ispomr J 'Die val in de diepte stak mij een hart onder de riem' Soe; Inspraak op nieuw model indicatiestelling Galerij der kampioenen 1 VARIA I Informatiemarkt in Molendael over ouderenvoorzieningen Kasteelweekend voor winnares Kleinegris-prijsvraag Bestrijding van hart- en vaat ziekten: omdat het hart nodig is w| Vier Euforie Dick van WOENSDAG 16 APRIL 1997 Joop van Haaf ten speelt hoofdrol in boek van vriend SOESTER COURANT PAGINA 18 Schriftelijke reacties tot 27 april welkom Zorginstellingen presenteren zich De Hartstichting blijft zich inspannen om de wachttijd voor een hartoperatie tot maximaal 6 weken terug te brengen Rijverbod Soester Diefstal uit auto Automobilist botst tegen bromfietser Bekeuringen voor overtreden regels Klachten bezorging Sportuitslagen FIETS GRIFT Bekeuringen voor te snel rijden Jeugdnieuws WOENSl Twaalf VOETB. Debutant in HONK-/SC Mart van Ha* Stel je voor: je gaat met een vriend op vakantie naar de Zwitserse Al pen» Op een stralende junizondag maak je samen een bergwandeling. Plotseling zie je hem voor je de diepte inschieten. Verbijsterd zet je een stap vooruit en op het volgende moment stuiter je als een ping pongbal van de stenige helling. Doodsangst gaat door je heen. Komt nu de harde klap en dan niets meer? Even later zit je kreunend naar adem te nappen. Je bloedt, je ribben doen pijn en je hebt het benauwd. Dan dringt het tot je door dat je alleen bent. Je roept je vriend. Het blijft akelig stil. Nog eens geroepen. Flauwtjes komt er antwoord: ja, hier ben ik. Je strompelt de helling af, naar waar het geluid vandaan kwam. Je vriend ligt languit naast een rotsblok. Aan zijn houding zie je dat hij er niet goed aan toe is. Hij is nog maar net bij zijn positieven. Zijn neus lijkt gebroken ?n er zit in bloed in zijn haar. De schrik in je lijf vermengt zich met blijdschap dat hij reageert. Heb ik een ongeluk gehad? vraagt hij met zwakke stem. Ja, zeg je en je huilt even, met horten en stoten. Door dieper te ademen word je wat rustiger. Je kijkt omhoog en beseft dat je alleen bent met je hulpeloze vakantiegezel, 2200 meter hoog, op drie k vier uur loopafstand van de bewoonde wereld. Bijna twee uur ben je bezig om je vriend te verzorgen. Hij heeft veel pijn; waarschijnlijk op meer plaatsen botbreuken. Als je hem probeert te verleggen kreunt hij. Bek kenbreuk vermoedelijk. Je graaft met je handen een soort kom op de stenige helling om hem veiliger te laten liggen. Ondertussen wordt de gedachte dat je hulp moet halen, dat je hem hier alleen achter moet laten, steeds sterker. Na anderhalf uur is dat moment aange broken. Je smeert hem nog in met zon nebrandolie en laatje hemd als instant parasol bij hem achter. De rugzak, met een sinaasappel, leg je onder handbereik naast hem. En dan ga je de helling af, soms schuivend op je zitvlak, dan weer lopend en springend. Heel ver in de diepte zie je een boerderij of schuur in het groen. Daar ga je op af. De angsti ge gedachte dat je recht op een diep ra vijn afkoerst komt steeds sterker opzet ten. Intuïtief wijkje uit naar links. Daar zal wel een doorgang zijn! Na ruim een uur dalen zie je dat dat een illusie is. Je loopt dood op een gapend ravijn... Boek Het voorgaande is geen fragment uit het scenario voor een bioscoopthriller, maar de ware belevenis - nu bijna zeven jaar geleden - van de Soester Joop van Haaf- ten, in het dagelijks leven milieuvoor- lichter bij de gemeente Soest. Aanlei