TV Soest-Zuid doet niet alleen mee voor het meedoen LTC Soestdijk wil gewoon terug naar tweede klasse ispo/iri Gebrek aan spits breekt MHC Soest op i "arijs 1^, Trainer /coach Pieter Verbrugh gebruikt zes spelers in strijd om kampioenschap Saskia Huizinga hersteld van blessure; Robert Jan Mulder nieuw in tennisteam Vier spelers geven vertrek aan bij kansrijk Red Stars A PAGINA 16 )rogramma gbokken met turners listrictsfinale 1111 BL#* WOENSDAG 9 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 17 De programma's zijn bekend, de meeste tegenstanders even eens. Weinig kilometers, veel interessante ontmoetingen. De eerste zondag mix-teams van de tennisvereniging Soest-Zuid en de Lawn Tennis Club Soestdijk ontmoeten in de derde klasse tegenstanders uit de regio. Baarn, Zeist, Amersfoort, nog een keer de keistad en Bilthoven zijn op de fiets te doen. Strokei uit Harderwijk is de opponent die het verst verwij derd is van de Bosstraat en de Schrikslaan. Beide teams besparen ten opzichte van vorig seizoen veel reistijd en kunnen zich daarom nog beter concentreren op de ongetwijfeld boeidende duels met een aantal bekenden. Onder wie Lisette Schoemaker (ex-Soest-Zuid) en Fred van der Horst (ex-Soestdijk) van Baarn en Jeroen Schuur (oud trainer Soest-Zuid) van Strokei. Maar de wedstrijd waar ten- nisminnend Soest het meest naar uitkijkt, is die tussen Soest- Zuid en Soestdijk. Op zondag 1 juni om 10.00 uur aan de Bosstraat. Het wordt de confrontatie tussen oud-clubgenoten, tussen Soestdijk en zijn vorige trainer Pieter Verbrugh, tussen de zusjes Sonja (Soest-Zuid) en Saskia (Soestdijk) Huizinga. Tussen die ene en die andere club uit Soest. Met Soestdijk, al jaren te klein voor het tafellaken en te groot voor het ser vet. En dat na de degradatie van plan is direct terug te keren naar de tweede klasse. Met Soest-Zuid dat vorig seizoen, na twee titels in drie jaar, net geen kampioen werd. En dat van plan is nu wél de stap naar de tweede klasse te maken. Kort om, een aantrekkelijke krachtmeting tussen twee favorieten, waarbij nadrukkelijker dan normaal andere factoren een rol zullen spelen in het wedstrijdverloop. Een voorbeschouwing op de veelbelovende competitie met de trainers Pieter Verbrugh (Soest-Zuid) en Harald Wernsen (Soestdijk). Tennisvereniging Soest-Zuid TENNIS Lawn Tennis Club Soestdijk TENNIS Promotieduel binnen handbereik BASKETBAL Enige berusting over degradatie bij heren hockeyteam HOCKEY Allen Weerbaar-SEC W-Knickerbockers (H) 12 APRIL l Red Stars (H)-BZ'72 HCAW-Knickerbockers [eeuwen 5-Eemvogels is lue Star-Shot (Venlo) I Stam/SoVoCo (D)- [De Bunt) 13 APRIL Hed Stars (D)-New Stars mersfoort-MHC Soest (D) t) lilversum-MHC Soest (H) TV Soest-Zuid-Randen- itraat) Soest-CDW (Bosstraat- fVOG-SEC (Harderwijk) I jreenstars-Smeeing/BDC Greenstars-Smeeing/BDC G 14 APRIL kompetitie Soester Bowling ook op dinsdag vanaf C-drie) tbal SEC-Actif (Beukendal) Firtina'93-Weldam Boys 1) tweede voorronde voor tur- E-lijn in Utrecht plaatsten zes in De Springbokken zich de- )r de finale. Het aantal deel- s duidelijk toegenomen en de nerkbaar. Tentie in de E6 was groot, al- i-Pieter Troost hield zich in e met een derde plaats staan- uiten de boot vielen Robin (achtste), Marco van 't Veld en Flip van Brienen (tiende), klasse turnde Kees van Brie- oede wedstrijd tot het laatste gen waarbij hij een bonuson- iste en zo met 37.60 op een ts terecht kwam. Bastiaan van aaide wat onzeker en een fout itok werd hem bijna noodlot- 7.10 verzekerde hij zich van de aatste