lA£fÜËËiJ_ 17.9 5 15.95 y"*%. p Soester Courant en sport Verhalenwedstrijd bij 75 jaar Soester Courant Dienstverlening echtpaar 6027493 6027493 6027493 Twee snelkraken in vier dagen tijd UVV weigert opgelegde huur (f 65) voor gebruik Honsbergen te betalen SOW-kerken: bijna dertig mille voor Colombinehuis PAGINA 2 WOENSDAG 26 MAART 1997 SOESTER COURANT >TE KEUS PAGINA 3 USIASTE 17 JAAR i wil je later g volgen? doors- kings- f help euWSfi Sponsor prijzen bedrijfssportcompetitie Bromfietser na val bewusteloos Wie aan politiek doet leest de Soester Courant 'Soest in het jaar 2022 Onze onovertroffen spies van een nieter? Onze alom bekende spare-ribs? Onze informele en gezellige sfeer? Het blijft genieten! Sociale Dienst wil 95 mille terug Ook voor service moet u bij ons zijn KLAREN m TROMP kwaliteits kleurenfol Van Den Brink 2e Paasdag - Vanaf 15.00 uur "High-fea" KLAREN Hmp "f" KLAREN Tienduizenden guldens schade bij Drogisterij Kok Brief-op-poten aan SWOS en College t waar geïnteres- elkaar in contact innummer is 030 - ip (call a car) is zo af en toe een - recreatieve ritten mden (minder dan DOtste winst boekt ïonnee. De vaste Iragen gemiddeld autodeler komt op ;omt bij het gemak geen zorgen meer nderhoud, repara- vandalisme. Wel <ort) van tevoren ipatje valt staat hij aar dan is er nog En men kan heel lat die 250 gulden niet voor iedereen sparingen zijn ech- Dk nog goed voor igenomen. Minder jnen minder files, uitstoot en onge- est incluis) komt jrlichtingscampag- hoogte? Tussen- aar bovenstaande 7 per maand. Samen rij- X) - 17.00 uur D uur. - 601 24 77 RILLEN SLITTEN PREGEN STANSEN NUMMEREN PERFOREREN t nelen. alistin en erking len de 601 82 67 602 66 25 tnlaan 7 toest dagen: e' vlaai. Speciale krokante i overheerlijke n Paasbest versierd) Uhet Ruiden I - Tel: 60210 59 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de lezers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivitei ten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. Vandaag: de bedrijfssportcompe-titie en de eerder aangekondigde verhalenwedstrijd. Sport is één van de items die in de Soester Courant uitgebreid aan dacht krijgt. Wekelijks worden vele kolommen gevuld met verslagen van wedstrijden en toernooien, in terviews, achtergronden, program ma's, uitslagen en natuurlijk ook actiefoto's. Ook bij het 75-jarig bestaan zal de Soes ter Courant niet voorbijgaan aan de sport. Er is voor gekozen de prijzen be schikbaar te stellen van de bedrijfssport- competiöe die in mei en juni weer in alle hevigheid losbarst. Beoefend worden dan volleybal, basketbal, zaalvoetbal, veldvoetbal en atletiek. Los van de collegiale sfeer die tijdens dit meerdaagse evenement pleegt te heer sen, zijn de verschillende toernooien uniek, omdat veel mensen een andere tak van sport bedrijven dan dat ze ge wend zijn. Voor sommige deelnemers is de bedrijfscompetitie de enige gelegen heid in het jaar om aan sport te doen. De Soester Courant heeft zelf twee vol leybalteams en een basketbalploeg inge schreven en verwacht derhalve tenmin ste drie trofeeën terug te winnen Dit jaar worden de toernooien voor de 35e keer gehouden. In het verleden be hoorden ook handbal en vissen tot de onderdelen, terwijl zaalvoetbal, basket bal en atletiek de laatste jaren aan het programma zijn toegevoegd. In 1996 schreven de tientallen bedrijven bijna duizend medewerkers in. Ook de be- drijfssportcompetitie krijgt ieder jaar volop ruimte op de pagina's van deze krant. De bedrijfssportcompetitie wordt onder auspiciën van de Soester Zakenkring georganiseerd door volleybalvereniging Stam/SoVoCo, basketbalvereniging The Red Stars, de zaaltak van voetbalvere niging SEC, sportvereniging WZ'49 en de atletiekvereniging Pijnenburg. Het volleybal is dit jaar op de donder dagen 15, 22 en 29 mei en 5 juni in Beukendal. Gebasketbald wordt er op dinsdag 20 mei in Beukendal. Zaalvoet bal is te zien in