i Expositie luchtschappen in museum Verkiezingscampagne CDA nu ook gestart in Soesterberg Belangstelling Groepswonen VSB verzet zich tegen komst negen helikopters Alouette Carolusschool geüniformeerd Wat wordt de opvolger van de F-16? Straten volleybaltoernooi groeit uit tot dorpsfeest Collega's gezocht voor astmacollecte Kermis in vliegdorp van 26 april tot en met maandag 5 mei Voorlichtingsavond voor ouders over verslavingen kind Rondleiding op vliegbasis op woensdag 14 mei Rode Kruis zoekt kaarters Sportuitslagen Kerkdiensten Medische dienst ^lulpverlening^J Mortiergranaat in Mercury-tuin Informatie van het Oranje Comité Bijzonder concert Michal Vader op Koninginnedag Soester Courant in Soesterberg Tijdens informatieavond VSB en GOS TENNIS Goed herstel van LTV Soesterberg tegen Barneveld Agenda WOENSDAG 23 APRIL 1997 Bijna fotografische schilderijen Overeenkomst in Mil. Luchtvaartmuseum Derde Wereldgroep op jaarmarkt Klaverjasavond in dorpshuis Burgstede Het Astma Fonds houdt van 12 tot 17 mei zijn jaarlijkse collecte. Er zijn reeds een paar collectanten die met de bus willen lopen. Helaas zijn dat er tot op heden veel te weinig voor het hele dorp. Daarom stellen zij deze vraag: 'Doe je dit jaar ook weer met ons mee? We zoe ken enthousiaste collega-collectanten'. Men kan zich opgeven bij F.C. Verwe- ij, de Brik 19, tel. 3544110. Op het terrein naast de ijsbaan zijn de eerste voertuigen van de kermis aange komen, die zaterdag 26 april, 's middags om twee uur van start gaat. Kermisor- ganisator Leo Bleekman draait dit jaar voor de zeventiende keer het lunapark in Soesterberg. In goed onderling over leg tussen de gemeente Soest, het Oran je Comité en Bleekman wordt de kennis de laatste paar jaren tegelijk met Konin ginnedag gehouden. Uit ervaring is ge bleken dat dit voor alle partijen beter is. Het is goed voor de jaarmarkt, het Oranje Comité heeft er een behoorlijke attractie bij en de kermis heeft meer bezoek. Een vierde positieve zaak is dat de direct omwonenden nu alles in één keer hebben en de overlast niet wordt verspreid over verschillende perioden. De kermis is iets groter als het vorig jaar en men kan tot en met maandag 5 mei daarvan profiteren. Op donderdag 24 april houdt het Centrum Maliebaan in dorpshuis Burgstede een voorlichtingsavond over het opvoeden in een wereld van alcohol, drugs, gokken en medicij nen. De avond is bedoeld voor ouders met kinderen van 12 t/m 18 jaar. Tijdens de avond wordt informatie ver strekt over de werking van alcohol en drugs, de reden waarom jongeren alco hol of drugs gebruiken en hoe men als ouders en kind over dit onderwerp kan praten en wanneer men zich zorgen moet maken. Informatie Men wordt geïnformeerd over de diver se middelen en de effecten hiervan. Vaak blijkt de kennis van ouders over deze middelen onvoldoende. Hoe wer ken XTC-pillen en moeten paddo's en champignons ook als drugs worden ge zien? Op al deze en vele andere vragen wordt zo duidelijk mogelijk antwoord gegeven. Het gezin, de school en de vriendenkring komen ook aan bod en verder wordt ingegaan hoe om te gaan met een drugsprobleem. Belangrijk is bijvoorbeeld dat een drugsprobleem niet tijdens conflictsituaties wordt bespro ken. Duidelijke grenzen en hanteerbare sancties spelen hierin een grote rol. Alle ouders met (nu nog) jonge kinderen en ouders met pubers zijn in het bijzonder welkom. