Karrenvracht speelgoed uit Soest naar weeshuizen in Wit-Rusland Soest 50 jaar geleden I IIJUR PROGRAMMA 1 OP SOEST Apollo: drie weken lang boeken- en platenmarkt OVERZICHT WOENSDAG 23 APRIL 1997 SOESTER COURANT Rondje Soest Zestig jaar te vroeg... Wini van lloorn 'Tingelijnsluit inzameling af PAGINA 12 Uit de Soester Courant van 13 Maart 1946 SCHOEMAKER WERELDPRIMEUR: BEOCENTER AV5 Bang&Olufsen Nog plaats vrij bij SWS-jongerenreis naar Auschwitz Kermis op de Engh van 7 tot 12 mei 'Soest Actueel' 28 april - 2 mei Rinke Tolman in St. Michielsgestel 'Ontmoeting met...' Barbara van Lint en Henk Courtz Deze week geen Verdwenen Soest Gemeente gaat oud clubgebouw slopen VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG door Arie Wandelaar Vanwege Arie's geschrijf over wel of niet softdrugs in Soest, kwam het er de afge lopen weken niet van u te informeren over de vorderingen die onze kleinkin deren op de respectievelijke scholen maken. Telefonisch, en in oog-in-oog-gesprek- ken, werden opa Arie en oma Marie in de week voor Pasen op de hoogte ge bracht van de stand van zaken. Een kost bare en tijdrovende zaak. Kostbaar van wege het uit te keren honorarium voor al of niet geleverde prestaties, tijdro vend omdat het tegenwoordige basis schoolrapport, in tegenstelling tot onze schooljaren, geen cijfers bevat, maar met uitvoerige, soms wollige, omschrij vingen probeert aan te geven wat de leerlingen er van gebakken hebben. Wat de beoordeling van onze kleinkin deren betreft heeft het er de schijn van dat ouders en grootouders vooralsnog de finish van dit lopende schooljaar met enig vertrouwen tegemoet kunnen zien. Althans zo komt de verslaggeving van de rapporteurs over. Wie echter de kunst verstaat tussen sommige regels door te lezen ontdekt weliswaar enkele plooien die voor "de grote vakantie" moeten worden gladge streken, maar de daarvoor gebezigde teksten zijn van een teneur die kinderen en opvoeders niet in klaagzang doen uitbarsten. Hoe anders was het in Arie's tijd. Bij de uitreiking, het laatste lesuur voor de start van de Paasvakantie, nam de el lende een aanvang. Een frater deed de klep van zijn lesse naar omhoog, haalde er vervolgens een stapel rapporten uit en begon met het voorlezen van de vonnissen. Allereerst aandacht voor de knapste studie hoofden van de klas. "Mooie lijst Gerrit, ga zo door". "Loek kan ook tevreden zijn, allemaal achten en negens." "Wat jammer nou van dat ene zesje Frits, maar daar gaan we na de vakantie iets aan doen." Vervolgens kwamen de wat meer moda le prestaties, vergezeld door opbeuren de opmerkingen ter sprake, waarna waarschijnlijk uit preventieve overwe gingen, de leerlingen met minder goede cijfers onder schot genomen werden. De gezagsdrager van de klas trok bij le zing van deze rapporten een ander ge zicht dan in het voorafgaande kwartier en ook het timbre van zijn stem paste zich bij deze verandering aan. Willem kreeg te horen dat zijn rapport de leerkracht wat verdrietig stemde, ter wijl Hans er ernstig rekening mee dien de te houden dat er op korte termijn ongeveer alles moest veranderen om het zitten-blijven te voorkomen. Hans, Arie's buurman in de bank, reageerde onvergetelijk. "Ik hoef helemaal niet over", liet hij fra ter Michael weten. Een golf van onge loof kabbelde na deze even openhartige als verbijsterende mededeling door het klaslokaal. "Hoezo niet", vroeg de aangesproken en aangeschoten frater, met iets van ontzetting in zijn stem. "We gaan verhuizen", luidde het ant woord. Zoals zo dikwijls in het leven zat ook bij dit soort belangrijke gebeurtenissen het venijn in de staart. Als een volleerde acteur greep de frater van de vijfde kans alle expressiemoge lijkheden aan om de preek die hij in gedachten had kracht bij te zetten. Hij hield Arie's rapport balancerend tussen duim en wijsvinger en trok er een ge zicht bij alsof het uit een of andere beer put opgevist was. Met knap