SOESTERBERGSE 1 BINNENKORT IN SOESTERBERG 1 Twee zwaargewonden bij explosie Luchtvaartschilderijen in Museum Onvrede bewoners in Plesmanstraat Programma Koninginnedag Straten volleybaltoernooi nadert z'n ontknoping 6027493 In wapenkamer van vliegbasis Soesterberg Soesterberger ramt verkeersbord na nuttigen van drank Slang oorzaak van eenzijdig ongeval TURNEN KORFBAL Oranjeboekje toch huis-aan-huis Opening door directeur Schröder van Martinair Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening TENNIS Alta te sterk voor Soesterberg Aantal inwoners van Soesterberg naar hoogtepunt Vooral parkeergedrag straatgenoten is doorn in het oog ALLEEN BIJ KLAREN TROMR Wij maken er meer van! C- w _iN KLAREN 0TROMP Vrijmarkt jeugd op Koninginnedag met Stichting Jeugdwerk Kennismaking met de natuur Agenda OURANT WOENSDAG 16 APRIL 1997 Correspondentie-adres:\ P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg J Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest P tel. 035 - 602 18 41 Woensdag 9 april was er even pa niek op de vliegbasis Soesterberg, toen twee keer achter elkaar alarm werd geslagen. De eerste keer van wege een explosie in een wapenka mer, waarbij twee gewonden vielen en kort daarop een 'crash-alarm' van een Fokker 60 vliegtuig. In een wapenkamer van een eenheid van de Koninklijke Marechaussee op de vliegbasis Soesterberg bevonden zich twee beroepsmilitairen, toen om nog onbekende redenen een explosie ont stond. Volgens niet bevestigde berichten wordt gedacht aan de explosie van een zogenaamde anti-persoonsmijn. Ook werd een handgranaat genoemd, maar de explosie daarvan heeft een veel gro tere en negatieve uitwerking. Onmiddellijk werd een 37-jarige wacht meester per ambulance naar het Acade misch Ziekenhuis Utrecht (AZU) over gebracht, waar men constateerde dat zijn linkerduim was afgerukt. Zijn 35- jarige collega werd met de trauma-heli naar dit ziekenhuis in Utrecht vervoerd, waar een arm werd geamputeerd. De districtsrecherche van de Koninklijke Marechaussee stelt een technisch onder zoek in en kon over de oorzaak van de explosie nog geen nadere mededelingen doen. Crashalarm Een Fokker 60 vliegtuig van de Konink lijke Luchtmacht, ingezet voor het drop pen van leden van de Mobiele Brigade Een 25-jarige inwoner van Soesterberg is zaterdagnacht om half één in zijn wo ning aangehouden. Hij zou een uur eer der op de Professor Lorentzlaan met zijn auto tegen een verkeersbord zijn gereden. De politie slaagde erin hem op het spoor te komen en gaf hem na een blaastest een proces-verbaal en een rij verbod van acht uur. boven de Leusderheide, taxiede over de rolbaan toen de bemanning rook uit één van de motoren zag komen. Ze brach ten het toestel onmiddellijk tot stilstand en verlieten het vliegtuig. De brandweer van de vliegbasis en die van de Vrijwil lige Brandweer Soesterberg werden di rect ingezet om een eventuele brand te blussen. Na een paar minuten was de rookont wikkeling verdwenen en werd de assis tentie van de gealarmeerde hulpverle ningseenheden weer ingetrokken. Na onderzoek bleek dat een kleine techni sche storing de oorzaak was van de rookontwikkeling en na proefdraaien kon de Fokker 60 zijn luchtweg vervol gen. Voor alle zekerheid werden de le den van de Mobiele Brigade uit een an der gecharterd toestel van de Koninklij ke Luchtmacht gedropped. Een slang op de achterbank kan ge vaarlijk zijn, ook als hij niet giftig is. Een negentienjarige vrouw uit Soesterberg kan er inmiddels over meepraten. Zij reed in haar auto over de Oude Tempellaan met op de ach terbank een slang. Het ongeveer een meter metende reptiel zat in een zak, maar stak zijn kop eruit. De bestuur ster wilde daarop de slang terug in de zak duwen, lette dus even niet op de rijbaan en botste pardoes tegen een geparkeerde auto. Deze is eigendom van een 55-jarige Soesterberger. De schade was aanzienlijk, want beide voertuigen moesten worden weggeta- keld. Op 8 april heeft