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. De Vereniging Soesterbergs Belang houdt in samenwerking met de voorlich tingsdienst van de vliegbasis Soesterberg op woensdag 14 mei een rondleiding over de vliegbasis. Onder andere kan men de transporthelikopters Chinook en Cougar van dichtbij bekijken en krijgt men relevante informatie over het werk op de basis. Men vertrekt om 12.30 uur vanaf het Casino aan de Kampweg met een bus van de lucht macht en omstreeks 16.00 uur is men daar weer terug. Voor deze rondleiding kan men zich telefonisch opgeven bij de dames Lensink, tel. 352975, en Steke lenburg, tel. 353380. I Elke donderdagmiddag organiseert het Rode Kruis van 14.00 tot ongeveer 17.00 uur een spelmiddag in de Hey- bergh. Het is één van de vele taken van het Rode Kruis, afdeling Soest/Soester- berg. Onder andere wordt er klaveijas en canasta gespeeld en daar wringt de l schoen. Helaas zijn er te weinig mensen die aan beide spelen mee kunnen doen i en daarom wordt er een beroep gedaan op de plaatselijke bevolking. Wie op deze wijze een gezellige donderdagmid- s dag mee wil maken kan elke donderdag- I middag de Heybergh binnenlopen of I vooraf een telefoontje plegen met mw. I Jolink, tel. 353766. Iedereen is van har te welkom. 1 VOLLEYBAL AGAVS Dames: AGAVS 1-Huizen 3 3-1; AGAVS 2- Wilhelmina 4 2-2; Heren: AGAVS 1-Huizen 2 3-0; AGAVS 2-Wilhelmina 4 3-0; AGA VS 3-Wilhelmina 5 3-0; AGAVS 4-AGAVS 5 3-1. Meisjes: AGAVS Cl-Maxom Toocke Cl 2- 1; AGAVS C2-Spirit C4 2-1; jongens: AGA VS Cl-Forza Hoogland Cl 1-2. Het eerste damesteam kan vrijdag kampioen worden. Het moet dan winnen, terwijl de koploper dient te verliezen of gelijk speelt. Zondag 27 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. van Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 kand. L. van Ginkel, Utrecht STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgeld (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellendan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilfigershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Een 37-jarige bewoonster van Mer- cury stelde de politie vorige week op de hoogte van de vondst van een mortiergranaat, die vermoedelijk door kinderen in haar tuin was ach tergelaten. Ze had in elk geval een paar kinderen in de buurt zien spe len. De politie nam voor alle zeker heid contact op met de Explosieven Opruimingsdienst EOD. Bij nader onderzoek bleek het te gaan om een ongeladen granaat uit de Tweede Wereldoorlog. Koffieconcert Op 30 april Koninginnedag wordt van 11.00 tot 12.00 uur een koffieconcert gegeven in het kerkelijk centrum aan de Gen. Winkelmanstraat. Voor de oude ren in De Drie Eiken en de Heybergh rijdt dan de ouderenbus. Tussen 10.30 en 10.45 uur kan men instappen vóór De Drie Eiken, de ouderenbus rijdt dan net zoveel keer als nodig is. Ook wordt men na het concert met deze bus weer teruggebracht. Informatie: Anneke Pley, tel. 351612. Vrijmaken Dorpsplein Eigenaars van personenauto's die hun voertuig doorgaans op het Dorpsplein parkeren wordt verzocht deze dinsdag middag 29 april te verwijderen. Na 18.00 uur wordt het plein in gereedheid gebracht voor Koninginnedag. Op 30 april, Koninginnedag, wordt van 11.00 tot 12.00 uur in het Kerkelijk Centrum aan de Generaal Winkelman straat een bijzonder concert gegeven. Het Zeister Philharmonisch Orkest on der leiding van hun Amerikaanse diri gent Meivin Margolis, zal daar enkele stukken ten gehore brengen die zeker de moeite waard zijn. Het concert wordt geopend met blazers. Daarna