Woonpassage Soest CDA: nog lang geen koekoek-éénzang voor de gemeenteraadsverkiezingen Proefslapen in hotel Royal Pare Zondag 13 april Meubeldag van 11-17 uur m ~l ACTUEEL T ist tulpen OITAK 'Soest voor kinderopvang in Tuzla' komt op gang Van Breukelen Vast-goed Oproep boycot Eemland mag PAGINA4 WOENSDAG 9 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 ÏT '.ster Courant wekelijks 30.000 rage lezers. rechter laat even :n zitten dW. soorten Over coffeeshops, kamertjes voor Pake en rondwegen Volgende week experiment; officiële opening op 30 mei Inbraak Eikenlaan Middelman Officiële start: 21 april Pakketten voor Polen inleveren op vrijdag 18 april Service bij Schoemaker Soest voor Tuzla (2) Ziekenhuis teleurgesteld over uitspraak gehaald ook in die boeken n, zo stelde de advocate, die vrij verkrijgbaar. De rechter 'Uw toch medeplichtig, om- politie had verklaard dat ze Dok wel eens water gaf. irige en een 22-jarige n maandag door de poli- in Utrecht voor autodief- deeld tot drie weken cel. dden vorig jaar maart de re- iS gestolen van de auto van Samen met nog twee vrien- ij met de wagen de hele dag ngeving van Soest. Daarbij zonder te betalen. Aan het rit lieten zij de auto onbe- ;r. ee had alleen de 22-jarige moeite genomen om naar de :e komen. Volgens hem had n vrienden de auto geleend zich van geen kwaad bewust •tapte. Noch de officier van ;h de rechter hechtten veel het verhaal van de man. Uit ngen van de andere betrok- k dat de verdachten verant- waren voor de diefstal. I werd overeenkomstig de eis i. De rechter woog mee dat van de twee een uitgebreid ;eft. Een aanbod om de cel- i zetten in dienstverlening Centrale Voorlichting AV Soest juli 1997 verhogen mindexcijfer C.B.S. en de begroting, te verho- prijsindexcijfer, advies voorleggen l Sportraad Soest. egrond verklaren en n geen bezwaar aan- aning verlenen m.t.v. n 50 lid 5 WW. weigeren wegens tan de eisen 95,00 beschikbaar algen van diverse nming verlenen. vrijdagen zaterdag a rraad strekt zolang devoo BLOEMENHUIS fvEURo) Hartje Zuid Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest De Smitshof Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035 - 602 92 21 end verzoek met toepassing te verlenen van de bepalin- ier bevoegd binnen een ter- 'entuele bedenkingen schrif- diezelfde termijn, dagelijks bouwen (balie bouwzaken), april 1997 vergunning inge- lan van ;t. :bben van water, water- 15 Soest. ming van het milieu. inzage van 9 april 1997 tot 21 :hikking; de van de Raad van State, post- )RLOPIGE VOORZIENING, n de voorzitter van de hierbo- •r die datum een verzoek is ge- lan niet van kracht voordat op Het Soester CDA is er vroeg bij. Terwijl de meeste andere partijen nog moeten beginnen met naden ken over de verkiezingen van vol gend jaar gaan de plaatselijke chris tendemocraten de wijken al in om te horen wat er leeft, althans over za ken als het drugsbeleid, de gezonds- heidzorg en het verkeer. Dat waren in elk geval de thema's waar over de leden/kiezers vorige week don derdag in de Rank hun licht mochten laten schijnen, zogenaamd om daarmee stof aan te reiken voor het verkiezings programma. Of het CDA zich daaraan iets gelegen laat liggen als het program ma echt geschreven wordt staat overi gens nog te bezien, want de "signalen uit de achterban" waren nog niet allemaal voor één uitleg vatbaar. Het afdelingsbestuur had gekozen voor een originele opzet. Na elk van de drie inleidingen van resp. de raadsleden Jan Pieter Lokker, Besseline Gerritse en Arie van den Breemer mocht Eit Algra - bij het CDA zowel gevreesd als be mind wegens zijn liefde-haat-verhou- ding met de partij - commentaar geven. Pas daarna was het woord aan de ca. 30 leden en belangstellenden in het zaaltje van de Wilhelminakerk, waarheen de partij