I 7,oMietril Met feit/ Hulleman optiek m wand? Vanaf ^8,=* Theatergroep 'Spetter van de Eng' maakt buurt-thema's bespreekbaar Kindercircus Alsjemenou groot succes 1ACTUEELI BODY CONTOUR FYSIO FITNESS YPOTHEEK MAATJE MINDER DEZE ZOMER? Vechtersbaas jaar cel in UW hoort niets na klacht over huur Honsbergen Van Breukelen Vast-goed PAGINA 4 ijmarkt gh WOENSDAG 16 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 Bel voor informatie en/of GRATIS PROEFLES: PROMOTIONS Van Weedestraat 211- Soest - Tel: 602 31 06 voor verantwoord bewegen Voor o. a. mishandeling Soesters Eigendomstede krijgt eerste vloer Zonnebril op eigen sterkte.' Succesvol optreden op Desmond Tutuschool 'College hult zich in nevelen' DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist Actie Soest voor kinderopvang Tuzla Soest voor Tuzla (3) Reeks autoinbraken File bij spoorweg Soesterbergsestraat Computers gestolen bij inbraak bedrijf Service bij Schoemaker jouw. Voor een deel wordt zelfs tot 50 pro- bestaan. Dit blijkt uit lorende bij de le wij- ngsplan Soest Zuid je percentages wette- zijn, is er dus sprake uw plan. Dit betekent de Raad van de ge- ar goedkeuring aan ïoet geven. Dit is ech- 4aar mijn mening ligt /oor de gemeenteraad recht te zetten. Dat de proceduregang als consequenties van het hierboven genoemde Frans van de Kant tnje-Vrijmarkt op Ko- Soest niet meer weg te ;1 mensen uit Soest en 1 jaarlijks enthousiast an deze activiteit. Dit ing H.M.G. Soest er- kunt nemen aan deze ide jaren is het zo dat zelf voor moet zorgen te spullen weer worden m die reden zal er een /orden voor zowel de ils de kramen. Deze len weer terug na het van de plek. Ook dit ilniswagen om de niet- l af te voeren, lopen inschrijfavonden atie besloten nog een iogelijkheid te bieden, tkramen zijn intussen er zijn nog voldoende :schikbaar. Idag 23 april kan men 8.00 uur tegen contan- aur en borg een grond- in buurthuis De Praat- 11. Een grondplaats ,50 f 10,- borg. Een handelaren kost f 50,- Koninginnedag zelf in- toeslag van f 2,50 be- ïet risico dat er geen mogen géén alcoholi- )rden verkocht en ook :tiviteiten plaatsvinden net de wet op de kans- matie kan men bellen Oranje-Vrijmarkt-lijn, rale Voorlichting Soest n 6 weken na deze be ister en wethouders van ng aan O.S. irleend. ng aan M.H.J. /oor verkoop i accountants ubsidie 1996 op f46.281,00. i beleidsregel :nde geacht n te zijn, indien gediend verzoek g binnen vier ling van het :zwaarschrift nens zijn op een daartoe ften, vrijstelling en ver- aan/nabij de l 5 van de Woning- levoegd binnen een ter- iele bedenkingen schrif- zelfde termijn, dagelijks ven (balie bouwzaken), Schrijf je dan nu in voor: het beste landelijke afslankprogramma gezond eten regelmatig meten en bewegen "De rechtbank kon nauwelijks iets zien op de videobeelden van de be veiligingscamera's, aldus de Utrechtse rechter mr. Th. Claren- beek. Daarom werd een 27-jarige Amersfoorter dinsdag vrijgespro ken van een lange reeks inbraken, waaronder twee in Soest. De man kreeg een jaar celstraf voor de overgebleven feiten, onder meer een mishandeling in Soest. De officier van justitie was met behulp van de videobeelden tot de conclusie gekomen dat de Amersfoorter verant woordelijk was voor een reeks van zo'n twaalf inbraken bij bedrijven - vooral tankstations - in de omgeving van Amersfoort. Voor de inbraken en daar naast nog vijf andere feiten eiste de of ficier drie jaar en zes maanden celstraf tegen de Amersfoorter. De Amersfoorter zou volgens hem op 19 december een snelkraak hebben ge pleegd bij het Shell-station aan de Weegbreestraat. Er waren sigaretten, shag en veertien cd-hoesjes meegeno men nadat de ruit van het pompstation was ingeslagen. Bij een inbraak bij een sigarenzaak in Soest zou de verdachte op 29 december een faxapparaat, en voor bijna tienduizend gulden aan rook waar, geld, horloges en