Uitnodiging lezing 'Meer effect met beleggen' Rabobank Soest-Baam OITIAIK Deelname wedstrijden komt op gang iactueel r College komt terug van standpunt tegen recreatief autogebruik 225.00 Bewoners Boerenstreek willen hun auto voor de deur... Bijeenkomst over gedrag van jongeren op straat Op vossen jagen mag weer in gemeentebossen van Soest 6027493 'Lot ontslagen leerkrachten gaat ons wel ter harte' WOENSDAG 9 APRIL 1997 SOESTER COURANT nieuws Parkeernorm is ruim voldoende PAGINA 3 Informatieavond voor iedereen die overweegt te gaan beleggen GastsprekerR. van DrieIRBA, beleggingsspecialist van het Institute for Research andInvestmentServices B.V.(IRIS) Kaarten af te halen op onze kantoren in Soest en Baarn ofte bestellen op telefoonnummer (035) 609 63 26 Dinsdag 22 april 1997, aanvang 19:30 uur Cultureel Centrum De Speeldoos te Baarn Kaasboerderij 'De Staelenhoef' Op dinsdag 22 april in De Schoof Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Het blijft genieten! GroenLinks en Gemeentebelangen tegen 'Heuvelrugroute' via hoofdwegen Vlam in de pan KLAREN 1 ffiS Inbreker neemt fax mee uit dagverblijf Salontafels ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN B. en W. aan ouders Klimop: SOEST Ook voor service moet u bij ons,zijn 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. AI bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. Steeds meer mensen pakken pen en papier om mee te doen aan de ver- halenwedstrijd van de Soester Cou rant. Dit blijkt uit het aantal inzen dingen bij de Soester Courant. Ook zijn inmiddels de eerste plaatjes binnengekomen voor de fotowed strijd. De sluitingsdatum van beide wedstrijden is zaterdag 31 mei. Bij het schrijven van een verhaal moe ten de deelnemers uitgaan van het the ma 'Soest in het jaar 2022'. De jury be oordeelt de inzendingen in drie leeftijds categorieën: tot en met 12 jaar 13-18 jaar volwassenen De winnaar in elke categorie ontvangt honderd gulden. Bij de fotowedstrijd zijn er drie catego rieën: verkeer in Soest natuur en milieu in Soest mensen in Soest In elke categorie wijst de jury drie prijs winnaars aan, die honderd, vijftig of 25 gulden krijgen uitgereikt. Op zaterdag 30 augustus van dit jaar krijgen de abonnees van de Soester Courant een jubileumnummer in de bus. Hierin zullen onder meer de win nende verhalen en foto's worden gepu bliceerd. De verhalen en foto's kunnen worden ingeleverd bij of opgestuurd naar de Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. De verhalen kunnen ook worden gefaxt: 6024904. Uiteraard is het van belang dat de ver halen en de foto's zijn voorzien van de naam, het adres en het telefoonnummer van de inzender. In de loop van dit jaar zal de Soester Courant nog meer activiteitèn ont plooien in het kader van het 75-jarig bestaan van de krant. Het spreekt voor zich dat de abonnees en de adverteer ders hierbij niet worden vergeten. Hier over zal te zijner tijd in deze rubriek worden bericht. Er is volgens de geldende normen genoeg parkeerruimte, maar toch klagen sommige bewoners van de Boerenstreek - met name de Dissel boom - nu al over parkeeroverlast. Daarom heeft de gemeente onlangs een onderzoekje gedaan. In de Boerenstreek is uitgegaan van 1,3 parkeerplaats per woning, wat in het algemeen als ruim voldoende wordt be schouwd voor een woonwijk als deze. Aan de Disselboom staan 50 woningen en dus heeft deze straat recht op 65 par keerplaatsen. Er zijn 62 parkeervakken, plus nog eens ruimte voor 10 auto's langs de rijbaan. In totaal dus 72. Dat is dus zelfs nog iets meer dan de Disselbomers zouden mogen eisen, maar wat blijkt? Juist waar géén par keervakken zijn - met name voor de huisnummers 24 t/m 42 - zetten som mige bewoners hun auto half op het trottoir, terwijl in de officiële parkeer vakken sommige plekken onbezet blij ven...! "Blijkbaar gaat men ervan uit dat, als men met de auto voor de woning kan komen, de auto daar dan ook gepar keerd moet kunnen worden," klaagt het ambtelijk advies van de afdeling Wegen en Verkeer bij het College van B. en W. "Een