rx O. Grondverkoop voor compostbedrijf Soesterberg gaat toch niet door Roest (D66) eenzame roepende in de woestijn van 'verstedelijkt' Soest i Uw Paasdiner 'n eitje... f 3 Boekweitlandjeugd kan weer spelen HUISCBZEKERHEID 7ACTUEELI GRATIS Rodenrijs Traiteur Celstraf en dagbehandeling voor agressieve Soester Jan Zwaanenburg (CDA) legt raadslidmaatschap neer m Acties AOV en Ouderen-Unie tegen taxatiestijgingen Blommers overleeft motie van afkeuring Meerderheid vertrouwt op Streekplan kwaliteits kleurenfol B&W: Geen woning in weiland aan de Den Blieklaan AVANT-GARDE r PASEN 50 Els de Waard opvolgster Slapende burgers verstoord door vroege wegwerkers Automobilist rijdt 127 over Birkstraat Textielinzameling en Spullenhulp Inschrijven voor 14 koopwoningen op Beckeringhstraat Speeltuintje is terug van weggeweest Model-bezwaarschrift verkrijgbaar WOENSDAG 26 MAART 1997 SOESTER COURANT PAGINA 7 De jarenlange onderhandelingen (met voor de gemeente overigens voortdurend wisselende gespreks partners) ten spijt heeft de gemeen teraad de grondverkoop ten behoe ve van een composteerbedrijf aan de Oude Postweg in Soesterberg vo rige week unaniem van de hand ge wezen. Voor de wijze waarop het College - met name WD-wethou- der Neks Blommers - daarbij be stuurlijk had gemanoeuvreerd kreeg ze nog bijna een motie van af- keuringaan haar politieke broek. Alle oppositiefracties steunden de mo tie, ingediend door Hans van Wuijck- huijse (Gemeentebelangen Groen Soest), maar hoewel ook de coalitiefrac ties VVD, CDA en PvdA wel zo hun bedenkingen hadden bij het opereren van het College werd de motie door de meerderheid verworpen. Vrijwel alle fracties - ook de College-gezinde - we zen vervolgens het Collegevoorstel om de grond te verkopen van de hand. De kwestie van het composteerbedrijf in Soesterberg, die inmiddels al een jaar of tien speelt, was in de afgelopen jaren volledig op de achtergrond geraakt. Maar achter de schermen onderhandel de het College nog wel over de vestiging van zo'n bedrijf op de plaats waar des tijds een rioolwaterzuiveringsinstallatie stond. Door allerlei politieke, bestuurlij ke en juridische voetangels en klemmen was het er tot dusver nooit van geko men. Recent waren de onderhandelingen ech ter in een beslissend stadium geraakt, waarbij het College er niet meer onder uit kon de grond te verkopen aan het composteerbedrijf "De Heuvelrug", een soort consortium van Mowie Milieu, J. de Ridder en gebrs. Tammer in Soester berg. "De Heuvelrug" zou de grond - 19.730 vierkante meter - kunnen kopen. De geconstateerde verontreiniging van de grond en het grondwater met PAK's en zink, die nog nader onderzocht moet worden, hoefde geen beletsel te zijn. Tegenzin Het voorstel - door het College kenne lijk al met grote tegenzin ingediend - sneuvelde echter in de raad. Dat kwam goed uit, omdat B. en W. zich tot de verkoop hadden verplicht met de con ditie dat de raad de verkoop uiteraard zou moeten fiatteren. Dat gebeurde dus niet, en de hele gang van zaken was voor nogal wat fracties dan ook aanlei ding om duidelijk te maken dat ze de procedure tamelijk onverkwikkelijk vonden. Vooral Hans van Wuijckhuijse (GGS) brak in een fel betoog de staf over de rol van het College. Het voorstel werd volgens hem noch door de raad, noch door het College zelf gedragen. Dat de raad nu plotseling een "njet" uit de hoge hoed moest toveren, terwijl B. en W. zelf eigenlijk ook niet tot verkoop wilden overgaan, vond hij uit het oogpunt van behoorlijk bestuur op z'n minst uiterst twijfelachtig. Ingewikkeld Blommers reageerde wat halfslachtig. Ze wees erop dat het lang-slepende dos sier voor opeenvolgende Colleges nog al ingewikkeld was gebleken en dat dit College - na ingewonnen juridisch ad vies - uiteindelijk tot de.conclusie was gekomen dat er aan verkoop niet te ont komen was. Ze vond dat iedere fractie haar eigen afweging maar moest maken. Van Wuijckhuijse vond dat antwoord onvoldoende en verzocht om schorsing, waarna hij teleurgesteld vaststelde dat het College zich geen rekenschap wenste te geven van zijn