LAAT JE GRATIS EEN HAK ZETTEN! IGRO 'Je bent net een soort pastoor' Inkelkring-paashaas deelt knuffels uit Frisse neuzen bij C1000 De Hypotheker op Veronica-tv J.P. IJsselstijn FHOS helpt bij bezwaren tegen verhoging van OZB i ACTUEEL! Ambachtelijke schoenmakerij in Winkelcentrum Overhees raat 51 Informatiebeurs in Baarn op 12 april over koopwoningen Supermarkt houdt nieuwe spaaractie Klachten bezorging Soester Courant RECYCLING \l UITLATEN :leaning E ONDERDELEN 6011276 PAGINA t WOENSDAG 2 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 7 >or Body Soul \Arie en Els Hilhorst stoppen met Broodje van Broodje 59,95 79,95 Soesterbergsestraat 49A Soest - Tel. 035 - 602 35 84 Schoenmaker J.P. IJsselstijn start 2 april oren we regelmatig, sband groeit automa- contact, een persoon- continu terugkoppe- kooptraject zien onze ij de zaken oppakken. San ook ons handels- met berging, lift, c.v.- zuid-west ligging op 6e woon- 35 m2f Binnen: lichte, eigen- stoffering, dubbele beglazing. and. ;euken, 3 slaapkamers, bad tasten. Een heerlijk apparte- vervoer en natuurgebied in tabel appartement erker op de gezellige drukte rvlak plm. 80 m2. Bovendien an zo'n 30 m2! 'ken, grote slaapkamer van den, badkamer en riante hal levoerd met kastenwanden. d. met vrije, zonnige 'is staat bovendien op een centraal en met fraaie bos- Dereik. 'pen keuken met inbouw- .amer, toilet en hal met gar- 3lete, luxe stoffering. etsiertuin en grote injer van een huis met sfeer lie op zich aJ veel mogefijk- ■noderne keuken met com- hal. 1e verdieping: 2 ruime wasruimte en overloop. 2e sr met nog een 3e kamer, tlijk dubbele beglazing. To- U BENT OOK 'AN HARTE WELKOM 0.00 TOT 14.00 UUR Toen al was de zak patat het meest gevraagd. En nu zijn de goudgele frieten, ondanks de toenemende concurrentie van nieuwe snacks, nog steeds het populairst. Vraag het maar aan Arie Hilhorst, een echte Soester die na veertig jaar de hore ca de rug toekeert en met zijn vrouw Els de deur heeft dichtgedaan van Broodje van Broodje aan de Birk- straat. Ruim een kwart eeuw stond het twee tal in de zaak die wordt overgenomen door Jan en Netty van den Hengel. Arie en Els vinden het welletjes, al weten ze eigenlijk niet wat ze met hun vrije tijd aan moeten. "We zijn grootgebracht om te werken," zegt Arie Hilhorst een geboren en geto gen Soester die reeds op zijn zesde zijn vader op de boerderij hielp om rogge brood te bakken. Voor de Amsterdam mers die tijdens de oorlog op de fiets naar Soest kwamen voor eten. "De Birkstraat was toen al de hoofdstraat. Je kwam erover als je van Zwolle naar Amsterdam moest. We hebben toen heel wat mensen over de vloer gehad die op doorreis waren en een nachtje bleven slapen," aldus Hilhorst over de bezettingstijd, waarin hij ook nog uien voor de Duitsers moest schoonmaken bij Hamersveld op de Kolonieweg. Koekenbakker Eigenlijk wildei, hij monteur worden, Alles wat komt kijken bij het kopen van een woning, komt op zaterdag 12 april aan bod tijdens de tweede koopwoning informatiebeurs. Deze wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur in gebouw Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg in Baarn. De toegang is gratis. Evenals in september vorig jaar betreft het een initiatief van de Werkgroep Bewoners belangen Baarn. Ook toen kwamen veel mensen uit omliggende gemeenten naar de beurs toe. Makelaars, notarissen, hypothekers, maar ook medewerkers van het Kadas ter komen met stands naar de beurs om de belangstellenden zoveel mogelijk te kunnen voorzien van informatie over koopwoningen. De politie vertelt over inbraakpreventie, de brandweer over brandveiligheid. Verder zijn onder meer vertegenwoordigd de Vrouwen Advies Commissie, de Werkgroep Integratie Gehandicapten Baarn en de Stichting Mooi Baarn. Tevens zijn tips verkrijg baar over woninginrichting en energie- bezuiniging. Er is ook een kinderop vang. Voor