Stam/SoYoCo slaat zorgen van zich af 3 Herentrainer Jansen weg bij SoVoCo Spannende ontknoping bij Red Stars Soestdijk onderstreept bedoelingen Enkele verrassingen bij Soest-Zuid SEC voelt zich bestolen Volleybalsters opgelucht Gevraagd WOENSDAG 16 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 17 Handhaving in velerlei opzichten van groot belang j VOLLEYBAL Tijd om mentale ellende te vergeten Wegens gebrek aan wederzijds vertrouwen VOLLEYBAL TAFELTENNIS Shot weet waar het aan toe is in laatste wedstrijd Heren team dingt nog steeds mee naar promotie VASTE-, en INVALLOPERS voor de Soester Courant Aanmelden: tel: 6014152 Eemvogels blijft antwoord schuldig aan koploper: 12-5 Installatiebedrijf 4 j. cornelisse bv. I Dakwerken Favorietenrol ligt vastgeketend aan de Schrikslaan TENNIS Knappe 5-3-zege op sterk Randenbroek TENNIS Dubieuze rol scheidsrechter bij VVOG VOETBAL zondag Hees heeft smaak weer te pakken en zegeviert opnieuw Stam/SoVoCo blijft in de eerste di visie. Het is een droog feit na de 3- 1-zege op Martinus 2, dat echter in velerlei opzichten van groot belang is voor het team en de vereniging. Want het bestuur en de begelei dingsstaf hebben nu veel meer troe ven in handen voor de komende on derhandelingen. Met de kandidaten voor de functie van trainer/coach. Met speelsters die be houden moeten blijven, met volleybal- sters die de ploeg meer inhoud kunnen geven. En met de sponsor, wiens con tract dit seizoen afloopt. "Het is nu na tuurlijk makkelijker praten. Het is ont zettend belangrijk dat de dames zich hebben gehandhaafd. We zaten erop te wachten," beaamt voorzitter Leo Verver. Tussenpaus Binnen twee weken hoopt hij te kunnen meedelen wie de opvolger wordt van Agnes Brunninkhuis, die noodgedwon gen als tussenpaus werd binnengehaald en zich tevens manifesteerde als de red dende engel. Brunninkhuis nam niet al leen veel bagage mee, maar hielp de zwemmende ploeg weer aan geloof in eigen kunnen en bovenal plezier in vol leybal. Eén van de kandidaten is in elk geval Inge Olthof, de coach die ook al eens een eredivisieploeg onder haar hoede had. Zaterdag zat ze in De Bunt nog op de bank bij Martinus 2, bij welke gele genheid ze moet hebben vastgesteld dat de sfeer bij de wedstrijden van Stam/ SoVoCo beter en uitdagender is dan bij haar huidige club. Maandagavond gaf ze in Aqua Indoor al een proeftraining aan Stam/SoVoCo. Hoofdaanvalster Esther van der Spek heeft enkele namen gehoord van poten tiële trainers, maar wil hierover niet meer kwijt dan dat deze 'goed in de Yes! Ivonne Bergsma, Judith Meerding, Kyra Enderink, Manon Lancee en Es ther van der Spek v.l.n.r.) kraaien het uit van plezier. Foto: Herman van Dam. oren klonken'. Over haar eigen toe komst bij Stam/SoVoCo zegt de aan voerster: "De kans dat ik blijf, is negen tig procent. Als ik weg ga, ga ik naar de eredivisie." Van der Spek had dit seizoen al op het hoogste niveau kunnen spelen, maar gaf de club, waar ze als jeugdspeelster be gon, de voorkeur. Ook voor volgend seizoen heeft Van der Spek een aanbie ding van een eredivisieclub op zak, maar ze weet niet of ze zoveel tijd in volley bal wil steken. Dit jaar studeert ze af en een maatschappelijke functie vergt tijd en aandacht. Het team moet in ieder geval wel worden versterkt, vindt ook Van der Spek. Judith Meerding, die in de loop van het seizoen terugkeerde na de geboorte van haar zoontje Jordi, twijfelt nog of ze beschikbaar blijft voor de hoofdmacht. "We weten nog niet van elkaar wat we gaan doen, daar moeten we het nog over hebben. Ons handhaven was het belangrijkst. Er is een