verbannen was omdat de Rank zelf in bezit was genomen door een (aanzienlijk grotere) schare bridgers. Lokker beet het spits af met een ferm verhaal tegen het "gedoogbeleid" voor softdrugs en coffeeshops, omdat hij daarin een dubbele moraal aantrof. "Dat heeft niks te maken met conservatief of streng, maar met normen en waarden. Daar zijn jongeren ook gevoelig voor," aldus Lokker. Hij pleitte voor een "fat soenlijk preventiebeleid" op de scholen, "Gelegen op de Utrechtse Heuvel rug, omgeven door schitterende bossen en te midden van een prach tig park, is het hotel nèt even anders dan u wellicht gewend bent." Aldus wordt Holiday Inn Royal Pare Soest- duinen gepresenteerd. Ongeveer vijftig mensen hebben een vaste baan gekregen bij het hotel, van wie ongeveer de helft al is begonnen. Hoeveel Soesters er werken, kon niet worden meegedeeld. Het nieuwe hotel op het terrein van het voormalige Soester Natuurbad wordt op vrijdag 30 mei officieel geopend. Maar van maandag 14 tot en met zaterdag 19 april kunnen belangstellenden 'proefsla pen' en '-dineren' in het viersterrenho- tel aan de Van Weerden Poelmanweg. Tegen sterk gereduceerde prijzen. Vanaf 50 gulden is volgende week een tweepersoonskamer beschikbaar (inclu sief ontbijt), voor een driegangen menu betaalt de gast 25 gulden, terwijl men tegen betaling van 45 gulden kan aan schuiven voor een gastronomisch menu. Vanaf 30 mei variëren de kosten voor een overnachting van 270 gulden (bu- sinessroom) tot 490 gulden (Royal Sui te). Buffetten zijn er dan vanaf 57,50 gulden en een gebakje bij de koffie komt op 4,75 gulden. Kamers Holiday Inn Royal Pare Soestduinen heeft de beschikking over vier verdie pingen met 85 gastenkamers, veertien executive kamers, drie suites en één Royal Suite, een restaurant met een Europese keuken en achttien zalen voor groepen van twee tot 500 personen. Het hotel/conferentieoord kan partijen tot duizend mensen aan. Het biedt ar rangementen van acht, twaalf, 24 en 32 uur aan en kan worden gehuurd voor bruiloften, vergaderingen en andere bij eenkomsten. In het dienstenpakket wordt ook de mogelijkheid geboden voor onder meer het gebruik van appa ratuur, de huur van auto's en fietsen. Voorzieningen Het hotel is nog niet honderd procent gereed. Het zwembad in de open lucht, één van de voorwaarden die de gemeen te zeven jaar geleden bedwong bij de verkoop van het Soester Natuurbad, is Het vooraanzicht van Holiday Inn Royal Pare Soestduinen, dat maandag de eerste gasten begroet. nog niet aangelegd. Hetzelfde geldt voor de negen holes golfbaan, waarop het publiek waarschijnlijk pas in septem ber terecht kan. Verder wordt momen teel nog gewerkt aan de voltooiing van de fitnessruimte, de zonnebank/solari um, de sauna en de tennisbanen. Iedereen kan volgende week komen proefslapen of -dineren. Aan de hand van de ervaringen van de gasten hoopt de directie van Holiday Inn Royal Pare Soestduinen de laatste puntjes op de i te zetten. Alle gasten krijgen dan een be oordelingsformulier, waarop ze hun mening over het hotel en zijn service kunnen geven. Bij een inbraak in een woning aan de Eikenlaan zijn in het weekeinde een fo totoestel, geld en een aantal sieraden gestolen. De 64-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. 