Sociaal contact belangrijk punt bij bowls |Firtina'93 grijpt naast strohalm Nijpende situatie heren MHC Soest Red Stars kan alleen nog maar hopen VVZ'49 werkt aan herstel tegen matig Scherpenzeel EC raakt ongeslagen status kwijt m naars bij scholen SEC lust nog wel een toetje ZAALVOETBAL ►scorers SOESTER COURANT Loodgieterswerk HONKBAL Knickerbockers start seizoen met open dag ATLETIEK Weer prijzen voor aantal Pijnenburgers Autokraakje Snorfietsster (16) gewond bij botsing PAGINA 17 Gedwongen vertrek hangt mannenteam boven hoofd HOCKEY Gat met koplopers groeit tot vier wedstrijdpunten BASKETBAL Danscentrum Gerla wint Rellum Trophy s.v. WZ'49 - Bloemenkwartier AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Kapsalon Marie-Claire BOWLS DAMMEN ZWEMMEN Bowls Club Soest wil ouderen actief houden en uit isolement halen Robert Jan Sall tweede sneldammer van de provincie Paasrit rallyclub op maandag 31 maart PAGINA iq WOENSDAG 26 MAART 1997 Hard werken helpt Duinkikkers op weg naar succes Soesters vallen in de prijzen tijdens dressuur Stoethoeve ortprogramma! Soester koploper moet OS O naast zich dulden Twee nederlagen maken zaalvoetballers kansloos VOETBAL zaterdag g-plussers n om Soester ennistitel ZAALVOETBAL Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Op zaterdag 29 maart houdt De Knickerbockers een open dag op sportpark Koningsweg. Vanaf 10.00 uur kunnen belangstellenden bij de honk- en softbalvereniging terecht. De club heeft de slagmachine opgesteld, zodat de bezoekers onder begeleiding kunnen slaan. Ook worden videofilms over honk- en softbal getoond. Speciaal voor de jeugd wordt om 10.00 uur een honkbalwedstrijd gespeeld door pupillen, om 11.00 uur gevolgd door de aspiranten. Om 13.00 zijn de meisjes aspiranten te zien in een softbalwed- strijd. Iedereen is welkom bij De Knickerbockers die alweer enige tijd buiten trainen en na het paasweekeinde aan de nieuwe competitie beginnen. In Gorinchem werd Mart van Hal zaterdag wederom eerste bij de vrouwen 45 en ouder. Ditmaal ging het om een 10 kilometer wedstrijd, de negende van de atletiekvereni ging Typhoon. In een sterk en zeer goed bezet deelne mersveld legde zij het snelle parcours af in 40.12. Daarmee bleef zij slechts 4 minuten achter bij de winnares 35-45 jr. en 6 minuten bij de algehele winnares. Mart van Hal was met haar tijd bijna een minuut sneller dan verleden week bij de Nederlandse Veteranenkampioen- schappen, waar zij eveneens winnares was. Van de heren wedstrijdgroep was een viertal Pijnenburgers actief in Heerde. Daar deden zij als voorbereiding op de marathon van Rotterdam mee aan de 30 kilometer wegwedstrijd. Hun tijden wa ren goed genoeg voor twee prijzen. Jan van der Lee pakte in 1.57.24 de twee de plaats bij de veteranen 40-plus. Vlak achter hem eindigde Hans de Goede in dezelfde klasse als derde in 1.58.23. Weer vlak daarachter, maar dan bij de senioren realiseerden Marcel de Boer in 1.58.32 en Peter Maier in 2.13,42. Aan de Koninginnelaan is in het week einde een auto opengebroken, waarbij het de dader kennelijk te doen was om de radio. Die werd niet meegenomen, maar wel vernield. De eigenares, een 34-jarige Soesterse, mist alleen het ra- diofrontje. Door onbekende oorzaak verloor een 16-jarige snorfietsster uit Soest maan dagmorgen de macht over het stuur toen ze vanaf de Eigendomweg de Konings weg wilde oversteken naar de Klein Engendaalweg. Ze zag daardoor het bushokje niet, met als gevolg dat ze er tegenaan botste. Ze liep daarbij schaaf wonden aan het