aanstekers heb ben gestolen. De rechtbank vond de videobeelden waarop de daders te zien waren te vaag, en kwam voor de inbraken tot vrij spraak. Ook sprak zij hem vrij van een poging tot doodslag op een agent tijdens een wilde achtervolging in Leusden. Wel achtte zij de man schuldig aan de mishandeling van een vader en een zoon op 5, november vorig jaar in Soest. Er was een vechtpartij ontstaan waarbij de slachtoffers zich met een paraplu ver weerden tegen de klappen van de ver dachte. Uiteindelijk was een vriend van de verdachte in de auto gestapt en tot twee keer toe op het oudste slachtoffer ingereden. Daarnaast achtte de rechtbank ook drie inbraken en een mishandeling in Amersfoort bewezen die de hoofdver dachte had gepleegd met een 35-jarige plaatsgenoot. Deze had de inbraken bekend. De medeverdachte werd vrijge sproken van een inbraak op 15 decem ber in het tankstation in de Weegbree straat in Soest. Na deze inbraak ontbra ken er 26 sloffen sigaretten ter waarde van bijna vijftienhonderd gulden. Deze verdachte kreeg acht maanden cel, waar van vier maanden voorwaardelijk. BMÜ bouwt dertien appartementen, twee woningen en een villa Dertien appartementen, een twee onder-één kap woonhuis en een vrijstaande villa verrijzen dit jaar op de hoek van de Eigendomweg en de Koningsweg. Het project wordt ge realiseerd door Bouwmaatschappij Uyland (BMU) en is vermoedelijk eind dit jaar gereed. Het grondwerk is inmiddels afgerond, zodat het startsein van de bouw kan worden gegeven. Om eens af te zijn van 1 de eerste steen of het hoogste punt, kwam de BMU op het idee om 'de eer- ste vloerlegging' een officieel tintje te i geven. Wethouder Pieter ten Hove mag aanstaande vrijdag om één uur laten H zien hoe handig hij hierin is. 1 In Eigendomstede, zoals het complex heet, zullen volgens BMU hoofdzakelijk i 1 Soesters komen te wonen. Bij de toewij- zing van de koopwoningen is rekening gehouden met de criteria volgens het volkshuisvestingsbeleid van de gemeen te. Van degenen die zich inschreven, kwamen eerst de Soesters, vervolgens de economisch aan Soest gebonden mensen, daarna de inwoners van het Gewest Eemland en tot slot de overige belangstellenden aan de beurt. Op het project is de zogenoemde GIW- regeling van toepassing. Dit is een ga rantie- en waarborg die de eigenaren ge durende vele jaren beschermen tegen technische en financiële risico's die aan de bouw en aankoop van de woningen verbonden kunnen zijn. BMU is op dit moment ook druk in de weer op de hoek van de Dalweg en de Steenhoffstraat. Op deze locatie, waar voorheen het St. Josephgebouw stond, worden 28 appartementen gebouwd. Het complex krijgt de naam Visserstae- te. Als brildrager wilt u niet alleen scherp zien, maar óók genieten in de zon. Nu kan dat tegen een extra aantrekkelijke prijs. Wij maken gebruik van échte Essilor-zonneglazen. Dus: perfecte kwaliteit, praktisch onbreekbaar, vederlicht en geschikt voor zowel jong als oud. Maak bij ons uw keuze uit veel modieuze monturen Enkelvoudige glazen -6.00 t/m 6.00 cyl. 2.00. Geldig tot 1-11-'97) BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspeciallsten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRMT10 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten Zo'n beetje iedereen op de Eng is razend enthousiast over de theater groep "Spetter van de Eng": de kin deren van de Desmond Tutuschool waarschijnlijk het meest. Vorige week was de "Spetter" opnieuw op school, nu met scènes over pesten. Vorige maand brachten de SWS-mede- werksters Annemiek Hakkers, Alice Woets en Fabiënne Schlingmann, - die gezamenlijk de theatergroep vormen - al een stuk "op de planken" over afval en voor de komende maand zit er ook al weer iets in de pen, al is het onderwerp nog niet bekend. Annemiek en Fabiënne zijn vaste mede werksters van het SWS-buurthuis de Eng aan de Albert