n SEC blijft volop meedoen Kampioenschap SEC kwestie van tijd Wim Welleman voorzitter bij SEC Honk- en softballers komen aan slag VVZ'49 laat langs Bloemenkwartier Loterij Eemvogels wint aan zelfvertrouwen WÊÈÊÊÊm Belangrijke stap Stam/SoVoCo Weer vo< [voetbal Fit-Start s.v. WZ'49 - Stroe AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Bouwbedrijf E.A. v.d. Hengel b.v. PIET VAN HEUGTEN en Handhaving heren binnen handbereik VOLLEYBAL Moeizaam gelijkspel in hectische slotfase VOETBAL zaterdag HONKBAL VOETBAL zondag j KORFBAL VOETBAL zaterdag TENNIS LTC Soestdijk en TV Soest-Zuid in dezelfde klasse VOETBAL zondag Groot aantal geschorsten bij Soest WOENSDAG 2 APRIL 1997 SOESTER COURANT Soesters nemen meer afstand van knoeiende concurrentie Ledenvergadering kiest vanavond nieuwe bestuur Voorbereidingsfase De Knickerbockers zit er bijna op PAGINA 10 wcTeNSDAg! BOWLING Weer baanrecord van bowler Bart Breunesse Drie treffers in laatste kwartier goed voor zege: 5-2 Van maanda In conditie kt ATLETIE1 Tennisclub ot Goede hervatting van veldcompetitie Co van Limburg vierde op NK voor ambtenaren i wisseling van het bloed pli worden voor bekeken schot in de korte hoek: 2-1. Het onvoorstelbare werd echter waar. Nog geen drie minuten later was de stand weer in evenwicht. Uit een vrije trap belandde de bal, mede dankzij de wind, bij de tweede paal en daar ston den de Soester aanwezigen te slapen. Bloemenkwartier leek succes te krijgen met zijn verdedigende houding. De ploeg had voorin slechts één spits opge steld en liet WZ'49 het spel maken. Maar de combinaties kwamen er niet uit, omdat het tempo te laag lag. Ge plaagd door de wind kwam daar nauw- lijks verandering in. Wellicht daarom probeerde Schaap het Barry van den Berg, ingevallen als li bero, vecht een verbeten duel uit om de bal. FotoA/do Allessle een kwartier voor tijd met een solo. Op het laatste moment legde hij de bal te rug op Van Essen die simpel voor 3-2 zorgde en daarmee zijn 22e doelpunt in deze competitie scoorde. Bloemenkwar tier verloor hier kennelijk de moed en de hoop op een verdienstelijk resultaat. Invaller Hidde Reitsma maakte er op aangeven van Jordi Brouwer 4-2 van en vijf minuten voor tijd was het de beurt van Van Essen om Schaap in stelling te brengen: 5.-2. A.s. zaterdag aan de Eemweg De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: - Boutique des Fleurs - Van 't Net verhuizingen - G. v.d. Munt automaterialen - Harrie Toonen assurantiën - Bakker bedrijfswagengroep - Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom - W.W. Deelen b.v. Café-Bar De Kuil - Procar - Linden bedrijfskleding - ASBO-groep - Bosman Sanidrome -Vini's Bar - Harry v. Es recycling - Wilhelm, Hop van Wegen Tekst en uitleg tijdens de open dag van De Knickerbockers. Foto: A/do Allessie DE ZOONVAN DE UITVINDER VAN HU TTCQTAPtJT. Ook hoogpolig mjk zuiver ■licjheerwol geltapijt e'leggen tegeltapijt rechtstreeks van fabriek Amersfoortsestraat 22, SOESTERBERG Bel GRATIS 0800-02 33 200 voor folder en/of bezoek Bezoek onze stand op de HUISHOUDBEURS RAI A'dam van 2 t/m 13 april, standnr. R 901 Bezoek onze afd. spec partijen Altijd 50.000 tapijttegcls in voorraad Op weg naar handhaving in de pro motieklasse hebben de heren van Stam/SoVoCo een belangrijke stap vooruit gezet. Hoewel Marcel Swart zich verstapte en met een kniebles sure uitviel, boekte de ploeg een 3- 0-overwinning op SSS 3. Eén punt uit de laatste twee duels moet vol doende zijn. "We hadden deze punten hard nodig, anders was alles aangekomen op de wedstrijd tegen Harderwijk. Nu is de druk een stuk minder groot," aldus coach Jan Jansen die zaterdag met zijn spelers naar Harderwijk gaat voor een duel met één van de andere kandidaten voor degradatie. Stam/SoVoCo had het geluk dat SSS 3 zonder twee basisspelers naar Soest kwam. "En dat we begonnen met pun ten te maken, want meestal komen we meteen achter. Dit was, denk ik, wel het belangrijkst," zei Jansen over de 