ID^ 5 79.00 'Fine fleur' van CDA-vrouwen uit Utrecht te gast in raadhuis Soest Eindelijk ruimte voor Waterinkschool Stichting Kinderpostzegels steunt antiracismeproject van SWS mé 1 ACTUEEL f Tulpen, Narcissen Hyacinten, Ranonkels, Anemonen, Bloesem takken etc. etc. D. Tutu-school genomineerd voor Jan Kassies-prijs REMU geeft kortingen op energiezuinige toestellen Van Breukelen Vast-goed s PAGINA 4 WOENSDAG 26 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 iten bezorging ster Courant De grootste keuze in de Paasbeste Bloemen en niet alleen in geel. en U weet het, onze bloembindsters maken er graag een schitterend Paasboeket van. kwaliteits kleurenfoto's Winkeldieven aangehouden Bureau stoelen ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Annie Kamp nieuwe gedeputeerde LU 2e jaars Bekeuringen op de Birkstraat Bezwaren omwonenden pand Vredehofstraat zijn ongegrond Burgemeester De Widt verricht opening Cheque van 3000 gulden overhandigd Geldkist gestolen Seniorenbus Fiets uit kelderbox Service bij .Schoemaker p woensdag om 18.00 uur r Courant nog niet in uw t, kunt u tot 18.30 uur naar or bellen (tel. 601 41 52). wordt dan dezelfde avond orgd. Als u later dan 18.30 unt u de klacht op het ant- >araat inspreken. In dat ge- i de krant de volgende dag liddag bezorgd. Centrale Voorlichting AV Soest ;lzen a 1 linde uele vergunning kunnen dit mon- cen bij de afdeling groen milieu 035*6093709. 2 berken ijsterbes 6 weken na deze bekendmaking ders van de gemeente Soest, Post- rking verlenen. ig het voorstel van de 'VW de ingediende bezwaren klaren. ergunning c.q. de vrijstel- 19 WRO alsnog de voor den dat bij de ingang van bordje wordt geplaatst larkeren op eigen terrein", nog op wijzen dat het ook daadwerkelijk wordt bruikt als woning. t vergunningverlening meester conform het concept. t verlenen vergunning door -onform het concept. rleend tot het houden van rkt op 13 december 1997. emeentelijke delegatie i/Kozle vastgesteld op iber 1997. r de cie. ABZ; sub. voor n op f 20.000,00; taalbaar stellen. rking verlenen aan de bouw woning, richten conforma concept- 'vw8êen voor de leden aanleiding gezien om i op besluit van ïegedeeld bij brief van srhalve njeLafwijken van gsplan). orstellen de bijdragen *erij te verdubbelen met in f 40.000,00. verlenen voor een liscollecte in de week van i 1997. 1 beschikbaar stellen lenbare bijeenkomst op het kader van de actie, 'erdubbeling middelen en in voorjaarsnota. schikbaar stellen van le post woonconsumenten, ag voor alle drie onden. lorecabedrijven milieubeheer 2.00 uur genoemd besluit. BLOEMENHUIS J "Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest "De Smitshof": Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035 - 602 92 21 esagi De Soester openbare Desmond Tutu-school is door de Stichting Fonds Kunst en Educatie genomi neerd voor de Jan Kassies-prijs. Dit |is een jaarlijks te verlenen onder scheiding aan een persoon of instel ling die zich op een bijzondere wij ze heeft onderscheiden in het bevor deren van de kunsteducatie. Per jaar wordt een specifieke sector van de instellingen gekozen die voor de sinds 1988 bestaande prijs in aanmer king komt. De onderscheiding is sinds 1993 vernoemd naar Jan Kassies, die gedurende zijn leven voorvechter was van kunst, cultuur en educatie. Voor het jaar 1996 is het basisonderwijs in heel Nederland gekozen om voor de COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO BN VIDIO Zutdpromenefle '5. Soest .Tel601 28 74 Jan Kassies-prijs in aanmerking te kun nen komen. Behalve de Desmond Tutu- school zijn nog twee scholen kandidaat voor de prijs, die bestapt uit 15.000 gul den plus een beeldje van de kunstenaar Sigurdur Gudmundsson. Het aan de prijs verbonden bedrag kan door de winnaar naar eigen keuze worden be steed aan een kunstproject. 