Soesterberg aan grote ramp ontsnapt Spanning stijgt bij Oranje Comité Haaiachtige vis in de struiken bezorger: Palmpaastocht: stille tocht chades Egyptisch Grillroom Ramses vraagt: Rondje Soesterberg op Radio Soest Speurtocht met paashazen bij Stichting Jeugdwerk INKOMSTENBELASTING 'De Drie Eiken' Agenda Medische dienstjj Burgerlijke Stand Hulpverlening Geslaagd Kerkdiensten PAGINA 1? Kinderen uit Sarajevo landen op vliegbasis Ontevredenheid over ontbreken muziek Samenwerking brandweer, politie en ambulances Kinderkleding en speelgoed op beurs in het dorpshuis Paasmars tegen vliegbasis op maandag 31 maart Programmaboekje wordt binnenkort huis-aan-huis verspreid Opmerkelijke vondst op de Brik blijkt steur te zijn Wijn, muziek en kunst Primeur voor proefkelder de Wijndoos lijk door te erkennen dat hij wel fouten Een "besmette" wordt af gevoerd. M666 Het was volle bak in de Wijndoos aan de Stemerdingweg en dat op zondagmiddag. De uitnodiging was algemeen gesteld: luisteren naar ka mermuziek van klasse met daarna wijn proeven. En die combinatie, ingegeven en uitgevoerd door Mick en Kit van Ee, zorgden dat ongeveer zeventig gasten de ruimte vulden. De serene klanken van de twee violen, cello en fluit vulden de ruimte waarin de aanwezigen op houten klapstoeltjes zichtbaar genoten. Gebogen hoofden, intens luisterend, soms met gesloten ogen werden de werken van Mozart, Schubert, Van Beethoven en Reger be luisterd. Mart Benders, Jan van Hulst, Gustav Kraut en Jamie McLaren waren dan ook musici van naam. Tussen de vele kleurige flessen met wijn en uitda gende schilderijen, vormden de zachte klanken één groot kunststuk. De ruim te voldoet niet alleen goed als proefkel- der van vele soorten wijnen, ook akoes tisch klonk het als een klok. Late gas ten bleven vol ontzag boven aan de trap staan en hadden zo een mooi uitzicht op het totale gebeuren. Een daverend ap plaus na het concert was dan ook ze terecht. Proeven 'Het deed mij even denken aan heel vroeger', reageerde een bezoeker. 'Dit zal ongetwijfeld een duizend jaar gele den ook zijn gebeurd en over duizend jaar zal dit ook nog gebeuren. Wijn en muziek zijn oerbegrippen die bij de mens horen en die hem de nodige ont spanning geven. Daarom is dit een gou den greep van de familie van Ee'. Dhr. en mw. Van Ee genoten van hun succes. 'En de eerste keer al zeventig gasten, een teken dat het aanslaat. Er hadden nog wel dertig mensen bijge- kund', aldus een glunderende Van Ee. Kort daarop klonk het bekende geluid van ontkurkende flessen en mocht men proeven van 'de godendrank' zoals een ander opmerkte. Een derde had kenne lijk al enkele glazen op want glimla chend met een glas fonkelende rode wijn in zijn hand antwoordde hij: "Het is of engeltjes over je tong piesen'. Ze ker is dat dit de primeur was van vele andere zaken die zich in de Wijndoos nog zullen afspelen. Vrasen? Bel: 0346 - 35 40 54 Elke maandagmorgen kan men van 11.00 tot 12.00 uur het programma 'Rondje Soesterberg' voor Radio Soest beluisteren. Voor de eerstvolgende uit zendingen staan de navolgende onder werpen genoteerd. Maandag 31 maart: Toen en Nu door Cees Verheus. Hij vertelt zijn ervaringen als oud-politicus in de gemeenteraad van Soest, zijn deelname binnen de Sa men-op-Weg-kerk van Soesterberg en het zijn van voorzitter van de Werk groep De Drie Eiken. Maandag 7 april: Harry ten Beste licht zijn functie toe van maatschappelijk werker in Soesterberg. Het werk van de stichting en de maatschappelijke dienst verlening in Soesterberg worden daarin uitgebreid besproken. Op zaterdag 29 maart houdt de Stich ting Jeugdwerk Soesterberg in de Dub beldekker haar jaarlijkse paasactivitei- ten. Het wordt een middag vol van ver rassingen. