Bekroonde dichteres Mayan Oomkes: 'Er staat gewoon wat er staat' Colenso Consort concerteert in Baarn voor oorlogsgravenstichting A's stichting openbare bibliotheek i Oecume moslims Duivens 1 CULTUUR WELZIJN 1 O Nieuws van de bibliotheek Mooie, gladde benen deze zomerl TUINHOUT Open huis bij Muziekschool aruóhOCK WOENSDAG Zondagavon, Bingo 55-pk in De Vijver! VVD-vrouwt kijkje in Mol Sportuitsh Veerkamp textiel speciaalzaak WOENSDAG 23 APRIL 1997 SOESTER COURANT Kunstwerk van de maand KAPSALOM MARIE-CLAIRE ScH00NHEIDSSAV-0t4 Nu bij Marie Claire: Af j 3x onderbenen harsen voor %7Uj" Dillenburglaan 2a - Soest Telefoon 035 - 601 99 91 A.P. van Doorn b.v. Bij Trema '87/ROC De Amerlanden Cursussen Nederlands voor Soesters PAGINA 18 Voorheen Jonge Heren: "Dansen de mannen?" Scholiere uit Soest bij beste tien Zaterdag 3 mei in Pauluskerk: Op zaterdag 26 april van 10:00-12.30 uur dekbed overtrekken gladde lakens lakensets hoeslakens 'Fallen Angels' Bluesnight: The Mick Clarke band Open dag in Artishock gen en diepe emoties. Dat is ook precies de bedoeling. "Er staat gewoon wat er Mayan Oomkes. LAANSTRAAT 91 - 3743 BD BAARN TELEFOON (035)5413521 Op zondag 27 apri Open Hof', Veenbei Dalweg), een oecum plaats met als them gegeven". Deze viei reid door de werkgrc sche Vieringen van Kerken Soest, in sam de Stichting Islamii Soest. Voor dit thema is geko lims en christenen beid' schouwing baseren op boeken, koran en bijl oorsprong in het Midde afkomstig uit vergelij Zowel moslims als chi dat er één God is, die moet worden. Uitgaanc In De Vijverhof word april de maandelijkse bi 55-plussers gehouden. 1 13.30 uur terecht in i dienstencentrum aan bingo begint om 14.00 De Vrouwen in de WI berg nemen morgen - april - een kijkje in het schot aan het Dalplein, een rondleiding die or gint. Belangstellenden leden) zijn ook welkom tje naar mevr. D. vt 6016931. BOWLING Soester Bowling V Jeugd maandag: Triootje- Bowling Boys-Splitjes 5-0 5-0. Senioren maandag: Big S 1-4; Langenoord-De Keif No Name 4-1; V. Ede-Bi Enghe-Lucky Loosers 3-2 huis I 3-2. Senioren dinsdag: Cool i 4; Lucky Strikes-Graphii Dreamteam 5-0; Naadje- 1; Heppie Hoekers-Stra H.A.M. 2-3; Ottifantje: Cobra's-B.B. team 5-0; Team X 5-0. HANDBAL Smeeing/BDC Dames - HVN/Attilla 15 ren 14-20; Heren 2 - H\ A jeugd - HVN/Attilla ren A jeugd 14-19; Meisj rodes 2 5-12; Nijenrodes 10-5; Fortissimo - C jeug jeugd gemengd - Greenst VOETBAL Hees Hees BI - Houten B4 4-4 Dl 5-5; CJVV E5-Hee - SO Soest F6 1-7. SEC SEC Al -Hoevelaken TOV BI 2-4; Spakenbui 3; Amsvorde Dl - SEC 1 CJVV El 2-4; SEC E2 1; WZA E9-SEC E3 6 dijk F1 3-2; Hoogland F Soest SO Soest Al - Geinoord Soest A2 2-3; Jonathan 3; Quick 2 - SO Soest B.' - TOV 1 5-1; SO Soest C 1; SO Soest C3 - Roda SO Soest Dl 2-1; SO So 2 2-4; Hooglanderveen 8; SO Soest D4 - Hoogla D5 - IJsselmeervogels 6 Roda 9 3-2; Hoogland 'i 0; SO Soest El - Hoogla Boys 1 - SO Soest C2 3 WZA 3 7-3; Quick 4 - SO Soest E5 - APWC 2 SO Soest E6 2-7; VVZ, 1-3; SO Soest E8 - Quii E9 - Hoevelaken 4 5-0; S land 2 6-1; Hoogland 3 A'foortse Boys 1 - SO Soest F4 - WZA 5 2-3; terveld 2 4-2; Hees 1 - WZA 8 - SO Soest F7 Spakenburg 5 1-3; 1Jssel Soest F9 1-0; SO Soest I VVZ'49 VVZ'49 A2 - SO Soest A - HVC BI 2-4; WZ'49 0-0; VVZ'49 Dl - Roda'46 D7 - VVZ'49 D - WZ'49 El 2-0; VVZ'4 9-2; KVVA E6 - VVZ'4 E4 - Terschuurse B E3 -VVZ'49 F1 2-1; WZ1' F3 4-1; VVZ'49 F3 - K selmeervogels F8 - VVZ Vanaf 12 april jl. zijn i weer aan