speelt de 15-jarige Michal Vader uit Soesterberg het concert voor piano en orkest in D van Haydn. Michal is een jaar geleden begonen met het instuderen van dit con cert, onder leiding van haar lerares Yvonne Hinderdael uit Soest. Het con cert heeft een informeel karakter en past zich geheel aan de feestelijke stemming van die dag aan. De toegang is gratis en vanaf half elf is koffie te verkrijgen. Voor vervoer van ouderen wordt de se niorenbus vanaf de Drie Eiken ingezet. Deze lovende woorden uitte de presi dent-directeur van Martinair, dhr. J.M. Schröder, afgelopen donderdagmiddag in het Militaire Luchtvaart Museum. Na het openingswoord van de directeur van het museum, luitenant-kolonel M. Bot- ma, gaf Schröder een visie op de kunst werken van de luchtvaart-kunstschilder Lam van 't Hof. De anders matig gevul de zaal was nu bijna tot de laatste plaats bezet, waaronder diverse prominenten werden gezien. Ook burgemeester De Widt kon zich even vrij maken om na de plechtigheid de kunstwerken te bezich tigen. De kunstschilder was verlegen met zo veel complimenten en hoorde ze la chend aan. 'Mijn zoon gaf de stoot om tot deze expositie over te gaan. Nu ik het zie, doet het mij goed dat zo veel van mijn schilderijen juist hier hangen. Ik had me geen betere plaats kunnen voorstellen. Of mijn zoon schildert? Ja, de buitenkant van mijn huis', aldus de optimistische van 't Hof. De 'lucht- schappen', zoals hij zijn schilderijen noemt, zijn zo perfect dat men soms het vermoeden heeft dat het fotografisch is vastgelegd. Niet alleen de prachtige vlie gende ijzeren vogels zijn mooi, ook weet hij de omgeving en de wolken tot in de perfectie weer te geven. De expositie is tot en met 20 juli te zien in het Mil. Luchtvaart Museum. V.l.n.r. de heren Van 'tHof Botmaen Schröder. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. 'Soesterberg is een ontstoken ap pendix van Soest en daar moet je iets aan doen. Je moet het afstoten of hetzelfde er mee doen als men in Soest doet. Terecht dat de mensen hier soms klagen en dat moet je niet naast je neerleggen'. Het waren krasse woorden uit de mond van Eit Algra, woensdag tijdens de CDA-soos in De Hoeksteen, waarin vei ligheid, ruimtelijke ordening en vervoer aan de orde kwamen. Kennelijk was de tv spannender, want slechts twintig mensen vulden de zaal. Desondanks werd het een levendige discussie. Jan Pieter Lokker nam 'het zichtbaar blauw op straat' voor zijn rekening. Dit was volgens hem meer een samenwerking tussen burgers en politie en het ook el kaar aanspreken op gedragsregels. De Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) hield donderdag haar leden vergadering in het dorpshuis Burg stede. Nadat in een vlot tempo de diverse zaken waren behandeld, werd om negen uur begonnen met het thema 'groepswonen'. Ruim dertig geïnteresseerde luisteraars hoorden een duidelijke uiteenzetting van G. Joseph, van Groepswonen Ouderen Soest (GOS). Zij attendeerde in het bijzonder op het Groepswonen 'van' Ouderen, omdat deze zelf voor die mogelijkheid kiezen. In het begin van de jaren 1970 kwam deze vorm van wonen naar voren en in 1996 waren landelijk 120 projecten gerealiseerd en 80 in op richting. Alle 120 eenheden, waarvan de kleinste uit 4 woningen bestaat en de grootste uit 86, zijn onderling weer ver schillend omdat elke groep haar eigen stijl van leven bepaald. Iedereen woont zelfstandig en behoudt zijn privacy. Maar men is verzekerd van veiligheid