Muzikaal hoogstandje in 'De Vijverhof Twee kampweken op De Vrije Teugel nieuws Twee zwa, Luchtva 1 CULTUUR WELZIJNI Ria de Vries exposeert werk in eigen huis Nieuws van de bibliotheek Nieuw 'overdagkoor' Soest start morgen in C-drie GROENEyELD aruóKXK De Gulle Glimlach speelt 'Zwendel voor beginners' Wie van Soest houdt leest de Soester Courant WOENSDAG 16 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 10 Kleuteropera:1 Beren, beren, beren!' Jongerentheater van C-drie gaat spelen in Berlijn Actieve vakantie voor kinderen in juli en augustus Schilderijen en beelden stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de nieuwe cd's Percussieworkshop in Artishock Kampioenschap klaverjassen in Overhees iR^pl/I/lNKEL Potten en vazen Voorlopig als dameskoor GROEI BLOEI SOEST I Bloemsierkunst in Groeneveld Derde Gorterlezing in kasteel Groeneveld Colenso Consort geeft concert op zondag 20 april Het wandelseizoen is geopend Op 26 en 27 april in De Schoof In wapenkamer Soesterberger rai verkeersbord na nuttigen van drai TURNEN KORFBAL Opening doo L DRIE Cultureel Centrum Willaertslraat 40. lel. 602 21 88 Woensdag 23 april Beren, beren, beren!" is een kinderope ra met een echte ouverture, gevolgd door solo's, duetten en recitatieven als in de traditionele opera. Theater Van- denbulck wil met deze heuse opera voor de allerkleinsten eens iets anders voor zetten dan de gebruikelijke kinderdeun tjes. Het verhaal van "Beren, beren, beren!" is opgedeeld in drie delen. Deel 1 gaat over twee beren, een grote en een klei ne beer. Ze wandelen door het bos. De kleine beer hoort steeds weer nieuwe geluiden. Te beginnen met slif, slaf, slof. Het blijken zijn eigen stappen te zijn. Dan hoort hij een sip, sop, sijpelaar. Het blijkt het water te zijn. In deel 2 komen de indianen. Ze,zijn niet bang voor de niet bang voor de be ren. Ze verjagen de houthakkers. In het laatste deel gaan vader en dochter op berenjacht. Ineens komen ze oog in oog te staan met de grote beer. De dappere vader en dochter rennen terug door de grot, het bos, de storm, het water, het gras en duiken thuis veilig onder de de kens. Nooit gaan ze meer op berenjacht! Theater Vandenbulck gebruikt als inspi ratiebron muziek en theater van de 20e eeuw. De voorstelling wordt gespeeld door twee zangers, een tenor en so praan, en een pianiste. Geschikt voor kinderen van 3 tot 8 jaar. Aanvang 14.00 uur. Toegang: f 7,50/f 10,- (vol wassenen). Scène uit "Beren, beren, beren!" Op uitnodiging van het Kreativhaus uit Berlijn gaat de cursusgroep jongeren theater van C-drie een stuk spelen tij dens de Europese Jeugdcultuurweek van 5 tot en met 10 mei a.s. Tijdens dit festival spelen jongerengroepen uit alle landen van de Europese Unie. De Ber- Iijnse regering is de voornaamste subsi diegever. De begeleiders van de C-driegroep, Ti- mon Blok en Jacques Janssen, gaan workshops verzorgen voor de deelne mende jongeren. De deelname van cul tureel centrum C-drie aan de cultuur- week is een resultaat van een studiereis die de cursusprogrammeur en de direc teur samen maakten in Berlijn. Het zondagmiddagconcert dat de KBO Soest/Soesterberg afgelopen zondag 13 april presenteerde, is een groot succes geworden. De grote zaal van De Vijverhof was tot de laatste plaats bezet toen het Kon. Mannenkoor Krommenie om half drie de middag opende met een tweetal werken van Schubert. Het koor begon aarzelend maar dit moet grotendeels aan de slechte akoes tiek worden toegeschreven. Allengs groeide het koor in het Russisch Avond gebed en het Priesterkoor van