geacteerde weerzin bekeek de samensteller van het rapport nog eens de cijfers, knipperde vervolgens met de ogen en sprak in een gemoedstoestand die deed veronder stellen dat hij op het punt stond in tra nen uit te barsten de historische woor den: "Wat moet ik hiervan nog zeggen? Arie, niet kunnen en vooral niet willen, ja dan sta ik zelfs machteloos". De wijsvinger van de spreker maakte duidelijk dat de besprokene aanstalte moest maken de uiterst kwalijke beoor deling persoonlijk in ontvangst te ne men. Bij eerste lezing kon over de inhoud van Arie's Paasrapport 1938 niet de minste twijfel bestaan. Om de ellende nog eens extra te nuanceren waren alle cijfers, la ger dan een zes, met rode inkt inge kleurd, waarmee de kans op een hartin farct van de geïnteresseerde lezers aan zienlijk werd vergroot. Onderaan kende in die tijd ieder rap port ruimte voor wat algemene of bij zondere dienstmededelingen. "Zalig Pasen" werd Arie en zijn familie schriftelijk toegewenst, gevolgd door met in azijn geschreven schoonschrift: "Arie kan het wel, als hij maar wil!" Mag Arie, bijna zestig jaar later, jaloers zijn op de jongens die met rapporten nieuwe-stijl thuiskomen. Ze zijn goed, matig, of ademen iets van de bemoedi ging "zij die geloven haasten niet." Hoe de uitslag ook luidt, ouders en grootou ders kunhen niet om financiële aan moedigingspremies heen. Zo Arie in zijn tijd met zijn Paasrapport een rondje opa's en oma's gemaakt had zou hij hebben moeten bijbetalen. Zestig jaar te vroeg geboren dus. ARIE WANDELAAR BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW i RENOVATIE ONDERHOUD Binnenkort vertrekt er uit Soest een karrenvracht vol speelgoed naar Po- retschje, een stad in Wit-Rusland. Het komt daar terecht bij drie wees huizen, waar o.m. kinderen worden opgevangen die het slachtoffer zijn geworden van de kernramp bij Tsjernobyl. Het speelgoed is bijeengebracht door de klanten van "Tingelijn", de bekende kinderwinkel van Ellen Pompe en Ka ren Rahusen aan de Van Weedestraat. Het gaat o.a. om (oude) spelletjes, knuf felbeesten, auto's, babyspeelgoed en nog veel meer speelspullen, die sinds eind januari zijn ingezameld voor het goede doel. Aanvankelijk begonnen Ellen en Karen met het verzamelen van oud speelgoed voor één weeshuis, maar toen dat in Poretschje en omgeving bekend werd meldden zich nog eens twee kinderte huizen. De spullen zullen nu verdeeld worden over drie tehuizen met resp. 140, 250 en 270 kinderen. Ze worden daarheen getransporteerd door de Am sterdamse marktkoopman Theo Dek ker, die regelmatig zendingen kleding en schoenen naar Wit-Rusland brengt. Dekker kwam het speelgoed afgelopen maandag bij "Tingelijn" ophalen. Voor Ellen en Karen is de succesvolle eenmalige actie hiermee afgesloten. "We hebben heel veel reacties gekregen, en allemaal heel positief. Veel mensen von den het een prima bestemming voor al het speelgoed dat de kasten uitpuilt, maar waar hun kinderen toch niet meer mee spelen." In totaal hebben Ellen en Karen zo'n 25 dozen en zakken kunnen vullen met gebruikt speelgoed. Het was dan ook één grote speelgoedberg, be kroond door een groot-formaat knuffel beer, die maandag in de winkel klaar stond om vervoerd te worden naar Po retschje. Ellen en Karen van "Tingelijnmet de speelgoedberg voor Poretschje. FEESTELIJKHEDEN Door de V.V.V. "Soest-vooruit" is, in nauwe samenwerking met de Chr. Nat. Oranjevereniging "Beatrix" en met in schakeling van de Federatie van Buurt verenigingen en van andere daarvoor in aanmerking komende' plaatselijke verenigingen, het volgende voorlopige programma opgesteld, waarin mogelij kerwijze nog enige veranderingen kun nen komen. Woensdag 30 April 1947. Des middags bloemenhulde en zanghul- de van Soester schoolkinderen in de Pa leistuin van het Paleis Soestdijk. Dit in samenwerking met de Baarnse school kinderen. Na afloop van deze zanghulde zal er gelegenheid zijn voor de inwoners van Soest