I olumbus De Soester Courant is jarig 75 cent per maand Bauers j Kwintetf §Dauer$ï Kleinegris Adviesgroep in Soest: alle specialismen onder één dak Kleinegris Adviesgroep. Dé krant het hele jaar door voor maar iedere woensdag in uw bus... i ACTUEEL r Cursus Franse wijnkennis Uw winkel voor: Soester bekent schieten met vuurwapen op kermis ...of bel: Soest 6014152 PAGINaIo WOENSDAG 9 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 11 gangen-menu f55,- 1 Assurantiën, pensioenen, administratie, belastingen Kleinegris Adviesgroep •A Assurantie- en pensioenadviseurs. Administratiekantoor. Belastingadviseurs. Bosstraat 12 - Soest - Telefoon: 035 - 601 32 60 NIEUW 'tHOOGJE ƒ49,50 per persoon. nbreker gepakt Inbraak Koperwiek Droogtrommelfik Fietsster (76) gewond bij botsing TRAITEUR CATERING party - specialist Voor verse traiteur maaltijden ga je naar... ...de traiteur natuurlijk! Met G. Heykamp bij Volksuniversiteit Computers - Printers - Scanners Software - Reparaties - Netwerken Supplies - PTT Mobiele telefoons CD-rom's - Computertijdschriften Opleidingen en Computerboeken. Koninginnelaan 42a - 035-6032266 t Inbraak Colenso Onder invloed Luchtpomp weg k Soester gewond bij voetbalwestrijd Autokraken Klucht bij Karakter Wim van lloorn 3TGEBITTEN en répara- Vrijblijvend advies )rothetische praktijk LR ins, Cantonlaan 9» 1. Tel. 035-5414136 ".einuriaeerde ula met mosterdsaus Pistacbe-ijs r»Etesiaurant ft)flaGRarHESTHMr55 8 TEL 035 - 601 25 16 U FAX 035-601 8779 1 Ook voor dinerbonnen EStogfc at» 3 mus "Van alle markten thuis". Als die zegswijze van toepassing zou zijn op slechts één bedrijf in Soest, dan is dat ongetwijfeld Kleinegris Advies groep aan de Bosstraat 12, waar alle specialismen op het gebied van as surantiën, pensioenen, administra tie en belastingen onder één dak te vinden zijn. Het adviseurs-drie manschap Rob, Ton en Phtrik Klei negris staat borg voor een deskun dige aanpak, waarbij de "verbindin gen" tussen de verschillende disci plines buitengewoon kort zijn: hooguit een kwestie van één deur... Al meer dan 25 jaar is de naam Kleine gris een begrip in Soest. In de loop der jaren is het onafhankelijke adviesbureau uitgegroeid tot een gewaardeerde ge sprekspartner voor tal van zakelijke en particuliere opdrachtgevers, die beschikt over zeer ruime ervaring bij het oplos sen van alle denkbare problemen, bij voorbeeld op het gebied van pensioe nen. Op dat gebied is de laatste jaren veel gebeurd en er staat ook zeker nog veel te gebeuren, aldus pensioen-specia list Rob Kleinegris. "Veel mensen weten echter absoluut niet waar ze in dat op zicht aan toe zijn. Nog minder is bekend hoe hun zuurverdiende premies worden belegd, en wat ze daarvan mogen ver wachten." Pensioenpremies werden nog niet zo lang geleden meestal traditioneel be legd, bijvoorbeeld in staatsobligaties en onderhandse overheidsleningen. Sinds enkëie jaren is de zgn. "Unit linked"-re- geling populairder geworden, waarbij de klant zelf kan uitmaken in welke fond sen er belegd wordt en eventueel - nu de "beurs" zo sterk in de publieke belang stelling staat - ook makkelijk van het ene naar het andere fonds kan switchen. Dat brengt een zeker beleggingsrisico met zich mee, maar de uiteindelijke op brengst kan veel hoger en dus aantrek kelijker uitvallen. Scala yan 'producten' "Steeds meer mensen willen weten wat er met hun geld gebeurt," aldus Rob Kleinegris, "maar dan moetje natuurlijk wel een beetje thuis zijn in de financiële wereld. Het hangt ook van de klant af: wie heel erg gehecht is aan zekerheid kiest meestal voor de traditionele pen sioenbelegging; wie een höge opbrengst interessanter vindt bepaalt het zelf." De rol van Kleinegris is de klant goed in zicht geven uit het rijke scala van "pro ducten" en hem een verantwoorde keus laten maken. "Er zijn zo veel regelingen dat het voor de individuele klant, die van alle kanten wordt bestookt met aan biedingen, eigenlijk niet meer mogelijk is om dat