SWAGER Yolanda's Haarmode: de gezellige kapsalon aan de Speenkruidstraat Foto Swager sluit aan bij Foto Plus Certificaat Hygiënemeting voor Slagerij Yan Asch iHANDEL WANDEL I Karwei beloont kleurplaat-artiesten Unieke Auping-aanbieding bij Veerkamp Baarn 6hOCK CANON PRIMA ZOOM 70F PRIMA om ymmiui .........FOTO VIDEO 035 - 601 39 17 be,a^ PAGINA 8 WOENSDAG 19 MAART 1997 Voor dames, heren en kinderen SOESTER COURANT PAGINA 9 Gratis 'dressboy'cadeau De Soester Duinen BOURGONDISCH BUFFET Nieuwe Workpocket van Randstad is weer verkrijgbaar Opleiding tot zorgassistent voor ouderen Veel voordelen en reeks acties bij zaak aan Van Weedestraat i 'Woyzeck' 'WAALF: Oorkonde voor 'schoon' werk 'Thepanom' naar Baarn verhuisd Nieuwe brochures in informatiecentrum Canon FOTOGRAFEN Canon Compacte volautomatische camera, 2x zoomlens met handige zoomschakelaar. Automatische flitser met'rode ogen' reductie. Ingebouwde zelfontspanner. VAN WEEDESTRAAT 85 - SOEST gnac f 39,50 f 25,- imist f 24,98 ekenweek, bij aan- velle van Renate Ooekenweekessay 035-6012419 Sinds gisteren heeft Soest er een gloednieuwe kapsalon bij: Yolan- da's Haarmode aan de Speenkruid straat 65. De benedenverdieping van de drive-in woning aan de paral lelweg van de Dalweg is door Yolan- da Kok omgetoverd in een comple te en gezellige salon waar zowel da mes, heren als kinderen welkom zijn. De eigen kapsalon is in zekere zin de vervulling van een droom voor Yolan- da Kok. Na jaren als kapster te hebben gewerkt in Soest en Hilversum - en ver volgens nog een jaar in een kapsalon op een Grieks cruiseschip op de Middel landse Zee - heeft ze de kans aangegre pen om voor zichzelf te beginnen. Yolanda: "Ik was het altijd al van plan, en hier aan de Speenkruidstraat, waar we sinds vorig jaar wonen, hebben we er een ideaal huis voor." Dat de kapsalon niet in een winkelstraat gelegen is, ziet ze allerminst als een bezwaar. "Juist pri ma, want ik zit hier dicht bij Overhees en de Boerenstreek. Yolanda wilde vanaf de schoolbanken kapster worden. "Je bent als kapster al tijd bezig met mensen, en je ziet altijd een eindresultaat. Dat vind ik zo leuk aan dit vak." Ze heeft na de kappers- dagschool in Utrecht alle opleidingen op dat gebied gevolgd. Ze beheerst alle technieken en vaardigheden, maar is bij voorbeeld ook gespecialiseerd in prui ken voor mensen die door ziekte hun haar kwijt zijn geraakt, al dan niet tijde lijk. Ze heeft die ervaring spelenderwijs opgedaan, vertelt ze. Internationale ervaring Ook internationaal heeft Yolanda de nodige ervaring in huis. Op haar 18e nam ze al deel aan de Europese kam pioenschappen bij de jeugd in Amster dam, waarin ze eerste werd. Later deed ze twee jaar mee aan de Euro-kam pioenschappen bij de volwassenen, waarbij ze hoog eindigde tijdens wed strijden in Luxemburg, Duitsland en Engeland. Het jaar op de "loveboat" op de Middellandse Zee vond ze ook heel leuk, maar ze is toch liever wat dichter bij huis. De nieuwe kapsalon is geheel volgens de eigen ideeën van Yolanda ontworpen en uitgevoerd in o.a. de kleuren lichtgeel en zwart (zoals de natuurstenen "toile tjes" - zeg maar: kaptafels - waaraan de klanten geholpen worden). Het geheel ademt daardoor een warme en gezelli ge sfeer. Bij de realisering van haar Foto: Goos van der Wilt plannen heeft Yolanda trouwens veel steun gekregen van haar ouders, de be kende Soesters Ries en Gerda Kok. Tressa-producten Ze heeft er ook een speciale lijn van haarverzorgingsproducten: "Tressa", waarvan ze officieel dépositaire voor Soest is. De Tressa-lijn omvat sham- poo's, conditioners en diverse andere producten, die misschien wat duurder lijken in vergelijking met andere mer ken, maar in werkelijkheid juist voorde liger zijn omdat ze in grotere verpakkin gen verkrijgbaar zijn. De standaardbe handeling - wassen, knippen en drogen - kost slechts f 28,50, maar Yolanda heeft nog meer in'huis. Met haar schoonheidsspecialiste-opleiding kun nen ook bruidjes bij haar terecht voor make-up, nagelverzorging, etc. Yolanda's Haarmode is maandags geslo ten, maar van dinsdag t/m donderdag geopend van 08.30 tot 17.30 uur; op