Sn3 Promotiewedstrijden voor Red Stars Promotiekansen Smeeing/BDC gestegen Overwerk voor heren van Stam/SoVoCo Knicks met beide benen op de grond MHC Soest leeft nog van de hoop LTC Soestdijk verslaat sterk Baarn Zwaarbevochten zege valt ruim uit WOENSDAG 23 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 15 VOETBAL zondag Nijenrodes behaalt kampioenschap op de Bosstraat-Oost VOETBAL zondag SEC hoeft niet tot de bodem te gaan om BFC te kloppen Promotiekansen van SEC-zaterdag door nederlaag geslonken Geen beleving bij Hees in Hulshorst Collectieve zege tilt basketballers naast B V Alphia BASKETBAL Drie van de vier kampioenen mogen naar de eerste divisie HANDBAL VOLLEYBAL HONK-/SOFTBAL Hockeyers moeten achterstand van twee punten goedmaken HOCKEY Peter Dijkema 'speler van de dag' bij lijstaanvoerder TENNIS De Groot verrast Soest-Zuid met eerste enkel-nederlaag VISSEN Weinig visvangsten bij kampioenschap Soest heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen met 0-1 verloren van Nijenrodes. De ploeg uit Breu- kelen behaalde zondag, mede door dat Vriendenschaar gelijk speelde, het kampioenschap. De enige treffer van de wedstrijd viel in het eerste kwartier na rust. Soest, dat daarvoor meer te vertellen had dan het nerveus spelende Nijenrodes, kwam er daarna niet echt meer aan te pas. Het inbrengen van Robert van Woerkom en Ferenc Kleinegris voor Jeroen Dorreste- ijn en Michel Everts kon daarin geen verandering brengen. Bij Soest kreeg Martijn Stalenhoef twee maal geel, zodat hij het laatste fluitsig naal niet haalde. Het waren de zevende en achtste prent van Stalenhoef die een schorsing van tenminste zes, anders ze ven wedstrijden krijgt en volgend sei zoen de eerste bekerwedstrijd(en) en de eerste duels van de competitie zal moe ten missen. Zonder het onderste uit de kan te halen, revancheerde SEC zich in Bussum door BFC met 2-4 te ver slaan. Deze ploeg was eind vorig jaar verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van de kampioen. Tegen de verhouding in kwam SEC na een kwartier met 1-0 achter (Michel Bijlsma), maar een minuut later was het alweer gelijk toen Saban Aksit een voor zet van René van den Deijssel afrond de. Aksit stond zondag in de spits, om dat Peter van den Berg rust had gekre gen. In de 49ste minuut scoorde Van den Deijssel uit een vrije trap. Ditmaal kwam BFC gelijk terug, al had het hier bij de hulp van de scheidsrechter nodig die wel heel gemakkelijk een strafschop toekende. Izaak de Bruin benutte de penalty. Daarna maakte SEC een slechte perio de door, maar in de tachtigste minuut was het tijd voor de eerste seizoentref fer van Marco Martens. Hij stormde met de bal naar voren, ging een combinatie aan met Kemal Gürbüz en maakte 2-3. Vlak voor tijd werd Aksit opnieuw van af de achterlijn door Van den Deijssel bediend: 2-4. VOETBAL zaterdag Door de onverwachte en onnodige 1-0-nederlaag bij Odin zijn de pro motiekansen van SEC-zaterdag plotseling geslonken. De beste pa pieren voor de derde periodetitel liggen nu bij de Utrechters. Alleen als Odin zaterdag bij VVOO minimaal twee punten verspeelt en SEC van De Posthoorn wint, kunnen de Soesters nog deelnemen aan de na-com- petitie. De teleurstelling na de voorlaatste wed strijd was groot. Vooral omdat SEC zich voor rust al zo goed als had kunnen plaatsen voor de reeks promotiewed strijden. Michel Besseling en Touhami kwamen alleen voor de keeper, maar scoorden niet. Mark Schenderling schoot de bal wel binnen, maar de scheidsrechter keurde de treffer af, om dat hij al voor rust had gefloten. Na rust speelde de wedstrijd zich af op het middenveld. Odin, dat geen enkele kans kreeg, scoorde in de 69e minuut uit een indirect genomen vrije trap. De stuiterende bal glipte onder Jan-Willem Verwoerd door. VOETBAL zaterdag De noodzaak en de beleving ont braken zaterdagmiddag