DONOR Hypotheekplanners bruisend van start I1JIJR Leerlingen Baarnsch Lyceum en Griftland College spelen kort geding Nieuwbouw aan Ir. Menkolaan vordert Bustocht met het Rode Kruis Meekleurende kunststof glazen voor de prijs van gewone brillenglazen Medisch Centrum Molendael op banenmarkt in de Flint Ballonvaart als staartje van jubileum Mavo-Soest dP Wijt akela JK 'M'oïA&fic/ib cuk&uMwi SPECIALE AANBIEDING: Boeketten 15f- en Mosmand gevuld met bloemen 25,- Crematorium Daelwijck houdt open dag Nog één woning te koop 3SS Bekeuringen voor automobilisten PIET VAN HEUGTEN >«i* Eerste plaats voor dansers Slingerland Workshops bij Nijhof Moederdagactie bij winkeliers Baarn Fantastisch 'net echt' theater rondom 5 mei Auto gestolen Soester met slok op achter stuur Soester liedboek voor de kerken Cursus duiken in Aqua Indoor bij The Experience WOENSDAG 16 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 7 De Hypotheekplanners, Soests jongste onafhankelijke adviesbu reau voor hypotheken, pensioenen en verzekeringen, is afgelopen vrij dag bruisend van start gegaan aan de Soesterbergsestraat 6. Na een kort inleidend woord van "hypo theekplanner" Raymond Lucieer werd de officiële openingshandeling verricht door de makelaars W. Deelen en A. van Wijk. De Hypotheekplanners is dan ook een gezamenlijk initiatief van de Hypo theekwinkel en de NVM-Hypotheek- shop van beide makelaarsfirma's. Op hun teken begon de enorme champag nefles voor de deur van het nieuwe kan toor vuur(werk) te spuwen, waarmee de feestelijke opening een feit was. Na af loop volgde een gezellige en druk be zochte receptie. Bloemdecoraties Wij helpen u met het maken van é/mmf/emut/mk op onze sfeervolle lokatie in de oude Kerkebuurt. Natuurlijk zijn wij er ook voor al uw ê/ommuér/c en excluAww /codcr<i/iti/ce(en,. Kerkstraat 13a - Soest-Telefoon: 035 - 602 97 98 Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag en op afspraak. Op zaterdag 26 april is er van 10.00 tot 16.00 uur een open dag in Crematorium Daelwijck te Utrecht. Naast de open stelling van het gehele gebouw (inclusief ovenruimte) en het prachtige park met de nieuwe urnentuin en kinderhofje zal 's middags van 14.00 tot 15.30 uur in de grote aula een middag worden gehou den met poëzie en literatuur rond het thema: Sterven, dood en rouw. Gastsprekers zijn: Wim Zaal, ^lartin Ros, Roeland Laudy, Marlies Souren, Marion Bloem en Berend Wieneke. Muziek wordt verzorgd door de zange res Anna Konings en de pianist Gerard Vogel. In het park worden beelden van de kunstenaarsgroep Memento tentoon gesteld. Op dezelfde dag zijn ook de Utrechtse begraafplaatsen en de steenhouwerijen open. De open dag valt in het kader van het thema: Sterven, dood en rouw, ge organiseerd door Studium Generale i.s.m. werkgroep dood en samenleving van de Universiteit Utrecht. Op de plaats waar nog niet zo lang geleden de Oranje Nassauschool aan de Ir. Menkolaan stond verrij zen op dit moment acht stijlvolle twee-onder-één-kap woningen. De oplevering wordt door bouwbedrijf Van de Grift omstreeks oktober ver wacht. Zeven van de acht woningen, ontwor pen door Van der Pluym Ruijssenaars Architecten uit Woudenberg, zijn inmid dels door makelaarskantoor Deelen ver kocht. De bouw is gevorderd tot de eer ste verdieping en ook de eerste gevelko zijnen zijn gesteld. Met de bouw van de vrijstaande garages wordt binnenkort gestart. De nog niet verkochte woning (bouw- nummer 8) wordt gewoon meege- bouwd, zodat oplevering in principe niet later plaatsvindt. Deze woning heeft als extra een hobby/werkkamer op de be gane grond en een garage met ruime berging. De verkoopprijs is f 820.000 v.o.n., peildatum 1 mei 1997. De verre- kenprijs van de keuken is f 20.000, incl. 17,5 