QITAB Ruimtegebrek Insingerschool voorbij CDA gaat de wijk in om kiezers te (betrekken bij verkiezingsprogramma 99.00 Actie 'Soest voor Tuzla' start met NSO-kindercurcus 'Alsjemenou' Desmond Tutuschool maakt musical met een driedubbele bodem ïn gewekt legloren' 1 ACTUEEL! Comité van aanbeveling 'Soest voor Tuzla' Gemar geeft 8000 tuinstoelen gratis aan klanten weg PAGINA 4 WOENSDAG 2 APRIL 1997 SOESTER COURANT Vier nieuwe lokalen feestelijk in gebruik genomen PAGINA 5 Thema's: coffeeshops, thuiszorg en rondweg Kapstok Samuel Studievoorlichting EH Amersfoort Licht- en krachtinstallaties Griftland College, zaterdag 12 april Brede steun voor vredesproject 'Bij de Gemar zit je goed' Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. 'Techniek staat voor niets' Soest voor Tuzla Service bij „Schoemaker BMnerl Schoemaker circustheater de in Amster- l van het voormalige zieken- n, en niet op de laatste plaats i eromheen, te handhaven. De lere bestemming voor het ter terug naar de natuur' kunnen :ge wijst er verder op dat er in n locatie is voor een dergelijk uige de problemen die wij heb- i met het vinden van een lo- r de Stichting Wolfduin Golf tnteraad heeft in meerderheid :sse om een golfbaan te reali- baar gemaakt. Van provincia- steeds meegedeeld dat daar- logisch geen medewerking kan ïrleend." djn het absoluut niet eens met stelling dat er verwachtingen kt, zo blijkt verder. "Met de llehouder voor Ruimtelijke hebt u gesproken over de te icedure. In de contacten heeft induidelijkheid bestaan ten ui de opvattingen die er in de aad leven over het Zonneglo- Hiermee zijn allerminst ver- n gewekt." Centrale Voorlichting AV Soest Ie vergunning kunnen dit mon- i bij de afdeling groen milieu 5-6093709. van een houtwal jeuk en 1 berk 1 amerikaanse eik en onifeer /ekei na deze bekendmaking van de gemeente Soest, Post- ning conform rlenen. •laats afwijzen. peelplaats nabij Ere- lt gerenoveerd in '97. I verlenen aan de innemersbedrijf. 184 en 96220 weigeren et bestemmingsplan, •ggen aan de cie. ROVW. inspraakbijeenkomst slag met info over lan insprekers conceptbrief. >uwplan ter inzage n van de cie. ROVW emmen met het procedure. ngsverandering oorden t-brief. »or uitrit naar en. I Op een steenworp afstand van de tenten van In de Ruimte kampt de I Insingerschool niet langer met I ruimtegebrek. Vier nieuwe lokalen cl werden woensdag officieel in ge- j bruik genomen door de protestants- christelijke basisschool in Hees en r dat ging gepaard met veel muziek en een ballonnenwedstrijd. Jarenlang zaten de ruim tweehonderd K leerlingen veel te krap in hun jasje aan I de Insingerstraat. Voor de lessen werd I uitgeweken naar de personeelsruimte, I de hal en de zolder en zelfs een aantal mooie kasten moest verdwijnen om plaats te maken voor de scholieren. Maar aan deze periode van beperkte mogelijkheden is een einde gekomen met de voltooiing van de vier nieuwe lokalen. Aan de achterzijde van het oude gebouw is door aannemersbedrijf Van Breukelen een modern pand neer gezet, dat is ontworpen door A.A. Bos Partners uit Baarn. Ofschoon het budget geen luxe en fran je toeliet, is een fraai resultaat ontstaan. Ouders en leerkrachten sprongen zoveel mogelijk bij en droegen zorg voor de schoonmaak, de verhuizing en de inrich ting. Directeur Piet Davelaar sprak daarom namens alle kinderen, ouders en Op de Insingerschool werden de nieu we lokalen op feestelijke wijze in gebruik genomen. leerkrachten toen hij woensdagmorgen via de microfoon liet weten dat men blij is op de Insingerschool. Het schoolplein, dat nu nog meer weg heeft van een zandverstuiving met speeltoestellen, wordt binnenkort herin gericht. Hier was eigenlijk geen geld voor, maar de school heeft al dertig