de Banninghal op de dinsdagen 13 en 27 mei en 3 en 10 juni. Het veldvoetbal krijgt zijn beslag op de maandagen 12 en 26 mei bij VVZ'49 aan de Eemweg. En de estafette voor bedrijven vormt een onderdeel van de Stratenloop van AV Pijnenburg, op woensdag 28 mei voor de tweede maal op de Smitshof. Een inwoner van Soest is zaterdagmor gen om half twee ten val gekomen met zijn bromfiets en bewusteloos geraakt. Dit gebeurde bij een eenzijdig ongeval op de Burgemeester Grothestraat. De man had zonder verlichting op de rij baan gereden en wilde ter hoogte van de Anna Paulownalaan het fietspad weer op. Daarbij botste hij tegen uitstekende trottoirbanden die hij niet had gezien. Tijdens de val vloog zijn helm af. De man viel, raakte bewusteloos en werd later naar Medisch Centrum Molendael gebracht. De Soester Courant organiseert ter gelegenheid van haar 75-jarig be staan een verhalenwedstrijd met als thema "Soest in het jaar 2022". Ie dereen kan meedoen door vóór 31 mei een verhaal van 500 a 1000 woorden in te leveren. De winnende verhalen worden beloond met 100 gulden. Eind augustus bestaat de Soester Cou rant (die in 1922 voor het eerst ver scheen) 75 jaar. Dat wordt o.a. gevierd met een speciale feest-uitgave, die op zaterdag 30 augustus verschijnt. In dat jubileumnummer komen ook de uitslag te staan van de verhalenwedstrijd en van andere activiteiten, die rondom het 75- jarig jubileum van de krant gaan plaats vinden. De prijsvraag staat open voor jong en oud, waarbij ook de schooljeugd een eerlijke kans krijgt. Er zijn namelijk drie aparte leeftijdscategorieën voor de deel nemers: I. kinderen t/m 12 jaar (basis scholen); II. scholieren t/m 18 jaar (voortgezet onderwijs); III. volwasse nen. In elke categorie wordt één verhaal bekroond. De winnaar ontvangt als be loning een bedrag van 100 gulden en natuurlijk wordt het verhaal gepubli ceerd in de jubileumkrant. De verhalen moeten - liefst getypt, maar (duidelijk!) met de hand geschreven BAR,G RILL&RESTAURANT AT 47 SOEST 035-101 8252 Een echtpaar in Soest is dinsdag door de Utrechtse rechtbank we gens uitkeringsfraude veroordeeld tot 240 uur dienstverlening en een halfjaar voorwaardelijke celstraf. De vrouw (35) verzweeg acht jaar lang dat de man (40) bij haar ingetrokken was. Ze benadeelde de gemeente voor 219.000 gulden. In 1986, toen het echtpaar nog niet ge trouwd was, besloot de man zijn woning in Nijkerk op te geven en bij de Soes- terse in te trekken. Volgens de vrouw hebben ze toen besproken om dat net jes aan de sociale dienst op te geven. Maar zijn inkomen was een welkome aanvulling op haar uitkering voor een één-oudergezin, omdat ze een behoor lijke schuld had. Het echtpaar moet nu nog vijfduizend gulden aflossen. Als die schuld is be taald, wil de sociale dienst 95.000 gul den van hen hebben, het deel van het fraudebedrag dat nog niet is verjaard. Om uit de financiële problemen te ko men, heeft de man een budgetterings cursus gevolgd. De officier van justitie hield in zijn eis rekening met de moeilijke situatie waar in het gezin verkeert. Hij vordert een straf die omgezet kan worden in dienst verlening, omdat de man zijn baan dreigde kwijt te raken als hij moest gaan zitten. Conform de eis veroordeelde de rechtbank ieder tot een jaar celstraf waarvan de helft voorwaardelijk. Het onvoorwaardelijk deel zette ze om in een taakstraf. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Vj Layla Slingerland O schoonheidsspecialiste Valeriaanstraat 42 3765 EP Soest Tel.: 035 -602 64 98 STIVAS - gediplomeerd mag ook, en eventueel op diskette (WP5.1) - vóór zaterdag 31 mei worden ingeleverd op het kantoor van de Soes ter Courant, Van Weedestraat 227. Faxen kan natuurlijk ook: (035) 6024904. De verhalen worden beoordeeld door een jury, samengesteld uit de leden van de SLAS (Samenwerking Literaire Ac tiviteiten Soest), bekend van o.a. de Rinke Tolman-poëzieprijsvraag, het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal en diverse boekenweek-activiteiten. De jury zal vooral letten op creativiteit en originaliteit bij de uitwerking van het thema, waarin de deelnemers verder geheel vrij zijn. Het mag bijvoorbeeld een opstel zijn, maar ook een fictief krantenartikel of de beschrijving van een gebeurtenis "over 25 jaar...", waarin Soest op een of andere manier een rol speelt. Vermeld bij elk verhaal duidelijk naam, adres, telefoonnummer, man/vrouw en leeftijd(scategorie) en stuur of fax het vóór 31 mei 1997 aan de Soester Cou rant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest, fax (035) 6024904. onroerend goed /vA ♦Bemiddeling Hypotheken V&Sbp* Taxaties SOEST Spinet 38 Gelegen in een groene heerlijk rus- Ij tige kindvriendelijke wijk, in directe omgeving van winkels, scholen, openbaar vervoer, moderne, zeer sfeervolle hoekwoning met ruime besloten tuin (174 m2) op het zui den en schuur. Ind.: entree, m.k., toilet, woonk. m. laminaat vloer, zijraam, open keu ken m. app. Verd.: 2 sik. (v.h. 3), (1 I sik. en overloop v.v. van parket), badk. m. ligb., aparte doucheruim te, toilet en w.t. Zolderverd.: vaste trap, 2 sik. (1 sik. v.v. parket), ber ging m. c.v.-inst. en w.w. voorz. (huur). Kleine vliering. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: f 335.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDBO Zuidpromenade 15, Soest ,Tel: 601 28 74 RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 le PhüSdtlg - Vanaf 19.00 uur 'Theater Diner" Genieten van eten, drinken en een komisch toneelstuk. Op z'n Engels genieten van sandwiches en zoetigheden. Bel voor informatie 601 27 06. onroerend goed Bemiddeling s Hypotheken F Taxaties TE KOOP SOESTDIJK Koninginneiaan 56 Grenzend aan weilanden met uit zicht op tuinen van paleis Soestdijk vlakbij de Vuursche/Pijnenburgse bossen. Openbaar vervoer, winkels, scholen in direkte omgeving; half- vrijstaande villa (1930) met ruime uitgebouwde keuken, bijkeuken, berging en vaste verbinding naar gr. praktijk en/of hobbyruimte ca. 48 m2. Heerlijke vrije tuin, opp. 450 m2 eigen gr. Ind.: entree, keldérk., toilet, woonk. ca. 50 m2, erker, open haard en aparte lees-/muziekhoek. Sch.pui n. tuin. Verd.: 3 sik., badk. m. ligbad douche, wc, vaste w.t. Balkon aan zuidz. Zolderverd.: sik. m. dakkapel bergzolder. Aanvaar ding i.o. Vraagprijs f 492.500,- k.k. Wij maken er meer van! .IC" Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 onroerend goed ♦Bemiddeling Hypotheken VtSisS* Taxaties TE KOOP SOESTDIJK Koninginneiaan 60 Aan de rand van Soestdijk, een klassieke halve villa met garage en atelier. Grote besloten.tuin (630 m2) grenzend aan weilanden. Het pand ademt de sfeer van de jaren 30 met vestibule, serre en grote kel der. In de direkte omgeving van o.v. scholen en winkels. Het vrij staande atelier is verwarmd en be schikt over toilet en wastafel. Ind.: entree, vestibule, serre, hal, mk., toilet. Kamer en suite met open haard en deuren naar tuin. Grote keuken en douche. Verd.: 3 sik. waarvan 1 met balkon. Badk. met bad, toilet en aansl. wasm. Zol derverd.: ruime overloop en sik. m. gr. dakkapel., bergz. Het pand ver keert in goede staat v. onderh. en heeft nog veel oorspr. stijlkenmer ken. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 490.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend 8§ Burg. Grothestraat 54 In vierdagen tijd is tot tweemaal toe een snelkraak gepleegd bij Drogis terij Kok aan de Smitsweg. Daarbij werden parfums en eaux de toilette met een winkelwaarde van bijna twintigduizend gulden buitge maakt. De materiële schade loopt in de tienduizenden guldens. De eerste kraak werd vrijdagmorgen om kwart over zes gepleegd. Een van de daders reed met een auto achteruit te gen de toegangsdeur aan, waarna een handlanger zich naar binnen spoedde, een greep deed uit de duurdere parfums en vliegensvlug de auto