Cuyplaan, Alice is Foto: Goos van der Wilt De UW wordt een tikje ongedul dig. Dat valt in elk geval op te ma ken uit de brief die secretaris A. de Vries deze week aan het College van B. en W. heeft gestuurd over de kwestie van de huur (van Honsber gen). Hij heeft nog geen antwoord. Vorige maand zocht de UW de publi citeit met een klacht over het feit dat zij van de SWOS voor de maandelijkse contactmiddagen in Honsbergen opeens 65 gulden per keer moest gaan betalen, terwijl de zaal in de afgelopen jaren al tijd gratis gebruikt mocht worden. Uit eindelijk was.de huur-oplegging terug te voeren op de besluiten van het gemeen tebestuur, reden waarom de UW de kwestie aankaartte bij het College van B. en W. Sinds die brief (gedateerd 8 maart) heeft de UW niets vernomen, althans niet van B. en W. De SWOS heeft monde ling laten weten dat de UW in de tus sentijd de zaal wel mag gebruiken (wat aanvankelijk ook niet mocht), maar stuurt uiteraard óók nota's. Voor een grote organisatie als de UW is het on acceptabel dat zij zonder enig voorover leg met een maandelijkse huur van 65 gulden wordt belast, schrijft De Vries in zijn nieuwe brief aan B. en W. "Wij zijn inmiddels in het bezit van vier nota's die nog betaald zouden moeten worden, hetgeen wij zoals u bekend absoluut niet van plan zijn zonder meer te doen." Met de gemeenteraadsverkiezingen in zicht, schrijft De Vries fijntjes, is het wel belangrijk om te weten hoe het gemeen tebestuur resp. de gemeenteraad mo menteel tegenover het vrijwilligerswerk en de positie van de ouderen in Soest staan. "En ook voor de rest van de be volking van Soest kan dit een interessant gegeven zijn bij het bepalen van haar kèuze. Want tot nu toe lijkt uw stand punt volkomen in nevelen gehuld..." De Vries wil daarom een snelle reactie op de brief van 8 maart, "ruim een maand na dato", waarop hij geen boe of bah (zelfs geen bevestiging van ont vangst) heeft vernomen. "Mocht u me nen dat de kwestie voor u niet belang rijk of spoedeisend genoeg is om ons snel een definitief antwoord te geven, dan zult u het ons niet kwalijk mogen nemen dat wij verdere publicitaire we gen zoeken om ons gelijk te krijgen." stagiaire. Alle drie zijn ze een beetje gek op theater en uit die gezamenlijke be langstelling is de theatergroep geboren, overigens als een zuivere vorm van "vrij willigerswerk". Met z'n drieën bedenken ze de teksten - meestal op melodieën van bestaande kinderliedjes - en werken die uit tot voor de schooljeugd van de groepen 4, 5 en 6 herkenbare scènes. Boodschap Er zit natuurlijk een "boodschap" in ver pakt. Bij het afval-stuk ging het bijvoor beeld om de gedachte dat de bewoners van de Eng de wijk met z'n allen (samen dus) schoon en veilig moeten houden, maar alles op een speelse manier. Bij het pesten werd duidelijk gemaakt hoe dat in z'n werk gaat: meestal gaat het om iemands uiterlijk. Waarom pesten nou eigenlijk zo "leuk" is, was bijvoor beeld de vraag, en wat je er tegen kunt doen. "Als je 't negeert wordt het van zelf saai," is volgens de "Spetter" bij voorbeeld soms een bruikbare remedie. Het optreden van de "Spetter" is eigen lijk een proef, die alleen dit seizoen duurt. Of er volgend jaar weer een thea tergroep is staat nog niet vast, want Annemiek, Alice en Fabiënne hebben straks ook zelf weer een vol programma met school en stages. voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoffstraat 58 laia-fc H W Zaterdagmiddag: de aula van het Griftland College zit vol met ver wachtingsvolle grote en kleine men sen. Dan begint een wervelende show met gevarieerde acts: acroba ten, aapjes, clowns, sterke mannen en nog veel meer... In de pauze worden kunstwerken van kinderen geveild. Mevrouw Neks Blom- mers blijkt een enthousiaste veiling meester en de prijzen rijzen de pan uit: van vijftig tot wel tweèhonderdvijftig gulden! Na de pauze komt het betove