aantal dingen dat ik wil. Als die niet gebeuren, stop ik met dames één," aldus Meerding die niet wil verklappen wat haar wensen zijn. Nieuwe speelsters Het is niet onwaarschijnlijk dat ook La- zonder vindt dat Stam/SoVoCo enkele nieuwe speelsters nodig heeft. Zelfs een leek kan dit zien. Bovendien liegen de cijfers niet. In de afgelopen vier jaren kende het team één goed seizoen, ver der werd tweemaal ternauwernood de gradatie afgewend en vorig jaar moest de ploeg zelfs naar de tweede divisie, maar mocht het op het laatste moment de opengevallen plek van het terugge- troken Animo innemen. Volgens manager Ruud Wijn zijn er contacten met vijf speelsters, onder wie een spelverdeelster van DAK en een volleybalster van het Amersfoortse Vol- lkei (tweede divisie), waar vorige week de trainer en nagenoeg een heel team na ruzie zijn opgestapt. De carrousel van volleybalsters is echter ondoorgrondelijk en over de termijn, waarbinnen even tuele nieuwe namen kunnen worden gepresenteerd, valt dan ook niets met zekerheid te zeggen. Voorbeeld Van onschatbare waarde voor Stam/ SoVoCo is dat speelsters als Meerding en Van der Spek blijven. Zij komen uit de jeugd van de club en zijn en blijven het grote voorbeeld voor de toekomst van de vereniging die onlangs een nieuw jeugdplan is gestart. Het is van levens- belang, wil de club het verblijf in de eer ste divisie op de lange termijn waarbor gen. Van der Spek, die in dames 1 nu al een jaar of vijf de ballen over het net ramt, is de laatste jeugdspeelster die doorstroomde. En dit zal nog wel even zo blijven. Het klassebehoud is gerealiseerd, maar de komende weken zal er ook gescoord moeten worden. In elk geval buiten de lijnen. Ook op financieel gebied. Een dezer dagen, anders volgende week ont moet voorzitter Verver de sponsor die onmisbaar is voor een ploeg die in de eerste divisie speelt. Om te praten over verlenging van het contract. Voor de dames van Piet Zoomers/Dynamo uit Apeldoorn - onder wie spelverdeelster Erna Boonzaayer die de drie voorgaan de seizoenen voor Stam/SoVoCo uit kwam - is 70.000 gulden beschikbaar. De ploeg staat op het punt naar de ere divisie te promoveren. Verver: "Zoveel geld hebben wij niet. Een derde? Laat ik zeggen dat wij het met aanzienlijk minder moeten doen. Maar als we geen sponsor hadden, zou het erg moeilijk worden. Dan is het eigenlijk niet op te brengen." Met de 3-1-zege op Martinus 2 heeft Stam/SoVoCo zich niet al leen verzekerd van een langer verblijf in de eerste divisie. Mis schien heeft de ploeg eindelijk ook alle frustraties en mentale ellende van de afgelopen jaren .van zich afgeslagen en kan ze zich voortaan volledig op volleybal concentreren. Opgelucht werd er zaterdag gela chen, toen na één uur en vijftig mi nuten de beslissing was geforceerd. Judith Meerding stelde dat haar team alles steeds in eigen hand had gehad. Esther van der Spek riep dat Stam/ SoVoCo van eigen kunnen uitging en zich niet liet intimideren door de 'competitie-vervalsing' van Martinus, dat twee voormalige eredivisiespeel sters uit het derde team had meege nomen naar De Bunt. "Bij ons ston den de neuzen dezelfde kant op en dat heeft hen genekt. Zij moesten winnen, de druk lag bij hen," aldus de captain die toch toegaf voor het eerst zenuwachtig te zijn geweest bij het begin van een wedstrijd. Martinus mocht dan de slechtste uit gangspositie van de twee te hebben, na één set kwam Stam/SoVoCo toch meer onder druk te staan. De ploeg verspeelde, geheel passend in het beeld van het seizoen, een 11-8- voorsprong en leverde de set in: 13- 15. Wat volgde was