mmimm mramr 30 april Koninginnedag Oranjefeest Oproep aan oudere Soesters iS Lasershow nieuw op Koninginnedag 1 ACTUEEL! Vreemd 'gedenkteken' voor dode vis in Overhees 7> 6027493 GRATIS 60311 19* Soest ontevreden over VNG WOENSDAG 23 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 3 nieUWS Gemeentegids komt eraan Wrange grap of protest? Verkeerscontrole Geen 'overmaatse wielen' op de Engh 55 Kampeerwagens mogen nachtje op De Bergjes staan KLAREN'CT TROMP 28 Tekeningen van verkeersplannen in gemeentehuis AVANT-GARDE Y VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Boekje van Oranje Comité huis-aan-huis verspreid Het blijft genieten! 'Vakbond behartigt belangen tegenpartij' D odenherdenking op zondag 4 mei Aanvragen voor bijdragen uit kermispot Soest Aanpassingen i.v.m. vrije dagen Ook voor service moet u bij ons zijn •Vrijwel alle winkels zijn geopend tussen 6.00 en 10.00 uur. •Waanzinnig scherp geprijsde aanbiedingen, vooral in de vroege uurtjes. Een fantastisch (gratis) Oranjeontbijt staat in diverse winkels voor u klaar. •Bovendien GRATIS waardebonnen bij elke 25 gulden besteed. Spaar hiermee voor een luxueus glasservies. Gratis waardebonnen bij elke 25 gulden besteed 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. De redactie van de Soester Courant is op zoek naar oudere Soesters die nog iets weten en kunnen vertellen over Soest in de jaren twintig. Graag zou de redactie in contact komen met deze mensen om hun verhaal te kunnen toevertrouwen aan het pa pier voor de jubileumuitgave die op zaterdag 30 augustus verschijnt. Kunt u zich nog bijzondere gebeurtenis sen herinneren van Soest in de jaren twintig? Of kent u iemand die uit eigen ervaring over deze periode; kan vertel len? Als redactie van de Soester Cou rant zouden wij het zeer op prijs stellen, indien u ons hierover wilt bellen. Kantoor: Redactie, tel. 6014152 Privé: Aad Post, tel. 6021297 Johan van Beek, tel. 6011042. De gemeentegids 1997 is gereed en wordt de komende week huis-aan-huis in Soest en Soesterberg bezorgd. Wan neer men een "nee-nee-sticker" op de brievenbus heeft, dan wordt de brieven bus overgeslagen. Wil men toch een ge meentegids hebben, dan kan men een exemplaar afhalen in het informatiecen trum in de hal van het gemeentehuis en bij de Dependance Publiekszaken aan het Dorpsplein in Soesterberg. Verhalenwedstrijd Deelname aan de verhalenwedstrijd van de Soester Courant is mogelijk tot zater dag 31 mei. Op die datum moeten de inzendingen binnen zijn. Het thema van de verhalenwedstrijd is 'Soest in het jaar 2022'. De jury wijst in drie categorieën een winnaar aan (t/m 12 jaar; 13-18 jaar en volwassenen). De hoofdprijs per categorie bedraagt 100 gulden. Fotowedstrijd Evenals bij de verhalenwedstrijd komen steeds meer inzendingen binnen voor de fotowedstrijd. De foto's moeten betrek king hebben op het verkeer in Soest, natuur en milieu in Soest of mensen in Soest. Iedereen mag per categorie net zoveel foto's inzenden als hij wil. Des gewenst kunnen de foto's worden voor zien van een bijbehorend verhaaltje, al zal dit niet van doorslaggevende beteke nis zijn voor de jury. Die kijkt louter naar hetgeen in beeld is gebracht. Per categorie worden prijzen beschikbaar gesteld van 100, 50 en 25 gulden. De inzendingen moeten uiterlijk op zater dag 31 mei in het bezit van de redactie zijn. Zowel de verhalen als de foto's moeten zijn voorzien van naam, adres, telefoonnummer en leeftijd van de in zender. Verhalen en foto's kunnen worden op gestuurd naar of ingeleverd bij de Soes ter Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. De verhalen kunnen ook worden gefaxt: 6024904. tnniwjj-urf ipaÉ? 