en Baarn, evenals vorige jaren, hun bloemenhulde op de gebruikelijke wijze aan de jarige Prinses te brengen. Des avonds zal er volkszang zijn, met medewerking van een Muziekcorps uit Amersfoort in Soest-Zuid, terwijl in het rosarium een feestconcert zal plaats vin den door de Soester Harmonie P.V.O. Na afloop zal er een groot vuurwerk zijn in de omgeving van het Paleis Soestdijk in samenwerking met Baarn. Ontploffing. Achter een perceel aan de Lange Brink- weg had een ontploffing plaats, waarbij een grote bus ongeveer 50 meter in de lucht werd geslingerd. Het onderzoek bracht aan het licht, dat 4 jeugdige per sonen hiervan de oorzaak waren. Zij hadden een diep gat gegraven en daarin een bus met carbid tot ontplof fing gebracht. De ouders van de kinderen waren hier van volledig op de hoogte en deswege werd tegen hen procesverbaal opge maakt, DE SOESTER RAAD BIJEEN. Vrijdagavond kwam de raad onzer ge meente in 'n spoedeisende vergadering bijeen ter afdoening van slechts een 5- tal punten. De noodzakelijkheid der vergadering was vermoedelijk gelegen in een aange legenheid, welke in geheime zitting werd behandeld. De openbare vergadering werd daar door van weinig belang, waardoor deze na een half uur weer was beëindigd. Na de gebruikelijke opening werd aller eerst behandeld punt 2 der agenda. 2. Beëdiging van het toegelaten lid R. Tolman. Nadat de heer Tolman de beloften had afgelegd, wenste de voorzitter hem ge luk met zijn benoeming. De bijl erin. Volgens de nieuwste borden-aanwinst in onze gemeente, loert de dood aan de kant, als we geen weggebruikers zijn met verstand. Zonder de waarheid hiervan tegen te willen spreken, zou ik er toch met een kleine variatie van willen maken, dat de dood aan de kant zal blijven loeren, zo lang er nog niet voldoende verstand is om de bijl in de bomen aan de kant van de weg te zetten. U dacht natuurlijk, dat ik was uitgepraat over de bomen langs de hoofdweg na dat er enige tijd geleden nogal het een en ander over geschreven was. De serie ongelukken van de laatste maanden en de zojuist geplaatste borden nopen mij er nogeens op terug te komen. En gaat u nu niet weer zeggen, dat ik niet van de natuur hou en van die akelige dingen meer. Geloof u me, ik ben stapel op mooie dingen, maar ik heb een vreese- lijke hekel aan bomen, die het uitzicht belemmeren en het verkeer door een te nauwe poort persen en daardoor onge lukken veroorzaken. Want de ongeluk ken gebeuren voor 90 procent en mis schien méér op de hoofdweg met bo men en niet b.v. op de Vredehofstraat. Ik zal, als de bomen weg zijn, wellicht de eerste zijn, die de hoofdweg afschu welijk vindt, maar ik zal ook meteen weten, dat het nodig was, dat het moest. Het snelverkeer wordt nu eenmaal steeds intenser en er gaat haast geen dag voorbij zonder meer of minder ernstig ongeluk. Ook met de borden. Iemand veronderstelde, dat het wegha len der bomen invloed zou hebben op de regenval. Ik zou haast zeggen: waar wachten we dan op? Wat mij betreft re gent het meer dan genoeg. Maar alle gekheid terzijde. We kunnen toch niet over "ontbossing" spreken, als de hoofd wegbomen eruit gaan. Het hout zou misschien een welkome aanvulling zijn voor de industrie, als dit ook nog ge wicht in de schaal zou leggen. En waar is nu het gemeenteraadslid, die het nu eens gaat hebben over de onteigening der voortuintjes van onwilligen, zodat we eindelijk een goed fietspad krijgen en niet de voetgangers tussen het ver keer dwingen? Daar zouden we het leven van de bo men misschien nog even mee kunnen rekken. H. OEKMAN Spelling-spel. Assikkopme ouwedagnog, Andie spelling wennemoet, Zeggik: asjevereenvoudigt, Doet dan ook ineenegoed. Ikfin hallufwerk jammur, Entis sondevandetijd, We gaan loopen met 1 ootje, En raken ook 'n uitgang kwijt. Kwoudat mennum zóógemaakt had, Deze nieuwe spellingwet, Daddikniet al wattik goedzet Feitelijk hep fout gezet. Assik sgrijf hoe iemand lachtte, Zettik