Soest haar jaarvergadering in dienstencentrum Honsbergen. De opkomst was zeer groot en het enthousiasme van de medewerkers dienovereenkomstig. De laatste tijd is er duidelijk een opbloei in de ac tiviteiten. De vice-voorzitter deelde mede dat de verhuizing van het ziekenhuis Molen- dael, locatie Soest naar Baarn goed is opgevangen. De bij het ziekenhuis Soest actieve medewerkers zijn voor een deel overgestapt naar het Dagziekenhuis in Soest en een deel is sinds 2 weken werk zaam bij het verpleeghuis Daelhoven. De UW zoekt voor dit object nog een aantal vrijwilligers voor een zeer geva rieerd aantal activiteiten, terwijl daar- Uit de auto van een 21-jarige Soester, die hem aan de Koninginnelaan had geparkeerd, zijn vorige week de boxen en een versterker ontvreemd. De eige naar deed aangifte bij de politie. Aan de Ereprijsstraat werd de auto van een 34- jarige bewoonster opengebroken. Ze miste kleding, enkele cd's en het fron- tje van de radio. Op de Kornet werd de auto van een 28-jarige bewoner open gebroken. De buit bestond hier uit een radio/cd-speler. Hetzelfde gold voor de auto van een 24-jarige bewoner van de Van Goyenlaan. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW .VERBOUW RENOVATIE j/ ONDERHOUD De nieuwe UVV-vrijwilligers werden tijdens de jaarvergadering hartelijk ver welkomd. naast misschien ook nog een ander ob ject wordt gestart. Tijdens de bijeenkomst werd een acht tal nieuwe medewerkers officieel wel kom geheten met de bij de UW gebrui kelijke speld en roos. Na de pauze hield de heer Gommers van Gommers Wijn handel een voordracht over afkomst en smaak van sherry. Zijn lezing werd met aandacht door de aanwezigen gevolgd en niet alleen om wat er gezegd werd, maar vooral omdat regelmatig de glaas jes met sherry werden gevuld om zelf het verschil in smaak vast te stellen. Een vraag van het bestuur of er interesse voor de Ouderenbus was werd niet be antwoord. Het geheel was een zeer ge animeerde bijeenkomst. Zaterdag 22 maart, Domkerk: Mat- thaus-passion van Johann Sebastian Bach, door solisten, koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Voor ouders die een kind hebben ver loren, wordt op zaterdag 22 maart een bijeenkomst gehouden in Het Brand punt aan de Laan van Emiclaer in Amersfoort. De landelijke zelfhulporga nisatie 'Ouders van een overleden kind' heeft Marinus van den Berg uitgenodigd voor een spreekbeurt. Van den Berg is de schrijver van onder meer 'Door je verdriet heen groeien', 'De rest is stilte' en 'De drie vogels'. Hij zal vertellen over zijn ervaringen die hij met ouders heeft opgedaan en aangeven hoe je met ver driet kunt omgaan. Na de pauze is er gelegenheid tot discussie. De bijeen komst begint om 14.00 uur. Voor meer informatie, tel. 6282240 of 033- 4553270. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige L reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eimert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 40 verschillende modellen tuinschermen!!! Tuinplanken al vanaf f2.25 m'. Koningsweg 33 Soest, tel.nr. 035-601 01 67 Kwaliteit teaen de scherpste DriizenW. Bij aankoop van materialen gratis gebruik van aanhangwagens gereedschappen. 6 dagen per week tot uw dienst Koor en orkest van het Nederlands Bach-Ensemble zullen traditiege trouw en wel voor de 10e keer in Amersfoort de Johannes Passion ten gehore brengen op woensdag 26 maart. Het NBE staat onder leiding van Krijn Koetsveld. Het concert wordt gegeven in de St. Xaveriuskerk, 't Zand 31 te Amersfoort. De aanvangstijd is 20.15 uur. De entree f 30,- en voor CJP/65+ f 25,-. Mede werkende solisten zijn: John Vredeveldt (evangelist); Hans de Vries (Christus); Maja Roodveldt (sopraan); Peter de Groot (alt); Geraint Roberts (tenor); Bas Ramselaar (bas). Het NBE is in 1983 opgericht en stelt zich ten doel werken voor koor en/of orkest uit te voeren die gecomponeerd zijn tussen 1600 en ca. 1800. Voor elk programma van het NBE wordt opnieuw een groep zangers en/of instrumentalisten samen gesteld, waarvan de grootte afhankelijk is van de eisen die door de uit te voe ren werken