gg Goede papieren voor SEC WZ'49 vestigt hoop op titel in derde periode Handhaving Hees: schade beperkt Goede afsluiting van De Duinkikkers W Situatie DVS/De Kuil rooskleuriger Ken je ze? SEC wil alleen nog praten op basis van gelijkwaardigheid Springbokken helpt mensen in les aan betere conditie Problemen voor waterpoloërs Damesvoetbal bestaat écht SIOIEST Tien Soester atleten in 20e marathon van Parijs Vier sp aan bij WOENSDAG 9 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 16 WOENS Koppositie in derde periode VOETBAL Vanavond en 16 april kennismaking De Springbokken Kansen geslonken na nederlaag (8-10) Eerste competitiezege sinds 12 oktober vorig jaar VOETBAL „terd.g Negen club- en 36 persoonlijke records in Aqua Indoor ZWEMMEN Krappe overwinning in spannend duel met Barboros: 6-5 ZAALVOETBAL Trainer van DVSB verrassend tweede op NK dammen Sanitair TAFELTENNIS Elk punt telt in slotfase van tafeltennisstrijd Sportprogramn^ Springbokken met zes E-turners naar districtsfinale ATLETIEK Tennist Soest-2 LawnTe Promotiech Alleen als behalve SEC ook Soest en WZ'49 worden opgeheven en vervolgens twee nieuwe clubs wor den opgericht, is SEC bereid verder te praten over de mogelijkheden van eventuele integratie. Dit zegt Wim Welleman die donderdag avond door de ledenvergadering is ge kozen als de nieuwe voorzitter. De in tegratie stond niet als agendapunt op de bijzondere ledenvergadering, maar het is Welleman duidelijk geworden dat het SEC-bestuur alleen op basis van gelijk waardigheid aan de gesprekstafel mag plaatsnemen. "Voor komend seizoen lukt het toch niet meer om tot integratie te komen. Ik vond het sowieso vreemd dat ze het zo snel wilden doorvoeren, want nu waren een heleboel zaken onduidelijk. Als we een uitnodiging krijgen voor een ge sprek, zullen we daar op ingaan, maar voordat we eventueel verder praten over integratie, zullen we dat eerst moeten terugkoppelen naar de ledenvergade ring." Welleman had vorige week al een kort kennismakingsgesprek met voorzitter Paul Lemmen van de Vereniging Sport raad Soest (VSS). Een officiële uitnodi ging voor een gesprek was het SEC-be stuur maandagmiddag nog niet bereikt, maar aangenomen mag worden dat de VSS, mede op aanraden en verzoek van de gemeente, binnenkort met het be stuur van SEC van gedachten wil wisse len. Namens SEC zal Welleman plaatsne men aan de tafel. Hij wordt in het nieu we bestuur bijgestaan door vice-voorzit- ter Willem van Duyvenbode, secretaris Henk Verheijen, penningmeester Jan van Rees, Henk van de Hoef (algeme ne zaken), Jan van Veenendaal (zondag commissie), Piet van Vliet (zaterdag commissie), Wil van der Heijden (zaal voetbal) en een nog aan te stellen ver tegenwoordiger van de jeugdcommissie die uit zeven personen bestaat. VOETBAL zaterdag De competitie nadert haar einde, de na-competitie staat voor de deur. De spanning in de derde periode stijgt en SEC beschikt na de 3-0- zege op RUC nog steeds over de beste papieren. Over twee wedstrij den (19 en 26 april) zijn de kaarten geschud. Als de Soesters van Odin (uit) en ver volgens thuis van de Posthoorn winnen, kan Hendrik-Jan de Boer met zijn team een verlenging van het seizoen meema ken en mogelijk promoveren. Tegen RUC speelde SEC niet de beste wedstrijd, maar de gasten hadden - op enkele afstandsschoten na - weinig tot niets in te brengen. Met een technisch hoogstandje speelde Mohammed Touhami zich in de