hoofd op. De Mixed Hockey Club Soest moet sportpark Koningsweg in het kader van de clustering van sportaccom modaties verlaten. Niet uitgesloten is dat het eerste mannenteam nog eerder gedwongen wordt te vertrek ken uit de eerste klasse. In een onvervalste 'vierpunten'-wed- strijd legden de hockeyers het loodje tegen Roomburg. Daardoor kwamen ze niet op gelijke hoogte met de nummer tien, maar zagen ze het gat groeien tot vier punten. Als Sóest op 4 mei nog steeds elfde staat, moet het terug naar de tweede klasse. Trainer/coach Frans Tordoir be seft dat het ontzettend moeilijk wordt om deze dans te ontspringen. Zoals verwacht nam Roomburg een af wachtende houding aan en liet het de bezoekers uit Soest het spel maken. Opnieuw werd het gebrek aan een af maker duidelijk en twee blunders in de verdediging betekenden tevens dat Soest met een 2-0-achterstand ging rusten. Omdat er niets meer te verliezen viel, gooide de ploeg van Tordoir alles op de aanval. En met succes, want Herman Stam en Maarten van de Klink trokken de stand gelijk. Een vrije slag buiten de cirkel, in de 61e minuut, riep opnieuw onheil over het elftal af. Een tegenstan der mocht de bal in vrije positie aanne men en scoren: 3-2. "Triest dat de ach terste lijn, die je het hele seizoen kunt vertrouwen, het nu laat afweten," aldus Tordoir. Verliezen hadden de dames van MHC Soest sinds 10 november vorig jaar niet meer gedaan. Althans, in competitiever band. Rood Wit drukte de jongedames weer eens met de neus op de feiten. "Helemaal terecht," zei Peter Heemskerk over de 2-0-nederlaag. Hij had zijn speelsters nog gewaar schuwd voor onderschatting, maar er wilde zondagmiddag niets lukken. Ie dereen leek een 'off-day' te hebben. Behoudens bij een kans en een strafcor- ner in de eerste helft, wekte MHC Soest niet de indruk dat het zou scoren. Slecht ingrijpen van de defensie had in de 25ste minuut zelfs een achterstand tot gevolg. Rood Wit verdubbelde de mar ge in de vijftigste minuut. "Na zeven wedstrijden kun je wachten op een ne derlaag, dat is niet zo erg. Maar de ma nier waarop we hebben verloren, is niet fijn," stelde Heemskerk. Hans de Bruin acht zijn team nog niet volslagen kansloos, maar kan zich na de 63-60-nederlaag tegen BOB alleen nog maar vastklampen aan de hoop op een misstap van BV Alphia en/of Binnenland. Door het verlies in Oud-Beijerland groeide het gat met de koploper tot vier punten en wordt het uitzicht op de eer ste klasse nu wel heel erg belemmerd. In ieder geval hebben de basketballers het niet meer in eigen hand. terwijl ze in Zuid-Holland helemaal niet slecht speelden, vond De Bruin. "We hebben uitstekend verdedigd, goed gerebound, er was voldoende inzet, maar aanvallend was het onvoldoende. We hadden gewoon met tien of vijftien punten verschil moeten winnen," stelde de tiainer/coach. Red Stars miste teveel mogelijkheden en bokste voor rust lange tijd tegen een achterstand van een punt of vijf aan. Bij het aanbreken van de rust was het al weer gelijk (36-36) en daarna gaven de teams elkaar weinig lucht. Tot 58-58 bleef het scoreverloop gelijk opgaan, toen kreeg BOB een 'zetje' dankzij twee slechte beslissingen van de scheidsrech ters. "Maar ik geef hen de schuld niet van de nederlaag, want we hadden het zelf al lang moeten afmaken," bena drukte De Bruin. Dames Omdat Aldo Heeregrave culinaire ver plichtingen had, debuteerde Nancy Smeeing zaterdagavond in de wedstrijd tegen Crackerjacks als coach van het damesteam. Het hielp niet veel. "Er was zoveel lawaai op