verantwoordelijkheid. Hij wenste de aangekondigde motie van afkeuring dan ook alsnog in stemming te brengen. Voor de drie coalitiefracties was dat ui teraard een veel te zwaar middel en bij de stemming bleek de motie - na het nodige politieke gekissebis over en weer - dan ook slechts de steun van de oppo sitiefracties GGS, BAM, GL-PS, D66 en GPV/SGP/RPF te krijgen, zodat zij verworpen werd. Het voorstel zelf sneu velde vervolgens ook, met alleen de stemmen van de wethouders voor. "Kouwe drukte", "aandachttrekke- rij", "verkiezingskoorts". Dat waren in de wandelgangen van de gemeen teraad de wat minder vleiende com mentaren op het optreden van het D66-raadslid Wim Roest. Officieel kreeg hij tijdens de discussie de no dige complimenten voor zijn waar schuwingen tegen de dreigende ver stedelijking van Soest, al nam nie mand ze erg serieus. Roest had ontdekt dat de raadscommis sie R.O. niet op de hoogte was van het feit dat de gemeente nog commentaar kon leveren op de "Partiële Herziening van de Planologische Kernbeslissing Nationaal Ruimtelijke Beleid (Actuali sering Vinex)", een nota van de rijks overheid die Roest persoonlijk in elk geval zo'n beetje de stuipen op het lijf had gejaagd. Hij had er tenminste geen enkele restrictie tegen de verstedelijking van de omgeving van Soest in gevon den, omdat er alleen sprake was van groene bufferzones tussen Utrecht en Hilversum en Huizen en Blaricum. Roest vond dat de gemeente niet te af wachtend moest zijn en alvast - het liefst samen met andere gemeenten - een standpunt moest innemen tegen de drei gende verstedelijking in deze contreien, waardoor bijvoorbeeld ook het groene Wim Koest (D66). COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO SN VIDIO Zuidpromenade 15. Soest .Tel- 601 28 74 B. en W. heeft een Soester makelaar la ten weten dat zijn opdrachtgever niet hoeft te rekenen op medewerking voor de bouw van een woning in het weiland aan de Den Blieklaan. Het perceel heeft een agrarische bestemming en ook de zgn. startnotitie Hees, vorig jaar vastge steld, staat geen nieuwe woningen toe. De afwisseling van bebouwde en onbe bouwde percelen en het groen bepalen volgens het gemeentebestuur het aange name en kleinschalige dorpsrand-karak- ter van het geheel. De salon met altijd de nieuwste behandel mogelijkheden SCHOONHEIDSSALON totale lichaamsverzorging voor dames en heren, permanent make-up, zonnebank en AFSLANKEN MET LANGDURIG RESULTAAT Jan de Rooystraat 36, Soest 035-602 69 14 APRIL-AANBIEDING: bij een cellulitekuur [10 behandelingen) een gezichtsbehandeling gebied achter de Wieksloot en het pa leis, maar ook tussen Soest en Amers foort ook na het jaar 2005 behouden zouden kunnen blijven. Hij vond het in elk geval belangrijk om een signaal af te geven aan het rijk. Dat moest dan wel voor 4 april gebeuren en omdat er geen tijd meer te verliezen was bracht hij de kwestie ter sprake tijdens het vragen- halfuurtje in de raad. Wethouder Pieter ten Hove (PvdA) vond dat Roest zich eigenlijk voor niets opwond. Volgens hem ging het in de rijksnota helemaal niet om een funda mentele herziening van het "restrictieve" beleid en heeft Soest ook na 2005 niets te vrezen. "De provincie wijst aan wel ke gebieden voor verstedelijking in aan merking komen," aldus Ten Hove, die zich wat dat betreft dan ook niet be paald druk maakte. "Het streekplan blijft gewoon van kracht." Vertrouwen De andere fracties leken evenmin erg onder de indruk van Roest onheilspro fetieën. Zowel Bert Krijger (WD) als Bart Krol (CDA) en Wil Stekelenburg (PvdA) beleden hun ongeschokte ver trouwen in het provinciale Streekplan, al vond Krol dat er binnenkort best wel eens over de grenzen daarin gediscussi eerd mocht worden. Van de oppositiefracties kreeg Roest tenminste nog een beetje morele steun. Jan Visser (GroenLinks-PS) en Harry Witte (Gemeentebelangen) konden zich zijn zorgen in elk geval wel een beetje voorstellen, maar namen genoegen met de geruststellende woorden van Ten Hove. "Roest heeft iets te vroeg aan de bel getrokken, maar beter te vroeg dan te laat," flikflooide Witte