bij Hees. Coach At van de Veen nam zelfs de term 'bedroevend' in de mond na het bezoek aan Hulshorst. De gast heren wonnen met 3-2. Na twintig minuten stonden de Soesters il met 2-0 achter, maar nadat Johan van den Brink een minuut of vijf voor rust de marge verkleinde, stegen de ver wachtingen bij Van de Veen. Hij werd teleurgesteld door de verdedi ging die op de Veluwe geen goede in druk achterliet en verantwoordelijk was voor de derde tegentreffer. Vlak voor tijd pikte Jeffrey Dorrestein nog een doelpunt mee. 3764 CR Soest Fax:035-6029995 Kerkstraat 3-5 Tel.: 035-6030303 Voor het eerst sinds 1990 mogen de heren van Red Stars om promotie gaan spelen. De basketballers dwongen dit zelf af door op vreem de bodem met 68-74 te winnen van BV Alphia. Hierdoor kwamen bei de teams op gelijke hoogte te staan inde eindstand. Red Stars en BV Alphia gaan komen de zaterdag op herhaling, vermoedelijk in Rotterdam, om uit te maken wie zich de enige nummer twee van de tweede rayonklasse mag noemen. Die mag na melijk om één promotieplaats knokken met het Katwijkse Grasshoppers dat in de andere poule als tweede eindigde. Red Stars - dat in '90 promoveerde na een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap, maar een jaar later terug keerde in de tweede klasse, had het suc ces van zaterdag voornamelijk te danken aan de collectieve verdediging. Volgens coach Hans de Bruin was dit toch al het sterke punt van zijn ploeg. "Het hele seizoen hebben we inside goed verde digd en de drives afgestopt. Nu was het uitstekend, Alphia kwam er nauwelijks doorheen." Ruggensteuntje Tegen Alphia, dat nauwelijks belang stelling vanuit de eigen bevolking kreeg, gaf Red Stars zich zelf een ruggensteun tje door binnen vijf minuten een voor sprong van tien punten te nemen. "En dan is het heerlijk spelen in een uitwed strijd," aldus De Bruin. Red Stars kwam niet veel aan breaks toe en scoorde hoofdzakelijk door 'set-play'. Hierin was variatie noodzakelijk, omdat de thuis club regelmatig van tactiek veranderde. En hoewel de Soesters de bal 25 keer weg gooiden (De Bruin: "Tien keer te veel") kreeg Alphia nooit echt grip op de aanval van Red Stars dat een marge had, die schommelde tussen de acht en vijftien punten. Na de rust (29-40) had Red Stars het halverwege de tweede helft kunnen af maken, maar de ploeg miste tien vrije worpen op rij. Omdat Alphia vier minu ten droog bleef staan, was er niets aan de hand. Maar toen de center van Alp hia vanachter de driepuntslijn ging raak mikken, werd het nog krap. Zijn bewa ker, Manfred Dikkers, had echter de beste cijfers met 24 punten (tegen 73 procent), 10 rebounds en vier 'steals' in veertig minuten. De overige scores kwa men op naam van Jan van Manen (15), Bob Kooter (9), Guido LaRose (8), Kim Ho Leung (6), Marco van Manen (5), Gerben de Jong (4) en Harrold Veen (3). Of De Bruin het eventuele promotie- feestje meemaakt, is niet bekend. Een dag na de beslissingswedstrijd tegen Alphia gaat hij op vakantie. Mocht Red Stars winnen, dan zal Hans de Rond hem waarschijnlijk op de trainingsvloer en de spelersbank vervangen. Dames De grootste nederlaag van de jaren ne gentig. Aldus mondde de uitwedstrijd uit, die het damesteam in Zeist speelde. Met 103-47 werd de aangetaste forma tie van zes speelsters weggespeeld. Toch was er goed nieuws voor de basketbal- sters. Bij terugkomst in Beukendal hoor den ze dat hun ploeggenote Yvonne Smink zojuist was bevallen van een zoon, waarmee de competitie toch vreugdevol werd afgesloten. Nog voor de beslissende 'Slag in Arnhem' zijn de promotiekansen van Smeeing/BDC met 25 procent gestegen. Omdat een extra plaats is vrijgekomen, kunnen niet twee, maar drie van de vier kampioenen uit de tweede divisie een startbewijs voor de eerste divisie verdienen. Zowel lichamelijk als geestelijk lijken de handballers