ding voor dit vraaggesprek is het ver schijnen van het boek "Val in de Diep te" van Auke Hoekstra, de vriend die Van Haaften zwaargewond moest ach terlaten in de verlaten bergwereld, hoog boven het Zwitserse Crans-Montana. Samen met zijn vrouw Wya voert Hoekstra een huisartsenpraktijk in Maarssen. Van het ene op het andere moment werd de arts patiënt en dat voor lange tijd. Zijn revalidatieproces vroeg nagenoeg een jaar. In "Val in de diepte" doet hij verslag van dit proces van vallen en opstaan, van ervaren wat afhankelijk-zijn betekent en dat hulp vragen soms moeilijk is. Het boek begint met zijn relaas van het ongeval en de geslaagde reddingsactie van Van Haaften. Het laatste hoofdstuk heeft als titel "Omzien" en gaat over de tocht van de twee vrienden - een jaar later - naar de plek des onheils. Het boek en dit interview zouden er nooit zijn geweest zonder een geslaagde reddingsactie. Laten we de draad oppak ken bij het moment dat je "doodliep" bij dat ravijn. Ik kan me voorstellen dat de moed je op zo'n moment in de schoenen zinkt. Zeg dat wel. Nooit heb ik me wanhopi ger gevoeld dan toen. Ik moest mezelf en Auke redden. Een kostbaar uur was verstreken en ik moest weer omhoog. Ik had niks gebroken, maar ademde moei lijk door m'n gekneusde ribben. De schaafwonden op m'n armen en knieën schrijnden. Een paar minuten - denk ik - heb ik daar in mekaar gedoken als een klein kind zitten huilen. Je bent echt een slachtoffer, Joop, ging het door me heen. Hier ga je dood en ook Auke blijft daarboven reddeloos achter. Vertrouwen Maar opeens was er een heel ander ge voel in me, een ongekende rust. Nee Joop, zei ik, je gaat gewoon weer om hoog, en als je moe wordt, dan rust je gewoon uit. Mijn wanhoop en zelfbe klag waren omgeslagen in vertrouwen en mildheid naar mezelf. Ik klom weer omhoog; om de vijf of tien minuten ging ik even zitten om bij te komen. Op die momenten kon ik zelfs de schoonheid van het bergpanorama weer toelaten, zo rustig was ik. Je gaat gewoon door tot je een pad vindt en dat volg je tot je mensen vindt, al wordt het negen uur vanavond, sprak ik mezelf toe. En na een half uur vond ik een onduidelijk pad, dwars over de keienhelling. Een licht juichgevoel kwam in me op en ik besloot intuïtief het pad naar links te volgen. Vooruit, niet terug naar de rich ting waar we vandaan waren gekomen. Ook hier moest ik nog een lange sneeuwplak oversteken, maar dat boe zemde me geen angst in. Na een diep ravijn leidde het pad naar vriendelijker, groene regionen. Tegen half zes zag ik een man lopen. In m'n beste Frans maakte ik hem duidelijk dat mijn vriend gewond was. Erg spraak zaam was hij niet. Mijn verschijning sprak blijkbaar boekdelen want hij mompelde "au barrage" en begon met gezwinde pas voor me uit te benen. Dat ik hem niet kon bijhouden leek hem niet te deren. "Barrage" sloeg op de stuw dam in het Lac Zeuzier; die had ik ge zien op de kaart die ik bij me had. Even later sprak mijn norse gids een wande lend paar met twee kinderen aan. Met de andere man klikte de conversatie meteen. Het bleek een arts uit de buurt te zijn. In een paar tellen overzag hij de situatie en ondernam hij actie. De man nen en de zoon gingen in gestrekte draf naar het stuwmeer. Moeder en dochter begeleidden mij in rustiger tempo. Helicopter Intussen lag je vriend daarboven alleen... Inderdaad. Tegen zessen kwam ik bij het stuwmeer. Toen was dokter Pierre-Yves Bernard, zoals