btw. De woningen hebben woonkamers met erker aan de straatzijde, zijn ruim van opzet (ca. 7 meter breed, 13 meter diep) en hebben een royale tuin, een royale woon/eetkamer (ca. 52 m2), keuken en bijkeuken. Op de verdieping: een bad kamer, apart toilet en drie slaapkamers, een met balkon; zolder met twee dak kapellen, bereikbaar via vaste trap; vrij staande garages achter in de tuin. Verdere kenmerken zijn: grote dakover stekken, éénvoudige kapvormen, veel giasvlakken, traditionele kleurstelling: donkere plint met bronskleurige gevels teen, lichte kleur kozijnen en oranje/ rode keramische dakpannen. Aan de warmte-isolatie is veel aandacht besteed door hoog-renedement dubbele begla zing, geïsoleerde dakplaten, buitenspou- wisolatie, geïsoleerde begane grond sys- teemvloeren en hoog-rendement cv-ke- tels. Voor alle informatie: Makelaarskantoor W.W. Deelen, Soesterbergsestraat 43, tel. 6015360. Vier automobilisten zijn woensdagmor gen bekeurd op de Peter van de Bree- merweg. Ze reden in de richting van Amersfoort, hetgeen 's morgens tussen 7.00 en 9.00 uur op een bepaald gedeel te verboden is. De politie controleerde er tussen acht uur en half negen. DE Z00H VAK DE UITVINDER VAK BH TEGELTAPIJT. Ook hoogpolig «ijver stheerwol los te leggen tegelcapijt rechtstreeks van fabriek Amersfoortsestraat 22, SOESTERBERG Tel. 0346-351838 Bel svp voor kleurenfolder en/of bezoek Tapijttegels van ƒ15.- p.mz. t/m ƒ120.- p.m2. Op dinsdag 13 mei staat de jaarlijk se bustocht van de afdeling Soest/ Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis op het programma. Deze activiteit is bestemd voor met name (oudere) Soesters die verder niet of nauwelijks een uitje maken. Het Rode Kruis heeft de^ eigen kas aan gesproken voor de bustocht. Daardoor kunnen de kosten voor de deelnemers worden beperkt tot 20 gulden per per soon. Hiervoor krijgen de mensen kof fie, een diner en een afzakkertje. De bus brengt de deelnemers eerst naar Amerongen, waar ze koffie met gebak krijgen. Daarna rijdt de bus naar de Botanische Tuinen van de Universtiteit in Utrecht, waar duizenden plantensoor ten te zien zijn. Het bezoek in de tuin vindt lopend plaats. De dagtocht wordt voortgezet met een bezoek aan het pittoreske dorp Haarzui- lens, waar om 13.00 uur een diner wordt geserveerd. De terugweg voert langs de Vecht, waarbij vele kastelen, landhuizen, theekoepels en idyllische dorpjes te zien zijn. Het Rode Kruis heeft verschillende op stappunten in Soest, waar de deelne mers later ook weer zullen worden af gezet. Voor informatie hierover en opagve voor de bustocht kan men con tact opnemen met de dames T. Mer- tens-Ramrath (tel. 6013957) of J. Reer- Plieger (tel. 6011998). Danscentrum Gerla biedt u in de maanden mei en juni de gelegenheid diverse korte danscursussen te volgen: Opfriscursus 1 e jaars 2e jaars 3e jaars (6 lessen) Oude dansen Leer 5 verschillende oude dansen waaronder de Valeta. (6 lessen) Argentijnse tango 'n Andere tango dan u gewend bent. (6 lessen) Aanvang van de danscursussen 13 en 14 mei. De kosten: f 60,- per persoon Voor informatie en inschrijving: DANSCENTRUM GERLA Albert Cuyplaan 196" - Soest Tel.: (035) 602 28 11 /602 03 04 Alex Verwoerd en Linda Husmann zijn zondag eerste geworden tijdens een danswedstrijd in Dalfsen. Het paar van danscentrum Slingerland promoveert hierdoor naar de eerste klasse voor de butanten. Volgend seizoen zullen Hus mann en Verwoerd in wedstrijdkleding gaan dansen. In de C-klasse behaalden Marcel en Christine Ruijgvorm de vijf de plaats. Aan het begin van het nieuwe schilder- seizoen heeft Nijhof woonwarenhuis in Baarn nieuwe workshops voor de doe- het-zelver. In de serie "Workshops bij Nijhof' organiseert Nijhof de workshop "Verfentertrainment' en "huis schilderen stap voor stap." Tijdens de workshop "verfentertrain ment" zullen twee entertainers vanuit de schilderpraktijk op een ludieke manier vertellen over: schilderen en schilderen als verfraaiing of voor bescherming van de woning. De workshop wordt gehou den op donderdagavond 10 april, 19.00- 22.00 uur. De toegang is gratis, incl. koffie en gebak. Inschrijven kan via het speciale informatienummer: 035- 5486112. In aansluiting hierop organiseert Nijhof twee workshops "huis schilderen stap voor stap" op vrijdag 25 april en op vrij dag 16 mei, 19.00-22.00 uur. De bezoe kers gaan daarbij zelf aan het werk. De volgende onderwerpen komen aan de orde: ondergrond, houtrotreparaties, kitten, gereedschappen, vocht en hout- rot, verfsystemen voor iedere toepas sing. Er is volop gelegenheid voor het stellen van vragen. De kosten van de workshop "huis schilderen stap voor stap" bedragen f 45,- inclusief materiaal en koffie. Telefonisch inschrijven: 035- 5486112. Deelnemers krijgen in ieder geval een boekje met nuttige informa tie over verftechnieken toegezonden. De workshops worden gehouden in het restaurant van Nijhof woonwarenhuis, Minervaweg 3 in Baarn, tel. 035- 5486111, fax: 035-5421205. Wt| maken cr méér fotowerk van... /illem Van Oosten 1 Fotoservice ui oWS«l|,,1,C met Magk j 4 Foto van foto p Hn hieGwi F0T0SYSTKM VflIGflOTINGÏH Stuöio- PORTRET" EN FAMILIEFOTO S Winkeliersvereniging centrum Baarn heeft voor Moederdag 11 mei a.s. weer een leuke verrassing in petto. Vanaf 19 april liggen in de winkels van de leden, herkenbaar aan het groen-gele vignet CB, deelnameformulieren klaar. Kinderen tot 12 jaar kunnen meedoen. De bedoeling is in te vullen wat hun moederdagverrassing dit jaar zal zijn. Schrijf dit op het formulier met naam, adres etc. en doe de formulieren in de daarvoor bestemde groene bussen die bij de volgende winkels buiten staan: Hema op de Brink, D.A. Drogisterij Meijers in de Laanstraat en Banketbak kerij Jos Hendricksen in de Nieuwstraat. De actie loopt van 19 april tot en met 3 mei. Een deskundige jury zal uit de in zendingen 20 prijswinnaars bekend ma ken. De prijzen zullen niet tevoren be kend worden gemaakt, dit natuurlijk omdat de prijzen een groot geheim zijn voor de moeders. De winnaars zullen te lefonisch bericht krijgen. Op woensdag 23 april spelen de leerlingen (4 Havo en 5 V\VO) van het Baarnsch Lyceum en het Grift land College een "net echt" kort ge ding in het kader van de "viering" van 5 mei 1997. Dat dit wat ruim vóór de vijfde mei plaatsvindt heeft als oorzaak dat de leelingen op 5 mei zelf vakantie hebben. Aan de hand van een door de maat schappijleraren - Mevrouw Ross en de heer Baks - geformuleerde provoce rende stelling in het kader van het 5 mei-thema 1997 zullen de leerlingen, via een door hen gespeeld kort geding, de jury en de rechter van dienst, in dit geval de Baarnse burgemeester me vrouw Wolterink, tot een rechtvaardig oordeel brengen. Voor belangstellenden is het mogelijk dit interessante en span nende spektakel gratis bij te wonen. De publieke tribune gaat open om 14.15 uur. Het kort geding wordt om 15.30 uur met een uitspraak afgesloten. Het geheel vindt plaats in de Herberg van Paulus in Baarn. Teleurstellend Wie probeert te achterhalen wat de ver schillende gemeenten doen om de 5de mei te vieren, moet zich voorbereiden op een teleurstellend klein aantal acti viteiten. Na de spectaculaire viering van de vijftigste 5 mei in 1995 besloten vele gemeenten om niet elk jaar een 5 mei viering te organiseren. Het is ook wel lastig, zo na alle volksfeesten op Konin ginnedag, midden in de schoolvakanties en met in het achterhoofd dat 5 mei weliswaar een officiële feestdag is, maar geen verplichte vrije