leeg parkeervak op 30 meter af stand is te ver weg..." De ambtenaren hebben de afgelopen weken zowel in de late avonduren (na 23.00 uur) als 's morgens vroeg (om 06.00 uur!!!) regelmatig het aantal au to's aan de Disselboom geteld en bij die observatie telkens hetzelfde euvel waar genomen. Ongeveer acht auto's worden systematisch half op de stoep gepar keerd. Lering Bij de andere straten is nog niet geke ken, "wegens onvolledige staat van af bouw", maar de afdeling Wegen en Ver keer vindt dat er nu al lering uit het on derzoek getrokken moet worden. Voor de verdere ontwikkeling van de Boeren streek moet er bij de situering van de parkeervoorzieningen dan ook een "zeer fijne verdeling" worden gehanteerd. Op die manier kan een gestage stroom van klachten over een tekort aan parkeer plaatsen worden voorkomen, meent de afdeling. Het College van B. en W. is het daar in principe wel mee eens, maar vindt dat er toch eerst maar eens moet worden afgewacht tot de hele wijk "woonrijp" is gemaakt en dan de situatie nog eens te bezien. Deze week: (Geldig t/m 23.4.1997) Birkstraat 123 Soest Oprijlaan vlak naast bushalte. In buurtcentrum De Schoof aan de Molenstraat wordt op dinsdag 22 april een bijeenkomst gehouden voor tieners en jongeren. Centraal staat het thema 'Hoe ga jij de zomer in'. Doel van de bijeenkomst is de overlast op straat tegen te gaan. Omdat het 's avonds langer licht blijft, hangen de jon geren vaker buiten rond en nemen de vormen van overlast en het aantal ver nielingen toe. Tijdens de avond in De Schoof krijgen de jongeren de gelegenheid te zeggen welke wensen en/of plannen ze hebben en hoe ze denken dat deze kunnen wor den gerealiseerd. Volwassenen kunnen op hun beurt duidelijk maken hoe ze denken dat de jongeren zich op straat zouden moeten gedragen. Aanwezig zijn ook vertegenwoordigers van de organiserende instellingen. Dit zijn de Stichting Welzijnswerk Soest, de politie Eemland-Noord, het HALT-pro- ject en kinderparadijs De Vrije Teugel. Het is de bedoeling dat de jongeren en de volwassenen in een goede sfeer met elkaar van gedachten wisselen, zodat het voor iedereen een leuke en ontspannen zomer wordt. De bijeenkomst in De Schoof is om 19.30 uur. De toegang is uiteraard gra tis. Als u een huis vindt dat precies bij u past. wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn. bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 BAR, GRILL REST AU RANT ft M Onze befaamde Bourgondische lamsschouder? Onze geweldige bout van gebraden speenvarken'? Onze alom bekende "Luykje"- specialiteiten? T 47 SOEST 035-601 8252 De raadscommissie Milieu is vorige week in meerderheid akkoord ge gaan met de hervatting van de vos senjacht in de gemeentebossen van Soest. Op die manier denkt de poli tiek de toegenomen overlast van vossen te kunnen indammen. Volgens het College van B. en W. zorgt de groeiende vossenpopulatie voor nog al wat schade. Het aantal volwassen exemplaren wordt op dit moment ge schat op ca. tien. In de gemeentebossen (bij elkaar zo'n 500 hectare) zouden één of twee vossenburchten echt genoeg zijn, volgens de deskundigen. Hoewel het gemeentebestuur in een vorige periode de jacht - niet alleen op vossen - min of meer officieel heeft af geschaft, blijkt de politiek nu wel gevoe lig voor de klachten van sommige bos(rand)bewoners, die hun kippetjes nogal eens door vossen opgepeuzeld zien. "Eén vos is leuk," vond Teeke Glastra (BAM). "Vang de rest maar door een kakelende kip in een kooitje te zetten." Ellen Huberts (WD) zocht de oorzaak van de groeiende vossenstand in het ontbreken van een natuurlijk evenwicht, hoewel Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) de mens aanwees als Reintjes natuurlijke vijand. Beiden had den geen bezwaar tegen het voorstel, evenals Arie van den Breemer (CDA). De vertegenwoordigers van PvdA en D66 hielden wijselijk hun mond, zodat het enige verzet tegen de vossenjacht van Nel Koster (GroenLinks-PS) en Gerard van den Deijssel (Gemeentebe langen) moest komen. Koster vond het allemaal nogal overtrokken en zou