79,- Cocoon kleedt huis gezellig aan H verrassing Edskes biedt tijdens 'Engelse weken' t/m april aantrekkelijke kortingen SLINGERLAND gQ0/0 korting Gulle Winkelkring-paashaas zorgt zaterdag voo AKTIE LENTEBAL MET KARAOKE PAA5BRUNCH (HANDEL WANDEL Eigenaar Vitality Bodycare raakte zelf 45 kilo kwijt! Sophia van Amersfoort heeft een nieuw gezicht fiets met zekering Onderscheiding van Circus Renz voor Soester Ed Glas De Tromslager brengt u tijdens Pasen nog meer gezelligheid! DE TROMSLAGER Op exclusieve Crowson-gordijnen en behang DANSCENTRUM Zaterdag 29 maart Tweede Paasdag 31 maart country en western dansen. MET DEZE WAARDEBON KRIJGT U OP UW EERSTE MAAND-FITNESS- ABONNEMENT! 035 Kerkstraat 86 - Soest 601 89 90 PAGINA 20 WOENSDAG 26 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 21 Zaterdag 29 maart oj. is Het zover. Janine van den Hengel opent zaterdag zaak aan Van Weedestraat ONEN AAS 6012372 avus )l april a.s. s co BOVAG Oasonderfawd SteST^ SOEST Sfeervol winkelen in de Van Weedestraat Aanpak Lorenzo Serna succesvol Grote belangstelling tijdens open huis Snuffelmarkt op de Eng mag op 2e pinksterdag rKveg!S3 BMRH De Soester Ed Glas heeft gistera vond een onderscheiding gekregen van Circus Herman Renz. Vlak voor de avondvoorstelling kreeg hij een bronzen beeldje van Herman en Dia na Renz met hun lievelingsolifant Mausy. Ed Glas had vorig jaar een voorstel ling van Circus Renz in Soest bijge woond. Het zou het laatste optreden van Herman en Diana Renz worden, want in hun volgende standplaats overleden ze op tragische wijze. Dit maakte diepe indruk op Glas en toen hij hoorde dat de erfgename het cir cus in delen wilde verkopen, zette hij een reddingsactie op. Glas slaagde erin voldoende middelen te genere ren bij particulieren en bedrijven, waardoor Circus Herman Renz kon blijven bestaan. Inmiddels is Glas voorzitter van de fanclub van het cir cus. De foto die gisteravond werd gemaakt van de uitreiking van de onderscheiding (waarbij ook burge meester Hans de Widt aanwezig was) kon niet meer in de editie mee, maar is volgende week wel te zien in de Soester Courant. Winkelkring-paashaas te vinden bij de winkeliers die herkenbaar zijn aan de gele paashaas-posters. De Winkelkring-paashaas deelt aan het winkelend publiek honderden gezellige knuffelkuikens uit, die tijdens het paas feest ongetwijfeld wat extra paas-sfeer in huis zullen brengen. Een reden te meer om zaterdag niet alleen de gebrui kelijke paas-inkopen aan de Van Weedestraat te doen, maar ook de win kels even binnen te stappen om een kijkje te nemen bij de nieuwe collecties. Luxe Paashaas-salade Huzarensalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde ham kaas soesjes, pompernikkel, 04 00 4 personen voor particulieren en bedrijven. De salade- en koudbuffet specialist. Luxe Paashaas-salade Zalmsalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde zalm soesjes, pompernikkel, OQ 95 4 personen Stee nhoff straat 58 Soest 035- 602 28 71 LEUKE PRIJZEN. Aanvang 11.30 uur met aansluitend 1 uur Entree f 25,00 per persoon. Alleen op reservering Kinderen tot en met 12 jaar V2 geld. Info: Weegbreestraat 205 in Soest. Tel. 035 - 601 79 54 COCOON LINNEN EN WOONACCESSOIRES (Dan staat de deur wagenzvijd voor u open 'Voor at onze toekomstige klanten ligt er een feestelijkpresentje klaar. Tot ziens Sij Cocoon. Van Weedestraat 88 - Soestdijk 8 035 603 26 75 tfommetremmen; gen en Unigsranl f *n diefstal, ij r maar 1779,-. teel 'm bij je ealer. «JJ -Q) 1 RU3CHOL£N Ij Vereniging van f Nederlandse Installatiebedrijven .035-6019954 Edskes, de bekende tapijt- en gor dijnenwinkel aan de Soesterberg- sestraat, viert in deze voorjaarspe riode de "Engelse weken". Tot en met eind april is