gekozen modellen' Geen standpunt van colleg Eerste advies klankbordgroep Soestdijk/'t Hart Soest Industrie De inspraak (procedure) Het verkeer in woonwijken Industr i e WOENSDAG 9 APRIL 1997 OP 'T HOOGT PAGINA 2 WOENSDAG 9 A Beetzlaan door voetgang stoken wordt zullen de p worden verlengd en voorz oversteekmarkering (geen Naast de plateaus zijn no] tal as-verspringingen gedi struktuur die consequent voortbor duurt op de aanwezige afsluitingen in de wijk. Een toekomstige toename van het wijkvreemd verkeer, door ontwikkelingen zoals Albert Heijn en Boerenstreek, wordt door deze op lossing bij voorbaat uitgesloten. Voordeel van de diagonale afsluiting op de Koninginnelaan is dat behalve de Korte Bergstraat er geen doodlo pende straten worden toegevoegd. Tevens wordt het oneigenlijke ge bruik van de Regentesselaan om Soestdijk in te rijden voorkomen. Het verwachte sluipverkeer op de Jachthuislaan dat ook gebruik maakt van de Regentesselaan wordt hiermee niet voorkomen vandaar de nood zaak van aanvullende maatregelen op de Regentesselaan en Jachthuislaan. Ook zal het autoverkeer van en naar de wijk met name aan de noordzijde meer moeten omrijden via de hoofd wegen. In tekening 2 is dit model in concept aangegeven. Toelichting model 3 Een model dat gebaseerd is op het weren van het wijkvreemd verkeer gedurende de spitsperioden. Dit ge beurt door het aanbrengen van tijds afhankelijke afsluitingen op de Ko ninginnelaan, Mariastraat en Helling- weg en een permanente afsluiting op de Regentesselaan. Voorgesteld wordt om de tijdsafhankelijke afslui tingen uitsluitend op werkdagen (van maandag tot en met vrijdag) tijdens de ochtend- en avondspitsuren te la ten functioneren. Hierbij wordt ge dacht aan 7.00 uur tot en met 9.30 uur en van 15.30 uur tot en met 18.30 uur. Tijdens de spitsuren zal dit model nagenoeg dezelfde voor- en nadelen kennen als model 2. Maar het tijdge bonden karakter van de afsluiting zal onduidelijkheid tot gevolg kunnen hebben. Omdat buiten de spitsuren en in het weekeind de wegen gewoon toegan kelijk zijn voor al het verkeer dienen dezelfde snelheidsremmende maatre gelen genomen te worden zoals aan gegeven in model 1. WNJEHOf- Van Arkel- instituut tennis Zw*LÜWgMWgfi I l: Snelheiden wegesmerkering parkeerat rook •nelheidareawei Voorbeeld van een asven raplex hockey en softbal middengel e ORANJEHOF NI EUWEHHDEK- Voorbeeld van een be .™Ssï5mF Het doel van inspraak is dat de "zienswijze van belanghebbenden dui delijk wordt over het onderwerp". Dit hoeft dus niet steeds een concreet plan te zijn. Het onderwerp moet voldoende besproken en becommen tarieerd kunnen worden. Wel zal het plan, dat na de inspraak wordt geko zen, geen nieuwe elementen mogen bevatten. De onderdelen van de op lossing zullen tijdens de inspraakpro cedure bekend moeten zijn en be sproken kunnen worden. Als de te kiezen oplossing, ten opzichte van de inspraak volledig nieuwe, niet te ver wachten elementen bevat, is een nieuwe inspraakprocedure nodig. Met de bredere presentatie zal de in spraak vooral gericht zijn op een ge- dachtenwisseling en veel minder op de oplossing. Het wegenpatroon van de wijk Soestdijk/'t Hart vindt zijn oor sprong (ruim) voor de jaren vijftig. Tot die tijd was een goede door- rijdbaarheid (oorspronkelijk vooral voor paard en wagen en bakfiets) een belangrijk pluspunt. Op die wijze waren woonwijken goed be reikbaar. Na de opkomst van het massale autogebruik ontstonden andere opvattingen over het we genpatroon van woonwijken. Eind jaren zestig, begin jaren ze ventig hebben de nieuwe woonwij ken vorm gekregen met buurtver- zamelstraten, waarop smalle woonstraten, woonerven en hofjes aansluiten. Ook de meest recente woonwijken als Klein Engendaal en Bóeren- streek worden zo ontworpen, dat wijkvreemd autoverkeer geen aan leiding heeft door de wijk te rijden. ZHALUHENHEG datum activiteit I 3: Tijdcafhanke weg*«markering parkeeratrook «ne1held»remmer start inspraaktermijn Soestdijk/'t Hart publicatie in "Op 't Hoogt' presentatie-/inspraakavond Soestdijk/'t Hart afsluiting inspraak-procedure Soestdijk/'t Hart opstelling eindadvies