NU VOLOP FIKSE Hulleman optiek KRJ 6.4' KRI BOSTON ADVANCE TOT F15,- 1VAR1A Griftlanders een etmaal zonder eten KORTINGEN Minstreel Muziekfeest op Van der Huchtschool 2e Pa WAA: Fietsen voor Colombinehuis 't Loddereintje Molenschot-bewoners exposeren tientallen bijzondere aquarellen Nog tuinen vrij bij 't Nut Werk aan de weg in Soest C Nieuws van de bibliotheek fl. Al WOENSDAG 26 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA ic W0ENSDAG 26 l\ Ruim vijf mille voor scholenproject in Bangladesh Dankzij actie van De Achtbaan bij Hulleman optiek EN METEEN MET OPEN HUIS met de PAASDAGEN 't Loddereintje Antiek £r Curiosa Vanaf zaterdag te zien speciaal 4-gangen Paasmenu Biologische tuinders in de weer Hongaars schoolkoor in Oude Kerk Uitvoering basisscholieren aan Valeriaanstraat PIET VAN HEUGTEN Auto's opengebroken stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand GROTE BADI REEDS 28 Komt i I I I N Ke "De nacht is voor de leerlingen het mooist en voor de leerkrachten het zwaarst. Het is maar goed dat je dan af en toe je eigen jeugd kunt herin neren. Ze zijn de hele nacht doorge gaan, maar waren de volgende dag weer bij de les." H.R. Stroes is één van de vijf leerkrach ten die met 115 leerlingen van de boven bouw van het Griftland College een 24 uur durende hongerkuur achter de rug hebben. Van zondagmiddag vijf uur tot maandagmiddag vijf uur werd niets ge geten. De sponsoractie leverde 5.500 gulden op voor een schoolproject in Bangladesh. Er was koffie, thee, limonade, maar voedsel werd niet genuttigd. "Of ze stie- kum in de kantine of hun kluisje eten hadden verstopt? De verleiding moet van te voren groot zijn geweest. Ik heb niets gezien, maar ik durf niet mijn hand in het vuur te steken dat niemand het heeft gedaan," aldus Stroes. De sfeer was tijdens de hongerkuur uit stekend. Sommigen hadden een gitaar meegenomen, anderen zaten te klaver jassen, muzikale leerlingen traden op en er werden films vertoond. Bovendien kregen de deelnemers aan de vastenac tie zondag bezoek van dr. Das. Hij start te enkele jaren geleden het schoolproject in Bangladesh, waarvoor de Griftlan- Meer dan honderd leerlingen van het Griftland College gingen zondagavond zonder eten naar bed. Foto: Goos van der Wilt Zestien fietsen zijn zaterdag door De Achtbaan aangeboden aan het Colombinehuis in Biddinghuizen. Dit gebeurde tijdens de opening van het vakantiehuis voor kinderen die ziek of misbruikt zijn, hun land zijn ontvlucht vanwege honger of oor log, kortom kinderen die normali ter niet aan vakantie toekomen. Het Colombinehuis is het geesteskind van de in Soest woonachtige Herman van Veen. Hij is mede-oprichter en be schermheer van de Stichting Colombi- ne. Blijde gezichten zaterdag tijdens de overhandiging van dezestien fietsen. Op De Achtbaan werd vorig jaar een sponsorloop gehouden. Ondanks het slechte weer gingen vierhonderd wande laars op pad. Met de opbrengst zouden fietsen worden aangeschaft voor het Colombinehuis. Mede dankzij de gun stige prijzen die fietsenzaak Haico in rekening bracht, kon de roomskatholie- ke basisschool zestien tweewielers ko pen. Deze staan inmiddels in Bidding huizen om te worden gebruikt door de kinderen die in het Colombinehuis lo geren. Multipack Veer fjurstotóooriatefKle Vraag ernaar bij BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometriaten - Contactlensspeciaiisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten ders zich inzetten. Das heeft tijdens zijn studie en werk in het Westen ingezien hoe belangrijk onderwijs is voor de ont wikkeling van de mensen en het land. Hij begon met een basisschool, maar tegenwoordig volgen in de avonduren ook volwassenen lessen in de school. Op basis van de ingetekende sponsor- lijsten konden de Griftlanders al uitre kenen dat ze 5.500 gulden hadden ver diend voor het project. Das nam de symbolische cheque dankbaar in ont