finaleplaats. verbeterde bennis Grift zijn jltaat ruim door met 38.60 de ats te bereiken. In de E3-klas- ditmaal wel tegenstand voor ssen. Met ruim vier volle pun- lil versloeg hij zijn tegenstan- ereikte met 41.00 punten de agscore. in persoonlijke record. Met de 1.51.52 was hij tien minuten n ooit te voren, ebbink, die voor zijn eerste ook zijn oog had laten vallen had aan vier uur net niet gc- '5.17). Een persoonlijk record gerealiseerd door Hans Af in de voorbereiding op Parijs nderd door een blessure die hij 5 laatste Elfstedentocht had n. Toch kon Afman tevreden ijn tijd van 4.16.05. temperatuur van 15 graden omstandigheden goed tijdens ion. De atleten uit Soest wa- iagmorgen al naar de Franse 'Wh -W- invang van de marathon pose- ien van AV Pijnenburg in de 'ofdstad. Trainer/coach: Heter Verbrugh Dames: MirrtëUe van Soest Annouk van "Vuurst Heren: Freddy Forger Xander de Groot Arno Jellema Speelschema derde klasse: 13 april Randenbroek (thuis) 20 april Shot 3 (uit) 27 april Baarn (thuis) 4 mei Bilthoven (tal) lintei 't Stort 2 (thuis) 25 mei Strokei 2 (uit) 1 juni Soestdijk (thuis) Alle wedstrijden beginnen om 10.00 «uur. 4 T. jy&V FotoGoos van der Wilt Met zes spelers doet Soest-Zuid dit jaar een gooi naar de titel. Het vijf tal van vorig seizoen is aangevuld met Annouk van Vuurst, zeventien jaar en oorspronkelijk ingedeeld in het tweede zondag-team. Trainer/ coach Pieter Verbrugh heeft daar om meer keuzes en ziet veel voorde len. "Al jaren ben ik van mening dat een speler zich niet drie partijen kan concen treren en optimaal rendement kan ha len. Het belangrijkste van zes spelers is dat je ze allemaal twee partijen opstelt en dus steeds een vers persoon kan in zetten. Ga je met een viertal op pad, dan kan je dat opbreken in de mix, om dat de spelers uitgeblust zijn of een mentale dip verwerken als ze daarvoor nipt hebben verloren in de dubbel. Met een verse man kun je je tegenstander meer verrassen." Afspraak Er is één duidelijke afspraak gemaakt. Verbrugh en niemand anders bepaalt de opstelling. "Als ik vind dat iemand niet in goede doen is, kan ik zeggen dat hij niet speelt en dat wordt geaccepteerd. Vorig jaar hebben we bij de heren de singles nog verdeeld, maar dat gebeurt nu niet automatisch. Elke vrijdagavond maak ik de opstelling bekend, dan is er voor de zondag meer rust." Een aantal zaken staat al vast. Sonja Huizinga en Mariëlle van Soest zullen ihet dames dubbel vormen, omdat ze volgens Verbrugh een ervaren koppel zijn, dat de meeste dubbels heeft ge wonnen en dat wil hij graag handhaven. Xander de Groot kan er vrijwel zeker van zijn dat hij een vaste 'singelaar1 wordt, terwijl Arno Jellema als beste dubbelaar zeker is van twee partijen. Verbrugh: "Als je de partijen verdeelt, betekent dit dat Arno geen singles kan spelen, maar nu ik carte blanche heb, zal ik dat niet altijd zo oplossen." Van Jellema verwacht de tennistrainer dit seizoen meer dan dat hij in het vo rige liet zien. "Toen had hij toch tegen vallende dagen, waarop hij niet z'n ni veau haalde. Dat kwam omdat hij elke avond tot elf uur les gaf. En als je steeds met leerlingen op de baan staat, valt het niet altijd mee op zondag de ballen in de hoek te rammen. Het is jammer dat Arno, om overigens begrijpelijke rede nen, is gestopt met lesgeven, maar voor de competitie is het gunstig. Hij kan er alleen maar beter op worden." De Groot maakte op Verbrugh in het winterseizoen een matte indruk, maar hij heeft het volste vertrouwen in de achttienjarige speler die nog steeds in