weer insprong, zodat de krakers ervandoor konden gaan voordat de politie in de buurt kon komen. Na deze kraak werd een noodvoorzie ning aangebracht, maar maandagmor gen was de drogisterij andermaal doel wit van de snelkrakers. Om kwart voor vijf werd dezelfde methode toegepast als vrijdag. Met de wagen werd zoveel ge weld ontketend dat balken van wel acht centimeter dik knakten als een dunne twijg. Behalve aan de deur ontstond aanzienlijke schade aan de gevel, de vloerbedekking en een display in de winkel. Duurdere merken Kok denkt dat het in beide gevallen om dezelfde daders gaat. Vermoedelijk heb ben de snelkrakers van te voren de win kel bezocht om te kijken waar de duur dere merken parfum en eau de toilette stonden. Bij de eerste snelkraak werden spullen meegenomen met een winkel waarde van 8.500 gulden, eergisteren voor ongeveer tien mille. "Als je eenmaal in beeld bent, willen ze nog wel eens terugkomen. Dat heb ik ook van collega's vernomen. Je houdt het dus wel in je achterhoofd en je slaapt er niet beter op," aldus Kok die zich beide keren naar de winkel spoed de toen hij het alarm hoorde afgaan. Maar de snelkrakers waren hem steeds te snel af. Buurtbewoners, die wakker schrokken van het lawaai, hebben de daders wel een ogenblik gezien. Zij ver klaarden dat deze binnen een of twee minuten weer weg waren. De politie verrichtte eind vorige week al een buurt onderzoek. Tot tweemaal toe werd de toegangsdeur van Drogisterij Kok in puin gereden door snelkrakers. "Alle topmerken hebben ze meegeno men. Je praat dan over flesjes van hon derd tot 150 gulden per stuk en dan loopt het natuurlijk snel op. Gelukkig hadden we alarm, want je kunt wel na gaan voor hoeveel geld ze hadden weg gehaald als ze vijf minuten in de winkel hadden kunnen blijven. Voor de buit van 8.500 gulden krijgen ze op de zwar te markt misschien duizend gulden. Als je dan ziet hoeveel ellende ze daarvoor hebben aangericht, dat is niet leuk. Dit is gewoon grof geweld," aldus Kok maandagmorgen, niet lang na de twee de snelkraak in vier dagen en kort voor dat zijn verzekeringsagent op de koffie zou komen. "Ik zal nu wel een rolluik moeten nemen. Dat vindt de gemeente natuurlijk niet leuk, maar dat is dan jammer. Vannacht zet ik een bedrijfswa gen voor de deur. Daar heb ik wel eens een bekeuring voor gekregen, maar ik denk dat ze er nu wel begrip voor zul len hebben." "Een goede gelegenheid om ons te tonen dat u het belang van de kwets baren in onze samenleving niet al leen met de mond wilt belijden, maar van plan bent daaraan ook daadwerkelijk iets te doen." Zo mo tiveert het bestuur van de UW- Soest (Unie van Vrijwilligers) de subsidie-aanvraag, die het onlangs bij het College van B. en W. heeft ingediend. De subsidie kan mooi dienen om het gat te vullen waar de UW tegenaankijkt sinds zij van de SWOS - zonder waar schuwing of overleg - te horen heeft ge kregen dat ze voor de maandelijkse bij eenkomsten met de vrijwilligers in Honsbergen voortaan 65 gulden moet betalen. De UW voelt daar helemaal niets voor, zo blijkt uit een brief-op-po- ten die secretaris A. de Vries in februa ri al aan de SWOS verstuurde. De "aan slag" is gebaseerd op de veronderstelling dat de UW-bijeenkomsten niet-open- baar zouden zijn, want het dienstencen trum is verder gratis toegankelijk voor iedereen die ouder is dan 55 jaar. De UW nam tot dusver aan dat zij geen huur hoefde te betalen omdat de ge meente dat met "gesloten beurzen" via de SWOS regelde. De nu opgelegde huur van 65 gulden per maand is de organisatie koud op het dak gevallen, vooral omdat de contact middagen voor de medewerkers (ca. 80 in Soest) in feite wél vrij toegankelijk Het zaterdag geopende Colombine huis in Biddinghuizen heeft een gift van 28.267 gulden gekregen van de Samen-Op-Wegkerken in Soest. Het geld is in de afgelopen maan den bijeengebracht via een groot aantal activiteiten. Collectes, een