be drijven bereid gevonden een bijdrage te leveren. Het schoolplein kan daardoor een 'face-lift' krijgen. /an plan zijn op de volgende ijke Ordening, vrijstelling te het pand Burg. Grothestraat Ier bevoegd binnen een ter- entuele bedenkingen schrif- nde diezelfde termijn, dage- en bouwen (balie bouwza- Morgenavond (donderdag 3 april) organiseert het CDA een "wijk- soos" in Soest-zuid. Dat gebeurt vanaf 20.00 uur in de Rank, Soes- terbergsestraat 18. De kiezers zijn daar, met het oog op de gemeente raadsverkiezingen van 4 maart vol gend jaar, welkom om mee te praten over het nieuwe verkiezingspro gramma. Het CDA wil met de kiezers - ook niet- leden zijn welkom - praten over drie thema's, die gekozen zijn op basis van een eerder gehouden enquête onder de leden in Soest-zuid: veiligheid, gezond heidszorg en ruimtelijke ordening (in clusief de verkeersproblematiek). Als aanzet voor de discussie, waaraan voor het CDA leden van de fractie, het be stuur en de programmacommissie zullen deelnemen, zijn de thema's als volgt uit gewerkt en toegelicht. Veiligheid "Coffeeshop(s) in Soest: zuivere koffie of koffie verkeerd?" Het bestaande CDA-programma spreekt zich uit voor preventie en het aanpakken van de "bron". De gemeente zou een strak be leid moeten voeren met betrekking tot gelegenheden waar veel jongeren ko men. Tot welk standpunt moet dat lei den ten aanzien van coffeeshops in Soest? Kan daardoor de controle op de handel en het gebruik van drugs verbe terd worden? Zijn er aanvullende maat regelen nodig, bijvoorbeeld: meer poli tie op straat, professionele jeugdwer kers, verbetering van de dialoog tussen jongeren en de omgeving, vormen van sociale controle? Gezondheidszorg "Thuiszorg: nu of nooit?" Volgens het bestaande CDA-programma dient de gemeente - als medeorganisator - een voorwaardenscheppende rol te vervul len. De situatie in de thuiszorg baart echter de nodige zorgen: het aantal aan vragen is moeilijk te voorzien, de wacht lijsten zijn soms langer dan een halfjaar, de hulp is van korte duur, de subsidie neemt af, het salaris van de thuiszorg- medewerkers is relatief laag, de maxi- mumbijdrage van de gebruikers ook, de afstemming met de particuliere hulp is voor verbetering vatbaar, mensen blij ven langer thuis door de beperkte ruim te in verzorgings- en verpleeghuizen, er is een tekort aan kleine woningen, etc. Ruimtelijke ordening "Rondweg: ei van Columbus of vicieu ze cirkel?" In hoeverre speelt de vastge stelde hoofdwegenstructuur voldoende in op de ontwikkeling van de verwach te verkeersstromen? Zijn er rigoureuze re maatregelen nodig? Biedt de rondweg een oplossing of zal daardoor - op ter mijn - dezelfde problematiek gaan spe len, maar dan op grotere schaal? Aan de discussie, die onder leiding staat van Cees Wantenaar, wordt deelgeno men door leden van de fractie, het be stuur en de programmacommissie van het CDA. Bij elk thema gaat een frac tielid (Jan Pieter Lokker, Els de Waard, Arie van den Breemer en Ries van Log- tenstein) in op het gevoerde beleid of neemt een voorschot op de toekomst. Coreferent/commentator is Eit Algra. De "wijksoos" in Soest-zuid is de eerste van een serie die het CDA in de komen de maanden organiseert; Er komen ook bijeenkomsten in Soesterberg, Soestdijk en Soest-midden. deze kost maar ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum HAVO/VWO-studenten kunnen zich nog aanmelden bij de Evangelische Hogeschool (EH) maar de directie ad viseert "hoe eerder hoe beter". Zaterdag 19 april belegt de EH de laatste voor lichtingsbijeenkomst voor het EH-Basis- jaar 1997/1998, dat in het kort om schreven kan worden als een bijbels ge fundeerde brug naar het hoger onder wijs. Op de voorlichtingsdag zullen