inlichtingen kan contact worden opgenomen met D. Kooiman, tel. 5414203. maar op elfjarige leeftijd werd hij door zijn vader naar Koekfabriek Masling gestuurd, die ironisch genoeg op de plek stond waar nu Garage Bosboom is ge vestigd. Arie Hilhorst werd koekenbak ker, maar na verloop van tijd leek hij als medewerker van een aantal garages en de firma Van Asch toch zijn zin te krij gen. In 1960 koos hij toch weer voor de ho reca. Hij werd eigenaar van het chauf feurscafé De Paddestoel in Eemnes, ex ploiteerde een poosje een hotel in Ber gen en streek in 1970 aan de Birkstraat neer om de snackbar over te nemen. 'Broodje van Broodje' noemde hij zijn zaak. "Er waren vroeger al zoveel Hil- horsten dat ze je een bijnaam gaven om je uit elkaar te houden. Wij werden broodje genoemd, omdat mijn vader Gijs roggebrood bakte. Zodoende." In de beginjaren waren het voorname lijk patat, frikandellen en kroketten die over de toonbank gingen. De laatste ja ren breidde dat zich snel uit tot comple te maaltijden aan toe. De belegde broodjes, de stamppotten en kroketten, de biefstukken, Arie en Els Hilhorst zullen ze nu alleen nog maar voor zich zelf klaarmaken. Pastoor De vertering snackshop, zoals Hilhorst op zijn papieren liet drukken, was jaren lang tevens een sociaal ontmoetingspunt voor vele Soesters. "Een café-houder wordt altijd onderschat. Je hoort alles, want aan de bar wordt 'het meest ge sproken over alle zaken uit het dagelijk se leven. Je weet soms alles van ieder een. De mensen vertellen je gemakke lijker dingen. Je bent net een soort pas toor, je begeleid de mensen. Ik heb er ook heel wat geholpen. Vroeger stopte alle vrachtwagens hier als ze ergens van daan kwamen. Toen de gemeente aan de Birkstraat de bomen heeft geplant, was er geen plaats meer en bleven de Een vertrouwd beeld dat voorgoed ver dwijnt: Arie en Els Hilhorst zijn gestopt met Broodje van Broodje. Jan en Netty van den Hengel nemen de zaak aan de Birkstraat over chauffeurs weg. Op vrijdagavond kwam hier altijd een vast groepje. We hebben hier heel wat feesten gevierd, met oud en nieuw bijvoorbeeld, en een hele ge zellige tijd gehad. Dankzij het vertrou wen van heel veel klanten. Er zijn men sen die al ruim 25 jaar klant van me zijn, die zelfs naar Eemnes en Bergen kwa men. Maar nu is het afgelopen." Het besluit viel vorig jaar. Arie en Els Hilhorst werden al vaker geadviseerd een punt achter hun maatschappelijke carrière te zetten. Om te gaan genieten van elkaar en de vrije tijd. Toen mede werkster Marjon van Dijk vorig jaar stopte, raakte de besluitvorming in een stroomversnelling. Gejaagd "We houden er nu mee op. Het zal wel moeilijk worden. We hebben altijd ge jaagd geleefd, moesten ons elke dag haasten met de boodschappen, want om elf uur moesten we weer openj. Het zal niet meevallen, want je bent niet anders gewend. Gelukkig wordt het mooi weer, zodat we naar buiten kunnen. En in november gaan we verhuizen, dus dan zijn we daar ook weer druk mee." In april zal de snackbar gesloten blijven. Jan en Netty van den Hengel laten de zaak verbouwen, voordat ze deze einc( deze maand of begin mei, wellicht on der een nieuwe naam, voortzetten. V]) Layla Slingerland o schoonheidsspecialiste BABfflR. Valeriaanstraat 42 3765 EP Soest Tel.: 035 - 602 64 98 STIVAS - gediplomeerd Van donderdag 3 april tot en met zaterdag 7 juni kunnen klanten van C1000 Van de Graaf sparen voor een gratis 'Er-op-uit-pak- ket'. Dit pakket krijgt men gratis bij inlevering van een spaarkaart met 35 zogenoemde frisse neu zen. De frisse neus is de naam van de ze gel die men krijgt voor elke 25 gul den die men in de supermarkt aan de Zuidpromenade besteed aan bood schappen. Rookwaren en slijterij-ar tikelen worden niet meegerekend, omdat de wet dit verbiedt. Een volle spaarkaart (35 zegels) kan bij C1000 Van de Graaf worden in geruild voor het 'Er-op-uit-pakket'. Hierin