vrijdag tot 20.30 uur en op zaterdag tot 14.30 uur. De kapsalon aan de Speen kruidstraat 65 is telefonisch bereikbaar via tel. 6010862. (advertentie) RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Zondag 23 maart Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. Een ruime keuze uit diverse voorgerechten, warme- en koude hoofdgerechten en een uitgebreid nagerechtenbuffet. MET MUZIKALE OMLIJSTING VAN PIANIST PIET DAALHUIZEN Bel en reserveer, dan zit u zeker (zie ook onze paasadvertentie) Ook Bourgondische buffetten op: 27 april en 25 mei Telefoon 035-6012739 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Randstad heeft de 21e editie van de Werkpocket uitgegeven. De handzame, gebundelde informatie is voor werkge vers, -nemers en -zoekenden verkrijg baar bij alle 350 vestigingen van het uit zendbureau, waaronder die aan de Dil lenburglaan in Soest. Het naslagwerk is in 1978 ontwikkeld om uitzendkrachten te informeren over alle regelingen op het gebied van sociale zekerheid en werk. Inmiddels maakt ook een groot aantal schoolverlaters, werkzoekenden, bedrijven en instellin gen gebruik van de Werkpocket die elk jaar wordt voorzien van de nieuwste ge gevens. In de nieuwe uitgave is informatie toe gevoegd over onder meer de algemene nabestaandenwet, de privatisering van de ziektewet en de nieuwe fiscale mo gelijkheden ten aanzien van secundaire arbeidsvoorwaarden. De oplage van 1997 bedraagt 165.000 exemplaren. In verband met de toenemende zorgbe hoefte van ouderen en chronisch zieken ontstaat er een grote behoefte aan hulp verleners in eenvoudige verzorgingssi tuaties, zowel in de thuissituatie als in verzorgingshuizen, dicht bij familie en kennissen en dicht bij de maatschappij. Er zal steeds meer druk op de maat schappij komen om mensen te stimule ren hun oudere, vaak eenzame mede mens te helpen. In een kort, maar inten sief programma van een half jaar (20 avonden) worden vanaf mei 1997 cur sisten getraind in de basiszorgverlening, zelfstandig en/of in samenwerking met anderen. Cursusplaats: Stichting Regionaal Op leidingen Centrum, Kapelweg, Amers foort. Voor meer informatie: Annelies Bakker, tel. 0294-285705. ial 46, (el. 60195 77 Sinds vorige week is slagerij Yan Asch aan de Yan Weedestraat in Soestdijk in het trotse bezit van het "Certificaat Hygiënemeting 1997". De oorkonde vormt een bevestiging van de uiterst hygiënische werkme thoden bij de bekende slagerswin kel. Dat staat met het certificaat nu zwart- op-wit en slager Richard van Asch is dan ook zeer ingenomen met deze "on derscheiding". Het betekent dat zijn zaak voldoet aan de hoogste eisen op het gebied van hygiëne, zowel wat de bewerking van vlees en vleeswaren be treft als de opslag, de verkoop en de omstandigheden in de koeling en het verkoopmeubilair. Het betekent ook een groot compliment voor zijn mede werkers, die er dagelijks voor zorgen dat de vleesverwerking en -verkoop onder optimale hygiënische omstandigheden plaatsvindt. In het afgelopen jaar heeft slagerij Van Asch viermaal vrijwillig meegedaan met de controles, die - onaangekondigd - werden uitgevoerd door een onafhanke lijk bureau, in samenwerking met het bedrijfsschap voor het slagersbedrijf. Dat gebeurde ook met het oog op de verscherpte eisen, die sinds 1 januari Slager Richard van Asch met het be haalde certificaat. van dit jaar gelden. Bij de controles werd scherp gelet op de algehele manier van werken en de verschillende onder delen. Bij elke slagerij werd de score vastgelegd in een rapport. "We zaten ruim boven de gemiddelde percentages," aldus Richard van Asch, "en dat resulteerde uiteindelijk in een behoorlijke hoge totaal-score." Ook dit jaar neemt Van Asch deel aan de vrij willige controle, in de gerechtvaardigde verwachting dat dat in 1998 opnieuw een certificaat zal opleveren. 