een wedstrijd touwtrekken, waarin het langdurig gelijk opging. Na 7-7 nam Stam/ SoVoCo afstand. Er was sprake van degradatie-volleybal, waarin de aan vallers niet de mooiste acties lieten zien, maar waarbij de langzaam, maar zeker weer gewassen aanhang genoot van zinderende rally's en een overdosis inzet, zodat de 15-11-zege in de tweede set verdienstelijk mocht worden genoemd. Daarna kwam Stam/SoVoCo niet meer in de problemen, al had het vijftig minuten nodig om de derde en vierde set winnend af te sluiten. In de derde werd het na 13-2, bijna voor spelbaar, toch nog even spannend (14-10), maar legde Stam/SoVoCo de basis voor de zege die via 15-10 en een snelle 8-0-voorsprong in de vierde set werd vastgelegd. Stam/SoVoCo en Jan Jansen zijn uit elkaar. Tussen de trainer en het eerste herenteam bestond geen we derzijds vertrouwen meer en na een gesprek dat Jansen vorige week had met de technische commissie werd besloten dat een voortijdig afscheid de beste oplossing zou zijn. Jansen: "Ik heb geen zin nog meer ener gie te stoppen in dit team, terwijl ik er niets voor terug krijg. Met het grootste deel van deze jongens is niet te trainen, omdat ze allemaal een eigen mening hebben, zichzelf allemaal belangrijk vin den en puberaal gedrag vertonen. Al leen een dominant, eigenwijs persoon met een dikke plaat voor z'n kop kan misschien voor deze ploeg staan. Het werkt niet, dus dan stop ik er mee. Mis schien dat ze zelfstandig wel verder kun nen als ze al hun eigen meningen sa mensmelten." Volgens Jansen heeft een aantal spelers niet door hoe het volleybalspel in elkaar steekt. Omgekeerd verwijt de ploeg hem dat hij onvoldoende niveau heeft om een promotieklasser te trainen. Aan voerder Jan Visser: "De groep vindt dat hij niet kan coachen. Hij is een ongedi plomeerde trainer en dat is gebleken. Zijn bagage houdt, denk ik, bij de eer ste klasse op." Visser zegt dat dit Jansen kortgeleden al eens is meegedeeld. "Toch hadden we afgesproken om het seizoen met Jan Jansen af te maken. Daarom verbaast het me dat hij nu is gestopt. Maar er is geen wroeging jegens hem." Het besluit van Jansen kwam mede tot stand op aandringen van de technische commis sie die hem donderdag meedeelde dat de spelersgroep geen vertrouwen meer in hem had. Sommige spelers hoorden zaterdag pas dat Jansen was vertrokken. Jansen is na Bram Muijs en het duo De Wit/Remmerswaal de derde achtereen volgende verantwoordelijke man die voortijdig vertrekt bij Stam/SoVoCo dat in de jaren daarvoor ook al trainers had, die hun taak niet wilden of mochten af maken. Daarom had Visser liever gezien dat Jansen tot het einde van de rit was ge bleven. Hij beseft dat het geen eenvou dige klus zal zijn een nieuwe herentrai ner te vinden die bereid is naar Soest te komen. "Dat wordt een probleem. Ik denk dat er nu iemand van binnen de vereniging moet komen," aldus Visser die er zelf de voorkeur aan geeft om nog een seizoen te spelen. "Als ik het fysiek nog aankan, doe ik dat en ik ben in ie der geval niet weer van plan om beide te doen." Ali Moghadassian, eveneens uitkomend voor het eerste, is wellicht een optie. De A-trainer begint ha de zomer aan de B- cursus en neemt afscheid als coach van het derde damesteam dat zich maandag avond voor de finale van de districtsbe ker plaatste en met één been in de der de divisie staat. Met de heren gaat het aanzienlijk min der. De ploeg mist zaterdag enkele spe lers in het laatste duel met SDS en zal waarschijnlijk promotie-degradatiewed strijden tegen een eersteklasser moeten spelen om zich te handhaven in de pro motieklasse. De