Laetitia haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehouden. In de sportzaal van het dorpshuis "Burgstede" waren veel familieleden en belangstel lenden. Er werd in twee hoofdgroepen geturnd die weer onderverdeeld waren in 4 groepen. De uitslag van deze onder linge wedstrijden was als volgt: Groep 1: 1. Sharonne Tammer; 2. Wij nand van Doesburg; 3. Fabiënne Mar- quenie. Groep 2: 1. Frank Stechweij; 2. Fay de Schepper; 3. Ischa de Wolf. Groep 3: 1. Yvette Barink; 2. Veronique Marquenie; 3. Patty Ligtvoet. Groep 4: 1. Renske van Westrenen; 2. Florentine Marquenie; 3. Christian Bense. Groep 1: 1. Bo de Schepper; 2. Daphne de Bruin; 3. Melissa Miltenburg. Groep 2: 1. Charlène Miltenburg; 2. Kimberly Dutscher; 3. Jasmin van Westrenen. Groep 3: 1. Fabiënne Budel; 2. Saskia van der Lee; 3. Marianne Hoksbergen. Groep 4: 1. Vincent Roke; 2. Jeffrey Dekker; 3. Kennard Dutcher. KVO moest van Revival winnen om niet te degradéren. Revival nam een voor sprong en kon die uitbouwen tot 0-4. Na de thee werd het zelfs 0-5, voordat KVO los kwam. Maar het ging dan ook ineens heel goed en werd 5-5 met hoop op winst. Vervolgens ging het op en neer en zo werd de eindstand 8-8 be reikt. Het gelijkspel was net te weinig om niet te degraderen. Doelpunten werden gescoord door Mien Driessen (3), Rob de Peuter en Erwin Zweerink (2) en Folko de Raad. Overige uitslagen: KVO 2 - Meeuwen 3 8- 17; KVO 3 - Reflex 2 11-8; TZ 6 - KVO 4 10-4; Spirit 5 - KVO 5 17-1; Fortissimo B3 - KVO BI 3-11; KVO Cl - Vogel C2 4-1; KVO Dl - Meeuwen D2 0-0; Meeuwen D3 - KVO D2 2-0; DWS F1 - KVO F1 1-2. Dank zij de enorme hulp van Ko- bus werd het Oranjeboekje toch nog huis-aan-huis bezorgd. In dien men geen boekje heeft ont vangen, kan men deze verkrijgen bij enkele plaatselijke winkeliers en bij Emmy Viersen, Gen. Win kelmanstraat 62 of Anneke Pley, Dorpsplein 105. Het comité biedt haar verontschuldi ging aan voor de slordige fouten die in het boekje staan, kennelijk had de drukker zijn dag niet. Ook zijn diver se besproken advertenties niet opge nomen, een reden voor het comité het volgend jaar beter en dus zelf weer te doen. Oranje Bridge Drive De bridgeclub Soesterberg houdt op dinsdag 29 april een bridgedrive in De Drie Eiken, aanvang 19.00 uur. De deelnemers worden naar sterkte in twee groepen ingedeeld en er zijn mooie prijzen te winnen. Men kan zich hiervoor tot en met maandag 28 april (tot 20.00 uur) inschrijven bij dhr. Berkhof, tel. 352581 of dhr. Plugge, tel. 352969. De deelname kosten bedragen 5 gulden p.p. Vrijmaken Dorpsplein Voor de festiviteiten van 30 april moet het Dorpsplein in gereedheid worden gebracht. Om die reden wor den autobezitters beleefd, maar drin gend verzocht hun voertuig dinsdag middag 29 april van het plein te ver wijderen. Na 18.00 uur wordt het plein afgezet en zullen daar nog ge parkeerde auto's worden verwijderd. Ludieke Reveille Om 08.00 uur start de 'Ludieke Re veille' vanaf het Dorpsplein. Iedereen die een voertuig heeft kan daaraan meedoen. Wel .wordt verzocht zich in de stoet aan te sluiten. De bekende oude K2 van de plaatselijke brand weer zal de stoet openen, begeleid door politie en de servicewagen van John Marijnen. Wandel- en fietsroutes Naast de vele activiteiten kan men ook gebruik maken van de wandel en fietsroutes, verkrijgbaar bij de plaatselijke VVV in Restaurant 'De Tbin'. De wandelingen zijn allemaal in Soesterberg, de fietsroutes zijn in de omgeving uitgezet. Lampionnenoptocht Alle kinderen die aan de lampionop tocht meedoen, krijgen na afloop een verrassing van Harry Wareman die met zijn wagen op het Dorpsplein zal staan. Wie weet gaat hij zich weer als kindervriend verkleden zoals hij dat deed bij hét 50-jarige bevrijdings feest. Voetbal spelbreker Het Nederlands Elftal speelt juist op de avond van Koninginnedag haar uitwedstrijd tegen San Marino. Het Oranje Comité zal proberen een groot scherm op het Dorpsplein te plaatsen, zodat