7000 m2 COMPLEET WOONPLEZ WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon035 - 60110 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. dat volgens hem verder moest gaan met foldertjes-met-waarschuwende-vingers, en training van jongeren in sociale vaar digheden, tegen verleiding en groeps druk. Volgens Lokker kon het ook geen kwaad om jongeren te wijzen op de ern stige gevaren voor de zaadproductie en het korte-termijngeheugen als gevolg van cannabis-gebruik. Hij had voor zo'n preventiebeleid en de mensen die dat moeten uitvoeren graag geld uit de pot voor het jongerenbeleid over, want een jeugdhonk - als dat er al komt - heeft toch ook heel wat begeleiding nodig, aldus Lokker. Doemverhalen Algra vond zijn "doemverhalen" weinig steekhoudend en zag geen probleem in de éne coffeeshop die Soest rijk is. Alsof alcoholgebruik niet minstens zo erg was. Het sociaal vaardig maken van de jeugd sprak hem wel aan, maar dat zou vol gens hem wel eens een geldslurpende aangelegenheid kunnen worden. De discussie met de zaal kreeg een on verwachte wending door de stelling van een toehoorder, dat wierook in de ka tholieke kerk óók geestverruimend werkt. Daar kon het CDA toch niks op tegen hebben? Algra beaamde dat wie rook in de Wereldwinkel een populair artikel is. Anderen zagen weinig in een opgetuigd voorlichtingsbeleid voor jon geren die door hun ouders toch nooit terecht gewezen worden. Lokker hield nog staande dat softdrugs echt ongezond zijn (dubbel zoveel kool dioxide als een gewone sigaret en boor devol kankerverwekkende koolwater stoffen), maar gaf toe dat ook alcohol gif is. Toch vond hij de wetgeving hypo criet. Volgens anderen was drugsgebruik een "ramp" in vele gezinnen en was de overstap naar hard drugs veel te gemak kelijk. Een ander betoogde dat ook goeie dingen verslavend kunnen zijn - "zoals een goed huwelijk" - en verwacht te veel van (zelfdiscipline bij de jeugd. De discussie eindigde met de verzuch ting dat alles tegenwoordig een kwestie van geld lijkt, terwijl de mensen vroeger nog wel eens iets uit vrije wil deden voor de samenleving. Zorgloket De discussie over de gezondheidszorg, ingeleid door Besseline Gerritse, lever de minder gespreksstof op. Ze meldde met instemming dat het professionele "éne zorgloket" er (via de geïntegreerde indicatie) nu toch eindelijk aan leek te komen en dat wat haar betreft ook de vrijwilligersorganisaties zich zouden kunnen aansluiten. Algra pleitte voor een beleid waarbij het mogelijk zou zijn dat "Pake" weer in een kamertje bij zijn (klein)kinderen zou kunnen wonen, wat volgens anderen neerkwam op onge wenste "Turkse of Russische toestan den". Uitvoeriger was de discussie over ruim telijke ordening en verkeer, ingeleid door Arie van den Breemer, die met nauwverholen droefenis nog eens vast stelde dat de provincie bij de Structuur visie Soest in 1992 de bouwlocaties Jachthuislaan en Griftland door de neus had geboord. Voor de hoofdwegenstruc tuur vond hij de rondweg door de pol der nog steeds de beste oplossing. "We hebben onvoldoende steun in de raad, maar we houden 't overeind, want met andere opties wordt het op den duur alleen maar slechter," aldus de dappere CDA-er. Van den Breemer sprak zich geheel onverwacht uit voor woningbouw op het Molendael-terrein (Zonneglo ren), maar herstelde zich later met het excuus dat hij "Molenschot" had ver staan. De fractie houdt vooralsnog vast aan de (medische) bestemming. Busjes Algra had nog een verkeers-alternatief. Hij vond dat het CDA het verkeerde uitgangspunt koos als iedereen met de auto overal moet kunnen komen en hij pleitte voor afsluiting (voor het door gaande verkeer) van alle wegen behal ve de Koningsweg-route, met grote par- keerpleinen aan de noordkant (paleis Soestdijk) en de zuidkant (vliegbasis), waartussen busjes heen en weer moes ten rijden. Niemand nam dat serieus, maar dat de CDA-achterban inderdaad niet op één lijn zit over de rondweg bleek wel uit de reactie van een "kiezer", die het belache lijk vond om voor zo'n weg 100 miljoen uit te trekken, die toch maar in de zak ken van aannemers en boeren terecht zou komen. "Zitten we met z'n allen te slapen? Tijdens de inspraak was er to taal geen steun voor het CDA-stand- punt! Het is een nodeloze weg die een stuk Soest