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot onge veer 15.30 uur. Wel zelf een mandje of zakje meenemen. Ter bestrijding van de kosten wordt een kleine bijdrage ge vraagd van 1.50. De St. Jeugdwerk heeft een eigen ingang, rechts van de ingang van het dorpshuis. Informatie bij Nel. Ruis, tel. 353129. VERZORGING AANGIFTE-BILJET Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST, telef./fax 035 - 601 26 71 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 ANOVA-lezing Donderdag 3 april a.s. houdt ANOVA een lezing in het dienstencentrum, aan vang 10.00 uur, georganiseerd door de werkgroep, ANBO en PCOB. Vanwe ge ingrijpende wijzigingen van over heidswege in het verzekeringsstelsel hebben ouderen veel vragen omtrent het ziekenfonds en het verzekerd zijn bij ANOVA. Zo zijn er veel vragen op ge bied van de Algemene Eigen Bijdra geregeling, de premiewijziging voor 1997, aanvullende verzekeringen, het Persoonsgebonden Budget, fysiothera pie, hulpmiddelen enz. De voorlichting wordt gegeven met behulp van visuele middelen zoals een overheadprojector. Na een presentatie van ongeveer drie kwartier kan men vragen stellen in groepsverband, maar ook onder vier ogen. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Mini-concert Zondag 6 april zal het jeugd- en leerlin genorkest van Odeon samen met het leerlingenorkest van Harmonie Concor- dia uit Vlijmen een concert aanbieden in het dienstencentrum De Drie Eiken, aanvang 16.00 uur. Het geheel staat onder leiding van de Gerrit de Weerd, dirigent van zowel Concordia als Odeon. Het orkest is in september 1996 opgericht, dank zij een subsidie van de gemeente Soest. Zij verheugen zich muziek ten gehore te brengen zoals b.v. First Suite, Beauty and the Beast (van de bekende tekenfilm), Europa mars en Bigg Bass Boogie. Dit concert wordt gratis aan de ouderen van Soesterberg aangeboden. Wil men verzekerd zijn van een plaats dan reserveren via tel. 351402. 'Drie' ofVier' Eiken Zo'n 23 jaar geleden werd het diensten centrum 'De Drie Eiken' aan het Dorps plein in gebruik genomen. Vooraf werd naar een geschikte naam gezocht en ge vonden in 'De Drie Eiken'. Immers de drie jonge eiken die in het grasgazon vóór de flat waren geplant, stonden er niet voor niets. Tot vandaag leek de naam 'De Drie Eiken' prima, maar Moeder Natuur had een verrassing in petto. Eén van de drie eiken splitste zich in tweeën en hoe men het ook bekijkt, het zijn nu vier eiken. De vraag is, wat nu? De keuze is moeilijk, krijgt het dienstencentrum een nieuwe naam, 'De Vier Eiken?' of moet de boomzaag er aan te pas komen en één van de mooie eiken vellen? Beide mogelijkheden kos ten geld en zo'n prachtige gezonde boom sloop je toch niet zo maar? An derzijds is het vreemd om te spreken over 'De Drie Eiken' als het er vier zijn. A.s. dinsdag moet er beslist worden en daar wil men uw mening toch graag over vernemen. Men is om 10.00 uur in het dienstencentrum welkom waar de beslissing zal worden genomen. Uw stem kan daarbij doorslaggevend zijn. Gezamenlijke maaltijd Dinsdag 8 april staat om 12.00 uur de gedekte tafel klaar in het Dienstencen trum 'De Drie Eiken' voor een geweldig koud buffet. Met begint met een kop heerlijke kippensoep met daarna een ruime keuze uit diverse salades met