'Kleurrijk zwart' De Desmond Tutu-school heeft het pro ject "Kleurrijk zwart" ingezonden, dat is verbonden met de musical "De leesma chine". In deze musical moesten twee leerlingen van de Desmond Tutu-school een boek over een leesmachine en een kleurloos land lezen. Zonder dat zij het weten, worden ze gevangen gezet. Na. enige tijd mogen zij aan de leerlingen gaan vertellen over hun kleurrijke idee ën. Zij vertellen en veranderen daadwer kelijk, met behulp van andere groepen van de school, het troosteloze kasteel in een kleurrijk paradijs. Personeel van een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat betrapte maan dag twee mannen die er zonder betalen met zo'n 50 gulden aan boodschappen vandoor wilden gaan. De politie werd gewaarschuwd, die zich over het twee tal - Soesters van 31 en 29 jaar - ont fermde en proces-verbaal opmaakte. De heren leverden de boodschappen geheel spontaan weer in. Direct na Pasen start de REMU Energielabel Actie. Inwoners van de provincie Utrecht, die een ener giezuinig toestel kopen, kunnen profiteren van een korting op de aanschafprijs van een wasautomaat, j wasdroger of koel/vriesapparatuur. Met deze aankoopkorting wil REMU de aanschaf van energiezui nige apparatuur bevorderen. Kopers vragen de korting aan met een kaart uit de Energielabel Actiefolder. De folder ligt bij de REMU regiokan toren in Soest, Driebergen-Rijsenburg, Utrecht en Woerden en bij de deelne mende detaillisten in de gehele provin cie. Deze laatsten zijn herkenbaar aan het actielogo. De kortingsbedragen va riëren van 40 tot 140 gulden. De ener- gie-efficiency van het apparaat bepaalt de hoogte van het kortingsbedrag. Op het energielabel staat hoe energie-effi ciënt een apparaat is. De REMU geeft deze korting om de aanschaf van energiezuinige apparaten aantrekkelijker te maken. De korting compenseert de meerprijs niet helemaal. Het lagere energieverbruik van het toe stel zorgt voor de winst op termijn. De REMU is het eerste energiebedrijf in Nederland dat klanten, die een energie zuinig toestel kopen, geld teruggeeft. De REMU financiert de actie met geld uit het Milieu Actie Plan. Dit geld is door de klanten van REMU zelf opgebracht. Daarom is de actie alleen bedoeld voor inwoners van de provincie Utrecht. I Sinds april vorig jaar moeten wasauto maten, wasdrogers en koel/vriesappara tuur voorzien zijn van een energielabel. Op dat label staat met een letteraandui ding hoe energie-efficiënt het toestel is. De A staat voor zeer efficiënt oplopend naar G voor zeer inefficiënt energiege bruik. De actiekorting geldt alleen voor apparaten in de A- en B-categorie. Een apparaat komt in aanmerking voor de hoogste korting als het is voorzien van het Europese milieubeheer. Zo'n apparaat voldoet dan aan de eisen die de Europese Unie daaraan stelt. Appa raten met het Europees keurmerk zijn minder milieubelastend. Nu zijn er nog weinig apparaten met dit milieukeur op de markt. De verwachting is dat steeds meer apparaten voor het milieukeur in aanmerking komen. De actie loopt tot en met 31 maart 1998. De REMU ver wacht 10.000 aanvragen te honoren. deze kost maar Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncent rum Het Soester gemeentehuis was vrij dagmiddag plaats van samenkomst voor een bijzonder gezelschap: het Utrechtse CDA-vrouwennetwerk, bestaande uit vrouwelijke