dag, zodat behal ve ambtenaren en scholieren vrijwel ie dereen gewoon werkt. Daarbij komt dan nog dat het aantal mensen dat de bevrij ding zelf nog meegemaakt heeft snel slinkt. De vraag wat er ook al weer was met die 5de mei zal steeds vaker gesteld worden. Het comité 4 en 5 mei Baarn vindt dat er zeer goede redenen zijn om elk jaar aan de vijfde mei aandacht te besteden. Daarmee zit het op de lijn van het lan delijk comité 4 en 5 mei. Dat stelt in haar brochure "Herdenken en vieren na 50 jaar" dat marktonderzoek heeft uit gewezen dat 83% van de Nederlandse bevolking het vieren van de bevrijding waardevol vindt. Omdat de bevrijding als historisch feit voor velen steeds ver der weg komt te liggen, is er meer ruim te voor bezinning op de vraag: hoe vrij heid en vrede te bewaren. Het verleden is daarbij veeleer een referentiekader. Buren Het nationale comité 4 en 5 mei kiest daartoe elk jaar een thema, waarbij een relatie gelegd kan worden tussen de Tweede Wereldoorlog en de actuele si tuatie. Van 1990 tot 1995 koos men tel kens één van de 23 grondrechten als thema. Voor de nabije toekomst is ge kozen voor het centrale thema: Vrijheid is niet vrijblijvend, vrijheid vraagt onder houd, met het accent op BUREN. Het comité 4 en 5 mei Baarn heeft ook zo veel mogelijk van haar programma in het kader van dit landelijke thema ge plaatst. Uiteraard speelt het thema ook een grote rol in het kort geding. Provocerende stelling Voor de vierde maal alweer speelt een aantal middelbare scholieren in het ka der van de vijfde mei een kort geding. Wie de vorige keren meegemaakt heeft weet dat het een boeiend middagje kan worden. Aan de hand van een zeer pro vocerende stelling, die we hier natuur lijk niet verklappen, moeten voor- en tegenstanders van deze stelling aan het werk om de onpartijdige jury en de rechter van dienst, te overtuigen van hun gelijk. Daarbij wordt veel, zo niet alles "uit de kast gehaald": getuigen, bewijsstukken, maar vooral argumenten. De verschillende groepen krijgen een goed uur voorbereidingstijd, maar de meest intensieve voorbereiding is al op school gebeurd, waar de leerlingen in de lessen maatschappijleer via het rollen spel in een kort geding grip proberen te krijgen op omstreden zaken. Daarbij le ren zij met name hun eigen argumenten te vinden en te formuleren. Voor- en tegenstanders worden door de leer krachten ingedeeld, zodat een aantal leerlingen voor de moeilijke taak staat soms een standpunt te moeten verdedi gen dat eigenlijk het hunne niet is. Om 14.15 begint de zitting (om 14.00 uur kan het publiek op de "tribune" plaatsnemen!), dat komt het op overtui gend spelen aan. En gezien de kort ge dingen van vorige jaren zit er buitenge woon veel talent onder de leerlingen van 4 Havo en 5 VWO. Voor het pu bliek en de deelnemende leerlingen is er voorafgaand aan het kort geding een stemming over de stelling en ook na af loop, zodat de spelers kunnen nagaan of ze nog mensen op overtuigende wijze voor hun standpunt hebben kunnen winnen. Wie geïnterreseerd is in een spannend middagje levensecht theater is van har te welkom op 23 april om 14.15 uur in de Herberg van Paulus aan de Stations weg 15 in Baarn. RODENSTOCK Wij hebben het voorjaar in ons hoofd. Vandaar dit prachtige aanbod. Het gaat hier namelijk om de nieuwe meekleurende kunststof brillenglazen van het gerenommeerde merk Rodenstock. Rodenstock heeft de grootste collectie meekleurende glazen. Daarmee kunnen wij de verkleuringssterkte heel persoonlijk op u afstemmen. Het zonnetje schijnt al, dus kom snel naar onze winkel. brillen - contactlenzen Smitsweg 30 3765 CT Soest Telefoon 035 - 601 86 26 Vanaf de Soesterbergsestraat is vorige week woensdagnacht een auto gestolen. Het betreft