6-1- voorsprong die resulteerde in setwinst (15-8). Daarna werd het spannend. Jansen zag het spelniveau van zijn team dalen, maar het liep goed af: 17-15. "En dan ben je in je hoofd al een eind op weg. Er stond een homogene groep in het veld," stel de de volleybalcoach die niet veel later opgelucht kon ademhalen: 15-11 en dus 3-0 voor Stam/SoVoCo. De volleybalploeg won daarmee de laat ste thuiswedstrijd van dit seizoen, want op de kalender staan alleen nog bezoek jes aan Harderwijk en SDS. In Harder- wijk kan Stam/SoVoCo zich zaterdag verzekeren van een nieuw startbewijs voor de promotieklasse. Pas als dat ze ker is, zal Jansen met de clubleiding pra ten over eventuele verlenging van zijn contract. "Nu kan ik nog niet over vol gend seizoen praten. Eerst wil ik het seizoen afmaken, het is nu het belang rijkst dat we ons handhaven, daarna gaan we praten. Er leven natuurlijk wel gedachten, maar daar wil ik niets over zeggen, voordat ik het bestuur heb ge- Ondanks een slechte wedstrijd heeft SEC-zaterdag een punt over gehouden aan de visite aan CDW. Drie minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd maakte Danny van der Heijden 1-1. In bles suretijd werd een doelpunt van Raz- zo van Dam afgekeurd. Hij zou buitenspel hebben gestaan, toen hij de bal over de CDW-doelman en in het doel kopte. Bij de treffer van Van der Heijden hadden de 'Wijkers' ook al geprotesteerd, terwijl hun grensrechter zijn vlag omlaag had gehouden. Bij de actie van Van Dam bedacht hij zich geen moment en zijn signaal werd meteen door de scheidsrechter overgenomen. De slotfase, waarin acht minuten extra werd gespeeld, was hectisch in Wijk bij Duurstede. Zes CDW-ers kregen in de laatste twintig minuten een gele kaart, voornamelijk wegens spelbederf en pra ten. Twee van hen kregen zelfs twee maal geel, van wie er één na de wed strijd de scheidsrechter de huid vol schold en dus alsnog rood kreeg. Bij SEC werden drie spelers geboekt. Met uitzondering van het eerste en het laatste kwartier had SEC weinig in te brengen. Vlak voor rust ontsnapten de groenwitten dankzij de paal aan een achterstand, maar na 61 minuten was het raak: 1,-0. Hendrik-Jan de Boer zet te toen Arwin Lergner, Jeroen Verweij en Sander van der Heijden in de ploeg en liet zijn verdediging één-tegen-één spelen. De Boer stelde dat zijn ploeg nog het meest gelukkig mocht zijn met de uiteindelijke puntendeling. Hierdoor blijft SEC volop meedoen in de jaarlijkse strijd om een promotie plaats. Het elftal voert de stand in de derde periode aan. Met Veenendaal en De Posthoorn, maar Veenendaal is bijna zeker van het kampioenschap en De Posthoorn (in de laatste wedstrijd te gast bij SEC) is al zeker van een periodeti- tel. Het ziet er dus goed uit voor SEC dat eindelijk weer eens meedoet voor de prijzen. De eerste teams van LTC Soestdijk en TV Soest-Zuid spelen dit seizoen in competitieverband tegen elkaar. Dit is lange tijd niet meer voorgeko men, omdat de club aan de Schrik- slaan vrijwel altijd hoger speelde. Soestdijk schommelde altijd heen en weer tussen de tweede en de derde klasse. In het afgelopen jaar was het weer tijd voor degradatie naar de derde klasse. Soest-Zuid schakelde enkele jaren geleden door en sprong in drie jaar tijd van de vijfde naar de derde klasse, waarin het vorig jaar als tweede eindigde. Soestdijk en Soest-Zuid ontmoeten elkaar op de laatste wedstrijddag, eind mei, aan de Bosstraat. Het be looft een interessante competitie te worden, ook al vanwege de opposi tie van streekgenoten als Baarn en Randenbroeck. Soestdijk staat wederom onder lei ding van Harald Wernsen, terwijl Soest-Zuid nog steeds wordt bege leid door Pieter Verbrugh. Volgende week een voorbeschouwing op de tenniscompetitie die in het weekein de van 12 en 13 april van start gaat. Peter Visee, trainer van Soest, moet zondag zowat een blik nieuwe spelers opentrekken. De selectie telt in elk geval vier geschorsten en hier komen er waarschijnlijk