het veld naast ons, dat de speelsters me niet hoorden," aldus de spelverdeelster die vanwege zwanger schap haar positie voor de rest van dit seizoen heeft afgestaan. In een harde wedstrijd kwam Red Stars in de eerste helft op achterstand (27- 19). Nadat Smeeing in de pauze een hoekje had gevonden, waar ze kennelijk wel verstaanbaar was, sommeerde ze haar ploeggenoten over te schakelen op een zone-verdediging. En dat had ze goed gezien, want Red Stars ging beter spelen. Onder de borden buitten de Soesters hun lengte-voordeel uit, maar met het richtingsgevoel was het niet bijs ter gesteld. Daarom won Crackerjacks toch: 48-35. VVZ'49 heeft zich zaterdag her steld van een slechte periode. Scher penzeel, dat is verwikkeld in een degradatiestrijd, bood te weinig te genstand en werd van de mat ge veegd: 2-5. Halverwege was het al 1- 3 voor de Soester ploeg. Henk van Asch had Joep Akkerman dit keer als rechtsback opgesteld en liet Pa- trick Diks en Wim Turksma het centra le verdedigingsduo vormen. Rechts op het middenveld zorgde Gert van de Munt voor geestdrift en onverzettelijk heid. Binnen een minuut was het al 0-1 voor VVZ'49. Marcel van Essen werd op kinderlijke wijze vrij gelaten bij Ton Wolfsen (die wederom de beste WZ- er was). Een minuut later stormde Van Essen alweer op de Scherpenzeelse doelman af. Die beroerde de bal buiten het strafschopgebied met zijn hand, maar kwam er genadig vanaf met alleen een vrije trap tegen. Scheidsrechter Spaans gaf hiermee hoop aan de thuis club die in de twintigste minuut op ge lijke hoogte kwam. Vanaf dat moment ging de knop om bij WZ'49 en het werd op vrij gemakke lijke wijze 1-3 voor WZ'49. Van Essen was de maker van beide doelpunten en heeft er nu al twintig achter zijn naam staan. Ook na rust speelde het technisch betere WZ'49 tegen een zich wanhopig ver zettend Scherpenzeel. Maar het oppor tunisme, waarmee het zich bediende, had zowaar succes in een onoverzichte lijke situatie: 2-3. VVZ'49 liet zich niet van de wijs bren gen en ging door op de ingeslagen weg. Dit leidde tot treffers van Van de Munt en Roy Huisman. De overwinning had hoger kunnen uitvallen als Van Essen en Gerard Becker (ingevallen voor Gijs Schaap) iets secuurder te werk waren gegaan. Zij verprutsten samen drie op gelegde kansen. In het Officiers-Casino in Soester- berg heeft Danscentrum Gerla de Rellum-Trophy voor de neus van 24 andere dansscholen weggekaapt. De twaalf paren van Gerla behaalden in een deelnemersveld van 130 niet minder dan achttien prijzen bij zowel het Ball- room- als Latin American dansen. De leerlingen van Frits en Karin Gerla pak ten verschillende eerste en tweede plaat sen. De wedstrijd in Soesterberg was georga niseerd door de plaatselijke dansschool Rellum. A.s. zaterdag aan de Eemweg De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: - Boutique des Fleurs - Van 't Net verhuizingen - G. v.d. Munt automaterialen - Harrie Toonen assurantiën - Bakker bedrijfswagengroep - Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom - W.W. Deelen b.v. - Café-Bar De Kuil -Procar - Linden bedrijfskleding - ASBO-groep - Bosman Sanidrome - Vini's Bar - Harry v. Es recycling - Wilhelm, Hop van Wegen Bij DVSB zijn ze zuinig op hun ta lent Robert Jan Sall. Al meerdere ti tels werden door de dammer in de wacht gesleept en tijdens de provin ciale sneldamkampioenschappen eindigde hij met 18 punten uit tien partijen op de gedeelde eerste plaats. In een versnelde barrage die de vijftien jarige1 Soester vervolgens moest spelen