worden gesteld. Het koor van het NBE bestaat uit geschoolde zangers. De instrumentalisten en de vo cale solisten zijn professionele musici. Een jaarlijks terugkerend evenement is de uitvoering van de Johannes Passion van Bach. De Johannes Passion van Bach die het NBE in 1997 zal uitvoeren, is één van de uitvoeringsmogelijkheden van dit werk. Nadat Johann Sebastian Bach in 1723 cantor van de Thomaskerk in Leipzig was geworden, werd van hem verwacht dat hij jaarlijks een passie-ora torium ten gehore zou brengen. Echter niet ieder jaar schreef Bach een nieuwe Passie. Hij heeft verschillende malen de Johannes Passion uitgevoerd, waarbij hij voor iedere uitvoering veranderingen in het werk aanbracht. Bach bleef schaven aan zijn Johannes Passion, waardoor wij nu niet minder dan vier verschillende versies van het werk kennen. Dit jaar zal het NBE de orginele versie uitvoeren. Kaarten voor het concert kunnen in de voorverkoop telefonisch gereserveerd worden bij het NBE, tel. 033-4618977 of 010-4213573. Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam Luxe Paashaas-salade Huzarensalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer pompernikkel, 04 00 4 personen O"*" Luxe Paashaas-salade Zalmsalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer pompernikkel, 00 95 4 personen wwa voor particulieren en bedrijven. De salade- en koudbuffet specialist. Steenhoffstraat 58 Soest )e overnachting is weer in •erg en op vrijdagmorgen igreis naar Soest aanvaard, r zijn de kosten vastgesteld i. Hierbij inbegrepen is het us, drie overnachtingen, de ntreegelden en een reisver- t inbegrepen zijn de eerste le heenreis in de bus (zelf us), zakgeld en consump- iden kunnen bellen met de .7615) of langsgaan om een ulier aan te vragen. De in- )as geldig als het formulier igeleverd en 25 gulden is Informatie is verkrijgbaar enders van de welzij nsin- Oranje-Vrijmarkt op Ko- s in Soest niet meer weg te veel mensen uit Soest en ijken jaarlijks enthousiast :n aan deze activiteit. Dit :outing H.M.G. Soest er- kan deelnemen aan deze larkt. rgaande jaren moet elke r zelf voor zorgen dat de spullen weer worden mee- n die reden zal er een borg :den voor zowel de grond- ie kramen. Deze borgsom /eer terug na het schoon n de plek. Ook dit jaar zal liswagen zijn om de niet- ndel af te voeren, n van de (genummerde) i of kramen in aanmerking snt men naar een van de randen te gaan. Daar krijgt ille informatie die u nodig (1 tan alleen tegen contante huur borg op dinsdag 8 g 9 april, van 19.00 tot buurthuis De Praatpaal, laats (ong. 2x3 m) kost: 00 borg. raam (4 m. lang) kost: 5,00 borg. aats voor handelaren kost: 5,00 borg. aam voor handelaren kost: 50,00 borg. van het resultaat van de inschrijfavonden wordt er g een derde inschrijfmid- astgesteld. Informatie hier- nt in de krant en op de ka- •k kan men bellen met de anje-Vrijmarkt-lijn, tel. 87. arkt mogen geen alcoholi- 1 worden verkocht en ook :n activiteiten plaatsvinden ijn met de wet op de kans- couting H.M.G. organisa- een gezellige Oranje-Vrij- >ed weer en goede handel. ntrale Voorlichting Soest INGEDIEND van 3-3-97 ihuis 4-3-97 lis (kavel 3) 5-3-97 lis met lis met 4-3-97 5-3-97 3-3-97 (luifel) 5-3-97 ;je 7-3-97 huis 5-3-97 5-3-97 i van 5-3-97 van 5-3-97 huis 3-3-97 3-3-97 1, afdeling planologie en rsicaanse den en 6 weken na deze he ester en wethouders van entuele vergunning kun- ig kenbaar maken bij de -A Soest, telefoonnum- Rode Kruis-voorzitter H. Huijgen (r. overhandigt de reuzencheque aan direc teur Cense. Foto: Goos van der Wilt had inmiddels 100 maal bloed afge staan, Van Arkel en Rensenbrink elk 80 maal. Daarnaast waren er onderschei dingen voor mensen die resp. 60 of 40 maal bloed hebben gedoneerd. Na de pauze kregen de aanwezigen nog een aantal korte presentaties, die een goed beeld geven van het Rode Kruis werk in Soest en Soesterberg, zoals de Welfare, de Vrijwillige Terminale Zorg en de Vakantieprojecten. Vijftien jaar, zonder helm en dan nog op een snorfiets die eigenlijk een bromfiets bleek te zijn; dat was voor de politie al lemaal voldoende om vorige