Mozart. Een klaterend applaus na het Jagerchor en een studentenpotpourri besloot het eerste gedeelte van dit optreden. Daarna was het de beurt aan de ge mengde kerkkoren van Soest Zuid en Soestdijk die door dirigent Theo Hali waren omgevormd tot één homogeen koor, dat flitsend uit de startblokken kwam met twee lichte werkjes uit het mondiale oeuvre. Begeesterd en vol overgave wist men de zaal in vervoering te brengen. Het Benedictus en Agnus Dei uit de Messe Brève van Ch. Gou- nod werd met routine gezongen. Na de pauze bleken beide Soester koren goed in elkaar geïntegreerd te zijn. Het koor maakte vooral indruk met een werk van Rathbone: "Rejoice in the Lord". Forto beginnend, dalend tijdens de middenpassage tot een fluiterend pianissimo en aan het eind zwellend tot een fortissimo. Hierin was de hand van vakman Theo Hali kenbaar. Het Kon. Mannenkoor Krommenie liet daarna horen zeer veelzijdig te zijn. Na een operawerk van Mozart volgden en kele lichte werken waaronder de Flieger Marsch van Dostal, dat veel bijval uit de zaal oogstte. Tot slot werd een toegift af gedwongen: Het concert bereikte zijn hoogtepunt toen alle koren gezamenlijk tot slot het "Tollite Hostias" van C. Saint Saëns zon gen. Een staand applaus beloonde de meer dan 100 zangers en zangeressen aan het einde van de middag voor de geleverde prestaties. Naast de grote prestatie van dirigent Theo Hali mag niet onvermeld blijven de uitstekende begeleiding op de vleugel door de heren Piet Tromp (mannenkoor) en Pim Ver donk (gemengde koren). Kinderen van vijf tot en met twaalf jaar kunnen in de zomervakantie deelnemen aan de kampweken die De Vrije Teugel traditioneel organi seert. Dit jaar zijn de weken van 21 tot en met 26 juli en van 4 tot en met 9 augustus. Per week is plaats voor maximaal vijf tig kinderen, zodat iedereen goed tot zijn recht komt en alles overzichtelijk blijft. Elke kampweek begint 's maan dags om 12.00 uur en duurt tot de za terdag daarop (12.00 uur). Overnacht wordt er in tenten op het terrein. Als de deelnemers niet de beschikking hebben over een tent, kunnen ze bij iemand anders in de tent of in één van de ge bouwen van het kinderparadijs slapen. De leiding van De Vrije Teugel en een groot aantal vrijwilligers zorgen er geza menlijk voor dat de kinderen worden beziggehouden. Op het gevarieerde pro gramma staan onder meer dieren ver zorgen, boodschappen doen met de huifkar, knutselen, schminken, een spannend bosspel, een leuk spel in de Lange Duinen, kampvuurtje stoken, sportactiviteiten, de kinderdisco én na tuurlijk helpen bij het afwassen en af drogen. Op de laatste avond (vrijdag) van de kampweek mogen familieleden getuigen zijn van de traditionele bonte avond. De volgende dag kunnen de kin deren tussen 11.00 en 13.00 uur worden opgehaald. In haar huis aan de Larixlaan 13 heeft Ria de Vries-Schreuder uit Soest een expositie ingericht van re cente kunstwerken. Het gaat met name om schilderijen en beelden van haar hand. Ria de Vries deed ervaring met beeld houwen en schilderen op tijdens cursus sen in C-drie en ontwikkelde zich steeds meer in abstracte richting. Ze heeft haar werk een aantal jaren geleden al eens tentoongesteld in het gezondheidscen trum de Bundeling in Soest-zuid. Sindsdien is ze verder aan de slag ge- Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Vera Mann. Van de Engelse versie zijn een nummer van het trio Eter- nal en van Bette Midler. 00 Strawinsky, Igor - Histoire du soldat. Strawinsky schreef in 1918 samen met de Zwitser Ramuz aan dit pro ject. De uitvoering staat onder lei ding van Shlomo Mintz. 