nog twee bij. Martijn Stalenhoef, Jelle Huizenga, Paul Hilhorst en doelman Wessel Sennef kunnen sowieso niet mee doen in de uitwedstrijd tegen hek kensluiter UW. Daarnaast is het niet uitgesloten dat Paul van der Grift en Michel Vlas winkel eveneens op de strafbank moeten plaatsnemen naar aanleiding van hun rode kaarten in de laatste wedstrijd tegen Xanthos (2-0-ver- lies). Een schrale troost voor Visee en de selectie is dat Jeroen van Veenendaal weer inzetbaar is. De linksbenige aanvaller is hersteld van een knie blessure die hem twee wedstrijden aan de kant hield. Wim Welleman wordt de nieuwe voorzitter van SEC. Tenminste, als de ledenvergadering van de voetbal vereniging vanavond zijn vertrou wen uitspreekt in de mensen die het interim-bestuur naar voren schuift voor de bestuursverkiezing. Twee andere kandidaten haakten af en daarom viel de keuze alsnog op Welle man die zelf deel uitmaakte van de 'commissie van vier' die sinds de leden vergadering van 12 maart op zoek ging naar nieuwe bestuurs- en commissiele den. "Ik had al aangegeven dat ik er niet op zat te wachten. Persoonlijk had ik liever iemand gehad die iets verder van het be stuur en de club staat en die met een open blik de ontwikkelingen tegemoet kan treden. Maar als je ja zegt, moet je je voor honderd procent inzetten en dat zal ik ook proberen," aldus Welleman. Hij was vanaf begin jaren tachtig al tien jaar lang bestuurslid. In eerste instantie namens de jeugdafdeling, later als secre taris en de laatste periode als penning meester. Gisteravond had Welleman al een kennismakingsgesprek met Paul Lemmen, de voorzitter van de Vereni ging Sportraad Soest (VSS). Lemmen had Welleman hiervoor uitgenodigd en het staat vast dat de VSS na de leden vergadering het nieuwe bestuur van SEC zal benaderen voor een gesprek over de mogelijkheden van integratie met WZ'49 en Soest. Welleman: "Zeventig procent van SEC heeft nee gezegd tegen het integratie- voorstel. Daar kunnen we als nieuw be stuur niet omheen. Maar we zullen wor den uitgenodigd door de Sportraad, dat weten we. Praten kan dan altijd. Aan de ledenvergadering zullen we vragen hoe ver we daarin kunnen gaan." Behai'leman worden vanavond Henk Verheijen (secretaris) en Jan van Rees (penningmeester) bij de bestuurs verkiezing naar voren geschoven. Verder zal onder anderen Jan van Veenendaal zitting nemen in het bestuur. Hij doet dit namens de zondagcommissie die ver der bestaat uit Jan Elderman, Henk van de Hoef, Eddy Feiken en Remco Dor- restein. De zaterdagcommissie komt te bestaan uit Frans Verweij, Piet van Vliet, Vïctor Witte, Henk Diemers en Sieb de Boer. Daarnaast blijven Wil van der Heijden en Mare Koper de zaaltak leiden. Bloemenkwartier, gedegradeerd en destijds in Hilversum goed voor een lekkere sportmiddag (2-7 voor WZ'49). Het zou dus wel eens leuk kunnen gaan worden aan de Eem weg. Het werd 5-2, maar WZ'49 ging pas in het laatste kwartier langs Bloemenkwartier. Tot tweemaal toe maakten de Hilver summers vrij snel een achterstand goed. Nadat Marcel van Essen en Wobbe-Jan Reitsma kansen hadden gemist, was Van Essen attent bij een verkeerde te rugspeelbal. Hij gaf de bal in de 25e minuut een tikkie en dit betekende 1-0. Twaalf minuten was het weer gelijk, waarbij Bloemenkwartier geholpen werd door Vrouwe Fortuna. Het schot van de Hilversummer zou zeker naast zijn gegaan als de bal niet via het dij been van de lopende Gijs Schaap van richting was veranderd: 1-1. In de rust bracht Henk van Asch Hid de Reitsma en Barry van den Berg in de ploeg en twaalf speelminuten later ook Jordi Brouwer. De jeugdspeler maakte zijn competitiedebuut en het scheelde een haar of hij had zich 'onsterfelijk' gemaakt bij de club. Bij zijn eerste bal contact speelde hij een tegenstander uit en schoot hij de bal tegen de kruising van de paal en de dwarsligger. Alsof VVZ'49 door zijn actie vleugels had gekregen, slalomde Gert van de Munt twee minuten later door de defen sie. De