voortan: H.h.h. X-pel ook voortaan met 8 letters Doodleuk twoord harmoni-K'. X-grijf, wanttattis toch eenvoudig, Ookal staattut eerst wat raar, Als 2 vanmekander houwe, Die twee houwen van L-kaar. Beverwijk zal B-verwijk zijn, Dattis heus geen gek I-D, 'n Amsterdammer die de zee ziet Schrijft kortweg X-ie de C. Passop zeg daar staattum M-mer, 'k Hou van R-tensoep, en U? X-Z-T zegt tante K-tje, Onze haan zegt Q-kle-Q! Meer dan achtduizend boeken en platen worden uitgestald tij dens de speciale markt die Apol lo gedurende drie weken gaat houden in het voormalige post- duivengebouw bij WZ'49 en het dierenpension aan de Eemweg. In de periode van 2 tot en met 24 mei kunnen belangstellenden er elke donderdag, vrijdag en zaterdag te recht om te zoeken naar het boek dat of de plaat die ontbreekt in de ver zameling of die men om een andere reden altijd al heeft willen hebben, maar nooit kon vinden. Tijdens de Oude Ambachtenmarkt in de Kerkebuurt op Hemelvaartsdag (donderdag 8 mei) kan men de boe- ken- en platenmarkt vanaf de markt ook te voet bereiken. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan wil het Soester Mannenkoor een extra dimensie geven aan de vijf de boeken- en platenmarkt. Tijdens de voorbereidingen zijn de leden erin geslaagd een uitgebreid aanbod van bijzondere titels en 'ouderwetse lang- spelers' te verzamelen, die de liefheb ber de komende weken voor een schijntje op de kop kan tikken. Gebonden boeken en paperbacks in alle genres gaan voor één tot vier gulden de deur uit en alle pockets kunnen tegen betaling van vijftig cent (tien voor vier gulden) worden mee genomen. De prijs van een plaat is vastgesteld op één gulden (twee piek voor een dubbel-elpee). Het aanbod van lp's beslaat vrijwel alle muziek stromingen. Tijdens de markt wordt het assortiment boeken en platen voortdurend aangevuld. TV - FM radio met RDS - CD-speler en drie actieve luidsprekers. Dat alles in een compacte ^vormgeving waarvan alleen Bang Olufsen het geheim kent. U moet het zien en horen om het te geloven. De CD-speler, ook voor video en foto-CD's Ooit kiest u voor mooist Eigen technische^ dienst voor snelle service garantie eHperi @Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-6010344 3 jaar garantie De Schoof, tel. 60125 27 De Engh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 Het tiener- en jongerenwerk van Stich ting Welzijnswerk Soest organiseert als afsluiting van een antiracismeproject een vijfdaagse reis naar Auschwitz en Berlijn. Jongeren tussen de 13 en 18 jaar kunnen zich aanmelden voor deze reis, die duurt van maandag 5 tot en met vrij dag 9 mei. Het programma ziet er als volgt uit: maandag 5 mei: in de loop van de middag vertrek vanuit de gemeente Soest richting Duitsland; 's Nachts rei zen we door zodat we in de ochtend aankomen in de buurt van Auschwitz. dinsdag 6 mei: bezoek voormalig con centratiekamp Auschwitz-Birkenau. woensdag 7 mei: vertrek richting Ber lijn. donderdag 8 mei: excursie "topogra- phie des Terrors", rondrit door Berlijn en bezoek Olympisch stadion. vrijdag 9 mei: vertrek richting Neder land. De kosten van de reis bedragen f 125,-. Hierbij inbegrepen: drie overnachtin gen; alle maaltijden (ook lunchpakket ten); vervoer per luxe touringcar; reis verzekering; entreegelden. Niet inbegrepen: lunchpakket maandag 5 mei (zelf meenemen), drankjes en zakgeld. Meer info een uitgebreider programma opgave: Stichting Welzijnswerk Soest, tel. 6017615; vragen naar Carla Coen- ders. Van woensdag 7 tot en met zondag 11 mei kunnen belangstellenden op het evenemententerrein op de Engh een bezoek aan de kermis brengen. Er ko men verschillende attracties, zoals de autoscooter, het spookhuis, de swing- box, de cakewalk en de polyd, terwijl voor de jonge bezoekers de miniscooter een trekpleister zal zijn. Verder bestaat de kermis in Soest uit onder meer een dobbeltent, grijpkranen en de balco, waar mensen een