78 Together forever: 36 romantic duets to fly away. Dubbel-cd met duetten van o.a. Celine Dion en Peabo Bryson, Joe Cocker en Jennifer Warnes en Billy Preston Syreeta. 78 U2 - Pop. De leden van de groep U2 vermen gen op deze cd hun specifieke stijl met eigentijdse invloeden uit de techno en hiphop-wereld. Gelukkig doen zij dit met mate zodra er voor de doorgewinterde U2-fans nog zeer veel te genieten overblijft. 64 Adiemus - Cantata tnundi. De klank van de groep Adiemus valt nog het beste te vergelijken met die van Clannad en Enya. Het is mooie dromerige en mysterieus klinkende muziek waar de engel achtige zang van zangeres Miriam Stockley zeer aan bijdraagt. 78 Bettie Serveert - Dust bunnies. De Nederlandse popgroep Bettie Serveert zorgde in 1992 met de cd "Palomine" voor één van de mooi ste cd's van eigen bodem. Op deze nieuwe cd zijn opnieuw sprankelen de en zeer verzorgde songs te ho ren. Opvallend is daarbij het fraaie stemgeluid van Carol van Dijk. 78 Eternal - Before the rain. Dit Engelse damestrio veroverde Nederland op slag met deze afwis selende cd in de rhythm and blues- sfeer. Het nummer "Don 't you love me" is momenteel de bekendste song van de cd. 73 Fygi, Laura - Whatch what hap pens. Op haar nieuwe cd zingt de Neder landse jazz-zangeres Laura Fygi be kende composities van Michel Leg rand. Dit resulteert in een cd van internationale allure gevuld met bij zonder sfeervol gezongen filmmelo dieën. 70 Hooker, John Lee - Don't look back. Onnavolgbaar in de blues is John Lee Hooker: een inmiddels 80-jari- ge legende. De cd bevat vrijwel uit sluitend eigen composities van John Lee Hooker zelf en vier duetten met Van Morrison. 68 Klokkenluider van de Notre Dame. Bijna van elke nieuwe Disney-film verschijnt onmiddellijk een Neder landstalige soundtrack. U hoort de stemmen van o.a. Bill van Dijk en Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest; tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. gaan. Zo deed ze mee aan een master- class-sessie in Amsterdam, waar ze les kreeg van verschillende docenten, en aan een cursus steenhouwen. In haar schilderijen is vooral het abstracte kleu renspel opvallend, omdat het zich uitste kend laat combineren met stemmingen en gevoelens. Sommige schilderijen zijn voorzien van door Ria zelf ontworpen en vervaardigde aluminium lijsten. De beelden zijn vaak figuren in een moderne vormgeving. Ze worden zowel binnen (chamotteklei, brons en was) als buiten (gips, steen en chamotteklei) geëxposeerd. De wassen beelden kun nen in brons gegoten worden. De expositie wordt op zondag 13 april van 15.00 tot 17.00 uur geopend en duurt tot en met 11 mei. De openings tijden zijn: vrijdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. "Op ontdekkingsreis door ritmeland" is de titel van een workshop onder de en thousiaste leiding van percussionist Dick Verbeek. Men kan er kennismaken met diverse ritmes en stijlen uit verschillen de landen en culturen. Gevoel voor maat en ritme is wel handig maar niet noodzakelijk. Er wordt gewerkt op verschillende in strumenten, waarvan er voldoende aan wezig zullen zijn, maar natuurlijk kan iedereen zijn eigen slaginstrument mee brengen. De workshop wordt gehouden in een serie van acht, telkens op dinsdagavond, te beginnen op 20 mei. De groep be staat uit 12 personen en er zijn nog en kele plaatsen vrij. Inlichtingen bij: Annelies Ekeler, tel. 6032978. Op vrijdag 2 mei wordt in De Vijven hof het Soester klaveijaskampioen- schap gehouden. Iedereen vanaf 