vangst en deelde mee dat de school voor dit geld een jaar lang kan draaien. Toen de deelnemers de volgende mor gen weer naar het klaslokaal moesten, begonnen de meeste magen wel te knor ren. Tijdens de pauzes was het volgens Stroes nog moeilijker voor de vastende scholieren, omdat de overige leerlingen uitgebreid aan hun lunchpakket begon nen. Maar om vijf uur 's middags was er soep met stokbrood voor de 115 leerlin gen en vijf leerkrachten. Stroes: "Heel simpel, maar de maag moet ook weer even wennen. Ik heb wel gezien dat er door de leerlingen aardig brood werd ingeslagen. Nee, ik heb thuis niets meer gegeten, ik had nog een vergadering." Antiekzaak 't Loddereintje is 2 x zo groot geworden. Hartelijk welkom tijdens ons Maak kennis met onze nieuwe aanvoer van: e Engels mahonie e Antiek grenen e Verlichting e Glaswerk Grote antieke tafels 1e en 2e paasdag van 11.00 - 18.00 uur Burg. Grothestraat 45 - Soest - Telefoon 035 - 601 05 86 Eenmalige PAASKORTING voor snelle beslissers! Komende zaterdag (29 maart) om 15.00 uur vindt in de ontvangsthal van Zorgcentrum Molenschot aan het Dalplein 2 de opening plaats van een bijzondere expositie. Tien tallen aquarellen, gemaakt door de bewoners tijdens de wekelijkse schilderles, zullen de komende we ken te bewonderen zijn. Zes maanden begeleiding tijdens de in oktober 1996 opgezette schildercursus voor bewoners heeft geresulteerd in ont- café -s restaurant Paaszondag en -maandag Café-Restaurant de Minstreel Burg. Grothestraat 37 - Soest Tel. 035 - 601 98 93 Het eerste kievitsei is al gevonden, maar de eerste spinazie moet nog geoogst worden. De biologische tuinders van tuinbouwvereniging 't Nut aan de Jachthuislaan zijn druk in de weer met hun tuinen. In de zo mer moet de vrieskist weer vol met gezonde eigen gekweekte groenten. De één spit, de ander weet dat dat niet hoeft en een derde is met mest aan het kruien. Weer een ander\komt zojuist door het nieuwe toegangshek met zijn eerste zaad. Wie tuiniert heeft geen tijd voor voorjaarsmoeheid. Dit weet de heer De Keizer, de man van de grond- uitgifte. Een tuinder eerste klasse, die zo'n negen maanden per jaar van zijn eigen tuin eet. Hij heeft nog wat tuintjes over van zo'n 100 vierkante meter elk. Een of twee van die tuinen zijn bestemd voor pioniers, want deze zijn nogal ver wilderd met veel kweekgras en moeten opnieuw ontgonnen worden. In januari heeft de vereniging zijn jaar vergadering gehad, waarop ook een le zing werd gehouden door Joop Kiers van de "Landbouwvoorlichting" afdeling biologisch en amateurtuinieren. Uiterst leerzaam voor de leden, gebracht door een man die al vele jaren actief met bio logisch tuinieren en groenbeheer bezig is. Niet alleen als adviseur, maar ook praktisch. Joop Kiers schrijft in het blad "Moestuin". Hij was een tiental jaren verbonden aan het buitencentrum "de Kemphaan" in Almere. Hier heeft hij o.a. proeven gedaan met verschillende bemestingsmethoden en grondbewer king. Tot zijn eigen ongeloof is het ge lukt om inderdaad zonder spitten de prachtigste tuingrond te krijgen. Hij raad aan om eens in de vier jaar de grond te laten onderzoeken voor een Mensen die belangstelling hebben een tuin te huren bij 't Nut kunnen contact opnemen met De Keizer. Hij kan voor lichting geven, maar weet ook welke handige boekjes en informatie er in omloop zijn over biologisch tuinieren. Kunstmest en synthetische bestrijding smiddelen worden in elk geval niet ge bruikt. De contributie bij de biologische tuinbouwvereniging 't Nut kost 25 gul den per jaar. De huurprijs per vierkan te meter is 85 cent. De Keizer is te be reiken via telefoonnummer 6019795 (niet tussen 17.00 en 19.30 uur). roerende en onverwachte schilderingen. Ingelijst en gegroepeerd in de ont vangsthal laten ze de verborgen kunst zinnige kwaliteiten van de bejaarde be woners tot uiting komen. Initiatiefneemsters Henny en Coby