studenten van het huidige jaar een levendig beeld schetsen van hun ervaring op de EH. De voorlichtingsdag is bedoeld om belang stellenden, met name toekomstige stu denten en hun ouders, te informeren over het EH-Basisjaar. Het karakter en de doelstelling van de opleiding zullen worden toegelicht en ook wordt er een indruk gegeven van wat het basisjaar praktisch inhoud. Er wordt ruim gele genheid geboden om vragen te stellen. Daarnaast wordt er bovendien een rondleiding door de school verzorgd, zodat belangstellenden zich een zo vol ledig mogelijk beeld van de school kun nen vormen. Ouders en/of studenten die geïnterre- seerd zij in het basisjaar kunnen op de EH terecht op zaterdag 19 april. Om 10.00 uur start het voorlichtingspro gramma dat tot 12.30 uur duurt. Infor matie: tel. 033 - 462 17 31. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Telefoon (035) - 601 30 14 Op zaterdagmiddag 12 april geven de kinderen van de Naschoolse Op vang (NSO) van "Het Kasteel" en "Villa Kakelbont" (beide van de Stichting Kindercentra Soest) een benefietvoorstelling voor de actie "Soest voor Tuzla". In het Griftland College is dan het kindercircus "Alsjemenou" te zien. De voorstelling is in zekere zin het start schot van de actie, die begin mei o.a. gestalte krijgt met een huis-aan-huis- collecte in Soest en allerlei andere acti viteiten. Ook de Stichting Kindercentra behoort tot de organisaties die door het Vredesplatform Soest zijn uitgenodigd om mee te doen met de inzamelingsac tie, waarvan het gemeentebestuur de opbrengst verdubbelt. Het geld is bedoeld voor een kinderdag verblijf in Tbzla, Bosnië, waar veel man nen - o.a. uit Srebrenica - gesneuveld zijn. De moeders staan nu voor de taak het land opnieuw op te bouwen. Dat kan pas als ze weten dat er goed voor de kinderen wordt gezorgd en dat ze wor den opgevangen door goed opgeleid personeel. De verwerking van de trau ma's, opgedaan in de laatste jaren, vraagt immers deskundige begeleiding. Niet praten, maar doen Dat doel spreekt het team van de Na schoolse Opvang van de SKS zeer aan, vandaar dat zij volmondig ja hebben gezegd tegen het verzoek om medewer king. Het lijkt ze fantastisch om met de NSO-kinderen uit Soest iets te doen voor de kinderen in Tuzla. Vandaar ook het motto: "Niet praten, maar doen" en de kinderen brengen daarom een voor stelling van het kindercircus "Alsjeme nou", die eerder al in november 1995 met groot succes werd gegeven ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de SKS. De start van het kindercircus was in de crocusvakantie, toen de NSO met 45 kinderen een workshop heeft gevolgd bij dam. De weken daarna is er ook in de schoolweken hard gewerkt om een fan tastische voorstelling te verzorgen. Die is op zaterdagmiddag 12 april vanaf 16.30 uur te zien in het Griftland Col lege. Kunstveiling Zoveel mogelijk kinderen doen mee aan het kindercircus, hetzij als artiest, hetzij als popcomverkoper, kunstenaar of pis teknecht. In de pauze wordt een kunst veiling gehouden van aquarellen, ge maakt door talentvolle kinderen uit Soest. Veilingmeester is wethouder Neks Blommers van Cultuur en Financiën. De veiling is een unieke gelegenheid om in bezit te komen van oorspronkelijke kunst. Kaarten voor de voorstelling van "Als jemenou" zijn verkrijgbaar bij "Het Kas teel", Talmalaan 42, tel. 6030116, en "Villa Kakelbont", Driehoeksweg 16, tel. 6032330. Ze kosten f 5,- voor kleine en f 7,50 voor grote mensen. De opbrengst van de voorstelling en de veiling komt geheel ten goede van het Hizla-project. Het vredesproject "Soest vo^r Tuzla" maakt deel uit van de ac tie "Dutch Cities for Tuzla", waarin Soest samenwerkt met Almere, Dordrecht en Vlaardin- gen voor de oprichting van