hij heette, met de auto naar het dichtstbijzijnde dorp om de hulpdienst te alarmeren. Een half uur later zagen we een helicopter in de rich ting van de Bella Lui vliegen, de top die we een half uur voor onze val passeer den, en op ons afkomen. Mijn aanwij zingen over de plek waar Auke lag ble ken voor de vliegers niet voldoende. Of ik maar wilde instappen... Toen was de klus zeker snel geklaard? Dat had je gedacht. Heb je wel eens vlak boven een berg gevlogen? Van bovenaf lijken al die hellingen, plateaus en dalen op elkaar. Een man ondervroeg me in het Frans; ik gaf aanwijzingen: Bella Lui, Col de Pochet, route haute, route basse, enz. Om kort te gaan: vier tot vijf keer zwenkten we langs de hellingen, maar geen Auke te zien. De bemanning begon ongeduldig te worden en ik voel de me hoogst opgelaten, maar ineens zag ik het grote ravijn van een paar uur terug. Descendre, dalen, riep ik. De pi loot volgde mijn instructie en vanaf de kloof stegen we evenwijdig aan de hel ling. En ineens zagen we een blauw fi guurtje in de diepte. Daar lag Auke, hij zwaaide zowaar. Een golf van blijdschap en ontroering ging door me heen. Een moment later zat ik weer alleen op de onheilshelling - ze "parkeerden" me even op een plateau - en zag ik een man aan een koord uit het toestel dalen. La ter begreep ik dat hij Auke eerste hulp had verleend, waarna deze in een net naar boven werd gehaald. Auke werd onmiddellijk naar het ziekenhuis van Sion gevlogen. Zelf werd ik daar later afgezet door de familie Bernhard. Jij was behoorlijk gestresst tijdens die helicopteractie, maar hoe was dat voor je vriend? Ellendig. Moet je je voorstellen dat je daar al uren in die toestand ligt. Hij lag inmiddels in de schaduw en als het veel langer had geduurd was hij onderkoeld geraakt. En dan hoor je opeens een he licopter. De redding lijkt nabij, maar steeds weer gaat het toestel weg. In het eerste hoofdstuk beschrijft Auke zijn wanhoop van dat moment heel indrin gend. Verwerken Jullie zijn een jaar later samen terugge gaan naar de plek van het ongeluk. Waarom? We houden van bergwandelen en we voelden dat allebei als de natuurlijke manier om geen angst voor de bergen aan het ongeluk over te houden. Er zat ook een element van verwerken' van emoties in. Auke heeft dat in het laat ste hoofdstuk prachtig beschreven, vind ik. Gelukkig was hij later fysiek weer helemaal in staat om die tocht te maken. Bijna niet te geloven, als je bedenkt dat hij dertien botbreuken had opgelopen. We hebben toen de route in omgekeer de richting gevolgd. Hoe was het om daar weer te zijn Emotioneel. Omdat we vroeg in juni waren zijn we niet helemaal op het pad zelf geweest. Er lag nog te veel sneeuw. Met een kijker hebben we elkaar op driehonderd meter afstand aangewezen waar het precies geweest moet zijn en foto's gemaakt. Terugkijkend vind ik niet dat we toen roekeloos of onverant woord bezig waren geweest. We liepen over een gemarkeerde bergwandelroute, waar Auke al een jaar of vijftien kwam. Maar sindsdien neem ik bij bergtochten altijd een scheidsrechtersfluitje en een aluminium deken mee, tegen onderkoe ling en om zo nodig mee te seinen als de zon schijnt. Wat ik heel leuk heb gevonden is dat we in september samen met onze vrouwen de tocht hebben afgemaakt die we in 1990 in ons achterhoofd hadden. We hebben met z'n vieren een twaalfuurtje zitten verorberen op het pad waar we toen onderuit waren gegaan. Over