fia... èS^tsssr En dit zijn de knallers van deze week: 65.- foto en video bij Soest wil alle 'bollen' vervangen door ondergrondse containers 'Snel spoorbomen aan de Veldweg' ito# ■As 99 299 1198 m 10.- KORTING TUINBROEKEN Tijoe^ 1798 niCITOGI UIUI I i u COMB8 VAN ESSEN Drie gewonden bij vechtpartij JtLyan Breukden 5 Vast-goed W wilt toch tcmidü «^MSDAgI i geopend i vSoototl7-00ttT 6027493 F ül IMAfl Gefaseerde investering van 1,1 miljoen Mannen dringen woning Soester binnen Geen koopavond op Goede Vrijdag A. van der Lee INKOMSTENBELASTING Sportief of modieus klassiek. Een ruime selektie van de betere merken hebben wij in huis: Gemeentehuis dicht op Goede Vrijdag Autosleutels en video uit woning Kopij eerder inleveren 19?° 3 Actueel 7 Actueel 15 Sport 2 5 Cultuur Zomertijd Bijeenkomst over geluidshinder van Sprinter evhooq Dorresteinweg 72b Sosst Tel. 035-6012883 Buurtbewoners verenigen zich in Actiegroep 'Overweg Veldweg' HH KLAREN m Tromp Ook 's avonds en in 't weekend Witlof Elstar appelen Hollandse garnalen Zalm moten Kalfsfricandeau vers Hollands lamsvlees VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest maten 116 t/m 176 Soest: Soesterbergsestraat 3 Telefoon: 035-602 19 33 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement Soest/ Soesterberg per halfjaar 15,- Buiten Soest 30,- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 1 1.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG n WOENSDAG 26 MAART 1997 75e JAARGANG NO. 31 Het experiment met de onder grondse afvalcontainers voor glas, papier en textiel in Soest-zuid is een succes. De ervaringen zijn zo posi tief dat de gemeente in de komende jaren alle bovengrondse "bollen" wil vervangen door containers onder de grond. Daarmee is een investe ring gemoeid van om en nabij de 1,1 miljoen gulden. Sinds juni vorig jaar zijn de ondergrond se containers in Soest-zuid in gebruik. De ervaringen ten aanzien van bedie ningsgemak en "inpasbaarheid in het straatbeeld" zijn, zowel bij de gemeen te als het publiek, zonder meer positief. Wel zijn er enkele technisch aanpassin gen nodig geweest, maar de vullings graad, het bedieningsgemak en de tech nische uitvoering zijn nu goed, zo blijkt uit het evaluatierapport. Gezien de voordelen die de onder grondse containers hebben ten opzich te van de bovengrondse "bollen" heeft de afdeling Reiniging nu voorgesteld alle bestaande bollenlocaties in Soest te vervangen door ondergrondse contai ners. Er staan nu 31 papierbollen en 41 glasbollen, en sinds kort 9 textielbakken boven de grond, her en der in Soest. De jaarlijkse investerings- en exploita tielasten van de ondergrondse contai ners bedragen f 260.000, maar na aftrek van wat er wordt terugverdiend uit de verkoop van glas en textiel nog maar f 145.000. In het totale investeringsbe drag is overigens ook 150.000 gulden opgenomen voor onvoorziene werk zaamheden aan kabels en leidingen. Alles tegelijk Als een deel van de containers toch bo vengronds wordt geplaatst levert dat nog een besparing van f 16.500 per jaar op, maar volgens het ambtelijk advies is dat te weinig, omdat er ongetwijfeld nogal wat druk zal worden uitgeoefend door de gebruikers en de buurtbewoners om de bovengrondse "parkjes" alsnog ondergronds aan te leggen. Dan kun je maar beter alles tegelijk onder de grond stoppen, is de redenering, al zal dat niet overal op korte termijn kunnen. Het College van B. en W. heeft het ad vies goeddeels overgenomen, maar gaat het nog voorleggen aan de raadscom missie Milieu. De gedachten gaan uit naar een gefaseerde aanpak en boven- Drie Soesters zijn zondagmorgen gewond geraakt bij een vechtpartij in en buiten een woning van een 26- jarige Soester. 