spelers van Shot weten waar ze aan toe zijn. Op zaterdag 26 april moeten ze in de laatste competitie wedstrijd in ieder geval twee punten meer pakken dan Blue Star om niet uit de tweede divisie te worden ge stuurd. Blue Star was afgelopen zaterdag tegen stander van de Soesters die de uitwed strijd met 4-6 wonnen en daardoor de kloof verkleinden tot twee punten. In de enkelpartijen zorgde Berend Jonker voor drie punten, Arjen Hoogeveen voor twee en René Daselaar maakte aan het einde van de wedstrijd 4-6. Hij ver sloeg zijn tegenstander in de derde game met 23-25. Shot ontvangt in de laatste wedstrijd FVT/Visser dat tweede staat. Deze thuiswedstrijd begint om 15.00 uur in de sportzaal van het Orlando-gebouw aan de Di Lassostraat. Blue Star gaat over anderhalve week op bezoek bij kam pioen Pecos. Red Stars zit met het eerste heren team in hetzelfde schuitje als vorig seizoen. Met één competitieduel voor de boeg ligt de ploeg van kapi tein Hans de Bruin nog steeds op koers en heeft het uitzicht op pro motie naar de eerste klasse van West-Nederland. Het vlaggenschip van de basketballers mag dan zaterdag geen averij oplopen in Alphen a/d Rijn, waar de heren tegen over BV Alphia komen te staan. Dit is de nummer twee die twee punten meer heeft dan de Soesters. Bij verlies kan Red Stars alle hoop laten varen. Wint de basketbalploeg uit Soest in het hol van de leeuw, dan eindigen beide teams ge lijk en is op neutraal grondgebied een beslissingswedstrijd om de tweede plaats de volgende stap. Mocht Red Stars dan weer als winnaar uit de bus komen, dan mag het promotiewedstrijden spelen te gen de nummer twee uit de andere twedde klasse. Dit is vermoedelijk Gras shoppers, een ploeg waarvan Red Stars 2 (vierde in de andere klasse) dit sei zoen tweemaal met meer dan twintig punten verschil won. Het afscheid van coach De Bruin kan zaterdagavond zijn, maar ook nog enke le weken worden uitgesteld. Hij ver heugt zich in elk geval op een spannen de ontknoping. Vorig seizoen was de situatie nagenoeg hetzelfde, maar ver loor Red Stars het laatste competitie duel (na een verlenging van vijf minu ten die twee weken na de wedstrijd werd gespeeld). Het laatste struikelblok op weg naar Alphen a/d Rijn was een lastige. BZ'72 volgde in de eerste helft op overbrugba re afstand en hield na de rust (41-34) het verschil op vijf punten. De druk lag dus bij de Zeisters die daarom persoon lijke fouten maakten om in balbezit te komen. Red Stars mocht in de laatste minuut zes keer aan de vrije worplijn gaan staan, maar alle pogingen misluk ten. Een geslaagde driepunter van BZ'72 bracht de spanning terug (78- 76). Beide coaches doken in een time- out en Red Stars trok aan het langste eind. BZ'72 forceerde opnieuw met een persoonlijke fout, maar Bob Kooter hield het hoofd koel en verzilverde bei de vrije worpen: 80-76. Dames In sporthal Beukendal gaat de verlich ting vanzelf uit als de sensoren in de hal geen beweging meer signaleren! Volgens een toeschouwer van de dameswedstrijd tussen Red Stars en New Stars ontbrak het er nog maar aan dat het licht niet uitging. In een gezapig tempo boktste Red Stars tegen een achterstand aan, die het in de eerste vijf minuten van de wedstrijd had opgelopen (0-10). In de tweede helft schommelde het verschil lange tijd rond de acht punten. De Soes ters hadden een groot lengte-overwicht, pakten ook de meeste rebounds, maar verzuimden van dit voordeel te profite ren in de aanval. Red Stars miste veel kansen en het technisch betere New Stars liep in de laatste vijf minuten uit naar een ruime zege: 49-70. In Putten