twintig ste minuut vrij, waarna hij bij de twee de paal Michel Besseling vond. Deze spits werd in de 72e minuut onderuit gehaald in het strafschopgebied, waarna Touhami vanaf elf meter de voorsprong kon vergroten. In de laatste minuut maakte Besseling er met een prachtige lob 3-0 van. Minpunt in de wedstrijd was dat Remi van der Pol tegen zijn derde gele kaart opliep en dus voor één wedstrijd zal worden geschorst. Ruud Ebbing, die een week eerder voor de vijfde maal geel zag, mag de resterende twee duels van de competitie niet meedoen, maar hoopt natuurlijk vurig op een rentree in de na-competitie. Na een wisselvallig seizoen heeft WZ'49 toch nog iets om voor te knokken: de titel in de derde perio de. Op twee punten van Zwart Wit'63, dat ook de reguliere rang lijst aanvoert, liggen de Soesters met Vianen en Eemdijkop de loer. WZ'49, dat over anderhalve week naar het afgezakte De Merino's (de winter kampioen verloor voor de zesde maal op rij) en in de laatste wedstrijd Eem- dijk op bezoek krijgt, moet dus blijven winnen. Tegen Stroe, dat in de competitie één plek boven de ploeg van Henk van Asch staat, voldeed WZ'49 aan de verwach tingen. Al zag het daar in de eerste twintig minuten niet naar uit. Stroe kreeg de beste kansen, maar scoorde pas bij de vierde mogelijkheid. Na een half uur was het weer gelijk, nadat rechts back Bas van Doorn een fout in de ver dediging van de Veluwnaren had afge straft. Nog voor rust maakte Marcel van Essen er met een fraaie lob zelfs 2-1 van. Een van de betere periode van WZ'49 volgde na de hervatting. De wedstrijd was aantrekkelijk, omdat beide elftallen de aanval zochten. Kansen waren er over en weer, het meest zakelijk was Van Essen die na 59 minuten spelen werd vrij gespeeld voor de keeper: 3-1. Enkele minuten daarna verstomde de vreugde door een treffer van Stroe, waarna het restant van de partij span nend bleef. Het had net zo goed 3-4 als 5-3 kunnen worden, maar het bleef bij 3-2. WZ'49 dat vijfde staat, hoopt nog te kunnen toeslaan in de derde periode. De stand daarin is als volgt: 1. Zwart Wit'63 5-12, 2. Vianen 5-10 (plus 5), 3. WZ'49 en Eemdijk 5-10 (plus 3). 'Een nieuwe lente, een nieuw be gin'. Onder deze leus houdt De Springbokken open lessen op de woensdagen 9 en 16 april. Deze zijn bestemd voor met name mannen en vrouwen vanaf circa twintig jaar die weinig bewegen. Er wordt gewerkt met circuitvormen, waarbij een beroep wordt gedaan op hart, longen, de bloedsomloop en uiter aard de spieren. De trainingen verhogen de conditie en indirect dus ook de ge zondheid. Uit medisch onderzoek is immers gebleken dat lichamelijke inac tiviteit een risico-factor vormt voor hart en vaatziekten. Iemand met een goede conditie, loopt minder kans op een ho ger cholesterol-gehalte of een hoge bloeddruk. Ook is een goede conditie preventief tegen botontkalking en stress. De lessen van De Springbokken sluiten aan op 'Nederland in Beweging', een project van het NOC'NSF. In de open lessen kunnen belangstellen den kennismaken met de methode. Daarna kunnen voor 50 gulden acht les- senkaarten worden aangeschaft of be staat de mogelijkheid van lid worden van de algemene gymnastiekvereniging. De gratis open lessen op woensdag 9 en 16 april worden van 21.00 tot 22.00 uur gehouden in de gymzaal aan de Smits- weg en staan onder leiding van deskun dige en gediplomeerde leiding. Voor informatie: telefoon 601 21 24 nog was gewonnen