ontwikkeling is en vorig seizoen het B- toernooi van Soest-Zuid op zijn naam schreef. Daarin klopte hij zijn ploegge noot Freddy Forger (4-6, 6-4, 7-5). Emoties Met Forger is op het mentale vlak de meest markante tennisser van de derde klasser genoemd. "Een speler moet emoties kunnen tonen, mits het binnen de perken blijft. Freddy is nu ook een jaartje ouder en rustiger geworden. Hij luistert beter en legt zich meer bij din- - gen neer. Maar hij kan een team nog steeds iets extra's geven door zijn onge lofelijke wil om te winnen. Arno en Xander spelen op talent, maar door zijn enorme vechtlust en wilskracht kan Freddy een team door een moeilijke periode helpen. Hij heeft tot m'n plezier de hele winter goed gespeeld en mij en zichzelf in de gelegenheid gesteld aan bepaalde zaken te werken. Hij neemt nu meer afstand van de bal, waardoor hij de bal meer snelheid kan geven en zijn backhandslag is ontspannender gewor den. In zijn slag zit nu meer zwaai, wal ook goed is voor de snelheid, aldus Ver brugh over Forger die hij ook op tak- tisch gebied kneedde. Forger wilde de bal nog wel eens zo hard mogelijk naar zijn tegenstander slaan, Verbrugh heeft met hem geoefend om de bal ter hoog te van de servicelijn naar buiten te wer ken. Met dit korte cross-spel kan hij zijn tegenstander sneller liit positie bren gen." Forger begint aan zijn tweede seizoen bij Soest-Zuid, daarvoor speelde hij voor Soestdijk. Zijn vriendin Sonja Huizinga en Mariëlle van Soest maakten de over stap een jaar eerder. Met Sonja zit het wel goed, meent Verbrugh. De tennis ster hunkert naar de competitie en is volgens haar trainer klaar voor de reeks van zeven wedstrijden. "Daar hoef je niets voor te doen, ze zorgt zelf dat ze scherper wordt. Je ziet de arrogante houding op de baan, waaraan de tegen standers zo'n hekel hebben, terugko men. En door de fitness-trainingen kan ze de bal in verdedigende situaties nu ook beter terugslaan." Met de eerste twee teams trainde Soest- Zuid in de winter elke week op de vlieg basis in Soesterberg. Deze sessies be stonden zeker niet alleen uit het sjou wen met gewichten. Ook werd, naast de twee trainingen op de overdekte baan, wekelijks op speelse wijze aan de con ditie gewerkt. Ontsteking Mariëlle van Soest moest de trainingen in januari en februari overslaan. Vorig jaar werd ze reeds geplaagd door een ontsteking in een pees in de schouder. Na veel behandeling koos Van Soest voor een injectie en deze bestrijding lijkt vruchten af te werpen. Afgezien van een kleine trainings-achterstand oogt ze vol ledig fit. Van tennisballen is al het cijfer 1 gevormd. Duidelijke taal van TV Soest-Zuid met v.l.n.r. Xander de GrootSonja Hui zinga, Arno Jellema, Annouk van Vuurst, Freddy Forger, Ma riëlle van Soest en trainer Pieter Verbrugh. De gedwongen absentie van Van Soest was er mede de oorzaak van dat Ver brugh Annouk van Vuurst bij het eerste team haalde. "Ik wilde niet het risico lopen dat Mariëlle problemen zou krij gen door drie partijen te spelen. Ze heeft om die reden vorig jaar al enkele partijen moeten opgeven." Van Vuurst is in de ogen van Verbrugh in de singles gelijkwaardig aan de twee andere dames. "Ze heeft een enorm goede service en vaart in d'r slagen. Dat is met name voor de mix een pré. Het is voor de heer natuurlijk heerlijk als zijn dame een goede service heeft. Dan kan hij het aan het net lekker afmaken." Eerste plaats Verbrugh is duidelijk over de doelstel ling. "We doen niet mee voor het mee doen, maar willen voorde eerste plaats gaan." Om dit te bereiken, zal Soest- Zuid moeten afrekenen met Soestdijk. "Ik wil ons niet helemaal in de under dog-positie praten, maar Soestdijk heeft een sterk team. Met name hun dames zullen in deze competitie misschien een uitschieter zijn en al hun singles winnen. Maar dat zegt nog niet dat ze ook het dubbel hebben gewonnen. Ik denk dat mijn team. meer kwaliteit in de dubbels dan in de singles heeft zitten." 