juist graag eens een vosje willen zien ("Koop maar een kip, dan komen ze vanzelf," reageerde wethouder Van Logtenstein). Van den Deijssel hield de wethouder voor dat die bij een vorige gelegenheid ook al eens zijn politieke neus had ge stoten met de kraaienjacht. Volgens hem was het "dezelfde mevrouw" die nu over vossen klaagde, en dat zou bij Van Log tenstein toch een licht moeten doen op gaan, meende hij. Konijnen Volgens Van den Deijssel moesten men sen die last van vossen hadden maar een goed hek neerzetten of een waakhond nemen. Hij voorspelde dat door het de cimeren van de vossenstand de overlast van konijnen weer drastisch zou toene men, vermoedelijk tot groot genoegen van de jagers, voor wier karretje Van Logtenstein zich volgens hem liet span nen. Ecologisch gezien vond hij de jacht per definitie een slechte zaak. Van Logtenstein stelde echter droog vast dat de meerderheid zijn beleid steunde. Hij vond ook dat het Soester jachtbeleid in de afgelopen jaren echt een succes was geweest. "Het wild neemt gestadig toe, maar schadelijk wild moet ook vol gens de jachtwet bestreden worden. In 1988 kwam ik in het bos een ree tegen, maar vorige week heb ik er op één avond wel 12 gezien. Daar ben ik heel trots op..." i "Een mooie tussenweg." Zo om schreef VVD-wethouder Neks Blommers vorige week de oplossing die het College van B. en W. heeft gevonden voor het nieuwe tracé van de toeristische "Heuvelrugroute" door de Soester dreven. De zon dagsrijders mogen nog wel door Soest toeren, als ze maar op de hoofdwegen blijven. In 1994 - onder het vorige College van B. en W. - wees Soest het recreatief ge bruik van de auto nog ferm van de hand. Van de ANWB-Heuvelrugroute moesten de toenmalige bestuurders wei nig of niets hebben en ze weigerden dan ook medewerking, zelfs aan een "ver korte vorm". Het huidige College is echter wat auto- vriendelijker en heeft ingestemd met het voorstel van de Kamer van Koophandel, dat erop neerkomt dat de Heuvelrug route nog wel door Soest voert, maar dan via de hoofdwegen. Het tracé is uit gewerkt door de ANWB, in overleg met het recreatieschap Utrechtse Heuvelrug, Vallei en Kromme-Rijngebied. De route begint - wat Soest betreft - bij het Zeisterspoor in Soesterberg en gaat dan via Richelleweg, Amersfoort- sestraat, Van Weerden Poelmanweg, Soesterbergsestraat, Torenstraat, Mid delwijkstraat, Steenhoffstraat, Van Weedestraat, Burgemeester Gro- thestraat en Vredehofstraat Soest weer uit bij het kruispunt "Trier", zoals het vroeger heette. Vandaar kunnen de rou terijders via de N221 langs het paleis of via de N201 naar Den Dolder. Interessant punt Volgens de Kamer van Koophandel vol doet de nieuwe route daarmee aan de belangrijkste voorwaarden, namelijk dat er gelegenheid is tot het maken van stops voor een wandeling, het bezoek aan een restaurant of een ander toeris tisch interessant punt in de omgeving. De redenering is dat de route de mobi liteit geleidt die anders - ook zónder het bestaan van de route - toch wel zou op treden en bovendien kansen biedt "ter ondersteuning van het toeristisch of het cultuur-historisch beleid van de gemeen te". Volgens de KvK voert de toeristisch meest interessante route overigens langs de Wieksloterweg, maar dat zou wel eens bezwaren kunnen oproepen van de omwonenden, profeteert Kamer-secre taris A. Boone. Daarom kiest men voor de N221, die tevens langs diverse uit toeristisch-recreatief oogmerk belangrij ke punten voert "zoals de Kerkbrink en het VW/ANWB-kantoor". Ook de afdeling Eemland van Koninklijke Ho reca Nederland en de regionaal consu lent van de ANWB zijn het ermee eens. Mondiaal belang Ambtelijk reageerde Soest heel wat minder geestdriftig op het voorstel. "Vanwege het mondiale belang om mi lieubeleid om te zetten tot daden advi seren wij u het milieu in dit geval het voordeel van de twijfel te geven en dus uw eerder ingenomen standpunt te handhaven," stond er in het advies, waarin wordt bepleit juist géén mede werking aan het voorstel te verlenen "omdat milieu-onvriendelijk gedrag ge stimuleerd