met 7-9, kwam tot stand via de tussenstanden 2-3, 5-6 en 5-7. Dames Hoewel het damesteam veel kansen miste, werd de thuiswedstrijd tegen Woerden met 3-1 gewonnen. In de eer ste periode kwam het Soester team op een 1-0-voorsprong door Anke Leclu- se. Het duurde lang voordat het over wicht werd vertaald in een tweede doel punt van Lecluse, omdat de keepster van de gasten vaak de bal tegenhield en De Duinkikkers, de aanwijzingen van coach Henk Wijnmalen ten spijt, niet de hoeken van de doelen benutte. Het Soester team presteerde het bovendien om vier overtalsituaties niet uit te bui ten. In de derde periode kwam Woerden zelfs terug tot 2-1. Maar in de laatste minuut van de wedstrijd eindigde een vloeiende aanval bij Petra Buist. Zij zorgde voor de eindstand van 3-1. "De kansen op handhaving zijn er niet groter op geworden," zei Roel Timmer nadat De Duinkikkers met 8-10 was verslagen door De Kwa- kel. De waterpolocoach beseft dat zijn team nu in een lastig parket zit. Beide ploegen hadden evenveel punten, maar door het verlies neemt De Duin kikkers nu alleen de voorlaatste plaats in. Als dit zo blijft, moet de ploeg het trapje af naar een lagere klasse. In Aqua Indoor werkten de Soesters hard voor de zege, maar ze ontbeerden geluk. "En dan krijg je het moeilijk te gen een team dat even sterk is," aldus Timmer die niet de beschikking had over Cees Thie, uitgerekend de speler die, hoe gek het ook mag klinken, wat vuur in het water kan brengen. De ne derlaag tegen De Kwakel, waarvan uit k 4 Johan van den Brink is in de buurt gekomen van het doel van Allen Weerbaar, maar zal niet tot scoren komen. Na 175 dagen heeft Hees eindelijk weer eens een competitiewedstrijd gewonnen. Toen werd het 4-1 tegen Cobu Boys, zaterdag werd met de zelfde cijfers van Allen Weerbaar gewonnen door onder meer drie doelpunten van Jeffrey Dorrestein. Op voetbalgebied was Hees veel beter dan Allen Weerbaar, maar het duurde tot de dertigste minuut alvorens Dorres tein het eerste doelpunt maakte. Hij deed dit met een prachtige kopbal. Op slag van rust zette hij ook zijn handte kening onder het tweede doelpunt. Even was het schrikken toen de gasten kort na de rust de marge verkleinden, maar Hees liet de bal goed rondgaan en had veruit het beste van het spel. Een kwartier voor tijd maakte Wout Blan- kenstein na een één-tweetje aan alle onzekerheid een einde (3-1) en vrij snel daarna prikte Dorrestein de bal weder om in het doel. "Het had wel 8-1 kunnen zijn," doelde interim-trainer At van de Veen op het grote aantal mogelijkheden dat zijn ploeg had gecreëerd. "Maar de missie is geslaagd." Na de winterstop nam Van de Veen met Herman de Bree het roer over van Jaap van de Veer die niet langer het vertrouwen genoot van de groep en in goed overleg met het bestuur zijn taken vroegtijdig neerlegde. Ron Daselaar, met wie al overeenstem ming was bereikt voor volgend seizoen, was op dat moment al beschikbaar, maar het bestuur koos er wijselijk voor de nieuwe man niet te belasten met de erfenis van de lopende competitie en hem na de zomer een frisse start te gun nen. De bestuursleden Van de Veen en De Bree namen daarom plaats voor de kar met één opdracht: handhaving. Dit zal wel lukken, nu de voorsprong op hek kensluiter Allen Weerbaar groeide tot negen punten en er nog maar drie duels te spelen zijn. Allen Weerbaar moet al les winnen en Hees alles verliezen, wil len de rollen eventueel