klaar voor de drie wedstrij den van komende zondag, die elk twee keer twintig minuten zullen duren. De ploeg is blessurevrij en heeft zelfvertrou wen, zeggen coach Gerard Tukker en aanvoerder Aijan Roest. Het enige waar het na de spannende beslissingswed strijd tegen Animo op zondag 24 maart aan kan ontbreken, is wedstrijdritme. Vorige week woensdag oefende Smeeing/BDC voor het laatst, maar toch geeft Tukker er de voorkeur aan om vanavond en vrijdag te trainen. ,De tegenstanders zijn onbekend, al heeft Tukker via voormalig BDC-keeper Gerrit Stavast een band van een wed strijd van HVC uit Bergemkompaskem in handen gekregen. Van een kennis van Tachos kreeg hij wat informatie over White Demons. Dit team uit Berkel- Enschot oefende pasgeleden tegen Tachos Over het Middelburgse EMM, komende zondag de eerste tegenstan der, tasten Tukker en co. in het duister. "Maar ik ga ervan uit dat wij voor hen ook onbekend zijn," aldus Tukker. Over de kansen van Smeeing/BDC zegt Roest: "Het is één dag en je weet nooit wat er op zo'n dag gebeurt. Maar als je één wedstrijd wint, kun je waarschijnlijk al promoveren." Smeeing/BDC begint in sporthal Val kenhuizen in Arnhem om 10.50 uur te gen EMM. Om 12.30 en 14.10 uur moet de ploeg weer aan de bak. Op dit mo ment is zeker dat de spelersgroep wórdt gevolgd door één supportersbus. De clubleiding zou bekijken of de inzet van een tweede bus noodzakelijk is. Onge acht het resultaat van de promotiewed strijden, wordt 's avonds in het clubge bouw aan de Henriëtte Blaekweg een feestavond gehouden, omdat zowel het eerste dames^ als eerste herenteam kampioen werd in de zaal. Samenwerking Het resultaat van zondag zal wél mede bepalend zijn voor een eventueel langer leiderschap van Tukker. Als promotie uitblijft, houdt de Utrechter het na drie succesvolle jaren voor gezien. Tukker en het bestuur lijken wel de intentie te heb ben om de samenwerking te verlengen, indien Smeeing/BDC terugkeert in de eerste divisie. Maar beide partijen vin den dat de spelersgroep daarmee moe ten instemmen. Het bestuur heeft de spelers echter nog niet gesproken. "Ik weet dat het de be doeling is, maar ik ben nog niet uitge nodigd," laat Arjan Roest desgevraagd weten. De captain kan in dit stadium nog niet de mening van de groep ver kondigen en wil zijn eigen standpunt nog niet kwijt. Maar hij wil wel de alge mene verwachting uitspreken dat de ploeg in het geval van promotie in prin cipe op de huidige voet verder zou kun nen. Als de spelers het licht op groen zetten, dan wil Tukker eerst nog een gesprek met hen. Op de dag van de arbeid (donder dag 1 mei) moeten de heren van Stam/SoVoCo overwerken. In een driekamp met de eersteklassers OSM en Wilhelmina krijgen de vol leyballers een laatste kans hun posi tie in de promotieklasse te waarbor gen. Door de 3-0-nederlaag bij SDS sloot Stam/SoVoCo de competitie af op de tiende plaats en daarom moet het afre kenen met de nummers twee uit de eer ste klasse. In Bussum gaat het met het Amersfoortse Wilhelmina en OSM uit Putten volleyballen om één toegangsbe wijs. De achterban hoeft zich geen zorgen te maken, meent Jan Visser. Volgens de aanvoerder zal het geen probleem wor den om de Puttense en Amersfoortse tegenstanders van zich af te schudden. "De groep is gretig en erop gefixeerd om volgend seizoen weer in de promotie klasse te spelen." Visser bespeurde deze houding zaterdag al in het laatste duel met SDS dat als tweede eindigde. Zonder Ron Goethals, Richard van Rouwendaal en Marcel Swart (die de coaching van de opgestap te Jan Jansen overnam) speelde Stam/ SoVoCo een goede wedstrijd. Via 6-0 en 7-7 werd het evenwel 15-10 voor SDS in de eerste set. Stam/SoVoCo moest de drie daaropvolgende sets win nen om de pd-wedstrijden te ontlopen en nam zowaar een 4-10-voorsprong. Toen SDS een nieuwe hoofdaanvaller inzette, bleef