een groene VW Golf mei het kentekennummer LK-77-GJ. De wagen is eigendom van een 24-jarige inwoner van Zeist. Een veertigjarige Soester moet 350 gul den betalen, omdat hij alcohol had ge dronken en toch achter het stuur was gekropen. De man werd maandagmor gen om half drie aangehouden op de Dalweg. Uit de blaastest bleek dat hij teveel op had, waardoor hij een rijver bod van twee uur kreeg. Op 1 april werd de bundel "Kom naar het water" aangeboden in De Open Hof. Deze bundel met 23 liederen werd samengesteld door de predikant/dichter Jan Peter Schouten en de cantor-orga nist/ componist Tjalling Roosjen, beiden verbonden aan De Open Hof. In die zin is het dan ook een Soester liedboek. Vele van de opgenomen liederen zijn in de loop der jaren al in de praktijk be proefd tijdens diensten. Ook voor scho len en in het gezin is de bundel een zeer bruikbaar product. Voor organisten is er een orgelzetting op aanvraag beschik baar (tel. 6010796). De prijs van deze aantrekkelijk uitge voerde bundel bedraagt slechts f 12,50 e». opbrengst is bestemd voor het orgelfonds van De Open Hof. Behalve bij de adressen Cimbaal 8 en Valeriaan straat 77 is de bundel ook verkrijgbaar bij Boekhandel van de Ven en bij de Evangelische Boekhandel. De eerste duikcursus is inmiddels ge start, de tweede begint op vrijdag 9 mei. In zes weken tijd kunnen belangstellen den zich laten vormen tot Open water Duiker, waardoor ze overal ter wereld aan duikactiviteiten kunnen deelnemen. De lessen worden gegeven door duik school The Experience. Op donderdag 17 april wordt om 20.00 uur weer een 'try-out' gehouden in Aqua Indoor. De deelnemer hoeft alleen zwemkleding en een handdoek mee te nemen, de school zorgt voor de uitrusting. Ook voor en na de 'try-out' kan gebruik worden ge maakt van het zwembad. De deelname kost 20 gulden. Voor informatie en op gave, tel. 6017705. Op dinsdag 22 april is Medisch Centrum Molendael met een stand vertegenwoordigd op de scholings- en banenmarkt in "De Flint" in Amersfoort. De openingstijden zijn van 10.30 uur tot 16.00 uur. De scholings- en banenmarkt is een ini tiatief van het Arbeidsbureau Amersfoort en was vorig jaar een groot succes. Op deze banenmarkt bieden veel bedrij ven en instellingen uit regio hun vaca tures aan, waaronder het ziekenhuis. Eén van de vacatures van Medisch Cen trum Molendael is die van CCU-ver- pleegkundige voor de afdeling special- care. Daarnaast is het ziekenhuis onder andere op zoek naar een patiëntencon tactpersoon die verantwoordelijk is voor de klachtenbemiddeling en -registratie. Lerende organisatie Het ziekenhuis hanteert de principes van de lerende organisatie. Dit betekent dat iedere medewerker wordt uitge daagd zijn of haar persoonlijke kwalitei ten binnen het ziekenhuis in te zetten en tot ontplooiing te laten komen. Coach end leidinggeven ondersteunt deze wij ze van werken, waarbij medewerkers de gelegenheid krijgen hun verantwoorde lijkheid gestalte te geven. De banenmarkt wordt gehouden in "De Flint" (stadshal), Coninckstraat 60 in Amersfoort. Medisch Centrum Molen dael heeft standnummer 27. (advertentie) Het is alweer even geleden dat de Mavo-Soest zijn tienjarig jubileum vierde, maar sommigen zullen er toch een onuitwisbare herinnering aan overhouden. Dat geldt in elk geval voor Linda de Bruin, oud-leerlinge, en Marjan Karelse, de secretaresse van de school. Zij gingen vorige week donderdag per SNS-ballon vanaf de Amersfoortse Berg de lucht Linda de Bruin (1.) en Marjan Ka relse aan boord van de ballon, kort voor het opstijgen in en landden een dik uur later in de buurt van Lunteren. De ballonvaart was tijdens de jubi leumviering ter beschikking gesteld door de SNS-bank Soest.

Soester Courant | 1997 | | pagina 7