tegen de negentienjarige Leendert Gooyer uit Huizen verloor Van Sall. Maar hij mag, evenals Gooyer, de pro vincie Utrecht vertegenwoordigen op de Nederlandse kampioenschappen snel- dammen die op 14 juni in Den Bosch zullen plaatsvinden. In de provinciale strijd werd een andere DVSB-er, Steven Seymonsbergen, vierde. Bij de aspiranten haalde Bram de Vries de finalepoule niet, maar in de C-pou- le werd hij toch nog derde. De talentvol le Michael Bakker behaalde 16 punten en eindigde daarmee op een verdienste lijke derde plaats. Vanaf partycentrum 't Houteveen in Hooglanderveen begint maandag 31 maart de paasrit van de rally en autosportclub Amersfoort en om streken. De aanvang is 12.30 uur, de start om 13.01. Per equipe bedraagt het inschrijf geld 7,50 gulden (leden) of 15,00 gul den (niet-leden). De rit heeft een leng te van ongeveer 50 kilometer. Voor in formatie kan contact worden opgeno men met Kees Veldkamp, tel. 033- 4808722. Hard werken vormde zondag de ba sis voor de 7-3-zege die De Duin kikkers boekte op Albatros en die werd omschreven als een overwin ning van het collectief. Voor de waterpoloërs is de situatie nog niet helemaal veilig en dus kwam het succes tegen de onderste ploeg uit de tweede klasse goed van pas. Iedereen presteerde naar vermogen en de scheidsrechter vormde, in tegenstelling tot een week eerder, geen 'bedreiging'. De afwerking is het enige punt dat voor verbetering vatbaar was, want De Duin kikkers miste nogal wat kansen. De con ditie gaf evenwel de doorslag in de wed strijd die in Aqua Indoor werd gespeeld. °°l gehouden. De organi- ent basisscholen. In poule ,s "et erg spannend. Tot de 'ge. Achteraf bleek een ei gende betekenis. Hierdoor wam de Desmond Tutu op 'an deze school liet onder Ie werd, achter zich. 5mond Tutu (derde team) Wfu 0p z*ïn naam schreef rfbaltoernooi kregen een tter winnaars waren. Op de Stoethoeve aan de Birkstraat zijn zondag dressuurproeven ge houden, waarbij drie Soesters eerste of tweede werden. In de onderlinge B2-proef werd Moni que Corduwener eerste met Revesins. Ze behaalde 128 punten, één meer dan baar plaatsgenoot Susanne Smeeing die op Aagje reed. In de galopproef werden de eerste en tweede plaats bezet door Amersfoor- ters. Leonie van 't Klooster won met Floris voor Tonnie Kok die op Ramor- ca reed. De Soesterse Talia van der Lee eindig de als tweede in de drafproef. Met Ca nasta behaalde ze 124 punten, hetgeen net onvoldoende was om Cindy van Grol uit Amersfoort mer Backgammon van de eerste plaats te houden. In totaal deden 47 combinaties mee. Sporthal Beukendal, donderdag morgen kwart over elf. Er wordt vol op gesport. Zonder snerpende fluit jes, zonder jeugdige, zwetende of protesterende spelers, zonder toe ters en bellen. Maar met een inzet waaraan niets ontbreekt. Het overgrote deel van de deelnemers, van wie zowel het aantal als de leeftijd rond de zestig schommelt, is gestoken in smetteloos wit. Hetgeen desalniettemin een kleurrijke aanblik geeft. Geconcen treerd proberen ze hun doel te bereiken. Tets harder', 'iets meer naar links', roe pen teamgenoten in gebarentaal. Rond de arena wordt gesproken op een toon die doet denken aan de man die voor de radio een biljartpartij verslaat. Af en toe klinkt een schuchter, maar welgemeend applaus vanaf de tribune, waar de eer ste meegenomen lunchpakketjes worden geopend. In het restaurant wordt koffie en thee geschonken. Beneden in de gang staat een enkeling te roken. "Om even te ontspannen." Aan de gang is een provinciaal