vernietigt. Waar zijn de kie zers die dat willen dan wel?" Nou, ze waren er. Zoals wethouder Ries van Logtenstein, die de spreker nog wil de paaien met de opmerking dat hij (de spreker dus) vast niet écht tegen de rondweg was, maar het eventueel zon de van het geld vond. "Maar uw cijfers komen echt uit de losse pols; de kosten zijn nog nooit berekend..." Volgens de wethouder is de rondweg bedoeld om de gemeenschap en de leefbaarheid van Soest op langere termijn juist te "be schermen". "Dan moet je opofferingen doen, dat is niet prettig maar wel ge durfd." Ook anderen bleken van mening dat "normaal denkende mensen" eigen lijk niet tegen een rondweg konden zijn. "Alles zit gewoon vol..." Iemand klaagde nog over te weinig par keerruimte bij de stations, waar Van den Breemer van ophoorde, en CDA-voor- zitter Henk Strietman beleed nog eens zijn ongeloof in het terugdringen van het autoverkeer. Een van de aanwezigen motiveerde zijn weerstand tegen afslui ting van de overweg bij de Foekenlaan met het argument dat hij dan kilometers moest omrijden om zondags ter kerke te kunnen gaan, en dat was toch ook niet goed voor het milieu. En zowaar kwam aan het slot ook nog even het omstreden kunstwerk in de Boerenstreek ter sprake. "Weggegooid geld," vond een van de aanwezigen. Lokker vond dat het College de signa len van de bevolking serieus moest ne men en Gerritse zou de wethouder graag herinneren aan de belofte dat er nog een dialoog komt tussen de bewo ners en de kunstenaar. Wat de programmacommissie van het CDA van het geheel moet gaan brou wen was niet aanstonds duidelijk, maar dat hoefde ook niet volgens gesprekslei der Cees Wantenaar, die dat met een gerust hart aan de schrijvers overliet. Er komen trouwens nog meer CDA-wij kso- zen. Op 16 april is Soesterberg aan de beurt, op 14 mei volgt Soestdijk en op 11 juni praat het CDA met Soest-Mid- den. De onderwerpen zijn niet noodza kelijk hetzelfde als tijdens deze eerste aflevering in Soest-Zuid. Langzaam maar zeker komen de voorbereidingen voor de actie "Soest voor kinderopvang in Tuzla" in het beslissende stadium. De offi ciële start vindt plaats op maandag 21 april in het gemeentehuis. Het optreden van het kindercircus "Als- jemenou" - van de kinderen van de Na schoolse Opvang van Het Kasteel en Villa Kakelbont - loopt daarop vooruit. Het circus is naar Soest "gehaald" door de Stichting Kindercentra Soest en is op zaterdag 12 april (16.30 uur) te zien in het Griftland College. Alle inkomsten - ook van de popcorn-verkoop en de kunstveiling door wethouder Blommers - komen ten goede aan de kinderen van Tuzla. Een prachtig begin van alle ac ties! Kaarten voor de voorstelling van het kindercircus zijn te koop bij Het Kasteel, Talmalaan, en Villa Kakelbont, Drie- hoeksweg, voor f 7,50 (volwassenen) en f5,- (kinderen). Telefonisch bestellen kan ook: tel. 6030116. Op maandag 21 april vindt de officiële start van de actie plaats onder voorzit terschap van Eit Algra (Vredesplat- form). Dat gebeurt in de raadzaal van het gemeentehuis. Volgende week volgt nadere informatie over deze bijeen komst. Stroopwafels Intussen komen ook de scholen van Soest in actie. Deze en volgende week zijn tientallen leerlingen van de Soester basisscholen in de weer om hun bijdra ge aan het project te realiseren. Ze ma ken affiches en gedichten, die vanaf 23 april tentoongesteld worden, maar ze gaan ook stroopwafels verkopen. Als iemand door de kinderen wordt aange sproken: meedoen graag, en natuurlijk een of meer pakjes kopen... Centraal informatieadres van de actie "Soest voor kinderopvang in Tbzla" is Joop Vèrdonk, tel. 6022577. Financiële bijdragen zijn welkom op Postbank 4734921 van het Vredesplatform Soest. Op vrijdag 18 april bestaat weer de mogelijkheid pakketten in