kledingbeurs, een fiets tocht, jongerenactiviteiten een open- luchtdienst en andere acties waren goed voor het bedrag, waarvan de glazen ser re kan worden bekostigd. In het Colom binehuis kunnen zieke kinderen met fa milie of begeleiders genieten van een vakantie. In de serre kan bij de houtka chel worden gelezen of gepraat. Daar naast werd door de jeugdkerk 550 gul- w De cheque van 28.267 gulden werd vorige week overhandigd bij het Colom binehuis. den bijeengebracht. Van dit geld worden spelletjes en stripboeken gekocht. De acties stonden allemaal in het teken van het diaconaal jaarproject dat in ja nuari in de gereformeerde en hervorm de kerk van start ging. Leden van de Diaconaal Beraadsgroep Soest waren vorige week in Biddinghuizen om het geld via een symbolische cheque te over handigen aan Marjan Frans van het Colombinehuis. Zij sprak daarbij haar grote dank uit aan iedereen in Soest die zich heeft ingezet voor het vakantiever blijf voor zieke kinderen. zijn. Alleen wil de UW de bijeenkom sten niet aan de grote klok hangen, omdat er eerst altijd wat organisatori sche zaken worden afgehandeld. Maar buitenstaanders zijn altijd welkom, en zéker als ze eventueel als vrijwilliger willen gaan werken. Leegloop De huur van 65 gulden zal volgens het bestuur leiden tot een verhoging van de uitgaven van ongeveer 10 gulden per vrijwilliger op jaarbasis. Als dat moet worden doorberekend in de contributie (die de vrijwilligers verplicht zijn te be talen) leidt dat tot een leegloop van medewerkers, vreest het UW-bestuur. Bovendien heeft het dienstencentrum onlangs óók de prijs van de koffie en de thee met bijna 50 procent verhoogd ter wijl ue UVV die altijd gratis aan haar medewerkers verstrekt. En overigens vindt het bestuur het vreemd dat de medewerkers - de meesten zijn tegen de zestig en hebben daardoor in feite al gratis entree tot het dienstencentrum - in UW-verband langs een omweg toch toegang zouden moeten betalen. 'Asociaal' Het UW-bestuur snapt wel dat de SWOS door de gemeentelijke bezuini gingen gedwongen is om huur te vragen, maar vindt het op z'n zachtst gezegd opmerkelijk dat de 50-plussers - die in de dienstencentra een plaats van samen komst krijgen aangeboden - op die ma nier worden "uitgedreven". "De ge meente Soest kan haar kreet van 'Soest natuurlijk' daarom beter maar wijzigen in 'Soest natuurlijk asociaal1," aldus se cretaris De Vries. Hij hoopt dat de SWOS het gemeente bestuur nog tot inkeer kan brengen. "Anders zullen wij wellicht worden ge drongen om onze contactmiddagen in de toekomst in de openbare hal van het raadhuis te houden, zulks onder hei medebrengen van onze eigen stoel en consumptie. Wellicht kunt u de wethou der overtuigen van het onzalige feit dat de wijze waarop hij thans werkt bete kent dat de ouderenvoorziening in Soest de risee van de regio dreigt te worden." Afwentelen Van de SWOS heeft het UW-bestuur officieel nog geen reactie op de strijd vaardige brief gekregen. Daarom is er nog een brief overheengegaan, nu aan het College van B. en W. - in de optiek van de UVV de ware schuldige - waar in nog eens wordt uitgelegd dat het aan de vrijwilligers niet te verkopen is dat ze hun contributie zouden moeten verdub belen, "alleen omdat het gemeentebe stuur meent de door haar gewenste be zuinigingen te kunnen afwentelen op juist diegenen die bereid zijn om de zwakkeren in onze samenleving te on dersteunen". Tot nu toe heeft de UW nooit subsidie van de gemeente gevraagd, hoewel dat in andere plaatsen wel gebeurt. Nu is daar volgens het bestuur alle aanleiding toe. Een bedrag wordt overigens niet genoemd, maar wel wordt gewezen op het door de gemeente "gesponsorde" project Vereenzaming Ouderen, dat ook door de UW wordt ondersteund. "Een substantiële subsidie aan onze stichting lijkt ons een aardig begin om ook uwer zijds iets positiefs daaraan te doen..."

Soester Courant | 1997 | | pagina 3