bowlstoemooi. Edammer kaasje Bowls heeft dezelfde eenvoudige prin cipes als het meer ingeburgerde jeu de boules. Wie het speeltuig het dichtst bij het kleine witte balletje (de 'Jack') krijgt, wint. Deze sportieve strijd speelt zich ai op een groene mat van dertig meter lang en vier meter breed. Het speeltuig is de bowl die het aan zijn vorm heeft te dan ken dat hij steevast wordt vergeleken met een Edammer kaasje. Maar Hol landse origine is niet gegoten in dit uit Engeland overgewaaide tijdverdrijf dat voornamelijk door vijftig-plusser wordt beoefend. k- en softbal het ook voor de gezelligheid," zegt voor zitter J.C. Korte die net zijn eerste van drie wedstrijden van een uur achter de rug heeft. "Gelijkgespeeld." Aan de bondscompetitie doet de Bowls Club Soest niet mee. Toch slaan de Soesters geen gek figuur tijdens het toer nooi. Het triple Honnef-Hielkema-Cloo legt beslag op de zesde plaats; het echt paar Veldhuizen wordt met de heer Van Zanten negende; de twaalfde plaats is voor het echtpaar Korte en de heer. Dooremaal; en het echtpaar Van Bem- melen en mevrouw De Jong laten op de vijftiende plaats nog altijd vijf teams achter zich. Winnaar wordt het Baarn- se triple, bestaande uit het echtpaar Hammers en de heer Van Oosten. ïur Open dag bij De Kniel», (Koningsweg) bal ïur Eemvogels-Midlandia fturt (Firtina'93)37 q van Ernst (SEC)25 ed Engberink (SEC)24 ifa Aksit (Firtina'93)23 ■I Vlaswinkel (DVS)18 Jos (SEC)11 ce d'Aquino (DVS)10 laringsma (SEC)10 r van de Heijden (SEC)....10 Rozendal (SEC)8 De Bowls Club Soest heeft nog plaats voor nieuwe leden. De groei van het le denbestand vertoont evenwel geen pie ken. Om ouderen uit hun isolement te halen, is meerdere malen contact ge zocht met de Stichting Welzijnswerk Ouderen Soest (SWOS), maar deze heeft al drie uitnodigingen voor overleg in de wind geslagen. Promotie Intensief overleg tussen deelnemers aan het provinciaal kendal deden twintig triples mee, waaronder vier van de Bowls bowlstoemooi bij de verdeling van de punten. In sporthal Beu- Club Soest. Foto- Goos van der Wilt De Britten speelden het al in hun rijke, koloniale verleden, ons land telt inmid dels zestig verenigingen en in Soest kwam de bowlssport vier jaar geleden van de grond na een initiatief van de* provincie en de gemeente. Elke maan dagmorgen (9.00-12.00 uur) en donder dagmiddag (13.00-16.00 uur) rolt de Bowls Club Soest in Beukendal twee matten uit. Dan wordt er geoefend, maar spelen de twintig leden in wisse lende twee-, drie- of viertallen ook on derlinge wedstrijden. Het is de eerste keer dat de Bowls Club Soest betrokken is bij de organisatie van een toernooi. In samenwerking met de Stichting Promotie Bowls en Koersbal is een programma in elkaar gedraaid voor twintig triples. De in de bondscompeti tie uitkomende spelers zijn herkenbaar aan hun witte 'outfit', sommigen dragen zelfs een doekje aan hun broeksriem om de bowls te kunnen schoonmaken. An deren gebruiken een spuitbusje. Onder de deelnemers bevindt zich de kersver se Nederlands kampioen single, Jan Natter uit Baarn. Maar ook minder ge oefende spelers komen ruimschoots aan bod. Winnen mag, maar moet niet. Het sociale contact is bij de Bowls Club Soest één van de belangrijkste punten. Gezelligheid "Je speelt bowls om actief te blijven. Het is een combinatie van sport en spel die voor iedereen gemakkelijk is aan te le ren. Al gaat het natuurlijk niet altijd goed. We zijn niet zo fanatiek, je doet Vandaar dat de wedstrijden van donder dag een uitstekende vorm van