er op de gordijnen en het (bijpassende) behang van Crowson - het exclusieve Engelse gordijnenmerk - een aantrekkelijke korting van 15 gulden per meter. Crowson-gordijnen komen de laatste jaren steeds meer in de belangstelling van het publiek. De stoffen zijn bijzon der mooi en kleurrijk; ze omvatten niet alleen de wat meer traditionele bloe- mendessins, maar ook prachtige ruiten en strepen-motieven en unikleuren. In de winkel aan de Soesterbergsestraat laten Jacqueline Edskes en medewerk ster Chantal Ruijter daarvan aanspre kende voorbeelden zien in de volledig ingerichte "kamertjes". Hoewel de Crowson-collectie, die Eds kes exclusief voor Soest in het assorti ment heeft kunnen opnemen, zeker niet tot de duurste merken behoort, is de aanschaf van gordijnen en behang de komende weken nog aantrekkelijker. Volgens Chantal Ruijters behoort het Crowson-merk zeker tot het "neusje van de zalm" op het gebied van gordijnstof fen, en dat geldt eigenlijk voor de En gelse stoffen in het algemeen, zoals het merk Equus. Edskes geeft tot en met eind april op Chantal Ruijter (l.) eh Jacqueline Eds kes tonen de sfeervolle Crowson-gordij nen met hun fraaie dessins. Foto: Goos van der Wilt alle Crowson-gordijnenseries die in de etalages te zien zijn een korting van 15 gulden per strekkende meter. Daarnaast geldt tijdens de Engelse weken ook een korting van tien procent per rol op di verse behangsoorten in de winkel. Wie de smaak van het voorjaar inmid dels te pakken heeft en overweegt de woning voor de zomer nog een nieuw "interieur" te geven, moet dezer dagen beslist een kijkje nemen bij Edskes, Soesterbergsestraat 28-30, tel. 6024294. "Overweldigend", zo noemt Sophia van Amersfoort de belangstelling tijdens het drie dagen durende open huis, dat vorige week plaatsvond in de bekende modewinkel aan de Ko- ninginnelaan. Er viel dan ook veel nieuws te zien, zowel binnen als bui ten; vandaar het "nieuwe gezicht". Drie dagen lang was de winkel gevuld met nieuwsgierige klanten, waaronder óók heel wat "nieuwe gezichten". Voor deze gelegenheid was de zaak verlengd met een overdekte tuin met een bar en gezellige zitjes, waar de bezoekers iets konden gebruiken en tegelijk kennis namen van de zonnige collectie, die de mannequins ongedwongen tussen het publiek lieten zien. De collectie van Sophia van Amersfoort is opgebouwd van jonge, sportieve en draagbare kleding tot kleding voor de representatieve vrouw en de moeder of het zusje van bruid of bruidegom. Er is ook altijd een hoekje ingeruimd voor avondkleding. Het vernieuwde interieur van Sophia van Amersfoort Mode. Grote maten Naast mérken als Part two, Inwear, Mare Aurel, Mare o'Polo, Claire en Fes- toon heeft Sophia van Amersfoort ook Ravens en Cath. Heffner in de klassie ke collectie. Nieuw bij Sophia is het gro- te-maten-merk Samoon (maat 44-50): leeftijdloos, ook in het wat sportievere genre. Verder is de tuinkamer helemaal ingericht voor pantalons van Brax, Mi- chelle, Inwear, Part two en Mac, met maten van 34 tot en met 50, in vier lengtes. Extra nieuws is dat Sophia in het najaar start met The Barn. Bij Sophia van Amersfoort kan men ook buiten de normale openingstijden een afspraak maken. Dat is bijvoorbeeld een ideale mogelijkheid voor de buitens huis werkende vrouw. Sophia van Amersfoort Mode is gevestigd aan de Koninginnelaan 22 en telefonisch be reikbaar via nummer 6025996. In zeven maanden maar liefst 45 kilo afvallen, dat heeft Lorenzo Ser na, zelf eigenaar van Vitality Body care in Soest, onlangs gepresteerd. Het bewijst het succes van zijn aan pak van de overtollige kilo's. Lorenzo Serna kent uit eigen ervaring het ongemak en de pijn van het overge wicht, het schaamtegevoel van steeds maar weer