week een Soester knaap te verbaliseren die op de Middelwijkstraat staande werd gehou den. Hij werd meegenomen naar het bureau en moest de brommer (voorzien van een oranje "snorplaatje") voorlopig laten staan. De politie hield vorige week woensdag morgen een verkeerscontrole op het kruispunt Dalweg/Beukenlaan. Er vie len twee processen-verbaal voor het rij den door rood. Vier andere automobi listen werden betrapt op losse gordels. Donderdagmorgen was er een controle op de gesloten-verklaring van de A.P. Hilhorstweg. Hier werden zes automo bilisten bekeurd, plus een bromfietser die niet over een certificaat beschikte. Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeid of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 6018730. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Honderdduizend gulden. Dat be drag nam de directeur van het Ne derlandse Rode Kruis, de heer W. Cense, vorige week mee van zijn be zoek aan de afdeling Soest/Soester- berg. Tijdens de jaarvergadering in Darthuizen kreeg hij van voorzitter H. Huijgen een cheque aangebo den. De Soester ton is het "restant" van het bedrag dat het Rode Kruis Soest/ Soesterberg had gespaard voor de be kostiging van een nieuw onderkomen. Dat is inmiddels gevonden aan de Va leriaanstraat - het voormalige pand van Employment Services - en wordt in de loop van dit jaar feestelijk geopend en in gebruik genomen. Daarmee komt dan een eind.aan het verblijf van het Rode Kruis in de villa Zonheuvel, in de bocht van de Soesterbergsestraat bij Zonnegloren. De 100.000 gulden uit Soest kan het landelijk Rode Kruis goed gebruiken. Het is voldoende om er twee complete hutten/cabines in de nieuwe "J. Henri Dunant" - het beroemde vakantieschip van het Rode Kruis - van in te richten. Cense nam de reuzencheque dari ook met groot genoegen in ontvangst. De overhandiging van het bedrag was trouwens niet het enige feestelijke ele ment tijdens de jaarvergadering. Tradi tiegetrouw werden ook een aantal bloeddonoren onderschèiden. Dat wa ren ditmaal o.a. de heren A. Drop, J.W. van Arkel en J.H.A. Rensenbrink. Drop kringloopcentrum Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX De Soester zeeverkenners "Paltz en Eemgeuzen" hadden zaterdag iets te vieren. Niet alleen konden zij vier nieuwe leden installeren; ook breid den zij hun vloot uit met maar liefst twee houten boten. Direct na de in stallatie werd de grootste aanwinst, de zes meter lange zeilboot "Koki- no" met een traditionele doop wel kom geheten. De zes meter lange zeilboot is afkomstig van oud-leider Gregor van Vloten. Hij stond zijn bezit voor een fractie van de waarde af aan de groep, waaraan hij bijna vijftien jaar verbonden was. "Ik heb veel lol gehad bij de P&E, ik heb er veel vrienden gemaakt en er heel veel geleerd, vandaar dat ik op deze manier iets terug wilde doen," aldus de ex-zee verkenner die deze zomer zijn stage als trainer van zeilinstructeurs bij de lande lijke Commissie Watersport Opleidin gen hoopt af te ronden. Later op de middag zouden ook de wel penleiders met een uitbreiding van de P&E-vloot op de proppen komen. Voor de welpen zijn zij al geruime tijd op zoek naar klein vaarmateriaal, zodat ook deze jongste leden van de groep met de beginselen van de zeilsport ver trouwd kunnen raken. Afgelopen zater dag sleepten ze daartoe een zeilbootje van het type "Piraat" in de wacht. Met de eerder aangeschafte "Optimist" be schikken de jongens en meisjes van de waterwelpenhorde nu over twee zeilbo ten. Wie de Soester zeilers verder wil helpen bij de uitbreiding van hun klein vaarmateriaal, uiteraard tegen vergoe ding, kan contact opnemen met Darja Smink (tel. 035-6014726) of Boudewijn Sanders (030-2523425). Momenteel zijn de zeeverkenners van de Paltz en Eemgeuzen nog druk bezig met het vaarklaar maken van hun sche pen voor het nieuwe zeilseizoen. Over een maand hopen zij hun winterverblijf aan de Den Blieklaan te verruilen voor de haven op het Ocriet-eiland bij Eem- brugge, vanwaaruit zij de Eem en het Eemmeer kunnen bezeilen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 5