waar het precies was geweest konden we niet helemaal meer eens worden. Toch was het goed om te doen, de cirkel is nu helemaal rond. Hoe is het om zo'n hoofdrol in het boek van je vriend te spelen? Alleen in het eerste en laatste hoofdstuk speel ik een hoofdrol, een heldenrol zou je kunnen zeggen. Daar heb ik me wat verlegen mee gevoeld. Voor Auke en zijn familie heb ik zijn leven gered. In zekere zin is dat natuurlijk zo, maar ik zeg liever dat ik óns leven heb gered. Ik heb gedaan wat me te doen stond. En als een mens dat doet kan hij de kracht vinden, of voor mijn part "ontvangen", die hij nodig heeft. Dat heb ik vaker in mijn leven ervaren. Ik was op het mo ment dat het erop aan kwam geen looser, maar een winner. En dat begon paradoxaal genoeg toen ik me zwak toonde en toegaf aan m'n wanhoop bij het ravijn. In de tijd van het ongeval was ik juist aan het opkrabbelen uit een ern stige crisis in mijn leven. Die val in de diepte heeft me een hart onder de riem gestoken... "Val in de diepte" door Auke Hoekstra, uit gave El Bloque Boek, ISBN 84-921951-0-X, is verkrijgbaar bij Van de Ven's boekhandel, Zuidpromenade. Prijs f 17,50. Ook kan het franco worden toegezonden na overschrij ving van f 20,- op giro 662533 t.n.v. Huisart sen-praktijk Hoekstra te Maarssen. In het kader vtyi de Modernisering Ouderenzorg heeft het kabinet be sloten dat de indicatiestelling voor de caresectoren (verpleging/verzor ging, gehandicaptenzorg en geeste lijke gezondheidszorg) moet wor den verbeterd door de indicatiestel ling voor deze sectoren te integreren en onafhankelijk van de zorgaan bieders te organiseren. De gemeen ten is opgedragen de nieuwe geïnte greerde indicatiestelling in onder linge samenwerking te organiseren. Dit was voor de gemeenten in het ge west Eemland (met uitzondering van Eemnes) aanleiding om een onderzoek te laten uitvoeren naar de wijze waarop zij gezamenlijk vorm en inhoud kunnen geven aan een Regionaal Indicatie-or gaan (RIO). Het adviesbureau Twijnstra en Gudde voerde het onderzoek uit en kwam met een nieuw model voor geïn tegreerde indicatiestelling. Dit model werd ontwikkeld in overleg met ge meenten, zorgaanbieders, zorgverzeke raars en cliëntenorganisaties. Inmiddels hebben de wethouders Sociale Zaken/ Volksgezondheid van de betrokken ge meenten middels een principe-besluit op hoofdlijnen ingestemd met het voor gestelde model. In vergelijking met de oude situatie zal er binnen het gewest Eemland het no dige veranderen op het terrein van indi catiestelling. Om duidelijk te maken wat de cliënten zullen merken van de nieu we vorm waarin indicatie gesteld zal worden gaan we nader in op twee be langrijke fasen van het zorgproces: De eerste fase van het zorgproces betreft de aanmelding. De gemeenten die be trokken zijn bij het nieuwe model voor indicatiestelling hebben gekozen voor een gemeenschappelijke en gestandaar diseerde basisprocedure. De vormgeving van het lokale loket zal de komende maanden worden uitgewerkt. Gemeen ten hebben zelf de vrijheid de functies en de vormgeving van dit loket te bepa len. De indicatiestelling De indicatiestelling is de tweede fase van het zorgproces en wordt onderschei den naar eenvoudige en complexe zorg vragen. In het geval van een eenvoudi ge vraag (bijv. alarmering) kan de per soon die de intake verzorgt zelf direct actie ondernemen. Hierdoor kan er op korte termijn zorg geleverd worden. Anders is dat bij een