en hulp. Men kent elkaar en verleent onderling de gewenste hulp. Ze verrichten zelf alle voorkomende zaken als het schoonhouden en onderhouden van het gebouw, tuin en gezamenlijke ruimte. Zelfstandig is tevens zelfwerkzaamheid, men moet er iets voor doen. De soort behuizing bestaat meestal uit huurwo ningen, waarvan een goed overleg is tussen gemeente en verhuurder. Nieuwe bewoners komen op voordracht van de zittende bewoners en stonden meestal al een poos op de wachtlijst. Intern staat men voor elkaar klaar en is er een on derlinge bezoekregeling, wordt de was gedaan en boodschappen gehaald, maar ook het vervoer van en naar bijvoor beeld het ziekenhuis. Het forum bestaande uit de dames Jo seph en L. Borgers en de heer J. Jacque- mijns moesten veel vragen beantwoor den. Uit hun reacties bleek duidelijk dat zij zich zeer thuis voelden in het groeps wonen en dat bij hun toehoorders be hoorlijk wisten over te dragen. 'Jullie zijn altijd welkom in de woon groep Koningsdael, als we het voor die tijd maar even weten', aldus een spon tane mevrouw Borgers. Afgesproken werd dat belangstellenden hiervoor zich bij de VSB kunnen melden en daarna een afspraak voor bezoek wordt ge maakt. Eventuele problemen bespreekbaar maken met centraal een stuk gedogen op basis van het nieuwe recht. Toch liet men zich met deze woorden niet inpak ken en werden duidelijke voorbeelden gesteld dat zulks niet mogelijk is. Aan dacht werd gevraagd voor meer moge lijkheden voor de jeugd, een zaak die volgens de politiek aanhoudend en ge motiveerd naar voren moet worden ge bracht. Wethouder Ries van Logtenstein noem de de uitbreiding van de industrie met het oog op eventuele mogelijkheden in het Kamp van Zeist; Er is een studie met Zeist en Leusden voor een goede ontwikkeling van dit project: Soester berg Noord is nagenoeg vol en de Ri- chelleweg is in bespreking. Er is ruimte nodig. Vanuit de zaal werd de optie 'groen zone' voor het Kamp van Zeist genoemd, een idee dat ook bij de pro vincie leeft. De politiek werd gewezen op de toenemende leegstand van win kelpanden en uit onderzoek is gebleken dat uitbreiding daarvan voor het dorp nodig is. Het CDA-forum werd ge vraagd hier ook daadwerkelijk iets aan te doen in plaats van er alleen maar over te praten. Bart Krol was vrij duidelijk in het the ma vervoer. De lokale bus is er nog steeds niet. Vanaf 1994 is Soesterberg van alles en nog wat beloofd, maar tot op heden is men geen stap verder geko men. De opmerking 'gelijkebehande ling in Soest én Soesterberg vraagt om verbetering' kwam stevig aan. Gesprek ken met MidNet heeft geen zin als de provincie met ingang van 1998 hierin de baas is. Soest zou daarom op voorhand gesprekken met de provincie moeten voeren om daarin de belangen van Soesterberg te verdedigen. Het CDA- forum beloofde met hun collega's op dat front te gaan spreken. Ook werd geat tendeerd niet alleen 'over' Soesterberg te spreken maar bijvoorbeeld via de Ver eniging Soesterberg Belang 'met' de be volking te onderhandelen. Correspondentie-adres: R Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Na de slechte start had het eerste team van Soesterberg bijgestaan door Paul Betjaars die de nog altijd geblesserde Ingmar Koridon ver ving, wat goed te maken. De dames van Soesterberg zetten het team op het goede spoor: zowel Mou- sé Strengers (6-2, 6-2) als Madalon Gijsbertse (6-3,7-5), wisten hun singles in winst om te zetten. Sander Hilkman zorgde vervolgens