16 jaar kan meedoen aan het toernooi in het dienstencentrum aan de Klarinet. Behalve de wisseltrofee zijn veel prij zen te winnen, waaronder een negen- delige tuinset. Ook wordt een loterij gehouden. Leden en donateurs van de wijkver- eniging Overhees kunnen meedoen voor 7,50 gulden, anderen moeten een tientje betalen. De aanvang van het klaverjaskampioenschap is 20.00 uur, maar de deelnemers wordt ver zocht uiterlijk een kwartier voor aan vang aanwezig te zijn. Het aantal plaatsen is beperkt. Voor inschrijving kan men contact opnemen met Koos Frans, tel. 6019517. Het is verboden dat de kinderen zelf snoepgoed of zakgeld meenemen. De Vrije Teugel zorgt voor eten, drinken, snoep en activiteiten. De kosten zijn afhankelijk van het inko men van de ouder(s). Iemand met een minimum-inkomen betaalt 190 gulden, iemand met een normaal inkomen 250 gulden en iemand met een hoog inko men 325 gulden. Het kinderparadijs vraagt niet om een loonstrookje, maar vertrouwt erop dat de ouders de bijdra ge naar vermogen voldoen. Mensen, voor wie de tarieven alsnog te hoog zijn, kunnen hierover in contact treden met directeur Leo van den Berg van De Vrije Teugel. Bij hem kan men zich ook opgeven voor de kampweken. Dit kan telefonisch, tel. 6018136, en per fax, tel. 6029963. De inschrijving is pas geldig, zodra de eerste 50 gulden is overgemaakt op gi ronummer 4496858 t.n.v. Kinderpara- dijs De Vrije Teugel te Soest. Vooraf gaande aan de kampweken wordt een introductie-avond voor de ouders ge houden. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In de Wereldwinkel kunt u vaak heel mooie potten of vazen aantreffen. Niet altijd, want het blijft moeilijk steeds weer nieuwe exemplaren aan te schaf fen. Een speciaal type pot is die uit Mexico, uit Oaxaca. Het zijn met de hand gevormde potten die door vrou wen uit Atzompa en Coyotopec, twee dorpen uit de deelstaat Oaxaca, in Mexico worden gemaakt. Als grondstof gebruikt men terracotta potaarde. Voor het bakken wordt de huid van elk product op een speciale manier gepolijst. Het bakken gebeurt in dichte ovens, die half of meer onder de grond worden gebouwd. Omdat tijdens het bakken de onwerking van de zuur stof wordt vermeden, is het bakproces oxyderend, waardoor de producten hun specifieke zwarte kleur krijgen. Na het bakken worden de potten of vazen met was nagewreven. De pottenbakkers in Mexico leggen iets van zichzelf in elk product. Daardoor zijn de ontwerpen levendig en blijven ze altijd een zekere vorm-spanning behou den. De potten verdragen geen vorst of overmatige invloed van regen. Voor het waterdicht maken moet de binnenkant met waterglas worden behandeld. Het blijft een uniek geschenk of een unieke aanwinst, zo'n pot of vaas uit Mexico. Zieker als men er bij mag be denken dat de maker een goede prijs heeft ontvangen, en heel terecht. U kunt ze vinden in de Wereldwinkel, Steen hoffstraat 9a, Soest. Dagelijks, behalve maandag, open van 09.30 tot 17.00 uur. Morgenochtend - donderdag 17 april - vindt vanaf09.30 uur de eer ste repetitie plaats van hét nieuwe "overdagkoor" in Soest, een initia tief van Norien Siemons, Voorlopig hebben zich, na de oproep in o.a. deze krant, vooral dames aange meld. Volgens Norien is dat op zichzelf geen bezwaar, omdat een dameskoor ook erg leuk is, maar ze mikt toch uit eindelijk op een gemengd koor. Bassen en tenoren zijn dus meer dan welkom. De meeste leden - er zijn er inmiddels ca. vijftien - zijn in de leeftijdsgroep van boven de veertig. Norien wil ook graag het misverstand de wereld uithelpen dat