worden omge draaid. Maar het is onvoorstelbaar dat dit draaiboek gerealiseerd wordt. Van de Veen is ervan overtuigd dat zijn ploeg in het restant van de competitie louter ze ges boekt. "De geest zat er alweer een poosje in, maar we hebben de laatste wedstrijden pech gehad. Nu hebben we in elk geval een zorg minder." w», Met een wedstrijd in het 'eigen bad' in Aqua Indoor heeft De Duinkik kers een punt gezet achter de com petitie. Dit ging gepaard met 36 persoonlijke records, waarvan er zelfs negen goed waren voor een nieuw clubrecord. De Soester zwemmers legden zaterdag beslag op achttien eerste plaatsen, wer den vijftienmaal tweede en werden te vens vijftien keer derde. De clubrecords kwamen op naam van Jurgen van Nim- wegen, die er drie verpulverde, Hanke Schalkx (twee), Kim Witte, Leonie Oosthof, Remko Hooft en Peter Oost hof. De wedstrijd in Aqua Indoor was de zesde en laatste van dit seizoen voor de zwemploegen. Tot zaterdag bezette De Duinkikkers de vijfde plaats en het wachten is nu op de einduitslag. Als de Soesters de vijfde plaats in een deelne- De spetters vlogen er af tijdens de laat ste zwemwedstrijd van dit seizoen. Foto: Goos van der Wilt mersveld van twintig ploegen behouden, kan worden gesproken van een uitste kend resultaat. Dan is de conclusie ge rechtvaardigd dat De Duinkikkers pro gressie hebben geboekt. Vorig jaar ein digden de zwemmers uit Soest als debu tanten in deze districtsgroep op de twaalfde plaats. Door een derde opeenvolgende zege heeft DVS/De Kuil het zich een stuk makkelijker gemaakt in de eerste klasse. De ploeg bokste maandagavond lange tijd tegen een achterstand, maar versloeg Bar boros met 6-5. De gasten hadden in de eerste helft het meest te vertellen en kwamen in de ne gende minuut al op een 0-2-voorsprong. De keeper van Barboros had op dat moment nog geen bal in zijn handen gehad, maar nadat Ramon Heijnen de kruising raakte, trof Maurice d'Aquino doel: 1-2. Doordat het veel afspeelfou- ten maakte, bleef DVS/De Kuil onder druk staan en ondanks dat Mare Brou wer veel reddingswerk verrichtte, werd het 1-3 voor de bezoekers. In een per fect uitgevoerde counter scoorde Marco Martens na een combinatie met Heijnen en de van stal gehaalde Ronald de Rooij 2-3. d'Aquino bracht zijn team in de proble men door een overtreding te maken en commentaar te leveren. Hij kreeg twee minuten straf, een tegenstander die de doorgebroken Michel Vlaswinkel kort na rust onreglementair afstopte, niet. Toch kwam DVS/De Kuil op gelijke hoogte toen Eric Looijsen in de 31e minuut scoorde. Vlaswinkel hielp zijn ploeg, na enkele ongelukkige acties met schoten op de paal en lat, voor de eer ste maal aan een voorsprong. Maar de vreugde was van korte duur, want direct na de aftrap was het alweer 4-4. d'Aquino had de kans op 5-4, maar het werd 4-5 en de tijd verstreek. Er waren nog vijf minuten te spelen toen Vlaswin kel uit een uitworp van doelman Brou wer de gelijkmaker liet noteren. En de spits maakte drie minuten voor tijd zelfs de winnende treffer (6-5). Met nog één wedstrijd te gaan, staan de zaken er rooskleuriger voor dan enkele weken geleden toen gevreesd werd voor degradatie. Als TÖV (van Inter Hesp) of Palm/Rabobank (van koploper Abma) verliest, is DVS/De Kuil al ze ker van klassebehoud. Monsterzege Firtina'93 en SEC boekten vorige week disndag beide een monsterzege in sport hal Beukendal. SEC dat in felle strijd om