1lil Trainer/coach: Harald Wernsen Saskia Huizinga Ingeborg Vonk Heren: Peter Dijkema Robert Jan Mulder derde klasse: 13 april Bilthoven thuis 20 april Baarn uit 27 april Shot 3 (thuis) 4 mei Randenbroek (uit) 11 mei Strokei 2 (thuis) 25 mei 't Stort (nit) ljuni Soest-Zuid (uit) Alle wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Foto: Goos van der Wilt Saskia Huizinga is volledig hersteld van de knieblessure die haar vorig seizoen tijdens de competitie aan de kant hield. Na een zware inspan ning heeft ze geen terugval meer en volgens haar trainer Harald Wern sen staat ze momenteel goed te spe len. Voor LTC Soestdijk is het van groot be lang dat Huizinga gereed is voor de wedstrijden in de derde klasse. De kwet suur aan haar knie speelde vorig seizoen niet alleen haarzelf, maar ook het eer ste zoridagteam parten. Met de jonge tennisster had Soestdijk ongetwijfeld meer punten gehaald en was het resul taat in de competitie wellicht voldoen de geweest om degradatie te kunnen ontlopen. Improviseren Vanwege haar afwezigheid moest Wern sen vrijwel wekelijks improviseren. Lin- da Morssink zou de opengevallen plaats innemen, maar zij was eigenlijk onmis baar in het tweede team. Daarom viel in de eerste wedstrijd Karin Hovestad in, een week later speelde Ilse Heitkamp en uiteindelijk zou Karin van Koningsbrug- gen aan het team worden toegevoegd om de resterende vijf wedstrijden mee te doen. Ook Peter Dijkema viel een keer uit en werd bij die gelegenheid vervan gen door Diederik Muiier. Na afloop van de competitie, waarin Soestdijk afzakte naar de derde klasse, werd Muiier genoemd als mogelijke der de man van Soestdijk. Wernsen wilde dit seizoen met drie heren en drie dames beginnen, maar heeft die plannen moe ten laten varen. Muiier is er niet en Jan Willem Markenhof, vorig jaar goed voor vijf zeges in zeven singles, heeft er na één seizoen de brui aan gegeven aan de Schrikslaan. Bleef over Peter Dijkema die vorig sei zoen menig A2-speler tegenover zich had staan, maar ondanks één enkelspel zege goed speelde. Dijkema woonde in de afgelopen maanden vanwege een nieuwe baan niet alle trainingen bij, maar oefende ook in Amsterdam. En als hij er was, stond hij goed te meppen, vindt Wernsen. Die erg blij was dat in december Robert Jan Mulder aanklopte. De Soester heeft de laatste seizoenen geen competitie gespeeld, maar vond zich met zijn 29 jaren nog niet te oud opnieuw een po ging te wagen. En daarom ging de voor malige leraar van tennispark De Hars kamp maar naar de Schrikslaan, waar hij met open armen werd ontvangen. Ervaring "Het is altijd een nadeel als je een poos je geen competitie hebt gespeeld, maar vooral in de dubbels en de mix staat hij zijn mannetje. In de singles kan ik hem minder goed beoordelen, omdat we met zoveel mensen trainen, dat we meestal dubbels spelen. Robert Jan heeft meer ervaring in de dubbels, is ouder, straalt daardoor rust uit en dat kan de doorslag geven." Ingeborg Vonk bleef en dat stemt Wern sen tot tevredenheid. Met een rende ment van 84 procent in de singles was Vonk een vaste waande in de ploeg en vorig jaar won ze ook nog eens