middenvelder sloot af met een tal werden Jeroen en Marcel van Dor- resteijn opgesteld, van wie de laatste al langer meedeed. Met een manchet om zijn ene hand speelde Saban Aksit weer mee. En hij kopte zijn ploeg, uit een hoekschop van Kemal Gürbüz al na ze ven minuten op een 0-1-voorsprong. Het deed de onzekerheid bij SEC, dat onnodige haast maakte en als gevolg daarvan vaak de bal verspeelde, niet verdwijnen. PVCV bleef volharden in lange trappen in de richting van de lan ge spits en SEC had het daar moeilijk mee, vooral bij vrije trappen en corners. Marco Martens redde zelfs een keer op de doellijn, maar in de zestiende minuut viel toch de gelijkmaker. Ron Daselaar kreeg de bal ongelukkig tegen zijn hand en Berend Schrijver benutte de straf schop. Cees Dorrestein herstelde de voorsprong in de 24e minuut, ook al na een hoekschop en een kopbal van Peter van den Berg tegen de lat was verder het enige vermeldenswaardige van de eerste helft. Daarna speelde SEC de bal beheerster en nauwkeuriger rond. PVCV kreeg na een uur een tik te verwerken toen Wil jan de Boer uit frustratie een elleboog stoot uitdeelde aan Wojtkowski. Tegen tien man zou SEC het karwei afmnaken. Tien minuten na de rode kaart rondde Aksit een mooie combinatie met Gür büz af en was de wedstrijd beslist. PVCV zag het niet meer zitten, hoewel het in 91e minuut bij een onverwachte uitval plotseling tot scoren kwam. In de extra tijd dwongen de voetballers uit Vleuten nog een corner af en voor die gelegenheid kwam zelfs de doelman naar voren. De bal werd echter afgesla gen, waarna vier spelers van SEC op het doel van PVCV konden afstromde. Cees Dorrestein gedroeg zich allesbehal ve zelfzuchtig en legde de bal breed op Gürbüz die bij de drie voorgaande tref fers was betrokken en nu zijn eerste competitiedoelpunt voor SEC scoorde: 2-4. De concurrentie van de aanstaande kampioen knoeide op de inhaaldag weer eens behoorlijk. APWC speelde gelijk en SCH'44 verloor. Voor de tweede keer binnen twee maanden heeft Bart Breunesse het baanrecord van C-drie verbeterd. De bowler uit Soest scoorde vorige week een game van 268, een verbetering van zeven pins ten opzichte van zijn oude record. In januari had Breunes se al het ruim vier jaar oude huisre cord van Gerard de Ruig (254) uit de boeken gegooid. Breunesse begon zijn serie vorige week met een alleszins acceptabele game van 221. Daarna bleef hij ver onder zijn niveau steken (116), maar in de derde game schoot Breunesse uit zijn slof. Voor de dertiende kc organisatie Soest eei Van maandag 5 tot c dag 8 mei komt eer van ruim tweehond< naar de Bosstraat-O begeleiding activitei in tenten te slapen. Robert Roest zal voor zijn oude club weer b met zijn ploegmakket Weert verzorgt de verdt na Sittard een trainin; voetballers. Soest is nc bekende doelman vast l finale van de penaltybc dag 8 mei (Hemelvaart Op zaterdag 5 april nenburg weer met Fit antwoord programm die nauwelijks of geei ben. Onder leiding i van Limburg kunner rende drie maanden morgen aan werken. In de afgelopen jaren he mensen met succes de genomen. Zelfs de deelt i nooit bewogen, hadde Ter gelegenheid van i loterij. Er komen zes tr ter Ton Schneider van c den van Jan Tiel van a terij georgan iseerd om c to-opbrengst komt dus ken kans op fraaie prijz nen en een slipcursus l prijzenpakket. Om het 75-jarig bestaa receptie en een tenniswi allemaal volgend jaar ten wordt de spectacuh gelegenheid zal de tenn eenfeestparadijs. Het lijkt menselijk gezien onmogelijk dat de titel nog aan de neus van SEC voorbijgaat. Toch startte de ploeg bij zonder nerveus aan de uitwedstrijd te gen PVCV, twaalfde in de vierde klas se. En dit had alles te maken met de laatste drie duels, waarin SEC slechts één punt pakte. Verder miste de ploeg de geblesseerde Luits Houkes (uitste kend vervangen door Antek Wojtkows ki) en de geschorste René van den De- ijssel en Mark Boetekees. Voor dit twee- Tijdens de Nederlandse kampioen schappen