promotie vormen. De reacties tijdens het toernooi zijn enthousiast, de complimentjes erna talrijk. Een herhaling in 1998 zit in het vat. En de Bowls Club Soest heeft haar doelstelling bereikt, want twee bezoe kers hebben zich aangemeld als lid. Voor 15 gulden per maand kan men elke week op maandagmorgen of op donderdagmiddag spelen.' De materia len worden beschikbaar gesteld door de vereniging. Belangstellenden mogen de eerste maand gratis op proef meedoen om te kijken of ze het leuk vinden. In formatie is verkrijgbaar bij voorzitter Korte, tel. 6013960. bal ïur WZ'49-Bloemenkwartie, ;ur NVC-Hees (Naarden) ïur CDW-SEC (Wijk bij ïybal ïur Stam/SoVoCo (H)-SSSi ot) bal VCV-SEC (Vleuten) voetbal uur Firtina'93-Annour ïdal) ur SEC-Scarpata (Beukendal) van der Heijden vond dat deze opzet niet goed uitpakte, maar de bakens kon den niet meer worden verzet. In de rust keek SEC, dat drie kansen had gemist, tegen een achterstand van 0-1 aan. Noodgedwongen nam SEC in de twee de helft meer risico, waarmee het OSO meer ruimte bood. De gasten hadden sinds de vorige ontmoeting een aantal goede spelers bij het team gehaald en bewogen zich feller over het veld. Pas op 0-4 scoorde Fred Bos tegen. Bij SEC liep het gewoonweg niet. De combina ties kwamen niet uit de verf en de bal stuitte regelmatig van de schoen af. "Jammer, maar ik moet zeggen dat OSO verdiend heeft gewonnen, al vind ik de uitslag geflatteerd. Bij ons liep het de laatste wedstrijden al niet zo en wonnen In Beukendal liep SEC tegen de eerste nederlaag aan. OSO, dat met 1 -6 won, kwam daardoor op gelijke hoogte. Foto: Goos van der Wilt we steeds met klein verschil. Het is nu zaak om zo veel mogelijk te scoren voor het geval het doelsaldo van doorslagge vende betekenis is," aldus Van der He ijden. Bij een gelijkspel had SEC zich in de resterende wedstrijden kunnen beper ken tot het verdedigen van de voor sprong van drie punten. Nu staan beide teams met evenveel verliespunten (drie) aan kop. SEC ontmoet nog vijf tegen standers, waaronder het lastige Scarpa- ta, OSO komt nog zesmaal in actie. eerste keer zijn in Soest de :ster tafeltenniskampioen- 11 voor vijftig-plussers ge- Voor deze gelegenheid be- bot 23 deelnemers, e belangstelling uit Soest te- as er sprake van een geslaagd nd toernooi. De krachtsver- 'aren klein en veel partijen s in de derde game beslist. Ie en vierde klasse werd Jan naar. Shot-speler Albert Tjoa titel in de klassen 5 en 6 1 in de klasse 6 en recreanten ïl naar Gerard den Blanken, asse eindigde Jan van Gooi ls derde. blussers van Shot spelen elke n 10.00 tot 12.00 uur in de t Orlando-gebouw aan de Di Belangstellenden zijn wel- Nog vier wedstrijden resten SEC- zaterdag van het competitieslot, maar de groenwitten maken zich op voor een toetje dat best weieens feestelijk zou kunnen worden aan gekleed en door voetballers wordt aangeduid als de na-competitie. Ruim een decennium bivakkeert de for matie in de onderste klasse. Nu is er ein delijk zicht op een vertrek naar betere oorden. Of de vijf punten achterstand op koploper Veenendaal overbrugbaar is, valt te betwijfelen, maar met de vol le buit uit drie duels heeft SEC fier de leiding in de derde periode. Als dit zo blijft, kan Hendrik-Jan de Boer zijn ploeg voorbereiden op twee extra wed strijden, vermoedelijk tegen De Post hoorn en Eemboys. De Posthoorn staat tweede, drie punten voor SEC, en deze ploeg is in de laatste competitiewedstrijd de tegenstander van de Soesters. In Soest, SEC won dus ook afgelopen zaterdag van Hercules. In