voetballiefhebbers kunnen kijken. Demo Brandweer Wat niet tijdig meer in het boekje kon worden opgenomen, is de brand weerdemonstratie op Koninginne dag, 's middags op het Dorpsplein. Ter hoogte van de telefooncel geven ze uitleg van hun uitgebreide taken pakket. Op 17 april opent president-direc teur J.M. Schröder van Martinair om 16.00 uur in het Militaire Luchtvaart Museum de expositie 'Luchtschappen' van de bekende luchtvaartschilder L.A.M. van 't Hof (1933). De tentoonstelling be staat uit meer dan 30 kunstwerken. Het jaar 1944 betekende voor Van 't Hof de ommekeer. Aan het eind van dat jaar vond hij namelijk op een vuilstort plaats van de Royal Air Force het boek je 'How to draw planes', van de beken de Britse luchtvaartschilder Frank Wootton. Het tekenen van vliegtuigen die hij zag vliegen, werd omgezet in een fanatiek beoefende bezigheid die zou uitmonden in een passie voor de lucht vaartschilderkunst. Pas in het begin van de tachtiger jaren ging hij over op acryl- en olieverfschilderijen, waardoor deze kunst nog meer tot uiting kwam. Van 't Hof spreekt zelf over zijn 'lucht schappen', omdat hij bijzonder geboeid is door wolkenluchten en de sfeer van diepte en ruimte. Veel vliegers zijn ge boeid door zijn werken omdat hij hun werkomgeving op treffende wijze weet vast te leggen. Zijn kunstwerken ziet men veel in gebouwen van de Neder landse Luchtvaart, maar ook bij particu lieren. Van 't Hof heeft bij de Koninklijke Luchtmacht dienst gedaan als verkeer sleidingsofficier en werd door de redac tie van een militair tijdschrift opgemerkt vanwege zijn illustratieve capaciteiten. Sindsdien werden zijn tekeningen en schilderijen in diverse luchtvaartbladen gezien. Na de militaire luchtvaart heeft Van 't Hof enkele jaren bij de KLM ge werkt, om daarna als burger bij de luchtmacht terug te keren waar hij hoofdredacteur werd van het lucht- machtblad 'Veilig Vliegen'. Met ingang van donderdag 17 april kan men de prachtige schilderijen in het Militaire Luchtvaart Museum in het Kamp van Zeist bewonderen. Zondag 20 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pr. K. v.d. Zandt en zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 eerste communie Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. B.J. Knottnerus, Dinxperlo; H.A. Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; H.A. STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds H. Henstra; H.A.; mmv Pau- luskoor Hoevelaken Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. Soesterberg speelde tegen Alta 4. Het team, bestaande uit Madalon Gijsbert- se, Nicole Verhoeven, Mousé Strenger, Sander Hilkman en invaller voor Ingmar Koridon, Jeroen Esmeyer, had er zin in. Na intensieve trainingen in de afgelopen wintertijd, verliep de eerste wedstrijd erg moeizaam. Sander Hilkman verloor zijn single, na veel kansen te hebben gehad in de derde set, met 6-4. Jeroen Esmeyer maakte meer fouten dan zijn tegenstander en ook hij verloor met 6- 3 en 6-1. De dames verloren in twee sets. Hoogtepunt voor Soesterberg werd de herendubbel. Oppermachtig won het met: 6-3 en 6-2. De damesdubbel en de beide mixen werden nipt in drie sets verloren. Alta was een te sterke tegen stander, waardoor de start van Soester berg niet naar wens verliep: 7-1. Het vliegdorp Soesterberg heeft nog nooit zoveel inwoners geteld als mo menteel. Per 31 december vorig jaar woonden er 6.597 mensen. Per vijfjaar was het inwonersaantal: 1940: 2.300; 1945: 1.970; 1950: 2.958; 1960: 5.575; 1965: 6.109; 1970: 5.731; 1975: 5.417; 1980: 5.733; 1985: 5.242; 1990: 5.406 en 1995: 6.512. De stijging van de laatste jaren wordt voornamelijk veroorzaakt door het vertrek van de Amerikaanse militai ren. Zij werden uit veiligheidsover wegingen van de NATO niet meege nomen in de tellingen van de bevol king. Na hun vertrek hebben Neder landers de leeggekomen woningen betrokken. Opvallend is dat Soesterberg in 1967 een inwonersaantal had van 6.228 en dit aantal pas in 1994 kon overschrij den. De oorzaak is mogelijk gezien dat in 1967 veel jonge gezinnen in te kleine huizen woonden. Voor hen was toen geen grotere woonruimte beschikbaar, waarop men naar elders vertrok. In Soest woonden per 31 december 36.587 inwoners en met Soesterberg erbij is dat 43.184. De Soesterbergers vormen dus ruim vijftien procent van de bevolking van de gemeente Soest. 