de titel is verwikkeld met OSO, vij zelde het doelsaldo op door met 16-0 te winnen van Scarpata. Firtina'93, dat knokt voor de tweede plaats, liet geen spaan heel van Annour dat in de hoofd klasse onderaan staat: 9-0. Bij DVSB zijn ze trots op de trainer van hun damschool. Johan Krajen- brink werd vrij onverwachts tweede op de Nederlandse kampioen schappen dammen. De Nijmegenaar is sinds kort trainer van de onlangs opgerichte damschool voor jeugd. Om de twee weken geeft hij jon ge DVSB-ers les in De Werveling aan de Oude Utrechtseweg. Daar wordt hij ko mende maandag in de bloemetjes gezet door zijn leerlingen. Krajenbrink had zich niet geplaatst voor de nationale titelstrijd, maar mocht toch meedoen toen een andere kandidaat af viel. Met vijftien punten uit dertien par tijen eindigde hij achter de nieuwe Ne derlandse kampioen Hans Jansen, maar net voor favoriet Rob Clerc die een week eerder in een tweekamp om de wereldtitel had verloren van Alexei Ts- jizjov. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 In het slot van de tafeltenniscompe- titie kan elk puntje van doorslagge vende betekenis zijn. De kampioen is bekend (Pecos) de eerste degra dant ook, maar daar tussenin dreigt voor de overige vier teams degrada tie. De ploegen geven elkaar geen duim breed toe, hetgeen Shot en Integer Groep 2 niet beter hadden kunnen ui ten dan met hun puntendeling: 5-5. Twee punten werden bijeen geslagen door Aijen Hoogeveen die in de derde game tegen de zwakste tegenstander een 18-12-achterstand goedmaakte en ook van de sterke Peeters won. Ook Berend Jonker won van deze twee tegenstan ders, terwijl Aksel van Elteren alleen succes had tegen Lunstroo. Daardoor eindigde de wedstrijd, evenals enkele maanden eerder in Soest, gelijk. ]ohanna Cruyff, Edwina de Goey, Jessica hitmanen, De zusjes De Boer, Beppie Babangida, Edwina Metgodin? Ze voetballen allemaal bij S.O. Soest!!! Kom ook, dan word je net zo'n grote wereldberoemde voetbalster in Soest en wijde omgeving! Ook jij bent sportief welkom aan de Bosstraat Oost. sportorganisatie 1926 Wil je er alles van weten? Bel even met Angelique Rauch: 035 - 601 13 29 of met ons secretariaat: 035 - 602 49 22. WOENSDAG 9 APRIL Zaalvoetbal 20.00 uur Allen Weerbaar-SEC (Blaricum) VRIJDAG 11 APRIL Softbal 19.00 uur UW-Knickerbockers (H) (Utrecht) ZATERDAG 12 APRIL Basketbal 18.30 uur Red Stars (H)-BZ'72 (Beukendal) Honkbal 14.30 uur HCAW-Knickerbockers (Bussum) Korfbal 15.30 uur Meeuwen 5-Eemvogels Tafeltennis 14.00 uur Blue Star-Shot (Venlo) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)- Martinus 2 (De Bunt) ZONDAG 13 APRIL Basketbal 14.00 uur Red Stars (D)-New Stars (Beukendal) Hockey 12.45 uur Amersfoort-MHC Soest (D) (Amersfoort) 14.30 uur Hilversum-MHC Soest (H) (Hilversum) Tennis 10.00 uur TV Soest-Zuid-Randen- broek (Bosstraat) Voetbal 14.00 uur Soest-CDW (Bosstraat- Oost) 14.00 uur WOG-SEC (Harderwijk) Handbal 15.10 uur Greenstars-Smeeing/BDC (D) (Baarn) 16.25 uur Greenstars-Smeeing/BDC (H) (Baarn) MAANDAG 14 APRIL Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur SEC-Actif (Beukendal) 21.00 uur Firtina'93-Weldam Boys (Beukendal) Tijdens de tweede voorronde voor tur ners in de E-lijn in Utrecht plaatsten zes jongens van De Springbokken zich de finitief voor de finale. Het aantal deel nemers was duidelijk toegenomen en de spanning merkbaar. De concurrentie in de E6 was groot, al leen Arjen-Pieter