gokje kunnen wagen. Voor de snoepers is er nougat, gebak en natuurlijk de suikerspin. De actualiteitenrubriek van Radio Soest wordt 's morgens van 9.00 tot 10.00 uur en 's middags van 15.00, tot 16.00 uur rechtstreeks uitgezon den. De redactie wordt gevormd door Peter Ensdorff, Jan Visser en Ad van Wijngaarden. Wie wil mee praten of iets te melden heeft is wel kom in de studio in het souterrain van het gemeentehuis aan het Raad huisplein. Bellen kan ook: tel. 6093856, of schrijven: postbus 3062, 3760 DB Soest. De studiogasten in de ochtenduitzen dingen van de komende week zijn: Joop van Haaften, voorlichter Groen en Milieu van de gemeente (maan dag); afgevaardigde van Vereniging Soesterbergs Belang (dinsdag); - woensdag vervalt i.v.m. Koninginne dag -; J. Wessels en G.J. Adama, winkeliersvereniging Hartje Zuid (donderdag); Jan Piloo, Focusproject (vrijdag). De Ronde van Soest In de tweede uitzending van de Ronde van Soest-serie op Radio Soest over het leven en werk van Rinke Tolman staat Sint Michielsgestel centraal. Negen maanden (van 4 mei 1942 tot 19 februa ri 1943) zat Rinke daar als gijzelaar ge vangen. Als borg voor de rust in Nederland hiel den de Duitsers in de Tweede Wereld oorlog 1400 mannen achter slot en grendel, onder wie bekende figuren als Schermerhorn, Philips, Bannink, Vest dijk, Lou Bandy en vele minder beken de Nederlanders als de nu 80-jarige mijnheer Peet (oud-topambtenaar van de gemeente Soest). Op zondagmiddag 27 april praat Jan Visser om één uur in de Ronde met Hans van Doorne en Geert de Groot over de poëzie van Rinke Tolman en over de Soester filosoof Felix Ortt (1866-1959), met wie Rinke en Kathe bevriend waren. Eit Algra leest zijn column over genen en klonen en twee gedichten in het Fries van Rinke Tolman. Techniek: Jaap Pas- tein. De Ronde wordt herhaald op woensdagmiddag 30 april om vijf uur. Op donderdag 24 april spreekt Anne Boersen in het Radio Soest-programma "Ontmoeting met..." (11.00 uur) met de lyrische sopraan Barbara van Lint uit Soesterberg. Zij geeft zangles en zong zelf o.a. mee in diverse opera's; ze werk te mee aan animatiefilms en zong in "The Phantom of the Opera". Haar wens is: ooit nog eens een zangtheater in Soesterberg. De uitzending wordt op zaterdag 26 april, 16.00 uur. herhaald. Op donderdag 1 mei heeft Douwe Sijts- ma in "Ontmoeting met..." (11.00 uur) een gesprek met de taalwetenschapper Henk Courtz, die werkzaam is onder de Kariben, een indiaanse bevolkingsgroep in Suriname. Hij is bezig met het op schrift stellen van het Karibs en de ver taling van de bijbel in die taal. De uit zending wordt herhaald op zaterdag 3 mei, 16.00 uur. WH maken er méér fotowerk van... illem Van Oosten 1 fotoservice Image Magic FOTO VAN f010 V Hn NIEUWE FOtOSMTEE* Studio portret- EN familiefoto's Trouwe lezers van de rubrieken Ver dwenen Soest en Verdwenen Soest Hervonden, en dat zijn er velen, moeten wij deze week helaas teleur stellen. Zij zullen het een weekje zonder het speurwerk van Boris Berkhout moeten doen. Vanaf vol gende week pakken we de draad weer op. Het voormalige clubgebouw van postduivenhouders, dat aan de Eemweg staat, zal worden gesloopt. De gemeente had het al aange kocht. Op de plek zal de gemeente een groen- of een parkeervoorziening aanbrengen. Omdat een aantal wanden van het ge bouw asbest bevat, wordt bij de sloop een asbestverwijderingsplan betrokken en uitgevoerd. Vorig jaar opperde de gemeente het idee het oude clubgebouw te gaan ge bruiken als jeugdhonk, maar deze sug gestie werd vlot de grond ingeboord, omdat het veel te klein zou zijn voor de Soester jongeren die op straat rondhan gen en die een eigen onderkomen wil len hebben. Kabel: FM 90.9 (mono) en FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 24 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Peter v.d. Weij/Mieke Boon. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 10.30 UW MENING pr. Gerda Alders. 