bij te houden. Daarin kunnen wij ons als adviseur waarmaken." Een geheel nieuwe vorm van pensioen belegging, die nog iets verder gaat dan de "Unit linked"-regeling, is de zoge naamde "Universal Life", een Ameri kaanse methode die in Nederland nog maar door enkele maatschappijen wordt toegepast, maar die nog lucratiever is. De klant heeft daarbij nog meer keuze uit allerlei alternatieven en kan ook be palen welke bedragen hij daarin wil in vesteren. Hij kan wisselen, zonder kos ten, maar er zitten uiteraard de nodige haken en ogen aan deze ingewikkelde regeling. "Het dwingt de mensen om nog kritischer te zijn bij de uiteindelij ke keuze die ze maken," aldus Rob Klei negris. Fiscale aspecten De kritische klant zal vroeg of laat ook bij de keuze van pensioenregelingen en andere voorzieningen rekening moeten houden met de fiscale aspecten. Bij Kleinegris Adviesgroep is hij dan in goe de handen bij Ton Kleinegris, de belas ting-adviseur, broer van Rob. Bijna ie dereen schrikt wel eens van z'n salaris- strook als hij ziet wat hij verdient en wat daarvan naar de fiscus gaat. Wie dat bedrag zo laag mogelijk wil houden moet in Nederland goed op de hoogte zijn van alle belastingregels en ook dat is een zaak voor deskundigen, die ze op de voordeligste wijze kunnen toepassen. Het Nederlands College van Belastings adviseurs, waarbij Ton Kleinegris is aan gesloten, houdt de leden via permanen te educatie op de hoogte van de voort durende veranderingen in de belasting wetgeving, zodat zij daarop snel en ade quaat kunnen inspelen. Elke twee jaar wordt van die kant een certificaat van deskundigheid verstrekt, wat dus borg staat voor de kwaliteit van deze vorm van dienstverlening. Aangezien de bevolking over de hele li nie steeds "vermogender" wordt, komt het ook op dit gebied aan op degelijke adviezen. Ook de spreekwoordelijke Nederlandse spaarzin mag niet onder schat worden. "Steeds meer klanten vra gen ons om mee te denken en goede adviezen te geven, en wij vervullen graag die vertrouwensfunctie," aldus Ton Kleinegris. Uitstekende contacten Ook met het midden- en kleinbedrijf heeft Kleinegris Adviesgroep uitsteken de contacten - o.m. ook voor de jaarre kening, de belastingaangifte en bedrijfs- en loonadministraties kan men er te recht - maar ook voor de "gewone man" wordt de persoonlijke financiële plan ning steeds belangrijker en als "klein" kantoor staat Kleinegris Adviesgroep iedereen graag met raad en daad terzij de. Dat bij Kleinegris alle disciplines onder één dak te vinden zijn - Robs zoon Pat- rik is uitstekend ingevoerd in hypothe ken, (schade)verzekeringen en financie ringen - heeft als voordeel dat de ver bindingslijnen kort zijn en er dus snel en efficiënt kan worden ingespeeld op de belangen van de klant, maar dat is niet het enige. Ook de vriendelijke sfeer en de plezierige omgeving waarin deze dienstverlening zich afspeelt worden door de klanten bijzonder gewaardeerd. "De mensen voelen zich hier thuis," al dus het Kleinegris-driemanschap. Al meer dan 25 jaar heeft ons kantoor ervaring in diverse specialismen. De onafhankelijke positie van ons bedrijf staat borg voor objectieve be oordeling. Indien u zoekt naar een deskundige gesprekspartner die u behulpzaam is bij het oplossen van uw probleem, waaronder: pensioenbreuk lijfrente aftrek stamrecht pensioen voor staffunctionarissen collectieve pensioenregelingen directiepensioen gouden handdruk arbeidsongeschiktheidspensioen bedrijfsspaarregelingen belastingaangifte vermogensbeheer bedrijfsomzetting bedrijfsopvolging, maakt u dan een vrijblijvende afspraak met één van onze adviseurs. Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars. Lid CB Ned. College van Belastingadviseurs. I RESTAURANT, Kerkstraat 10 Soest 035 - 601 56 60 LUNCHBUFFET Dinsdag t/m vrijdag van 12.00 tot 14.00 uur. Luxe vis- en vleesspecialiteiten, incl. mineraalwater, wijn en koffie. Voor gezelschappen blijven lunchmenu's na overleg mogelijk. De politie heeft in de nacht van donder dag op vrijdag op de Klaarwaterweg een 31-jarige man aangehouden, die even tevoren was gesignaleerd bij een in braakpoging in ae Achtbaan-school aan de Van Hamelstraat. Hij bleek in het bezit van diverse gestolen goederen. De man, zonder vaste woon- of verblijf plaats, werd overgebracht naar het bu reau en verhoord. Daar bekende hij niet alleen de inbraak aan de Van hamel straat, maar ook de inbraak in de pas torie aan de St. Willibrordusstraat, die een week eerder plaatsvond, alsmede inbraken in Den Dolder en in een wo ning aan de Waldeck Pyrmontlaan, waarbij een leren jas en een portemon nee waren buitgemaakt. Een onbekende dader heeft zaterdag kans gezien in te breken in een woning aan de Koperwiek. De 34-jarige bewo ner miste een fototoestel en sieraden en deed aangifte bij de politie. Politie en brandweer rukten vorige week woensdagmiddag uit naar de Gerrit van der Veenstraat, waar brand in een droogtrommel was ontstaan. De oor zaak was vermoedelijk kortsluiting. De 31-jarige bewoonster vluchtte met haar kinderen de woning uit, maar had nog wel de tegenwoordigheid van geest om de hoofdschakelaar om te zetten. De brandweer hoefde niet te blussen. Er ontstond wel enige rookschade. Een 76-jarige Soesterse is vorige week lichtgewond geraakt ze toen met haar fiets werd aangereden door een auto, bestuurd door een 51-jarige Soester. Het ongeval vond plaats op de Steenhoff- straat, bij de inrit naar de parkeerplaats naast het postkantoor. Bij de val bescha digde de vrouw haar knie en haar han den. Ze stelde zich onder doktersbehan deling. dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur FC. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 035 - 602 46 64 Leusderweg 180 3817 KE Amersfoort Tel.: 033 - 462 28 63 Bij de Volksuniversiteit in Soest wordt dit najaar wederom een cur sus Franse wijnkennis I en II gege ven door G. Heykamp. Ter voorbe reiding op de lessen is er een bijeen komst, waarop de cursisten kunnen kennis maken met elkaar, maar ook met de stof die zal worden behan deld. Deze avond vindt plaats op maandag 14 april, vanaf acht uur in de Franse Con frériekelder aan de Dillenburglaan 50. Hier zullen in het nieuwe seizoen ook de lessen van de wijncursus worden ge geven. Tijdens de kennismaking worden vijf wijnen geproefd, waarvan de herkomst bekend is. Heykamp geeft daarbij tekst en uitleg. Tevens wordt gseproken over de persoonlijke contacten die er zijn met, Franse wijnboeren, de bezoeken aan en de betrokkenheid bij de oogsten. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de Volksuniversiteit Soest/Soester- berg die gevestigd is in gebouw Orlan- do aan de Di Lassostraat in Soest, tel. 6022195 (dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 13.00 uur). Ook mensen die de kennismakingsbij eenkomst niet bijwonen, kunnen zich inschrijven voor de cursus. Auto m at is e ring (schuin tegenover het busstation) Onbekenden hebben vorige week inge broken in een woning aan Colenso en daarbij geld, sieraden en een aantal cd's buitgemaakt. De 52-jarige bewoonster deed aangifte bij de politie. De politie hield vorige week op de Di Lassostraat een 20-jarige automobilist uit Soest aan, die door zijn rijgedrag de aandacht trok. Hij bleek te veel gedron ken te hebben en kreeg een rijverbod en een boete van 350 gulden. In het week einde was het een 26-jarige Soester die op de Steenhoffstraat werd aangehou den omdat zijn rijstijl opviel. Ook hij had te veel op en kreeg een boete. Op de Birkstraat snapte de politie een 47- jarige Amersfoorter, die met 80 km/u slingerend over de weg reed. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn rijbe wijs inleveren. Bij een garagebedrijf aan het Nieuwer- hoekplein is vorige week een luchtpomp gestolen. De waarde van het apparaat bedraagt ca. 1500 gulden. Aangifte' deed een 49-jarige Amersfoortse mede werker van het bedrijf. Een 19-jarige Soester heeft zaterdag middag zijn rechter kuitbeen gebroken tijdens een botsing met een van zijn te genstanders. Het ongeval deed zich voor tijdens de wedstrijd SEC-2 tegen TOV- 3. Volgens de politie had de onfortuin lijke SEC-speler eerder het openings doelpunt gescoord. Hij werd per ambu lance afgevoerd naar Molendael. De wedstrijd eindigde onbeslist: 1-1. Aan het Kerkpad ZZ werd vorige week de auto van een 48-jarige bewoner opengebroken. Hij miste een autotele foon. Aan het Klinkveld moest de auto van een 37-jarige vrouw het ontgelden. Ze had het frontje van de radio wel mee naar binnen genomen maar moest con stateren dat de dief desondanks de ra dio had weggenomen. Aan de Talmal- aan verdween de radio uit de auto van een 42-jarige bewoonster. Aan de Weegbreestraat verdween een aantal cd's uit de auto van een 30-jarige Soes ter. Aan de Willaertstraat ging het om de radiocassetterecorder van een 31-ja- rige inwoner. De achttienjarige Soester die vorige week werd aangehouden op verden king van het schieten met een vuur wapen op de kermis in Den Dolder, heeft bekend. In afwachting van de rechtszitting is hij in bewaring ge steld. De toedracht van de vecht- en schietpar tij tussen een groep Antillianen uit Soest en Baarn en Marokkanen uit De Bilt is inmiddels bekend, zegt voorlichter R. Kooring. Volgens de verklaring van de Soester had hij gezien dat de vriendin van zijn broer door iemand was gesla gen. Toen hij zich ermee bemoeide, zou lij binnen een mum van tijd zijn omsin geld door de groep uit De Bilt. Uit paniek had hij vervolgens zijn pis tool gepakt en was hij in het wilde weg gaan schieten. Hierbij trof hij een Biltenaar in diens wang. De kogel ket ste af tegen de kaak en kwam in een nekwervel terecht. Het slachtoffer werd geopereerd en na twee dagen observa tie ontslagen uit het ziekenhuis. Een andere Biltenaar werd in de arm ge raakt, maar mocht na behandeling in het ziekenhuis naar huis. Evenals twee plaatsgenoten van hen, die met een knuppel en een fietsketting waren gesla gen en daaraan verwondingen hadden overgehouden. De vier Soesters die kort na de vecht partij in de buurt van de kermis in Den Dolder waren aangehouden, zeggen uit paniek te zijn gevlucht. Zij belden bij nabijgelegen huizen aan in de hoop dat ze naar binnen konden vluchten. Buiten richtten ze bij hun vluchtpoging vernie lingen aan, al was dat volgens hen geen opzet, maar het gevolg van hun paniek. Nu het onderzoek naar de schietpartij en de dader is afgerond, richt de politie van het district Binnen Sticht zich op de vechtpartij. Hierbij waren naar schatting veertig mensen betrokken. Meer aan houdingen worden niet uitgesloten. De Baarnse toneelgroep Karakter speelt op 11 en 12 april (20.00 uur) in de Speeldoos de klucht "Goeie buren" van Ray Cooney. Kaarten a f 12,50 zijn in Soest te reserveren via Kees Manten, tel. 6022972. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD De Soester Courant 75 jaar in het nieuws. Dat betekent feest. Daar kunt u van profiteren! Wie in en om Soest en Soesterberg woont of werkt móet zijn dorp kennen, weten wat er leeft, wat er gebeurt, wat er te koop is. Week-in-week-uit. De Soester Courant helpt u daarbij. Met actuele berichtgeving over plaatselijke en provinciale politiek, culturele gebeurtenissen, de gemeentelijke planologie, de ontwikkelingen in het bedrijfsleven en flitsende sportpagina's. De Soester Courant kent kritische colums, heeft goede fotografie, uitgebreide familieberichten en interessante advertenties vol aanbiedingen van de lokale middenstand. Kortom: De Soester Courant, die hoor je te hebben! l5 cent pet ®aa pe Soest® T4aaiW- Adies'- Postcode^'' fetmm Deze verjaardagsaanbieding is een proefabonnement, dat zonder opzegging vóór 30 november 1997, per 1 januari 1998 overgaat in een definitief abonnement. Kosten per halfjaar 15,-. Een acceptgirokaart* wordt u automatisch toegezonden. Geldt ook voor het proefabonnement.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11