het vliegen band. Onder te koude heden kwamen de gev toch heel vlot naar hu vereniging de Zwalu wedstrijd gewonnen van de Buntweg. Teve van het rayon Soest-B Iedere eerste prijswinn ontvangt naast een 1 prachtig diploma. Tc zijn er elke zaterdag vluchten, variërend v£ nieter. Op de foto de (linksdie het diplorr Alben Cuyplaan 202 3 764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Co Westerik, het is een litho met als titel "Bloemenornament" en het for maat is 50 x 40 cm. Co Westerik heeft zich als schilder inmiddels grote faam verworven. Ook als teke naar en als aquarellist heeft Weste rik een omvangrijk oeuvre opge bouwd. Minder bekend is dat hij ook grafiek maakt. Westeriks eerste prent, Schaakspelers 1 getiteld, da teert uit 1945. Westerik "grafiekt" dus al vanaf het begin van zijn loopbaan als kunste naar die hij in 1942, achttien jaar oud, aanving. In dat jaar werd hij toegelaten tot de Academie voor Beeldende Kunsten in zijn geboor testad Den Haag. Westerik is erg geïnteresseerd in alle nuances tussen de verschillende grafische technie ken. In de ets en de litho is het mo gelijk alle grijswaarden weer te ge ven. Het karakter van de geëtste en de gelithografeerde lijn bekoren hem bovendien zeer. Ook sluiten de tech nische mogelijkheden die het ontstaansproces van een ets en een litho biedt, beter aan bij de wijze van werken van Co Westerik. Voor hem is het van wezenlijk belang voortdu rend veranderingen aan te kunnen brengen, opdat hij al wegkrassend, al toevoegend zijn beelden zo scherp en geconcentreerd mogelijk kan stellen. Westerik drukt - mees tentijds zelf - zijn prenten, in het be gin op eenvoudig papier, later op vellen van bijzondere kwaliteit. Er zijn ook oplagen die op verschillen de papiersoorten gedrukt zijn. Begiftigd met een groot waarne mingsvermogen en met een grote gevoeligheid voor de psychische roerselen van de mens, verbeeldt Westerik in zijn grafiek bijna uitslui tend mensen. Meestal treden ze op als geïsoleerde, op zichzelf staande individuen, van wie een zekere een zaamheid uitgaat. Vaak plaatst hij zijn personages binnenskamers en is er een venster of een deur die een opening biedt naar de buitenwereld. Westeriks personages beleven veelal zeer intens een moment in hun be staan: zo'n moment kan te maken hebben met angst. Het gaat met name om psychische gesteldheden, om reacties van mensen op de si tuaties waarin zij verkeren. De Kunstuitleen Soest is gevestigd in bibliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49, tel. 6012468. Openingstijden: maandag- en vrij dagavond 18.30-20.30 uur; woens dag- en vrijdagmiddag 14.00-17.00 uur. 40 verschillende modellen tuinschermen!!! Tuinplan ken al vanaf f 2.25 m'. P Koningsweg 33 Soest, Tel.nr. 035 - 601 01 67 r ./-r,E0PEND Kwaliteit teaen de scherpste priizenll! Bij aankoop van materialen, gratis gebruik van aanhangwagen gereedschap. 6 dagen per week tot uw dienst op vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Volwassenen gaan nog steeds regel matig terug naar de schoolbanken, leder heeft daarvoor zo zijn/haar eigen redenen: De kinderen kun nen helpen met huiswerk; jezelf ze kerder voelen; op het werk een ver slag kunnen schrijven; formulieren kunnen invullen; of als voorberei ding op een vervolg- of beroepsop leiding. Trema '87 geeft cursussen Nederlands op drie niveaus. Niveau 1 is er voor de mensen, die moeite hebben met lezen en/of schrijven. Rekenen zit ook