'c '"t-""' zé ':V i EfTcBtaijry do Wiie'iefs van Bewoners van Overhees werden vo rige week opgeschrikt door de ver schijning van een vreemd "gedenk teken" dat sommigen niet meteen konden thuisbrengen. Bij de vijver ter hoogte van de Dorpsstreek had den onbekenden een aantal dode vissen en andere attributen gedepo neerd. Spelende kinderen kregen de schrik van hun leven toen ze plotseling oog in oog stonden met een aantal dode vissen, die daar kennelijk met opzet waren neerge legd, evenals enkele dode kuikentjes. Even verderop was een bordje aan een boom gespijkerd met een doodskop en op korte afstand daarvan stond een kruis met het opschrift "Soest natuur lijk". Wie het "monument" heeft opgericht is niet bekend. De relatie met de massale sterfte onder de vissen in de vijvers van Overhees - vorige week donderdag al - als gevolg van een dubbel defect in het rioleringsysteem van Soest, ligt voor de hand. Maar wat de bedoeling is van het volgens sommige bewoners nogal lugu bere gedenkteken is niet helemaal dui delijk. Sommigen denken aan een wran ge grap, anderen aan een naamloos pro test tegen het gemeentebestuur, dat ken nelijk verantwoordelijk wordt gehouden voor de kleine ecologische ramp. Op de Dalweg hield de politie dinsdag een verkeerscontrole waarbij met name werd gekeken naar het dragen van de veiligheidsgordels. Zes bestuurders gin gen op de bon. Euro Sport besteedt in sommige uitzen dingen nog wel eens aandacht aan de zogenoemde Big Foot wedstrijden, waarin voertuigen met immense wielen voor spektakel zorgen. Er zijn zelfs stuntteams, zoals Le Aranis-Klaas Big Foot Show, maar in Soest zullen ze niet te zien zijn. Het college weigert een vergunning af te geven voor een show met motoren, au to's en een terreinwagen met overmaat se wielen op het evenemententerrein op de Engh. Het motiveert dit besluit met het gemeentebeleid, waarin is afgespro ken dat de omwonenden van het terrein niet te vaak mogen worden geconfron teerd met publiekstrekkende activitei ten. Behalve Circus Renz en de jaarlijk se kermis wordt op het evenemententer rein ook ieder jaar de Oranje Vrijmarkt gehouden. In de nacht van woensdag 7 op don derdag 8 mei zullen op het dagre creatieterrein De Bergjes ongeveer 55 kampeerauto's staan. De gebrui kers ervan hebben toestemming ge kregen om er te overnachten. Volgens de nieuwe gemeentelijke kam- peerwet is het onder bepaalde voor waarden mogelijk dat kampeerders op een andere locatie dan op een camping overnachten. De eigenaars van de 55 kampeerwagens zijn lid van de Neder landse Kampeerauto Club. Volgens de organisatie zijn alle wagens voorzien van een toilet, een afvalwatertank en vers- watervoorziening, zodat ze het terrein niet zullen belasten. Het college begrijpt dat het voor de club moeilijk is om 55 wagens te parkeren op een camping en heeft daarom vergun ning verleend. De kampeerders moeten zich dan wel stil houden tussen tien uur 's avonds en zeven uur 's morgens. Ver der is het hen verboden de chemische toiletten op De Bergjes of waar dan ook in de bossen te ledigen. onroerend ijui il Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van! 9etlot*n bij L<ret Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 In de informatieruimte in het ge meentehuis zijn tekst en tekeningen van de voorstellen van de klankbord groep te zien. Ook is het oranje reac tieformulier hier verkrijgbaar. De tekeningen geven plaatsen van maatregelen weer. Op de grote teke ningen staan de maatregelen per mo del. Foto's en tekeningen geven een overzicht van mogelijke maatregelen. Vaak zijn het maatregelen, die buiten Soest zijn aangelegd. De klankbordgroep ontwierp een reactieformulier. Op het formulier vraagt men per model naar het be langrijkste voor- en nadeel. Men kan de voorkeur voor één van de model len aangeven. Het formulier biedt ruimte voor eventuele opmerkingen of een toelichting. De formulieren zijn oranje van kleur. Tot 7 mei kun nen de formulieren worden ingele verd of opgestuurd. Ook tijdens de informatieavond kan men de formulieren gebruiken. Deze bijeenkomst is op 28 april in de raadszaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Alle afzenders van het formulier ontvangen het in- spraakverslag. SCHOONHEIDSSALON totale lichaamsverzorging voor dames en heren, permanent make-up, zonnebank en AFSLANKEN MET LANGDURIG RESULTAAT Jan de Rooystraat 36, Soest 035-602 69 14 APRIL-AANBIEDING: bij een cellulitekuur (10 behandelingen) een