te leveren voor kennissen in Polen. Dit kan tussen 17.00 en 22.00 uur bij de familie De Groot aan de Di Lassostraat 40, tel. 6024377. De spullen moet goed verpakt zijn, bij voorkeur in een met plastic dichtgeplak te en met stevig touw verbonden, kar tonnen doos. De namen en adressen van de geadresseerde en de afzender moe ten duidelijk leesbaar zijn. Geld toezen den is niet toegestaan, maar behalve le vensmiddelen kunnen er wel bijvoor beeld brieven en tijdschriften in de doos worden gestopt. Het maximale toegestane gewicht is 25 kilo. De kosten zijn 7,50 gulden én een rijksdaalder per kilo. Bij het inleveren van een pakket is men verplicht een le gitimatiebewijs te tonen. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs l verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! BKPtr' Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 plaats Soest adres ALBERT CUYPLAAN woning zeer fraai gelegen, met uitzicht over Molenstraat, 3-kamer- appartement (voorheen 4 kamers) op de 4e woonlaag en berging op de begane grond indeling hal, toilet, ruime woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en doucheruimte algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud. De servicekosten bedragen f 280,- p/m 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom 169.000,- k.k. plaats Soest adres VERLENGDE TALMALAAN woning helft van dubbel woonhuis met inpandige garage op 570 m2 grond. Bouwjaar ca. 1930 indeling nal, toilet, grote kelder, L- vormige woonkamer (kamer en suite), studeerkamer en ruime keuken verdieping 5 slaapkamers zolder met vaste trap en mogelijkheid voor ruime slaapkamer algemeen deze woning dient geheel gerenoveerd te worden HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET INPANDIGE GARAGE Gevraagde koopsom f469.000,- k.k. plaats Soest adres EREPRIJSSTRAAT woning rustig gelegen drive-in woning, tussenwoning, bouwjaar ca. 1970 indeling hal, garage, tuin met blokhut, tuinkamer en slaapkamer met wastafel verdieping woonkamer met open haard, keuken met balkon, toilet. Vanuit de woonkamer een trap naar de 2e verdieping met 2 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud. Oppervlakte ca. 150 m2 algemeen DRIVE-IN WONING j Gevraagde koopsom f275.000,- k.k. plaats adres woning Soest VALERIAANSTRAAT 49 rustig gelegen drive-in senwoning, bouwjaar 1968 Gevraagde koopsom f265.000,-k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën Gaat u de komende week ook allerlei leuke dingen doen met de kinderen? Er is tenslotte altijd een hoop te beleven in deze tijd van het jaar: kermis, Koningin nedag, oude ambachtmarkten bijna iedereen heeft wel een paar dagen vrij. Gezellig! Niet dat onze kinderen de rest van het jaar nou zoveel tekort ko men. Ze vertrekken 's morgens naar een leuke school en een goed uitgerust kin derdagverblijf, eten hun buikjes rond aan gezond en gevarieerd voedsel en de bezitten bergen speelgoed. Voor hun leeftijdgenootjes in de vluch telingenkampen rondom het Bosnische Tuzla ligt dat wel even anders. Vaak hebben ze jarenlang middenin het oor logsgeweld van Srebrenica gewoond; hun vaders, ooms, oudere broers zijn verdwenen - vermoord. Nu wonen ze in erbarmelijke omstandigheden in een ver vreemd gebied dat absoluut niet be rekend is op zoveel extra mensen. Meer dan een miljoen mensen in een stad die oorspronkelijk slechts uit zo'n honderd vijftigduizend inwoners bestond! Wat dat betekent kunnen wij ons maar moeilijk voorstellen. Je moet er geweest zijn om het te begrijpen - zoals Milan, een goede vriend van ons regelmatig als tolk meereisde met Nederlandse televi sieploegen die verslag deden van de oorlog in voormalig Joegoslavië. Hij beschreef de toestand in de vluchtelin genkampen rond Tuzla als "middel eeuws" en "mensonterend". Tientallen