stokbrood en kruidenboter. De kosten van dit buffet zijn 7,50 p.p., opgave tot 7 april te 12.00 uur via tel. 351402. Woensdag 26 maart 20.00 verg. Soesterbergs Belang, Burg stede Vrijdag 28 maart 15.00 kruisweg, Caroluskerk Zaterdag 29 maart 14.00 Paashazenspeurtocht, Dubbeldek ker Woensdag 2 april 19.30 stratenvolleybal, Banninghal Opgaven: tel. 351252. Woensdag 26 maart t/m maandag 31 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Woensdag 26 maart Voorganger: boeteviering; zr. M.A. van Erven; gemengd koor Donderdag 27 maart Caroluskerk 19.00 pr. J. v.d. Zandt en zr. M.A. van Erven; dameskoor Cenakel 18.00 eucharistie Vrijdag 28 maart Caroluskerk 15.00 kruisweg zr. M.A. van Erven, ds. J. van Marion, ds. M.A.A. Nawijn 19.00 pr. J.v.d. Zandt en zr. M.A. van Erven; gemengd koor Cenakel 15.00 viering Zaterdag 29 maart Caroluskerk 20.30 pr. J.v.d. Zandt; paaswake Cenakel 21.00 paaswake Zondag 30 maart Caroluskerk 10.30 pr. J.v.d. Zandt en zr. M.A. van Erven; gemengd koor Cenakel 09.00 eucharistie Maandag 31 maart Caroluskerk 10.30 stille viering; zr. M.A. van Erven Cenakel, Amersfoortsestraat 18 09.00 eucharistieviering HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Donderdag 27 maart 16.30 ds. M.A.A. Nawijn (Drie Eiken) 19.30 ds. J. van Marion; H.A. Vrijdag 28 maart 19.30 ds. J. van Marion Zondag 30 maart 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide Donderdag 27 maart 19.30 ds. H. Henstra Vrijdag 28 maart 19.30 ds. H. Henstra Zondag 30 maart 10.30 ds H. Henstra Huisarts Vrijdag tot 18.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Maandag 08.00 - dinsdag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder) Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 18 maart: Sari-Lotte Romee, dochter van Ron en Ina van Ham, Chr. Huijgen- slaan 98. OVERLEDEN 14 maart: Beatrix Jacoba v.d. Bout (83), Amersfoortsestraat 33. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. B-diploma voor trompettist Bob van Vliet, wonende aan 't Zwarte- wegje 13 in Soesterberg is geslaagd voor het trompettist diploma B. De volgende leden van de muziekvere niging Odeon hebben examen afgelegd bij de Regionale Muziekschool Amers foort: Bob van Vliet, B-diploma cornet; Ine ke Hamerslag, A-diploma hobo en voor het A-diploma dwarsfluit zijn geslaagd: Nicole Barlo, Keren Bercovitz, Corien Knoops, José van Laar en Petra Zwaan. i. Dat komt direct het vak eet de kwaliteit van de bouw én van zijn mee-metselende an, de andere is bezig met een eden elders. Als die net zo ls er door de Dijkmannen ld, dan zitten de toehoorders Dijkmannen zijn momenteel mersfoort met een groot kan en in Driebergen staat een op het programma. Junior inlangs gehouden bouwbeurs ir mochten ze in opdracht van ak zit klaarblijkelijk vol met en soort showmuur bouwen culaire overspanning van vier werd daar eerst een ingewüc- ime voor inelkaar getimmerd. Ie techniek van vandaag ma- idig. Maar je moet wel weten de mosterd haalt. Niet ieder- klusje zo maar even. Als je wordt uitgenodigd, dan zegt ben je iemand. Dan mag je s op zijn. Dijkman werkt veel nemers, nog voortkomend uit dat metselaars voornamelijk irs waren en geen rechtstreek- mochten aanvaarden. Die tijd Dijkman, die overigens al ja- ig gediplomeerd is en daar liet onder die regeling viel, il benaderen kan dat rustig naakt niet uit of het gaat om om een heel gebouw. Dijk- i steentje bij aan ieder project, n Soest of iets verder weg. Ze ost met groot vertrouwen te- teen zal altijd