voor een 3-0 voor sprong (6-4, 6-2). Hoewel het er naar uitzag dat ook Paul Betjaars het voorbeeld van de dames zou volgen, moest deze de eer aan zijn tegenstander laten (6-2, 2-6, 3-6). De 3-1 voorsprong na de singles bood een goede uitgangspositie voor de dub bels welke beiden in twee sets werden gewonnen door Soesterberg. Sterk spel van Nicole Verhoeven en Paul Betjaars leverde hen de winst op in hun gemengd dubbel (6-3, 6-2). Gijsbertse en Huur man volgden met twee keer 6-1, zodat Soesterberg met een klinkende 7-1 overwinning in de race blijft. Woensdag 23 april 20.00 VSB, Burgstede Donderdag 24 april schoolkorfbal, KVO-terrein Vrijdag 25 april 20.00 VIOS, Hoeksteen Zaterdag 26 april 15.30 KVO-Hellas, KVO-terrein Zondag 27 april 14.00 vooijaarsproeven, Wijndoos Maandag 28 april 09.00 Kijkdag, Domeinen 10.00 modeshow, Drie Eiken 10.00 koffiemorgen, Hoeksteen Dinsdag 29 april 20.00 Oranje Bridge, Drie Eiken Opgaven: tel. 351252. OURANT De Staf van de Koninklijke Lucht macht is voornemens om negen Al- ouette-III helikopters te verplaat sen van Gilze-Rijen naar Soester berg. De Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) ziet hierin een aan merkelijke vermeerdering van ge luidsoverlast en heeft de staatsse cretaris van Defensie, drs. J.C. Gmelich Meijling schriftelijk ver zocht dit niet te honoreren. Nog maar twee jaar geleden werden de Alouette-III helikopters van Soesterberg naar de vliegbasis Gilze-Rijen ver plaatst. De toestellen waren niet meer inzetbaar en vanwege ouderdom uitge- faseerd. Volgens de voorlichtingsdienst van de vliegbasis is om deze negen he likopters gevraagd om ze voor het klei ne werk te gebruiken. Daarom zullen ze incidenteel worden ingezet en niet meer rondcirkelen zoals voorheen. De VSB is van mening dat Soesterberg meer dan genoeg geluidsoverlast heeft en meer lawaai niet gewenst is. In een brief aan de staatssecretaris van Defen sie wijzen zij op dat veelheid van geluid zoals van de Vlasakkers, Leusderheide, vliegbasis, autosnelweg enz. de toelaat bare geluidsoverlast reeds heeft over schreden. 'Het zal u na deze opsomming dan ook niet verbazen dat het gehele dorp Soesterberg onder één of vaak twee of zelfs drie Kinderzones valt', aldus de brief en zij attendeert op de belofte van de staatssecretaris om de geluidzone in te krimpen. Maar nu blijkt dat de zone ring zelfs wordt overschreden. Volgens de VSB is dat strijdig met het gestelde wat in de Tweede Kamer daarover is gezegd. De leefsituatie in het dorp Soesterberg wordt bijvoorbeeld door het circuitvliegen slechter en om die reden verzoeken zij het verzoek de plaatsing van 9 helikopters niet te honoreren. 'De luchtvaart moet voor Van 't Hof De Carolusschool bestaat dit jaar 75 jaar. Om de schoolkinderen tijdens de feestweek te herkennen werden ze on langs in een nieuw t-shirt gestoken. De letters op de rug geven onmiskenbaar school en woonplaats aan. Op de foto Gijs Tammer, de gulle gever, en meester Poort met een kleine delegatie van de Carolusschool. Nadat meester Poort zijn speech had uitgesproken reageerde de kleinste van de kinderen: 'En nu nog een kusje'. Twee dames van het Oudercomi té namen dat voor hun rekening. Nederland en Noorwegen gaan met de Verenigde Staten onderzoeken hoe de opvolger van de F-16 eruit moet zien. In aanwezigheid van staatssecretaris van defensie, drs. J.C. Gmelich Meijling onderteken den de drie landen op woensdag 16 april in het Militaire Luchtvaart Museum