20 maart /an Janos Szasz naar het oneelstuk van Georg uk wordt beschouwd als ile dramma, geschreven over de kapper en sol- Woyzeck die uit jaloezie i keel afsnijdt. Een on- voor wie de moord een wordt al snel filmisch lat het uit losse scènes op vele locaties afspe- t heeft in de film plaats ipoorwegbeamte, die als ding over het rangeerter- terwijl hij vanuit een amer in de gaten wordt zijn baas. Alles wat hem volgt hij gedwee op, aakt hij steeds meer ont- neeuwde rangeerterrein mistflarden en roetwol- sinen af en aan rijden, ails doorkruisen het wit- oodrecht daarboven wij de lucht in, met daarbo- luidsprekers waardoor ïzette tijden tot de orde i. joorterrein zorgt niet al- hopeloos mismoedige tvart-wit prachtig is ge- eine woning heeft hij het lijn vriendin kapt al zijn vijl ze haar minnaar met itvangt. Woyzeck pijn, totdat er tapt en hij zijn baas en :ndin te lijf gaat met een or tegenwicht geeft aan met zich liet sollen. van Büchner is op in- wijze verfilmd en werd )epen tot de beste Hon- t dat jaar. uur. Entree f 9,-; CJP/ Terra, zondag te horen in f34,90 f 39,50 inf 24,90 tf 24.50 f 39,90 f 39,95 f 25,— f 39,90 3n f 25,- Als het gaat om bedcomfort is Au- ping al meer dan honderd jaar kop loper en sfeerbepaler. De slaap plaats van vroeger heeft plaatsge maakt voor de slaapkamer van nu, waarbij Auping met vernieuwende ideeën een wezenlijke bijdrage le vert aan stijl, rust en ontspanning in de slaapkamer. Bij Karwei Bouwmarkt aan het We teringpad zijn zaterdagmiddag de prijswinnaars in het zonnetje gezet. Ze deden mee aan de grote kleurpla- tenwedstrijd, die eind februari tijdens de actie "Karwei gaat door 't lint" werd gehouden en wel 500 kleurpla ten opleverde. Sylvia Unkel en Car- la van Beek, de persoonlijke assisten tes van de bedrijfsleiding, reikten in de kantine de prijzen uit. In de leeftijdsgroep 3 t/m 6 jaar won Elisabeth v.d. Eist (4 jaar) de eerste De prijswinnaars, met Sylvia en Carla van Karwei. prijs: een paar rolschaatsen. De tweede prijs (een fraaie autoset) was voor Tim Koelink (6 jaar) en de der de prijs (een grote vrachtwagen) was voor Bram Boesterveld (3 jaar). In de leeftijdsgroep 7 t/m 10 jaar gingen de rolschaatsen naar Chantal de Ruig (9 jaar). Debbie v.d. Bult (7 jaar) en Juan Diego IJspeert (7 jar) wonnen de tweede en de derde prijs. Het alom bekende model Auronde wordt in de maanden maart en april in de schijnwerpers gezet, waarbij de con sument kan profiteren van de aantrek kelijke gratis "Dressboy-cadeau'-actie. Veerkamp in Baarn, reeds vele jaren Auping-dealer, neemt deel aan deze unieke actie en heet haar klanten wel kom voor klantvriendelijk en deskundig advies. De Auping Auronde, naar het ontwerp van Frans de la Haye, is een formule die een ruime persoonlijke keuze biedt met de mogelijkheid uit te breiden en te va riëren. Vloeiende lijnen, tijdloos ont werp, herkenbare kwaliteit. Iedereen kent de karakteristieke ronde hoeken en de aluminium bevestigingsdoppen. Door de stijlvolle, bekroonde vormge ving is de Auronde een tijdloos bed, dat als geen ander harmonieert met het in terieur van de slaapkamer. Een bed dat vrijwel in ieder interieur past door zijn ingetogen vormgeving en de ruime keu ze in kleuren. Men kan kiezen voor een vol-lak-kieur, een van de natuurlijke houttinten of een combinatie daarvan. Het programma is opgebouwd rond vier basismodellen, die elk hun eigen karak ter hebben en leverbaar zijn in vele uit voeringen qua hoogte, verstelbaarheid en comfort. Verder biedt het Auronde programma fraai vormgegeven achter- wanden, die daarbij ook uiterst functio neel zijn. De beroemde Auping-spiralen zorgen door de unieke fabricage voor de optimale ondersteuning, bovendien ga randeert de volledig open structuur van het netwerk als geen andere bodem een maxinfale ventilatie voor het matras. De matrassen en spiralen van de Auping zijn volledig op elkaar afgestemd. Sa men vormen ze het Auping slaapsys- teem: Ze vullen elkaar perfect aan en werken soepel samen binnen alle ver- stelmogelijkheden. Nieuw is de Auronde dressboy: Hét ant woord op rondslingerende kleding. Ui teraard is met mannen- en vrouwenkle ding rekening gehouden. De Dressboy is eveneens een ontwerp van Frans de la Haye. De dressboy is af te stemmen op de kleuren van de Auronde. Een mul tifunctioneel object in beukenhout, glas, aluminium en staal. De dressboy bestaat uit een jashouder, een