complexe vraag (bijv. opname in een verpleeghuis) naar zorg. Bij een complexe vraag zal de in- taker de gegevens van de cliënt opne men en doorgeven aan een indicatiead viseur. Deze zal vervolgens de cliënt bezoeken en op basis van dit bezoek een indicatieadvies uitbrengen. Dit indica tieadvies wordt vervolgens voorgelegd aan een indicatiecommissie. Is de geïn diceerde zorg door bijvoorbeeld wacht lijsten bij zorgaanbieders niet (direct) beschikbaar dan zullen de zorgaanbie ders gezamenlijk kijken naar een alter natief zorgaanbod. Er zal, met andere woorden, gekeken worden naar een "se- cond best" optie. Inspraak Voordat de gemeenten definitief instem men met het voorgestelde model voor geïntegreerde indicatiestelling, stellen zij het op prijs de mening van belangheb benden en betrokkenen te horen. De lokale belangenorganisaties van ouderen en gehandicapten hebben daarvoor in middels de eerste gelegenheid gehad tij dens een informatiebijeenkomst op 2 april j.1. in het gemeentehuis van Soest. Echter, ook voor individuele betrekke nen en belanghebbenden is er een mo gelijkheid om ideeën, wensen en kritiek ten aanzien van het voorgestelde model kenbaar te maken. Zij hebben recht op inspraak op het gehele model met uit zondering van die onderdelen die geba seerd zijn op wettelijke regelgeving. Schrifelijke reacties dienen voor 27 april gestuurd te worden aan: De begelei dingsgroep geïntegreerde indicatiestel ling, p.a. Gemeente Baarn, t.a.v. mevr. E.C.J. Cournou, Stationsweg 18, Post bus 1003, 3704 BA Baarn. Op maandag 21 april, van 14.00 tot 17.00 uur, organiseren de zorgin stellingen in Baarn, Soest/Soester- berg, Bunschoten en Spakenburg een informatiemarkt over ouderen voorzieningen. De markt wordt ge houden in de centrale hal van Me disch Centrum Molendael in Baarn. Belangstellenden kunnen tijdens deze markt meer te weten komen over de verschillende mogelijkheden van dienst verlening van de zorg- en welzijnsorga nisaties in de regio. De informatiemarkt is een gezamenlijk initiatief van verzor gingshuizen, verpleeghuizen en het zie kenhuis. Het blijkt nog te vaak dat men sen niet precies weten wat de verschil lende zorginstellingen te bieden hebben en wanneer mensen voor een bepaalde zorginstelling in aanmerking komen. De informatiemarkt brengt daar ophelde ring in. Zestien organisaties uit de regio presenteren zich. Van verpleeghuis en thuiszorg tot kruiswerk, van welzijnsor ganisaties tot ziekenhuis en van zorg centrum tot verzorgingshuis. Oude dag Medewerkers van de deelnemende or ganisaties staan klaar om alle vragen over de "oude dag" te beantwoorden, zodat het gemakkelijker wordt om be paalde keuzes voor uzelf of voor uw ouders te maken. Daarnaast wordt men geïnformeerd over de activiteiten van bijvoorbeeld de welzijnsorganisaties die een scala aan dienstverlening voor ouderen in hun pakket hebben, zoals het seniorenvervoer. De deelnemende organisaties zijn Ma- riënburg, Molenschot, Patria en De Haven; de verzorgingshuizen Brandsen en Santvoorde; de verpleeghuizen Dae- lhoven en De Blinkert; het zorgcentrum Schoonoord en de Stichting Zorgcentra Soest met de locaties Molenschot, Groot Engendaal en de Heybergh. Daarnaast namen deel de thuiszorg, Stichting Kruiswerk Noordoost-Utrecht, Medisch Centrum Molendael en de Stichtingen Welzijn Ouderen Soest en Bunschoten en de Federatie Gecoördi neerd Bejaarden werk Baarn. (advertentie) Mevrouw A.D.N. Bijvank