een overeenkomst. Na mens Nederland tekende de direc teur-generaal materieel van het mi nisterie van defensie, mr. J. Fled- derus. De overeenkomst biedt de mogelijkheid mee te werken aan het opstellen van de eisen voor het nieuwe toestel. Ook kan ons land hierdoor kennis maken met de nieuwste ontwikkelingen in de militaire vliegtuigtechnologie en kan het de des kundigheid van de eigen industrie en de Nederlandse onderzoeks- en ontwikke lingsinstituten op luchtvaartgebied in brengen. In Amerika bouwen de vlieg tuigfabrikanten Lockheed-Martin en Boeing afzonderlijk van elkaar prototy pes van de zogeheten 'Joint Strike Figh- ■ter' (JSF). In 2001 wordt de keuze voor één van de beide fabrikanten gemaakt. De JSF wordt het standaard jachtvlieg tuig voor de Amerikaanse strijdkrach ten. Nederland heeft zich nog niet vast gelegd op de aankoop van het Ameri kaanse toestel, maar onderzoekt of dit toekomstige gevechtsvliegtuig de Neder landse F-16 na 2010 kan vervangen. De F-16 kan na modificaties (Midlife Up date) die nu worden uitgevoerd tenmin ste tot dat jaar mee. Naar verwachting is het F-16 gevechtsvliegtuig, waarvan de luchtmacht vanaf 1978 ruim twee honderd stuks heeft aangeschaft, tegen die tijd aan het einde van zijn operatio nele en technische levensduur. Op zaterdag 19 april was de finale van het geslaagde straten volleybal toernooi. In een vlot tempo werden de laatste partijen gespeeld, waar door per keer vier wedstrijden aan de orde waren. Langzaam, maar zeker werd duidelijk wie de finalisten zouden worden. Ze gingen tot het uiterste en namen alle ri sico's om dat ene punt maar te kunnen halen. Vijf keer moesten de leden van de EHBO de eerste hulp verlenen, waarbij twee spelers naar het ziekenhuis De Derde Wereldgroep Soest staat op Koninginnedag op de Jaarmarkt, waar door ze letterlijk aan de weg timmert. Passanten zullen attent gemaakt worden op het belangrijke werk van deze groep met de vraag donateur te worden. Niet alleen kan men er alle relevante infor matie verkrijgen, ook worden producten uit de Derde Wereld te koop aangebo den. Achter de marktkraam staan de bekende plaatsgenoten mw. Van Dooren en dhr. Sluis, geassisteerd door werkgroepleden uit Soest. Kampioen Straten Volleybal Toernooi 1997: "De Gouden Leeuw". werden vervoerd. Maar om half elf was het zover dat men de Gouden Leeuw als de kampioen van 1997 kon uitroe pen. Alle teams kregen daarna een prijs of herinneringsmedaille uitgereikt en kon men overgaan op het feestelijke gedeel te. Een stevige band met het bekende natje en droogje zorgden tot de kleine uurtjes voor veel plezier. De zichtbaar vermoeide organisatoren konden daar na met recht het glas heffen op een bij zonder mooie stratenvolleybaltoemooi 1997. Op vrijdag 2 mei wordt in het Dorps huis Burgstede een klaverjasavond ge houden, aanvang 19.30 uur, zaal open om 18.45 uur. De kosten zijn 5 gulden p.p. en er zijn leuke prijzen te winnen. Men kan zich opgeven in het dorpshuis, tel. 351975, of bij Anneke Pley (tel. 353511) en Maijon van Doezelaar (tel. 353511). een enorme aantrekkingskracht he- ben gehad, gezien zijn kunst om dit zo treffend op het doek te brengen. Zijn zeer realistische luchtschappen zijn kunstwerken. Als hartstochte lijk vlieger zie ik vanuit de cockpit dezelfde beelden als hier op de schilderijen staan. Vooral de boeiende wolkenmassa's. Het moet fantastisch zijn om van je beroep een hobby te maken.'

Soester Courant | 1997 | | pagina 13