rende schouwspel van de magische fluit en de koorddanseressen in prachtige tu tu's. Uit het heelal komen vliegende schotels, uit het oerwoud tijgers, kort om: er is te veel om op te noemen. En van de - ook fantastische presentatoren - gaan er enkelen met de hoge hoed rond... Het kindercircus Alsjemenou, samenge steld uit kinderen van de Naschoolse Opvang bij het Kasteel en Villa Kakel bont, beet zaterdag op enthousiaste wij ze het spits af van de activiteiten voor de actie "Soest voor kinderopvang in 1\i- zla". De opbrengst is nog niet exact be kend, maar zal zeker de 3000 gulden overtreffen. Gezien het feit dat de ge meente Soest alle inkomsten verdubbelt dus een aardige "opsteker", dankzij de inspanning van de kinderen, de ouders en de leiding van de Naschoolse Op vang. Tentoonstelling Op maandag 21 april gaat de actie of ficieel van start. Dat gebeurt in de raad zaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Inmiddels maken ook de leerlingen van een flink aantal Soester basisscholen zich op voor de afsluiting van hun aandeel in de actie. Er wordt deze week nog hard gewerkt aan de ten toonstelling van de werkstukken die de kinderen zelf hebben gemaakt, zowel in woord als in beeld. De tentoonstelling vindt op woensdag 23 april 's avonds plaats in het Artishock-gebouw aan de' Steenhoffstraat. Een heuse jury zal per school de beste werkstukken uitzoeken en natuurlijk krijgen alle "artiesten" een traktatie. Joegoslavische maaltijd Ook de Stichting Vluchtelingenwerk Soest doet mee aan de actie om geld bijeen te brengen voor het op te richten kinderdagverblijf in T\izla. Vluchtelin gen uit voormalig Joegoslavië, die nu in Soest wonen, dragen graag hun steentje bij voor de opbouw van hun verwoeste land. Zij bereiden op donderdag 1 mei een echte Joegoslavische maaltijd. Voor de liefhebbers van Joegoslavisch eten is dit echt een buitenkansje. Het leuke is dat de opbrengst in z'n geheel ten goede komt aan de acties voor Tu zla. De ingrediënten worden namelijk gratis aangeboden door twee Soester middenstanders: supermarkt C-1000 en slagerij Klashorst, beide in Hartje-Zuid. De kosten zijn f 20,- p.p. Aanmeldingen vóór 25 april bij Vluchtelingenwerk, Smitsweg, tel. 6026053, waar de maal tijd ook gehouden wordt. Iedereen is welkom. Soest ALBERT CUYPLAAN zeer fraai gelegen, met uitzicht over Molenstraat, 3-kamer- appartement (voorheen 4 kamers) op de 4e woonlaag en berging op de begane grond hal, toilet, ruime woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en doucheruimte algemeen dit appartement verkeert in goede stoot van onderhoud. De servicekosten bedragen f 280,- p/m adres woning indeling 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 169.000,- k.k. plaats adres woning indeling Soest EREPRIJSSTRAAT rustig gelegen drive-in woning, tussenwoning, bouwjoor ca. 1970 hal, garage, tuin met blokhut, tuinkamer en slaapkamer met wastafel verdieping woonkamer met open haard, keuken met balkon, toilet. Vanuit de woonkamer een trap naar de 2e verdieping met 2 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet algemeen deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud. Oppervlakte co. 150 m2 DRIVE-IN WONING Gevraagde koopsom f275.000,- k.k. plaats Soest adres VOSSEVELDLAAN 28 woning op schitterende lokatie gelegen, np^yXV^r bossen, vrijstaande villa met dubbele^>^^0^<aT685 m2 grond Vraagde koopsom f745.000,- k.k. plaats Soest adres VERLENGDE TALMALAAN 13 woning helft van dubbel woonhuis met inpp^y grond. Bouwjaar ca. 1930. raagde koopsom <5ge op 570 m2 f469.000,-k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën Typische beesten, die vredesduiven. In de eerste plaats omdat we het beeld van een dier gebruiken om een zaak van mensen voor te kunnen stellen. In de tweede plaats: waarom duiven en geen vliegen, bijen, mollen? Om nog maar te zwijgen van