uit Hilver- sum is de hoofdprijswinnares gewor den van de prijsvraag die Kleinegris Adviesgroep onlangs organiseerde in samenwerking met de Zwolsche Al- gemeene. Zij maakte de winnende slagzin af met de mededeling dat ze na 15 jaar sparen een jaar vrij zou ne men om de wereld rond te fietsen. Daarmee won ze een weekend in het Limburgse kasteel Geulzicht. De prijs werd haar vorige week over handigd door Patrik Kleinegris. De Hartstichting is de belangrijkste instelling die de voortgang van we tenschappelijk onderzoek binnen het aandachtsgebied hart- en vaat ziekten bepaalt. Zij financiert de helft van al het wetenschappelijk onderzoek op dit terrein. Uiteraard binnen Nederland; we zijn immers de Nederlandse Hartstichting. Maar het door de Hartstichting gesteun de onderzoek staat ook internationaal zeer hoog aangeschreven. De Hartstichting zou haar werk niet kunnen doen zonder de collectegelden en giften die jaarlijks door de Nederlan ders bijeengebracht worden. Dit jaar is de nationale Hartweek van 20 tot 26 april. Hopelijk komen de collec tanten niet tevergeefs bij u aan de deur. De Hartstichting: door u en voor u. In de nacht van maandag op dinsdag is om half twee een man uit Soest aange houden. Hij reed in zijn auto op de Al- bert Cuyplaan, terwijl hij teveel had ge dronken. De man kreeg een boete en een rijverbod van vijf uur. Een radiocassetterecorder en een zon nebril zijn gestolen uit een auto die stond geparkeerd op de Valeriaanstraat. Een vrouw van 34 jaar deed hiervan donderdag aangifte bij de politie. Op de Steenhoffstraat is ter hoogte van het postkantoor een automobilist tegen een bromfietser gebotst. De laatste, een negentienjarige Hilversummer, hield hier beenletsel aan over. Omdat aan de overzijde werkzaamhe den werden uitgevoerd aan het fietspad reed hij aan de verkeerde zijde van de rijbaan. De 23-jarige automobilist uit Soest, die vanaf de parkeerplaats bij het postkantoor kwam en het fietspad over stak om de weg op te komen, zag de bromfietser niet naderen. Drie automobilisten zijn vrijdagmorgen bekeurd op de hoek van de Soesterberg- sestraat en de Vondellaan. Ze werden betrapt tijdens een roodlichtcontrole die de politie er tussen half acht en kwart over acht uitvoerde. Op de Smitsweg schreef de politie vrijdag drie bonnen uit aan foutparkeerders. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Het eerste welpenteam van Red Stars, dat onder leiding staat van trainer/coach Guido LaRose, is kampioen geworden. Kort voor aanvang van de wedstrijd van het eerste herenteam, werd de jeugdploeg gehuldigd in sporthal Beukendal. Bij die ge legenheid ontbraken Rhodi van Lemmeten en Richard Aachban. Zij zijn daarom niet te zien op de teamfoto die zaterdag werd gemaakt. Soester Bowling Vereniging Jeugd maandag: Bowling Boys-Dubbel 5-0; Looney Trines-Spetters 5-0; Splitjes-Dotjes 3-2. Senioren dinsdag: Graphique-Dreamteam 5- 0; Raadhuis II-Toverbal 0-5; Lucky Girls- Coolcat 0-5; Stressless-Heppie Hoekers 1-4; Strajk-Naadje 1-4; H.A.M.