de Koning: "Nog nauwelijks bekomen van de verhuizing konden de bewoners zich storten in een nieuw avontuur: schilde ren met waterverf. Onder diegenen die zich enthousiast toonden, waren er na tuurlijk die eerder in hun leven deze uit daging waren aangegaan. Toch had het grootste deel van de deelnemers het penseel niet eerder in handen gehad. Zo'n opgespannen aquarelvel is dan wel heel erg leeg en wit! Er wordt elke donderdagmiddag in een heel speciale sfeer gewerkt. De groep (soms wel een 16-tal, waaronder enke le heren), draagt elkaar tegenslagen en successen. De belangstelling voor el- kaars werk is dan ook groot en intens en neemt alleen nog maar toe. Met name wanneer je bedenkt dat een bewoonster in plaats van haar slapeloosheid lijd zaam te ondergaan nu zelf het initiatief neemt door in de nachtelijke uren te gaan schilderen. Daarom, een heel bij zondere expositie die het bekijken alles zins waard is. Op donderdag 3 april verzorgt het koor van het Hongaarse Chr. Gymnasium uit Pecz in Hongarije een concert in de Oude Kerk. Aanvang: 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur. Het koor bestaat uit 50 personen - leer lingen en docenten - en zingt op hoog niveau. Op het programma staan wer ken van Hongaarse componisten (16e en 20ste eeuw), Hassler, Mozart, Fran se bewerkingen van een tweetal psal men als ook Hongaarse volksmuziek. Naast het "professionele" repertoire zin gen zij dus ook een luchtiger program ma. De school van Pecz kampt met een chronisch geldtekort, vooral na de toe vloed van Hongaarse vluchtelingen door het uiteenvallen van Joegoslavië. (Sinds de afloop van de Eerste Wereldoorlog wonen er veel Hongaren gedwongen in een ander land.) Dankzij giften en ac ties heeft de school zich in de afgelopen periode van communistische overheer sing staande weten te houden. Nu pro beert zij met behulp van het eigen schoolkoor het noodzakelijke geld bij een te zingen. Het koor maakt een tour nee door Duitsland en Nederland en brengt avond aan avond een boeiend muzikaal programma. Leerlingen en docenten offeren hier hun Paasvakantie voor op. Het concert duurt ongeveer anderhalf uur; de toegang is gratis, maar aan de uitgang zal er een collecte gehouden worden. Het doel van deze collecte zal duidelijk zijn: steun aan de middelbare school in Pecz. Leerlingen van de groepen 3, 4 en 5 van de Van der Hucht school aan de Valeriaanstraat zorgden vorige week dinsdag voor een echt muziekfeest in het gebouw van de naastgelegen Mavo Soest. Ouders van de basisscholieren kregen het resultaat voorgescho teld van het muziekproject waaraan de leerlingen met twee mu ziekdocenten acht weken lang hadden gewerkt. Groep 3 had geëxperimenteerd met bewegen op muziek en beeldde de vierjaargetijden uit. Daarna volgde het orkest, be staande uit de scholieren van de groepen 4 en 5. Op zelfge maakte snaar-, slag- en blaasinstrumenten gaven ze een con cert dat klonk als een klok. VanWeedestraat Er wordt nu gewerkt op het gedeelte tussen de Prins Bernhandlaan en de Lin- denlaan. Op het gereconstrueerde gedeelte is tijdelijk de gele belijning van de laad- en loshavens opnieuw aangebracht. Nu de belijning is aangebracht, zal de politie controleren op een juist gebruik. Het laden en lossen op de rijbaan is verbo den en moet in de laad- en loshavens plaatsvinden. In de laad- en loshavens mag niet geparkeerd worden. Betere fietspaden Op kruisingen worden de aansluitin gen nog afgewerkt. Ook worden de ber men nog aangevuld. De meeste fietspa den zijn wel te gebruiken. Overige werkzaamheden Afhankelijk van het weer, vinden de volgende uiteenlopende werkzaamhe den plaats: DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEI TtOELTAPIJT. Ook hoogpolig leggen ti zuiver leerwol Itapijt tegeltapijt rechtstreeks van fabriek Amersfoortsestraat 22, SOESTERBERG Bel GRATIS 0800 -02 3 3 200 voor folder en/of bezoek Bezoek onze