Zeven politiesurveillanten op pad in Soest en Soesterberg Soest streeft naar begroting tot op een half procent nauwkeurig Afsluiting Jachthuislaan in Soest niet mogelijk Doortrekken Biltseweg stuit op bezwaren Positieve reacties uit de burgerij Rondje Raadhuis Behandeling jaarrekening 1996 op 17 april Metalen papierbak op Insingerstraat Surveillanten ook aanspreekbaar over parkeerproblemen Mijn vraag.., Geen parkaanleg op noordelijke Eng 7de jaargang no. 8 Uitgave gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 460 7"' Het vijftal politiesurveillanten in Soest en Soesterberg is sinds 1 maart niet alleen weer op sterkte gebracht na het vertrek van vier van hen, maar zelfs met twee uitgebreid tot zeven. Deze uitbreiding is mede te danken aan de goede ervaringen die met de surveillanten zijn opgedaan en de positieve reacties uit de burgerij, maar ook van beroepscollega's. Zij doen regelmatig een beroep op hun kennis van problemen op verschillen de punten in de gemeente. In het vier de kwartaal 1996 hebben de drie toen overgebleven surveillanten verder gewerkt aan het begrip 'Kennen en gekend worden'. De belangrijkste reden voor het aan stellen van politiesurveillanten was destijds het verhogen van de zicht baarheid van de politie op straat als mede het afhandelen van eenvoudige zaken. De taak van de politiesurveil lanten richt zich met name op situa ties waarin sprake is van overlast en ergernis. Ze houden toezicht, surveil leren, verlenen hulp, en doen aan preventie en opsporing. Om deze werkzaamheden goed te kunnen ver vullen, was binnen de basis-politie zorg te weinig capaciteit. Dat de surveillanten hun werk gro tendeels zichtbaar op straat uitvoeren, zoals de gemeenteraad destijds uit drukkelijk wenste, blijkt uit het per centage van ruim 76 dat ze op straat doorbrachten. De meeste tijd werd besteed aan openbare orde en maat schappelijke zorg (39,4 procent), ge volgd door verkeer (28,8 procent) en bijzondere wetten en de algemene plaatselijke verordening (APV) 8,2 procent. De rest van de tijd (23,6 procent) besteedden de surveillanten aan administratief werk. Jongeren In het kader van openbare orde en maatschappelijke zorg schonken de surveillanten aandacht aan groepen jongeren in Soest en Soesterberg. Ze legden en onderhielden niet alleen contacten met verschillende jeugd groepen, maar ook met buurtwer- kers, huismeesters en bewonerscom missies. Ook de buurthuizen en de medewerkers van de Stichting Wel zijnswerk Soest vergaten ze niet. Verkeer In het laatste kwartaal van 1996 was het parkeergedrag een aandachts punt. Ook de brom- en snorfietsers bleven de aandacht houden. Boven dien houden de surveillanten zeer re gelmatig toezicht op het verkeersge drag van het winkelend publiek bij en in de directe omgeving van de win kelcentra en de weekmarkten. Ook het verkeersgedrag bij voetgangers- oversteekplaatsen had de voortdu rende aandacht. In de meeste geval len waarin de politiesurveillanten pro ces-verbaal opmaakten, gingen ze de confrontatie met het publiek aan. In de overige gevallen bekeurden ze op kenteken. Bijzondere wetten/APV Het meldpunt woonomgeving speelt een centrale rol in de samenwerking tussen de surveillanten en de gemeen telijke afdelingen Reiniging en Ver- voer; Groen en Milieu en Wegen, Grondzaken en Verkeer. In overleg konden problemen met betrekking tot het onjuist aanbieden van huisvuil, grof vuil en bedrijfsafval snel afge handeld worden. In de vuurwerk-pe riode ging de aandacht van de sur veillanten vooral uit naar voortijdig afsteken van vuurwerk en voorhan den hebben van illegaal vuurwerk. Ruiters en mountainbikers zijn de surveillanten nog wel eens te snel af als dezen hen willen controleren. De politiesurveillanten besteedden ook aandacht aan de uitstallingen bij winkels, met name op het heringe richte gedeelte van de Van Weede- straat. De afspraak is dat voetgan gers, kinder- en wandelwagens en in validewagens steeds ongehinderd hun weg moeten kunnen vervolgen op het trottoir of het voetpad. De coördinator van de politiesurveil lanten, Henk van Thienen, komt aan het eind van het kwartaaloverzicht tot de conclusie dat door de tijdsbeste ding, de aandachtsvelden en de 'pres taties;' van de politiesurveillanten in Soest en Soesterberg is aangetoond 'dat op een juiste wijze invulling is gegeven aan de taakomschrijving'. Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het publiek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de af deling Publiekszaken is geopend tot 13.30. Het informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatiepunt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn ge opend tot 16.30 uur. Bij de afde ling Publiekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeen telijke Basis Administratie perso nen, de burgerlijke stand, rijbe wijzen, identiteitskaarten, uittrek sels uit geboortenregister, woon ruimteverdeling, huursubsidie, voorzieningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt-en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het informa tiecentrum en de afdeling Publieks zaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdag wel worden in gediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soesterberg die een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van het gemeente huis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverlening houdt in het Dorpshuis zitting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511.Telefoon- nummers. Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: - 1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beantwoorde brieven, of het niet nakomen van toezeggin gen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke informatie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opgebroken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woon omgeving. Deze worden zo moge lijk binnen 24 uur verholpen. - 60.93.593 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgevallen telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1997 woensdag 9 april, commissie mi lieu en openbare werken donderdag 10 april, commissie fi nanciën donderdag 17 april, uitgebreide commissievergadering over jaarre kening 1996 donderdag 24 april, raadsverga dering maandag 12 mei, commissie alge mene bestuurszaken dinsdag 13 mei, commissie ruim telijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 14 mei, commissie mi lieu en openbare werken donderdag 15 mei, commissie fi nanciën donderdag 29 mei, raadsverga dering Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. Aan het verzoek van bewoners van de Wieksloterweg om een metalen papierbak te plaatsen op de hoek In- singerstraat-Wieksloterweg zal wor den voldaan. De door brand vernielf de plastic papierbak zal worden verL vangen door een ijzeren, aldus het antwoord van burgemeester en wet houders op het verzoek hiertoe. De zeven politiesurveillanten die in Soest en Soesterberg werkzaam zijn. Van links naar rechts Michel Engel, Hans Agterberg, Frank de Vries, Ri- chard Vink, Dennis Hogeveen, Alex Vroom en Menno van Efferen. Wie constateert dat er dingen gebeu ren die in strijd zijn met de geldende regels, kan ook zelf de politiesurveil lanten aanspreken. Burgemeester en wethouders antwoorden dit op de op merking van bewoners van de Gemshoorn over verkeërsperikëlën. Zij dringen aan op een betere contro le door de politie op het parkeren buiten de daarvoor bestemde vakken op de woonerven, vooral bij trappen of afvalbakken. Burgemeester en wethouders ant woorden dat de controle op het par keren een taak is van de politie. In Soest en Soesterberg zijn onder ande ren de politiesurveillanten belast met de controle op parkeren. B. en w. zullen het door de briefschrijvers aan gegeven probleem aan hen worden doorgeven. Het afsluiten van de Jachthuislaan en de Praamgracht voor gemotori seerd verkeer is niet mogelijk. Beide wegen dienen ter ontsluiting van de aanliggende woningen, weilanden en het volkstuinencomplex. Dit ant woord geven burgemeester en wethou ders de bewoner van de Citer die om afsluiting heeft gevraagd. De vragensteller vindt dat gemotori seerd verkeer op beide wegen veel te hard rijdt, waardoor het langzaam verkeer zich er niet meer op z'n ge mak voelt. De soms hoge snelheden op de Jachthuislaan en de Praam gracht baren burgemeester en wet houders inderdaad zorgen. Het zou wenselijk zijn dat automobilisten hun rijgedrag aanpassen aan met name het langzaam verkeer, vinden zij. Overigens kan het college van burge meester en wethouders van Soest over de Praamgracht geen uitspraak doen. Deze weg ligt op het grondge bied van de gemeente Baarn. Als de vragensteller daar verkeersmaatrege len genomen wil zien, moet hij con tact opnemen met de gemeente Baarn. Een bewoner van het Reespoor vraagt zich af waarom de Biltseweg (N234) niet wordt doorgetrokken vanaf de Praamgracht naar de aan sluiting Baarn/Eembrugge op de Al. V .V De commissie financiën komt op donderdag 17 april, 's avonds om half acht, in het gemeentehuis in een aparte vergadering bijeen ter bespre king van de jaarrekening 1996. Deze rekening is inmiddels door de ac countant goedgekeurd. Met de begro ting 1996 was een bedrag gemoeid van ongeveer 130 miljoen gulden. Wethouder mevrouw N. Blommers wijst op het belang van het behande len van de rekening. "Je zou denken: het is allemaal al geweest, je krijgt het geld toch niet terug, maar het gaat er vooral om dat je bekijkt of er goed gepland is". Dat is volgens haar in Soest het geval. "We hebben hooguit een overschot van een procent van de totale begroting. Het