CDA-be- stuurs-, fractie- en statenleden uit de provincie. Het CDA-vrouwenbe- raad uit Soest trad op als gastvrouw. De ca. twintig dames - in zekere zin te beschouwen als de "fine fleur" van de Utrechtse CDA-vrouwen - werden ver welkomd door burgemeester De Widt (niet van het CDA), geaccompagneerd door wethouder Ries van Logtenstein (die wel). De Widt vond het leuk de dames te ontvangen in wat volgens hem zo ongeveer het mooiste gemeente huis van de provincie moet zijn, zo niet van het land. En al heeft Soest geen "hart", de Soesters hebben dat wel, en óók nog eens vier stations, meende de burgemeester, die zijn woonplaats zó hartstochtelijk aan de man (in dit geval: vrouw) bracht dat hij zelfs beweerde dat men zich - als de zon schijnt - in Soest "in een zuidelijk land" waant. De Widt had zich kennelijk ook niet goed laten informeren over het karakter van de vergadering, die in het teken stond van de jeugdhulpverlening, want hij hoopte dat de bijeenkomst ook een bijdrage zou kunnen leveren aan een ruimere vertegenwoordiging van vrou wen in de gemeenteraden, waaraan het tot nu toe nogal schort. Hoe dan ook, volgens de burgemeester kon zijn dag niet meer "kapot"... De bijeenkomst werd geopend door Ria Middelkoop, bestuurslid van het CDA- vrouwenberaad Soest. Zij las een aan grijpend gedicht voor over een verslaafd meisje als prélude op de inleiding van drs. Juanita Pawlikowski, die als hoofd van de afdeling Welzijnszaken van de provincie de dames uitgebreid kwam informeren over de stand van zaken met betrekking tot de jeugdhulpverlening en de ontwikkelingen op dat terrein. Gedeputeerde Eerst echter werd de vergadering door dagvoorzitter Anneke Maarleveld on derbroken voor een bijzondere medede- ling van statenfractievoorzitter Renate Westerlaken, namelijk dat de fractie de avond daarvoor unaniem het Breuke- lense statenlid Annie Kamp - eveneens aanwezig - had gekozen tot opvolger van CDA-gedeputeerde Piet Smink, die de actieve politiek na 31 jaar vaarwel zegt. Zijn opvolgster wordt in het dage lijks bestuur van de provincie verant woordelijk voor de beleidsterreinen Water, Ouderenzorg en... Jeugdhulpver- Annie Kamp (r.), de nieuwe gedepu teerdetijdens de CDA-bijeenkomst in gesprek met inleidster Juanita Pawli kowski lening, dus dat kwam wel heel mooi uit. De kersverse gedeputeerde werd onmid dellijk overstelpt met gelukwensen van haar CDA-netwerk-collega's en door burgemeester De Widt, die het een bij zondere eer vond dat Soest de primeur van deze'mededeling mocht beleven. plaats Soest adres VALERIAANSTRAAT woning rustig gelegen drive-in-woning, tussenwoning, bouwjaar 1968 indeling entree, hal, garage (voor 2 auto's) en tuinkamer verdieping woonkamer, keuken met balkon, toilet. Vanuit de hal een trop naar de 2e verdieping met 3 slaapkamers en badkamer met ligbad en 2e toilet algemeen deze woning dient geheel gerenoveerd te worden. Inhoud woning ca. 400 m3. Totale opp. 135 m2 grond DRIVE-IN-WONING Gevraagde koopsom f265.000,- k.k. plaats Soest adres REMBRANDTLAAN 7B woning vrijstaand woonhuis met scfujj op 531 m2 grond 'êwaagde koopsom plaats Soest adres VAN GOYENLAAN 34 woning op de 1 e woonlaag gelegen 3h de begane grond <*évraagde koopsom ement met berging op f 169.000,-k.k. plaats Soest adres VAN GOYENLAAN 31 woning luxe 3-kamerappartement op de^P- begane grond <?