in het pakket. Er wordt uitgegaan van wat de cursist al weet en kan. Er wordt op ei gen tempo individueel gewerkt, maar ook voor het werken in groepsverband is ruimte. Doorstroming naar een vol gend niveau is na toetsing altijd moge lijk. In alle niveaugroepen wordt er naast de Nederlandse taal en rekenen aandacht besteed aan maatschappij-oriëntatie en sociale vaardigheden. Kennismaken met kunst en cultuur maakt tevens deel uit van het programma. Cursisten zijn enthousiast over de geva rieerde inhoud van deze cursussen, waarvan het Nederlands natuurlijk wel de hoofdmoot blijft vormen. Enkele reacties van cursisten uit het hoogste niveau: "Mijn Nederlands en re kenen waren wat weggezakt, dat wil ik graag ophalen"; "De cursus is niet duur"; "Ik had geen angst om er naar toe te gaan, de sfeer is goed en het is niet moeilijk"; "Goed dat dit in Soest kan"; "Kunst en Cultuur is leuk, daar wil ik nog wel een aparte cursus van vol gen"; "De computercursus heb ik hier ook al gevolgd". Cursussen Nederlandse taal bij Tre- ma'87: Combinatiecursus I: niveau 1, Combinatiecursus II: niveau 2, Combi natiecursus III: niveau 3. De cursussen worden op één dagdeel per week gegeven. Cursusduur: 1 jaar. Kosten f 140,-. (incl. lesmateriaal, kof fie of thee). Kinderopvang is overdag aanwezig. Wie nog meer informatie wil of zich wil aanmelden, kan bellen naar Trema '87 ROC De Amerlanden, tel. 035 - 6025771, maandag t/m donderdag tus sen 9.30 en 16,00 uur. Ook is iedereen van harte welkom op het Open Huis, 10 juni, van 13.30 tot 15.00 uur, in gebouw Orlando, eerste verdieping, Di Lasso straat 65. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Zaterdag 3 mei "Voorheen Jonge Heren", bestaande uit Henk Smits en John Visser, trekken al meer dan 5 jaar door het land met hun stukken, die ze zelf bestempelen als "Dans-acts". De bewegingen van dit duo komen voort uit dagelijkse handelingen en spelmomenten, terwijl verder jazz- dans en moderne dans in hun acts wor den verweven. Maar het belangrijkste element is de combinatie van humor en dansplezier. De voorstelling op 3 mei in C-drie be staat uit de drie stukken "Bediening Exclusief', "No Wonder" en "Kopschep- pers". In het eerste stuk wordt het ho- recawezen op de korrel genomen, terwijl in "Kopscheppers" de machocultuur binnen de mannenwereld centraal staat. Het duet "No Wonder", geschreven door Andrea Leine en Harijono Roeba- na, is een combinatie van een abstract bewegingsidioom en de eigen stijl van "Voorheen Jonge Heren". Henk Smits (42) en John Visser (32) studeerden in 1991 af aan de Amster damse Theaterschool, faculteit dansex- pressie en maakten voor die gelegenheid het duet "Kofferruimte", dat enthousiast werd ontvangen. Het duet werd uitge kozen voor het Internationaal Theater school Festival en is op tal van andere gelegenheden uitgevoerd. Naast hun werk als dansdocent/choreo graaf en dansdocent/therapeut zijn Henk en John doorgegaan met het ma ken van duetten. Deze worden door henzelf betiteld als "Dans-acts". Het lijkt op straattheater, maar in plaats van spe len dansen zij. De bewegingen komen voort uit dage lijkse handelingen en spelmomenten, terwijl verder jazzdans en moderne dans in hun acts worden verweven. Maar het belangrijkste element is de combinatie van humor en dansplezier. Twee jaar geleden zijn zij "ontdekt" door het Landelijk Centrum voor Ama- teurdans, dat hen in de gelegenheid stel de om mee te doen aan het