blijven, al die ssingen bevallen op den duur let weer komt erin, het brok- of barst vaak, er gaat vuil in :dt vies, het ziet er snel een it. Dat zal je met een steen en." Als je daar even over na- om je heen kijkt, moet je ze groot gelijk in geven... ters zijn er immers al, de ca- oe het moet, alleen de lijnen wonder moet plaatsvinden ien aangepast. ISDN is 'het toekomst', aldus de PTT, dat beschikbaar is. Bosboom Au- k in de weer om zijn norma- foonlijnen, waarlangs hij nu de beelden verzendt, te laten ar ISDN-lijnen. Die letters egrated Service Digital Net- 'erveelvoudigt de capaciteit telefoonlijn. Een standaard ing, leert ons een folder van .wee communicatiekanalen, -kanalen, die tegelijkertijd 3 gebruikt voor spraak, fax, evensoverdracht. Er kunnen, enners, 64 Kb per seconde u £en' Dat betekent meer deling van de snelheid die 't het snelste modem langs an worden gerealiseerd. Ze- :bedrijven is die manier van comst. Wie schade heeft op- ider uitzondering altijd snel 'Z1, Pe auto moet weer kun- ik zij de modernste commu- ken hoeft het repararen chten op schriftelijke afhan- meldingen. Het reparatie- dezelfde dag aan de slag en roe winst, ook economisch, weer rapper in gebruik wor- e schade-experts hoeven niet hadebedrijf toe en dat is niet 'riendelijke bijkomstigheid, I voor tijdwinst. Er kunnen weel kortere tijd worden af- iaar heeft iedereen baat bij. jert niet alleen gegarandeerd het ook razendsnel. Mede srne ISDN-mogelijkheden. De werkgroep van Pax Christi uit Amersfoort heeft nauwe banden met onder andere de stad Sarajevo. Pax Christi wil vooral kinderen uit deze ver woeste stad even een ander beeld geven van de wereld. Om die reden heeft zij 38 kinderen en twee begeleiders uitgeno digd om in Amersfoort en omgeving even op verhaal te komen. Afgelopen maandag 24 maart kwam om ongeveer 16.00 uur op de vliegbasis Soesterberg het Fokker-vliegtuig aan met deze voor- al jonge gasten. Na een hartelijk welkom werden de kinderen aan hun gastgezin nen voorgesteld. Na ongeveer een uur Vertrokken de kinderen met hun gast ouders. Deze invitatie geldt tot vrijdag 11 april. Dan vertrekken ze 's morgens om 09.30 uur weer vanaf de vliegbasis óesterberg naar Sarajevo. Meer berichten over Soesterberg op pagina 16 Soesterberg had zaterdag haar Palmpaasoptocht. Via de scholen waren de kinderen hierop attent ge maakt en verzocht om 14.00 uur in het Kerkelijk Centrum aan de Ge neraal Winkelmanstraat te zijn. Daar kwamen bijna 200 kinderen met hun ouders en begeleiders om aan deze feestelijke tocht mee te doen. In de kerk werden ze toegesproken door dhr. Co Haring, die pas op de vrijdagavond daarvoor van relevante informatie werd voorzien. Hij had de moeilijke taak om zijn toehoorders in kennis te stellen dat de gebruikelijke muzikale begeleiding er niet zou zijn. Eén en ander is het gevolg dat muziekvereniging Odeon niet meer op straat loopt en ook geen drumband meer heeft. Vele ouders en begeleiders uitten hun misnoegen over dit laakbaar optreden van de leiding van de Palm paasoptocht. Vrij laat werd Peter Nijmeijer verzocht de leiding van de tocht op zich te willen nemen, te laat om nog een muziekkorps te arrangeren. Ook zou dat veel te duur zijn en is men immers aangewezen op de mogelijkheden in het eigen dorp. Als alternatief zou een geluidswagen kun nen dienen, maar ook die was niet aan wezig. Een mooie traditie als de Palm paasoptocht kreeg daardoor een deuk. Ouders en begeleiders spraken hun on genoegen uit dat een dorp met zeven duizend inwoners dit niet goed kon or ganiseren. 