de blokkering het ant woord schuldig. Het werd 14-14 en 16- 14 voor SDS, waarna Stam/SoVoCo wist dat het sowieso extra wedstrijden zou moeten gaan spelen. Het liet A-ju nior Roy van de Broek debuteren, zet te Erwin Keuning in en liet Visser en Jaap van der Veer zitten. De laatste kwam nog terug, nadat Ali Moghadas- sian zijn enkelbanden scheurde. De der de set eindigde in een 15-7-nederlaag. Dames Negen maanden lang trainde ze drie maal per week. Slechts een handjevol minuten speelde ze. En daarom mocht Simone van Dijk zaterdag de spelverde- ling verzorgen tijdens de uitwedstrijd van Stam/SoVoCo tegen Zaanstad. Omdat de druk van de ketel is na de definitieve handhaving, kregen alle bankspeelsters ruimschoots speelminu ten toebedeeld. Het gevolg hiervan was wel dat er een team in het veld stond, dat niet goed was ingespeeld. De 3-0- nederlaag (15-12, 15-12, 15-10) was dan ook niet bijzonder verrassend. De heren softballers van De Knickerbockers staan weer met bei de benen op de grond. Na de fraaie zege op UW kregen de debutanten in de hoofdklasse aan de Konings weg een pak slaag van Zuidvogels: 1-14. Het verschil zat 'em vrijdagavond in de slagkracht. Aanvallend konden de Soes ters geen potten breken, terwijl de gas ten er lustig op los sloegen en de in- en midfielders van De Knickerbockers wei nig kansen gaven. Een staaltje hiervan lieten ze zien in de eerste inning. Het was al 0-8, voordat Erno van Gooi met een vangbal en een aangooi naar catcher Paul de Clippelaar de tweede en derde 'uit' verzorgde. Het was dus duidelijk dat de thuisploeg meteen een verloren wedstrijd speelde. Nadat het in de derde inning 0-9 was geworden, sloeg Zuidvogels in de vier de inning weer toe. Hoewel er weinig veldfouten werden gemaakt, kwamen kort achter elkaar vijf bezoekers op de thuisplaat en werd het 0-14. De meeste aanvalspogingen van De Knickerbockers waren van korte duur. Pas in de vijfde gelijkmakende slagbeurt kwam er ook een softballer van De Knickerboc'-?^ binnen. Dankzij een in- field-hit van Gerard de Clippelaar kon Leo van Laar een 'high-five' doen. De Knickerbockers hoeven zich niet meer druk te maken om degradatie. Slechts één ploeg wordt gedwongen de hoofdklasse te verlaten en omdat VIP's zich terugtrok, is de beslissing hierom trent al gevallen. Voor coach Gerard de Clippelaar is dit een zorg minder, al vindt hij het uit sportief oogpunt niet leuk. Liever zou hij hebben gezien dat Foto: Goos van der Wilt. Na de ruime nederlaag staan de soft ballers van De Knickerbockers weer met beide benen op de grond. As zijn team zich op eigen kracht zou heb ben gehandhaafd. De teleurstellende afsluiting van vorig seizoen werd donderdagavond wegge spoeld door de softbalsters. De 24-3- overwinning op Zuidvogels 5 beteken de een mentale opkikker voor de dames die het veld goed dichthielden en qua slagkracht over meer kwaliteiten be schikken dan de tegenstandsters. In de 'walk-over' was een voorname rol weg gelegd voor Corrie Nauwelaerts de Agé die zich onderscheidde met een aantal vangballen en goed dubbelspel. Dat de honkballers het in de interregio nale klasse moeilijk krijgen, bleek voor de tweede maal. Het Apeldoornse WSB leefde zich in Soest uit en won met 1- 15 van De Knickerbockers. Er moesten negen innings worden gespeeld. De hoop van de heren van MHC Soest is nog niet de grond inge boord. De ploeg is nog in de race om handhaving na de 5-2-zege op het zwakke Reigers dat in elk geval degradeert. In de resterende twee wedstrijden moet MHC Soest een achterstand van twee punten op Spandersbosch goedmaken. Daarnaast is het van belang dat er flink wordt gescoord, want het doelsaldo van Spandersbosch is beter. Vanuit dat oog punt vond Frans Tordoir het jammer dat zijn team zondag de score niet hoger had opgevoerd, hetgeen volgens hem wel degelijk mogelijk was