'Het is toch te gek dat ik met het in validenwagentje van mijn vrouw of over de rijbaan moet rijden of door de hondenstront, omdat autobezit ters ondanks parkeerverbod hun voertuig gewoon op het trottoir par keren. De politie rijdt er langs en doet niets, waarom hebben wij dan om die parkeerverbodsborden ge vraagd?' Het was één van de vele kritische op merkingen die bewoners van de Ples manstraat tijdens hun bewonersvergade ring in de Hoeksteen plaatsten. Slechts vijftien bewoners hadden aan de uitno diging gehoor gegeven, 'een aantal dat je wel te denken geeft', aldus voorzitter Beuving. Nadat hij zijn commissieleden had voorgesteld werd het verslag van de vorige bijeenkomst voorgelezen. Ook daarin werden harde noten gekraakt over onjuist parkeren, een euvel dat kennelijk moeilijk te veranderen is. Groepswonen Uiteraard werd de naderende huurver hoging besproken, waarvan de hoogte nog niet bekend was. Extra beveiliging door middel van hang- en sluitwerk, achterpadverlichting, hondenpoep, por tiek schoonmaken, het waren de beken de onderwerpen die horen bij 'goed wonen'. Nieuw was het begrip 'groeps wonen', een aantal woningen met één gezamenlijke ruimte. Met de Vereniging Soesterbergs Belang, de ANBO en PCOB wil de bewonerscommissie zich hard maken om dit te bereiken op de locatie waar nu de Hoeksteen staat. In dien men meer daarvan wilde weten werd men verwezen naar de informatie avond over groepswonen, georganiseerd door de VSB op donderdag 17 april te 20.00 uur in het Dorpshuis Burgstede. Ook werd genoemd dat de plaatselijke huurders- en bewonerscommissies zich in één Huurdersvereniging Soesterberg wilden fuseren. De Huurdersvereniging Spoorstraat zal dit organiseren. Parkeren Na de pauze kwamen de heren Wyme (afdeling verkeer) en Van de Kar (groen en milieu) van de gemeente Soest, om een toelichting te geven over de uitbrei dingsmogelijkheden van parkeren. De bewoners hadden vooraf inspraak ge kregen en moesten nu een keuze maken uit twee alternatieven. De één was min der groen en meer parkeerplaatsen langs de Plesmanstraat en de andere was in de hofjes zelf parkeerplaatsen aanleggen. Voor het laatstgenoemde was geen meerderheid, omdat dan speelplaatsen en veel groen moeten verdwijnen. Tot groot ongenoegen van de vergadering waren slechts twee personen uit de be doelde hofjes aanwezig. 'Juist zij weten immers welke oplossing het beste is', beklaagde voorzitter Beuving zich. Langzaam maar zeker nadert het popu laire Straten Volleybal Toernooi van AGAVS (19 april). Op zaterdag 19 april zal de Banninghal bol staan van span ning, want dan wordt gestreden voor wat ze waard waren. Het was nog geen zweet, bloed en tranen, maar ze gingen wel tot het uiterste. De indeling naar de finale bestaat uit de prestatiepoule en de recreantenpoule. De prestatiepoule is verdeeld in de win naarsronde en verliezersronde. De win naars zijn: Sydney 2000; Flatstars; Bamboe Crackers; De Goude Leeuw 1 en Time Out. De verliezers zijn: Ster- renberg; Van Arkel; Pearl Opticiens; Fanatico's en Gezellig. De recreantenpoule is verdeeld in de bijzondere goede teams, de hele goede teams en de goede recreanten. Tot de bijzonder goede behoren: Die Anfan- ger; De Wazige Dwazen; Lensmeppers; Rehata; Buurtjes en Kwiek 1. De hele goede teams zijn: Da's een goeie; Kwiek 2; Naamlozen; It's poppertime; De Gouden Leeuw 2 en Wostok. Tenslotte zijn ingedeeld bij de goede recreanten: Bam; Stuntelkamp; Apollo; Van Laan; Hypsos en DZJNA. Klaren Tromp vindt u binnenkort ook in In de Rademakersstraat. makkelijk