wespen, neushoorns, giraf fen en andere beesten waaraan wij, in Europa tenminste, geen functie hebben gegeven. Mensen hebben kennelijk dieren nodig. Als huis-dier om lekker tegen aan te praten, of om mee te wandelen. Als help-dier om zwaar werk te verzetten. En als eet-dier, om voor velen van ons als voedsel te dienen. Nou ja, te die nen... Daarnaast gebruiken mensen dieren ook om moeilijke "mensen"-onderwer- pen voor te stellen. Wijsheid wordt ge koppeld aan een uil, slimheid en sluw heid aan een vos, en vrede aan een duif. In deze voorbeelden gaat het dan nog om positief benoemde zaken. Er zijn voorbeelden te over van negatief ge bruik van dierenbeelden door mensen. In het raam van deze vredesbijdrage zal ik die maar achterwege laten... Waarom doen mensen dat toch, dit ge bruik van dierenbeelden om ingewik kelde menselijke eigenschappen te ver beelden? Geven mensen dieren die beelden omdat ze dit tegen elkaar niet kunnen of durven te zeggen? Of komt het ook omdat een mens nooit hele maal voldoet aan welk beeld dan ook? Is iemand net zo wijs als een uil, wan neer we weten hoe onhandig en dom hij daarnaast ook kan zijn? Brengt iemand net zo veel vrede als een duif, wanneer we weten dat agressiviteit als een keer zijde aan die mens kleeft? Het is misschien wel verstandig van mensen wanneer zij een beest gebrui ken als een beeld. Het maakt het mis schien zelfs makkelijker om met elkaar over vreselijk moeilijke zaken te praten. Nog sterker: het is soms het enige mid del wat beschikbaar is om te weten wat iemand bedoelt. Praten in beelden, pra ten in dieren. Menselijke onmacht om zetten in beelden van een dier. Mis schien dus wel héél verstandig. Mensen weten immers donders goed hoe moeilijk het is met mensen. Nie mand is volmaakt, terwijl een duif, een uil, een olifant, maar ook een vlieg, een wesp en wat er allemaal leeft en groeit en bloeit, veel volmaakter is dan wille keurig welk mens! Mensen kunnen ook als geen andere soort in de natuur el kaar, de dieren en de natuur zelf het le ven zuur maken. Ze weten natuurlijk best wel dat het beter zou moeten, dat ze beter naar elkaar zouden moeten luiste ren, met elkaar zouden moeten praten en ga zo maar door. Maar dat houdt een mens gewoonweg niet vol! Om aan te geven waar het in Soest om gaat wanneer de actie voor de kinder huizen in Tuzla van start gaat, heeft het Vredesplatform er goed aan gedaan het beeld van de vredesduif te gebruiken. Het dier dat zijn eigen boodschap ver telt. Het dier dat recht op zijn doel af gaat: Vrede en wederopbouw van men sen, hun huizen en hun leven! Nico van Waveren f Vredesplatform Bij de politie is vrijdag door vier men sen aangifte gedaan van een inbraak in hun auto. Zo verdween op de Hommel een mobiele telefoon uit de wagen van een 41-jarige Soester. Zowel op de Ere prijsstraat als het Tromslagerpad maak ten de autokrakers de radio en zonne brillen buit. En op de Amersfoort- sestraat werd een mobiele telefoon ge stolen van een 44-jarige Soesterberg. Een bewoner van het Nassauplantsoen kwam zondag melden dat de radio uit zijn auto was gestolen. Verkrijgbaar bij: Multi Hypotheken 0347-374737 (ook na 19.00 uur) Maar...ook bij u thuis. Vanwege een stroomstoring heeft het verkeer op de Soesterbergsestraat en de Van Weerden Poelmanweg dinsdag middag vertraging opgelopen. Door een defecte transformator bleven de spoor bomen bij de overweg lange tijd dicht. Omdat er niet direct een nieuwe trans formator beschikbaar was, regelde de politie het verkeer van kwart over twee tot kwart voor vier. Inbrekers hebben vorige week enkele computers buitgemaakt. Ze deden dit bij een bedrijf aan de Torenstraat, waar ze 's nachts ongezien binnenkwamen en zonder te zijn ontdekt, vertrokken. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! super* Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1997 | | pagina 5