geweest. De start was veelbelovend, want na ze ventien minuten was het al 3-0 voor de Soesters. Herman Stam opende in de derde minuut met een veldtreffer en toen in de negende minuut een strafbal werd toegekend, pushte Tim van Tol zijn ploeg naar 2-0. Vanaf de kop van de cirkel sloeg Stam 3-0 binnen. Daarna liet MHC Soest het hoge tem po voor wat het was geweest en ver dween dé organisatie. Tordoir probeer de in de rust de puntjes op de i te zet ten, maar zag dat Soest de bal steeds naar de cirkel liep. "Reigers gaf de ruim te en dat lokt kennelijk uit om de bal te brengen in plaats van hem rond te spe len." Nadat het 3-1 was geworden, liep MHC Soest via Tim van Tol (strafbal) en Jeroen van Tol uit naar 5-1, maar voor de tweede maal in het duel stond Soest onnodig een tegentreffer toe: 5-2. "On danks dat we gedaan hebben wat we moesten doen, gewoon twee punten pakken, was het geen goede wedstrijd," aldus Tordoir. MHC Soest moet zondag naar HBS dat het kampioenschap aan zijn neus voorbij zag gaan en krijgt op 4 mei nog Overbosch op bezoek. De ploeg zal minimaal twee punten moeten pakken, misschien zelfs drie om Span dersbosch te achterhalen. De Soesters moeten dan ook nog hopen dat deze concurrent de laatste twee duels verliest. Dames Er was champagne voor de hockeyste- rs van Soest. Niet omdat ze iets te vie ren hadden, maar omdat tegenstander Huizen aan de Koningsweg het kam pioenschap veilig stelde via een 0-2- overwinning. Na een mindere fase in de competitie had Peter Heemskerk com plimenten over voor zijn ploeg. "We hebben het Huizen héél moeilijk ge maakt. We gaven ze op hun helft veel ruimte en ze liepen steeds in onze fuik." Tegen het zwakke Reigers kon Soest naar hartelust aanvallen. De productie stokte bij vijf. Foto: Goos van der Wilt. Toch kwam Huizen na 10 minuten op voorsprong. In de tweede helft had MHC Soest het beste van het spel. Step- hanie van der Spoel, Judith Gerritse en Ingeborg Blaauw misten een kans en het zag ernaar uit dat de gelijkmaker een kweste van tijd zou zijn. Tot tien minu ten voor het einde, toen Huizen een fout van de defensie afstrafte. Na twee van de zeven wedstrijden voert LTC Soestdijk de ranglijst aan. De ploeg heeft dertien punten, één meer dan Soest-Zuid, de andere derde klasser die nog ongeslagen is. Daarna volgt Randenbroek met ne gen punten. Soestdijk trof in Baarn een sterke tegen stander. Vooral Lianne Bröhlmann en de dubbels maakten indruk op Harald Wernsen, de trainer/coach die Robert Jan Mulder zag verliezen. "Zijn single was beter dan vorige week, maar hij heeft nog even tijd nodig om zijn oude niveau te bereiken." Inspirator Peter Dijkema was in de ogen van Wernsen de 'speler van de dag'. Hij pak te Serge van Bachum 'dik' in en was de inspirator in de mix met Saskia Huizin- ga die haar dag niet had. Dijkema vocht voor elk punt, trok de zoekende Huizin- ga mee en zorgde ervoor dat de span nende driesetter werd omgezet in een belangrijk punt voor Soestdijk. Behalve Huizinga zocht ook Ingeborg Vonk naar haar vorm. In de single tegen Bröhlmann speelde ze nog goed, al moest ze er hard aan trekken, voordat ze na lange slagenwisselingen met 6-7 en 4-6 won. Maar in het dubbel waren Huizinga en Vonk onzichtbaar. Telkens als ze op voorsprong kwamen, kregen ze een terugval. Wernsen hierover: "Saskia zat niet lek ker in haar vel en Ingeborg vatte het in de dubbels te gemakkelijk op. Ik hoef het toch niet meer uit te leggen? Als je op dit niveau kampioen wilt worden, zul je er elke partij moeten staan." Door op de belangrijke momenten op te veren, wonnen Huizinga en Vonk wel het da- mesdubbel: 4-6, 5-7. De langste partij was te zien bij het he ren dubbel. Dijkema en Mulder wonnen de eerste set in de tie-break en leken de tweede set op dezelfde wijze te pakken. Met een 4-0-voorsprong in de tie-break begon het tweetal echter makkelijke volley's te missen, waardoor Nederhorst en Van Bachum erover heen konden. Daarna ging het bijna weer mis, toen Soestdijk een 5-2-voorsprong uit han den weggaf (5-5), maar op tijd hervon den Mulder en Dijkema zich: 7-5. Scherpte De tweede mix liet het afweten. Wern sen sprak na afloop nog lange tijd met Mulder en Vonk over de verloren par tij. 