-Karel de Stoute 0-5; Cobra's-Westra/V. Schaik 0-5; B.B. team-Spitsheuvel W2-V2; X-team-Stalenhoef 0-5. Smeeing/BDC Greenstars - Dames 13-14; Greenstars - He ren 1 20-12; Greenstars 2 - Heren 2 16-21; Omega - Dames A jeugd 13-16; heren A jeugd - HVBS 13-11; Greenstars - Meisjes B jeugd 19-3; LHV - Meisjes C jeugd 10-0; UHV/DSÓ - C jeugd gemengd 17-19; UDSV 2 - D jeugd gemengd 4-4. VOETBAL SEC SEC Al - Houten Al 2-2; SEC BI - Gein oord BI 5-4; SEC Dl - APWC D2 15-0; SO Soest El - SEC El 8-0; Achterveld E5 - SEC E2 2-5; SEC E3 - Greenstars Baarn E4 7-0; SEC F1 - AFC Quick 1890 F2 2-6; SEC F2 - Eemdijk F2 6-3. Soest SO Soest Al - Spakenburg 1 1-2; Roda 5 - SO Soest A2 5-2; Houten 1 - SO Soest BI 1-1; CJW 4 - SO Soest B2 17-2; SO Soest Cl - Amsvorde 15-1; Hoogland 2 - SO Soest C2 - 0-3; Roda 4 - SO Soest C3 5-1; Houten 1 - SO Soest Dl 1-0; APWC 1 - SO Soest D2 1-4; SO Soest D3 - Hees 1 3-2; KWA 3 - SO Soest D4 5-0; SO Soest D5 - SO Soest D7 8-0; SO Soest D6 - CJW 5 2- 5; SO Soest El - SEC 8-0; SO Soest E2 - Usselmeervogels 3 3-1; SO Soest E3 - CJW 3 3-5; SO Soest E4 - Roda 6 0-2; SO Soest E5 - A'foortse Boys 3 0-2; SO Soest E6 - Cobu Boys 5 3-0; Usselmeervogels 6 - SO Soest E7 4-1; SO Soest E8 - Terschuurse Boys 3 1-1; SO Soest E9 - CJW 6 1-4; Cobu Boys 1 - SO Soest F1 0-3; SO Soest F2 - CJW 1 3-4; KWA 2 - SO Soest F3 1-3; SO Soest F4 - Hoogland 5 3-1; Hoog land 6 - SO Soest F5 8-0; SO Soest F6 - Hoogland 10 8-1; SO Soest F 7 - Cobu Boys 4 0-2; Roda 9 - SO Soest F8 2-1; A'foortse Boys 2 - SO Soest F9 4-0. Meisjes: SO Soest 1 - Huizen 1 0-11. WZ'49 DVS'33 Al - WZ'49 Al 4-1; WZ'49 A2 - Eemdijk Al 0-7; WZ'49 BI - Hoogland B2 7-1; de Glind Cl - WZ'49 Cl 4-2; HVC Dl - WZ'49 Dl 1-7; Hoevelaken D3 - WZ'49 D3 2-6; WZ'49 E2 - Amsvoide E2 13-0; WZ'49 E3 - Greenstars E2 2-0; WZ'49 E4 - Roda'46 E14 - 10-0; WZA F3 - WZ'49 F1 3-0; WZ'49 F2 - Hoog landerveen F1 4-1; WZ'49 F3 - OW F4 3-2; WZ'49 F4 - Hoevelaken F5 3-0. SCHRIKSLAAN 74 TEL. 035 - 601 28 70 RIJWIELEN BROMFIETSEN Een klasse is om te hebben, te geven, te krijgen. Grote keus bij Negen automobilisten zijn maandag morgen tussen half tien en half elf be trapt op te hard rijden. Ze reden daar tijdens een snelheidscontrole van de po- litie. In een uur tijd passeerden 124 voertuigen, waarvan één met een vaart van 75 kilometer per uur. Soester Bowling Vereniging Twee spelers vielen vorige week op. Ri chard van Leeuwen toonde zich een 'hele grote' met een game van 218 en Erwin Breuer kwam ook boven de tweehonderd uit: 208. Beiden spelen voor de Bowling Boys dat met 5-0 won van Dubbel. Dat ze nog niet constant spelen, bleek uit het feit dat ze beiden een voor hun doen slechte game ken den, waarin ze niet boven de 103 uit kwamen. KORFBAL De Eemvogels De jeugdteams beleefden een goede dag aan de Staringlaan. De F1 ontving Spi rit en won in een leuk duel met 4-1. Winst boekten ook de D-pupillen. SKF D3 was het slachtoffer: 3-2. De Cl was aanzienlijk sterker dan Dindoa C5. Na een ruststand van 5-0 werd het 7-1. Daphne Noordhoff scoorde viermaal. VOETBAL SEC Zaterdag kwamen bijna alle SEC-teams in actie voor de competitie, alléén kop loper Cl was competitie vrij. De SEC- jeugdteams behaalden zestien competi tie-punten, wonnen vijf maal, speelden één keer gelijk en verloren twee maal. De A junioren speelden thuis verdien stelijk gelijk tegen Houten Al. In een gelijkopgaande wedstrijd kwam SEC via een kopbal van Daan Hooyer op 1-0. Houten kwam snel gelijk, maar Joost Kroeze bepaalde de ruststand op 2-1. Direct na rust werd uit een scrimage de 2-2 gemaakt. Opmerkelijk bij de pupil len waren de grote winst van de Dl en het grote verlies van het El-team. Soest De SO Soest jeugd won zaterdag slechts twaalf van de 32 wedstrijden. De Al liet kort voor tijd de winstpunten aan Spa kenburg. De BI haalde een punt in Houten, waar de Dl met lege handen bleef. De Cl behaalde een ruime 5-1 overwinning op Amsvorde. Voor de meisjes was Huizen een maatje te groot: 0-11. 