'Soesterberg op z'n smalst' en 'zo help je een rijke traditie om zeep', waren zoal de opmerkingen. Om die reden werd de aanvankelijk ge plande route aanmerkelijk ingekort, want in plaats van een feestelijke tocht werd het een stille tocht. Toch was het een kleurrijk gezicht en werden soms prachtig versierde stokken meegevoerd. Voor het volgend jaar is het wenselijk dat de plaatselijke Raad van Kerken als organisator, meer aandacht aan deze rij ke traditie gaat schenken. rand in de productiehal van fa. eege aan de Postweg. Hierbij is er giftig chloorsulfonzuur vrijge- men. Er bevinden zich nog perso- ieelsleden in het pand. Ook moet en rekening houden met andere [rijgekomen chemische stoffen, irsonen in het pand dienen te wor- en bevrijd, blus de brand en beëin- lig deze calamiteit', it was ongeveer de strekking van de lobilofonische opdracht die dinsdag 18 aart om ongeveer 19.30 uur klonk [oor brandweer, politie en ambulances de regio Eemland. Meer dan tachtig indweerlieden uit Amersfoort, Baarn, ijkerk, Soest en Soesterberg, aange- 'uld met politie en personeel GGD, >evolkten binnen korte tijd met veel materieel het terrein van Transportbe drijf Gebr. Tammer dat grenst aan de >roductiehal van de fa. Deege. De Post- weg werd van alle kanten afgesloten tdoor opvallend veel politie, versterkt met aspirant-agenten van de politie school. Ambulances van verschillende GGD-eenheden waren naar de van het onheil gedirigeerd. Gelukkig was het maar een oefening, maar de realiteit lag bij de diverse lei dinggevenden om in die heksenketel van mens en materiaal een gestroomlijn de hulpactie op touw te zetten. Alle fa cetten van de drie hulpverleningsdien sten moesten in de strijd worden gewor den en dat was een bijna onmogelijke flus. De altijd zelf opererende brand weereenheden moesten nu ineens luis- •eren naar een vreemde commandant en >ok nog doen wat hij zei. Officieren lie- •en wild door elkaar en overal werd jeroepen, commando's gegeven, inge- ïrokken en herhaald. Daar tussendoor liepen de vele controleurs om duidelijk 'ast te stellen wat wel of niet werd ge- aan. Een commandowagen was snel igericht waar het beleid werd uitgestip- •eld en dat stond soms op kookpunt als len het niet met elkaar eens was. idden in al dat geweld was ook nog de ters die eindelijk ook wel eens iets wil le weten. 'Nee, nu niet, geen tijd', was iet antwoord. Voorlichter van de poli tie mw. Clementina Sprengers werd hier door aangewezen en kort daarop werd ij met camera's, tv en schrijvende pers •ijna overvallen. 'Hoeveel doden, ge- onden, waarom nu pas bericht, welk [evaar is er voor de bevolking, waarom oveel personeel ingezet, welke schade- ijke stoffen zijn vrijgekomen....' Recht op en dapper beantwoordde zij al die agen want ook zij moest in de oefe- haar taak verrichten. Voor de pers was zij geslaagd en werd de kijker ver- Ier op de hulpverleners gericht, leel langzaam maar zeker zag men lijn in de reddingsactie komen. Voor het eerst werd de onlangs aangeschafte de- intaminatiewagen gebruikt. Dat is een toertuig plus tent, waarin met giftige lemicaliën besmette slachtoffers :hoongemaakt werden onder een soort louche. Intussen waren alle personen uit het pand bevrijd, de brand geblust en Ie slachtoffers per ambulance afge- 'oerd. Om ongeveer 21.30 uur was het linde oefening en kon de balans worden (gemaakt. fatuurlijk liep alles niet op de zo ge- enste rolletjes. Dat kon men voor de eerste keer ook niet verwachten, wel had men veel geleerd en daar ging het om. Oefenleider J. van Geest van de lersfoortse brandweer was heel eer had gezien. "Maar vergeet niet dat wij ook wel een bijzonder moeilijke op dracht hebben gegeven. Het is de be doeling dat wij samen als hulpverle ningseenheden hieruit lering trekken en dat is vanavond gebeurd. Maar ik heb ook heel veel goede dingen gezien en dat mag ook wel gezegd worden'. Waar van acte. Ook de directeur van fa. Deege, dhr. E. Rijnja zag dit allemaal aan. 