-évraagde koopsom met berging op de f 179.000,-k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest j Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 OnroereniFgoed l Assurantiën &j> Danscentrum Gerla im biedt u in de maanden mei en |H juni de gelegenheid diverse korte danscursussen te volgen: _l Opfriscursus CC 1 e jaars /rj 3e jaars w (6 lessen) 3 Oude dansen PC Leer 5 verschillende r- oude dansen Z waaronder de Valeta. lil (6 lessen) O Argentijnse tango Z 'n Andere tango dan u gewend bent. Q (6 lessen) Aanvang van de danscursussen 13 en 14 mei. De kosten: f 60,- per persoon Voor informatie en inschrijving: DANSCENTRUM GERLA Albert Cuyplaan 196b - Soest Tel.: (035) 602 28 11 /602 03 04 Bij een snelheidscontrole op de Birk straat zijn 29 automobilisten betrapt op te hard rijden. Van hen werden er 23 aangehouden, de zes overigen worden per post op de hoogte gesteld van de bekeuring die ze krijgen. De topsnelheid bedroeg 72 kilometer per uur. De poli tie voerde de controle vrijdagmiddag tussen half drie en half vier uit. Het College van B. en W. heeft de be zwaren van de omwonenden van het pand Vredehofstraat 7 ongegrond ver klaard. De verleende bouwvergunning en vrijstelling ex artikel 19 WRO wor den gehandhaafd. Dat blijkt uit het besluit van B. en W. op voorstel van de wethouder, die o.a. van mening is dat de situering op de rand van het woongebied het woonkarakter niet aantast en dat de vrijstelling van het bestemmingsplan alleen betrekking heeft op een "kantoorfunctie met woon gedeelte". Een productiebedrijf of een detailhandel zijn niet mogelijk. Het ge bruik als kantoor leidt volgens B. en W. niet tot parkeeroverlast, omdat er op eigen terrein wordt geparkeerd. Het be treffende bordje moet overigens nog wel geplaatst worden, vindt het College, dat verder uitdrukkelijk niet zal toestaan dat het woongedeelte bij het kantoor wordt gevoegd, al heeft de eigenaar nog geen huurder kunnen vinden. De omschrij ving van de nieuwe bestemming staat nog niet vast. Daarvoor moet het nieu we bestemmingsplan worden afgewacht. Met gepast feestgedruis heeft de Prof. Waterinkschool (Smitsweg) vorige week de ingebruikneming van de nieuwe ruimten van de school gevierd. De school beschikt nu over een extra lokaal, een speel lokaal en een personeelsruimte. Daarmee is een punt gezet achter de krapte waarmee de school de laatste ja ren in toenemende mate te kampen heeft gehad. Dat leidde tot allerlei on gewenste toestanden, zoals les geven in de gang en zelfs de tijdelijke "inwoning" van een klas bij de naburige Daniël- school, zoals voorzitter J. Tergner van de vereniging PCBO-Soest (protestants- christelijk basisonderwijs) memoreerde. "Maar eindelijk heeft de Waterinkschool dan toch de ruimte die ze zo hard no dig had." De feestelijke opening werd bijgewoond door tal van collega's, bestuursleden en andere belangstellenden. De genodig den waren tevoren begroet door Wate rink-directeur W. Buytenhuis, die met trots vaststelde dat eindelijk alle leerlin gen "onder dak" waren. "De tijd is ge lukkig voorbij dat je een hoekje in de gang moest zoeken om een leerling bij te werken of met de ouders te praten." Lergner stelde vast dat de verbouwing de eerste uitbreiding was sinds de ge meente Soest de verantwoordelijkheid voor de huisvesting van de scholen van het Rijk had overgenomen. Hij bedank te de gemeente voor de plezierige sa menwerking en bood de school - met de complimenten voor het uithoudingsver mogen van het team - een drinkbak De Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) heeft van de nationale stich ting Kinderpostzegels Nederland een bedrag van 3000 gulden gekre gen. Het geld is bedoeld als bijdra ge in de kosten van het antiracisme project. Dat project is bedoeld om autochtone en allochtone jongeren in Soest en Soesterberg, in de leeftijd