gezichtsbehandeling Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Het programmaboekje van het Oranje Comité Soest voor Konin ginnedag en de Dodenherdenking is huis-aan-huis verspreid. Nieuw in het programma is de lasershow bij het gemeentehuis, die in plaats komt van het traditionele vuurwerk. Samengevat ziet het programma er als volgt uit: Dinsdag 29 april 21.00 uur Start lampionnenoptocht vanaf winkelcentrum Overhees met mu zikale medewerking van muziekkorps Ons Genoegen uit Amerongen en de- Prins Mauritsband uit Bussum. Woensdag 30 april 09.00 uur Natuurfietstocht IVN Eem- land met sportieve en educatieve ele menten. Dc focht is 25 kilometer lang. Gestart kan worden tussen 9.00 en 10.00 uur én tussen 13.00 en 14.00 uur vanaf de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat. 10.00 uur Paardensport bij manege El dorado aan de Bosstraat in de catego rieën bestgaand pony, bestgaand rij paard en bij voldoende deelname een wedstrijd hoogste sprong van Soest. 10.00 uur Oranje Vrijmarkt op de Engh, dit jaar voor het eerst georgani seerd door de Hopman Masselman Groep. Er zijn ongeveer zeshonderd plaatsen beschikbaar. Om te voorkomen dat er troep wordt achtergelaten, moet een borgsom voor een grondplaats wor den betaald. De markt sluit om 15.00 uur. Informatie is verkrijgbaar bij de speciale infolijn, tel. 6026387. 10.00 uur Open dag bij Artishock aan de Steenhoffstraat met live-muziek en een tentoonstelling. Ook Museum Oud- Soest, gevestigd in hetzelfde gebouw, is geopend. 10.30 uur Start optocht versierde fietsen vanaf de protestants-christelijke basis school De Werveling aan de Oude Utrechtseweg. Kinderen die willen mee doen, dienen zich tussen 9.30 en 10.00 uur te melden in de school. De stoet trekt door Soest-Zuid en wordt muzi kaal begeleid. 11.00 uur Kinderspelen tegenover Tuincentrufn 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis deelnemen aan de spelletjes, terwijl 't Vaarderhoogt tevens heeft gezorgd voor een draaiorgel, drie poppenkastvoorstellingen en de speciale trein voor de kleintjes. Het Tuincentrum is op 30 april geopend. Deze activitei ten duren tot 15.30 uur 17.00 uur Oranjebal in Bos en Duin aan de Bosstraat met live-muziek. De toe gang is gratis. 20.00 uur Bingo in De Vijverhof aan de Klarinet. Tegen betaling van 10 gulden kan iedereen meedoen aan de bingo van wijkvereniging Overhees. De grote zaal van het dienstencentrum is vanaf 19.30 uur toegankelijk. 21.00 uur Taptoe op het Raadhuisplein, georganiseerd door PVO. Optredens zijn te zien van drumband en het har monie-orkest van PVO, de tamboers, hoornblazers en vendeliers van het Groot Gaesbeeker Gilde, de drumfan fare Oosterkwartier uit Baarn en de Beatrix Pipe Band uit Huizen. 22.30 uur Lasershow op het Raadhuis plein. In plaats van vuurwerk dit jaar een lasershow als afsluiting van de fes tiviteiten op Koninginnedag. Het be looft een spektakel te worden. De show wordt verzorgd door Laser Lightshow Rental Sales uit Amersfoort. BAR. GRILL RESTAURANT Onze beroemde spare-ribs? Onze heerlijke mixed vis en mixed vleesschotels? Al onze andere bekende "Lwykje" specialiteiten? (al onze gerechten kunt u ook afhalen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 - 601 82 52 De Soester politici zijn niet te spre ken over de rol die de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft gespeeld bij de kortin gen op de rijksbijdragen aan de ge- meer ii. Als vakbond van de ge meenten zou de VNG zich veel meer hebben moeten verzetten te gen deze 'snoei-operatie'. Soest betaalt jaarlijks 56.000 gulden om lid te zijn van de VNG. De BAM-frac- tie wil dit lidmaatschap ter discussie stel len. "In plaats van kritiek te uiten, heeft ze ingestemd met het besluit van het rijk. Aan een vakbond die de belangen van de tegenpartij behartigt, hebben wij niets," zei Rob Joustra die donderdag bij de bespreking van de financiële situatie van Soest ondersteuning kreeg van Ge meentebelangen Groen Soest. Sander Brunekreef van de VVD wilde niet zo ver gaan, maar vond wel dat de VNG een uitbrander moet krijgen. En dat is precies wat zijn partijgenoot