cross voor ambtenaren is Co van Limburg bij de 50-plussers als vierde geëindigd. De medewerker van de gemeente Soest, eerder al eens nationaal kampioen, leg de de 6,5 kilometer af in 23 minuten en 24 seconden. Later op de dag deed hij nog mee aan de 12,8 kilometer. Niet voluit, maar wel goed voor een tijd van 52.40. Op deze afstand startten bij de senioren ook de Soesters Berend Drenth (47.11) en gerard Klifmann (51.52). Al drie keer dit seizoen had Eemvo gels het onderspit gedolven tegen Midlandia. Maar bij de hervatting van de veldcompetitie waren de korfballers uit Soest deze tegenstan der te slim af en boekten aan de Sta- ringlaan een zwaarbevochten en be langrijke 9-8-overwinning. Door dit resultaat verstevigde Eemvo gels de positie in de top drie, hetgeen het zelfvertrouwen van de in de zaal competitie gedegradeerde spelers alleen maar ten goede komt. De start was sterk met scores van Lon- neke Drop en Marco Kuil (2-1). Het werd weer gelijk, maar toen Eemvogels de bal op aangeven van coach Rinus Jongeneel sneller rondspeelde, liet Drop haar tegenstandster wederom haar hie len zien. Via Kraaikamp en tweemaal Kuil werd het zelfs 6-2. Kraaikamp zou later nog een keer scoren, Midlandia nog tweemaal wat de ruststand op 7-4 bracht. Daarna werden de afstandsschutters ge hinderd door de wind. De gasten gingen rustiger en geconcentreerder spelen en langzaam maar zeker slopen de Bunnik- kers dichterbij: 7-7. Eemvogels hervond zich, leed minder balverlies en voerde de druk op. Prompt ging de defensie van Midlandia in de fout en Henriette Wis se profiteerde. Meteen daarna volgde Agnes Kraaikamp haar voorbeeld: 9-7. Vermoeidheid en zenuwen leidden als nog veel balverlies in, maar Midlandia scoorde nog maar één keer. In theorie kan SEC komende zon dag op de Bosstraat-West al kam pioen worden. Als de Soesters thuis van WOG winnen en APWC speelt gelijk kan de 'schaal van Van Rouwendaal' uit de kast worden ge haald. Sfeerverlagend in dit scena rio is alleen dat APWC een half uur later klaar is dan SEC. schreven voor de hoogste interregiona le klasse. Hierin komen veel toekomst teams van de clubs uit de hoogste klas se uit. De honkballers beginnen zater dag met een uitwedstrijd tegen HCAW en zijn op 20 april de gastheren van het Apeldoornse WSB. De nieuwe trainer is Floris Leben die voorheen zijn sporen verdiende bij het gerenommeerde UW. Het heren honkbalteam staat onder lei ding van Gerard de Clippelaer. Na de promotie van vorig seizoen mogen de softballers het in de hoofdklasse gaan proberen. Op vrijdag 18 april starten ze met een thuiswedstrijd (19.00 uur) te gen Zuidvogels 1. Een dag eerder is het eerste dames soft- balteam al te zien. Het ontvangt Zuid- vogels 3. De softbalsters degradeerden in 1996 naar de derde klasse. Ze wor den ook dit jaar getraind door Rick Waddel. V Foto: Atdo A Hess ie Ton Kraaikamp, die tweemaal scoor de, zoekt het hogerop aan de Staringlaan. Met het sti tijd gaat dt teruit. Nor merkt de o mens dat n ook minde longen ven de rest van sommige n longen sne normaal. 2 kortademi; een kleine ten vaak h ceren veel spreekt da (chronic ol pulmonar) sche obstri ziekten). C nezen, wel verdere ac perken. Sc zorgen erv minder las Dag in dag ui longen voor v bloed.lederi ven lang zo'n uit. Voordat i van Voor de honk- en softballers van De Knickerbockers zit de voorberei dingsfase er bijna op. Vanaf deze week beginnen ze aan de competi tie, al dan niet voor de laatste keer op het sportpark aan de Konings weg. Op dit terrein hield de club zaterdag een open dag met demonstratiewedstrijden en videofilms, terwijl de bezoekers zelf konden slaan bij de slagmachine. De open dag was gericht op met name de jeugd. De jeugdafdeling werd in de af gelopen maanden al uitgebreid met jon ge honkballers van Quick Amersfoort. Jong is ook de gemiddelde leeftijd van het eerste honkbalteam. Vandaar dat De Knickerbockers deze ploeg heeft inge-

Soester Courant | 1997 | | pagina 10