nieuwe diëten, waarbij wel iswaar enkele kilootjes verdwenen maar die er na verloop van tijd altijd weer snel terugkomen. Nu geniet hij van zijn gewichtsverlies. Hij voelt zich uitstekend en weer op en top gezond en wil graag anderen helpen. Wie voor de zomer nog ongewilde kilo's wil kwijtraken, zich lekker gezond wil voelen en er weer op zijn of haar best wil uitzien, is dan ook hartelijk welkom bij Vitality Bodycare. Lorenzo kent de problemen van overge wicht en begrijpt ook hoe moeilijk het is om gemotiveerd te blijven en toch zo graag fit en gezond te willen zijn. Wie zich niet thuisvoelt tussen de bodybuil ders, "hard body's" en aerobic dancers in een doorsnee fitnesscentrum zal zich bij Vitality Bodycare zeker op zijn ge mak voelen. Onder Lorenzo's begelei ding kan men er met andere mensen trainen in een gezellige sfeer en de pas sieve training combineren met candio fit ness en spierversterkende oefeningen. En na afloop van de "work out" kan men genieten van een lekker kopje kof fie of thee of een gezonde fruitshake, relaxen onder de zonnebank of verwend worden met een behandeling in de scho- nonheidssalon. Wie er klaar voor is om de overtollige pondjes kwijt te raken en zich weer op zijn best wil voelen moet beslist langs gaan bij Vitality Bodycare. Lorenzo geeft op de eerste maandlidmaatschaps- kaart 50 procent korting. Er worden nu al groepjes gevormd, die voor een betere begeleiding beperkt blijven tot maxi maal 7 personen. Bel voor een gratis proefles tel. 6018990, van Vitality Bodycare, Kerk straat 86. Lorenzo Serna vóór (l.) en na (r.het verlies van 45 kilo. "Ik vind het leuk om met mijn huis be zig te zijn en heb ook een cursus binnen huisarchitectuur gevolgd," aldus de kers verse middenstandster die vanaf zater dag aan de Van Weedestraat (naast Joh. Mets en schuin tegenover de Soester Courant) een lang gekoesterde wens ziet uitkomen. Linnen Linnen en woonaccessoires hebben een belangrijk gedeelte van de knusse, maar overzichtelijke winkel toebedeeld gekre gen. Tafellinnen, onder andere van het gerenommeerde Italiaanse merk Bello- ra, badlinnen, maar ook grand foulards, zomerkleden en bijpassende kussenhoe zen zijn in grote verscheidenheid verte genwoordigd. Aan de hand van stalen kan de klant kiezen wat hij wil. Alles is op maat leverbaar. "Dit wordt een ser- vicegerichte winkel. Wat ik niet heb, kan ik in alle soorten en maten bestellen," belooft Janine,. Verder is bij Cocoon alles verkrijgbaar om de tafel aan te kleden, van servies tot bestek. Janine van den Hengel heeft niet alle 'dure' serviezen in huis gehaald, maar is wel één van de weinigen in ons land die het exclusieve Nobel verkoopt, een serviesgoed waarop bijvoorbeeld het Zweedse koningshuis in de Ymer lepelt en het Knackebröd smeert. "Dit is niet bepaald een serviesje voor erbij, je moet er echt voor sparen. Maar ik heb ook andere leuke serviezen, bijvoor beeld voor het ontbijt." Op het gebied van bestek betrekt ze alles van het Fran se merk Sabre dat diverse stijlen en ont werpen heeft voor in huis, op de cam ping en de boot. In de zaak staan enkele Op gedekte tafels doet Janine van den Hengel van Cocoon al veel ideeën van de hand. F(jto; qoos van cjer tafels gedekt, zodat de bezoeker ter plekke leuke en originele ideeën kan opdoen. Overigens zijn deze antieke ta fels en de fraaie lampen die erboven hangen, ook te koop. Verrassend Voor de badkamer komt Janine van den Hengel eveneens met accessoires op de proppen, die verrassend zijn te noemen. "Alle spullen die ik verkoop, kleden het huis aan en maken het gezelliger," zegt ze. Bij de keuze en samenstelling van haar assortiment is ze niet over één nacht ijs gegaan. Ze reisde naar onder meer Duitsland en België