het overdagkoor vooral iets zou zijn Noord-Franse tuinen De lezing van deze maand loopt voor uit op de reis die Groei Bloei volgend seizoen hoopt aan te bieden. Dit zal een 5-daagse reis naar Noord-Frankrijk wor den. De schitterende dia's die mevrouw Groot-Geritsen vanavond zal tonen zijn gemaakt door Teun van Galen, die het landgoed Bingerden beheert, bekend van de Internationale Kwekerijdagen. De "diareis" gaat o.a. naar les Jaidins de Valloires, waar in de thematuinen opval-, Iend veel rozen te bewonderen zijn, Ie Jardin du Vasterival en de Tfiin van Mo- net naar St. Jean de Beau Regard, een oud landgoed waar een traditionele moestuin in perfecte harmonie is met de siertuin. Datum: 16 april; Plaats: EHBO ge bouw, Parallelweg. Aanvang: na de al gemene ledenvergadering, 20.30 uur; Kosten: leden gratis, niet-leden f 3;00. KASTEEL BAARN NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 46 De eerste plannen en besprekingen zijn alweer rond om de tentoonstelling "Bloemkunst '97 - Afscheid van de zo mer" dit jaar in kasteel Groeneveld te Baarn nog grootser en verrassender te maken dan vorig jaar. Reserveer daar om nu reeds een bezoek aan deze unie ke presentatie, die straks van 13 tot en met 21 september zal worden gehouden. Een van de laatste particuliere presen taties, waar de commercie geheel buiten de deur is gehouden. Een afscheid, dat overigens gelijkertijd een nieuw begin aankondigt. Ook nu weer bedacht en vormgegeven door wereldkampioen bloemschikken Xander Zijlmans, met medewerking van tientallen (meest jon ge) kunstenaars op zowel bloemgebied als beeldende kunst. 4 april 1997 Kasteel Groeneveld organiseert tot in het jaar 2000 tien bijzondere poëziele- zingen. In de lente en in de herfst van ieder jaar, worden dichters uit het Ne derlandse en Vlaamse taalgebied uitge nodigd die opvallen door de manier waarop zij kijken naar de natuur en het leven om hen heen en de manier waar op zij hun waarnemingen verwoorden. Zij worden geïnterviewd en lezen uit eigen werk. Actrice Ineke Holzhaus presenteert samen met pianist Polo de Haas een selectie gedichten van de meest lyrische Nederlandse dichter: Herman Gorter. Daarnaast staat er ie dere avond een modern werk uit de eigentijdse pianoliteratuur op het pro gramma. Willem van Toorn opende de reeks poë- zielezingen met de dichters Rutger Kop land en Esther Jansma. Tom van Deel sprak met J. Bernlef en Eva Gerlach tij dens de tweede Gorterlezing. Op zaterdag 3 mei, om 20.00 uur, gaat literair journaliste en recensente Mirjam van Hengel (geb. 1967) in gesprek met de dichters Adriaan Morriën (geb. 1912) en Herman de Coninck (geb. 1944). Het thema van deze derde Gorterlezing is "Observatie en Vertaalslag". Aan vang: 20.00 uur. Toegang: f 25,-. Reser veren: tel. 5420446. Het Soester ensemble Colenso Consort geeft op zondag 20 april een concert in de hervormde kerk van Kortenhoef. Het ensemble bestaat uit zestien geschoolde amateurmusici en beschikt over een vol ledige strijkersbezetting, aangevuld met twee fluiten, een blokfluit en een klave cimbel en staat onder leiding van de in Nederland woonachtige dirigent Grego- ry Hubert. Uitgevoerd worden het vier de Brandenburgse Concert van Bach, Ouverture en dansen uit de opera 'Al- cina' van Handel en het beroemde dub belconcert voor blokfluit, fluit en strij kers van Telemann. Een toegangsbewijs voor het optreden van Colenso Consort, dat om 15.00 uur begint, kost 15 gulden (cjp/65+ 12,50 gulden). Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. Te zien en te horen is Colenso Consort ook op zaterdag 3 mei. Dan verleent het Soester ensemble medewerking aan een benefietconcert in de Pauluskerk in Baarn. voor "ouderen". Zowel mannen als vrouwen van elke leeftijdscategorie zijn van harte welkom. Het lidmaatschap kost f 75, - voor tien keer. Wie belangstelling heeft kan het beste even bellen met Norien, tel. 6031358, of morgen gewoon even een kijkje nemen in de grote zaal van C- drie, tussen half tien en elf uur. 'Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 De VW/ANWB-Soest is ook dit jaar ieder weer van dienst met het verschaf fen van informatie over de wandelmo gelijkheden in de regio en in de rest van Nederland. 1) Allereerst aandacht voor de nieuwe Wandelgids Utrecht en 't Gooi, een boekje met 16 wandelingen, van Abc oude tot Veenendaal en van Laren tot Oudewater. De meeste wandelingen zijn tussen de 10 en 15 km lang. Het zijn al lemaal lussen, dus men is na voltooiing van de wandeling weer op het begin punt. Allerhande informatie wordt ge geven over het landschap. Kaartjes en routebeschrijvingen zorgen ervoor dat men de juiste route loopt; een groot deel van de routes is gemarkeerd. 2) Voor lange-afstand-wandelaars heeft de WV/ANWB-Soest een keur aan prachtige wandelingen in boekjes te bie den. Op de Overzichtskaart (prijs f 5,95) staan alle routes (LAW's) aange geven. Het Pieterpad (van Pieterburen tot de St. Pietersberg bij Maastricht) en het Heuvelrugpad (Lage Vuursche - Bennekom) behoren tot de bekendere LAW's, ook het Zuiderzeepad (langs de oude pittoreske plaatsjes) of het Flevo- pad (Muiden - Steenwijk), het Water land-pad (Muiden - Bergen op Zoom), het Lingepad (Leerdam - Nijmegen en het Gelrepad (Ede - Enschede). De routes zijn in beide richtingen beschre ven, er wordt informatie gegeven over bereikbaarheid per openbaar vervoer, over de overnachtingsmogelijkheden en over landschap, wetenswaardigheden, bezienswaardigheden e.d. De prijzen van deze LAW-gidsen variëren van f 17,50 tot f 34,50. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 17 april 'Verhangnis' De camera van de regisseur Fred Kele- men betrapt Russische emigranten in Berlijn op uitgebluste melancholie. Niet geschoten op exotische locaties, er is niet geëxperimenteerd met vorm, de film toont het leven zoals het is. Dit in trigerende speelfilm-debuut heeft al ver scheidene filmfestivals aangedaan en dat is niet slecht voor een eindexamenfilm. De beelden zijn merkwaardig rauw, dit komt doordat er eerst op video is opge nomen en dit is later met een 16mm camera van de monitor gekopieerd. Een Rus en een huilende accordeon. De camera blijft hangen bij de muzikant die wordt aangesproken door een zuidelijk type. Dit blijkt een Argentijn te zijn, die hem vraagt mee te gaan naar zijn huis. Daar blijkt dat hij heimwee heeft en hij verlangt derhalve naar tango's, uren achter elkaar. De botte manier waarop hij de Rus behandelt belooft weinig goeds voor de rest van de film. Wanneer de muzikant op pad gaat met zijn zuur verdiende geld, volgt de camera bijna al zijn handelingen in real-time. Een par tijtje pool, een biertje drinken, minuten lang. De kijker begint zich af te vragen hoe die Rus in Berlijn is beland. Was het leven in Rusland dan nog uitzichtlozer? Door deze trage manier van filmen wordt de kijker aan het denken gezet. Het tweede deel van de film volgt een vrouwelijke kennis van de Rus waarmee een geheel nieuwe problematiek van het eenzame bestaan aan bod komt. Seks is een middel waarmee sommige vrouwen naar genegenheid zoeken, maar tragi- scherwijs is seks