zitten lekkernijen voor onder weg, tussendoortjes die makkelijk klaar zijn te maken, een frisbee en een speelboek voor kinderen. Als klap op de vuurpijl bestaat het pakket uit een boekje met kortings coupons voor tal van pretparken, musea en andere bezienswaardighe den in ons land. Dit boekje bevat ook tips over dagjes uit. Kortom, met het 'Er-op-uit-pakket' van C1000 kan men er echt op uit trekken. C1000 hoopt dat veel klan ten straks een frisse neus zullen ha len met het speciaal samengestelde pakket. Hypotheek-adviseur Paul van Dijk in TV Woonmagazine Sinds begin januari is de directeur van De Hypotheker in Soest en Zeist, Paul van Dijk, te zien in het TV Woonmagazine dat elke zater dag rond kwart over zeven op Vero- nica tv wordt uitgezonden. TV Woonmagazine wordt gepresen teerd door Judith de Klijn en is vooral bekend van de metamorfose, waarin Jan des Bouvrie wekelijks op verzoek van een kijker een woon kamer, slaapkamer of zelfs een sportkantine op spectaculaire wijze van een compleet nieuw interieur voorziet. Eén van de onderdelen in het program ma bestaat uit een item over hypothe ken, dat wordt ingevuld door De Hypo theker. Paul van Dijk bespreekt daarin, soms in samenspraak met presentatrice Judith de Klijn, specifieke vragen die met hypotheken te maken hebben, zo als "Welke risico's bestaan er als je een hypotheek hebt?", "Wat kan ik met mijn salaris maximaal aan hypotheek krij gen?" of "Wat kan ik met de overwaar de in mijn huis doen?". Vragen die ook veel in de praktijk voorkomen en waar De Hypotheker een antwoord op weet. Grote drukte "Het is nog een heel gedoe om die op namen te maken", zegt Paul van Dijk. "Er zijn 3 uitzendingen opgenomen. Dat betekende dat er toch anderhalve dag een man of 5 van de cameraploeg met begeleiding in ons kantoor liep te slepen met camera's statieven, microfoons en lampen. Onze vestiging aan de Steen- hoffstraat is daar natuurlijk niet hele maal op berekend. In die beperkte ruimte is dat dus een behoorlijk ge drang. Maar als ik het dan later terug zie op tv, dan verbaast het me dat van al die drukte niets te merken is. Het ziet er iedere keer weer perfect uit." Het programma TV Woonmagazine wordt wekelijks uitgezonden. Paul van Dijk van De Hypotheker in Soest en Zeist zal nog 5 april, 19 april en 3 mei in de uitzending te zien zijn. Het pro gramma wordt daarnaast wekelijks her haald op zondagmiddag tussen half vijf en vijf uur. Hypotheker Paul van Dijk (links) en presentatrice Judith Kleijn volgen de aanwijzingen van de regisseur. 50% korting op een paar nieuwe hakken ambachtelijke schoenmakerij Winkelcentrum Overhees, Tamboerijn 23a, SOEST De samenwerkende bewonersvere nigingen HESTIA uit Amersfoort en de Federatie Huurders Overleg Soest (FHOS) protesteren tegen de woonlastenstijging door de ge meentelijke onroerende zaak belas tingen (ozb) Eind februari/ begin maart zijn door de gemeente Amersfoort en de gemeente Soest aan alle huurders en eigenaren van woningen de zogenaamde WOZ-be- schikkingen gestuurd. De wet Onroe rende Zaakbeschikking legt voor vier jaren de waarde van de woning vast. Via de tariefstelling door de gemeenteraad wordt de jaarlijkse ozb op basis van de WOZ-beschikking vastgesteld. De ver huurder Achtgoed krijgt als eigenaar van de woningen een aanslag van 55 procent, de huurder moet 45 procent van de OZB betalen. Door de forse prijsstijgingen in de wo ningmarkt van de laatste jaren dreigen nu de huurders de dupe te worden. In Amersfoort zijn bij de recente WOZ Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. taxatie 9.500 womngen met meer dan 42 procent in waarde gestegen! Dat is ver boven de inflatie. Ook in Soest is sprake van forse waardestijgingen. Juist de categorie goedkope woningen zal naar verwachting met een forse stijging van de OZB worden geconfronteerd. Voor de sociale woningbouw is dit on aanvaardbaar. Waar