om goed op de hoogte te zijn van hetgeen er te koop is en zocht leveranciers die niet alleen kwaliteit leveren, maar met wie ze ook door de bocht kan. Wie op zoek is naar een cadeau, maar de exacte smaak van de beoogde ont vanger niet exact kan inschatten, kan bij Cocoon ook voor een waardebon van elke willekeurig bedrag terecht. Daar naast gaat Janine van den Hengel met zogenoemde bruidslijsten werken. "Mensen die gaan trouwen, kunnen hun wenslijst bij ons afgeven en de gasten naar ons verwijzen. Wij zorgen er dan voor dat iets niet dubbel wordt gekocht en leveren desgewenst het cadeau op de bruiloft af." Cocoon is op maandagmiddag geopend en hanteert verder de gebruikelijke ope ningstijden. De winkel gaat tussen de middag niet dicht. Iedereen viert Pasen op zijn eigen manier. Velen trekken er opuit, de natuur in, anderen genieten van de vrije dagen in de familiekring of blijven lekker thuis. Vanouds is het paasfeest ook het feest van de lente: de dagen worden langer, de natuur komt weer tot leven en de meeste mensen zijn na de lange donkere winterperiode weer helemaal in de stemming voor het nieuwe voorjaar. Ook de winkeliers van de Winkelkring van Weedestraat kennen dat gevoel en ze kijken al uit naar het tijdstip dat de Soestdijkse winkelstraat weer helemaal "af' zal zijn. Dat geldt ook voor het win kelend publiek, dat de laatste tijd door de aanpassingswerkzaamheden heel wat heeft moeten verduren. Het ongemak van de reconstructie wordt in deze we ken rondom Pasen echter ruimschoots gecompenseerd door al het werk dat de Winkelkring-winkeliers hebben verzet om er een vrolijk paasfeest van te ma ken. Wie door de Winkelkring loopt en zijn ogen de kost geeft ziet dat de etalages weer zijn opgesierd met allerlei gezelli ge paas-attributen, zoals hazen, eieren, kuikens en allerlei andere accessoires die Pasen zo veel sfeer geven. Ook in de winkels zelf lijkt bijna alles nieuw, nu de lente er weer aankomt. Elke winkel past zijn assortiment aan en overal zijn de frisse, soms uitbundige kleuren te zien van de nieuwe vooij aarscollecties. Paashaas De Winkelkring zorgt graag voor wat extra sfeer tijdens het paasfeest. Daar om hebben de winkeliers voor de ko mende paaszaterdag (29 maart) een meer dan levensgrote paashaas uitgeno digd, die in de diverse winkels present zal zijn en niet met lege handen komt aanzetten. Tussen pakweg 10.00 uur 's morgens en 16.00 uur 's middags is de De Winkelkring-paashaas gaat zater dag op stap in de Van Weedestraat. De burgemeester heeft het evenemen ten- en organisatiebureau De Heuevel- rug uit Maarn toestemming verleend voor een zgn. snuffelmarkt op de Eng, op tweede pinksterdag (maandag 19 mei). Het College van B. en W. heeft daarmee ingestemd. Tweede pinkster dag is aangewezen als een bijzondere verkoopdag, waarop de gebruikelijke winkeltijden niet van toepassing zijn. De markt mag pas op zondagavond 18 mei na 20.00 uur worden opgebouwd. Er mag geen alcohol verkocht worden en evenmin mogen er activiteiten plaats vinden die in strijd zijn met de Wet op de Kansspelen. Ook het gebruik van een geluidsinstallatie is niet toegestaan. "Dit is altijd mijn hobby geweest, dus je kunt zeggen dat ik van mijn hobby mijn werk heb gemaakt." Ja nine van den Hengel, een geboren en getogen Soesterse, opent zater dag 29 maart Cocoon, een winkel die uitstekend van pas komt voor mensen die hun woning gezellig wil len aankleden. Huiselijkheid bepaalt volgens Janine van den Hengel steeds vaker het gezins leven. In haar ogen besteden de mensen weer meer aandacht aan de gezelligheid binnen de vertrouwde muren van hun dagelijkse uitvalbasis en eindbestem ming. Zelf heeft ze nooit anders gedaan.

Soester Courant | 1997 | | pagina 21