speelde Eemvogels een zware wedstrijd tegen koploper Meeuwen. Tegen de routine van de Gelderlanders bleven de Soesters uiteindelijk het antwoord schuldig: 12-5. Het duurde een half uur, voordat Eem vogels via Henriëtte Wisse het eerste doelpunt maakte. De stand was op dit moment 4-1, maar in de rust was het alweer 6-1. Tijdens de theepauze werd er op geha merd dat de bal rustiger moest worden rondgespeeld en de kansen moesten worden afgewacht. Het leidde in elk geval tot geconcentreerder korfbal van Eemvogels dat door Annissa van Bem- mel, Agnes Kraaikamp en Wisse terug kwam tot 6-4. De lijstaanvoerder liet het niet verder komen en het werd vlot 8- 4. Eemvogels leed onnodig balverlies en benutte de kleine kansen niet. Het was dan ook al 12-4, voordat Marco Kuil het laatste doelpunt van de wedstrijd maak te. Telefoon (035) - 601 30 14 Het visitekaartje is gedrukt, de be doelingen zijn onderstreept. Het eerste mix-team van LTC Soestdijk deelde zondag rake klappen uit in de openingswedstrijd van de com petitie. Bilthoven was het slachtof fer van de dadendrang de ploeg die uit is op een snelle rentree in de tweede klasse: 7-1. Voor het enige verliespunt was Robert- Jan Mulder verantwoordelijk. Hij. had in Paul de Vries een goede singelaar tegen over zich: 1-6, 3-6. Harald Wernsen, de trainer van Soestdijk, vond het geen schande. "De Vries is gewoon goed en ik denk dat Peter Dijkema het tegen hem ook moeilijk zou hebben gehad." Dijkema klopte in zijn enkelpartij San- der Kooi met 7-5 en 6-4. Dat Soestdijk over goede dames be schikt, bewezen Ingeborg Vonk en Sas- kia Huizinga. Aan de Schrikslaan maak ten zij de hoge verwachtingen waar. In hun enkelspelen en het dubbel stonden ze niet meer dan tien games af. Vonk rekende af met Eline Veder (6-1, 6-2) en Huizinga was te sterk voor Michele de Graaf (6-3, 6-2). Ook in het dubbel spel waren de dames van Soestdijk op permachtig (6-0, 6-2). Dijkema en Mulder ondervonden even min problemen in hun dubbelspel. Te gen Kooi en Abrahamse voegden ze op overtuigende wijze een punt toe, waar mee de tussenstand op 5-1 kwam. Niet anders was het gesteld in de mix-par tijen. Zowel Huizinga/Dijkema als Vonk/Mulder maakten er in twee sets Bij LTC Soestdijk is Ingeborg Vonk een van de zekere factoren. Ze bewees het in de wedstrijd tegen Bilthoven die met 7-1 werd gewonnen. Foto: Herman van Dam. een einde aan. De cijfers waren iden tiek: 6-4, 6-2. En dus kon coach Harald Wernsen niet anders dan tevreden zijn over de ouver ture. "Ze hebben heel goed en scherp gespeeld. Vooral de meiden. We hebben gewoon een sterk team," aldus de ten- nistrainer diü af en toe had gemerkt dat de tennissers van Soestdijk wat gas te rugnamen, omdat het wellicht allemaal wat te gemakkelijk ging. De favorietenrol ligt in elk geval vastge ketend op het terrein aan de Schrik slaan. Wernsen vindt dit niet erg. "De bedoeling is absoluut duidelijk en we liggen op koers." De wedstrijd tussen TV Soest-Zuid en Randenbroek werd gekenmerkt door enkele verrassingen. Het ster ke koppel Sonja Huizinga/Mariëlle van Soest leed, ondanks een 3-0- voorsprong in de derde set, een on verwachte nederlaag, terwijl Hui zinga in het enkelspel, net als Fred- dy Forger, enigszins onverwachts tot winst kwam. Soest-Zuid won het duel aan de Bos straat met 5-3. "Misschien had er een puntje meer ingezeten," doelde trainer Pieter Verbrugh op het verlies in het damesdubbel (6-3,4-6, 4-6), "maar we hebben ook een partij gewonnen, waar over ik m'n twijfels had." En hiermee had Verbrugh het over de single van Huizinga tegen Manon Kol- ber. De