Wissel 2 project. Hier kreeg "Voorheen Jonge Heren" de gelegenheid om te werken met het choreografenduo Andrea Leine en Harijono Roebana, waardoor hun dansidioom werd vernieuwd. Met hun repertoire van inmiddels 6 cho reografieën treden ze op festivals en rei zen ze langs kleine theaters. Aanvang 20.15 uur. Entree: f 12,50; CJP/Pas65/VVV: f 10,-. Voorheen Jonge Heren: Henk Smits en John Visser. Op zaterdag 26 april staat de deur van de RMA Muziekschool aan het Kerkplein misschien letterlijk, maar in elk geval figuurlijk wagen wijd open. Tussen 10.00 en 12.30 uur kunnen belangstellenden er kennismaken met de mogelijkhe den die de school biedt. Zoals bijvoorbeeld de korte cursussen voor baby's vanaf zeven maanden en peuters, of de cursussen muziek en be weging voor de drie- tot zesjarigen, de basiscursussen voor kinderen, voor vol wassenen en de zang- en instrumentale lessen. Voor alle leeftijden heeft de RMA Mu ziekschool een uitgebreid en gevarieerd aanbod met ongeveer dertig instrumen ten. Deze worden tijdens het open huis op '26 april gedemonstreerd en kunnen tevens worden bespeeld door de bezoe kers. Docenten zijn ter plekke voor het geven van adviezen. Ook wordt infor matie verstrekt over de cursussen en de lessen, de mogelijkheden voor de huur van instrumenten en deelname aan de orkesten en ensembles. Leerlingen van de school verzorgen tussen tien uur en half één verschillende mini-concerten. De muziekschool is te vinden op de hoek van de Steenhoffstraat en het Kerkplein, naast de Petrus- en Paulus kerk. Wie niet in de gelegenheid is het open huis te bezoeken, kan via de cen trale administratie (tel. 033-4622004) inlichtingen inwinnen. Via dit nummer is ook de nieuwe jaarfolder opvraag baar. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Een béétje bevlogen moet je als dichteres natuurlijk wel zijn, maar op het eerste gezicht is Mayan Oom kes, de 18-jarige Griftland-leerlin- ge uit Soest, de nuchterheid zelve. Toch is het een liefdesgedicht van haar hand, dat vorige week werd be kroond door de stichting "Doe maar Dicht maar". Elk jaar organiseert "Doe maar Dicht maar" een dichtwedstrijd voor middel bare scholieren. Dit jaar hebben ca. 4000 leerlingen een of meer gedichten ingestuurd, onder wie ook Mayan, die in 6-VWO van het Griftland College zit. Een jury onder leiding van Karei Eyk- man koos de beste tien gedichten uit en tot haar verrassing zat ook Mayans ge dicht "De kassaboy" erbij. Mayan schrijft al gedichten sinds de tweede klas. Ze heeft inmiddels een aar dig "oeuvre", hoewel de gedichten niet met grote regelmaat uit haar pen vloeien. Meestal hangt het een beetje van haar stemming af. "Soms wil je graag schrijven, maar dan kun je niks bedenken, en een andere keer lukt dat zomaar, bijvoorbeeld tijdens een saaie les op school." Duits en Nederlands zijn volgens Mayan vakken die saai genoeg zijn om de ge dachten te laten afdwalen en niet zelden ontstaat dan de inspiratie voor een nieuw gedicht. Het echte schrijven ge beurt trouwens op haar kamer in het huis aan de Gerrit van der Veenstraat. Van de ongeveer veertig gedichten die ze inmiddels geschreven heeft vindt ze er zelf overigens maar een stuk of tien, vijftien de moeite waard. 