menig B-toernooi. Met Vonk en Huizinga be schikt Soestdijk volgens Wernsen over de beste dames uit het district. Hij is er content mee, maar laat niet het achterste van zijn tong zien als er be langstelling voor zijn prognoses wordt getoond. Toch kan Wernsen niet ont kennen dat hij ervan uitgaat dat de da mes in de singles veel punten moeten gaan pakken voor Soestdijk dat met vier BI-spelers bovendien tot de titelkandi daten behoort. "Eigenlijk hadden we in de tweede klas se moeten blijven, maar we hebben pech gehad. Ik wil nu gewoon terug naar de tweede klasse. Maar niets moet. We gaan er lekker tegenaan en zien wel waar het schip strandt. Meer dan ons best doen, kunnen we niet. Er zit abso luut geen druk achter." Wie eerste heer en eerste dame wordt, is niet bekend. Wernsen vindt dit ove rigens van ondergeschikt belang. "We komen 's ochtends bij zo'n club en dan bepaal ik dat. Het maakt de spelers niet uit, die willen gewoon lekker tennissen. Op dit niveau kunnen ze zich niet ge passeerd voelen als ze tweede heer of dame zouden zijn. Want als je je gepas seerd voelt, dan heb je het over kinder- tennis, dat is hier niet op zijn plaats. Het gaat erom wat het beste voor het team is." Over de meeste tegenstanders heeft Wernsen inmiddels wel informatie. Ran denbroek wordt algemeen gezien als een geduchte opponent. Soestdijk moet er op 4 mei naar toe. Verder heeft hij ver nomen dat Bilthoven over sterke dames beschikt, maar dat geldt tevens voor Soestdijk. Bij Baarn kent hij iedereen, inclusief trainer Fred van der Horst. "Toen we nog niet wisten dat we bij el kaar waren ingedeeld, hebben we tegen Baarn geoefend. Ze trainen ook bij ons in de hal. Ze hebben geen geheimen voor ons, maar dat geldt eigenlijk voor elke tegenstander. Ze zitten allemaal in de buurt, we kennen ze. Alleen van Strokei weet ik nog niet zo veel." Verschil Over de slotdag, waarop Soestdijk op bezoek moet bij Soest-Zuid, wil Wern sen niet veel kwijt. "Dat weet ik niet, je weet dat ik me behouden opstel, maar ik denk dat wij een sterk team hebben. Het verschil tussen de tweede en de der de klasse is enorm groot. Als de men sen van ons willen winnen, dan moeten ze dat maar laten zien. Maar dan zullen Ingeborg Vonk van LTC Soestdijk behoort met haar ploeggenote Saskia Huizin ga tot de beste tennissters uit het district. Het tweetal zal vermoedelijik veel punten binnenslaan. ze van goede huizen moeten komen," aldus de tennistrainer die deze week de puntjes op de i zet. "Een paar zaken nemen we nog door, maar eigenlijk is alles al doorgesproken. Nu kan ik er ook niet veel meer aan doen. Het moet nu op de baan gebeu ren." Voor Red Stars gloort er toch weer een beetje hoop nu de twee koplo pers Binnenland en BV Alphia het onderlinge duel er hebben opzitten. Alphia verloor (63-70) en is op nieuw binnen handbereik van de Soesters die zelf niet in actie kwa men. Red Stars kan zich zaterdag in de race houden door in Beukendal van BZ'72 te winnen. Een week later spelen de Soes ter basketballers een uitwedstrijd tegen Alphia. Winnen ze deze laatste compe titiewedstrijd, dan komen ze in elk ge val op gelijke hoogte met de Zuid-Hol landers en is een beslissingswedstrijd voor de tweede plaats noodzakelijk. Deze stek geeft namelijk recht op het spelen van promotiewedstrijden. Ondanks de leuke, sportieve vooruit zichten voor de nabije toekomst, ziet het er voor volgend seizoen minder floris sant uit voor het eerste herenteam. Be halve coach Hans de Bruin zetten vol gens voorzitter Adri van Rouwendaal, Jan