's Morgens vroeg drongen twee mannen zijn woning aan de Akkeren binnen met een honkbalknuppel. De bewoner ver dedigde zich met een halter. Hoe de schermutselingen exact zijn ver lopen, kon de politie maandagmorgen niet duidelijk maken. In elk geval liep één van de twee indringers dusdanige In verband met Goede Vrijdag is de koopavond deze week in heel Soest vervallen. De gezamenlijke winke liersverenigingen hebben in MKB- verband afgesproken dat ze dit jaar ook geen extra-koopavond op don derdag zullen houden. De eerstvol gende koopavond is dus op vrijdag 4 april. verwondingen op, dat hij na een contro le van een huisarts in het ziekenhuis moest worden behandeld. Daarna wer den hij en zijn handlanger op het poli tiebureau ingesloten. De politie werd om kwart voor vijf 's morgens telefonisch op de hoogte ge steld van de vechtpartij die op de gale rij voor de woning zou plaatsvinden. Toen de politie arriveerde, waren de twee indringers al vertrokken. De bewo ner wist het adres van één van hen op te geven. Onderweg daarnaartoe zag de politie twee mannen lopen, die aan het signalement voldeden. Het tweetal vluchtte, maar werd even later aange houden. De mannen waren bebloed en hadden enkele cd's bij zich, die ze uit de woning hadden gestolen. Beiden bekenden dat ze de woning van de Soester waren binnengedrongen en de cd's hadden ontvreemd. Omdat ze een conflict hadden met de man, be werkten ze met de honkbalknuppel ook maar even zijn wagen. Hoewel, hierin bleken ze zich te hebben vergist, want de wagen die werd vernield, behoort toe aan een 34-jarige man die niets met de drie anderen te maken heeft. zie pagina v Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 11 VERZORGING AANGIFTE-BILJET Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST, telef./fax 035 - 601 26 71 Desch, van Gils, Arrow, Wellington of Bilmore, Paul Shark, State of Art, Konen, Marz, Point, Schiesser, John Miller, Trenco, Jaguar, Wimmers, Yves St. Laurent, Sportman e.a. HERENMODE SOESTERBERGSESTRAAT 51SOEST; TEL 035 - 6012400 Uw Herenmode specialist. dien wil het College nog een nadere af weging maken in relatie tot de tarieven en belastingen. Verder zal er nog over leg worden gepleegd met de federatie MKB (de winkeliersverenigingen). Enthousiast De winkeliers van Soest-Zuid zijn in elk geval al redelijk enthousiast, al zijn er uit de kring ook wel kritische kanttekenin gen gemaakt. Zo worden er nog steeds veel lege dozen en ander afval bij de containers aangetroffen, hoewel minder dan bij de bollen, en vindt men de in- worp-opening van de papiercontainers te klein. Sowieso zou de opslagcapaci teit groter mogen zijn, vinden de winke liers. De gemeente gaat dat allemaal nog oplossen - er komen in de toekomst nog een paar containers bij - en voor Soest- zuid staat in elk geval vast dat men on der geen voorwaarde terugwil naar de bollen. Het gemeentehuis is Goede Vrijdag 28 maart gesloten. Het huisvuil echter wordt op die dag normaal opgehaald en ook het afvalstoffenpark De Schans is vrijdagmiddag 28 maart normaal geo pend (13.00 - 18.00 uur). Bij een inbraak in een woning aan de Turfstreek zijn een videorecorder en autosleutels buitgemaakt. Hiervan is bij de politie aangifte gedaan door een 48- jarige Soester. Op vrijdag 28 maart (Goede Vrij dag) sluit het kantoor van de Soes ter Courant om 15.00 uur in plaats van 15.45 uur. En in verband met Pasen valt maan dag 31 maart (tweede paasdag) uit als productiedag. Het is daarom raadzaam kopij zo vroeg mogelijk in te leveren, het liefst ruim vóór het weekeinde, zodat de teksten ver werkt kunnen worden. Het is niet uitgesloten dat kopij, die niet spoed eisend is, een weekje blijft liggen. Advertenties voor de Soester Cou rant van woensdag 2 april moeten uiterlijk op dinsdag 1 april om 10.00 uur zijn ingeleverd. (zie pag.2óin dit blad) HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Biefstuk "Stroganoff". per kilo Filetrollades -«050 (heerlijk gekruid), per kilo I óm Varkenshaas hoq^ per kiloI O- Zie onze adv. op pag, 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar Rubriek Soester Courant 75 jaar. Grondverkoop compost- bedrijf gaat niet door. Nieuw zomerprogramma Cabrio-theater. Twee snelkraken in vier dagen tijd. Jan Zwaanenburg (CDA) legt raadsfunctie neer. Themaconcert van Soester Muziek Gezelschap. SOW-kerken: bijna 30 mille voor Colombinehuis. Roest (D66) roepende in woestijn. Noorse goden contra trollen. UW