nog. De D66-er legde zich er met tegenzin bij neer. Hij sputterde nog wel dat geen van de andere fracties er kennelijk proble men mee had dat de raadsleden een stuk niet hadden gezien dat voor gewo ne burgers wél ter inzage had gelegen, al wisten die ook van niks, althans vol gens Visser, die naar eigen zeggen "de bevolking pas nog gesproken had". Krol en Meilof (GPV) waren het in dat op zicht wel een beetje met Roest eens. "Vertrouwen is mooi, maar controle is beter," aldus Krol. "De raad moet van deze zaken wel kennis kunnen nemen.!' Ten Hove had daar verder geen moeite mee. (in 20 minuten kant-en-klaar aangeleverd) Combinatie van gerookte zaim en gemarineerde zalm, met zalmeitjes op een bedje van sla Lamskoteletten met saus van koriander met gepofte aardappel, gegratineerde aardappelen, groentetaart van voorjaarsgroenten Chocolade dessert bestaande uit: chocolademousse, chocoladetaart, chocolade-ijs HORS D'OEUVRE bestaande uit: zalm-, huzaar- waldorfsalade, gegarneerd met: gevuld eitje, hamrolletje met asperge, gevuld tomaatje met garnalen, gerookte zalm, tonijnsalade, ardennerham met meloen, paté van konijn, pompernikkel, soesje met roquefort, m 4 a 50 gerookte kipfilet en tranches gerookte palingfilet, plakjes rosbief, f p.p. Party- en cateringservice Laandwarsstraat 15 - Baarn Telefoon (035) 541 40 13 De Utrechtse rechtbank heeft vrij dag een 21-jarige Soester veroor deeld tot vijftien maanden celstraf, waarvan vijf maanden voorwaarde lijk. De man was twee mensen met een tafelpoot te lijf gegaan. Naast deze straf moet de Soester ook vier maanden cel uitzetten die hem bij twee eerdere gelegenheden voorwaarde lijk waren opgelegd. Op 24 november vorig jaar lieten twee voetgangers in Soest hun afkeuring blij ken toen de vriendin van de verdachte met piepende banden optrok. Daarop sprong de Soester uit de auto en begon fanatiek op het tweetal in te slaan met een tafelpoot die nog in zijn wagen lag na een verhuizing. Het ene slachtoffer moest gehecht wor den aan twee hoofdwonden, de ander hield een bult over aan de woede-uit barsting van de man. De officier van justitie had er op gewezen dat de ver dachte verschillende keren eerder was veroordeeld voor geweldsdelicten. Hij eiste dat de Soester zou worden onder zocht in het Pieter Baan Centrum. De verdachte wilde daar niet aan mee werken, uit angst voor een terbeschik kingstelling. De rechtbank had lang ge twijfeld, maar uiteindelijk toch besloten de eis niet te volgen. Wel waarschuwde rechter mr. A. Weijssenfeld de Soester dat deze "op het randje balanceert". Bij zondere voorwaarde bij de straf is dat de man een dagbehandeling gaat volgen om zijn agressie te leren beheersen. De Soester had te kennen gegeven daar wel voor te voelen. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax:035-6029995 In de volgende gemeenteraadsver gadering - die van 24 april - zal Jan Zwaanenburg (CDA) officieel af scheid nemen van de raad. Hij heeft dat tijdens de raadsvergadering van donderdag j.1. laten weten aan zijn collega's. Zwaanenburg is al geruime tijd ernstig ziek en koestert in zijn eigen bewoordin gen "helaas geen positieve verwachtin gen over een herstel". Door zijn ziekte heeft hij al enige tijd niet optimaal kun nen functioneren als raadslid. Zwaanen burg maakt sinds 1990 deel uit van de CDA-fractie in de gemeenteraad. Daar voor was hij enige perioden lang lid van provinciale staten en bestuurslid van het Soester CDA. De ontwikkeling van zijn ziekte versnel de zich vorige week door een plotselin ge opname in het VU-ziekenhuis, zoals hij de raad liet weten tijdens een "per soonlijke mededeling". Na zijn thuis komst had hij burgemeester De Widt al zijn ontslagbrief - officieel per 1 mei - aangeboden. Hij maakte tevens van de gelegenheid gebruik om zijn collega raadsleden te bedanken voor hun mede leven in de afgelopen periode. Zwaanenburg wordt in de zes zetels Jan Zwaanenburg. sterke CDA-fractie opgevolgd door Els de Waard, nu nog bestuurslid van de CDA-afdeling Soest en van het plaatse lijk CDA-Vrouwenberaad. Bij de politie zijn donderdagmorgen vanaf drie uur verschillende klachten binnengekomen over lawaai op de hoek van de Clemensstraat en de Konings weg. De herrie werd veroorzaakt door wegwerkers die tegels uit het fietspad haalden. De opdracht hiertoe was ver strekt door de gemeente. Om de over last voor het verkeer te beperken had de gemeente het aannemersbedrijf opge dragen zo vroeg mogelijk te beginnen. Het gevolg was dat een aantal buurtbe woners, ruim voordat de wekker afging, uit zijn slaap werd gewekt. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Een automobilist die vorige week dins dag over de Birkstraat reed, kan een uit nodiging van justitie verwachten. Hij zal moeten voorkomen, omdat hij de toege stane snelheid aanzienlijk overschreed. Op het gedeelte buiten de bebouwde kom, waar 80 kilometer mag worden gereden, meette de politie een vaart van 127 kilometer per uur. In totaal werd de snelheid van 1.099 voertuigen gecontro leerd, waarvan er vijftien te hard voor bij kwamen. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum SPULLENHULP Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 6018730. t Binnenkort start bouwbedrijf BBA met de bouw van veertien koopwoningen op de hoek van de Nieuwstraat en de Beckeringhstraat. Van vandaag tot en met 9 april kan worden ingeschreven op deze huizen die volgens bepaalde crite ria, maar bij voorkeur aan jongeren tot dertig jaar worden toegewezen. Een aanmeldingsformulier is verkrijgbaar in het gemeentehuis en bij BBA aan het eerste Heeserlaantje 56. Het bouwplan omvat tien tweekamer woningen met een gemiddelde koopsom van 200.000 gulden en vier tweekamer woningen met een gemiddelde prijs van 295.000 gulden. Het is mogelijk op de eerste verdieping van de woning een tweede slaapkamer of een studeerkamer te realiseren. Wat een beetje inspraak al niet ver mag. De bewoners van het Boek weitland zijn in elk geval best te spreken over het resultaat van hun onderhandelingen niet het gemeen tebestuur. Het speeltuintje in hun straat, voor de ingang van Groot Engendaal, is terug van weggeweest en zelfs (bijna) in volle glorie her steld. Dat is vooral te danken aan de vorig jaar opgerichte buurtvereniging, die ont stond uit een gezamenlijk straatfeest met barbecue. De gemeente vond het aanvankelijk niet nodig het verwaar loosde speelveldje van weleer nog een opknapbeurt te geven, omdat er aan het Boekweitland wel een heleboel ouderen maar slechts een handjevol kinderen woonde. Onzin, vond de buurtvereniging. Ten slotte komen er heel wat kinderen van andere straten en ook bij Groot Eng endaal - het verzorgingshuis waarmee de buurt inmiddels warme betrekkingen onderhoudt - en de aanleunwoningen lopen kinderen vaak in en uit als ze bij hun opa's en oma's op bezoek zijn. Dat argument werd kracht bijgezet met een optocht van ouders en kinderen naar het gemeentehuis, en dat had succes. Het nieuwe speeltuintje is voorzien van twee schommels en een paar speelrek- ken. Er komen nog knikkerpotjes, heeft de afdeling Groen beloofd, maar voor het herstel van het hobbelpaard-op-een- veer (vooral in trek bij de peuters) was geen geld meer. Dat weerhield het Boekweitland, waar zaterdag volop werd gevlagd, er niet van om van de opening van de feestelijk versierde speeltuin een buurtfeestje te maken, compleet met sjoelbak, grabbelton, pop penkast en natuurlijk allerlei lekkers. Namens de kinderen hield Marleen Ver- Na de speech van Marleen Vernhout (l.) knipte Laura van Donselaar het lint door. nhout een heuse openingsspeech, waar na ze haar vriendinnetje Laura van Donselaar een schaar op een kussen aanbood. Die knipte vervolgens onder applaus van het Boekweitland-publiek - waaronder ook een flink aantal oudere bewoners van Groot Engendaal - plech tig een feestslinger door, waarmee de speeltuin officieel geopend was. Alle kinderen kregen een zakje knikkers. De buurtvereniging Boekweitland bloeit en groeit. Er is inmiddels een "Boek weitkrant", waarin de verschillende ac tiviteiten - sommige samen met Groot Engendaal, dat bij slecht weer graag onderdak verleent - worden aangekon digd