een kinderdagverblijf in deze Bosni sche stad. De actie kan rekenen op de steun van het ministerie van Ontwikkelingssamenwer king; minister Pronk heeft toege zegd de opbrengsten te verdubbe len. In Soest wordt de actie georganiseerd door het Vredesplatform, waarin twaalf Soester partijen en organisa ties samenwerken. Daarnaast hebben ruim dertig instellingen uit Soest - o.a. kerken, vrouwengroepen en tal van andere organisaties - hun steun aan de actie toegezegd. "Soest voor Tuzla" wordt ook onder steund door een prominent comité van aanbeveling: Marion Bloem, schrijfster Willie Carelse-Anneeze, secretaris winkeliersvereniging Hartje-Zuid Annie Donker-Waringe, voorzitter Vrouwenraad Soest H.H. Elferink, notaris Birgit Gantzert, journaliste Ferid Hajdarevic, voorzitter Sehara (vereniging van in Nederland erken de Bosnische vluchtelingen) ds. J.W. Huisman, voorzitter Raad van Kerken Soest Mieke van Kooten, directeur Stich ting Kindercentra Soest P. Mout, huisarts A.L.F. Trippaers, directeur SNS- bank Herman van Veen, cabaretier Conny Vink, zangeres Hilde Walter-v.d. Togt, lid commis sie Ouderenbeleid Ed van Westerloo, voormalig di recteur NOS-tv J. de Widt, burgemeester van Soest De Gemar Gezinsmarkt trekt de komende weken opnieuw de aan dacht met een fantastische actie voor de consument, waarbij de klanten gratis een of meer tuinstoe len in de wacht kunnen slepen. Dat kan door het sparen van waarde- munten, die bij een aantal (weke lijks wisselende) producten worden verstrekt. "Bij de Gemar zitje goed," luidt het toe passelijke motto van deze nieuwe actie. Deze week geeft de Gemar bij aankoop van 500 gram half-om-half gehakt, een kilo schouderkarbonade, een kilo jonge kaas, 100 gram schouderham, 2 kilo hand/pers-sinaasappels nieuwe oogst, 3/4 pot zoetzure augurken van Koele- man of een liter Goblet jonge graanje never een waardemunt cadeau. Volgen de week zijn het weer andere artikelen. Wie vijf waardemunten bij elkaar heeft gespaard ontvangt daarvoor een tuin meubelcheque. Elke tuinmeubelcheque geeft recht op één Jardin-tuinstoel, die op vrijdag 2 mei en zaterdag 3 mei kan worden afgehaald. Heeft men meer dan één cheque, dan heeft men ook recht op meer dan één tuinstoel. De munten zijn inwisselbaar tot en met 26 april, maar wie dan tekort komt hoeft niet te wan hopen, want ze zijn eventueel ook te koop voor f 1,50 per stuk. Onnodig te zeggen dat de Jardin-tuin stoel niet alleen een sieraad is voor de tuin, en nog comfortabel ook, maar ook uitstekend van pas komt als reservestoel in huis, bijvoorbeeld bij een drukbe zocht verjaardagsfeestje of iets derge lijks. De Gemar stelt zijn klanten graag in de gelegenheid om er straks eens lek ker en ontspannen bij te gaan zitten en heeft in elk geval al 8000 tuinstoelen aangekocht. De waardemunten kunnen op de Snuf- fel-etage van de supermarkt aan de Pa- rallwelweg worden ingewisseld voor tuinmeubelcheques: vijf munten geven recht op één cheque. De tuinstoelen zelf kunnen op 2 en 3 mei worden afge haald. Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Het team en de leerlingen van de Desmond Tutuschool uit Soest ma ken zich deze en de komende weken op voor een bijzonder evenement: de musical aan het einde van het schooljaar. Dat is bij deze "zwarte" school allerminst een vanzelfspre kendheid - het taalgebruik in een musical leent zich er niet voor - maar er is nog veel meer aan de hand. "Techniek staat voor niets", zo luidt de titel van het stuk, bedacht en geschreven door de leerkrachten Riet Slagter en Rudo Bakker. Dat slaat zowel op de in houd van de musical als op de uitvoe ring ervan, maar óók op de gebrekkige omstandigheden waarmee de school het vak "techniek" aan de leerlingen moet zien