11.00 ONTMOETING MET... Anne Boersen in gesprek met Barbara van Lint. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Annie van Geet. 14.00 OPERETTELAND "The Wizzard of Oz"; pr. Paul Sparnaaij. 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 17.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN (H) 18.00 EN ROUTE pr. Armand TVippaers. w J i0 19.00 Sluiting. VRIJDAG 25 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Rob Joustra/Miep Jansen. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Rob Joustra/Miep Jansen. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM-SPORT pr. Ruud van Vuuren/Joop van Ipenburg. 14.00 UW FAVORIETE KEUZE Populair verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon (aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Rob Joustra/Miep Jansen. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Gerard van Holland. 17.00 ONDERSTEBOVEN pr. Anne van den Hof. 18.00 DIVERTIMENTO pr. Jacques v.d. Griendt. 19.00 Sluiting. ZATERDAG 26 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 11.00 DEZE WEEK pr. Peter Ensdorff. 12.00 OVER DE PLANEET pr. Annie van Geet. 13.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 15.00 ALLES UIT DE KAST pr. Henk van Bremen. 16.00 ONTMOETING MET... (H) 17.00 SAMEN BIJBEL LEZEN pr. Douwe Sijtsma/Rita van Zweeden. 18.00 KLASSIEK NON-STOP 19.00 Sluiting. ZONDAG 27 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 BAROK... SERIEUS? pr. Jaap Gankema. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Joke Vrolijk. 11.00 VAN HET RAADHUISPLEIN (H) Gemeente-voorlichting. 12.00 PARACONTACT pr. Ronald Groenensteijn. 13.00 DE RONDE VAN SOEST pr. Jan Visser. 14.00 ONDERSTEBOVEN (H) 15.00 DE SALON pr. Peter Ensddrff e.a. 16.00 SOMETHING ELSE "Tenor-battles"; pr. Semmy Prinsen/Jelis Stam. 17.00 'N WERELD VAN MUZIEK pr. Peter Ensdorff. 18.00 HET BOEK OPEN pr. Herman Spoor. 19.00 Sluiting. t MAANDAG 28 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser/Ruud van Vuuren. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 RONDJE SOESTERBERG pr. Anneke Vestering. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Anne Boersen. 14.00 LISTEN TO A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Peter v.d. Weij/Anne Boersen. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 17.00 THE POWER AGE Jongerenprogramma; pr. Ivo van Gurp. 18.00 THE NIGHT CLUB Jongerenprogramma; pr. Martijn Bax/Mi- chel Merck. 19.00 Sluiting. DINSDAG 29 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Henk de Jong. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN pr. Gerda Alders. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 MUZIKAAL INTERMEZZO pr. Paul Sparnaaij. 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 18.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 19.00 Sluiting. 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 RADIO SOEST NON-STOP 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 RADIO SOEST NON-STOP 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13i00 LUNCHROOM pr. Lonneke Meijer. 14.00 UW FAVORIETE KEUZE Klassiek verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon. 15.00 RADIO SOEST NON-STOP 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Gerard van Holland. 17.00 DE RONDE VAN SOEST (H) 18.00 INTERLUDIUM pr. Willem Posthumus. 19.00 Sluiting. DONDERDAG 1 MEI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Peter v.d. Weij/Mieke Boon. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 10.30 UW MENING pr. Gerda Alders. 11.00 ONTMOETING MET... Douwe Sijtsma in gesprek met Henk Courtz. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Annie van Geet. 14.00 OPERETTELAND pr. Paul Sparnaaij. 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 17.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN (H) 18.00 KRAKENDE CURIOSA pr. Tim de Wolf. 19.00 Sluiting.

Soester Courant | 1997 | | pagina 12