weigert huur te betalen. Acties tegen taxatie- stijgingen. Na acht jaar weer titel Smeeing/BDC Blues Night in Artishock. In de nacht van zaterdag 29 op zon dag 30 maart gaat de zomertijd in. Dit betekent dat het 's avonds weer een uurtje langer licht zal zijn. Offici eel moet de klok om 2.00 uur 's nachts één uur worden vooruitgezet. In De Kwekerij aan de Molenstraat wordt vanavond een bijeenkomst ge houden van mensen die geluidshin der ondervinden van de Sprinter, het treintype van de Nederlandse Spoor wegen (NS) die sinds 1994 op het baanvak Baarn-Utrecht wordt inge zet. Een aantal omwonenden van de spoorlijn zegt sindsdien meer ge luidsoverlast te hebben. Daarom hebben ze onlangs het initiatief geno men een vereniging op te richten om er bij de NS op aan te dringen dat de Sprinter weer wordt vervangen door het oude type met de bolle neus. Volgens de initiators maakt de Sprin ter (142 ton) meer lawaai dan de 'bolle neus' (86 ton). De bijeenkomst van vanavond begint om acht uur. De toegang is uiteraard gratis. 1' f§3É Bewoners van de Veldweg willen dat de NS Railinfrabeheer spoorbo men gaat plaatsen bij de overweg, waar twee weke,n geleden voor de tweede keer binnen negen maanden een auto onder de trein kwam. De bewoners hebben zich maandag avond verenigd in de actiegroep 'Over weg Veldweg' en zullen contact opne men met zowel de Nederlandse Spoor wegen (NS) als het college van Soest. De met knipperlichten en bellen be waakte overweg is te gevaarlijk, vinden de omwonenden. Weggebruikers die vanaf de Engh komen, kunnen de waar- schuwingslichten bij felle of laagstaande onroerend goed /v J, ♦Bemiddeling Hypotheken Vltép* Taxaties Wij maken er meer van! Burg. Grothestraat 54 zie pagina 3 Minervaweg 3, 3741 GR Baarn, Tel: (035) 54 86 111 2e Paasdag open van 10.00 - 17.00 uur Leidt txocts te Woorwenserv over 500 gram w w 2'/2 kilo 100 gram 4 voor kilo: .4090 Nu verkrijgbaar diverse soorten zon vaak niet zien. Vermoedelijk is dit ook de oorzaak geweest van de twee laatste ongevallen. Ed Talen die naast de overweg woont, is het in ieder geval zat. Daarom nodig de hij alle buurtbewoners uit voor een vergadering in zijn atelier aan de Kerk straat. Veertien van de 23 aangeschre ven buurtbewoners reageerden, van hen waren er maandagavond drie verhin derd. Er konden snel zaken worden ge daan met als uitkomst dat een actie groep werd opgericht, die zich gaat in zetten voor de plaatsing van spoorbo men. De bewoners vinden het vreemd dat de overwegen aan de Kolonieweg en bij station Soest wel met spoorbomen wor den beveiligd en de overweg aan de Veldweg niet. De Veldweg is niet een rustige landweg, maar een intensief ge bruikte weg, waar zowel particulier- als bedrijfsverkeer af een aan rijdt, aldus de buurtbewoners. Talen en zijn zoon Matthijs waren op 10 maart min of meer getuige van het on geval, waarbij een 72-jarige automobi- Ed Talen, die naast de spoorwegover gang woont, is het zat. Hij en andere buurtbewoners willen spoorbomen list uit Soest zwaargewond raakte. "We stonden in de tuin en op het dak was iemand bezig zink aan te brengen. In eens hoorden we een klap en vloog er overal glas door de tuin, tot aan de keu kendeur toe," aldus Talen. Hij gaat van avond luisteren bij de bijeenkomst die een andere groep omwonenden houdt vanwege de geluidshinder die de Sprin ter zou veroorzaken. Hoewel het hier om een ander probleem gaat, wil Talen kijken of beide groepen raakvlakken hebben en wellicht samen actie kunnen ondernemen. Binnen het college en de gemeenteraad van Soest gingen de laatste weken al stemmen op, dat de overweg op de Veldweg moet worden beveiligd met spoorbomen. Een woordvoerder van NS Railinfrabeheer verklaarde op 11 maart in de Gooi- en Eemlander dat eraan wordt gedacht bomen te plaatsen. De Actiegroep Overweg Veldweg wil hier vaart achter zetten. div. kleuren norm. v.a. 75. div. ruiten norm. 85.- KEUZE UIT 15 VERSCHILLENDE RUITEN FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO ZUIDPROMENADE 15 - SOEST - TELEFOON 601 28 74

Soester Courant | 1997 | | pagina 1