dan ook het enige dat ze ervoor terug krijgen. Ook deze beel den roepen vragen op. Waarom doet ze zich dit aan? De film eindigt niet met een happy end maar toch minder hope loos dan je zou verwachten. De dood zit ze op de hielen, maar die oplossing is ze niet gegund, ze moeten doorleven met elkaar. Kelemen is beïnvloed door het Boed dhisme, in de film is hij erin geslaagd om deze filosofie (mensen lijden, via reïncarnatie blijft dat leed eeuwig be staan, ontsnappen aan dat lijden kan door goede daden te verrichten) om te zetten in een modern document. In een interview verklaarde hij: "Je moet trach ten te ontsnappen aan de vicieuze cirkel van het bestaan, maar het is zo moeilijk om het goede te doen op het goede moment. Het probleem is dat je altijd het verkeerde doet. En dat laat ik zien in mijn film". Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. J SOE In het weekend van 26 april geeft toneelgroep de "Gulle Glimlach" twee uitvoeringen van het blijspel "Zwendel voor beginners", in De Schoof aan de Molenstraat. Dit blijspel speelt zich af in huize Bale, waar het weer eens een keer "prijs" is. Nadat oma met veel succes heeft mee gedaan aan een playbackshow werpt vader zich op als haar manager en sleept zijn "talent" langs het gehele Nederland se bejaardenhuizen- en buurtverenigin gencircuit om het grote geld binnen te halen. Dat dochter Petra wil gaan sa menwonen met een veel oudere man en dat dochter Diane met een goeroe aan papt lijkt hem niet meer te interesseren. Dit tot grote ergernis van moeder. Als dochter Diana haar goeroe voor altijd wil volgen en moeder dreigt om met haar mee te gaan, grijpt vader in. De rollen in dit stuk worden neergezet door: Herma Kamphorst (moeder Kit- ty Bale); Wim Schelle (vader Huub Bale); Marja van Slooten (oma); Linda van Katwijk (dochter Petra); Cisca Zwiep (dochter Diane); Gerald Bos boom (goeroe); Ed Scheffer (politie-in- specteur); Elly de Visser (Liesbeth); Vera van Katwijk (Ingrid). De regie is handen van Jan Vermeer. De opvoeringen zijn in gebouw De Schoof, Molenstraat 142, op zaterdag 26 april om 20.00 uur en op zondag 27 april om 14.00 uur. De toegangsprijzen bedragen f 7,50 en f 5,- voor 65-plus. Debuut Toneelgroep "De Gulle Glimlach" is De spelersgroep voor "Zwendel voor beginners" van De Gulle Glimlach. enkele jaren terug ontstaan vanuit een SWS-cursus toneelspelen. Vanuit de cursusvorm werd gewerkt naar een uit voering, een aantal malen met veel suc ces. De huidige groep bestaat uit en thousiaste cursisten van vorige jaren, aangevuld met een relatief groot aantal nieuwe gezichten. Zij maken met dit stuk hun debuut in de Soester toneelwe reld. De groep heeft de ambitie om vanuit het cursusconcept verder te bouwen aan een toneelgroep met een eigen identiteit. Hiertoe ziet de Gulle Glimlach graag nieuwe spelers/cursisten toetreden. Bij voldoende leden ligt het in de bedoeling per jaar een tweetal stukken te brengen. De groep repeteert elke donderdag avond in De Schoof van 20.00 tot 22.15 uur. Iedereen die interesse heeft is daar te allen tijden van harte welkom. Talent? Bij het werven van nieuwe leden wordt vaak het argument gehoord "dat kan ik niet" of "dat durf ik niet". Het tegen argument is dan "iedereen kan het". Zoals met alles ligt ook hier de waar heid in het midden. Enige mate van ta lent en durf is handig, maar hiervan hebben de meeste mensen meer in huis dan zij vermoeden. Het spelenderwijs leren van een aantal vaardigheden, het zich bewegen en presenteren in het openbaar, heeft een positieve invloed op de