wethouder Neks Blommers van plan is. In overleg met andere gemeenten in het Gewest Eemland, die ook veel minder geld uit het gemeentefonds krijgen, zal ze zich beraden over de wijze waarop het ongenoegen over de houding van de VNG kenbaar wordt gemaakt. Uit de vakbond stappen, vindt ze onverstandig. "Dan praten ze zonder ons over ons. We moeten niet vergeten dat de VNG de enige partner van de gemeenten is, die bij het overleg van het rijk mag aan schuiven," aldus Blommers. De herdenking van de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog vindt plaats op zondag 4 mei om 20.00 uur bij het Monument aan de Inspecteur Schreuderlaan. Medewerking aan deze plechtigheid wordt verleend door het Soester Mannenkoor Apollo. Na de twee minuten stilte en het optreden van het koor, geschiedt de bloemlegging, waarna het défilé langs het Monu ment volgt. Namens de gemeente zal burgemees ter J. de Widt de eerste bloemen leg gen. Daarna worden bloemen gelegd door het Voormalig Verzet, door het Oranjecomité en door een aantal scholieren van het Griftland College. De commissie die is belast met de uitvoering van de herdenking, dringt er bij de inwoners met klem op aan tijdig aanwezig te willen zijn bij het Monument, zodat er om acht uur absolute stilte heerst bij de Gedenk plaats. De inwoners worden verder in verband met de herdenking verzocht vanaf 18.00 uur tot zonsondergang de vlaggen halfstok te hangen. Dit jaar wordt van woensdag 7 tot en met zondag 11 mei op het evene mententerrein op de Engh de jaar lijkse kermis gehouden. Zoals ge bruikelijk keert de Stichting Coördi natie Kermissen zo spoedig mogelijk na afloop van de kermis bepaalde bedragen uit aan verenigingen en in stellingen die op sociaal-cultureel of charitatief gebied in Soest of Soester berg werkzaam zijn. Deze bedragen zijn afkomstig van de pachtsommen. Verenigingen of instellingen die hier voor in aanmerking willen komen moeten vóór 15 juni een schriftelijke aanvraag indienen bij de Stichting Coördinatie Kermissen Soest: p.a. gemeentehuis, Raadhuisplein 1,3762 AV Soest. In de brief moet tevens het doel van de aanvraag worden om schreven en indien mogelijk moet een begroting worden bijgevoegd. Eveneens moet men het bank of gi ronummer van de vereniging/instel ling vermelden. De verdeling van de Kermispot vindt in het najaar Op woensdag 30 april, Koningin nedag, vervalt de wekelijkse markt in Soesterberg. Het gemeentehuis is die dag gesloten en er worden ook geen huisvuil/gft-containers geledigd (zie voor "ophalen andere dag" de huis- vuilkalender). Maandag 5 mei, Bevrijdingsdag, is het gemeentehuis gesloten en ook de groene en bruine containers worden die dag niet geledigd (zie voor het "ophalen andere dag" de huisvuil kalender). Donderdag 8 mei, Hemelvaarts dag, is het gemeentehuis gesloten, de wekelijkse avondopenstelling van het gemeentehuis vervalt in die week. De bruine en groene containers worden in plaats van die dag op een andere dag geledigd (zie huisvuilkalender). De weekmarkt van de donderdag aan de Weegbreestraat wordt ver plaatst naar woensdag 7 mei tussen 8.30 en 13.00 uur. Maandag 19 mei, Tweede Pink sterdag, worden vanzelfsprekend de groene en bruine containers ook niet geledigd. Op de huisvuilkalender kan men lezen op welke dag dan de reinigingsdienst langs komt. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Vroeg eruit met Hartje Zuid De gratis waardebonnen kunnen uitsluitend op 30 april worden ingewisseld op twee plaatsen in Hartje Zuid tegen aantrekkelijk en luxe glaswerk naar keuze, zoals bier-, wijn-, borrel- en longdrinkglazen alsmede karaffen. Tegen inlevering van 1 bon naar keuze: een borrelglas van 7 d een wijnglas van 23 d een wijnglas van 29 d een wijnglas van 35 d een champagnecoupe van 25 cl Bij 2 bonnen naar keuze: een luxe bierglas van 39 cl een luxe longdrinkglas van 26,5 cl Bij 10 bonnen: een fraaie karaf Aanbiedingen zijn uitsluitend geldig op Koninginnedag 1997 en in de aangegeven periode. De aantallen zijn beperkt, dus op op. Reserveren is niet mogelijk.

Soester Courant | 1997 | | pagina 3