'Het is maar een oefening, maar het zou je maar eens gebeuren. Gelukkig hebben wij die ge vaarlijke chemicaliën niet in ons bedrijf. Toch hebben ook wij hiervan geleerd en weten wat we in een dergelijk geval moeten doen'. De evaluatie van deze geslaagde oefening zal nog meer bijdra gen om ook bij een dergelijke ramp ade quaat op te treden. Zaterdag 5 april wordt van 10.00 tot 12.00 uur in het dorpshuis Burgste de de jaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Inbreng van kleding en speelgoed op vrijdag 4 april van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in Burgstede. De ingebrachte artikelen dienen schoon en in een goe de staat te verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding vanaf maat 86 t/m 176. De ervaring heeft geleerd dat ei gentijdse kleding en vriendelijk geprijsd, uitstekend in de markt liggen. Bij twee dehands speelgoed gaat de voorkeur uit naar het betere speelgoed. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15 procent onkostenvergoeding gevraagd. Ophalen van niet verkochte artikelen en afrekenen met de verkopers vindt zaterdagmiddag plaats van 14.00 tot 15.00 uur. Niet opgehaalde artikelen worden geschonken aan daarvoor in aanmerking komende projecten. Voor inlichtingen en/of informatie kan men contact opnemen met de navolgende te lefoonnummers: 352295, 351269, 352961 of 030-6924552. Op maandag 31 maart (tweede paas dag) wordt een protestmars gehouden met als einddoel de vliegbasis Soester berg. Deze keer ageert men tegen een luchtmobiele heli-basis. De demonstranten, bestaande uit leden van diverse organisaties, verzamelen zich omstreeks 13.00 uur bij NS Station Soestduinen. Vandaar wordt de twee kilometer lange tocht naar de hoofdin gang van de vliegbasis Soesterberg ge lopen. De bedoeling is dat om 13.30 uur bij de hoofdpoort een korte manifesta tie wordt gehouden, bestaande uit op tredens, muziek, sprekers en een open baar forumdebat met als onderwerp 'Soesterberg Natuurpark'. De basisstel ling is dat men tegen de Lucht Mobiele Brigade is en de zware Chinook en Cougar transport helicopters moeten verdwijnen, omdat dit volgens hen een gedachterispinsel is van de NAVO, WEU, VN en enkele Nederlandse kapi talisten. Ook zijn ze tegen uitbreiding van de NAVO naar het Oosten met de daarbij behorende wapenproductie en voor een ruimere opvang van vluchtelin gen. Nog enkele weken scheiden de vier leden van het Oranje Comité van Koninginnedag en 4 en 5 mei. Met veel moeite staat een goed program ma voor 30 april op de rails. Het was hier en daar weer behoorlijk in vesteren om bepaalde zaken rond te 'en. krijge Zo moest de langzamerhand bekend geworden militaire veldkeuken komen te vervallen, omdat het betrokken onder la deel van de Dumoulinkazerne in Bosnië zit. Ook de luchtmacht kon het niet le veren. Het alternatief bestaat uit een optreden van een bekend muzikaal trio. Binnenkort worden de Oranjeboekjes verwacht. De vorige keren was het steeds eigen