's Morgens was het druk op de velden, want 8 van de 9 E-teams speel den thuis. De grootste overwinning was voor de El dat SEC met 8-0 versloeg. WZ'49 De BI behaalde een "klinkende" over winning op Hoogland (7-1). Bij de pu pillen zijn er zes teams in de "ban" van een kampioenschap. De komende we ken zal de beslissing vallen. Ook deze week waren er weer prima resultaten, acht van de negen wedstrijden werden gewonnen. Alleen de F1 moest in de strijd om de eerste plaats de winst aan de tegenstander laten. De Al kon de winst ook dit keer niet naar zich toetrek ken. De A2 speelde niet geïnspireerd en verloor dan ook terecht. De Duinkikkers Voor de jaargang '87, '86 en '85 was zaterdag de laatste Speedo-wedstrijd. Leonie Oosthof kwam in aanmerking om de 800 meter vrije slag te zwemmen en zwom maar liefst 19,6 seconden van haar persoonlijk record af. Ze liet een tijd noteren van 11.11.3 wat een clubrecord is voor 12-, 13- en 14- jarigen. Hanke Schalkx zwom de 100 meter vrije slag in een tijd van 1.19.3, een persoonlijk record. Remko Hooft en Matrijs Wijnmalen zwommen de 200 meter wisselslag. Beiden zwommen een persoonlijk record en een clubrecord, Remko in een tijd van 3.22.1, een ver betering van 14,1 seconden en Matrijs in een tijd van 3.10.9, een verbetering van 16.7 seconden. Tevens leverde het Mat rijs de tweede plaats op. De beide jongens zwommen ook een 50 meter vlinderslag. Matrijs in een tijd van 41.2 seconden, goed voor een tweede plaats en Remko zwom de afstand in een tijd van 48.2 seconden. Het is nu afwachten wie er allemaal uitgenodigd worden voor de Speedo finale die ge zwommen wordt in het weekend van 6,7 en 8 juni te 's-Gravenzande. i'/ Hoewel er nog t het programma s titie voor Soest meer te halen v< den die zich eve te maken over de Het restant van de den benut om enke werken. Want Soes met CDW (1-2) tej Twee daarvan kwt Jonge terecht. Verc gen voor Peter Wol gris, Michel Everts Sennef. De laatste maakte overtreding op ee baan naar het doel 1 bal had losgelaten Bos bestrafte de c geel en kende CDW Vanaf de stip maal het scheiden van de de doelpunt. Bos v Wie dit jaar he van het Scha; wint, gaat met naar huis. Voor ligt 750 gulden mer drie int 501 bedragen zijn g< de schakers die en met de acht: gen. Het Schaakfestiva donderdag 8 tot mei in het EHBC Parallelweg. Volg systeem worden z< werkt met een spe uur per persoon p dag 9 mei zijn de e op zaterdag volgen dag weer twee. Elk één ronde oversla; deze 'bye' toch ee het hoofdtoernooi 1 honderd schakers r De inschrijfkosten den voor volwassei voor degenen die in geboren. FM- of Ni Voor het eerst spele; van De Knickerbock klasse. En ze zijn m want de Soesters wo wedstrijd van UW avond werd afgegooi Euforie derhalve bij D< dat de overwinning in wedstrijd eigenlijk al ve spelers bereikten in de thuisplaat en na drie in 4-14. Hoewel UW all een nederlaag te vooi buit voor de Soesters John Vunderink gooid Het parkoersrecord derswoudloop in Hil langer in handen van Broek. De Keniaan 1 met een tijd van 29.; den Broeks tijd va (30.01). Van den Broek eindigde de en was zeven seconde weg dan een jaar eerder de wedstrijd over 10 kik hij zich in de kopgroej ronde in 14.50 aflegde. E van de een-na-laatste t deze kopgroep van vijf elkaar was gevallen. V

Soester Courant | 1997 | | pagina 18