van 13 tot 18 jaar, bewust te maken van racisme en de gevaren daarvan, maar ook om de tole rantie tegenover andersdenkenden te vergroten. Een van de onderdelen is een reis naar Auschwitz en Berlijn, waar de deelnemers oog in oog kennis kunnen nemen van wat racisme en fascisme in het verleden hebben aangericht. Het geldbedrag van 3000 gulden werd Mevrouw Burgerman van het Kinder postzegelcomité Soest bood SWS-direc- teur Jaap v.d Kooij (L) de cheque aan. vrijdag j.1. in de Schoof, het "hoofdkwar tier" van de SWS aan de Molenstraat, per symbolische reuzencheque aangebo den door het plaatselijk Kinderpostze gels-comité onder aanvoering van voor zitter mevrouw C. Burgerman. voor vogeltjes en enig tuingereedschap aan, plus bloemen voor mevrouw Buy tenhuis, omdat ze deze week haar zilve ren jubileum zou vieren. Burgemeester De Widt was ook ingeno men met dit "eerste resultaat" van de huisvestingsactiviteiten onder het nieu we regime. Hij stond nog even stil bij de voorgeschiedenis: de stichting van de school in 1970, toen er maar liefst zés scholen aan de Smitsweg van start gin gen en de Waterinkschool nog over haar eigen kleuterschool (Fluitekruid) be schikte. "Dat waren nog eens tijden..." aldus de burgemeester. Bij de invoering van het basisonderwijs (1985) zijn de breuklijnen tussen lage re en kleuterschool echter opgeheven en moest er dus ook een eind komen aan de "dislocatie". Dat is met de verbou wing ook gelijk in orde gebracht, want Waterinkschool-directeur W. Buyten huis krijgt de gelukwensen van burge meester De Widt. Foto: Goos van der Wilt de nieuwe ruimten bevinden zich aan een verbindingsgang tussen de voorma lige kleuterschool en het hoofdgebouw. De burgemeester verrichtte de officiële opening door dwars door een kunstig "bloemperk" te lopen, 's Avonds konden de ouders tijdens het open huis een kijk je komen nemen en de volgende dag vierde de schooljeugd het feest met een gezellige spelochtend. Deze week wordt ook bij de Insinger- school een verbouwing afgerond en in middels heeft de gemeente ook de ver bouwingsplannen voor twee andere p.c. basisscholen goedgekeurd: de Bron (Overhees) en de Werveling (Soest- zuid) krijgen er leslokalen bij. In een noodgebouw van een brandstof station aan de Birkstraat is vrijdagnacht ingebroken. Een inwoner van Amers foort meldde de politie zaterdag dat er een kistje met geld is ontvreemd. Alle 55-plussers uit Soest en Soester berg kunnen gebruik maken van de Seniorenbus die voor het vervoer zorgt van en naar activiteiten, kennis sen, familie, het ziekenhuis, het zwembad, het gemeentehuis en nog veel meer. Wie wil meerijden, wondt verzocht zo vroeg mogelijk te bellen voor een af spraak. Per rit wordt een bijdrage van 1,50 gulden gevraagd. Dit is de mi nimale bijdrage, meer betalen mag ook. De passagiers wordt verzocht met gepast geld te betalen, omdat de chauffeur geen wisselgeld bij zich heeft. Verder moet men een kwartier tot twintig minuten voor de afgesproken tijd gereed staan, omdat de bus mo gelijk iets vroeger komt en ook nog andere mensen ophaalt. De Seniorenbus rijdt op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Telefonisch is de Seniorenbus op werkdagen bereikbaar tussen 9.00 en 16.00 uur, tel. 6019190. Op de Weegbreestraat heeft een inbre ker een deur van een kelderbox ver nield. Hij drong vervolgens naar binnen, zag daar een fiets en ging er met het voertuig vandoor. De gedupeerde is een 23-jarige man. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar I EMRfèc! Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1997 | | pagina 5