de eigenaren van woningen de waarde van hun bezit om hoog zien gaan, en kunnen profiteren van de lage rente, zien de hüurders hun woonlasten alleen maar stijgen en stij gen. Hulp Wie niet binnen zes weken na ontvangst van de WOZ-beschikking tijdig schrif telijk bezwaar maakt bij de gemeente, heeft de komende vier jaar geen kans meer om de waardering van z'n huurwo ning naar beneden bij te laten stellen! HESTIA en FHOS bieden haar leden en bewonerscommissies ondersteuning aan bij het maken van bezwaar. Op het kantoor van HESTIA en bij de voorzit ter en secretaris van de FHOS is een voorbeeld van een bezwaarschrift vol gens het model van de Woonbond be schikbaar. De vrijwilligers van HESTIA en de FHOS kunnen de huurders op weg helpen bij het schrijven van een bezwaarschrift. Alle bewoners van wo ningen van Achtgoed kunnen hierop een beroep doen. Bewoners van Achtgoed in Soest of Soesterberg kunnen contact opnemen met de FHOS, de Federatie Huurders Overleg Soest. Voorzitter van de FHOS is J.P.J. de Wildt, tel. 0346 - 351803 se cretaris is de heer G. Snijdelaar, tel. 035 - 6016363. WEG 16a t van leven met 1 LICHMMSWERK. ivondcursussen. s) om 19.30 uur te Bilthoven: pe Diem, Soestdijkseweg 257, 035 - 666 84 47 Goede gebruikte FIETSEnJ Fietsshop Soesterberg, Rade- makerstraat 17, tel. 0346- 351564. ,roëp7 De ondernemers in de Winkelkring van Weedestraat hadden I op Paas-zaterdag de paashaas ingehuurd om extra luister bij te zetten. Zo werden veelal de kinderen verrast met een paas- I kuiken in knuffel-uitvoeringOok het voorjaarszonnetje deed zijn best om de gezellige drukte in het winkelgebied een paastintje mee te geven. Op de foto een van de paashazen die de honderden knuffels uitdeelde onder het winkelend publiek. Zaterdag 5 april Open dag gitaarspelen. Er worden I die dag volop demonstraties en uitleg gegeven. Tijd: van 10.00 -17.00 uur. Zaterdag 24 mei Algemene muziekdag. Op die dag I wordt gespeeld op een scala aan in strumenten (o.a. keyboard en klassiek orgel) en uitleg gegeven over diverse instrumenten. Zaterdag 14 juni Kamermuziekkring in de winkel. I Vanaf 19.30 uur, vrij entree. Bij alle activiteiten koffie en frisdrank I gratis. Muziekhandel v.d. Groep Dorpsstraat 111, Bunschoten. Telefoon: 033 - 298 60 94. Badstof sweater 69,95 Deze week pantalon 99,95 Deze week MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Op 2 april opent Ambachtelijke Schoenmakerij J.P. IJsselstijn haar deuren in Winkelcentrum De Tam boerijn. Daarmee zijn bewoners van de wijk Overhees eindelijk in de ge legenheid dicht bij huis hun schoe nen te laten maken. Schoenmaker Jean-Paul IJsselstijn is verguld met zijn nieuwe winkel: "Buurt bewoners kunnen voor al hun bood schappen in het winkelcentrum terecht en nu ook voor schoenreparaties, sleu tels en reparatie van leren kleding." Voor de 25-jarige IJsselstijn is dit zijn eerste winkel. Eerder werkte hij bij een ambachtelijke schoenmakerij in Leus den, waar hij het vak heeft geleerd. De laatste jaren werkte hij bij een schoen maker in Amersfoort. Een eigen zaak is al jaren een stille wens. De ionee onder nemer glundert: "Ik ben goed opgeleid en heb bijna acht jaar ervaring in loon dienst. Een eigen zaak is dan een hele logische stap. Na bijna een jaar zoeken naar een geschikt winkelpand ben ik uiteindelijk toch in mijn geboortedorp terecht gekomen." Ambachtelijk De nieuwe Soester schoenmaker heeft een bijzondere kijk op het schoenma kersvak: "Ik doe niet aan een uurs-ser- vlce, want ik wil aandacht besteden aan de te repareren schoenen. Ik wil name lijk absoluut topkwaliteit leveren aan mijn klanten. Daarom kies ik bijvoor beeld ook voor eerste klas materialen, zoals zolen van het merk Rendenbach." Ambachtelijke Schoenmakerij J.P. IJs selstijn is gevestigd aan de Tamboerijn 23a, 3766 HA Soest, tel. 035 - 601 81 93.

Soester Courant | 1997 | | pagina 7