twee tennissters stonden vier keer eerder tegenover elkaar en nooit won de Soesterse. Nu wel, in drie sets: 4-6, 6-1, 6-3. Soest-Zuid stapte met een 3-1-voor sprong uit de enkelpartijen, omdat Xan- der de Groot (zeer degelijk en overtui gend) afrekende met Remi van Gent (6- 0, 6-2). Debutante Annouk van der Vuurst werd nog teveel gehinderd door zenuwen, waardoor ze niet vast was en geen game won. Ook met Arno Jellema aan haar zijde ging ze onderuit, maar dit had meer te maken met de blessure die Jellema had opgelopen in het herendubbelspel. Dit won hij, samen met De Groot, nog wel, maar in de mix kon hij geen sprintjes meer trekken. Jellema speelde de mix uit, maar was niet in staat voluit te gaan. En nog had Randenbroek moeite met het Soester koppel: 6-7, 3-6. Even dreigde het mis te gaan in de mix van Forger en Van Soest. Na 6-2 en 2- 6 werd Soest-Zuid op een 0-2-achter- stand gezet. Vanaf de kant greep Ver brugh in en zorgde hij ervoor dat het Xander de Groot speelde en overtuigend in zijn enkelpartij. Met 6-0 en 6-2 rekende hij af met Remi van Gent van het Amersfoortse Randenbroek. Trainer Pieter Ver brugh was zeer content met de 5-3-zege van TV Soest-Zuid. Foto: Herman van Dam. tweetal zich niet meer op de randver schijnselen, maar weer op tennis con centreerde. Het had succes, want via 6- 3 werden alsnog de derde set en het punt binnengeslagen. Het verbaasde Verbrugh dat Randen broek-speler Sebastian Burgstede geen enkel punt haalde. Volgens de tennis- coach zal deze speler ongetwijfeld pun ten afsnoepen van menige concurrent, hetgeen in het voordeel van Soest-Zuid kan werken. Verbrugh was zeer in zijn nopjes met de zege op Randenbroek, omdat de Amersfoorters worden gezien als één van de sterkste ploegen in de poule. Bij SEC hadden ze zondag het ge voel dat ze niet mochten winnen bij WOG. Een week na de 5-3-zege op dezelfde ploeg, waarmee het kam pioenschap werd behaald, verloren de Soesters in Harderwijk met 3-2. Twee doelpunten van Ramon Heijnen werden, bij een 1-2-voorsprong van SEC, afgekeurd. De eerste vanwege buitenspel, hetgeen bij velen verbazing wekte. De tweede, omdat kort daarvoor een overtreding op de spits was begaan en de scheidsrechter geen voordeelregel wilde toepassen. Nadat het later 2-2 was geworden, 'speelde de scheidsrechter nog een keer een dubieuze rol. Hij liet doorspelen, toen doelman Edwin van de Luitgaar- den tegen de grond was gewerkt. En in deze situatie scoorde VVOG de win nende treffer. SEC, dat zonder Luits Houkes en Saban Aksit speelde, was tot tweemaal toe op voorsprong gekomen. In de eerste helft via Cees Dorrestein die een voorzet van Jeroen van Dorresteijn (de vervanger van libero Houkes) afmaakte. En na rust door een lob van Kemal Gürbüz. René van den Deijssel kreeg tweemaal geel en moest voortijdig van het veld. Een keer werd een gele kaart getrokken voor Marco Mariens. Beide spelers kun nen wachten op een schorsing. Hees heeft de smaak te pakken en zegevierde zaterdag voor de tweede opeenvolgende maal, iets wat dit seizoen niet eerder was voorgeko men. Jeffrey Dorrestein en Andor Jenz hielpen de ploeg aan een 0-2- overwinning op NVC. De voorsprong werd al na tien minuten verkregen, toen Dorrestein een voorzet van Krijn Schouten met zijn hoofd pro moveerde tot doelpunt. De roodwitten moesten kennelijk wennen aan die weel de en kregen het nog even moeilijk, maar kregen wel de beste kansen. Ruim een kwartier voor tijd viel de beslissing na een inzet van Jenz. Daarna stopte Ewout Jansen de bal nog op de lijn.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17