wordt". Het College van B. en W. denkt daar echter "genuanceerder" over, aldus wet houder Blommers. "Dit is volgens ons juist een mooie tussenweg. Vroeger maakten de toeristen soms een hele slin ger door Soest-zuid, maar dit is - als de kortste en meest economische route door Soest - een heel redelijk alterna tief." Oude moeder Volgens de wethouder blijven de recrea tieve rijders heus niet thuis als er géén toeristische route is. "En als ze dan toch op stap gaan - bijvoorbeeld omdat ze ter bestrijding van de eenzaamheid met hun oude moeder een ritje in de mooie om geving van Soest willen maken - kun je ze maar beter langs de Kerkebuurt en het museum Oud-Soest leiden. Vakan tie in eigen land is toch ook goed voor het milieu? Op deze manier voorkom je in elk geval dat ze door de woonwijken gaan dwalen en een weg zoeken door het hele dorp..." In een woning aan de Troelstrastraat is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De bewoners hadden vermoedelijk vergeten het gaspitje uit te draaien, toen ze weg gingen. Door oververhitting sloeg daar om de vlam in de pan. De brandweer bevrijdde een hond die in de woonka mer zat en met de dierenambulance naar een dierenarts werd gebracht voor onderzoek. Het vuur was vlot geblust, maar niet kon worden verhinderd dat op de benedenverdieping grote rook- en roetschade ontstond. Ook boven en bij de buren werd rookschade geconsta teerd. onroerend go«d Ai/Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 In een kinderdagverblijf aan de Bos- straat is zondagavond ingebroken. Er wordt een faxapparaat vermist. Hiervan is aangifte gedaan bij de politie. deze kost maar Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum "Wij vinden het jammer dat wij er niet in geslaagd zijn duidelijk en be grijpelijk uit te leggen waarom de besluiten zijn genomen in het be lang van het openbaar onderwijs. Wij hebben er begrip voor dat u nog met vragen zit, temeer omdat niet alle informatie gedetailleerd door ons kan worden verstrekt." Deze zinsneden komen voor in de brief die het College van Burgemeester en Wethouders vorige week heeft rondge stuurd aan alle ouders van leerlingen van de Klimop, de openbare basisschool waarvan B. en W. onlangs zowel de di recteur, mevrouw Broertjes, als een van de leerkrachten, mevrouw Ruitenberg, hebben ontslagen. Het ontslag heeft veel onrust gewekt onder de ouders. Op 2 april was er een ouderavond, waarop burgemeester De Widt - binnen het College belast met de portefeuille Onderwijs - informatie gaf over de besluiten. Ook toen al hebben de ouders hun verontrusting en bezwa ren kenbaar gemaakt. Een dag later zijn de bezwaren nog eens naar voren gebracht door vertegenwoor digers van ouderraad (OR) en mede zeggenschapsraad (MR), waarbij De Widt van zijn kant heeft geprobeerd duidelijk te maken dat de besluiten "na uitvoerige afweging van belangen" ge nomen waren zoals ze aan de ouders waren meegedeeld. Na de verzekering van B. en W. dat zij de betrokkenheid van de ouders bij de school en de leerkrachten waarderen «laat het College hun weten dat zij "de indruk willen wegnemen alsof wij ons het lot van de leerkrachten ten aanzien van wie de maatregelen zijn genomen niet zouden aantrekken. Wij hechten er in dit verband aan u mee te delen dat de door ons genomen maatregelen niet te maken hebben met de wijze waarop met de kinderen is omgegaan, omdat op ba sis van de kennis waarover wij beschik ken die omgang goed was." Ander werk Dat zij - "met het oog op de toekomst" - niettemin hebben gemeend te moeten ingrijpen doet daaraan niets af, aldus B. en W. "Wij realiseren ons dat onze be sluiten voor de betrokkenen pijnlijk en hard zijn aangekomen. Wij zullen ons, als het kan in goed overleg met de be trokkenen, inspannen om voor hun an der werk te vinden. Dat duidt erop dat wij ook oog hebben voor de capacitei ten waarover zij beschikken. Het spreekt vanzelf dat, indien dat niet lukt, ook een passende financiële regeling moet wor den getroffen," aldus B. en W. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3