Tïoost hield zich in deze klasse met een derde plaats staan de. Net buiten de boot vielen Robin Broekhuis (achtste), Marco van 't Veld (negende), en Flip van Brienen (tiende). In de E5-klasse turnde Kees van Brie nen een goede wedstrijd tot het laatste toestel ringen waarbij hij een bonuson derdeel miste en zo met 37.60 op een vijfde plaats terecht kwam. Bastiaan van Vulpen draaide wat onzeker en een fout bij de rekstok werd hem bijna noodlot tig. Met 37.10 verzekerde hij zich van de zesde en laatste finaleplaats. In de E4 verbeterde Dennis Grift zijn vorige resultaat ruim door met 38.60 de vierde plaats te bereiken. In de E3-klas- se was er ditmaal wel tegenstand voor Kjeld Henssen. Met ruim vier volle pun ten verschil versloeg hij zijn tegenstan ders en bereikte met 41.00 punten de hoogste dagscore. Tien leden van AV Pijnenburg heb ben zondag deelgenomen aan de marathon van Parijs. In de twintig ste editie van dit evenement was Ar jen Mout de snelste Soester door te finishen in een tijd van drie uur, 26 minuten en achttien seconden. Niet lang na hem kwam Wim van de Veen binnen (3.28.18). Voor een goede prestatie tekende Ton Ruepert die zijn eerste marathon volbracht in 3.42.33. De enige vrouw in het Soester gezel schap, Lngrid Sukel, deed wederom min der dan vier uur over de klassieke af stand over 42 kilometer en 195 meter: 3.49.04. Deze tijd werd benaderd door debutant Wim ter Hart (3.51.25). Vlak achter hem verbeterde Hennie van Dor- resteijn zijn persoonlijke record. Met de tijd van 3.51.52 was hij tien minuten sneller dan ooit te voren. Anton Gebbink, die voor zijn eerste marathon ook zijn oog had laten vallen op Parijs, had aan vier uur net niet ge noeg (4.05.17). Een persoonlijk record werd ook gerealiseerd door Hans Af man die in de voorbereiding op Parijs werd gehinderd door een blessure die hij tijdens de laatste Elfstedentocht had opgelopen. Toch kon Afman tevreden zijn met zijn tijd van 4.16.05. Met een temperatuur van 15 graden waren de omstandigheden goed tijdens de marathon. De atleten uit Soest wa ren zaterdagmorgen al naar de Franse hoofdstad afgereisd. Voor aanvang van de marathon pose ren de leden van AV Pijnenburg in de Franse hoofdstad. De pro eens. V eerste s en de 1 klassei nog eei Strokei derd is Beide I reistijd ongetw Trainer/coat Pieter Verhn Dames: Sunja Hulrin Mariellc van Annouk van Heren: Freddy Foige XanderdeGi Arno Jelleme Speelschema derde klasse: 13 april Randenbroek 20 april Shot 3 (uit) 27 april Baarn (Üiuls) 4mei Bftthoven (uit; 11 mei 't Stort 2 (thui: 25 roei Strokei 2 (uit) ljuni Soestdijk (thui Alle wedstrijde uur. Foto: Goos van Haloer/coach: HaraldWernsei Dames: Saskia Huiringe Ingeborg Vonk Heren: Peter Dijken» Roberi Jan M«b derde klasse: 13 april Biltboeen (huis 20 april Baarn uil t 27 april Shot 3 («huis) 4 mei Randenbroek (ui 111 mei Strokei 2 (thuis) 25 mei T Stort (alt) j 1 juni Soesl-I Soesl-Zuid (nit) ABe wedstrijden s uur. Foto: Goos van d QaVo is» L i Voor Red Stars gl een beetje hoop n pers Binnenland e onderlinge duel er Alphia verloor nieuw binnen hai Soesters die zelf r men. Red Stars kan zich 2 houden door in Beuk winnen. Een week la ter basketballers een Alphia. Winnen ze d titiewedstrijd, dan ki val op gelijke hoogte landers en is een bi voor de tweede plg Deze stek geeft nan spelen van promotie Ondanks de leuke, zichten voor de nabijt

Soester Courant | 1997 | | pagina 16