klankbordgroep verspreiding inspraakverslag en raadsvoorstel behandeling in commissie R.O.V.W. behandeling/vaststelling in de gemeenteraad iplex hockey !n softOal artcono'ex hockey onic- en softbal ti jdiafhan) middeng^W RAADHUIS- De modellen op deze pagi na's zijn voorgesteld door de klankbordgroep Soest dijk/'t Hart. De verant woordelijkheid ervoor ligt dan ook bij deze groep. De gemeente heeft nog geen enkel standpunt ingeno men over de voorstellen. Enkele van de in deze Op 't Hoogt beschreven model len stemmen niet overeen met eerdere uitspraken van de gemeenteraad. Op 5 februari werd de klankbordgroep Soestdijk/'t Hart geïnstalleerd om te adviseren over de maatregelen in de wijk Soestdijk/'t Hart. Op advies van de raadscommissie was de eerdere klankbordgroep uitgebreid om ook de Beetzlaan en de Koninginnelaan te laten vertegenwoordi gen. Daarbij werd als opdracht ontvangen, dat de huidige verkeerscirculatie gehandhaafd dient te blijven en dat de maatregelen vooral toegespitst dienen te worden op de Beetzlaan, Koninginnelaan en Nieuwstraat. In de eerste bijeenkomsten werd vastgesteld, dat de straten door veel wijkvreemd verkeer werden gebruikt. Naar aanleiding daarvan heeft de gemeente Soest de om vang van het wijkvreemde verkeer laten vaststellen. Uit het onder zoek op 20 februari bleek dat veel verkeer, dat in de spitsuren de wijk inrijdt, geen bestemming in de wijk heeft. Daarom was de klankbordgroep van mening, dat door het weren van het wijkvreemde verkeer met beperkte middelen de grootste af name van het autoverkeer te berei ken valt. Vooral voor de woonstra ten met een erg hoog aantal auto's per dag als de Beetzlaan (3.200 auto's) en de Nieuwstraat (3.500 auto's) zouden grote verbeteringen optreden. Met een volledige twee deling van de wijk Soestdijk/'t Hart zou de wijk voor autoverkeer alleen vanaf de hoofdwegen be reikbaar zijn en het wijkvreemde verkeer uit de wijk worden ge weerd. De klankbordgroep wilde het idee aan de burgers voorleggen om eerst reacties te verzamelen en zo een goed oordeel te hebben over opvattingen van medeburgers. De voorgestelde oplossing werd be schreven in een zogenaamd infor matiebulletin/persbericht. Vooral om een indruk te krijgen van de bezwaren, werd men in de gele genheid gesteld om tot 10 maart te reageren. Bij niet reageren zou men tot de voorstanders worden gerekend. Uit de reacties blijkt, dat deze zin mogelijk nog meer bekritiseerd weid dan het zelf. Naar aanleiding van de reacties heeft de klankbordgroep vastge steld, dat het voorgestelde overleg met de bewoners op deze wijze helaas niet van de grond was ge komen. Toch meent men dat de verkeersproblemen alleen in een goed overleg opgelost kunnen worden. Uit het bespreken van de denkbare mogelijkheden moet blijken welke oplossing de beste is. Daarvoor heeft de klankbordgroep in het eerste advies drie oplossin gen gekozen. De door de klank bordgroep gewenste dialoog valt goed te combineren met de ge meentelijke inspraakprocedure. Daarom deed de klankbordgroep het voorstel om dit eerste advies in de inspraak te brengen. Aan het einde van de inspraakprocedure zal de klankbordgroep - na de in spraakavond - het eindadvies uit brengen. Hierna kunnen burge meester en wethouders de ge meenteraad een voorstel doen over de meest wenselijke oplossing. De modellen op deze pagi na's zijn voorgesteld door de klankbordgroep Soest dijk/'t Hart. De verant woordelijkheid ervoor ligt dan ook bij deze groep. De gemeente heeft nog geen enkel standpunt ingeno men over de voorstellen. Enkele van de in deze Op 't Hoogt beschreven model len stemmen niet overeen met eerdere uitspraken van de gemeenteraad. De basis van de snelheid: maatregelen in de Beetz gevormd door een aanti Model 1 is daarbij het gaand en gaat uit van een teaus: bij de aansluiting m eek Pyrmontlaan, de Sch Nachtegaalweg en de siastraat. Het plateau bij gaalweg heeft nog als bij: dat de aansluiting van de alleen voor (brom-)fietsv gankelijk zal zijn. Auto' gebruik moeten gaan ma tweede aansluiting van de aan de andere zijde van he Daar waar meer dan gebi

Soester Courant | 1997 | | pagina 35