persoonlijke ontwikkeling. Daarnaast is het heel leuk om samen met anderen creatief bezig te zijn en te bouwen aan het neerzetten van een goed stuk, waar mee weer veel anderen mee worden ge amuseerd. Informatie over de Gulle Glimlach: Herma Kamphorst, tel. 6011347, of Wim Schelle, tel. 6010360. Woensdag 9 april was er ev< niek op de vliegbasis Soeste toen twee keer achter elkaar werd geslagen. De eerste ket wege een explosie in een wa| mer, waarbij twee gewonden en kort daarop een 'crash-; van een Fokker 60 vliegtuig. In een wapenkamer van een e van de Koninklijke Marechausse vliegbasis Soesterberg bevond twee beroepsmilitairen, toen onbekende redenen een explo: stond. Volgens niet bevestigde b wordt gedacht aan de explosie zogenaamde anti-persoonsmij werd een handgranaat genoem de explosie daarvan heeft een tere en negatieve uitwerking. Onmiddellijk werd een 37-jarig- meester per ambulance naar hel misch Ziekenhuis Utrecht (AZ gebracht, waar men constate< zijn linkerduim was afgerukt, jarige collega werd met de trai naar dit ziekenhuis in Utrecht waar een arm werd geamput» districtsrecherche van de Koi Marechaussee stelt een technisc zoek in en kon over de oorzaa explosie nog geen nadere med( doen. Crashalarm Een Fokker 60 vliegtuig van de lijke Luchtmacht, ingezet voor pen van leden van de Mobiel» Een 25-jarige inwoner van Sc is zaterdagnacht om half één ii ning aangehouden. Hij zou ee der op de Professor Lorents zijn auto tegen een verkeers gereden. De politie slaagde er het spoor te komen en gaf he blaastest een proces-verbaal verbod van acht uur. Op 8 april heeft Laetitia haai onderlinge wedstrijden gehou sportzaal van het dorpshuis "I waren veel familieleden en I lenden. Er werd in twee hoe geturnd die weer onderverd» in 4 groepen. De uitslag van c lingc wedstrijden was als vol Groep 1: 1. Sharonne Tamm nand van Doesburg; 3. Fabi quenie. Groep 2: I. Frank St Fay de Schepper; 3. Ischs Groep 3:1. Yvette Barink; 2. Marquenie; 3. Patty Ligtvoe 1. Renske van Westrenen; 2. Marquenie; 3. Christian Be 1: 1. Bo de Schepper; 2. 1 Bruin; 3. Melissa Miltenburj 1. Charlène Miltenburg; 2 Dutscher; 3. Jasmin van 1 Groep 3: 1. Fabiënne Bude van der Lee; 3. Marianne E Groep 4: 1. Vincent Roke Dekker; 3. Kennard Dutche KVO moest van Revival win te degraderen. Revival nar sprong en kon die uitbouv Na de thee werd het zelfs KVO los kwam. Maar het g ineens heel goed en werd 5- op winst. Vervolgens ginj neer en zo werd de eindst; reikt. Het gelijkspel was n om niet te degraderen. Doelpunten werden gesi Mien Driessen (3), Rob d Erwin Zweerink (2) en Fol Overige uitslagen: KVO 2 - f 17; KVO 3 - Reflex 2 11-8; 1 10-4; Spirit 5 - KVO 5 17-1; - KVO BI 3-11; KVO Cl -1 KVO Dl - Meeuwen D2 0-0; - KVO D2 2-0; DWS F1 - K> Op 17 april opent pres teur J.M. Schröder vai om 16.00 uur in h< Luchtvaart Museum c 'Luchtschappen' van luchtvaartschilder L.j Hof (1933). De tentoo staat uit meer dan 30 k Het jaar 1944 betekend- Hof de ommekeer. Aan ht jaar vond hij namelijk op plaats van de Royal Air F je 'How to draw planes', de Britse luchtvaartsc Wootton. Het tekenen v die hij zag vliegen, werd c fanatiek beoefende bezi uitmonden in een passie vaartschilderkunst. Pas ir de tachtiger jaren ging hij en olieverfschilderijen, kunst nog meer tot uitin; Van 't Hof spreekt zelf c sphappen', omdat hij bij2 is door wolkenluchten e diepte en ruimte. Veel v boeid door zijn werken werkomgeving op treffe vast te leggen. Zijn ku men veel in gebouwen iandse Luchtvaart, maar lieren.

Soester Courant | 1997 | | pagina 10