bij fte brengen. "Techniek staat voor niets" is daarom eigenlijk een musical met een driedubbele bodem. Dat zit zo: Het vak techniek is sinds enige jaren verplicht in het basisonder wijs, maar de overheid heeft "vergeten" daarvoor ook de juiste voorwaarden te scheppen, vindt men bij de Desmond Tbtuschool. Er is bijvoorbeeld nauwe lijks of geen apparatuur en gereedschap voor het bewerken van materiaal; daar naast ontbreekt een didactische leergang en de leerkrachten hebben zelf te wei nig kennis. Het team van de Desmond T\ituschool zou dat graag anders zien, maar is dit jaar al heel erg druk met ge structureerd onderwijs en wil ook het muziekonderwijs op poten zetten. De allochtone kinderen horen de mooi ste verhalen over de belangrijke rol van de techniek in de samenleving, maar het is buitengewoon lastig om ze iets van dat vak "mee te geven". En met alleen maar voor de klas gaan staan om te ver téllen hoe je band wordt geplakt, wat een computer doet of hoe een fax werkt, dat is in het moderne onderwijs allang achterhaald. Daar hoort immers praktijk-ervaring bij. Communicatie Voor veel allochtone leerlingen is voor al de moderne communicatietechniek - waarmee ze in de maatschappij straks volop te maken zullen krijgen - volstrekt onbekend terrein. Hun ouders zijn er al evenmin vertrouwd mee, dus van huis uit zijn er nauwelijks stimulansen. Met de musical wil de Desmond Tutuschool de kinderen op z'n minst een beetje ken nis laten maken met al die "nieuwighe den", en omdat daarvan bij de uitvoe ring van het stuk op enige schaal ge bruik wordt gemaakt slaat de musical als het ware twee vliegen in één klap. Deze week begint de school met de eer ste instructielessen communicatietech niek. Op het schoolplein komt een busje te staan met de nodige "machinerie", welwillend ter beschikking gesteld door een sponsorende firma op dat gebied, compleet met faxen en video-appara- tuur. De bedoeling is dat de kinderen daarmee aan de slag gaan en een com plete video-reportage maken, die in de uiteindelijke opvoering (in juni) een be langrijke rol gaat spelen. Al het techni sche werk wordt door de leerlingen zelf uitgevoerd. Voor de rest is de musical "Techniek staat voor niets" ook niet zomaar een verhaal, want de kinderen spelen alle maal hun eigen rol en dat is ook de be doeling van de andere rollen: de leer krachten, de ouders spelen zichzelf, maar ook - zoveel mogelijk - de buurt bewoners, de politie, zelfs plaatselijke journalisten en mensen uit het bedrijfs leven komen in het stuk voor, "als zich zelf'. Contacten Een belangrijk aspect van de musical is dat de leerlingen op deze manier in con tact komen met hun autochtone mede burgers van Soest. De school verwacht ook dat de sociale contacten binnen de wijk positief beïnvloed worden. En na tuurlijk maken de leerlingen op deze manier kennis met een enorm stuk tech niek, dat anders onbekend zou blijven. Het verhaal van de musical volgt de ontwikkelingen op de voet: de beperk te mogelijkheden van het vak techniek op school, de manier waarop de kinde ren zelf aan de gang gaan en anderen weten te overtuigen om er iets aan te doen, tot en met de oprichting van een Kinderpartij die naar het Binnenhof gaat om de politiek het vuur aan de schenen te leggen en de aanstelling van een "amassadeur" voor het vak techniek op de school, wat uiteindelijk leidt tot een groot feest. Andere aanpak De Desmond TTituschool is een "zwar te" school: nagenoeg alle leerlingen zijn van buitenlandse afkomst. Dat vergt een grondige en heel andere aanpak van het onderwijs, ook op het gebied van de moderne techniek in de samenleving. Uit de praktijk is gebleken dat het vrij wel onmogelijk is bestaande musicals op zo'n school uit te