'Beetje onzin' Dat ze Nederlands tot een van de saaiste vakken rekent - en zéker de literatuur - mag van een "aanstormende" dichteres wellicht verbazing wekken. Mayan vindt het niettemin vreselijk: "Al die stromin gen die je dan moet kennen. En waar om eigenlijk? Alsof er één dichter is geweest die bij zichzelf dacht, nou ga ik 's iets maken voor deze of die stroming. Ik vind het een beetje onzin..." Mayans favoriete vak is geschiedenis en als alles volgens plan verloopt gaat ze dat straks in Groningen studeren, met - dat staat ook al vast - na de propedeu se journalistiek als bijvak, want daarom was het haar eigenlijk begonnen. Tegen het eindexamen ziet ze niet op, al moet Engels nog even herkanst worden (nu gemiddeld een 5,4). "Maar dat zal wel lukken." Niet veel van haar leeftijdgenoten hou den zich met de dichtkunst bezig, maar Mayan doet soms toch onverwachte ontdekkingen. Zo ontmoette ze onlangs bij Hoogvliet, de supermarkt waar ze in haar vrije tijd achter de kassa zit, een collega die ook bekende dat ze gedich ten schreef. "Maar bijna niemand durft er echt voor uit te komen." Verliefd Ze schreef haar eerste gedicht toen ze verliefd was - "dat doen de meesten toch...?" - maar Mayans gedichten zijn tamelijk recht-toe-recht-aan, zonder al lerlei al dan niet verheven ontboezemin- TEXTIEL-, ONDERMODE- EN BEDDENSPECIAALZAAK Liefhebbers van klassieke muziek kunnen op zaterdag 3 mei een con cert bijwonen in de Pauluskerk op de Brink in Baarn. Dit concert vindt plaats in het kader van de 4 mei herdenking en wordt uitgevoerd door het Colenso Consort onder leiding van de Canadese dirigent Gregory Hubert. Op het program ma staan werken van Bach, Handel, Telemann en Scarlatti. Het Colenso Consort, dat zich speciali seert op het gebied van de barokmuziek, bestaat uit geschoolde amateurmusici. Dat wil zeggen: musici die weliswaar een andere maatschappelijke loopbaan hebben gekozen dan de muziek, maar die door voortdurende studie hun mu zikale capaciteiten hebben bijgehouden en vergroot. Het orkest, dat zijn naam ontleent aan de wijk Colenso in Soest- dijk, is enkele jaren geleden opgericht en heeft inmiddels diverse zeer succes volle uitvoeringen verzorgd. Het ensem ble beschikt over een volledige strijkers bezetting, aangevuld met twee fluiten, een blokfluit en een klavecimbel. Het concert, dat wordt georganiseerd door de Lionsclub Eemland en wordt gepresenteerd door de bekende AVRO- presentator Lex Braamhorst, dient een doel dat past in de sfeer van deze her- denkingstijd: de Oorlogsgravenstichting. Deze stichting beheert onder andere het militaire ereveld Grebbeberg en het ere- veld Loenen, waar gesneuvelde militai ren, verzetsstrijders en slachtoffers van de Arbeidsinzet begraven liggen. Programma Het programma dat het Colenso Con sort ten gehore brengt, bestaat voor de pauze uit het Concerto in G, "Polonois" van Georg Philipp Telemann, het Bran- denburgs Concert nr 4 in G van Johann Sebastian Bach en Ouverture en Dansen uit de opera "Alcina" van Georg Fried- rich Handel. Na de pauze worden uitge voerd het Concert in E kl.t. voor blok fluit, fluit en strijkers van Telemann, het Concerto Grosso in C, "Alexander's Feast" van Handel en de Sinfonia Prima in F gr.t. van Alessandro Scarlatti. GregoryHubert De dirigent van het Colenso Consort, Gregory Hubert werd in 1963 in het Canadese Toronto geboren en studeer de, met cello als hoofdvak, af aan het "Royal Conservatory of Music", aldaar. Hij speelde o.a. in het orkest van de Universiteit van Toronto. Hubert werd in 1989 aangesteld als assistent-dirigent bij het Oakville Symphony Orchestra, waarmee hij succesvolle concerten gaf. Van 1990 