mensen opeengepakt in kleine kamers, krioelend van het ongedierte. Koken op een houtkachel die ook voor verwar ming moet zorgen. Kinderen, kleuters nog, die niet alleen hun huis en diverse familieleden zijn kwijtgeraakt maar ook heel direkt zelf bij het oorlogsgeweld betrokken zijn geraakt. "Letterlijk ka potgeschoten, vertelde Milan, vreselijk verminkt en beschadigd. En iedereen heeft ze in de steek gelaten. Ze kunnen nergens heen, hebben geen enkele toe komst. Terug naar huis? Hun huis be staat niet meer, hun dorp is weg. Je kunt in Bosnië honderden kilome ters autorijden zonder een levende ziel tegen te komen. Alles is weg, kapot, overal liggen nog landmijnen. De bui tenwereld denkt dat de oorlog voorbij is en iedereen zijn leven weer kan oppik ken, maar 80% van het land is verwoest Daar valt niet te leven voordat alles weer van de grond af is opgebouwd. De moe ders in de kampen staan overal alleen voor. Tijd en aandacht voor hun kinde ren is er nauwelijks; daarvoor zijn ze zelf te veel beschadigd. Ze proberen alleen van dag tot dag te overleven en zijn aan het eind van hun Latijn. Er moet dus hulp komen, voor de kin deren en voor de moeders, Een plek om te spelen, materialen om mee te spelen, deskundige begeleiding die kan helpen met het verwerken van de oorlogstrau ma's waar alle vluchtelingen mee te ma ken hebben. Die hulp kan er komen maar dat kost geld. Die hulp kost ons, Nederlanders, "alleen maar" geld. Ik kan in niemands portemonnee kijken en roepen dat we allemaal geld moeten geven. Ik kan alleen maar zelf bedenken dat mijn kinderen straks op de kermis wel met een rondje draaimolen minder toekunnen zodat ik een rijksdaalder naar Tuzla van sturen. Naar al die vrou wen zoals ik: gewone moeders met kin deren die buiten hun schuld in de grootst mogelijke ellende terecht zijn gekomen. Want ik kan Milan's laatste woorden maar niet uit mijn hoofd zetten: "Soms wilde ik een reis naar Bosnië afzeggen, dan durfde ik er niet meer naar toe. Ie dere keer denk ik weer alle ellende wel meegemaakt te hebben, maar elke reis blijkt de toestand weer erger te zijn ge worden. Als er nu niets gebeurt, als er geen buitenlandse hulp geboden wordt, dan zie ik het heel somber in. Dan zijn het land en de mensen ten dode opge schreven". Birgit Gantzert (Comité van Aanbeveling) De oproep tot een patiëntenboycot van ziekenhuis Eemland hoeft niet te worden gerectificeerd. Dit heeft de President van de Arrondisse mentsrechtbank in Utrecht vorige week besloten. Directeur Hans Blauwbroek van het Patiëntenplatform hoeft zijn uitspraken dus niet terug te nemen en te rectifice ren. Blauwbroek had in februari bij ver schillende gelegenheden opgeroepen de afdeling gynaecologie/verloskunde van ziekenhuis Eemland te mijden. Dit naar aanleiding van een groot aantal klach ten van patiënten. Het ziekenhuis span de een kort geding aan en eiste dat Blauwbroek zijn woorden in het open baar zou terugnemen. Het ziekenhuis is zeer teleurgesteld over de uitspraak van de rechter, omdat deze onzekerheid met zich meebrengt voor de ziekenhuizen in Nederland. "Dit be tekent dat voor ziekenhuizen een posi tief oordeel door de Inspectie over de kwaliteit van de zorg niet volstaat. Een Patiëntenplatform kan dit oordeel naast zich neerleggen en zonder gedegen on derzoek een ziekenhuis negatief beoor delen en daarmee grote schade toebren gen," aldus de Eemland-directie. Het wijst erop dat de Inspectie, de Ne derlandse Vereniging voor Gynaecolo gie en Obstetrie en de regionale huisart sen en verloskundigen wel positief had den geoordeeld over Eemland. Directeur B.T. Sikkens van het Amers- foortse ziekenhuis heeft zijn functie vrij dag, naar zijn zeggen om persoonlijke redenen, neergelegd.

Soester Courant | 1997 | | pagina 5