en Marco van Maanen een punt achter hun basketbalactiviteiten. Daar naast vertrekt center Manfred Dikkers naar Shooters (promotiedivisie) en gaat topschutter John McLaine, die met Red Stars 2 in de andere tweede rayonklas se uitkomt, terug naar de Verenigde Sta ten. Verder is het nu zeker dat Igor Smink niet terugkeert. Het grootste ta lent, dat de laatste vijftien jaren uit de jongens-afdeling kwam, stopte vorige zomer vanwege een stage in Japan. Smink is inmiddels terug in Soest, maar komt volgend seizoen uit voor de Hil- versumse eredivisionist Dunckers. De invulling van de lege plekken, ook die van de trainer/coach, zal van bin nenuit moeten worden gerealiseerd. Van Rouwendaal zegt met een kandidaat in gesprek te zijn over de opvolging van De Bruin, maar wil geen naam noemen. Voorin kon Herman Stam evenmin potten breken voor MHC Soest. De hockey- ploeg mist dit seizoen een spits met een neus voor doelpunten. Het gebrek aan een scorende spits heeft MHC Soest opnieuw opge broken. De ploeg kreeg in het duel met Bennebroek zeven, acht kansen die door coach Frans Tordoir als 'dik en vet' werden omschreven. Maar de gasten waren veel slagvaar diger: 1-4. Het hockeyteam speelde eigenlijk het grootste gedeelte van de wedstrijd goed. Enigszins verlamd door de dreigende degradatie kwam de ploeg met 0-2 ach- tér (strafcorner en velddoelpunt), maar nadat Peter van Kessel op zijn beurt een strafcorner verzilverde, kwam Soest in de wedstrijd en werd Bennebroek terug gedrongen. Dit beeld zette zich voort in de tweede helft en Tordoir zat in de dug-out te wachten op de gelijkmaker. Die viel evenwel niet en dus was het Benne broek die het wedstrijdbeeld, andermaal uit een strafcorner, omdraaide. Op dat moment werd de thuisploeg tevens een mentale tik uitgedeeld. Dat het nog 1- 4 werd, verbaasde Tordoir niet. "We gin gen minder gegroepeerd spelen en met zo'n stand geef je achterin meer ruimte weg. Maar tot de 1-3 hebben we laten zien dat we niet hoeven onder te doen voor de andere ploegen. Als we een spits zouden hebben, die kan scoren, hoeft niemand verrast te kijken als we winnen." In de persoon van Arjen Buys had Soest tot voor enkele jaren de beschikking over een aanvaller die weet hoe de bal tussen de palen moet worden geslagen. Hij verdween evenwel naar een over gangsklassen Tordoir: "Ik heb wel ge ruchten gehoord dat hij eventueel wil te rugkomen, maar dan alleen als we in de eerste klasse spelen. En dus wordt het een moeilijk verhaal om hem terug te halen." Met nog vier wedstrijden op het pro gramma is er inmiddels enige vorm van berusting bij Soest over de degradatie naar de tweede klasse. Aan de andere kant hoopt Tordoir dat zijn ploeg nu vrij uit gaat spelen en dan wellicht alsnog ontsnapt. Dames Met de dames gaat het al geruime tijd goed. Aan de Koningsweg konden de dames zelfs de vierde plaats overnemen van Leiden als het van die tegenstander zou winnen. Maar de wedstrijd was zon dag eigenlijk al na vijf minuten beslist. Twee verkeerde beoordelingen van in- valler-keepster Jessica van Zanten, die anders geen competitie speelt, waren de oorzaak van de vroege 0-2-achterstand voor Peter Heemskerk en zijn meiden. Balverlies van Ilonka Slis, vlak voor rust, leidde zelfs 0-3 in en na rust bouw de het degelijke Leiden de voorsprong uit naar 0-4. "Jammer dat de wedstrijd al zo snel was gespeeld, maar ik neem Jessica verder niets kwalijk. Iedereen maakt fouten en ze heeft zich later in de wedstrijd rede lijk hersteld."

Soester Courant | 1997 | | pagina 17