en er staat binnenkort ook al weer een nieuwe buurtbarbecue op het pro gramma. Het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) en de Ouderen-Unie 55+ starten een actie tegen de enorme taxatiestijgingen van onroerend goed. De hertaxaties vinden plaats naar aanleiding van de invoering van de W.O.Z. (wet Waardering On roerende Zaken) op 1 januari. In veel gevallen betekent de hertaxatie een enorme verhoging van de taxa tiewaarde, hetgeen leidt tot grote stijgingen van de Onroerende Zaak Belasting. Het AOV en de Unie 55+ roepen in hun actie burgers op om de hertaxatie aan te vechten en geeft steun bij het indienen van bezwaarschriften. De actie van de ouderenpartijen is landelijk van aard, nadat eerst in de regio Zuid-Holland- Midden een proef met deze actievorm is uitgevoerd. De stijging van de taxatie waarde ten opzichte van het vorige jaar bleek enorm en de reacties van burgers waren veelvuldig, hetgeen aanleiding is de actie een landelijk karakter te geven. De actie zal middels tv-spots worden ondersteund. Uit eerste gegevens uit Zuid-Holland blijkt dat nieuwe taxaties (na bezwaar schriften) in 80 procent van de gevallen leiden tot lagere taxatiebedragen. De hogere taxatiewaarde heeft ook gevol gen voor de inkomstenbelasting, omdat deze mede wordt bepaald door de waar de van een eigen huis. Model-bezwaarschriften kunnen wor den aangevraagd bij Erna Pelzer, Tuin straat 73, 3732 VK De Bilt, tel. 030- 2898686. Geadviseerd wordt het origi neel naar het college van burgemeester en wethouders en een kopie naar de ge meenteraad te sturen. In het model-be zwaarschrift moet men motiveren waar om men tegen de verhoging van de taxatiewaarde is. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Huis en Zekerheid is een snel groeiend concept, met op dit moment vestigingen in Soest, Amersfoort en Bunschoten. Onze kracht is dat wij u als onafhankelijk kantoor gedegen kunnen adviseren over de juiste hypotheek en de benodigde verzekeringen. Huis en Zekerheid verzorgt tevens de verkoop van uw woning (gratis verkooptaxatie!) en staat u bij gedurende de zoektocht naar een nieuwe woning (gratis zoekopdracht!). V i SOEST Haverweerd 9 Vraagprijs f 215.000,- k.k. Op 1e woonlaag gelegen ruim 4- kam.-app., met berging op begane grond. Ind.: entree, m.k., keuken (m.v.), woon kamer met balkon (ZW), eetkamer, overloop met inb.kast, 2 slaapka mers, toilet, badkamer v.v. douche, v.w., aansl. wasmachine. Blokverwar- ming warmwatervoorziening via huurgeiser. Woonopp. 105 m2, bouw jaar 1971, gebouw en flatwoningen zijn in 1994 geheel gerenoveerd. Aanvaarding in overleg. Het apparte ment ziet er van binnen verzorgd uit. SOEST Rubenslaan 112 Vraagprijs f 172.000,- k.k. Bijzonder gunstig gelegen 3-kam. app. op 1e woonlaag met vrij uitzicht en berging op de begane grond. Ind.: entree, toilet, hal, m.k., woon-/ eetkamer, slaapkamer met inbouw- kast, keurige keuken met inb.app., bijkeuken, badkamer v.v. douche. Ver warming d.m.v. blokverwarming, warm water d.m.v. huurboiler, ged. v.v. dubbele beglazing, servicekosten f 289,-/mnd (waarbij in: erfpachtsca non, voorschot C.V.), bouwjaar om streeks 1960, aanvaarding in overleg. SOEST Haverweerd 68 Vraagprijs f 220.000,- k.k. Aantrekkelijk op 4e woonlaag gele gen ruim 4-kam. appartement, met berging op de begane grond. Bouw jaar omstreeks 1971, opp. 126 m2. Ind.: entree, m.k., keuken, woon-/eet- kamer met balkon, 3 slaapkamers, toilet, badkamer v.v. douche, v.w. en aansluiting wasmachine. Verwarming geschiedt d.m.v. blokverwarming en warmwatervoorziening via huurboiler. Het gebouw en de flatwoningen zijn in 1994 gerenoveerd. Aanvaarding in overleg. Ook van deze woningen zijn bouwkundige rapporten aanwezig!!! Soesterbergsestraat 61 Soest Tel. 035 - 602 90 61 Op zoek naar een woning? U wilt uw huis gaan verkopen? Wij bieden u: gratis verkooptaxatie, standaard een bouwkundig onderzoek, gratis zoekopdracht, passende courtage, deskundige begeleiding en advies. Kom ook eens langs op ons kantoor voor vrijblijvende hypotheekinformatie.

Soester Courant | 1997 | | pagina 7