voor iedereen die een woning zoekt in Soesterberg of zijn huis wil verkopen. Klaren Tromp presenteert het aanbod in een grote etalage, duidelijk en in de bekende Klaren Tramp-stijl. Uw huis melden wij ook op het Koophuisnet. Gratis, met foto en in Dat is al z'n glorie, Toegankelijk voor x iedereen die op zoek is naar da'ene huis. Elke VZ dag, ook in't weekend, alleen bij Klaren Tromp. Waarom zou u moeilijk doen als het ook beter VASTGOED ion? ADVISEUR .,tot«" bij Ook 's avonds en in 't weekend onroerend goed Burg. Grothestraat 54 yr Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur - verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtingen 'Maar ze zitten nu met de luie kont voor de tv in plaats van hier te zijn', reageer de een furieuze bewoner. Voorgesteld werd om uitbreiding van elf parkeerplaatsen te zoeken vanaf de Fok kerstraat richting de Hoeksteen. Voor al het onjuist parkeren kreeg daarop alle aandacht, wat vooral 's avonds voor voetgangers de nodige problemen ople vert. 'De politie moet een week lang ze allemaal bekeuren', werd gesteld. Vol gens de bewoners zijn er voldoende par keerplaatsen, 'maar het stuk blik moet vlak voor de deur staan want o wee, ze zouden toch een paar meter moeten lo pen. En om hierin paal en perk te stel len hebben we politie nodig. En wat zegt die? We doen er niets aan omdat er te weinig parkeerplaatsen zijn. Waar blijven we dan?' Ook het (verboden) parkeren voor en zelfs in de hofjes werd genoemd. In geval van nood is er voor de brandweer en ziekenauto geen door komen aan. Het bestuur beloofde de nodige stappen te ondernemen om deze overlast te voorkomen. Speelplaats De speelplaats voor kinderen is voorzien van zand, maar geen kind speelt er. "Omdat het een schijt- en zeikplaats voor katten is geworden," luidde de vol gende opmerking. Waren er geen alter natieven, bijvoorbeeld rubberen tegels. Van de Kar stelde dat op grond van de regelgeving de ondergrond zacht moet zijn en dat is tot op heden alleen zand. Het zand wordt niet gereinigd, maar wel aangevuld indien nodig. Het braakliggend terrein achter de hof jes zal in onderling overleg worden be keken. De bewoners zien meer in uit breiding van groen, waardoor illegaal gebruik wordt voorkomen. Men vond de groenverzorging over het algemeen maar matig, hier en daar zelfs slordig. Dode bomen worden niet gekapt, zwerfvuil blijft maar liggen. Geadviseerd werd zulks te melden via klachtenmeld punt woonomgeving: tel. 035-6025346. Stichting Jeugdwerk Soesterberg lel. 035-6019546 0346-353411 De Stifchting Jeugdwerk Soesterberg (SJS) houdt op Koninginnedag, woens dag 30 april, in samenwerking met het Oranje Comité haar jaarlijkse vrijemarkt voor de jeugd. Deelnemers kunnen van af 13.30 uur op het Dorpsplein terecht om hun spulletjes uit te stallen. Er wor den leuke prijzen uitgeloofd voor wie op de meest originele manier zijn spulletjes aan de man weet te brengen. Kinderen van 4 tot 16 jaar kunnen meedoen. Lees ook het Oranjeboekje hierop na. De vrije markt duurt tot ongeveer 16.00 uur. Voor een drankje wordt gezorgd. Voor informatie: Nel Ruis, tel. 353129. Het IVN in Zeist geeft op de maanda gen 21, 28 april en 12 en 26 mei vier cursusavonden over vogels, planten, zoogdieren en het ontstaan van het landschap. Om dat in praktijk te bren gen worden op zaterdag 3 en 24 mei excursie-ochtenden gehouden. De kos ten bedragen 40 gulden p.p., incl. cur susmap en koffie. De cursus wordt ge geven in de Boswerf, Nicolaas Beetslaan 2 te Zeist. Informatie en aanmelding: tel. 030-6570159 of 6911532 (19.30- 20.00 uur). Woensdag 16 april 20.00 CDA, Hoeksteen Donderdag 17 april 20.00 Ledenverg. VSB, Burgstede 20.00 Info Groepswonen, Burgstede Zaterdag 19 april 10.00 korfbal, Sportpark 19.30 finale stratenvolleybal, Banning- Dinsdag 22 april 14.00 school korfbal, Sportpark Woensdag 23 april 20.00 verg. VSB, Burgstede Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11