voeren. Door de eigen verhaallijn in "Techniek staat voor niets" ontstaan al oefenend de teksten en de bijbehorende muziek. Of de Desmond Tbtuschool met deze nieuwe musical ook in aanmerking komt voor een prijs - met "De leesmachine" van vorig jaar is ze genomineerd voor de Jan Kassies-prijs - moet worden afge wacht. Wel staat het vast dat "Techniek staat voor niets" ook door andere scho len gemakkelijk kan worden uitgevoerd. Vanaf deze week zullen, tot begin mei, in de Soester Courant colums van plaatsgenoten verschijnen met het oog op de actie "Soest voor Thzla", die van 4 tot 10 mei in onze gemeente zal worden gehouden. Deze actie wordt georgani seerd door het Vredesplatform Soest en heeft de steun gekregen van 45 verschil lende groeperingen uit Soest. Waar gaat het om? De actie in Soest heeft tot doel geld bijeen te brengen voor een kinderopvangcentrum in een van de dorpen binnen de gemeente Tu zla in Bosnië. In dat dorp bevinden zich 1600 vluchtelingen uit het gebied rond Srebenica. Het zijn voor het overgrote deel vrouwen en kinderen, waaronder 250 kleuters. Door Scandinavische hulporganisaties is er een kleuterschool voor 50 kinderen gebouwd, maar voor de resterende 200 kleuters is er niets. Zij en hun moeders hebben een dak bo ven het hoofd, krijgen wat voedselhulp, en daarmee is het afgelopen. De organisatie "Dutch Cities voor Tu zla" wil daar iets aan doen: alle vluchte lingenkinderen tot 7 jaar zouden over dag opgevangen moeten worden, zodat hun moeders aan het werk kunnen gaan om een nieuwe toekomst op te bouwen, én opdat zij en hun moeders ook aan hun oorlogstrauma's behandeld kun nen worden. Soest zal de eerste gemeente in Neder land zijn waar daadwerkelijk actie ge voerd gaat worden. Het is de bedoeling dat Vlaardingen, Almere en Dordrecht zich later aansluiten bij het bieden van hulp voor het project. In de week van 4 -10 mei zal het u niet kunnen ontgaan dat Soest zich wil in spannen voor hulp aan de uit Srebreni ca gevluchte vrouwen en kinderen. Er zal een huis-aan-huis-collecte worden gehouden, de scholen zullen zich laten horen, in de kerken zal er over gespro ken worden en de vredesgroepen zullen geen gelegenheid voorbij laten gaan om u te vragen mee te doen. De naam Srebrenica is, na de gedwon gen terugtocht van de Nederlandse mi litairen, in ons geheugen gegrift. De schuldvraag naar het drama dat zich daar afgespeeld heeft en dat het leven kostte aan duizenden mannen is nog steeds in discussie en zal dat nog lange tijd blijven. Maar daar gaat de belang stelling van de honderden verdreven we duwen en hun kleine kinderen niet naar uit. Zij willen, ja zij moeten een nieuw leven opbouwen. En dat kan niet zonder uw hulp van buitenaf. Mij dunkt dat wij in Nederland de eerst- aangewezenen zijn om voor die hulp te zorgen. En het is goed dat Soest deze keer het spits wil afbijten. Voor het dagopvang-centrum is aller eerst een gebouwtje nodig. Dat moet ingericht worden met speel- en lesmate riaal. De opleiding van leidsters moet gefinancierd worden en er is hulp nodig bij de exploitatie als het gebouw er een maal staat. Zoals gezegd: u zult er in de komende weken meer van horen, hier op deze plaats en elders. De actie start op 4 mei als wij onze doden uit de 2e Wereldoor log herdenken. Op 5 mei volgt dan de viering van de bevrijding. Op en rond 6 mei wordt er huis-aan-huis gecollec teerd. Geen beter moment om de luxe en de welvaart die wij hier inmiddels verworven hebben, te delen met on schuldige vrouwen en kinderen die in Thzla in kommervolle onstandigheden een nieuw bestaan moeten opbouwen. Meedoen dus, straks! Ed van Westerloo Comité van Aanbeveling) Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1997 | | pagina 5