stand op de HUISHOUDBEURS RAI A'dam van 2 t/m 13 april, standnr. R 901 In het plan Boerenstreek worden op het Gareel het trottoir, de parkeerplaat sen en de definitieve bestrating van de rijbaan aangebracht. Het bouwrijpmaken van de uitbrei ding van de Chalonhof veroorzaakt extra verkeer op de Chalonhof en de Waldeck Pyrmontlaan. Langs de Vrijheidsweg vinden werk zaamheden plaats voor het aanleggen van een rioolverbinding tussen de Qa- lonhof en de Vrijheidsweg. Het fietsver- keer op de Vrijheidsweg wordt langs het fietspad aan de zijde van het bedrijven terrein geleid. De dr. Rupertlaan wordt opnieuw bestraat tussen de dr. Schoonebeeklaan en Burg. Grothestraat. Op de aanslui tingen van de dr. Schoonebeeklaan, dr. de Voslaan en bij het plantsoen worden drie plateaus aangebracht. Met het ge deelte tussen de dr. Schoonebeeklaan en de Noorderweg wordt gewacht tot de renovatie van het riool. De trottoirs zul len na uitvoering van het werk aan ka bels en leidingen worden hersteld. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. Een cd-speler en enkele cd's zijn in hel weekeinde uit een auto gestolen, die stond geparkeerd op de Steenhoffstraat. Op de Willaertstraat verdween op soort gelijke wijze een cd-wisselaar. Bij een inbraak in een auto werden op de Veen besstraat een cd-speler en cd's buitge maakt. es Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 1 Het kunstwerk van de maand van Titus Nolte, een litho zonder titel en het formaat is 76x56. cm. Het werk van Nolte (1955) staat in het teken van wantrouwen, onzeker heid, het verlies van zijn oorsprong, en idealistische hoop. Nolte is een fatalist met de instelling van een rock 'n' roll artiest die vanuit zijn wanhoop altijd naar de impuls zoekt om door te gaan. Nolte wil weten waar hij vandaan komt en die wil legt hij ook anderen op. Hij onderzoekt met alle middelen die hij als kunstenaar wenst te be heersen zijn afkomst, om zich met die kennis te verweren tegen de stompzinnigheid en de leegte waarop de toekomst de mensheid cultureel dreigt te vergasten. Hij verklaart zich solidair met kunste naars, veelal schrijvers, die deze problematiek met evenveel fana tisme te lijf gingen of gaan zoals Dylan Thomas, Osip Mandelstam, Delmore Schwartz en Allen Gins- berg. Nolte graaft scherven op in de grond en beseft dat wat aan stuk ken is gevallen, daarmee niet op nieuw kan worden opgebouwd. De Kunstuitléen Soest heeft een prachtige collectie kunstwerken in huis. Men kan per abonnement een of soms twee kunstwerken lenen; ook is er de mogelijkheid werken te kopen. Een jaar-abonnement kost f 125,-, het inschrijfgeld is f 10,-. Ca deau-abonnementen zijn al te koop vanaf f 40,-. Op vertoon van een geldig Soester bibliotheek-abonne ment krijgt men f 10,- korting. De collectie wordt regelmatig aangevuld met nieuw werk en bestaat uit onge veer 600 kunstwerken. Reserveren is mogelijk, er ligt een catalogus ter in zage. Kunstuitleen Soest heeft ook voor bedrijven een ruime collectie kunst werken beschikbaar. Een kunstwerk in het bedrijf brengt extra kleur en sfeer in de directiekamer, ontvangst ruimte of entree en veel kijkplezier voor medewerkers en bezoekers. De Kunstuitleen Soest is gevestigd in bibliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49, telefoon: 035- 6012468. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Kunstuitleen Soest: uw kans op kunst in huis! met diverse aanbiedii VERKRIJGBAAR IN NU STAN ELKE WIJ2IGING JN MAATVOE Met SIEMENS RVS Met SIEMENS kera kookplaat. CFK-VRIJE koelkast Geïntegreerde waser Afgerond werkblad gootsteenbak. NOLTE Keukens PRIJSKLASSE 3. 4 ƒ6 99*.- (NA 01 ^VELDWEG 4 - SOE Bij bester op al Laanstraat 94 (n: Weeshuislaan 4' L kar gral E 1 Mi Maak een proefrit bijzondere prijs E< Deze cheque is uits Surprisebox (winkel Iedereen die tussen CD combi, ter waart Vrijdag

Soester Courant | 1997 | | pagina 10