doel is altijd om op een half procent nauwkeurig te ramen. Als we uitkomen op een be grotingsoverschot van tussen de 5 en 7,5 ton, dan is het begroten heel goed gebeurd". Het behandelen van de jaarrekening is eigenlijk een controle achteraf, zegt wethouder Blommers. "Je maakt een begroting met plannen waarvan je ook een financiële 'vertaling' maakt. Bij de jaarrekening wordt dan beke ken of die plannen inderdaad zijn uit gevoerd en of dat zoveel gekost heeft als begroot is. Watje ook doet, is je realiseren dat alles watje hebt gedaan ook gevolgen heeft. Als er in een jaar onverwacht bijvoorbeeld een aantal extra bodem saneringen zijn geweest, dan moetje er rekening mee houden datje voor volgend jaar meer geld voor bodem saneringen moet reserveren. Als je merkt dat plannen niet door gegaan zijn, dan heeft de gemeente nog maximaal drie jaar de kans om ze alsnog te realiseren. "Na die tijd wordt het geld afgeboekt, anders zou je aldoor maar geld apart kunnen houden. Tot dat moment wordt het in een reserve gestopt, maar uitslui tend voor het speciale doel waarvoor het oorspronkelijk bestemd is". Er zijn situaties waarin plannen (nog) niet uitgevoerd kunnen wor den. Als een willekeurig voorbeeld noemt mevrouw Blommers planolo gische procedures, gewijzigde inzich ten, en een strenge winter. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon:1 Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor woensdag 16 april aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Burgemeester en wethouders ant woorden, dat de gemeenten in de re gio in de afgelopen vijfjaar intensief overleg hebben gepleegd over de re gionale verbindingen. Dit heeft geleid tot het Regionale Verkeers- en Ver voersplan (RWP) Eemland en de Rapportage inzake de N221, de re gionale verbinding Baarn (Al)-Soest (de hoofdwegroute)-Amersfoort (A28). Vooral in het kader van het RWP Eemland is de door de bewoner van het Reespoor genoemde verbinding besproken, maar afgewezen. Ook in het kader van de N221 zijn de aan sluitingen van de regionale wegen op het autosnelwegennet ter sprake. De conclusie was dat het versterken en aantrekkelijker maken van het regio nale wegennet op de autosnelwegen tot een nog intensiever gebruik van de regionale wegen leidt. Op een aantal verbindingen wordt het autogebruik verlegd van het autosnelwegennet naar het regionale wegennet. Dit acht men in het algemeen ongewenst. Daarnaast bestaan ook uit landschap pelijk oogpunt grote bezwaren tegen de doortrekking van de Biltseweg. De inrichting van het deel van de noordelijke Eng tussen de Chalonhof en de Verlengde Talmalaan, is geba seerd op het behoud van agrarische en landschappelijke waarden. De kenmerkende openheid van het reste rende Enggebied zal worden bena drukt door het niet aanplanten van bomen. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op een vraag van een bewoonster van de Veenbesstraat. Zij vraagt zich af of het niet de hoog ste tijd is om in Soest een park aan te leggen 'nu zoveel onbebouwde perce len ten offer vallen aan de woning bouw'. Het gebied tussen Chalonhof en Verlengde Talmalaan is hiervoor volgens haar uitstekend geschikt. De gemeente heeft hier echter ande re plannen mee. Burgemeester en wethouders schrijven dat de gedach ten uitgaan naar de aanleg van wei landen met begrazing door vee. Door de aanleg van een langzaamverkeer- route (fietsers en wandelaars) wordt tevens het recreatieve gebruik van het gebied vergroot. Soester al 75 jaar courant artikel. Kringkoopcentrum. Libertel: mobiel bellen is Maat(weg)werk. Die bollen onder de grond, dat moet toch in het najaar? Misschien maakt zo'n Sprinter wel meer lawaai, maar het is wel sneller voorbij... Als er te veel over de Sprinter wordt geklaagd, kon het wel eens wat al te stil worden op die spoorbaan. NS: Neurose Sprinters. Snelkraken met een luchtje bij dro gisterij. Kok: Cha(s)nel. Gelezen: 'Aan de lopende band au to's beschadigd'. Tja, dan moeten ze die robots maar beter afstellen. Koninginne-weg. Gelezen: 'Wasiel Steitner boert goed aan de Lange Brinkweg'. Ja, daar is hij natuurlijk ook niet de enige. Steur net niet naar de haaien. Zou Toon Hermans soms ook die vis in het struikgewas hebben horen ruisen? Nu er scherper gecontroleerd wordt op hondenbezit, zullen sommige baasjes hun huisdier wel goed het verschil uitleggen tussen 'blaf en 'af zodra de bel gaat. Tien textielbakken: dat wordt een jasje uittrekken. Prins Bernhardlaan toch een kopje kleiner gemaakt Weer zomertijd: tijd zomerweer. Als nu al die agressieve eigenaars van een honkbalknuppel op hun honk bleven...! Clemensstraat: weg met die (nachte lijke) werkers. Gelezen: 'Speurtocht met paasha zen'. Waren de honden op? Schieten op de kermis was vroeger toch anders.

Soester Courant | 1997 | | pagina 33