tot 1993 verbleef Hubert in Spanje, waar hij directie studeerde aan het "Real Conservatorio Superior de Madrid". Hij werkte o.a. met het sym fonieorkest van de Spaanse radio en te levisie en het symfonieorkest van Ma drid. In 1994 kwam hij naar Nederland en vestigde zich in Amsterdam. Sinds december 1994 dirigeert hij het Haar lems Amateur Symfonie Orkest (HASO) en sinds juni 1996 is hij ver bonden aan het Colenso Consort. Grote belangstelling De toegangsprijs voor dit unieke con cert, dat om 20.15 uur begint, bedraagt f 25,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren in Baarn en Soest en 's avonds in de kerk. Aangezien verwacht mag worden dat voor dit concert grote belangstelling bestaat (klassieke-muziekliefhebbers in onze dorpen worden, als het gaat om plaatselijke evenementen, bepaald niet rijkelijk bediend) is het aan te bevelen, tijdig kaarten aan te schaffen. Daarom is het beter zich daarvoor bij het VW kantoor te vervoegen dan af te wachten of er op laatste moment nog kaarten aan de kerk verkrijgbaar zijn. Dit om teleur stelling te voorkomen. Het Colenso Consort Zijn ogen glijden over de Pindakaas en vlokken Hondenvoer en kattenbrokken Plots, kijkt hij op Zijn ogen treffen de mijne Die van mij de zijne Ik begin te stotteren lk zak door de grond Word rood in de nek Nog één zo'n stomme actie Dan ga ik op m 'n bek Kan ik hem vergeten Moet ik hem laten gaan Zijn ogen glijden over de Pindakaas en vlokken Hondenvoer en kattenbrokken Plots, kijkt hij op Zijn ogen treffen de mijne Die van mij de zijne Wil je airmiles Spaar je zegeltjes Porselein? Ja euhh... Ik weet niet Nou hoeft niet Of toch maar wel Dat wordt dan f 12,55 Wil je een stuiver erbij Alsjeblieft Bonnetje? Ja leuk Prettig weekend Ook zo Zijn ogen glijden over de Rijst en paprika Melk en chocola Hij kijkt niet op Hij kijkt niet om Hij vindt me Vast en zeker Mayan Oomkes De kassaboy Brood, kaas en ui De eieren voorzichtig aan de kant Oeps! Daar breekt het beschuit Maar het kan me niets schelen Het maakt me niet uit Ik vind hem leuk en daarmee uit Donderdag 24 april In 1995 maakte de Chinese regisseur Wong kar-wai wereldwijd furore met "Chungking Express." Het experimente le camerawerk, de losse vertelstructuur en de aandacht voor de communicatie problemen van jonge mensen in een moderne metropool keren terug in Fallen Angels. Het thema is de communicatie tussen moderne stadsbewoners. Als gevolg van het jachtige leven en de opkomst van de mobiele telefoon, semafoon en fax, raakt deze communicatie verstoord. Centraal staan een huurmoordenaar, zijn impresario en een jongen zonder stem. Wong gooit heersende clichés overboord: de politiemannen trekken niet een keer hun pistool en de huur moordenaar oogt eerder als een slonzi ge kleine middenstander dan als een mythische held. De mensen praten nog nauwelijks met elkaar en des te meer tegen zich zelf. Direct contact leidt tot misverstanden. Dit geeft de regisseur alle gelegenheid om zijn talent voor dro ge humor te etaleren. De jongen Ho 1 heeft zijn stem verloren na het eten van een blik bedorven ananas. Hij breekt 's nachts in bij winkels en toevallige pas santen dwingt hij tot de aankoop van de producten. Samen met cameraman Christopher Doyle en art-director/editor William Chang is Wong erin geslaagd zijn film een opvallend uiterlijk te geven. Door experimentele, langzame en snelle beel den en het gebruik van groothoeklenzen is de film bijzonder dynamisch gewor den. Al met al getuigt dit ervan dat Wong kar-wai een groot en uniek film talent is. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 9,00; CJP/65+ f 7,00. Zaterdag 26 april Woensdag 30 april Op Koninginnedag houdt de vereniging Artishock een open dag in het gebouw aan de Steenhoffstraat 46. Er is een ex positie van kunst en kunstjes, en muziek zowel buiten (Huggin a Muffin, Incor- ruptible Enterprice, Kweekrecht, Corn- pops, Mudskippers en Eayerthon) als binnen (Jan van Vlierden, 14.00 uur, en Perron 5B, 16.00 uur). Semmy Prinsen van Perron 5B. staat; het is eenvoudig te begrijpen en heel alledaags eigenlijk. Je hoeft er in elk geval niet tien keer over na te den ken wat ermee bedoeld wordt..." Dat geldt zeker voor het winnende ge dicht "De kassaboy", waarin een jonge man die net als Mayan zelf ook ergens achter de kassa zit het voorwerp van haar dichterlijke verering blijkt zijn. "Hij bestond écht, en ik ben speciaal voor hem wel eens boodschappen gaan doen, maar na een paar weken was het over..." Bundel Meestal houdt ze haar gedichten verbor gen voor de buitenwereld, maar haar ouders krijgen ze meestal wel te lezen. "Kritiek? Dat valt wel mee," zegt ze daarover. Ze heeft al eerder aan een prijsvraag meegedaan (vorig najaar werd een gedicht van haar gepubliceerd in de bundel "Voor ik volwassen word" van DonJon in Apeldoorn), maar de Doe maar Dicht maar-wedstrijd is iets groots, temeer omdat 100 van de in to taal 4000 ingestuurde gedichten worden opgenomen in een bundel met dezelfde titel, die binnenkort wordt gepubliceerd. Vrijdagavond wordt ze in de Groning se stadsschouwburg verwacht om "De kassaboy" zelf voor te dragen. Dat ge beurt tijdens een grootse poëzie-avond met beroemde dichters als J. Bernlef, Jean Pierre Rawie en Titi Zaadnoordijk, met muziek van de Tröckener Kecks en Rap van Bas van Velzen, dus het wordt een heel bijzondere bijeenkomst. Deze Engelse Rhythm Blues band heeft voor velen een bekende naam. Mick kan de vergelijking met Rory Gal- lagher in zijn goede dagen glansrijk doorstaan, begeleid door Lou Martin (ex-Gallagher) en Mick Hawksworth (ex-Ten Years After) staat hij garant voor een stevig avondje stevige blues. Inmiddels heeft hij acht cd's uitgebracht waarvan vooral de laatste vier hoge ver koopcijfers haalden. De Mick Clarke band toert met grote regelmaat door Duitsland, Zwitserland en België. Sinds twee jaar beginnen ze ook terecht erkenning te krijgen in Ne derland. Zij stonden in april 1993 tij dens de Bluesroute in Utrecht twee da gen als hoofdact op het Vredenburg- plein. Ook speelden ze met groot suc ces op het Midzomerbluesfestival in Wychen. De viermansband is geen groep voor puriteinen en voor mensen die de slow-blues prefereren, maar meer een band voor de liefhebbers van swin gende Engelse bluesrock. In diverse concertrecensies, met name in Oor, wordt de band omschreven als een perfecte pub-bluesrock act. Een schier onuitputtelijk eigen repertoire, maar ook bewerkingen van bekende covers, met veel improvisaties, vormen de kwa liteiten van deze hechte band en maken dat zij ver boven de middelmaat uitste ken. De bezetting: Mick Clarke - lead sli- de guitar, vocals; Lou Martin - piano organ; Chris Sharley - drums; Mick S Hawksworth - bass. Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 12,50. 9 Voorverkoop: zaterdag 26 april van 14.00 tot 15.00 uur. Mick Clarke

Soester Courant | 1997 | | pagina 18