de eerste helft waren beide teams tegen elkaar opgewassen (0-0), daarna was SEC doelgerichter dan de fysiek sterkere Utrechters. Mo hammed Touhami opende in de 54e minuut de score en Razzo van Dam ver grootte de voorsprong in de 66e en tachtigste minuut. SEC zat op rozen, maar moest toch nog tweemaal zelf af trappen. In de 83e en de laatste minuut strafte Hercules verdedigingsfouten af en in blessuretijd ontsnapten de Soesters zelfs aan de gelijkmaker. el van Essen(WZ'49)20 van den Berg (SEC zo).....'17 immed Touhami(SEC-za)„15 el Besseling (SEC-za)14 ert-Jan Schaap (VVZ'49)....7 Jan de Vries (WZ'49).,.7 d van Dam (SEC-za)6 Dorresteijn (SEC-zo)g n van Veenendaal (Soest)..j ice d'Aquino (Soest)5 y Dorrestein (Hees)5 Wolfsen (Soest)5 sit, maar met Hans Peter van Zoelen werd met 6-3 verloren van Dynamo. "Omdat er gewoon slecht werd gevoet bald," aldus coach Peter van Zoelen die na dit seizoen stopt bij Firtina'93. Tot 3- 3 was het gelijk opgegaan dankzij doel punten van Hilmi Michi, Mustafa Aksit en Zeki Kurt. De laatste werd driemaal weggestuurd wegens praten. Ook HP van Zoelen en Mustafa Aksit moesten twee minuten hun zonden overdenken. "En die gasten scoorden elke keer als wij in ondertal waren." "Ongelofelijk dat ze zo'n iemand zo'n belangrijke wedstrijd laten fluiten. De coach van Lodewijkers noemde hem gewoon bij de voornaam. Ze kenden elkaar zeker goed en in alle twijfelgeval len floot hij in ons nadeel," aldus Saban Aksit die in het duel een middenhands- beentje brak. Na een botsing kwam hij ongelukkig ten val, maar hij speelde nog wel verder. 1 Tot driemaal toe stuurde de scheidsrech- 1 ter een speler van Firtina'93 het veld uit, volgens Aksit volslagen onterecht. René I de Bree was de eerste, Hilmi Michi de k volgende en toen Zeki Kurt bij het in- I nemen van de bal verzocht of een tegen- I stander de voorgeschreven afstand wil- 1 de bewaren, moest ook de aanvoerder I weg. Hij kreeg zelfs vijf minuten straf, I nadat hij bezwaar maakte. I Het gebeurde in de fase dat Firtina'93 I de lijstaanvoerder op de knieën dwong. I De ploeg had net een 5-2-achterstand I weggewerkt en in kort tijdsbestek vier- Jei zaalteam van SEC is de onge slagen status kwijtgeraakt en moet nu ook OSO naast zich dulden op le ranglijst. Dit is het gevolg van de i-6-nederlaag tegen de Bussum- ners die sinds vorige week dinsdag nede-koploper zijn. Niemand bij SEC was in goede doen tij dens de ontmoeting tussen de nummers ién en twee. Omdat het initiatief lag bij 3SO, dat alleen van SEC had verloren ;n een achterstand had van drie wed- [strijdpunten, speelden de Soesters te uggetrokken op eigen helft. Coach Wil maal de paal geraakt, toen Kurt van het veld moest. Lodewijkers profiteerde eenmaal en kan zich nu langzamerhand gaan opmaken voor het kampioenschap. Kurt was overigens op vreemde wijze betrokken bij de tweede tegentreffer. Juist op het moment dat hij werd aan gespeeld, bemoeide de captain en tops corer van de ploeg zich met De Bree die zojuist met vertraging de hal was binnen komen lopen. Het logische balverlies leidde de 2-0 in. In Lelystad leed Firtina'93 maandag avond weer verlies. Zonder Saban Ak- De laatste kans op de titel in de hoofdklasse is aan de neus van Fir tina'93 voorbijgegaan. Door de 6-5- nederlaag tegen koploper Lodewij kers, waarvan thuis nog was gewon nen, groeide het verschil tot acht punten. 'Benadeeld door de scheidsrechter'. Dat was de over heersende gedachte bij de Soesters.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17