werk en nu is het uitbe steed. Begin april zullen vele collectan ten met het boekje weer huis-aan-huis gaan. De penningmeester ziet regelma tig bedragen op haar girorekening num mer 159009 bijgeschreven. Hieronder was ook een bedrag waar ze even stil van werden. Het comité had een bedrag van 25 gulden ontvangen van de kort daarvoor overleden mw. B.J. Schouten van Rij. Bij de mededelingen rechtsbo ven in het overschrijvingsformulier had ze nog geschreven: 'Maak er weer iets moois van. Hoe meer herrie hoe liever!' Zondag 4 mei De nationale dodenherdenking valt dit jaar op zondag 4 mei. Volgens het co mité juist een dag om bij dit bijzondere herdenken stil te staan. Samen als dor pelingen 's morgens om 10.00 uur de herdenkingsplechtigheid bij te wonen op de vliegbasis en 's avonds met een bij eenkomst in de'Caroluskerk, stille tocht en herdenking bij het monument aan het Odijkplein. Om die reden hebben zij de plaatselijke drie kerken verzocht om bij hoge uitzondering hun kerkdiensten van die zondagmorgen te laten verval len, om zo iedereen in de gelegenheid te stellen dit totale gedenken mee te ma ken. Helaas werd hierop afwijzend be schikt. Toch staan op die zondagmorgen om 10.00 uur luchtmachtbussen op het Dorpsplein om belangstellenden gratis naar de vliegbasis te brengen, 's Avonds om 7 uur wordt een herdenkingsbijeen komst in de Caroluskerk gehouden met aansluitend de stille tocht. Instellingen en verenigingen die kransen of bloemen willen leggen worden verzocht dat voor af op te geven bij Ben Niehoff-Werning tel. 352131 of Anneke Pley, tel. 351612. camera in vol bedrijf: de ien en er meteen over pra- Oefenen om te leren Als men 's morgens in Soesterberg een telefoontje krijgt met de opmer king: 'Mijn man heeft een haai in de struiken gevonden....', dan denk je even aan een 1 april-grap. Zo ver ging het Brenda Maathuis aan het Spad 3 ook. Haar echtgenoot liet dinsdag 18 maart, s'morgens om ongeveer kwart over ze ven de hond uit, toen het dier bij een paar struiken in de Brik bijzonder geïn teresseerd bleef snuffelen. Fons Maat huis zag tot zijn verbazing dat daar een haai-achtige vis lag. Hij bracht de hond naar huis en ging toen nog maar eens kijken, want een haai in de struiken zie je niet elke dag. Bij de struiken geko men, zag hij dat het dier zich bewoog. Hij nam het toen onmiddellijk mee naar huis en plaatste de vis in met water en zout gevulde gootsteen. Daar kon hij precies van hoek tot hoek in liggen. Brenda Maathuis heeft toen heel wat instellingen gebeld met de vraag of ie mand hen van een haai konden bevrij den. "Eerst geloven ze je niet. Een haai in de struiken gevonden, daar trappen ze niet in. Maar als je het duidelijk maakt, dan willen ze het wel geloven." Ze belde eerst de dierenambulance, maar daar meldden ze dat een haai niet in hun pakket zit. Via via kwam ze ein delijk bij het Dolfinarium in Harderwijk terecht, die zich over de verstekeling ontfermde. Ze vertelden dat het geen haai was, maar een steur. Zo op het eer ste gezicht zijn er veel overeenkomsten met een haai, alleen de bek is duidelijk anders. Het Dolfinarium was al voorne mens een aparte afdeling voor de steur te maken en met dit exemplaar kunnen ze vast beginnen. De vraag blijft hoe een steur in het struikgewas van de Brik in Soesterberg komt. Brenda Maathuis zorgde voor de eer ste opvang van de steur, die aanvankelijk werd aangezien voor een kleine haai. Dijkman langs de eigen Plasweg. I

Soester Courant | 1997 | | pagina 13