'Gebrek aan scherpte' vatte Wernsen een lang verhaal samen. Hetgeen niet wegnam dat Wernsen de 2-6-zege op Baarn als een knap resul taat in de geschiedenisboeken weg schreef. "Baarn is een sterke ploeg, daar krijgen andere het nog moeilijk mee." Hij moest voetballen en dus sloeg Xander de Groot de zaterdag-trai ning van TV Soest-Zuid over. Een dag later verloor hij in Zeist voor het eerst in tweeënhalf jaar een en- kelpartij en hielp hij Shot 3 aan het enige punt in de door de Soesters gewonnen wedstrijd. Wat de anders zo degelijk spelende De Groot mankeerde, weet trainer Pieter Verbrugh nog niet: "Misschien was 'ie ongesteld. In ieder geval was hij niet fit en weet hij dat hij zich niet meer zo kan voorbereiden als afgelopen week. Hij baalde stevig, want toen we terugkwa men in Soest had iedereen het over zijn nederlaag." Omdat De Groot (7-5, 6-3) zelfs niet gevoelig was voor tips die Verbrugh hem vanaf de kant toeriep, vestigde de tenniscoach zijn aandacht op Freddy Forger die in een hevige strijd was ver wikkeld met Jordi Hompus. "Ik vind wel dat hij een Fred is geworden. Bij vlagen was hij de Fred die ik wil zien, soms ook nog de Freddy van vorig jaar," aldus Verbrugh die zag dat de wilskrachtige Fred het won van de wispelturige Fred dy. Hompus kon de partij in de derde set uitserveren, maar met prachtige backhand passeerslagen sleepte Fred Forger een tie-break uit het vuur, die hij met 1-7 naar zich toetrok: 6-4, 3-6, 6-7. Aanwinst Op dat moment was het damesdubbel al gevorderd tot de derde set. Sonja Hui zinga en Annouk van der Vuurst won nen deze met 2-6, 7-5, 1-6. Van der Vuurst verving Mariëlle van Soest die vanwege een kwetsuur rust zou krijgen tot de mix-partijen. Van der Vuurst leek in Zeist geen last meer te hebben van plankenkoorts en bezorgde evenals Son ja Huizinga haar ploeg een punt in het enkelspel. "Ze heeft fantastisch staan spelen. Voor mij is ze een aanwinst," vond Verbrugh. Spannend ging het eraan toe in het he- rendubbel. De van een blessure herstel de Arno Jellema speelde niet super, maar toen Soest-Zuid met 7-5 en 3-0 achter kwam, stond De Groot ineens op. Onder zijn aanvoering werd zowel de tweede als de derde set met 4-6 in gepakt. De wedstrijd, die vanwege de nachtvorst twee uur later was begonnen, kreeg een abrupt einde. Shot-speelster Fleur Bu- jak haakte af met een bovenbeen-bles sure, waardoor Van Soest en Forger een administratieve overwinning boekten (0-6, 0-6). Met dezelfde cijfers en op dezelfde wijze wonnen Huizinga en Je llema. Hun tegenstanders, Hompus en de Engelse Diana Padt, gaven de partij weg, want Padt had om negen uur 'a plain to catch'. Volgens Verbrugh had zijn ploeg de ge mengde dubbels sowieso wel gewonnen. Maar hoewel de eindstand ruim uitviel, sprak de trainer van een 'zwaarbevoch ten overwinning'. Veel werd er niet gevangen tijdens het kampioenschap vissen van Soest, Baarn en Bunschoten. Maar natuurlijk was er wel een winnaar: Henk van Riet. Hij had vijfmaal beet en kwam uit op een totale lengte van 1.21 meter. Met een minimale achterstand van één cen timeter werd Eddy Strumpel tweede en Willem van Zoeren eindigde als derde (1.16 meter). Bij de Melm aan de Eem hadden de vis sers te maken met een wind die dwars op het water stond. De stroming was aanvankelijk vrij hard, later wisselvallig en de deelnemers aan het kampioen schap moesten alles uit de kast halen om iets te vangen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 15