broekhouder, schoenhouders, kapstokjes voor das, sjaal, hemd of blouse en een glazen schaal voor uw accessoires, zoals horlo ges, sieraden, sleutels en kleingeld. Veerkamp Beddenspeciaalzaak, Laan- straat 91 Baarn, tel. 5413521. het gebied van de apparatuur heeft de zaak zowel qua verscheidenheid als prijsstelling een goede naam opge bouwd. Lokkertjes heeft Foto Plus Swa ger daarom niet nodig. De acties die zijn opgezet, kunnen dan ook worden be schouwd als een blijk van waardering aan de klantenkring. Exclusief Exclusief voor Soest kunnen bij Foto Plus Swager stempels worden gekregen bij de aanschaf van bijvoorbeeld filmrol letjes of een camera. Een voorbeeld: de aankoop van een kleurenfilmpje is al goed voor één stempel, wie twee Agfa- filmpjes neemt, kan z'n spaarkaart zelfs van twee stempels laten voorzien. De kaart is al vol bij vijf stempels en met zo'n volle kaart kan één persoon gratis toegang verkrijgen tot één van de twaalf Nederlandse pretparken die Foto Plus heeft geselecteerd. Enkele parken die hun medewerking hebben toegezegd, zijn Autotron Rosmalen, Safari Beekse Sinds vorige week is "Thepanom", de import-groothandel voor Oosterse kunst van de Soester Paul Christiaans, geves tigd in Baarn. De zaak was tot voor kort tijdelijk ondergebracht in het souterrain van juwelier Colitico aan de Van Weedestraat. "Thepanom" is gespeciali seerd in Thaise, Birmaanse en Vietna mese kunstnijverheid. Het nieuwe adres is: Laanstraat 109, Baarn. Pieter Paul Swager: "Ons assortiment was al breed, maar is met Foto Plus ver der uitgebreid. Bergen, Ponypark Slagharen, Sea Life Centre, Artis en Ecodrome Zwolle dat in juni van dit jaar wordt geopend. Wie één van de twaalf pretparken be zoekt, doet er goed aan een fototoestel mee te nemen, er foto's te maken en de leukste, de mooiste of meest originele in te leveren in de winkel. Een jury bepaalt vervolgens de winnaar van deze foto wedstrijd, die een Canon Ixus Z90 (van het Advanced Photo System) en Agfa Futura films ontvangt. Dichter bij huis heeft Foto Plus Swager ook extraatjes voor de klantenkring klaarstaan. Zoals aanbiedingen én een grabbelton met leuke presentjes voor' kinderen, die vanaf morgen in de zaak zal staan. "We hebben nog meer verras singen in petto, maar dat merken de mensen vanzelf," aldus Pieter Paul Swa ger. In het informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis liggen weer twee nieu we brochures. Een ervan heet 'Helpdesk gezondheid, werk en verzekeringen', waarin staat wat de helpdesk inhoudt. De brochure 'Ontslag en WW' geeft aan wat een werknemer bij dreigend ontslag het beste kan doen om zijn aanspraak op een uitkering niet in gevaar te bren gen. Een groot aantal voordelen en een reeks acties. Hiermee laat Foto Swager zijn klantenkring profiteren van het feit dat de zaak per 1 janua ri van dit jaar is aangesloten bij de grote inkooporganisatie Foto Plus. Dit is gepaard gegaan met de wijziging van de naam in Foto Plus Swager, het geen binnenkort op de gevel te zien zal zijn. Maar voor de goede orde: De fo tozaak aan de Van Weedestraat blijft zelfstandig, net als in de afgelopen veer tig jaar, en het interieur verandert even min. Daarnaast staat het, niet in de laat ste plaats, als een paal boven water dat de klanten kunnen blijven rekenen op het vertrouwde vakmanschap van Swa ger. Wat verandert er dan wel? Als één van de ruim 130 speciaalzaken van Foto Plus kan Swager tegen lagere bedragen inkopen en dus nog scherpere prijzen bij de klant in rekening brengen. Boven dien zijn alle producten vanaf 299 gul den verzekerd en krijgt de klant een ga rantie van twee jaar. Pieter Paul Swager: "Ons assortiment foto- en videocamera's was al breed, maar het is verder uitgebreid. We zijn zeer goed ingespeeld op de digitale ca mera, waarmee je foto's maakt die je in een handomdraai op je computer kunt zetten. En van het AÏPS-systeem hebben we alles van Fuji, Minolta en Canon in huis." De kwaliteit van bijvoorbeeld bruidsre portages en groeps- en portretfotogra fie van Foto Plus Swager staat al decen nia lang hoog aangeschreven. Ook op

Soester Courant | 1997 | | pagina 9